Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


Dana 4. 12. 2019

Dobrý den,lékařka má podezření z lupenky. Mám ji ve vlasech. Nyní mám nasazen daivobet gel,který užívám teprve 2.den. Je možné, že mě pálí oči a mám lehce rozmazané vidění. Děkuji za odpověď.DM
Odpověď lékaře:
Ještě jsem se s podobnými nežádoucími účinky po Daivobetu nesetkala, ale doporučuji přípravek na týden vysadit, zda obtíže odezní. Pokud neodezní, je třeba další vyšetření. Pokud odezní, můžete zkusit přípravek nasadit znovu, jestli dojde znovu k problému.

Aleš Kroupa 23. 9. 2019

Je možné u psoriázy si soukromě objednat a zaplatit biologickou léčbu? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Milan 17. 9. 2019

Dobrý den. Psal jsem již před týdnem. V květnu Dg. psoriatická artritida. Daktylitida druhého 2. prstu pravé nohy, ostatní klouby bez náplně. Byl mi předepsán meloxicam 15 mg. Můj stav se bohužel zhoršuje. Přidala se bolest zápěstí, kyčlí, a kotníku. Dnes po kontrole mi paní revmatoložka k meloxikamu do medikace doporučila MTX. Laboratorní výsledky-CRP 22,3( v červenu 7,6) autoprotilátková aktivita Rf, CCP, ENA, INA HLA-B27 vše negativní. Nález- daklylitida 2. a již i 3. prstu pravé nohy,PIR 2-5bilat.,MTP 2-5 bilat. Na můj dotaz zda by nešel nasadit místo MTX nějaký druh kortikoidu lékařka odpověděla, že se jím psor. artritida neléčí.Plánuji rodinu a MTX mi tento fakt v podstatě znemožňuje. Chtěl bych posouzení zdravotního stavu a předepsané medikace dalšího lékaře, ale všude mne z kapacitních důvodů odmítají. Prosím o radu. Hezký den.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Milan 12. 9. 2019

Dobrý den. Lupénku mám 7.let. V květnu mi natekl 3.prst na pravé noze. Následným vyšetřením na revmatologii mi byla diagnostikována RA (tzv. Parkovity prst) a nasezen Meloxikam 15. mg denně. Můj stav se bohužel zhoršuje. Přidala se bolest loktů, kyčlí,kolen a kotníku. Navíc mě natekli i další dva prsty na pravé noze. Jedná se dle vašeho názoru o RA nebo psor.artritidu? A a nebylo by v mém případě lepší nasazení kortikoidů? Děkuji za odpověď. Hezký den.
Odpověď lékaře:
Nelze přesně určit podle klinických projevů , zda se na zánětu podílí více psoriasa nebo RA, nicméně souhlasím s vámi, že zánět je nutné potlačit silnějšími protizánělivými léky - kortikosteroidy či jinými imunosupresivy. Poraďte se se svým revmatologem.

Vladimíra 1. 7. 2019

Přesně tohle jsem slyšela, že nemohu lilkovité a já je mám tolik ráda. Mám lupénku na nehtech a prstech rukou a patách. Stav je teď v létě horší na patách. Vyzkoušela jsem všechno možné, i masti od lékaře, ale nevidím nějaké zlepšení. Mohu tady i stravou přispět ke zlepšení stavu mé kůže. A může jít o kombinaci lupénky a ekzému?
Odpověď lékaře:
Jednoznačný negativní vliv stravy na průběh lupénky byl prokázán jen u alkoholu, nadměrného přívodu živočišných tuků a hlavně uzenin. Co se týče lilkovitých, bližší informace nemám. Na rukou a nohou se kromě lupénky může vyskytovat i jistá forma ekzému, odlišení někdy nebývá jednoduché