Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
24. 1. 2024

Dobrý den, mám diagnostikovanou psoriatickou artritidu. Je mi 40 let a potížemi trpím cca 6 let. Dostala jsem poukaz na tetování, v této souvislosti mám dotaz, zda je vhodné se nechat tetovat, jestliže mám lupenkj v kloubech a ne s projevy na kůži. Děkuji za odpověď ☺️
Odpověď lékaře:
Teoreticky se může stát, že se v ložisku tetování objeví nové zánětlivé ložisko, i když jste zatím na kůži projevy neměla.

16. 1. 2024

Pekný deň trpím psoriazou 11 rokov, avšak biologickú liečbu som zatiaľ odmietla (ešte nemám deti) viete mi poradiť nejakú liečbu (myslím mast pripadne voľnopredajné lieky) dakujem
Odpověď lékaře:
Neuvádíte, zda jde o postižení kůže nebo kloubů... V případě kožních ložisek se obraťte na kožního lékaře, který vám vhodné masti předepíše. Pokud vás trápí klouby, je nutné navštívit revmatologa. Bohužel žádné volně prodejné přípravky nedokáží psoriázu vyléčit.

12. 11. 2023

Dobrý den , léčím se nově metotrexátem 10 mg 1x týdně. Jaká analgetika lze užívat na bolesti kloubů ? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě volba analgetik je na vašem ošetřujícím lékaři, který zná váš stav, hlavně vaše další onemocnění /třeba u onemocnění žaludku se nemají podávat analgetika poškozující při delším používání sliznici žaludku atp/, proto prosím, navštivte svého revmatologa a promluvte si s ním o tom, že máte i přes nastavenou léčbu bolesti a nechte si doporučit analgetikum od něj. V nejvyšší nouzi je možné konzultovat ve vaší lékárně o volně prodejném analgetiku, brát jej dočasně, protože farmaceut se vás osobně může vyptat na podorbnosti a poradit na míru efektivní přípravek. Hezký den.

11. 11. 2023

Dobrý den chci se zeptat je možné ještě někde sehnat léčbu dehtem? Děkuji je to jediná kůra co mi pomáhá
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dehet neseženete. Protože je to karcinogen, jeho použití v dermatologii je zakázané. S pozdravem E.Dogoši

5. 11. 2023

Zdravím.ake probiotiká treba brať na liečenie psoriázy?ďakujem
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Není jednoznačně prokázáno, že by probiotika měla pozitivní vliv na průběh psoriázy. Domnívám, se, že pokud je chcete užívat na podporu celkové imunity, můžete zvolit jakákoliv. S pozdravem E.Dogoši

Inzerce: