Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Noční směny

23. 1. 2023

Dobrý den, prosím může Bechtěrvik sloužit noční směny? Po návratu z RD mi to nyní závodní lékař zakázal. Předtím jsem noční sloužila a můj ošetřující revmatolog o takovém omezení neví. Dle něj mohu mít služby. Děkuji
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Bechtěrevik by neměl být vystaven výraznějším změnám teplot a velmi těžké práci, ale noční služby, pokud si to přeje, by mu neměly být odepřeny. Co do onemocnění, je jedno, jestli práci vykonává ve dne nebo v noci.

Vyšetření

18. 1. 2023

Dobrý den Chci se zeptat, na koho se mám obrátit s vyšetřením na Bechtěreva (mám pozitivní HLA b27),když mám stále bolesti zad (ztuhlost po námaze) a mám to zhoršené po úraze páteře před rokem. Můj obvodní lékař s tím nic nedělá a to platí i pro revmatologa, dají akorát spoustu léků. Děkuji za odpověď..
Odpověď lékaře:
Vážený pane/ paní, diagnozu by měl provést revmatolog, proto po něm požadujte, aby stanovil diagnozu a jasně Vám řekl, zda máte zánětlivé postižení, či ne. Pokud bude zánětlivá aktivita vysoká, pak máte možnost intenzifikace léčby. Pokud zánětlivá aktivita je nízká, pak by měly být efektní ty protizánětlivé léky, co Vám revmatolog dává plus nějaká rehabilitační péče.

Oteklý prst

10. 1. 2023

Dobrý den váženému odpovídajícímu lékaři. Mám diagnostikovanou Bechtěrevovu chorobu a zhruba 2 měsíce se mi velmi špatně chodí, neboť mám na každé noze výrazně oteklý a na dotek bolestivý prst. Je dvojnásobně široký, neohýbá se, tlačí a bolí v botách i obnažený. Pod tím prstem mám i nateklé a bolestivé chodidlo, jakoby bouli. Je to příznak BCh? Jak o tento otok pečovat, aby se zmírnil či ideálně vymizel? Velmi děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Bechtěrevova choroba může – ale nemusí- mít postiženy i periferní klouby, a to vlastní nemocí nebo i současným dnavým zánětem. Často pomohou protizánětlivé léky jako Diclofenac či Aulin, pokud toto nestačí, pak byste měl vyhledat revmatologa či ortopeda, asi by byl vhodný cílený obstřik kloubu a také rentgen, a pokud ani to nepomůže, pak cílená revmatologická léčba.Přeji Vám brzkou úlevu !

Vysvětlení nálezu

2. 1. 2023

Dobrý den, prosil bych o vysvětlení nálezu SI skloubení z MR. Děkuji. Artikulace v SI kloubech správná, vpravo kl.sterbina normální šíře s vícečetnymi okrajovými usuracemi v kaudální části kloubu, subchondrálne sklerotizace a výraznější tuková akumulace v kosti kyčelní i kosti křížové, bez známek kostního edému. Vlevo kloubní štěrbina rozšířená, v kaudální části SI kloubu výrazne reaktivní edemove změny v kosti kyčelní i sacru. Nitro kloubní tekutina jen mírně akcentována v kaudální části SI skloubení. Zobrazené svalové struktury mají normální signál. RES: vlevo známky akutní sacroiletis, vpravo známky chronických zánětlivých změn SI kloubu. Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, interpretaci nálezu by Vám měl provést ten, co nález indikoval! Nicméně z nálezu vyplývá, že máte oboustrannou sakroileitidu, to jest oboustranný zánět křížového skloubení.

Bechterev v rodině

22. 11. 2022

Dobrý den, ráda bych se zeptala: jsem ve věku 46 let čerstvým pacientek revmatologii s RA, mám ale i pozitivní protilátky na Lupus, můj o osm let starší bratr byl nyní hospitalizován akutně pro kolaps beder, ČT zjištěn srůst obratluzv této oblasti, bratr zhruba od třiceti let trpí na bolesti kloubů, především velkých a zad primárně, trvale má také vyšší CRP, hubne, trpí na dušnost, bolest žeber a prakticky trvalou blokaci krční páteře, ohnout se samozřejmě může limitně, velmi často trpí infekcemi horních cest dýchacích, také arytmiemi. Zaráží mě, že ho nikdo nikdy neodeslal při trvale vyšším crp k vyšetření na revmatologii. Je možné, že by to vše mohlo signalizovat Bechtěreva?
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Není obvyklé, aby se v rodinách kumulovala revmatoidní artrtrida a Bechtěrevova nemoc, ale vyloučeno to není. Vzhledem k vyššímu CRP a dalším obtížím by mohl bratr mít také nespecifický střevní zánět nebo imunodeficit, ale revmatolog by ho jistě vyšetřit měl, to s Vámi souhlasím. S pozdravem

Inzerce: