Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
23. 2. 2024

Dobrý den. Bolesti zad řeším cca 25 let. Je mi 40, před 5 lety mi byl zjištěn pozitivní antigen a neurolog mě poslal na revmatologii. Jelikož nemám zvýšené CRP, nedělali ani RTG a řekli, že to bude neurologického původu. Dále jsem to neřešila, na každodenní bolesti a ztuhlost, než se rozchodím, jsem zvyklá a léky beru opravdu jen v krajní nouzi. Větší epizody bolesti, kdy jsem opravdu nemohla vstát, dojít na wc a pod. se objevovaly cca 2x -3x ročně a trvaly od jednoho do tří týdnů. Ze zoufalství jsem se párkrát nechala odvézt na opich, nebo kapačku, ale efekt nebyl téměř žádný. Vloni přišla enormně bolestivá epizoda, trvalo to téměř měsíc. V největších bolestech se mi i stalo, že jsem neudržela moč. Slíbila jsem rodině, že to začnu opravdu řešit a dostala jsem se k primáři neurologie v ÚVN. Ten se mi opravdu pečlivě věnoval a závěrem bylo odeslání na revmatologii. Paní doktorka mě vyšetřila, CRP v normě, nemyslela si, že se jedná o revmatologické onemocnění. Pro jistotu nechala hned udělat RTG pánve, SI kloubů. Ještě to odpoledne mi volala, že z RTG je si 100% jistá, že je to Bechtěrev. Poslala recept na Celebrex, za měsíc se uvidíme a budeme řešit, co dál. Je možné mít Bechtěreva bez zvýšeného CRP? Když bioléčba léčí zánět, tak pro mě nepřipadá v úvahu, že? Znamená to tedy, že už to navždy bude jako doposud, prostě bolestivé epizody přežít a čekat až bude zase lépe? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

25. 1. 2024

Dobrý den ,prosím o radu mám psoriatickou artritidu a Bechtěreva. Beru 1krat měsíčně cosentix, 1 krát týdně acidum folicum a každý pátek ráno a večer jednu tabletku trexanu. Jsem na neschopence pro chřipku kterou jsem měla už o vánocích. Teť mě začala bolet krční páteř k lopatkám ale bolest je opravdu velká jak kolik pohnu hlavou nebo ji položím na polštář . Nevim jaky prášek si můžu vzít od bolesti. Nic mi nezabírá. Děkuji vám moc. Za radu.
Odpověď lékaře:
Vážený pane/ paní, bolesti bohužel po internetu bez dalších informací léčit neumíme, musíte konzultovat svého revmatologa či rehabilitačního lékaře nebo ambulanci bolesti.

15. 1. 2024

Dobrý den, byla mi diagnostikována nadiferencovaná spondyloartritida-HLAB27 pozitivní, dominující periferní forma-entezitidy Achil.šlach,bez průkazu sakroiletidy.VAS polyetážový na podkladě degenerativních změn. Anomálie, kostní blok Th10-11, bulging disků L3-5 .Bolesti zad od dětství, nyní v 50 letech tři roky v péči revmatologa,neurologo,rehabilitačního lékaře. Již rok v pracovní neschopnosti. Můj dotaz je jestli se jedná o Bechtěrev.
Odpověď lékaře:
Vážený pane , diagnoza , jak píšete, je nediferencovaná spondyloartrtrida. Pokud neprokázali sakroileitidu, nemůže jít o Bechtěrevovu chorobu, jde jen o onemocnění úponů a šlach při pozitivitě antigenu HLA B 27.

22. 12. 2023

Dobry den . Jdu si pro radu . Mam bechtereva cca 2 roky . Biolecbu cimzia puvodne, ted cca rok taltz 80mg kvuli pretrvavajicim bolestem uponu achilovy paty , bolesti zad a zanety pod kontrolou krom zminenych achilovek . Crp v norme . S achilovkami jsem podstoupil - ultrazvuk, laser , razovou vlnu , ruzne masticky , chlad , patenky , bohuzel bez uspechu . Pouze v lete jsem mel cca 3 mesice klid a myslel si ze uz bude pokoj . Ted 14 dnu bohuzel zase silne bolesti . Chci se zeptat zda je nejaka rada co s achilovkami zkusit dal . Dekuji moc
Odpověď lékaře:
Vážený pane, bolesti Achil šlach mohou být velmi torpidní. Máme ještě dvě možnosti: jednou je zvýšení dávky Taltzu a druhou je rentgenové ozáření pat. Nebo obojí.

9. 12. 2023

dobrý den,mám bechtěra V.st víc než 20 let. Už 3 roky mě tuhne krk zepředu a stahuje ohryzek že se špatně polyká ale i docela špatně dýchá hlavně při změnách počasí,neurolog mi sdělil že mám vyhřezlé plténky a cpe do mě baclofen ale vůbec to nějak nepůsobí,on mi řekl no já vám novou krční páteř nedám a vyřešeno,čili otázka zní co můžu dále dělat jaké si vydupat vyšetření.Jsem z Liberce a zvažuji objednat se k docentovi Vaňkovi do vojenské.Co by jste mi poradili děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Jde zřejmě o pokročilou formu nemoci, a tak je taková vzdálená rada složitá. Pokud konzervativní léčba nevede k efektu, pak zkuste opravdu konzultovat spondylochirurgy - v Ústí nebo v Praze. UVN je jistě dobrý nápad.

Inzerce: