Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.11. 8. 2020

Dobrý den, Je mi 25 let, jsem pozitivní na antigen HLA-B27. Prodělal jsem před 6-7lety Yersinie a od té doby mi začali "bolesti". Nevím přesně jak to popsat, je to pravděpodobně kříž, ale při nějakých pohybech to vystřelí do celé nohy (vždy je to jedna noha). Celých 6 let to bývalo tak, že mě začalo navečer lehce píchat v kříži a já věděl, že bude čas, kdy mě to bude bolet. Takto se to stupňovalo z lehké bolesti do těžké, hlavně v noci a pak to zase odeznělo. Takže asi tak 4-5 dnů. Pak jsem měl dlouhý čas pokoj. Loňský rok jsem chodil do posilovny a nebolelo mě skoro 3/4 roku nic (zapomněl jsem zmínit, že kolikrát ta bolest příjde, když si sám uvědomím, že mě už dlouho nic nebolelo :D ) Po novém roce, asi nějak v únoru, jsem byl na kontrole na revmatologii. Pořád tam chodím, už 6 let a nějaký finální verdikt nikde. Od polovina února asi, mě začala opět bolet noha, ale začala se stupňovat úplně jinak než na co jsem byl zvyklý. Následně skočila do druhé nohy, chvílemi mě boleli obě zároveň, pak mě bolelo koleno. Jednoho rána se mi stalo, že mě boleli obě kolena tak, že jsem se nemohl zvednout, ale to přešlo po pár hodinách. Od té doby doteď mě to pořád bolí napřeskáčku + se k tomu přidala bolest bederní páteře sem tam, hlavně ráno. Pak jak se rozhýbu tak o ní už přes den nevím. Už to není jak dřív, že mě bolela noha 1x do měsíce na pár dnů. Poslední půl roku slavím, když mě něco přestane bolet na 2-3dny. Co jsem četl příznaky Bechtěreva tak upřímně nevím. Páteř mám jak gymnasta, že se dokážu hýbat a protahovat jak nic. Když sedím X hodin u PC, nemám žádný problém, že bych pak měl bolesti. Shrbený nechodím, kor když mě bolí noha, mě bolí, když se shrbím. Chodím narovnaný a ještě si rád záda protahuji pořádně. Prodělávám sice docela často záněť duhovky, rád spím (jsem unavený?), nechuť k jídlu jak se to vezme. Je zde nějaká šance, že by tohle všechno mohlo být i něco jiné než Bechtěrev ? Doktor funguje stylem, že už mu 6 let říkám dokola jak to začalo, jak to probíhá, co dělám atd. a on mi předepíše revmatika nesteroidní a řekne, že se uvidíme za půl roku....
Odpověď lékaře:
Vážený pane, začnu od konce. I na začínající a mírná stadia Bechtěrevovy choroby, stejně jako ne běžné bolesti zad se v první linii užívají nesteroidní antirevmatika a analgetika a rehabilitační procedury. Takže máte indikovanou péči. Ale v případě, že se bolesti opakují, by bylo asi vhodné provést magnetickou rezonanci Sakroiliakálních kloubů a krevní testy, zda se jedná skutečně o zánět a pokud ano, jak moc zánětlivé parametry máte. Pokud MR neukáže zánětlivé postižení, pak mohou být na vině i kyčke nebo ploténky bederní a podle toho se vydat cestou ortopedie, rehabilitace anebo přitvrdit revmatologickou péči. s pozdravem a přáním hezkého dne

10. 8. 2020

Dobry den chtela bych se zeptat mam bechteteva jsem vykrivena dopredu a levy strany uz nekolik let mam zdeformovanou pater a zadny lekar me na tuto nemoc nemoc neleci chtela bych podstoupit nejakou lecbu nebo operaci kde byme narovnaly uz jsem na tom psychycky spatne mam obavy ze se. i nadale budu krivit dopredu i do levy strany ma nemoc me vevsem omezuje spatne se mi chodi a boli me i kycle mam artrozu obou kycelnich kloubu dekuji za odpoved
Odpověď lékaře:
Vážená paní, revmatologická léčba dokáže zmírnit zánět a působí spíše jako prevence dalšího zhoršování nemoci. Revmatolog neumí napravit to, co nemoc již napáchala v minulosti. Pokud zvažujete operaci páteře, obra´tte se na ortopedy, nespíše zkušeností s touto nemocí mají pražská pracoviště, Bulovka, Motol, UVN, Vinohrady a poradte se s odborníky, jaké by byly možnosti. Držím Vám palce.

8. 8. 2020

Omlouvám se, že znovu doplňuji svůj původní dotaz. Je to proto, abyste měli o mě víc informací. Je mi 43, HLA B 27 pozitivní, otec má též Bechtěreva. Já prostě pořád nechápu, co konkrétně ty šílené bolesti způsobuje. Nejhorší je to v oblasti SI skloubení. LS páteře z 12/2018: degenerativní artrotické změny SI skloubení oboustranně s drobnými okrajovými osteofyty a vakuovými fenomény v oblasti SI štěrbin. Incip. spondylotické změny, chondroza disku L4/5, Schmorlovy uzly zejména v segmentu L4/5. V seg. L3/4 zřetelný bulging disku, mírné spondylartrotické změny bez podstatné imprese durálního vaku. V seg. L4/5 bulging disku spolu se spondylartrotic. změnami a mírnou hypertrofií lig. flava zde naznačená triangulární defigurace páteřního kanálu s minimalnim tlakem na durální vak. V seg. L5/S1 zřetelná plošná dorsální protruze s maximem mediálně, pouze těsný kontakt plotenky s dur. vakem a nervovými kořeny S1, bez podstatné imprese duálního vaku, spondylartrotické změny.
Odpověď lékaře:
odpověď byla již odeslána.

7. 8. 2020

Doplnění/oprava k mému dotazu: Vypadlo mi tam slovo asi ve čtvrté větě, kde píšu o stříhání nehtů u nohou. Mělo tam být: že jsem se prostě nemohla ohnout. Děkuji.
Odpověď lékaře:
odpověd byla odeslána.

7. 8. 2020

Dobré den, je mi 43 let, mam Bechtereva II. st. Poslední tyden jsem měla tak silné bolesti v bedrech - SI skloubení a okolí, že jsem si nemohla ani ostříhat nehty na nohou, neohla jsem se prostě. Bolí v klidu a i při pohybu. Pořád nerozumím tomu, co tam tak bolí, že nemůžu pořádně ani sedět, je to bodavá bolest, až je mi z toho špatně. Beru Diclofenac, ale tak 1x za dva dny, bojim se o žaludek. Dráždí nervy třeba osteofyty? V současné době tam zánět myslím nemám. Dříve ano. Včera a dnes už je to lepší. Protahuju, chodím, nahřívám ve sprše nebo sauně, pak ochlazovací bazének (dělá mi to dobře fyzicky i duševně), snad je to tak v pořádku... Davam si pozor na průvan, prochladnutí. Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, bohužel takto na dálku bez vyšetření Vám nemohu říci, co přesně Vás bolí. Někdy pacienty bolí v sakroiliakálních kloubech, které jsou chorobou již postiženy, i když nemáte celkové parametry zánětu v krevních testech. V této situaci pomůže často obstřik nebo dočasně zvýšená dávka antirevmatika ( diclofenac ve Vašem případě) třebas na 4-5 dní vezměte 150 mg denně. mohla by pomoci i elektroléčba ři jiné rehabilitační procedury. S pozdravem a přáním úlevy MS