stránky pro laickou veřejnost
RSS Napsali o nás Informace pro média Kontakt na redakci Redakční rada Vstup pro odborníky Pro veřejnost
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Na vaše dotazy odpovídají:
MUDr. Jana Leskovská

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 986 záznamů z celkového počtu 986, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Jan
V roce 1997 mi byla zjištěna nemoc z povolání - artroza HKK a drobných ručních kloubů a pneumokonioza v roce 2002. Pobíral jsem rentu. Nyní mi rentu odebrali z důvodu vzniku nemoci revmatické artritídy.Příznaky revmy nemá, avšak doktor tvrdí, že mám revma mezi I. a II. stupnem. Dá se např. rengenu ověřit zda se jedná o revma nebo artrozu. Ruce mám bílé jak lékař, zánety nepozoruji, ani nemám ruce zatíceny či červené. Jak mám postupovat abych potvrdil, o kterou nemoc se jedná? Oslovit jiného lékaře a udělat nové testy? Protože mi rentu vzali, mám nemoci z povolání, do práce mne nikdo nechce, invalidní důchod mi nebyl přiznán a jsem bez finančních prostředků. Děkuji za váš názor.
Dobry den. RA čili obecne revma se diagnostikuje krevnimi testy v součinnosti s rtg snímky, oslovte jiného revmatologa a požádejte o posouzení vašeho zdravotního stavu. Hezky den.
Darinka
Dobrý den, v roce 2015 mně byla aplikována do kolene injekce Sinovial, po které jsem nemohla skoro dva měsíce chodit pro velké bolesti. Na příbalovém letáku jsem si přečetla, že při žilních nebo lymfatických městnáních se nesmí Sinovial do kolenního kloubu aplikovat. V roce 2002 jsem si zlomila nohu v kotníku, následovala operace, při které mně byly vloženy dráty a ty pak po 10-ti měsících mně byly vyndány. Problém byl v tom, že po každé operaci jsem musela podstoupit lymfatické drenáže, celkem 35x /obrovské otoky, modrá noha/. Z toho usuzuji, že můj lymfatický systém není zcela zdravý a tudíž měl asi ortopéd tuto skutečnost brát v úvahu. Jinak si nedovedu příčinu těchto bolestí vysvětlit. Děkuji za váš názor.
Dobry den, zpětně je pravdu velmi těžké zkoumat příčiny a následky po takové době.Jiisté je, že při pří ev další aplikaci byste měla svého lekaře informovat o tehdejších potížích a spolu zvážit pro a proti další aplikaci. Doporučovala bych vám jednou ročně absolvovat serii lymfatických masazí, lépe ručních...aby se lymfaticky system udržoval v kondici. Hezky den,
Zdeňka Řezníčková
Dobrý den chtěla bych se prosím zeptat loni v červnu jsem prodělal Lymskou boreliózu,která byla přeléčena antibiotiky letos v březnu mi začali otékat prostředníky na obou rukách hlavně klouby na prstech,začali bolesti bederní páteře a bolesti kyčlí.Nevím jestli to má nějakou souvislost s touto nemocí a nebo je to námaha z práce.pracuji jako pečovatelka v domově pro seniory.Prosím o radu kam se obrátit a jaké vyšetření bych měla podstoupit.nechala jsem si udělat základní krevní rozbor a vše bylo v pořádku.Děkuji za odpověď.
Dobry den, určitě na imunologii nebo revmatologii byste si zasloužila podrobnější testy. U obvod lekare jsou jen velmi obecné. Hezky den.
Jitka
Dobrý den, je mi 35 let a jednoho rána jsem se vzbudila a měla z ničeho nic nateklé obě ruce v oblasti od zápěstí po prstové klouby. Otok byl tak velký že jsem nemohla ani pokrčit prsty a kůže ( tím pnutí) mě hrozně svědila. Bolest kloubů byla nepatrná. Po dvou dnech jsem šla k lékaři a z výsledků krve zjistil akorát zvýšené bílé krvinky. Po třech dnech je otok skoro pryč ale začaly mě bolet klouby na rukách. K lékaři na kontrolu jít už nemusím ale myslím si, že lékař mě měl poslat na nějaké vyšetření. Myslíte že půjde o revmatoidní artritidu?
Dobrý den, může to byt RA a nemusí. Navrhovala bych vám objednání na imunologii, kde udělají hlubši a podrobnější testy na onemocnění, které jste mohla prodělat a mají tuto symptomatologii. Bílé krvinky je velmi nespecifická známka zanětu v těle. Podle výsledků vám na imunologii poradí, jak postupovat, kam se dále obrátit ev. vás budou léčit sami. Hezky den.
Vladimír
Dobrý den, pred tremi lety mi byla diagnostikovana neuroborelioza. Boleli me klouby, svaly, upony za kolenem, silna unava, zavrate, spatne se mi dycha, jakoby nemam silu se nadechnout, jsem bez energie, od 18 let problemy s kolenni chrupavkou, ortoped mi zdelil ze jsem rychle vyrostl, ze uz to lepsi nebude. Take vysoky billirubin od 18let. Problem byl sejit ze schodu, jakoby silna lamava bolestk musel jsej se nadlehcovat o zabradli. Kolena prestali bolet v 34 letech, ale zacinali bolet jine klouby, v 35 letech prelecen na neuroborel. Infuzne ceftriaxonem.Viditelna zmena k lepsimu nastala ve spani a kratce v dychani. Nyni mi bude 38 let a k bolestem kloubu se pridali kycle a hrudnik. Nyni jsem po scintigrafii skeletu muzete mi prosim prelozit nalez popr poradit jestli mam podstoupit dalsi vysetreni napr na m.r. Za 2, 5 hod po aplikaci RF je patrny mírne zvyseny a difuzne nehomogenni zachyt RF v pateri s akcentaci v C useku v intervertebralnich skloubenich dle SPECT. Symetricky difuzne zvyseny zachyt RF drobnych rucnich skloubenich lehce, v loketnich, napadneji v ramennich kloubech dale v AC, sternoklavikulárnich a kolenich kloubech a vyrazneji v kycelnich kloubech a parasymfyzealne dle SPECT. Nalez na ostat skeletu primer veku a konstituci. ZAVER vyssi kostni prestavba v C pateri, ramennich AC a kycelnich kloubech bez odezvy ve tkanove blood pool fazi. Nalez svedci nejspise pro degenerativni ci chronicke zanetlive zmeny na pateri a uvedenych kloubech.2. Fokus vysoke kostni prestavby v v maxille vlevo - v. s. Odontogenni fokus.- Jenom predesilam, ze nebyl prokazan zanet z krve. Muze byl vysledek necim zkresleny? Pokud chapu mam zanet od zubu, ale v krvi nic. DEKUJI ZA ODPOVEDL
Dobry den, určitě podstupte další vyšetření - podrobnější testy imunologicke i další navrhovaná vyšetření, určitě řešte fokus v ustní dutině na dobrém stomatologickém pracovišti...může trvale aktivovat zánětlivý proces v těle. Ze závěru vyšetření vyplývá pouze, že nejde rozhodnout zda proces je degenerativní nebo pozánětlivy. Proto vhodně další došetření. Hezký den.
 

Zpravodaj

Luboš: Odpovídám na příběhy čtenářek. 15 let jsem jsem jezdil s kamionem TIR potom do důchodu s ...

 
Otestujte se na rizika
revmatických onemocnění
 

Diskuse

 

Sanda: Dias forte je jeden z neosvedcenejsich, kazdopadne laresn neznam, o co se jedna?

Ráďa: ja zatim uzivam jen dias ale slysela jsem neco o laresn nebo tak nejak

 

vstup do diskuse