Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Zvláštní bolest kolen

15. 3. 2023

Dobrý den, mám Bechtěrevovu nemoc, 12tým rokem jsem na biologické léčbě, asi tři měsíce mě trápí zvláštní bolest kolen, nejhorší v klidu, tak že musím ulehat s ortézou na obou kolenou a i přes to je to zvláštní spíše tlaková bolest, která nenechá nohy v klidu, přes den je to nepříjemné, ale není to tak hrozné..revmatolog to neřeší, a je to pro mě zoufalá situace, každý den chodím po bytě v noci, tím se to trošku zmírní
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bolest kolen, která nejsou oteklá, do B. Ch nepatří. Bude dobře navštívit ortopeda a provést RTG kolen – ten by měl situaci pomoci řešit.

Komplikace Bechtěrevovy choroby

19. 2. 2023

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat manželovi prokázali bechtereva.Nicmene má k tomu další zdravotní problémy.Bohuzel i se zrakem.Na kontrole u oční,když ještě neměl prokázaného Bechtěreva mu řekla se má začínající zákal.Dalinfo., co mu zrak dela ale to neřešila.Nemuze mít třeba iritidu nebo uveitidu?Dá se to poznat běžnou kontrolou?Děkuji za zprávu
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nejčastější komplikací Bechtěrevovy choroby je iridocyklitida. Tu opravdu pozná nejen oční lékař, ale i sám pacient, protože ok bolí a je zarudlé. Uveitida by se projevovala poruchou vidění a i tu oční specialista bezpečně pozná, nemějte obavy. S pozdravem

Diagnostika Bechtěrevovy nemoci

13. 2. 2023

Dobrý den,Vsude píší a zminuje se při diagnostice ,,Bechtera,, jako hlavní faktor,,antigen HLA 27,,..Ale..Mam uz vic jak 10 let chronovu nemoc,na niž beru Prednison a rovnez docházím 2 roky na bio léčbu zamerenou ciste na chronovu nemoc.Lekari vyzkouseli jiz zhruba 4 pripravky bio lecby,na niz mi telo reagovalo bud to alergic.reakci v prvni rade a posleze jine varianty biolecby,kdy si telo vytvarelo protilatky proti preparatu a hladiny preparatu byly nulove.Nyni mam variantu ciste na chrona,ktera zatim sedi.Nicmene,mam velke bolesti zad a kloubu,dochazim na neurolog.a revmatolog.Pri MR byla diagnostikovana,,Bechterova nemoc, ale ,,Co chci hlavne zminit,,Revmatoidni faktor a hlavne faktor HLA byli Negativni...!Takze jedno vylucuje druhe..!Rovnez jsem nefavno prodelala onemocneni hrudni patere,z Rtg diagnostikováno- Tiezúv syndrom.Nevím co si mam o tom vsrm myslet..Hlavni faktory,jak revmatoidni,tak HLA mam Negativni,ale presto tato onemocnení...Prosila bych o odborné vysvetlení.Dekuji. ps. V ordinacích se uz dnes s pacienty vubec nebavi,natoz aby jim bylo vse radne vysvetleno..
Odpověď lékaře:
Mezi bechtěreviky je jen 96% HLA B 27 pozitivních, to znamená že 6% je HLA B 27 negativních. Tj., negativita HLA B 27 nevylučuje Bechtěrevovu nemoc. Ale Vy máte takzvanou enteropatickou artrtridu, která se se zánětem sakroiliakálních kloubů může spojovat – jde o příznak Bechtěrevovy nemoci, ale stejně tak o příznak enteropatické artritidy, která je stejně jako Bechtěrevova nemoc zařazena do skupiny takzvaných spondyloartritid. Revmatoidní faktor mají obě nemoci z této skupiny pravidelně negativní. Díagnozy jsou tedy v pořádku a v souladu s výsledky vyšetření. Přeji Vám, aby konečně některá medikace zafungovala.

Neurologické vyšetření

8. 2. 2023

Dobrý den, včera mi neuroložka dala podezření na B.nemoc. Myslíte, že ji můžu mít, když mám CRP v normě, v noci mě bolesti zad nebudí a v leže se můj stav zlepší? Šla jsem s podeřzením a výhřez ploténky, záda mě bolí dole už 4 roky. Děkuji za odpověd.
Odpověď lékaře:
Vážená slečno, paní, Neurolog často vysloví podezření a pak se nemoc ani nepotrvdí. Vyčkejte zatím na výsledky vyšetření a pak můžeme hovořit o příznacích a jejich významu.

Bechtěrevova nemoc 5. stupně

30. 1. 2023

Dobrý den .. Mám Bětěreva 5stupně . 31 na dolech ,jako zámečník velkostroje .. Ve čtyřiceti letech mi zjistili tuto nemoc ,ale už to byl č stupeň.. Ještě ještě dalších 6,let ,jsem pracoval o oboru, Potom už se to nedalo a závodní lékař mi to nedovolil ...Jsem v plném in.důchodu .. Mám strašné bolesti ,jsem prohnutý ,že už někdy nevidím před sebe .. Rád bych ,ale ještě byl užitečný ...Cvičit moc nemůžu ,dá se s tím ještě něco dělat ??? Beru na to Palgotal a Veral... děkuji za odpověď .Můj revmatolog tvrdí ,že už se nic dělat nedá..
Odpověď lékaře:
Vážený pane, nemám o Vás všechny informace. Pokud je onemocnění tak pokročilé,jak píšete, pak revmatolog opravdu nic jiného dělat nemůže. Ve výjimečných případech , kdy pacient není příliš starý, lze konzultovat spondylochirurgy, zda by nešlo to ohnutí páteře trošku narovnat operačně. V Praze ji ,myslím, alespoň v jednom případě provedla Ústřední vojenská nemocnice. Taková operace však má i svá nezanedbatelná rizika. Je tedy nutno zvážit všechny okolnosti.

Inzerce: