Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Biologická léčba

5. 8. 2023

Dobrý večer, prosím Vás, je možné se s touto nemocí dostat k bioléčbě? Co pro to můžeme udělat? Stačí se obrátit na praktického lékaře? Nebo jak máme postupovat? Děkuji Vám
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Biologická léčba je určena přesnými kriterii diganozy a aktivity nemoci , a indikuje ji revmatolog. Obraťte se na něj,prosím.Praktický lékař Vás může k revmatologovi jen doporučit.

Přítomnost antigenu HLA-B27

1. 8. 2023

Dobrý den, od minulého roku mám z výsledků krve zjištěnou přítomnost antigenu HLA-B27. Revmatolog na základně MR bederní části páteře vyloučil Bechtěrevovu nemoc. Bohužel stále mám neustupující bolesti velkých kloubů, malých kloubů (prsty) a bolesti v oblasti bederní páteře. Cca 1 měsíc jsem užívala Prednison, ale bolesti se vracejí. Pan doktor na poslední kontrole uvedl, že ty bolesti mohou být psychosomatického původu, ale mě se tento závěr úplně nezdá. Ráda bych se proto zeptala, jaké jsou možnosti zlepšení stavu a zda byste mi mohli doporučit jiné lékařské zařízení, kam bych s tímto problémem mohla zajít. Velmi děkuji za Váš čas a odpověď. S přáním pěkného dne
Odpověď lékaře:
Vážená slečno/ paní, Antigen HLA B 27 je přítomen v naší populaci asi v 9%, jde o dědičný znak. Ale z těchto 9% onemocní jen asi 1%. podmínkou diagnozy spondartritidy, tedy skupiny Bechtěrevovy nemoci, je průkaz zánětu sakroiliakálních kloubů. Jednoznačně lze potvrdit nebo vyloučit pomocí MR SI skloubení. Pokud tam na MR nic není, pak nejde o Bechtěrevovu chorobu ani o skupinu spondartritid. Nicméně to nevylučuje jinou nemoc, artrózu či poruchy plotének. Obvykle pomáhá rehabilitace. Zkuste zajit na rehabilitační oddělení v místě bydliště.

Gen HLA-B27

3. 7. 2023

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, když se mi v krevních výsledcích objeví i gen HLA-B27 , znamená to tedy , že mám bechtěrevovu nemoc? S krevních výsledků je diagnóza spondyloartritis. Dostal jsem léky Sulfasalazin 2-0-2, a melocox 0-0-1, ještě k tomu beru léky na vysoký krevní tlak. Ráno dva, potom večer tři. Je mi z těch prášků akorát špatně, a zdá se mi, že to nepomáhá.. na magnetickou resonanci mě ještě nikdo nepozval, tak nevím,jestli to mám brát nebo ne, případně jestli jsou i nějaké jiné druhy léčby. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážený pane, HLA B 27 je genetický test. V populaci naší je asi 9% pozitivních jedinců, z toho asi 1% onemocní některou nemocí ze skupiny spondyloartritid. Tj. tento test není diagnostický, ale pomocný, neboť naopak pacienti s Bechtěrevovou nemocí jsou z 96% pozitivní. Spondyloartrtrida je završující diagnoza pro zánětlivé postižení křížových kloubů /a páteře/, do které spadá i Bechtěrevova choroba. V začátcích , pokud je celková zánětlivá aktivita nízká, je lékem volby Sulfasalzin a nesteroidní antirevmatika- tj protizánětlivé léky. Možná zkuste vyměnit melocox za jiný lék, např nalgesin nebo skudexu a přidat např controloc na ochranu žaudku. Myslím, že postup Vašeho lékaře je zatím správný.

Bolest zad

3. 7. 2023

Dobrý den Chci se zeptat prosím. Každé ráno kolem 4 až 5 hodiny raní mě vzbudí velká bolest zad. Spíše ve středu zad. Tato bolest trvá dokud nevstanu a nezačnu se trošku hýbat. Tyto bolesti trvají už déle jak jeden měsíc. Moje paní doktorka mě poslala na rehabilitace. Ty jsou dostupné až na konci měsíce. Bolest už se přes den stěhuje do krku ramene a hlavy. Myslíte si prosím, že rehabilitace budou stačit až za měsíc?
Odpověď lékaře:
Vážená paní/ pane, Bohužel je léto a zaměstanci mají také dovolené. Bližší termín asi není možný, takže musíte vyčkat.

Bolest páteře

3. 6. 2023

Dobrý den, už více jak půl roku mě bolí bederní páteř, svaly pod hýžděmi a zadní strana stehen. Neurolog tvrdí že jde o problém s ploténkou, na CT mi našli vyklenutí v oblesti bederní páteře, ješté mě čeká MR. Mám už cca 3 roky diagnistikovanou RA, a tak meě napadlo, jestli moje problemy nejsou třeba Bechtěrev. Jak to lze poznat? Z čeho, resp.z jakého vyšetření? Někdy mě to bolí hodně, léky jako brufen, aulin nebo diclofenac nezabírají. Také mám sem tam brnění v nohách i prstech na rukou, ale jen slabé. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Pokud chcete vědět, zda máte Bechtěrevovu nemoc, jednoznačně odpoví MR sakroiliakálních kloubů (prokáže zánět) a antigen HLA B 27 vyšetřený z krve.

Inzerce: