Představte si situaci, kdy se ve vašem těle odehrává krutý boj. Podrážděný imunitní systém kolem sebe kope jak vzteklý kůň a mnohdy zuřivě útočí proti pokožce. Všechny bitvy se pak na kůži objevují v podobě lupénky. A aby toho nebylo málo, je lupénka dědičná. Lze tuto válku vůbec vyhrát?
Zaklonit hlavu a pozorovat mraky na obloze, vyndat knížku z horní police, ohlédnout se za sebe – pro zdravého člověka jde o běžné činnosti, které vykonává samozřejmě. Ale pro lidi trpící Bechtěrevovou nemocí se mohou tyto každodenní činnosti stát v průběhu let velmi obtížné, často i nemožné.
Artritida aneb zánět kloubů může i jednoduché úkony při vaření hodně znepříjemnit. Přinášíme několik užitečných rad, jak si činnosti v kuchyni trochu zpříjemnit.
Revmatoidní artritida umí své oběti bolestivě potrápit. Ačkoliv se při její léčbě bez kvalitních léků neobejdeme, podceňovat roli vhodné stravy se nevyplácí. Existují totiž potraviny, které tělu mohou pomoci.
Máte kvůli bolestem problém vstát ráno z postele? Trvá hodinu, než se vaše tělo dostane na „provozní teplotu“? Pokud ano, může vám pomoci několik rad pro co nejlepší zvládnutí tohoto handikepu.
Jedním z velmi nepříjemných projevů revmatoidní artritidy bývá postižení drobných kloubů hřbetů, prstů a zápěstí rukou. Postupně může dojít až ke znetvoření, což mívá široký dopad na život nemocného. Pokud tedy nechcete až do konce života schovávat ruce v kapsách, je dobré něco vědět o technikách, kterými lze deformacím kloubů předcházet.
Trápí vás lupénka, ale nemůžete si dovolit luxusní pobyt u Mrtvého moře? Nezoufejte, existují pro vaši kapsu přátelštější způsoby, jak zlepšit svůj zdravotní stav. Využijte něco z toho, co psoriatikům nabízí