Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Kateřina 23. 2. 2020

Dobrý den, moc bych Vás prosila o radu. Syn 17let má dg. MB. Má nárok ve škole na úlevu ohledně bolesti, nevyspání, únavy, omezené hybnosti pravého zápěstí.. od psychologa? Rsp. jako dislektici , disgrafici mají delší čas na testy.. V příštím roce jej čeká maturita, příjmačky na VŠ. U koho případně žádat vyjádření? Klinická dětská psycholožka mi nebyla schopna vyhovět. Mockrát děkuji za pomoc a odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě by mohl napsat popis klinických potíží revmatolog a na základě toho vyjádření klinická psycholožka. Určitě však bude lepší přehodnotit léčbu syna a nastavit učinnou léčbu,aby potížemi trpět nemusel Proto hledejte opravdu znalého revmatologa, který nastaví léčbu a potíže zmizí. Jde to -v dnešní době jsou léčebné možnosti takové, že bolestmi nikdo trpět nemusí.. Hezký den.

Adriana 11. 2. 2020

Dobrý deň, prosím o radu.Už niekoľko rokov mám bolesti ktoré presne zodpovedajú Bechterovej chorobe. Pri posledných krvných vyšetreniach som mala CRP - 5 a Reumatoidny faktor 12.5. Prosím o radu: čo by mohlo definitívne potvrdiť alebo vyvrátiť že moje bolesti sú spôsobené Bechterovou chorobou. Čítala som že sa zvykne robiť ešte HLA - B27. Je to dostačujúce vyšetrenie na potvrdenie Bechterovej choroby? Uvítam každú radu. Ďakujem za odpoveď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, podstatou nemocí skupiny spondartritid, do které patří i B.Ch. je zánět sakroiliakálního skloubení, který se nejpíš prokáže magnetickou rezonancí SI skloubení. HLA B 27 se také provádí, ale není diagnostické- onemocní jen jeden z deseti nositelů tohoto znaku. MS

Zdeněk 4. 2. 2020

Dobrý den, dokážete mi podle popisu postižení říct, jestli mám nárok na příspěvkové lázně, nebo na plně hrazené? Nebo záleží na individuálním názoru posudkového lékaře pojišťovny? M359 Systémová postiženi pojivové tkáně Diagnosticky souhrn Ankylozujici spondylitida s axialnim a periferním postižením (dg. 8/2) recidiv. febrilnf stavy s periferní artritidou a myalgiemi (od 1/2 ) -v.s. reaktivní etiologie po respir. infektu sakroileitida, zánětlivá synovitida P kolene (punkce /2019) incip. entezopatie extenzor aparátu v oblasti P kolene dle Uz Degenerativní změny Ca Th páteře težká deformujici spondylóza dle RTG monoartritida pravého kolene. Díky za Váš názor. Zdeněk
Odpověď lékaře:
Vážený pane, nárok na komplexní LL z indikace Bechtěrevovy choroby mají pacienti od II. Stadia této nemoci. V lékařské zprávě bohužel není stadium uvedeno, což by asi mělo být, ale je tam zmíněmo axiální postižení, to jest postižení páteře, takže je pravděpodobné, že byste nárok měl- prosím, požádejte svého revmatologa, aby upřesnil stadium nemoci, pak bude jasno. Moc Vás zdravím MS

Vladka 27. 1. 2020

Dobrý den, je mi 30 let, už 2 roky mě trápí noční bolesti zad hlavne hrudní páteře, na základě magnetické rezonance mi byla diagnostikována oboustranná sakroileitida. Mohu se zeptat, jaký vztah to má k Bechtěrevově nemoci, je to to samé? Dá se nějakým způsobem alespoň zmírnit, pozastavit.. Děkuji a přeji pěkný den V.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, zánět křížokyčelního kloubu , tedy sakroileitida je základem velké skupiny nemocí takzvaných spondylartritid. Do této skupiny patří také Bechtěrevova nemoc, to znamená, že sakroileitida může přejít i do Bechtěrevovy choroby, ale nemusí, může zůstat jen na křížových kloubech a zánět může odeznít.Zánět můžeem zmírnit protilzánětlivýni léky, takzvanými antirevmatiky, které Vám jistě Váš lékař předepsal. Také mohou pomoci obstřiky kloubů protizánětlivými léky a různé typy fyzioterapie - elektroléčba, léčba magnetem a tak podobně. S pozdravem

Simona 27. 1. 2020

Na koho se obrátit když můj pták.lekar nebere vůbec žádný důraz na to že se mi zjistila bech.nemoc nic stim nedělá krom cvičení já trpím velkejma bolestma už se nepredklonim ráno nevstanou a nemluvím kolikrát zůstanu lezeš děkuju
Odpověď lékaře:
Obraťte se na svého revmatologa, který Vám tuto chorobu diagnostikoval a který Vás má také léčit. S pozdravem