Novinky

Vyzrajte na bolesti zad

Vyzrajte na bolesti zad

Bolesti zad trápí stále častěji velkou část lidí. Mohou být způsobeny úrazem, špatným držení těla nebo třeba Bechtěrevovou chorobou. Následující tipy vám poradí, jak si od bolesti zad ulevit.

Tip 1: Nepřepínejte se!

Pokud máte udělat nějaké věci a během jejich plnění vás začnou bolet záda, přestaňte a odpočiňte si. Přílišné přepínání totiž vašim zádům rozhodně neprospěje.

Tip 2: Cvičte!

Cvičení může poměrně efektivně ulevit od bolesti zad. Pravidelný pohyb totiž udržuje svaly v kondici a tím zabraňuje bolestem zad. Nejlepší na bolest zad je plavání, které protáhne všechny svalové skupiny.

Tip 3: Nezapomínejte na léky!

Lékaři pacientům předepisují léky, které mají být užívány přesně podle pokynů týkajících se času a množství. Není tedy možné jen tak jednu dvě dávky vynechat, nebo naopak vzít si tabletek více najednou. Nedodržování pokynů lékaře může mít za následek větší bolesti!

Tip 4: Spěte!

Správný spánkový režim může také pomoci od bolesti. Dostatek spánku totiž potřebuje celé naše tělo k tomu, aby si mohlo odpočinout a zregenerovat se. Tipy na zdravý spánek naleznete na www.dobry-spanek.cz

Tip 5: Zhubněte!

Nadváha je příčinou nejen mnoha kardiovaskulárních onemocnění, ale může způsobovat i bolesti pohybového aparátu. Nadměrná hmotnost totiž zatěžuje klouby jak dolních končetin, tak i páteře a má za následek chronické bolesti zad.

Tip 6: Buďte optimisté!

Chronická bolest zad může od základů změnit život pacienta. Pesimismus a špatná nálada ale obtíže jen zhoršují. Existuje totiž propojení mezi myslí a tělem, takže pokud budete myslet pozitivně, bude i bolest o něco menší.

Tip 7: Nenechte se napálit!

Pacient, který trpí opravdu velkými bolestmi zad, je ochoten pro zmírnění bolestí udělat cokoliv. Ale užívání neosvědčených přípravků nebo různých rad léčitelů může někdy nadělat více škody než užitku. Proto se vždy nejprve poraďte s ošetřujícím lékařem.

(kam)

Zdroj: arthritis.about.com

Hodnocení článku:
(1557 hodnocení - 3 z 5)

Další doporučené články

Co s bechtěrevem (ne)zmůže fyzioterapeut

Co s bechtěrevem (ne)zmůže fyzioterapeut

Trpíte Bechtěrevovou chorobou? Fyzioterapie, je-li správně prováděna, vede k úlevě od bolesti a pomáhá vyvarovat se zbytečným omezením v každodenním životě. Pokud svému odborníkovi v této oblasti důvěřujete a spolupracujete s ním, je úspěch na dosah.
17. 11. 2013 Bechtěrevova nemoc
Bechtěrevova nemoc těhotenství nevylučuje

Bechtěrevova nemoc těhotenství nevylučuje

Bechtěrevova choroba často postihuje právě klouby v oblasti pánve. Je-li toto onemocnění překážkou pro normální průběh těhotenství a porodu či jak se v takové situaci mění zdravotní stav ženy, to napoví následující řádky.
9. 2. 2015 Bechtěrevova nemoc
Sport s bechtěrevem? Ano, ale opatrně!

Sport s bechtěrevem? Ano, ale opatrně!

Máte Bechtěrevovu nemoc a bojíte se úrazu při sportování? To se bojíte správně. Na druhou stranu šetrný pohyb potřebujete víc než kdokoli jiný. Takže buďte aktivní, ale dávejte na sebe pozor. Poradíme vám, jak na to.
26. 2. 2018 Bechtěrevova nemoc
Nejhorší je ztráta pohyblivosti, říká pacient s Bechtěrevovou nemocí

Nejhorší je ztráta pohyblivosti, říká pacient s Bechtěrevovou nemocí

Cesta ke sdělení diagnózy a tím i k léčbě revmatické nemoci byla u 66letého Jindřicha Fanty zdlouhavá. I když ho různé obtíže pohybového aparátu provázely již od jeho 21 let, až ve 30 letech mu byla potvrzena ankylozující spondylitida neboli Bechtěrevova choroba. Během let vyzkoušel více typů terapie, cílenou léčbu musel přerušit v důsledku aktivovaného „spícího“ bacilu tuberkulózy.
28. 8. 2020 Bechtěrevova nemoc
Inzerce: