Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
11. 10. 2020

Dobrý den, jsem HLA B 27 pozitivní, dle lékaře se nejedná o bechtěreva. Trpím silnými bolestmi v oblasti zad. RTG: Pouze lehce zúžené meziobratlové prostory ve střední etáži Th páteře, ostřejší LS přechod, obratlová těla L páteře s ostrou konturou . Bez ložiskových změn. SI kl. štěrbiny symetrické, bilat. zúžené, skleroticky zasycené kl. plochy subchondrálně v rámci artroznich změn. Léčím se s RA. Mohu opravdu vyloučit bechtěreva? Tímto onemocněním trpěl můj otec. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, asi by bylo vhodné provést ještě magnetickou rezonanci sakroiliakálních kloubů a po vyhodnocení znovu posoudit diagnozu spolu s výsledkem rentgenů a imunologických testů na revmatoidní faktory. Zkuste o tom pohovořit se svým revmatologem.

5. 10. 2020

Dobrý den,manželovi bylo řečeno lékařem,že má podezření na Bechtěrovu nemoc Prosím je nějaká poradna pro Bechtěrovu nemoc v Ústeckém kraji? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Paní, Bechtěrevovu chorobu léčí v naší republice revmatologové a v ústekém kraji je několik revmatologických ordinací. Informujte se u Vaší praktické lékařky, ta bude vědět, který z nich bude mít nějaké volné termíny k vyšetření- Držím Vám palce

4. 10. 2020

Dobrý den, můj revmatolog mi po testech na crp, které bylo zvýšené napsal antirevmatika,po týdnu mi to rozhodilo žaludek nemůžu nic sníst bývá mi špatně a navíc jsem měla krev ve stolici, musela jsem léky vysadit...co bude dál existují šetrnější léky? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní / slečno, nevím, které léky Vám způsobily potíž. Existuje velká škála antirevmatik, a opravdu některé z nich jsou šetrnější na trávicí systém, navíc lze léčbu doplnit ochrannými léky, jako je Omeprazol, Pantoprazol a podobně,které žaludek chrání- domluvte se s ordinujícím lékařem.

4. 10. 2020

Dobrý den. Dlouhodobě již téměř 20 let mám velké problémy s krční páteří. V posledních dvou letech se přidaly problémy v ramenních kloubech a jejich úporná bolest. Procházím bolestivým obdobím . Prý je to od páteře a vždy doporučení rehabilitovat. Pro velké bolesti v ramenou a lopatkách jsem dokonce musela přerušit rehabilitační pobyt na klinice.V posledních měsících mám však po probuzení divné ranní bolesti v bedrech , sama nevím jestli dominují bedra, žebra nebo břicho. Když se trochu rozhýbu je to snesitelnější. Připadá mě že to nějak souvisí i s vyprazdňováním, po vyprázdnění dojde k malé úlevě. Celý den mám ale pocit plnosti a říhám snad i po vodě. Mívám problém i s očima, jako kdyby v nich byl zánět. Divné svědění někdy slzení. Tyto stavy se opakují a už vím že jak začnou oči přidají se další příznaky. Vlastně jsem si uvědomila, že už jsem před pár lety tyto podivné bederní bolesti měla, ale samo to přešlo. Poslední 4 roky to však graduje, mám bolesti v oblasti lopatek a ramen. Přidávají se i kyčle kotníky a kolena. Mám diagnostikovanou i osteoporózu. Neurolog mě na poslední návštěvě řekl, že příčina mých bolestí je osteoporoza. Rehabilitační lékař to zase vyvrátil jako nesmysl. Obvodní lékařka ordinuje po telefonu a po slovech radši mě sem nelezte, už její návštěvu nezvažuji. Rady si však nevím. Co dál? Trvá to už od června a předcházel tomu pásový opar v obličeji. Kam se mohu obrátit o pomoc? A mohlo by se jednat o tuto nemoc?Moc děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená, nepíšete kolik je Vám let ani zda už Vám prováděli nějaká vyšetření. Vaše klinické příznaky budí dojem, že jsou opravdu od krční páteře, která ovládá celou oblast šíje a ramen. Bechtěrevova nemoc začíná v mládí v kříži a poté postupně může napadat další partie páteře. Ani osteoporóza sama nedělá vystřelování bolestí do ramen, zde jde spíše o tupé bolesti celé páteře. Měla jste rentgen nebo magnetickou rezonanci krční páteře? denzitometrii, která určí, zda máte osteoporózu? měla jste nějaké další laboratorní vyšetření ? Tato vyšetření by měla ordinovat Vaše praktické lékařka a neurolog. Zkuste se s nimi domluvit, co a jak. Na Bechtěrevovu chorobu bych u Vás opravdu nemyslela. S pozdravem

24. 9. 2020

Dobrý den , Tatínek má Bechtěrevovu nemoc, myslím že v 15 jsem byla na test krve a byl negativní. Tet je mi 30 a trpím neskutečnými bolestmi zad,hlavně krční páteř a bolest mi leze u do hlavy. Někdy mám problém vstát z postele. Za tento rok už mám pod druhé rehabilitace a pořád trpím. Zajímá mě jestli by se testy neměly opakovat? Popřípadě co dál.delat. děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážená paní,je několik testů na Bechtěrevovu nemoc. Pokud jste však nepodědila antigen HLA B 27 , což jak předpokládám, byla ta zkouška v mládí, a nyní trpíte bolestmi krční páteře, pak jde pravděpodobně nejspíše o cervikobrachiální syndrom, a s ním jděte na neurologii či na rehabilitaci. Bechtětrevovoa nemc většinou začíná na páteři bederní resp. na sakroilakálních kloubech. Zkuste navštívit navrhované lékaře.