Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
13. 8. 2021

Dobrý den, poslední 2 roky jsem měla potíže se zády, až mi nakonec zjistili (po všech možných vyšetřeních), že mám Bechtěrevovu nemoc. A ta má otázka je asi hodně na slepo, ale opravdu netuším, zdali mám brát nějaké léky nebo je to zbytečné. Můj revmatolog se chová celkem lhostejně a ani pořádně nevím, co se děje či co se dít bude. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno dosáhla plnoletosti, moc druhů léků jsem nevyzkoušela - pouze jeden (, který mi navíc podráždil žaludek, se kterým mám časté problémy... chci říct, je citlivější. Otázka ve zkratce tedy zní, mám ty léky zkoušet dál nebo se zkrátka vydat cestou cvičení apod? Existuje na to vůbec odpověď? :/ Předem děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená slečno, Bechtěrevova choroba může mít velmi lehký průběh, kdy pacient občas bere nějaké léky a k tomu cvičí, nebo horší průběh, kdy musí brát léky trvale – a mohou to v těch těžších případech být i léky biologické. V počátcích nemoci však nikdo neví, jaký proběh nabere choroba v průběhu let. V každém případě se začíná cvičením, které je zcela zásadní ve všech případech a antirevmatiky. Je velký výběr a opravdu lidé na ně reagují individuálně. Bylo by dobré vyzkoušet, které vyhovuje Vám a které Vám uleví od bolesti. Antirevmatika totiž nejsou jen léky proti bolesti, ale tlumí zánět, který tu bolest vyvolává, takže jde o účinné léky. Hezký den.

12. 8. 2021

Dobry den , chtěl bych se zeptat kdyz mam diagnostikovanou bechtěrovou nemoc 2 stadium , a mam biologicku lečbu která nepomáhá mam narok na invalidni duchod ? Případně částečný? Bere se zřetel na posouzení důchodu to že mam biologickou léčbu ?
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Invalidní důchod není nárokový. Posuzuje ho komise sociálního zabezbečení nikoliv podle diagnozy, ale podle funkčního postižení organismu procesem nemoci. Kriteriem je, zdali Vaše funkční schopnosti se snížily o 33% oproti normálu nebo o 66% proti normálu, podle toho pak přisuzují stupně invalidního důchodu. Hezký den.

11. 8. 2021

Dobry den , chtel bych se zeptat . Mam bechterevovu chorobu v tuto chvili se lecim sulfasalazinem diclofenac duo a prednison . Za 14 dni by mi mela misto teto lecby byt zahajena biologicka lecba . Ma otazka zni jak pri konvencni lecbe tak pri biolecbe je mozne silovy trenink (posilovani) pokud mi to zdravotni stav dovoli . Bojim se abych nejak nepodporoval mozne zanety v tele a nebylo to spise kontraproduktivni nez prospesne . Dekuji moc za odpoved .
Odpověď lékaře:
Vážený pane, biologická léčba se podává pacientům s vyššími parametry zánětu, Tedy asi u Vás je taková situace. Při nasazování biologika by nemocný měl cvičit běžné cviky, ale silový trenink není zcela vhodný. Po 6 -12 týdnech by se měla parametry zánětu snížit, a pak je možné s tréninkem pokračovat, jak síly a kardiovaskulární situace dovolí. U Bechtěreviků může nastat zánět kořene aorty, proto doporučuji těmto pacientům provést i echo srdce k vyloučení této komplikace. S pozdravem

Lázně pro Bechtěrevovu nemoc

1. 8. 2021

prosím o doporučení nejvhodnějších lázní při uvedené nemoci. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pro Bechtěrevovu chorobu nejraději doporučujeme lázně Jáchymov. Mají léčbu radonem, který vlastním mechanismem mírně tlumí zánětlivou bolest a mají vlastní podrobně vypracovaný program specileně pro Bechtěreviky, jde o lázně s dlouholetou tradicí terapie této nemoci. S pozdravem

28. 7. 2021

Dobrý večer chci se zeptat mám bolesti zad v oblastí beder bolesti kloubů a svalů.je mi 41 let a revmatolog mi napsal do zprávy lékařské že mám hla 27 pozitivní,2stupen ankylosujici spondylitidu.napsal mi lázeňské léčení na 28 dnů pro indikací vii/2 dg.M4695 v pořadí nalehavosti II.dnes jsem byl u obvodního lékaře a on mě řekl ze na lázně nárok mám ale vše si budu platit a musím si na to vzít dovolenou tak zda je to tak a nebo tady s těmi potížemi bych lázně měl dostat proplacene od vzp děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, diagnoza: Hla 27 pozitivní, 2 stupeň ( přesněji stadium) ankylosujici spondylitida je správně diagnoza M 45. Pokud je ošetřující revmatolog názoru, že pacient nesplňuje dg ankylozující spodylitida a jedná se o nespecifickou spondyloartritidu ( mírnější postižení) , pak by se jednalo o dg M 46.95. Bylo by vhodné probrat přesnou diagnozu s indikujícím revmatologem. S pozdravem