Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Lucie Langpaulova 20. 6. 2019

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je u Bechterevovy nemoci možné použití francouzských holí? Zatím mám postižené "jen" SI klouby, ale trpím bolestmi také bederní páteře, kostrce a pánve celkově. Revmatolog mi říkal, že francouzské hole zatěžují páteř a ortoped zase, že páteř odlehcuji, takže jsem z toho zmatená. Předem velmi děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, francouzské hole páteři spíše pomáhají, pokud máte bolesti, vyzkoušejte je a uvidíte. Pokud Vám přinesou úlevu, je to doklad, že je to správný postup. S pozdravem¨ MS

Eva 11. 6. 2019

Dobrý den, před čtyřmi roky mi revmatolog diagnostikoval Bechtěreva V. Před třemi lety jsem byla na MR SI skloubení. Výsledek byl výraznější spondylotické změny s částečně přemosťujícími ventrolaterálními osteofyty a degenerací disků na dolním TH úseku. V LS úseku podstatnější deformace epidurálních prostor ani foramin neprokázána, hernie disku nezjištěna. Spondylarthrotické změny v segmentech L3- S1. Podle rentgenu mám srůsty a výrůstky po celé páteři. HLA B27 positivní. Nyní mi revmatolog řekl, že neví, jestli je to vůbec Bechtěrev, že podle MR to nevyšlo. Mám obrovské bolesti/ blokace celé páteře přecházející do rukou, nohou, problémy s dýcháním, delším sezením, chozením, brnění rukou.... Např. dnes mi revmatolog aplikoval obstřiky 20 vpichy. Mám se znovu objednat na MR. Opět jen na SI skloubení. Je to v pořádku, když mám podle rentgenu největší problém v hrudní části? Je mi 45 let. Se zády se léčím u ortopeda od patnácti let po zlomenině pánve a ramínek u stydké kosti. Mám obrovské bolesti a problémy, na které mi toho moc nezabírá... Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, opravdu se Bechtěrevova nemoc diagnostiku a rozlišuje od jiných nezánětlivých nemocí právě zánětem SI skloubení. Pokud tam na MR nebude prokázáno zánětlivé postižení, pak nejde o změny zánětlivé, ale degenerativní a léčení je také trochu jiné. Takže průkaz pomocí Magnetické rezonance nám má dá odpověď zda Vás má léčit revmatolog( zánět) nebo rehabilitační lékař a neurolog( nezánětlivé postižení).Vaše obtíže nejsou specifické pro jednu či druhou eventualitu, a tak je toto vyšetření potřeba. S pozdravem

Irena 19. 5. 2019

Dobrý den, na bederní páteř mi byla zjištěna tato Dg.Baastropův syndrom,spondylartrozu L4 S1až III stupně. Chtěla bych se zeptat, zdali se jedná o Bechtěrevova nemoc a jaké je možnost léčny u této diagnózy. Předem děkuji za odpověď a vstřícnost.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, v tomto případě se o Bechtěrevovu chorobu nejedná. možnosti léčby Vám vypoví lékař, který chorobu diagnostikoval a který zná Vaše klinické obtíže a eventuální neurologický nález. S pozdravem

Irena 9. 5. 2019

Dobrý den, na bederní páteř mi byla zjištěna tato Dg.Baastropův syndrom,spondylartrozu L4 S1až III stupně. Chtěla bych se zeptat, zdali se jedná o Bechtěrevova nemoc a jaké je možnost léčny u této diagnózy. Předem děkuji za odpověď a vstřícnost.
Odpověď lékaře:
Ne, paní, o Bechtěrevovou chorobu se v tomto případě nejedná. Možnosti léčby si prosím zjistětě u lékaře, který Vám tuto dg provedl. S pozdravem

Lucie Langpaulova 9. 5. 2019

Dobrý den, ráda bych se zeptala na používání kompenzačních pomůcek u Bechterevovy nemoci. Mám problém bohužel i s kyčlemi a koleny a potřebuji nějakou oporu. Co je pro mě prosím vhodnější vzhledem k mému onemocnění páteře, berle, nebo rolátor? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nevím, jak moc jste postižená, ale nejlepší je vyzkoušet ve zdravotních potřebách, co by Vám nejlépe vyhovovalo. A pak požádejte svého lékaře nebo lékaře rehabilitačního o předpis přesně té vyzkoušené pomůcky. Ve zdravotních potřebách také mívají katalogy pomůcek, můžete se do nich mrknout a vyhodnotit, jaké alternativy máte. S pozdravem MS