Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
16. 11. 2023

Dobrý den, mám seroneg. ankyl. spondylatritis, na kterou užívám Ketonal forte 2xdenne. Již 2 roky mám kruté pánevní bolesti. Dle scintigrafie mám entezopatie v oblasti sedacích kostí a SI lig. Zde kruté bolesti. Dříve na bolest zabíral Dickofenac. Dle revmatologa se nejedná o problém, který by měl řešit on (nemám teploty ani vysoké CRP). Tento názor nezastávají jiní lékaři, bohužel revmatologů v okolí je minimum. Prosím o Váš názor. Děkuji , Kateřina
Odpověď lékaře:
Entesopatie je docela torpidní problém u spondyloartritid. Mohla byste zkusit rehabilitačního lékaře, nebo lázeňskou léčbu. Nesteroidní antirevmatika také přinášejí úlevu a je k dispozici poměrně velký výběr, zkuste jiné než diclofenac. Jistě je vhodné pravidelné cvičení, které obvykle ulevuje od bolesti.

31. 10. 2023

Dobrý den, léčím se s PsA. Už více než 10 let trpím šílenými bolestmi páteře (C, Th i L). V historii entezitidy snad po celém těle, daktylitidy, otoky kolen, hlezna, skleritida atd. Když sedím, bolesti jsou naprosto nesnesitelné; když delší dobu ležím, tak také. Když pak nemoc vzplane, tak mne záda vzbudí třeba po 2 hodinách spánku a jsem šíleně ztuhlá. Dle poslední MRI SI skloubení: "oboustranně nespecif. okrsky tukové degenerace a periartikulárně kl. plochy sklerotické, ale bez erozí". Absolvovala jsem také předchozí vyšetření na neurochirurgii (kvůli kořenovým syndromům) a pan doktor mi řekl, že mě ty nervy trápí kvůli výpotkům v oblasti SI a facetových kloubků, že mám tedy AxSpA a mám cvičit (což dělám od samého začátku problémů). Můj revmatolog mi tvrdí, že když není dle MRI aktivní zánět na SI, nejsou bolesti způsobené PsA a nemám tedy nárok na biologickou léčbu. Mohou tyto bolesti být způsobeny PsA/AxSpA? Už nevím, jak si od bolesti pomoc a co mám tedy dělat.
Odpověď lékaře:
Vážená paní/ pane, Vůbec nepíšete, jak je Vaše onemocnění hodnoceno, zda máte HLA B 27 a jaké je stadium Vaší nemoci a jak vypadá RTG Vaší páteře. Z Vašeho popisu je jasno, že máte entesitidy, ale důležité jsou i další okolnosti při hodnocení aktivity nemoci.

25. 10. 2023

Dobry den , mam uz par let bechtereva a uzivam biologickou lecbu . Zacina zima a chtel jsem se zeptat jak jsou na tom lide s touto nemoci a otuzovanim . Doporucil by mi to revmatolog nebo ne ? Dekuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

25. 10. 2023

Dobry den , mam uz par let bechtereva a uzivam biologickou lecbu . Zacina zima a chtel jsem se zeptat jak jsou na tom lide s touto nemoci a otuzovanim . Doporucil by mi to revmatolog nebo ne ? Dekuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, můžete to jistě zkusit. Sám uvidíte, zda Vám to dělá dobře, či ne. Odpověď na otužování je dosti individuální.

14. 10. 2023

Dobry den, je mi 60let a mám Bechtěreva (bratr 57 take)a artróza kolen (TEP)Trpim bolesti kříže a SI .Při stání me bolest jde so stehna,které pálí a ztratí citlivost.Dále zápěstí, tuhnuti prstú(nepohybuju li s nimi.)Bolest se stěhuje. Bolestive píchání s pálením chodidel,bolest pat přecházi do achylovek.Holenní kosti bolí na dotek.Při spaní se nemohu otočit(sed,otočit,leh)Vstat ze sedu,rozejit se je bolestivy proces.Má mudr.mi jen řekne,takle B.nebolí. CRP pry je vpořadku.Beru uz 3 roky Salazopyrin,Caltrate D,Aclexa,Skudexa a Gabapentin.Je mi stale hůř.Ujdu 60m,stat mohu 15-20 min.Jsem z Vrchlabi a dobreho revmatologa jsem zatím nenašla. Prosím co dělat abych mohla fungovat.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, důvodem bolestí a obtíží může být útlak nervu něbo nějaká jiná neurologická událost. Měla byste navštívit dále neurologa a rehabilitačního lékaře a podle stadia nemoci byste měla požádat o lázeňskou léčbu.

Inzerce: