stránky pro laickou veřejnost
RSS Napsali o nás Informace pro média Kontakt na redakci Redakční rada Vstup pro odborníky Pro veřejnost
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Na vaše dotazy odpovídají:
MUDr. Jana Leskovská

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 980 záznamů z celkového počtu 980, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Martina
A ještě jeden dotaz, je možno během léčby pít alkohol v rozumé míře (např. sklenka vína či jedno pivo jednou až dvakrát týdně)? Užívám Sulfasalazin 2-0-2. Příčí se mi pít na léky alkohol, ale jsou situace, kdy by mi ta sklenka vína udělala radost. Děkuji
Dobry den, výjimečně samozřejmě můžete, ale pravidelněji se zvyšuje zátěž na játra a to bych byla opravdu opatrná. Hezky den a dobrou chut :).
Martina Ka
Dobrý den, mám dva dotazy. Je vhodné při revmatoidní artritidě cvičit hot jogu (při 42°C)? Vím, že klasická joga doporučována je, ale nevím, co může udělat to teplo. Před onemocněním jsem cvičila pravidelně. A druhý dotaz, co klasická sauna?
Dobry den, v době aktivace nemoci bych nepokoušela tepelne procedury -hlavně takto intenzivní jako hot joga i sauna - mohou opravdu zhoršit stav, zanět ve vas se muže ještě zintenzivnit. Nešlo by nahradit hot jogu pouze jógou? :) Hezky den.
Ivana Mahovska
3 roky mam diagnostikovanou roztrousenou sklerozu, prosim, existuji kontra indikace v lecbe RS a revmaticke artritidy. Dekuji za odpoved. Mahovska
Dobry den. Váš dotaz je velmi povšechný, nelze odpovědět, nevíme, jaké léky uvažují lékaři na obou stranách užít. Léčbu v tomto případě vede lékař neurologického oddělení, měl by vás informovat on - podle toho, jaké se budou volit léky... Pokud je nějaky problém, měli by vas odeslat na konzultaci do velkeho RS centra. Hezky den.
Lenka Harenčáková
Dobrý den, píši práci na téma edukace pacienta s revmatoidní artritidou a nenašla jsme žádnou vhodnou stránku na kompenzační pomůcky pro revmatiky neporadili by jste mi nějakou popřípadě mi pomůcky prozradila děkuji mnohokrát za odpověd.
Dobry den, specializovany web na pomucky pro revmatiky neexistuje -aspoň o něm nevím, hodně pomucek najdete třeba na tomto odkaze: http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/pujcovna-pomucek.html Podle toho, jake mají lidé s revma nemocemi stupeň postizení,nejčasteji využivají berle, sedaky na wc, ortezy, podavace na predmety, oblekac ponozek, spec. krajeci noze a podobne. Hezky den.
Irena Cíchová
Dobrý den, může léčba Immunorem, pro protahavané infekty, rozbouřit revmat. artritidu, na kterou bylo podezření před asi 12 lety, kontrolní odběry negativní. Po léčbě Duomaxem a následně Immunorem, pálaní velkých kloubů a vysoké IgE. Děkuji Cíchová
Dobrý den, odpověď na vaši otázku již odeslána. Hezky den.
 

Zpravodaj

Luboš: Odpovídám na příběhy čtenářek. 15 let jsem jsem jezdil s kamionem TIR potom do důchodu s ...

 
Otestujte se na rizika
revmatických onemocnění
 

Diskuse

 

Hanka: ty kolageny v tom diasu jsou vlastne dobry i na vice veci ze?

Kamila: pokud nemate obtize tak vam urcite jako prevence staci dias

 

vstup do diskuse