Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.H.K. 20. 5. 2020

Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat zda bolestivost achilovy šlachy může být spojena s Bechtěrevovou nemocí.Děkuji za odpovědˇ.H.K.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, typickou bolestí při B.Ch, je bolest šlach na patách. Ale v rámci nemoci mohou bolest i jiné úpony,. Ano, je to v příznakovém souboru nemoci. Často pomůže ultrazvuk a postizometrická relaxace trojhlavého svalu.

Libuše Němečková 20. 5. 2020

Dobrý den, moje maminka má běchtěreva, stupen 4...Cítím a vidím, že se to zhoršuje, ač se velmi hýbe, je aktivní, lehce cvičí a bohužel i pracuje (uklízí, nosí kýble s vodou do pater), 3x týdně...cca 3 hodiny ( je to v pohodě nebo jí i přes její protesty to máme zakázat? ) . Ráda bych věděla, koho oslovit, aby ji nasadil biologickou léčbu. Ona je ten typ, co nechce nikoho obtěžovat a její doktorka předepisuje jen léky tlumící bolest. Moc Vám děkuji Líba Němečková - maminka je ročník 53
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Vaše maminka je aktivní osoba a prácě, tedy cvičení v práci ji zřejmě dělá dobře. Biologickou léčbu může předepsat revmatolog v centru, kterých je již asi 35 v Česku, nicméně maminka musí splnit jisté podmínky vyšší aktivity zánětu a bolesti. Také s touto léčbnou musí souhlasit, protože tato léčba zcela bez rizika také není. Zkuste s ní o tom promluvit, bez jejího souhlasu takový pokus nemám smysl.

Edita 20. 5. 2020

Dobrý den, je mi 35 let a mám rok a půl diagnostikovanou Bechtěrevovu nemoc. Každý den, ráno a večer, cvičím speciální cviky od fyzioterapeuta, odpoledne cviky protahovací od jógy. Vše mi dělá moc dobře a přes den o nemoci ani nevím. Ale v půlce noci mě probudí velká bolest oblasti beder. Většinou se probudím na zádech a nemohu se ani byť 1 cm pohnout. Pomáhá my teda manžel ale chci se zeptat, jaké cviky mohu v této fázy použít, když je páteř tak moc ztuhlá. Někdy mě to i tak zvaně prlí v bedrech. Četla jsem na této webové str. že může dojít v tomto případě až ke zlomení páteře. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, pokud máte noční bolesti, je vhodné použít protizánětlivé léky s dlouhým poločasem, Diclofenac či ještě lépe Indometacin čípky na noc. Cvičení je také pomocí proti bolesti, vhodné je jakékoliv rozhýbání, projděte se a situace se zlepší. Ke zlomení páteře může dojít až po dlouhém průběhu nemoci, kdy je páteř ztuhlá a Vy cvičíte příliš násilně. Ale to Vám po krátkém průběhu nemoci jistě nehrozí.

Honza 18. 5. 2020

Dobrý den, Bude mi 25 let, od asi 17ti let co jsem prodělal Yersinie se u mě objevují bolesti spodku zad. Nevím konkrétně co to bude, jestli to je kyčel, pánev, konec páteře. Vždy se to objeví na levé části nebo pravé. Trvá to většinou jen pár dní. Chodím k revmatologovi, ale pořád mi nějak nejsou schopni říct co mi přesně je. Osobně si začínám myslet, že mám Bechtěreva. Teď po čas karantény mě začali bolet obě části, pak chvíli klid, pak levá strana, potom pravá a pořád dokola. K tomu mě bolí i kolena. Tento stav trvá už tak 2,5 měsíce, zatím se mi nic takového ještě nestalo. Chci se zeptat, zda je "dobré" kromě protahování i návštěva posilovny. Loňský rok jsem pravidelně chodil cvičit do posilovny, kde jsem prováděl klasické cviky jako mrtvý tah, bench press, dřepy atd. a skoro celý rok mě nic nebolelo. Chci se zeptat, zda může mít cvičení vyloženě na budování svalů negativní vliv na tuto nemoc? Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážený pane, příznaky klinické jsou opravdu dost podobné těm, které se objevují, když začíná zánět sakroiliakálních skloubení. ASi by bylo vhodné provést magnetickou rezonanci SI skloubneí, aby se vědělo, zda o zánět jde či nejde. Nicméně cvičení je velice vhodné a sám si vzpomenete, že když jste cvičil, nic Vás nebolelo, Takže cvičení určitě doporučuji. Moc Vás zdravím a držím Vám palce

Natalie 14. 5. 2020

Dobrý den. Mám biolečbu ale i tak jsem na tom psychicky zle. Nejsem žena nemůžu mít děti denně pláču, mám úzkosti ani nemůžu vysat chodit do práce atd. Semlelo mě to. Prosím potřebuji poznat přátelé s touto nemocí ve Zlíně Kde a jak hledat prosím?? Děkuji Naty
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď