Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Vladimíra 1. 7. 2019

Přesně tohle jsem slyšela, že nemohu lilkovité a já je mám tolik ráda. Mám lupénku na nehtech a prstech rukou a patách. Stav je teď v létě horší na patách. Vyzkoušela jsem všechno možné, i masti od lékaře, ale nevidím nějaké zlepšení. Mohu tady i stravou přispět ke zlepšení stavu mé kůže. A může jít o kombinaci lupénky a ekzému?
Odpověď lékaře:
Jednoznačný negativní vliv stravy na průběh lupénky byl prokázán jen u alkoholu, nadměrného přívodu živočišných tuků a hlavně uzenin. Co se týče lilkovitých, bližší informace nemám. Na rukou a nohou se kromě lupénky může vyskytovat i jistá forma ekzému, odlišení někdy nebývá jednoduché

Lenka 22. 5. 2019

Mám lupénku už úplně všude, nic mi nezabírá. Mám nárok na biologickou léčbu?
Odpověď lékaře:
Pokud místní léčba (masti, světloléčba) nezabírá, je namístě zvolit některou variantu z celkově užívaných léků: Neotigason, metotrexat, cyklosporin aj. Pokud by ani tato léčba nevedla k efektu nebo by se objevily závažné nežádoucí účinky, pak je možné uvažovat i o léčbě biologické. Pro tuto variantu léčby je nutné obrátit se na specializovaná centra.

Zlatuše 16. 4. 2019

Dobrý den, lze operovat kloub - kolenní- postižený psoriatickou artitidou. Na kůži lupenka není. Jedná se zřejmě o meniskus. Děkuji
Odpověď lékaře:
Je nutné provést potřebná vyšetření - magnetickou rezonanci - ke zjištění, zda je výkon nutný či nikoli. Pokud ano, operace tak jako tak je nezbytná.

Ilona 17. 1. 2019

Dobrý večer. Prosím poradíte jakou zubní pastu a jestli existuje nějaký lék na lupenku v puse?Je to dost bolestivé. Děkuju.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Luli 8. 1. 2019

Dobrý deň. Zaujímal by ma Váš názor. Začiatkom novembra som spadla na kolená. V tom čase som mala zápal priedušiek liečený cefuroximom. Rok od cca februára 2017 som mala permanentne stresové obdobie. Koncom novembra 2018 ma zacala bolieť pravá noha pred zaciatkom clankov prstov. Pocit opuchu a bolest. Po rozchodeni cez deň zlepsenie. Asi po tyzdni sa objavil opuch prveho prsta od palcs. Bolesti horsie. V tom obdobi ma zacala boliet aj hrudna kost aj chrbtica cca medzi lopatkami a ramenom. asi o tyzden na to sa prst aj zafarbil, aj opuch pred prstami. V tom case mi opuchlo koleno, bola robena punkcia 60,40,20 a 10ml. Prva tekutina zakalena, vela PMNL a stredne pozitivne krystaly. KM a Glu v norme. Crp vtedy 4,6 neskor 18 az 32. Aslo ok. Nasadeny amoksiklav a flector ortopedom. Po tyzdni na plucnom najdeny zvysok prekonanej nfekcie, dolieceny klaritromycinom. Vtedy bolo crp 32. Po dobrati ATB ortopedom aplikovany diprophos do svalu. Zacala som brat aj omeprazol.Ulava cca na tyzden. Potom navrat bolesti. Zacala bolest z opuch sj na lavej nohe, intenzivne bolesti hrude. Flector ucinkoval tak max.10 hodin a zabral po vca 2 hodinach. Neurologom zistene HLA B27, z MRI ventralne spondylofyty okolo Th8, na RTG ziadny nalez, ani chrbtica,koleno ani nohy. Na reumatologii pozit. HLA B27, negat. ANA a antiCCP. RF stale negatívny. Podla priznakov vysoko suspektna psoriaticks artritida, avsak kozny nalez nemam ziadny. V minulosti prekonane borelie, CMV, EBV, mykopl. zapal pluc, tonzilektomia. Cca 3 roky dozadu caste infekty DC neskor bez teploty. Pocit unavy aj nahlej po fyz.aktivite. Dva roky dozafu svrbenie očných viecok s opuchom a supinkami ktoré zmizli po apl. Imunolukan kremu a Zodacu za niekolko dni. V tom obdobi aj medzi prstami na rukach po podrazdrni chemikaliami cervene skvrny so supinkami, tiez zmizli. Tiez dlhodobo trvajuce zapalene kutiky s podobnym prejavom. Zmizli cca popol roku. Inak nemam ziadne kozne prejavy. Som alergik na pele s travy, potr.alergiana jablko. V rodine reumat.artritidz nebola, sestra mojej mamy ma psoriazu aj bolesti klbov. Budem vdacna za nazor. Dakujem Zabudla som este ze pomedzi flector mi pichli aj movalis a almiral. A dnes na reumatologii solumedrol zatial zabral tak na 80percent.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď