Novinky

Vyzrajte na bolesti zad

Vyzrajte na bolesti zad

Bolesti zad trápí stále častěji velkou část lidí. Mohou být způsobeny úrazem, špatným držení těla nebo třeba Bechtěrevovou chorobou. Následující tipy vám poradí, jak si od bolesti zad ulevit.

Tip 1: Nepřepínejte se!

Pokud máte udělat nějaké věci a během jejich plnění vás začnou bolet záda, přestaňte a odpočiňte si. Přílišné přepínání totiž vašim zádům rozhodně neprospěje.

Tip 2: Cvičte!

Cvičení může poměrně efektivně ulevit od bolesti zad. Pravidelný pohyb totiž udržuje svaly v kondici a tím zabraňuje bolestem zad. Nejlepší na bolest zad je plavání, které protáhne všechny svalové skupiny.

Tip 3: Nezapomínejte na léky!

Lékaři pacientům předepisují léky, které mají být užívány přesně podle pokynů týkajících se času a množství. Není tedy možné jen tak jednu dvě dávky vynechat, nebo naopak vzít si tabletek více najednou. Nedodržování pokynů lékaře může mít za následek větší bolesti!

Tip 4: Spěte!

Správný spánkový režim může také pomoci od bolesti. Dostatek spánku totiž potřebuje celé naše tělo k tomu, aby si mohlo odpočinout a zregenerovat se. Tipy na zdravý spánek naleznete na www.dobry-spanek.cz

Tip 5: Zhubněte!

Nadváha je příčinou nejen mnoha kardiovaskulárních onemocnění, ale může způsobovat i bolesti pohybového aparátu. Nadměrná hmotnost totiž zatěžuje klouby jak dolních končetin, tak i páteře a má za následek chronické bolesti zad.

Tip 6: Buďte optimisté!

Chronická bolest zad může od základů změnit život pacienta. Pesimismus a špatná nálada ale obtíže jen zhoršují. Existuje totiž propojení mezi myslí a tělem, takže pokud budete myslet pozitivně, bude i bolest o něco menší.

Tip 7: Nenechte se napálit!

Pacient, který trpí opravdu velkými bolestmi zad, je ochoten pro zmírnění bolestí udělat cokoliv. Ale užívání neosvědčených přípravků nebo různých rad léčitelů může někdy nadělat více škody než užitku. Proto se vždy nejprve poraďte s ošetřujícím lékařem.

(kam)

Zdroj: arthritis.about.com

Hodnocení článku:
(1555 hodnocení - 3 z 5)

Další doporučené články

Bechtěrevova choroba: Jaké jsou rizikové faktory pro její rozvoj?

Bechtěrevova choroba: Jaké jsou rizikové faktory pro její rozvoj?

Pacientku Evu začala Bechtěrevova nemoc poprvé trápit v těhotenství a po porodu se projevy choroby zhoršily, a tak vyhledala odborníky. Proč se zrovna u této ženy autoimunitní revmatické onemocnění objevilo a jaké další rizikové faktory přispívají k jeho vzniku?
29. 10. 2020 Bechtěrevova nemoc
Biologická léčba není vhodná pro všechny. Lékaři vědí proč

Biologická léčba není vhodná pro všechny. Lékaři vědí proč

Biologická neboli také cílená léčba nabízí v poslední době nečekané možnosti při léčbě řady onemocnění, která nelze zdolat klasickými medikamenty: nádorovými onemocněními počínaje přes střevní onemocnění a revmatickými nemocemi konče...
20. 1. 2010 Bechtěrevova nemoc
Potíže se zrakem při bechtěrevovi? Rychle k očaři!

Potíže se zrakem při bechtěrevovi? Rychle k očaři!

Ankylozující spondylitida je nepříjemné onemocnění, které vede k chronickému zánětu kloubů páteře a kloubu křížokyčelního. Zasáhnout však může také plíce, ledviny, srdce nebo oči.
22. 6. 2017 Bechtěrevova nemoc
Bechtěrevici by měli cvičit každý den, večer i ráno, říká fyzioterapeutka

Bechtěrevici by měli cvičit každý den, večer i ráno, říká fyzioterapeutka

Ankylozující spondylitida neboli Bechtěrevova nemoc je revmatické autoimunitní onemocnění, které sice nelze vyléčit, ale lze jej léčit. Vzhledem k povaze onemocnění, při kterém dochází k zánětlivému postižení až tuhnutí páteře, případně jiných kloubních spojení, je kromě léčby zásadní i pravidelné cvičení. Jaké konkrétně a jak často, jaké další pohybové aktivity jsou pro pacienty vhodné a na co jiného by si měli dát pozor, popisuje v rozhovoru Mgr. Maja Špiritović, Ph.D., fyzioterapeutka z Revmatologického ústavu v Praze.
26. 5. 2020 Bechtěrevova nemoc
Inzerce: