Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
12. 5. 2021

Dobrý den. Již 5let mám diagnostikován M.Bechtěrev, 1,5roku si píchám biologickou léčbu a v lednu jsem prodělala Covid. Mám si nechat nabrat protilátky na Covid před očkováním?Nevím jak moc tato nemoc přirozeně mění hladiny imunoglobulinů. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, odborníci doporučují nechat se očkovat nejdříve 3 měsíce po skončení covidové infekce. V tomto případě na titru protilátek nezáleží. Ten ukazuje, jakou máte odpověď na prodělanou infekci. Ale stejně se doporučuje očkovat i osoby s pozitivními protilátkami. S pozdravem MS

11. 5. 2021

Zdravím, jsem Bechtěrevik a chtěl bych zjistit jestli je pro mne vhodná biologická léčba. bolí mně páteř nespím už pořádně dlouhé roky, a moje doktorka mi slibuje bilogickou léčbu ale stále do okola mi říká že už má budget od pojištovny vyčerpaný na začátku roku.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, pokud Vaše revmatoložka došla k závěru, že splňujete kritéria pro nasazení biologické terapie, a nemůže Vám ji dát , pak máte dvě možnosti. Můžete zavolat Vaší zdravotní pojišťovně, jak máte dále postupovat, abyste byla adekvátně léčen, nebo požádat svoji revmatoložku, aŤ Vás odešle do nejbližšího centra biologické léčby, kde ještě rezervy mají-. Držím Vám palce, aŤ se to podaří.

30. 4. 2021

Dobry den, mel bych dotaz ohledne ZP, ZTP jestli ma cenu zadat. Ma dg. Spondyloartritida HLA B27 pozit.-dobry efekt Biol. lecba tč. minim. aktivita onem. Takle zni posledni zprava. Lecim se 3 roky, loni ZTP zamitnuta. Nyni rok inval.duchod 1 bez dalsich kontrol na posudkove komisi. Letos se pridala k nemoci i artroza ramen i synovitis. Dekuji za odpoved
Odpověď lékaře:
Vážený pane, ZTP přiděluje Komise sociálního zabezpečení nikoliv na základě diagnozy, ale na základě takzvaného funkčního postižení. To znamená, že hodnotí, nakolik je při Vaší nemoci omezena funkčnost tedy jinak řečeno, nakolik je Vaší nemocí omezena schopnost pohybu. Píšete, že aktivita nemoci je minimální a máte jen spondartritidu, čili není postižení páteře, jen SI kloubů. Pokud nemáte postiženy velké klouby, a není výrazně omezená schopnost někam dojít, tak to opravdu asi nemá cenu. MS S pozdravem MS

29. 4. 2021

Jaky je Vas nazor na ockovani proti Covidu lidi s nepropuknutym Bechterevem a u dcery u dcera, 28 let, s uveitidamy, nyni 8 let klid, s tez diagnostikovanou HLA 27. Dekuji
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nejsem si jistá, že vím, co je nepropuknutý Bechtěrev. Pokud ještě nepropukl, pak tedy asi není, a můžete všecko jako zdravá. Vaše dcera nech´t se také nechá očkovat, když nemá te´d obtíže,asi nebere žádné léky, takže normálně. Očkování je dnes vpodstatě jedinou prevencí nemoci Covid-19.

26. 4. 2021

Dobrý den,trpím 13 let,teda i déle,jen 13 let co mi byla určena diagnoza Bechtěrevova nemoc.Jsem i po infarktu,mám 2 stenty a 33 letou postiženou dceru.(zlomeninu ruky se Sudeckovým syndromem, pr.ruky,zlomeninu kotníku s trombozou.)Mám bolesti,kvůli kterým se vůbec nevyspím.Chronická bolest,chronické nevyspání.Na bolest můžu už jen Novalgin,jelikož mi ledviny propouští bílé i červené krvinky.Předtím Coxtral a pod.Teď mi moje neurologička zkouší dát nějaký lék,abych se vyspala.Měla sem ApoGap,Velaxin,Zoloft.Žádnej nevyhovoval.Co mi poradíte?Děkuji za Váš čas a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, po internetu se ve Vaší situaci špatně radí. Píšete sice diagnozu B.N., ale není zde nic o stadiu nemoci a aktivitě choroby a lab. výsledcích. Nevím, čeho bolesti máte, zdali je to páteř nebo co Vás bolí. Všeobecně se na B.N. užívají antirevmatika, píšete o coxtralu, který te´d vysadili. Co tak nechat si ty ledviny vyšetřit a zjisti, zda je důvodem nějaká porucha a jaká? Pak by rada byla adekvátní, zda léky vysadit či ne. U chronických bolestí však je mozek bolestí tak zahlcen, že se používají k stávající medikaci navíc léky chronické bolesti jako gabapentin či pregabalin dlouhodobě k tlumení právě té odpovědi mozku. Pokud Vám nemůže pomoci revmatolog, zkuste prosím se objednat do ambulance bolesti v místě bydliště, tam by Vám přece jen mohli erudovaně pomoci.Držím Vám palce. MS