Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
27. 7. 2021

Dobrý den, je to tedy tak, že pokud u mě přibližně před dvěma lety laboratorní výsledky neprokázaly přítomnost rizikového antigenu HLA-B27 je Bechtěrevova nemoc vyloučena? Sama trpím výše popsanými zhoršujícímu se bolestmi v oblasti páteře a touto nemocí trpí můj otec, bratr, strýc. Mám se dožadovat dalších vyšetření? Děkuji za Vaší odpověď...
Odpověď lékaře:
Dobrý den, asi 4% nemocných s Bechtěrevovou chorobou jsou HLA B 27 negativní. Pokud máte křížovou bolest, která Vás budí k ránu a zlepšuje se rozcvičením, raději se nechte vyšetřit revmatologem. S pozdravem

23. 7. 2021

Před rokem jsem začal mít bolesti v oblasti bederní páteře a pánve. Bolest se postupně zhoršovala. Nejhorší byla po ránu než jsem se rozpohyboval. Když jsem v pohybu tak mě to nebolelo, ale když jsem si na delší dobu sedl nebo lehl tak jsem musel záda zase rozpohybovat, aby mě nebolela. Po 4 měsících se bolesti tak zhoršily, že jsem už ani nemohl pořádně vstát z postele a při jednom cviku, při kterém jsem se snažil záda rozpohybovat mě začala záda bolet záda tak silně, že jsem nemohl najít žádnou úlevovou polohu. Zavolel jsem si záchranku a tam mi dali do kapačky nějaké léky na uvolnění svalů. Ztuhlost nepominula, ale neměl jsem bolesti. Po magnetické rezonanci, při které mi zjistili vyhřezlou bederní ploténku, jsem nastoupil na rehabilitaci, kde mě pomocí masáží a cviků pomohli zbavit primární bolesti. Je mi 24 let. Sport mi nevadí, zahraju si třeba fotbal nebo si zaplavu. Chodím na túry. I když jsem se snažil dělat nebo snažím dělat cviky, které mi poradili tak mám vždy velkou ztuhlost po ránu nebo po dlouhém sezení. Je možné, že mám Bechtěrovovu nemoc? Otec měl problémy se zády též, ale tam je to dost pravděpodobně zapříčiněno jeho dopravní nehodou v mládí. Z revmatických nemocí trpěl lupénkou. Matka nic. Z dalších příznaků Bechtěrevovy nemoci akorát zaznamenávám světloplachost. V mém věku je výhřez ploténky s bolestmi neobvyklý. Je tedy možné, že mám Bechtěrevovu nemoc? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, nemáte pravdu v tvrzení, že výhřez ploténky u sportujícího mladého člověka je neobvyklý. Záleží na tom, zda po rehabilitaci a dalších procedurách se Vám ulevilo- což píšete, že se ulevilo. V tomto případě je třeba v cvičení pokračovat, aby se svalstvo zádové a břišní udrželo v dobrém stavu. B.Ch. se projevuje bolestí v křížové oblasti klidové, noční zhoršující se kránu a zlepšující se rozcvičením. Poklud takovou bolest máte, pak se přece jen nechte vyšetřit revmatologem. S pozdravem

19. 7. 2021

Dobrý den. Již 8 měsíců mě trápí bolesti po těle.. Bolest kloubů a šlach. Poslední měsíce mám ale největší problémy s bolesti na levé straně sakroiliakálního kloubu,kyčelního kloubu a sedací kosti..Bolesti mi jdou v takovem trouhelníku v této části.. Po ránu jsem vždy stuhlý v této oblasti a i v kotnících, kolenou a někdy krční páteři.. Nemohu moc sedět, jako kdybych měl levou sedací kost výše než pravou.. Při sezení mám velké bolesti. Bolesti jsou většinou menší, když chodím, ale i když chodím, tak mi bolesti jdou od kyčle směrem k chodidlu. Také mám neustále problémy se zažíváním..zhubl jsem cca. 10kg měl jsem 72kg teď mám 62kg výška 182cm. Jsem neustále hrozně unavený i přes den a pořád bych spal..V noci se naopak zase budím.. Na fizioterapii mi řekli, že nevidí žádný problém po fyzické stránce, ale že jim to spíše připadá jako bechtěrova choroba..Byl jsem na krevních odběrech HLA-B27 ale vyšli negativně..Rád bych se zeptal, zdali se může jednat o tuto nemoc a zda se vždy když má člověk bechtěrevovu nemoc musí v krvi vyskytovat HLA-B27? Předem vám děkuji za odpověď..
Odpověď lékaře:
Vážený pane, kriteriem diagnozy spondylartritid, mezi které B.CH. patří je především zánět sakroiliakálního skloubení, který nemusí být vidět na RTG, ale zcela jistě ho lze POTVRDIT ČI VYLOUČIT POMOCÍ MAGNETICKÉ REZONANCE. HLA B 27 je dědičný znak na bílých krvinkách, něco podobného jako krevní skupiny na krvinkách červených. Je pravda, že asi 96 % Bechtěreviků má tento antigen pozitivní, ale asi 4% mají antigen jiný. Pokud se na věc podíváme obráceně, v naší populaci je asi 9% HLA B 27 pozitivních, ale onemocní asi 1/2%, takže rozhodně není jednoznačně diagnostickým, ale spíše pomocným znamením. Doporučovala bych Vám nechat se vyšetřit revmatologem. Hezký den.

Antigen HLA-B27

18. 7. 2021

Dobrý den, je pravda, že lidi co mají v sobě antigen HLA-B27 mají nějakou "lepší" imunitu vůči covidu ? Osobně antigen mám a trávil jsem čas s rodinou přítelkyně, kde se všichni nakazili kromě mě.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, imunita pacientů je z mého pohledu nezávislá na dědičných antigenech HLA systému, a proto Vás HLA B 27 nechrání více než jin é osoby. Možná jste se více chránil nebo prostě máte štěstí, ale odpověď v tomto dědičném znaku nehledejte. Hezký den.

13. 7. 2021

JE vhodné při velké ztuhlosti páteře nechat si dávat injekce na uvolnění páteře???? Slyšela jsem že se po injekcích odvápňuje páteř. Doktorka mi to často dává protože nemohu dýchat a mám často zablokovanou celou páteř - odveze mi vždy sanitka. V nemocnici mi pak dávají kapačky na uvolnění páteře. Mám nárok na křížkové lázně( byla jsem 3x za život před 25 lety), když jsem teď nechodila tento rok na rehabilitaci?? Zaplatila jsem si pár masáží soukromě a pak mi dají děti k narozeninám nebo vánocům také několik masáží. Mohu si zažádat o lázně, když jsem letos nechodila na rehabilitaci??? Doktorka tvrdí že musí mít zápis o rehabilitaci jinak to revizní lékař neschválí. Je to pravda. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, injekce neodvápňují páteř, to je hloupost. A vzhledem k tomu, že nemáte asi Bechtěrevovu chorobu, tak nevím, pro jakou dg se léčíte a tímpádem Vám nemohu radit, zda máte či nemáte nárok na lázeňskou péči. Pokud máte jen opakované vertebrogenní obtíže, pak má Vaše lékařka pravdu, komplexní LL potvrdí jen po absolvování ambulantních rehabilitací.MS