Novinky - revmatoidní artritida

Artritické bolesti: pomůže síla magnetů?

Artritické bolesti: pomůže síla magnetů?

Onemocnění pohybového aparátu bývá provázeno bolestí, otoky a omezením hybnosti. Lékaři se snaží nemocným od těchto příznaků ulevit za pomoci řady metod. Jedna z nich, tzv. magnetoterapie, využívá účinků elektromagnetického pole.

Onemocnění pohybového aparátu bývá provázeno bolestí, otoky a omezením hybnosti. Lékaři se snaží nemocným od těchto příznaků ulevit za pomoci řady metod. Jedna z nich, tzv. magnetoterapie, využívá účinků elektromagnetického pole. Prozradíme, jak tato léčba působí a zda je vhodná též pro nemocné s revmatoidní artritidou.

Výzkumy stále pokračují

Prozatím nemáme dostatek vědecky podložených informací, které by dokonale osvětlily principy působení magnetoterapie na lidský organismus. Zdá se však, že aplikace terapeutických magnetů do blízkosti kůže může pozitivně ovlivnit některé z příznaků doprovázejících například degenerativní kloubní onemocnění (artrózu) nebo postižení nervů při cukrovce. U revmatoidní artritidy je léčba za pomoci magnetů rovněž hojně užívána, avšak doposud neexistují přesvědčivá data, která by její nespornou účinnost v tomto případě prokázala.

Blahodárné působení 

Vystavení organismu slabému magnetickému poli může mít pozitivní vliv na naše zdraví následkem ovlivnění nabitých částic, které se v lidských tkáních přirozeně vyskytují. Magnet také dokáže zvýšit propustnost buněčných membrán a zrychlit tak látkovou výměnu. Dále má pozitivní efekt na zásobení tkání krví, tedy živinami a kyslíkem. V důsledku tohoto působení by měla magnetoterapie vykazovat následující účinky:

  • analgetický (působí proti bolesti),
  • protiedémový (zmírňuje otoky),
  • protizánětlivý,
  • myorelaxační (uvolňuje svalstvo),
  • regenerační.

Vsaďte na odbornost

V souvislosti s léčebnými možnostmi magnetu je dnes na trhu dostupný bezpočet nejrůznějších přístrojů a pomůcek, jejichž prodejci slibují mnohdy až zázračné účinky při domácím užívání. Před tímto reklamním nátlakem je však třeba důrazně varovat. Magnetoterapie by měla být vždy doporučena lékařem a ideálně také prováděna vyškoleným odborníkem. I tato léčba má totiž své kontraindikace, a neměla by se proto používat v těchto případech:

  • v těhotenství,
  • u osob s kardiostimulátorem,
  • při nádorovém bujení,
  • probíhá-li akutní virové či bakteriální onemocnění,
  • u mykotických infekcí,
  • vyskytují-li se krvácivé stavy.

(veri)

Zdroje:
www.webmd.com
www.wikiskripta.eu

Hodnocení článku:
(2752 hodnocení - 3 z 5)

Další doporučené články

Odhalte přítomnost artritidy! Co ji prozradí?

Odhalte přítomnost artritidy! Co ji prozradí?

Revmatoidní artritida je zánětlivé autoimunitní onemocnění. To znamená, že některé buňky imunitního systému se vymykají kontrole a poškozují tkáně vlastního těla. Pro tuto chorobu je charakteristické poškození kloubů, ale vzácné není ani postižení jiných orgánů.
28. 5. 2015 Revmatoidní artritida
Revmatoidní artritida – co o nemoci prozradí krev

Revmatoidní artritida – co o nemoci prozradí krev

Neexistuje jeden jediný test, pomocí kterého by lékaři dokázali diagnostikovat revmatoidní artritidu. Důležitou roli při určování této nemoci ale hrají krevní rozbory. Prozradíme, které hodnoty lékaře zajímají a co vše se díky krvi mohou o vaší chorobě dozvědět.
7. 12. 2015 Revmatoidní artritida
Video: Co byste měli vědět o kojení

Video: Co byste měli vědět o kojení

Zajímá vás, proč je kojení pro matku i dítě tak důležité? Víte, jak správně kojit a jaké jsou nejčastější chyby? A jaké podmínky by měla vytvořit nemocnice pro kojící maminky? Zeptali jsme se primářky neonatologického oddělení Nemocnice Hořovice, která nám podala vysvětlení nejen k těmto otázkám ale i k mnoha dalším.
23. 3. 2010 Revmatoidní artritida
Revma se nevyhýbá ani slavným

Revma se nevyhýbá ani slavným

Kromě věhlasu a mnohdy pohnutých osudů spojuje mnoho známých osobností napříč časem i jedno onemocnění – revmatoidní artritida. Podívejte se, kdo se s touto nemocí také potýkal.
30. 6. 2014 Revmatoidní artritida
Čtyři tipy, jak prospět páteři

Čtyři tipy, jak prospět páteři

Běžné denní činnosti se kvůli Bechtěrevově chorobě mohou stát náročnými a bolestivými. Pravidelné cvičení a rehabilitace jsou proto nezbytnou součástí života každého, kdo touto nemocí trpí. Důležité je ovšem například i správné držení těla nebo sezení.
21. 12. 2015 Revmatoidní artritida
Inzerce: