Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Rehabilitační zařízení

22. 4. 2022

Dobrý den. Prosím mám dotaz.Bratr má těžkou formu Bechtěrevovy nemoci. Má věk 73let, je ve stavu,kdy je už odkázán na 24h péči druhé osoby. Jeho manželka má těžkou nevyléčitelnou nemoc - rakovinu, a péči o bratra už nezvládá, neboť sama váží 50kg a bratr kolem 90kg.Jeho ošetřující lékař, se o jeho zdravotní stav v minulosti moc nezajímal a posílal pouze recept na léky na bolest. Bratr, už nechodí, pouze klečí u stolku nebo pololeží. Prosím, dokázali by jste mi poradit, zda existuje někde nějaké zařízení, kde bychom mohli bratra umístit, například LDN, nebo nějaká rehabilitační zařízení, kde by byla dlouhodobá následná péče možná? Bratr trvale žije v Poděbradech, nyní je hospitalizovaný v nemocnici, kde po interní stránce je v naprostém pořádku a bez potíží, pouze měl prý nedostatek kyslíku a nyní ho převezli na několik dní na oddělení následné péče. Prosím o Vaši radu, kam se obrátit, jak danou situaci řešit, nebo kde by nám s touto těžkou formou Bechtěrevovy nemoci u bratra mohli pomoci. Děkuji za Vaší odpověď. S přáním hezkého dne
Odpověď lékaře:
Vážený pane/ vážená paní, pokud je Váš bratr již hospitalizován v nějakém zařízení, jistě mají sociální pracovnici, která jeho osud dále řeší. Obraťte se, prosím, přímo na ni a zkuste se informovat o možnostech dlouhodobého pobytu v místě bydliště, resp zvažte možnosti, které Vám ona nabídne. s pozdravem

Bolesti kloubů

21. 4. 2022

Dobrý den, již léta trpím bolestmi zad v oblasti SI křížení. Chodila jsem na masáže, cvičila, ale bez většího zlepšení. V těhotenství se problémy zmírnili, ale v šestinedělí jsem dostala chřipku, nebo možná Covid a od té doby mě bolí snad všechny klouby v těle. Nejvíce ramena. Bederku cítím, ale není to tak hrozné. Ramena a kyčle mě však nenechají ani vyspat. Moje lékařka vše svádí na únavu z péče o děti a doporučuje antidepresiva. Ani po té, co mému mladšímu bratrovi diagnostikovali Bechtěreva, nepřipouští, že by mohl být nějaký skutečný problém. Jaké mám možnosti? Můhu k revmatologovi bez doporučení PL?
Odpověď lékaře:
Vážená paní, asi byste měla být vyšetřena revmatologem, obzvláště pokud bratra již s touto chorobou diagnostikovali. Většina revmatologů požaduje doporučení, ale Váš praktik/ praktička by doporučení měla dát, pokud v rodině tato choroba je. Anebo se obra´tte přímo na revmatologa, který Vašemu bratru chorobu diagnostikoval. Přeji Vám úlevu od obtíží.

Bechtěrevova choroba po očkování

16. 4. 2022

Dobrý den, měsíc po druhé davce Comirnaty se mi objevily příznaky Bech. choroby a již téměř rok mam zvýšené CRP okolo 12, jsem HLABb27 poz. a RA neg. Je možné rozvinutí choroby v 50 letech, když jsem byl do té doby zcela bez problémů?
Odpověď lékaře:
Vážený pane, rozvinutí B. Ch. je možné kdykoliv, i když U HLA B 27 pozitivních je pravděpodobnější ve třicátých či čtyřicátých letech života. Jistě, zda jde o efekt vakciny či zda jde o přirozený vývoj nemoci se asi nikdy nedozvíme, protože dokázat to za současného stavu vědomostí nelze. Nicméně v každém případě , pokud se léčíte u revmatologa, Vám poskytne maximální dostupnou léčbu, která je pro tuto chorobu v současnosti hrazená pojišťovnami v nebývalém rozmezí. A to jak lázeňská tak medikamentozní, takže Vaše choroba bude brzy jistě pod kontrolou. S pozdravem

Invalidita

8. 4. 2022

Mám nemoc 3 -5stupni a přesto my odmítl 2 stupeň invalidity.praci nemůžu najít nikdo my neřekl jaku.muj doctor na nemoc my napsal že nemohu vykonávat žádnou práci.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, invaliditu posuzuje komise sociálního zabezpečení. Nedívá se na stupeň choroby, ale na funkčnost pacienta. Pokud Vám lékař napsal. že žádnou práci vykonávat nemůžete, pak se odvolejte a zkuste žádat o přezkoumání situace vyšší instancí , kde posudkáře dělají lékaři. Nikdo Vám nemůže lépe prospět. Pokud to nepůjde, zkuste se obrátit na klub Bechtěreviků tam mají všelijaké právníky a poradce. S pozdravem

Dlouhodobé braní léku

1. 4. 2022

Dobrý den , je mi 43 delší dobu jsem měl bolesti zad po spánku, takže jsem asi 3x vyměnil madraci a cca před půl rokem se mi problémy zhoršili .. běh bolestivý , pak i chůze - jednou mě to bolelo v pravo , pak vlevo HLA 27 mi vyšel pozitivní - čekám na magnetickou rezonanci . Mám zatím nasazený lék veral 100mg. Je to malý zázrak, protože s ním funguji téměř normálně . Jen když pak ráno vynechám tak večer sotva dolezu do postele . můj dotaz zní ... Mohu to takto brát dlouhodobě .. třeba 10 let .. a nebo je lepší léky střídat ? Děkuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, lék Veral je protizánětlivý lék, který - pokud se zánět prokáže- lze brát s jistými omezeními dlouhodobě. Určitá omezení jsou u pacientů, kde je onemocnění srdečního svalu a opatrnost je na místě i u pacientů s vysokým tlakem. Nicméně vyčkejte na diagnozu, pokud se potvbrdí, jsou i jiné metody léčby, které Vám jistě naznačí Váš ošetřující revmatolog. S pozdravem

Inzerce:
meduka_logo