Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


Jiří 7. 1. 2020

Dobrý den, je mi 54 let mám Bechtěreva a též pylové alergie . přes zimu jsem v pohodě,sportuji hraji basket. Jak nakvetou olše, břízy, trávy je po pohodě.Bolesti zad otoky kloubů celkově "zbitý pes". První mrazy a jsem "šuhaj". Na Bechtěreva beru salazopyrin, nimesil, recoxa apod. Na alergie xyzal. Není nějaké lepší řešení?(mimo stěhování za eskymáky)
Odpověď lékaře:
Váš problém tedy , jak rozumím, pane, není Bechtěrevova nemoc, ale alergie, která zhorší Vaše stávající onemocnění. Možná zkuste konzultovat svoje alergology, zda by neměli účinnější léky, které by lépe udržely organismus " v klidu". Dočasným řešením pak by bylo přechodně užít menší dávku kortikoidů, které je však třeba poté urychleně vysadit. S pozdravem MS

Jitka Kejkrtvá 14. 12. 2019

Dobrý den, tatínkovi je 83 let, snad kvůli prodělanému mnohočetnému myelomu v remisi, po kterém má sníženou srážlivost, nikdy nebyl léčen na Bechtěrevovu nemoc. NSAID léky by kvůli krvi neměl brát, může mu návštěva revmatologie nějak pomoci s vedlejšími příznaky nemoci? Tzn. únava, bolest, teploty. Zakřivení páteře je takové, že při lehu na zádech na RTG potřeboval 15cm podložky pod hlavu. Děkuji, Kejkrtová
Odpověď lékaře:
Vážená paní, jeho stav musí posoudit revmatolog spolu s informací, jak pokročilý ten myelom je. teploty totiž rozhodně do příznakového souboru Bechtěrevovy choroby nepatří a tak je třeba posoudit stav se všemi parametry, které já zde nemám. ale jistě doporučuji revmatologa navštívit a poradit se. Přeji Vám pěkné svátky.

Irena 26. 11. 2019

Dobrý den, záda mě trápí už asi 20 let (je mi 41). V noci vydržím ležet max. 5- 6 hodin, potom mám pocit "přeražení zad v půli", musím se začít hýbat nebo se posadit. Poslední 2 - 3 roky mě bolí takhle i ramena a klíční kosti. Také mám občas pocit odkrvenosti rukou a nohou. Problémy jsou střídavé, někdy lepší, někdy horší. Zjištěn mám problém s krční páteří (asymetrie C1 a C2, občasné točení a nevolnost). Bratr matky má Bechtěrevovu nemoc. Mám se také nechat raději vyšetřit? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, pokud máte pochyby, pak jistě se vyšetřit nechte. Pokud v přímé rodinné linii tato choroba je, pak je větší pravděpodobnost, že tuto nebo jí podobnou chorobu byste také mohla mít. A pokud se nic neprokáže, budete klidnější. přeji Vám pěkné svátky!

Eva 21. 11. 2019

Dobry den, chtela bych sehnat vice informaci o tom, co mohu ted delat, co si koupit za pr. doplnky stravy, pristroje, jak cvicit...co mohu ted udelat. V unoru by me snad mela cekat biologicka lecba. Bechterev mi byl diagnostikovan vcera. Dekuji
Odpověď lékaře:
vážená paní, doplňky stravy bohužel u této zánětlivé nemoci nemají velký smysl. Velký smysl má cvičení, a to jak proti bolesti, tak proti progresi omezení páteře a hrudního koše tím funkce plic a srdce. Nejlépe Vám poradí na rehabilitačním oddělení v místě bydliště, kde Vám také ukážou cviky vhodné pro Vás. Samozřejmě , biologická léčba je zásadní v tlumení zánětu a jistě Vám dosti uleví. přeji Vám pěkné svátky!

petra jandeckova 11. 11. 2019

Dobry den , jsem 38 leta maminka dvou deti samozivitelka a ma bechterejeva lupenku problem s delohou.Mam strach o deti,aby nezustali sami, souvisi tyto nemoci spolu?Ajak to lecit?Dekuji za odpoved Petrs
Odpověď lékaře:
Vážená paní, lupenka a Bechtěrev. nemoc spolu souvisí, je to projev psoriatické spondylitidy a léčí se podobně jakou Bechtěrevova nemoc. Ale problémy s dělohou do toho nepatří, musíte se poradit se svým gynekologem. Držím Vám palce.