Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Eva 21. 11. 2019

Dobry den, chtela bych sehnat vice informaci o tom, co mohu ted delat, co si koupit za pr. doplnky stravy, pristroje, jak cvicit...co mohu ted udelat. V unoru by me snad mela cekat biologicka lecba. Bechterev mi byl diagnostikovan vcera. Dekuji
Odpověď lékaře:
vážená paní, doplňky stravy bohužel u této zánětlivé nemoci nemají velký smysl. Velký smysl má cvičení, a to jak proti bolesti, tak proti progresi omezení páteře a hrudního koše tím funkce plic a srdce. Nejlépe Vám poradí na rehabilitačním oddělení v místě bydliště, kde Vám také ukážou cviky vhodné pro Vás. Samozřejmě , biologická léčba je zásadní v tlumení zánětu a jistě Vám dosti uleví. přeji Vám pěkné svátky!

petra jandeckova 11. 11. 2019

Dobry den , jsem 38 leta maminka dvou deti samozivitelka a ma bechterejeva lupenku problem s delohou.Mam strach o deti,aby nezustali sami, souvisi tyto nemoci spolu?Ajak to lecit?Dekuji za odpoved Petrs
Odpověď lékaře:
Vážená paní, lupenka a Bechtěrev. nemoc spolu souvisí, je to projev psoriatické spondylitidy a léčí se podobně jakou Bechtěrevova nemoc. Ale problémy s dělohou do toho nepatří, musíte se poradit se svým gynekologem. Držím Vám palce.

tereza houdkova 7. 11. 2019

Dobry den, mam rok diagnostikovanou Bechterevovu nemoc, nalez na Mri, na Rtg zatim bez nalezu. Bolesti bedeni patere mam, snazim se cvicit a rada bych take zkusila lazenskou lecbu, muzete mi prosim doporucit nejake lazne, ktere se na Bechtereva specializuji? Velice dekuji, Tereza
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nejlepší lázeňská terapie specializovaná na Vaše onemocnění je Jáchymov.

Michaela 30. 10. 2019

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně diagnostikované Axiální spondyloartritidu. HLA B 27 negativni, zvýšené CRP a na MR nález Sakroileitida s výrazným prosaknutím SI skloubeni. Mimo toto i hemangiom zabírající 80% obratle L5. Bolesti zad hlavně v noci a ráno jsem ztuhlá, trvá mi déle než se rozhýbu. Dřív jsem dala v předklonu ruce ne zem nyní maximálně kousek pod kolena. Jedná se o Bechtěreva? Pojištění závažných chorob u pojišťoven je hrazeno u Bechtěreva, je to stejná diagnóza jako Spondyloartritida? Lékařka mi řekla že je to stejné.Prosím případně o sdělení číselného rozlišení těchto diagnóz.Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Vaše diagnoza, podle toho co píšete, je axiální spondylartritida M46 - pokud nejsou zatím žádné změny na rentgenu sakroiliakálních kloubů, o tom se bohužel nezmiňujete. V případě pozitivních RTG změn na sakroiliakálních kloubech se hodnotí klinické omezení bederní páteře ve třech rovinách a pokud tam je přítomno, pak se stav diagnostikuje jako Bechtěrevova choroba. Obě tyto jednotky jsou však podskupinou velké skupiny chorob zvané spondylartritidy, a mohou přecházet jedna v druhou, takže Vaše lékařka měla pravdu. Vpodstatě jsou to choroby z " jednoho pytle" z jedné skupiny onemocnění a M 46 může být časným stadiem choroby M 45, jestli mi rozumíte. Jen nevím, jak se na to bude dívat pojišťovna.S pozdravem MS

Martina K. 21. 10. 2019

Dobrý den, v poslední době se potýkám s ukrutnou bolestí beder, která mě v noci budí a dál už usínám v poloze, která mi je nejpříjemnější, nejčastěji to je téměř v sedě, pokud se mi podaří vůbec usnout. Přetrvává to už cca 2-3 měsíce. Po takové době už jsem unavená, nevyspaná, bez energie. Na jaře t.r. jsem prodělala zablokovaná žebra, která se mi několik měsíců stále vracela. Ještě dnes se mi občas daří špatně nadechovat. Docela náhodou jsem narazila na články s Bechtěrevovou nemocí a obávám se z výše zmiňovaných příznaků. Co se týče kloubů, bohužel mám nadváhu, bolí mě kolena, a v létě znatelně otíká jeden nárt, což přičítám pracovnímu úrazu - řezná šitá rána. Mám náročnou práci a únava je také. Je mi 36. Děkuji za jakékoliv připomínky či rady jak postupovat u svého praktického lékaře, MK
Odpověď lékaře:
Vážená paní, kdybychom dokázali léčit po internetu, byly by ordinace zbytečné. Váš lékař Vás vyšetří a měl by Vás odeslat k revmatologovi, aby tuto nemoc vyloučil,a pokud revmatolog Bechtěrevovu nemoc neprokáže, pak k neurologovi, aby zjistil, co je u Vás příčinou bolesti.Jistě by pomohla také návštěva rehabilitačního lékaře a opakované rehabilitace, spíše než náhodná medikace léky.