Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
21. 4. 2024

Dobrý den, moje DG: HLA B27 positivní seronegativní spondylartropatie st ll fčně b -t.č. bez zánětlivého postižení páteřního skeletu. FW 29 - 31,CRP 13-15 protrahovaná humorální aktivita CB sy vlevo, Léky salazopyrin, omeprazol. Co, prosím znamené bez zánětlivého postižení páteř, skeletu, jedná se tedy o bechtěreva ? Může zánětlivý proces u této nemoci proběhnout a ustat a jako následek zůstat níže popsané problémy? Mám stálé bolesti, ramen, loktů, otoky prstů na rukou, bolesti v oblasti bederní páteře, noční bolesti, které musím několikrát rozcvičit, Velkou ranní stuhlost. Výhledově mám diporučeny lázně VII/2 M 459 mnohokrát děkuji za odpověď L
Odpověď lékaře:
Opravdu jde o seronegativní spondyloartrtopatii, která zatím nepostihuje páteř, jen sakroliakální klouby, proto zatím nejde o B.Ch. Predikce jejího vývoje není možná, choroba opravdu může ustat nebo zůstat jen na křížových kloubech, nebo začít postupovat po páteři. Lázeňská léčba je opravdu v tomto případě to nejlepší co můžete pro sebe udělat.

15. 4. 2024

Dobry den, mam Bechtěrdva adi 10.let.Kazdy rok jezdim do lazni.Pomůze to tak na půl roku.Tento tyden, mam šilené bolesti krizi, bolesti v trislech a v celych obou nohach.Nemohu skoro chodit.A kazde ohnuti a chúze je nesnesytelna .Beru Diclofenak duo.Moc už nezabira.A navic mam krece v brise, nuti mě to na stolici. Větry odcházeji.Dicetla jsem se, že to múze byt tím Bechtěrvem, ze sedá na různé vnitřní orgány.Mám z toho deprese. Bolesti jsou to hrozné.Dávám si i hrejivé náplasti.Nepomohla by mi biologická lecba? Dékuji moc za odpověd.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nejsem Váš revmatolog, nevím, zda jste si střeva nechala vyšetřit, ani neznám Vaše lab výsledky. Biologická léčba má kritéria pro její použití. Ptejte se, prosím Vašeho revmatologa, který má Vaše výsledky k dispozici.

12. 4. 2024

Dobrý den, mohu se, prosím zeptat zda závěr "MR nález v oblasti SI skloubení oboustranně, více vpravo, svědčí pro obraz chonické sacroileitis" znamená, že mám Bechtěrevovu nemoc? Děkuji Ivana
Odpověď lékaře:
Vážená paní, máte tzv. nespecifickou sakroileitidu, to je jednotka z velké skupiny nemocí, do které také patří B.ch., ale přímo o B.Ch se nejedná. Může, ale nemusí se z ní Bechtěrevova choroby vyvinout.

4. 4. 2024

Dobrý den,po dvou letech různých vyšetřeních a užívání Biofenacu,Diclofenaku,Salzopirinu proti velkým bolestem zad,nohy,kolene, hlavně v noci mi revmatoložka diagnostikovala přítomnost antigenu HLA b-27 v krvi s podezřením na Bechtěrevovu chorobu.Už dva roky bolestí noci spíše probdím, jsem unavená,motá se mi hlava a bolí žaludek z léků.Je mi 67let a nejsem schopná žít plnohodnotný život.Ve dne bolesti zvládám tím že se hýbu a cvičím,v noci jsou bolesti hodně silné a nedovolují mně načerpat sílu na další den.Prosím o odpověď zda mám nárok na bezplatnou bioléčbu.Děkuji . 4.4.2024
Odpověď lékaře:
Vážená paní, biologická léčba je indikovaná, pokud se jasně prokáže zánět SI skloubení a máte hodnoty CRP vyšší než dvojnásobek normálních hodnot. Pak máte nárok na bezplatnou biologickou terapii. Takže vyčkejte výsledků a dozvíte se to.

2. 4. 2024

Dobrý den, prosila bych o Váš názor. Již 6. týden mám problémy s chůzí, bolesti v SI-skloubení s vystřelováním do hýždě. Brala jsem NSAD, teď nějaký čas neberu, protože mi bolest nepřišla tak velká, přesto ale chodím s berlemi. Na MRi se prokázala sakroilitis a byla mi doporučena biologická léčba lékem RINVOQ. Aktuálně je jen lehce zvýšená sedimentace a dále byl prokázán kryoglobulin, hlaB27 negat. Za tři týdny mám kontrolu na revmatologii plus kontrolní MRi. Přemýšlela jsem, že bych brala ještě NSAD a s biolog léčbou počkala do kontroly. Co byste doporučili Vy? Je riziko ireverzibilnich změn v kloubu a bylo by lepší začít s biol léčbou ihned nebo je lepší počkat do kontroly? Je ještě šance, že zánět odezní bez biol léčby? Znamená průkaz kryoglobulinu jako důkaz revmatoidní nemoci nebo přímo Bechtěreva? Děkuji moc!
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nevím, čeho se bojíte? Biologická léčba je to nejlepší, co na zánětlivé postižení skeletu můžete dostat. A zánět již byl pomocí MRi potvrzen, Na co byste ještě čekala? Buďte ráda, že Váš revmatolog tuto léčbu rozumně navrhl.

Inzerce: