Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
7. 3. 2024

Dobrý večer chcem sa opýtať čo je najlepšie na lupenku vo vlasoch a v intímnej oblasti nakoľko ma to dosť svrbi a užívam len Aerius.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

14. 2. 2024

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Již dva roky se intenzivně léčím s pustulózní formou lupénky. Vyskytuje se pouze na dlaních a ploskách nohou. Můj ošetřující lékař střídá jedny kortikoidy za druhé, ale klid je vždy jen pouze na chvilku třeba 4-5 dní a pak se mi to vše vrátí zpět. Ruce mám samý bolák, hodně puchýřků, které se mi pak spojí do jednoho velkého přes celou dlaň. Jsem už zoufalá, protože léčba nepomáhá. Zároveň bychom se s přítelem chtěli snažit založit rodinu a tak jsem se rozhodla kortikoidy vynechat. Používala jsem zejména Enstilar spray a Belosalic nebo Dermovate. Bohužel situace je nyní opravdu kritická a tak bych se k používání Enstilaru chtěla vrátit. Moje otázka zní, mohu tento lék používat když se budu snažit v nejbližší době otěhotnět? Moc vám děkuji za odpověď, za radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. V léčbě pustulosní psoriázy jsou nejúčinnější retinoidy užívané celkově. Tato léčba může projevy zcela zhojit. Ale během terapie a měsíc po skončení se nesmí otěhotnět. Enstilar užívat můžete v omezené míře, ne dlouhodobě. Zcela bezpečná by byla fototerapie. Proberte tyto možnosti se svým lékařem. S pozdravem E.Dogoši

9. 2. 2024

Dobrý den, mohli byste prosím doporučit revmatologa v Praze (nejlépe Praha 6,7, ale klidně i jinde). Zdravím EB
Odpověď lékaře:
Určitě zavolejte na svoji zdr. pojištovnu a požádejte je o doporučení volné kapacity revmatologa v regionu dle vašich preferencí. Hezký den.

4. 2. 2024

Dobrý den potřebuji poradit jak postupovat, ohledně práce.protoze mám lupenku už dvacet let a mám to nejvíce na rukou. Je nějaká poradna kde mě pomůžou.
Odpověď lékaře:
Pokud nepomáhá lokální terapie a kožní nález vám ztěžuje výkon povolání, je na místě zvolit některou z dalších metod - světloléčbu nebo celkově podávané imunomodulační léky. Váš kožní lékař s vámi toto vše jistě probere a domluvíte se na dalším postupu.

24. 1. 2024

Dobrý den, mám diagnostikovanou psoriatickou artritidu. Je mi 40 let a potížemi trpím cca 6 let. Dostala jsem poukaz na tetování, v této souvislosti mám dotaz, zda je vhodné se nechat tetovat, jestliže mám lupenkj v kloubech a ne s projevy na kůži. Děkuji za odpověď ☺️
Odpověď lékaře:
Teoreticky se může stát, že se v ložisku tetování objeví nové zánětlivé ložisko, i když jste zatím na kůži projevy neměla.

Inzerce: