Lupénku začíná porážet kombinace cílené a tradiční léčby
11. 6. 2014
Lidem trpícím psoriázou svitla nová naděje. Aktuální výzkumy ukazují, že mezi cílenou a tradiční léčbou nepanuje žádné rivalství. Naopak, přidáním nových léčiv ke standardním postupům lze rychleji dosáhnout zlepšení stavu, a to navíc se snížením rizika vzniku nežádoucích účinků
Jednou z věcí nejvíce obtěžujících a omezujících život pacientů s revmatoidní artritidou je bolest. Na ni je mířena i léčba klasickými léky. Ty mají samozřejmě své nezastupitelné místo. Tato léčba ale nemusí být vždy uspokojivě účinná, navíc se při ní mohou vyskytovat nepříjemné nežádoucí účinky.
Slunečné počasí obvykle lidem s lupénkou prospívá, přesto by sluneční terapie měla mít svá předem daná pravidla. Hlavně proto, aby nedošlo k poškození pokožky. Následující řádky napoví, jaká to jsou.
Jen málo lidí na vlastní kůži nikdy nezažilo bolesti beder. Jde o jeden z nejčastějších zdravotních problémů dnešní doby, během života se s ním setká až 60 % populace. Existuje ale účinné řešení?
Spojitost artritidy s počasím už vnímaly naše babičky, když v závislosti na intenzitě svých obtíží často úspěšně předpovídaly blížící se déšť. Je ale tato citlivost vlastní všem podobně revmatologicky nemocným?
Chránit klouby před komplikacemi revmatické artritidy vyžaduje jisté úsilí. K dlouhodobému úspěchu jsou potřebné léky stejně tak jako cvičení a dodržování nových pohybových návyků.
Věříte tomu, že lidé s artritidou dokážou předpovědět blížící se změnu počasí? Nebo jste skeptičtí a považujete podobná tvrzení za babské řeči? Seriózní výzkum hovoří jasně: artritici jsou na vnímání počasí obzvláště citliví.