Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Ondřej Kyjovský 25. 3. 2020

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak dosáhne pacient s lupenkou toho, že mu bude umožněna biologická léčba. Léta se léčím kortikoidy, vyzkoušel jsem i dva druhy tablet a poslední cca rok a půl jsem užíval MTX.MTX jsem již vysadil z důvodu nevolnosti, nechutenství a ztráty váhy, lupenku mám po celém těle, v hlavě a v obočí. Dekuji
Odpověď lékaře:
V tomto případě se domnívám, že byste na biologickou léčbu mohl mít nárok, požádejte svého kožního lékaře o doporučení do některého centra pro biologickou léčbu.

Ondřej Kyjovský 25. 3. 2020

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak dosáhne pacient s lupenkou toho, že mu bude umožněna biologická léčba. Léta se léčím kortikoidy, vyzkoušel jsem i dva druhy tablet a poslední cca rok a půl jsem užíval MTX.MTX jsem již vysadil z důvodu nevolnosti, nechutenství a ztráty váhy, lupenku mám po celém těle, v hlavě a v obočí. Dekuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Anna Faltusova 12. 3. 2020

Mám psoriatickou artritidu, okrem toho že mně bolej klouby.šlachy,svalstvo také tet mam částo hodně horké dlaně a chodidla, vedne i v noci. Prosím je to následek te psoriaticke artritidy, nebo je to něco jiného? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

JaroslavaCápová 10. 3. 2020

Dobrý den,je mi 55let,od 9let se léčím lupenkou.Nyní mě bolí pravé koleno a záda(kříž). Kožní lékařka se domnívá,že mám lupewnku v kloubech,nyní se mi objevila i v nehtech.Pro bolest .jsem navštívila obv. lékařku a ta mě poslala na vyšetření na ortopedii,výalovně je upozornila na lupenku v kloubech. Tam mi udělali RTG kolene a páteře,řekli ,že mám degenerativní změny 1-3.Doporučili,magnet na koleno a záda,pak ještě elektriku na koleno. Po 14dnech od rehabilitace jsem šla na kontrolu na ortopedii,kde mi pan doktor sdělil,že se ve zprávách nevyzná,tak mi doporučil artroskopii kolena. UŽÍVÁM NEOTIGASON NA LUPENKU,VERAL 75 RETARD,TEZEO 80 NA VYSOKÝ TLAK. K LUPENCE V KLOUBECH SE NIKDO NEVYJÁDŘIL A JÁ NEVÍM CO MÁM DĚLAT. PROSÍM O RADU DĚKUJI CÁPOVÁ
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Ivana Vamberská 25. 1. 2020

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je lupénka poznat z krevního vyšetření? Jestli je v krvi někde zánět? Mám lupenku na hlavě ve vlasech, v uchu, pupíku, na nehtech, ploskách nohou a na koleni. A mám pokaždé zvýšený zánět v krvi, ale nic mi není. Jen mám často angínu. Cca 2-3 x do roka. Ale žádný strašný průběh. Jen mě bolí hlava, mám čepy v krku, ale nemám horečky. A celkem mi nic není. Ale musím mít ATB. Zkoušely jsme s mou Dr počkat přes týden, co to udělá. Chodila jsem na kontroly a nic. Nezhoršovalo se to, ani nelepsilo. Děkuji za odpověď Ivana
Odpověď lékaře:
Je pravda, že lupénka je systémové zánětlivé onemocnění, ale z krve se poznat nedá. Ale pokud máte v těle dlouhodobě jiný zánět či chronickou infekci, může to být zhoršující faktor. Právě opakující se angíny resp. streptokokové infekce často za zhoršením lupénky stojí.