Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Úsek páteře

21. 10. 2021

Dobrý den, potřebuji se nutně zeptat na posudkové stanovisko ve vztahu ke ztuhnutí úseku(ů) páteře potažmo ke ztuhnutí celé páteře. Co znamená ,,Úsek páteře" v posudkových kriteriích pro získání průkazů TP, ZTP? Myslí se úsekem jakákoliv část, která je postižena srůsty? Anebo se úsekem myslí odborně a zcela přesně definovaná část páteře a to buď bederní, hrudní nebo krční? Jinými slovy: znamená termín ,,ztuhnutí 3 úseků páteře" to samé co znamená termín ,,celá páteř tuhá"? Jsem bechterevik se syndesmofyty ve všech 3 úsecích páteře, přesto ministerská posudková komise tvrdí, že toto neznamená ztuhnutí 3 úseků páteře. Rád bych tedy věděl zda k takové terminologii existuje nějaké oficiální stanovisko. Předem děkuji za odpověď ať už bude jakákoliv. S pozdravem a přáním hezkého dne
Odpověď lékaře:
Vážený pane, jak píšete,úseky páteře se počítají bederní, hrudní a krční. Pokud máte však třebas jen jeden syndesmofyt na krční páteři, již se to z lékařského pohledu stadia nemoci počítá jako postižení, nicméně není to ztuhnutí. Předpokládám, že problém v interpretaci je tento. To znamená, že asi nemáte celou páteř ztuhlou, je částečně pohyblivá, ale všechny úseky jsou nějak ( jak moc, to nevím, nepíšete) postiženy syndesmofyty. S pozdravem

Dieta

11. 10. 2021

Prosím vás je naka dijeta na Bechtěrevova nemoc? Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, žádná dieta není specifická pro nemocné s Bechtěrevovou chorobou. Vzhledem k tomu, že značné procento pacientů Bechtěreviků mají vyšší hladinu kyseliny močové s krvi, platí základní principy jak u dny: nepřehánět to s červeným masem a luštěninami, omezit pivo , rybičky v konzervě a zamezit nadměrnému pití kávy, čaje a čokolády.to jsou základní principy. Hezký den.

Cvičení s Bechtěrevovou chorobou

11. 10. 2021

Dobry den , chtel bych se zeptat mam bechterevovu chorobu a zda je potrebne rehabilitacni cviceni i po nasazeni biologicke lecby cimzia 200mg jsem prestal okamzite pocitovat stuhlost zad pani revmatolozka mi vsechny ostatni leky uz vysadila vzhledem k srazeni crp na beznou hodnotu cimzii ted beru mesic a pul akorat mi prijde ze mam v posledni dobe zada zase vic ztuhle a bolave . Je to mozne ? Dekuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, cvičení je trvalou součástí léčby Bechtěrevovy choroby, ať berete jakékoliv léky. Přichází podzim a podle naší zkušenosti se na jaře a podzim subjektivní - a někdy i objektivní- stav pacientů poněkud a přechodně zhorší. Proto cvičte a uleví se Vám. Hezký den.

Biologická léčba

29. 9. 2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bych měla nárok na biologickou léčbu a nebo nemoc musí být více rozvinutá. Půl roku se léčím s Bechtěrevovou nemocí, mám nastavenou medikaci léky Salazopyrin 2g denně a Prednison 10mg. V poslední době jsem začala trpět na ztuhlost kolen a nemohu fungovat tak, jako dříve. I přes dodržení podávání léků se mi neustále objevuje výpotek v koleni (cca 60-70ml) a otéká mi část nohy od kolene dolů. Je mi 22 let. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, biologická léčba se indikuje u pacientů, kde je přes standartní terapii ( jako je Vaše) prokazatelné střední až vysoké zvýšení parametrů zánětu a vysoké parametry bolesti. Vzhledem k tomu, že neuvádíte laboratorní hodnoty nelze lepé na Vaši otázku odpovědět. S pozdravem

Osypání obličeje

22. 9. 2021

Dobry den , mam dotaz beru cimzia 200mg , sulfasalazyn a diclofenac duo . Bohuzel ma pani revmatolozka ma dovolenou. Osypal se mi oblicej (akné) byl jsem u pani dr kozni a predepsala mi antibiotika azitrox 500mg . Rekla mi ze leky mohu brat s temi soucasnymi . Chtel bych se zeptat na Vas nazor dekuji .
Odpověď lékaře:
Vážený pane, pokud berete antibiotika pro infekční postižení, což akne nepochybně je, pak byste měl Cimzii vynechat, Sulfasalazin pokračujte. Diclofenac dočasně pozastavte, neb ten může vést k alergii a tam také může být příčinou vyrážky. S pozdravem

Inzerce:
meduka_logo