Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
24. 2. 2021

Dobrý den, mám dlouhodobé bolesti zad, byla jsem několikrát na MR, lékaři mi neřekli, jestli jde o Bechtěreva. Myslím si, že ji mám příznaky této nemoci. Ráno chodím, předkloněná a nakláním se doprava, než se rozhýbu. Poslední půlrok mám hodně omezenou i krční páteř Je mi 54let, každý den cvičím. Už si připadám jako simulant, ale hybnost se zhoršuje a bolesti jsou silné. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

24. 2. 2021

Dobrý den,trápí mě ztuhlost úponů svalů páteře,před 10 lety jsem měla v odběrech krve HLA B 27 "reaktivní",jinak všechny výsledky včetně CRP v normě.Mimo těchto potíží se léčím s autoimunitou štítné žlázy a jsem v remisi 5.rokem po rakovině prsu(užívám tedy léky Letrox a Tamoxifen).Můžu mít tzv.svalové revma? Zhoršení stavu bývá nejčastěji prudkým přechodem z léta do studeného a větrného podzimu.... Děkuji za pomoc a odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

17. 2. 2021

Dobrý den, léčím se s bechtěrovou nemocí a po odebrání krve mám výsledky poměrně v pořádku, nedávno mi byl proveden rentgen, po mém naléhaní, že mě bolí na žebrech při úklonu a při prohnutí v páteři v místě kolem hrudníku. Pohyb mám v pořádku, bez problému se při ohnutí dotknu prsty země. Z rentgenu beder, mi bylo řečeno, že zánět je viditelný na pravé straně a na levé je to lepší. Dále mi byly rentgenovány žebra. ( předpokládám, že z rentgenu žeber by byl vidět i zánět na páteři) ale paní doktorka mi řekla, že tam nic není a víc jsme to neřešili. Čím by tedy mohla být způsobena bolest v těchto místech ?
Odpověď lékaře:
Vážený pane, na Rentgenovém snímku vidíme jen kostěnné struktury a také místa, kde zánět způsobil nějaké změny po delším průběhu nemoci- tedy zúžení kostní štěrbiny nebo eroze nebo naopak rozšíření štěrbiny kloubní. Na žebrech u BCH obvykle bývá zánět úponů, ten může bolet a není na rentgenu vidět. Pomohly by nesteroidní antirevmatika-diclofenac, Surgam či Aulin. S pozdravem

16. 2. 2021

Dobrý den, děkuji za vaší odpoved z 2.2., jesště bych se chtěl zeptat zda na základě hodnoty CRP z krve se zjistí, jestli se zánět šíří, nebo pouze upozornuje na jeho přítomnost ? Moje hodnoty CRP z posledních 4 návštěv lékaře byly, nejprve 10, poté 5,8 poté 5,2 a na poslední návštěvě 2,8
Odpověď lékaře:
Pane, hodnota CRP odráží aktuální stav v organismu. TO jest Vaše situace se lepší :-)) Blahopřeji

14. 2. 2021

Dobrý den. Mám podezření na Bechtěrevovu chorobu. Bolí mě záda a krční páteř a celkově jsem ztuhlý. Také mě občas bolí oči. Rád bych se zeptal, kde v Praze je možné si nechat udělat test na HLA-B27, kvůli vyloučení této choroby. Jsem ochoten si toto vyšetření i sám zaplatit. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, při podezření na tuto chorobu Vám test předepíše kterýkoliv lékař a test je hrazen pojišťovnou. objednejte se k některému z revmatologů, v Praze máte velký výběr pracovišť. S pozdravem