Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Očkování proti Covid

25. 10. 2021

Dobrý den, je mi 37 let a od 30 let trpím bolestmi bederní páteře, šlach a bolestmi malých kloubů na rukou. Mám pozitivní hlaB27. Bojím se očkování proti Covid 19, že se zhorší můj stav. Můžete mi prosim poradit,zda je pro mě vhodné? Doporučuje mi ho? Děkuji
Odpověď lékaře:
Vážená paní, HLA B 27 je jeden z tansplantačních antigenů na bílých krvinkiách a nemá na očkování žádný vliv. Jen část jeho nositelů onemocní. Pokud máte uvedené obtíže, pak jste jistě konzultovala revmatologa. Pokud Vám revmatolog nenašel žádnou zánětlivou nemoc, nechte se očkovat. Pokud Vám nějakou diagnozu stanovil, záleží na zánětlivé aktivitě této nemoci. Pokud tam zánět není, očkujte se. Pokud tam zánět je přítomen, poraďte se se svým revmatologem. S pozdravem

Bolest Achilovy šlachy

22. 10. 2021

Dobry den , jeste bych se chtel zeptat . Stale mam bolesti spodni casti chodidla predevsim achilovy slachy u obou noh . Drive jsem mel nohy i natekle ale co jsem dostal bio lecbu kterou mam jiz 2 mesic tak zplaskli a bolest neni takova z poslednich krevnich vysledku pred 3 tydny mam crp v norme . Ale bohuzel delsi dobu necitim zadne zlepseni a kdyz jsem dele na nohou tak boli vic . Proti bolesti mam diclofenac duo 75mg ktery mi prijde ze mi moc nezabira . Pani doktorka mi rekla ze jeste musime pockat . Tak se bojim abych se bolesti vubec nejak zbavil a chtel jsem slyset nazor i jineho revmatologa diagnozu mam bechtereva dekuji .
Odpověď lékaře:
Vážený pane, nepíšete jak dlouho máte biologickou léčbu a tímpádem nemohu zcela posoudit , zda lze ještě další efekty očekávat, či zda je třeba další akce. Pokud by byla bioloigcká léčba nyní delší jak 3-6 měsíců, pak bych doporučila přidat Ultrazvuk na paty a postizometrickou relaxaci lýtkových svalů , eventuelně přidání Sulfasalazinu k biologické terapii. Pokud by to nepomohlo, lze zvážit výměnu bioloigkého preparátu s jiným účinkem. S pozdravem

Úsek páteře

21. 10. 2021

Dobrý den, potřebuji se nutně zeptat na posudkové stanovisko ve vztahu ke ztuhnutí úseku(ů) páteře potažmo ke ztuhnutí celé páteře. Co znamená ,,Úsek páteře" v posudkových kriteriích pro získání průkazů TP, ZTP? Myslí se úsekem jakákoliv část, která je postižena srůsty? Anebo se úsekem myslí odborně a zcela přesně definovaná část páteře a to buď bederní, hrudní nebo krční? Jinými slovy: znamená termín ,,ztuhnutí 3 úseků páteře" to samé co znamená termín ,,celá páteř tuhá"? Jsem bechterevik se syndesmofyty ve všech 3 úsecích páteře, přesto ministerská posudková komise tvrdí, že toto neznamená ztuhnutí 3 úseků páteře. Rád bych tedy věděl zda k takové terminologii existuje nějaké oficiální stanovisko. Předem děkuji za odpověď ať už bude jakákoliv. S pozdravem a přáním hezkého dne
Odpověď lékaře:
Vážený pane, jak píšete,úseky páteře se počítají bederní, hrudní a krční. Pokud máte však třebas jen jeden syndesmofyt na krční páteři, již se to z lékařského pohledu stadia nemoci počítá jako postižení, nicméně není to ztuhnutí. Předpokládám, že problém v interpretaci je tento. To znamená, že asi nemáte celou páteř ztuhlou, je částečně pohyblivá, ale všechny úseky jsou nějak ( jak moc, to nevím, nepíšete) postiženy syndesmofyty. S pozdravem

Dieta

11. 10. 2021

Prosím vás je naka dijeta na Bechtěrevova nemoc? Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, žádná dieta není specifická pro nemocné s Bechtěrevovou chorobou. Vzhledem k tomu, že značné procento pacientů Bechtěreviků mají vyšší hladinu kyseliny močové s krvi, platí základní principy jak u dny: nepřehánět to s červeným masem a luštěninami, omezit pivo , rybičky v konzervě a zamezit nadměrnému pití kávy, čaje a čokolády.to jsou základní principy. Hezký den.

Cvičení s Bechtěrevovou chorobou

11. 10. 2021

Dobry den , chtel bych se zeptat mam bechterevovu chorobu a zda je potrebne rehabilitacni cviceni i po nasazeni biologicke lecby cimzia 200mg jsem prestal okamzite pocitovat stuhlost zad pani revmatolozka mi vsechny ostatni leky uz vysadila vzhledem k srazeni crp na beznou hodnotu cimzii ted beru mesic a pul akorat mi prijde ze mam v posledni dobe zada zase vic ztuhle a bolave . Je to mozne ? Dekuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, cvičení je trvalou součástí léčby Bechtěrevovy choroby, ať berete jakékoliv léky. Přichází podzim a podle naší zkušenosti se na jaře a podzim subjektivní - a někdy i objektivní- stav pacientů poněkud a přechodně zhorší. Proto cvičte a uleví se Vám. Hezký den.