Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
15. 12. 2020

Dobrý den.Od jara letošního roku jsem měl bolesti d.k.hlavně kolenou a kyčlí.V červenci se mi bolesti objevily v kloubech prstů na rukou a postupně postupovaly do loktů a svalů a teď už jsou bolesti až v ramenou.Lékaři na to přišli asi před měsícem po několika kr.testech jsem poz. na HLA-B27 a nasadili mně melocox 1x a sulfasalazin 2x denně.Co doporučujete na zmírnění bolestí,které mám hlavně v noci. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, asi byste se měl zeptat svého revmatologa, může jít o zánět, artritidu periferních kloubů a u té zvažujeme i léčbu methotrexatem. Tato léčba však musí být předepsána a monitorována revmatologem. Noční zánětlivé bolesti nejlépe tlumí Indometacinový čípek. S pozdravem

8. 12. 2020

Dobrý den, prosím o vysvětlení v jakém vztahu jsou k sobě HLA 27B a CRP, konkrétně CRP 0.65 / HLA 27B pozitivní, současně při výrazné bolesti křížokyčelního kloubu. Děkuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, HLA B 27 je dědičný znak, takzvaný transplantační antigen na bílých krvinkách, něco podobného jako krevní skupiny na červených krvinkách, to jest je po celý život neměnný, buď pozitivní nebo negativní. CRP je C- reaktivní protein, ukazatel celkového zánětu v organismu. Takže Vy jako nositel genu HLA B 27 máte větší sklon k zánětu křížokyčelního kloubu než ti, co jsou HLA B 27 negativní, ale celkové parametry zánětu jsou velmi nízké, neb norma pro CRP je do 5. TO znamená,. že buď je obtíž nezánětlivého charakteru, blokáda nebo něco takového nebo tam v tom kloubu je zánět tak mírný, že nemá celkovou odezvu v organismu. Vhodná by byla asi magnetická rezonance toho křížokyčelního kloubu, aby se tyto dva stavy odlišily. S pozdravem

15. 11. 2020

Dobry den, shanim Bio lecbu pro sveho tatinka s Bechterevovou nemoci. Nikde ale nemuzu najit jak to funguje, kde ji provadeji a nejake podminky.. Poradite mi prosim?
Odpověď lékaře:
Vážená slečno/ paní, biologická léčba se v České republice podává v centrech biologické léčby, kterých je dnes více jak 30, více se dočtete na stránkách české revmatologické společnosti. Podmínkou léčby však je to, že u pacienta je prokazována vyšší zánětlivá aktivita za podmínek, že nefunguje plná dávka dvou nesteroidních antirevmatik. S pozdravem

1. 11. 2020

Dobrý den. Nedávno mi v 25 letech byla diagnostikována Bachtěrevova choroba. Pozitivní gen HLA-B 27, děda bechtěrevik s lupénkou, zvýšené CRP a samozřejmě dlouhodobá bolest zad (asi 5 let), nálezy na SI na magnetické rezonanci, na RT zatím nejsou viditelné změny. Zatím mi pomáhá tak z 80 procent cvičení a občasně lék Meloxicam. Takže léčba zatím probíhá jak má, jen s doktorem se uvidím zase za dlouho a pořád mám nové a nové otázky. Chtěla bych se tedy zeptat, zda s touto nemocí můžou souviset i tyto potíže, které mě trápí už několik let, neboť o těchto jsme s revmatologem moc nemluvili - velká únava, problémy s trávením (několik let jsem hledala příčinu např. i na alergologii, ale nenašli nic, nedělá mi dobře lepek, laktóza a obecně tučnější jídla.), a nebo třeba před 2 lety diagnostikované astma (nealergologického původu) či atopický ekzém (který jsem měla pouze jen jako miminko, ale znova se objevil tak před 5 lety) Děkuji za přesnější informace.
Odpověď lékaře:
Vážená slečno/ paní, pacienti s Bechtěrevovou chorobu mají častější kožní problémy, někdy i psoriazu, jak píšete. Také mívají určitou formu nespecifického střevního zánětu, který se však nejčastěji projevuje průjmy, nicméně na gatroenterologické vyšetření byste měla jít a poradit se tam. Astma ani atopický exem pravděpodobně s touto dg nesouvisí a je nutno je léčit zvlášt u specialistů. Celková únavnost se může objevovat o pacientů s vysokou zánětlivou náloží,ale ta u Vás, jak píšete není prokazovaná. s pozdravem

19. 10. 2020

dobrý den, jsem po MR a odběrech. HLA B27 pozitivní. závěr revmatologie Axiální spondylartritida. bez konkrétní léčby jen doporučení zpět na ortopedii případně rehabilitaci. prosím o bližší informaci o co se přesně jedná, co můžu udělat pro zlepšení stavu. děkuji moc
Odpověď lékaře:
Vážená paní, jedná se o zánětlivé postižení křížokyčelních kloubů, které může mít velice různý vývoj, od spontánní remise k pokračování zánětu na dalších partiích páteře. Vzhledem k doporučení, které jste dostala se zdá, že CRP to jest zánětlivá aktivita celková, je malá, a tak má nemoc mírnější prognózu. Fyzioterapie a rehbailitace je za tohoto stavu velmi vhodná a pak se doporučují nesteroidní antiflogistika, jako je diclofenac, Aulin či ibuprofen k tlumení zánětlivých bolestí. Jistě Vás lékař pozval na kontrol a vývoj nemoci bude sledovat. S pozdravem