Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.7. 8. 2020

Dobré den, je mi 43 let, mam Bechtereva II. st. Poslední tyden jsem měla tak silné bolesti v bedrech - SI skloubení a okolí, že jsem si nemohla ani ostříhat nehty na nohou, neohla jsem se prostě. Bolí v klidu a i při pohybu. Pořád nerozumím tomu, co tam tak bolí, že nemůžu pořádně ani sedět, je to bodavá bolest, až je mi z toho špatně. Beru Diclofenac, ale tak 1x za dva dny, bojim se o žaludek. Dráždí nervy třeba osteofyty? V současné době tam zánět myslím nemám. Dříve ano. Včera a dnes už je to lepší. Protahuju, chodím, nahřívám ve sprše nebo sauně, pak ochlazovací bazének (dělá mi to dobře fyzicky i duševně), snad je to tak v pořádku... Davam si pozor na průvan, prochladnutí. Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, bohužel takto na dálku bez vyšetření Vám nemohu říci, co přesně Vás bolí. Někdy pacienty bolí v sakroiliakálních kloubech, které jsou chorobou již postiženy, i když nemáte celkové parametry zánětu v krevních testech. V této situaci pomůže často obstřik nebo dočasně zvýšená dávka antirevmatika ( diclofenac ve Vašem případě) třebas na 4-5 dní vezměte 150 mg denně. mohla by pomoci i elektroléčba ři jiné rehabilitační procedury. S pozdravem a přáním úlevy MS

2. 8. 2020

Dobrý den, nerada obtěžuji, ale trápí mě bolesti zad a Ibalgin jím, jak bonbóny na bolesti zad aj. Měla jsem dvakrát Iridocyklitidu a jednou asi před 15 ti lety, jsem absolvovala vyšetření u revmatologa. Tenkrát mi bylo řečeno, že mám dispozici, ale nemoc nebyla prokázána. Jenže teď mám takové bolesti, že se už s tím nedá fungovat. Je mi hloupé otravovat lékaře a tudíž se ptám, zda to nyní přece jen nebude od věci se trochu nad tím pozastavit a nějaké vyšetření absolvovat. S úctou A.L.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě ANO, to že před 15 lety jste měla vyšetření už neznamená vůbec nic, tělo se mění a nemoci postupují, můžete klidně zavolat na revmatologii a objednat se-proto tam lékaři jsou, aby ordinovali a pomáhali lidem, jaképak obtěžování. S objednáním vhodného lékaře a časným termínem vám zdarma mohou pomoci sestřičky na telefonu, zkuste se podívat a objednejte se: https://www.ulekare.cz/objednat-se . Hezký den.

6. 7. 2020

Dobrý den, jsem po operaci plotýnky a mám diagnostikovanou spondylozu a dědeček mel Bechterovu chorobu a me stále v noci budi tupá bolest okolo krize až do pulek a chtěla bych poprosit zda se u vás můžu objednat do poradny nechat se vyšetřit a ošetřit a co budu všechno potřebovat a co to bude stát
Odpověď lékaře:
Vážená paní, pokud máte spondylozu a jste po operaci plotýnky, pak může být Vaše bolest původu " vertebrogenního" to jest od páteře a nemusí jít o Bechtěrevovu chorobu. nevcím, odkud jste, ale dobrých revmatologů, kteří tyto choroby odliší je v naší republice spousta, takže nemusíte do Prahy , ale můžte se objednat v místě Vašeho bydliště. nestojí to nic je to na pokladnu, tedy pokud jste pojištěna v ČR. Je třeba provést laboratorní vyšetření a Rentgen sakroiliakálního skloubení, to by pro začátek mohlo stačit. s pozdravem MS

6. 7. 2020

Dobrý den, předem emailu chci poděkovat že se na vás mohu obrátit. Je mi 31 let a bolesti zad mám od svých cca 15.ti let s tím se pojící i bolest obou kolen. S koleny jsem chodila v 16.ti na rehabilitace a nepomohli mi. Postupem času se se bolest snižovala či i úplně na nějakou dobu vymizela. Kolem 25. roku jsem začala mít velké bolesti zad které se projevovaly především v noci a ráno. Bolesti mne nepřely naopak se mi záda zhoršují. Jsem velmi často extrémně unavená. Před 3.mi lety mi zjistili Hlab-27 pozitivní. Byla jsem poslána k odbornému lékaři ale ten mne poslal k jinému odbornému lékaři a během dlouhé objednávací doby jsem odjela do ciziny kde jsem žila,takže se pátrání po přičině zastavilo. V nynější době kdy jsem zpět v čr nemám v plánu chodit po lékařích protože je to na dlouho a mám vzato že jediné co mi doporučí je cvičení a rehabky. Píši protože mne zajímá zda tyto symptomy velice se shodující s bechterevem mohou mít i jinou příčinu nebo se pravděpodobně jedná o bechtěreva. Dá se říct že naprosto každý den se budím kolem 3.hod ranní a už se skoro nemohu pohnout bolesti která se projevuje po celých zádech. Někdy mi příjde že jsou tím prodchnuty i orgány které mne od bolestí páteře,hrudníku a žeber také šíleně bolí. Nemohu ležet v žádné poloze vše bolí. Vstanu trochu pochodím a pak ulehnu ale ne v jakékoliv poloze. Hledám tu která je.nejmíň bolestivá. Spánek mám slabý záda mne pobolívají ale je únosné až do té cca 3.hod. Ráno mne záda zase opět hodně bolí ale po sprše a ranním vaření to poleví. Ale nastoupí velká únava. Když je to neůprosné dám si ataralgin a ten mi do velké míry pomůže jak s bolestí tak s únavou. Mám dobrou matraci a děje se mi to ať spím kdekoliv. Jsou jen období kdy se bolest dá tolerovat a únava není tak velká a pak období kdy jsem tak unavená že nedokážu skoro nic dělat a záda mne šíleně bolí. Občas mne chytnou bedra a to tak že mám problém se doslova zohnout a ty se projevují hlavně při únavě. Předem děkuji za názor. Pěkný den přeji
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nevím přesně , na co se mě ptáte. Zdali otázkou je, zda tyto obtíže mohou být od bechtěrevovy choroby, tak odpověď je, že mohou, nicméně to žádá vyšetření. Na druhou stranu máme pokročilou léčbu této choroby, takže se nechat vyšetřit a léčit, čím dříve, stojí za to. Doporučuji Vám to, navštívit revmatologa. Ten podle výsledků doporučí, co bude pro Vás nejlepší řešení.

30. 6. 2020

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat kdy mám nárok na biologickou léčbu?Antirevmatika už mě bohužel přestavají zabírat.Mam Bechtěrevovu nemoc diagnostikovanou již 25 let.Dekuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážený pane, kritéria pro zahájení biologické terapie jsou výrazné bolesti přes plnou dávku nesteroidní terapie a v laboratoři průkaz vyšších parametrů zánětu. Váš revmatolog jistě tyto podmínky zná, zkuste se ho otázat.