Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
14. 5. 2024

Dobrý deň vedeli by ste mi poradiť či mi hla_b27 môže zobrať aj obvodná lekárka?ďakujem
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

12. 5. 2024

Dobrý den, Je mi 29 let. Přibližně 3 roky mám cyklicky menší či větší bolesti páteře. Výrazně převažuje bederní páteř nad krční. Dříve se vystřídalo období bez obtíží s obdobím výrazného zhoršení, včetně vystřelování bolestí do končetin (dominance LDK). V 07/22 MR páteře s nálezem dvou protruzí 2,5 mm na L4/L5 a L5/S1. Začal jsem chodit na fyzioterapii a cvičit doma. Bylo poměrně zlepšení. Letos v lednu přišlo první zhoršení. Asi 14 dní výrazné bolesti a ztuhlost beder. Vystřelování do nohy. Pak lehké zlepšení. Od března velké bolesti, silné tuhnutí páteře. Výrazné potíže při sezení (mám sedavé zaměstnání). Návštěva neurologa. Následně MR. Protruze nejsou (asi zafungovalo cvičení). Na L4/L5 a L5/S1 vlevo spondylartrosa, tanguje neuroforamen. Redukce sin. Neuroforamen. Nikdo mi bohužel informace neřekl, jen že to na operaci není . Lékař to takto uzavřel. Dříve jsem dost sportoval (posledních cca 7 let je to slabší kvůli času), ale artróza páteře, která na MR před dvěma lety ani nebyla se mi zdá poměrně zvláštní. Mám stále ztuhlosti a bolesti kolem hýždě a SI skloubení a občas se přidalo i krátkodobé (několik sekund), ale opakující se zamravenčení 3 prstů (prostředních) levé nohy. Nabyl jsem podezření na Bechtěrevovu nemoc. Jako samoplatce jsem si nechal vyšetřit antigen hla b27 a výsledek je negativní. Vylučuje to toto onemocnění? Tento antigen vzniká již od narození nebo se může časem vyskytnout a stanu se pozitivním nebo to lze chápat jako definitivní negativitu? Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

9. 5. 2024

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Byl mi ve 22 letech diagnostikován gen HLA-B27, a od těchto let jsem začal trpět hodne na bolest kloubů, stuhlost, a podobně, následně mi byla diagnostikována Artitida, a nasazen medrol. Bohužel nevím jakou to má spojitost, ale ačkoliv jsem si čistil zuby každý den, a měl je uplně zdravé, tak po cca roce byl muj chrup zmenen k nepoznaní, jediné řešení jsou zubní implantáty, a právě s panem zubařem si nejsme jistý zda je pro mé tělo vhodné si nechat dávát zubní implantáty, v případě mé artitidy, a potvrzeného genu, zda by mi to nemohlo uškodit, nebo podobně (mám autoimunitní onemocnení) Děkuji za odpověd.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

8. 5. 2024

Dobrý den, za chvíli mi bude třicet let, asi od osmnácti let mám Hla - b27 diagnostikované. Sem tam mě bolí esíčko, že mi střílí bolest do pravé nebo levé nohy. Vždy je to tak max. na týden. K revmatologovi chodím pravidelně už těch deset let. Vždy jsou moje výsledky krve a rentgenu v pořádku. Bylo mi řečeno, že možná MR by něco odhalila, ale vzhledem k negativním výsledkům, kdy není v těle žádný zánět to není potřeba. Aktuálně se hlásím k PČR a mám jisté obavy, že bych kvůli tomuhle nemusel projít, ačkoliv diagnostikované jako takhle (kromě pozitivního HLA-B27 nemám nic). Říkám si, jestli přece jen pro jistotu nezajít na tu MR a ověřit zda je vše v pořádku a ty bolesti co už mám přes deset let jsou nějakého neznámého důvodu.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

25. 4. 2024

Dobrý den , rád vás poprosím o radu ohledně hledání nového revmatologa . Momentálně docházím na revmatologii do Hostivic k MUDr. Lucie Podrazilová. Bohužel nastal veliký problém a to že se pani doktorce se nelíbí moje invalidita třetího stupně, řekla mi že je to nespravedlivě a ze by to mohli dostat ostatní a v tu chvíli mě přestala léčit , myslím si že ji dokonce vadí že mám momentálně i psychické problémy . Mrzí mě to a nepůsobí to na mě dobre po lidské stránce a po lékařské a profesionální už vůbec ne! Jde o to že nemohu sehnat novou revmatologii. Všude mají plný stav. Léčím se s Bechtěrevem už 8 let ,Děkuji L.Vrba
Odpověď lékaře:
naše poradna nemůže pomoci hledat nového revmatologa. Obraťte se se na Vaší zdravotní pojišťovnu, zda by Vám nepomohla.

Inzerce: