Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
16. 2. 2021

Dobrý den. Mám lupenku v hlavě. Asi cca pět ložisek. Vadí nošení čepice? Nebo je lepší třeba šátek? Může se nošením pokrývky hlavy zhoršovat? Díky
Odpověď lékaře:
Lupénku ve vlasech mohou zhoršit faktory, které kůži dráždí. Takže čepice by vadit neměla, určitě v mrazech je lepší ji nosit než být s holou hlavou. Dráždit může pocení při sportu či v létě, nevhodná vlasová kosmetika, škrábání...

29. 1. 2021

Dobry den, mam lupenku, par fličku na tele, ve vlasech vic a za ušima, boly mne klouby zada, mam projevy i na nechtech hlavne vice je to na nohach,byla jsem na revmatologii pro zvyseny rev. faktor 111 CRP bylo 0,2.. Bylo mi doporučeno teplo a prasky na bolest... Lupenkou trpěl můj otec, mnel i nechty postizene a boleli ho klouby, i moji sourozenci.... Muze bolest kloubu byt z toho.. Je mi 49 let 54kg,.. Jakeho lékaře bych mněla oslovit.. kam se obratit.. Moc děkuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

14. 1. 2021

Dobry den, zajimalo by me, zda je vhodne pro osobu s psoriasou, pouze kozní,nechat se ockovat proti Covidu. Drive jsem se dozvedela, ze u teto autoimunitni choroby neni vhodne se nechavat jakkoliv očkovat. Myslím, ze by to mohlo zajimat vice lidí. Dekuji za odpoveď.
Odpověď lékaře:
Domnívám, se, že v tomto případě přínos očkování převyšuje riziko. Pouze v případě, že byste měla celkovou imunomodulační léčbu, bych byla opatrnější, pak by bylo vhodné toto konzultovat s ošetřujícím lékařem, který vám léčbu nasadil.

12. 1. 2021

Dobrý den, je možné z krve zjistit cytokinové hladiny konkrétně IL 2, TNF-a, ale i dalších? Pokud ano, jak mohou být v krevních testech označovány? Byl jsem již na přibližně 10 testech a v žádném je nejsem schopný dohledat. Dekuji!
Odpověď lékaře:
Z běžných testů toto určitě zjistit nejde, váš dotaz je spíše pro imunologa, domnívám se, že tyto hodnoty se vyšetřují spíše jen v rámci výzkumu a ne u běžných pacientů. Doporučuji poradit se v naší poradně U LÉKAŘE.CZ s imunologem.

10. 1. 2021

Dlouhodobé používání přípravku Daivobet (škodlivost a rezistence) Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné nepřetržité používání přípravku Daivobet - tuším ,že jde o kortikoidový preparát. V příbalovém letáku je napsáno, že není určen k dlouhodobému používání. Mám lupénku od svých cca 10 let a nyní je mi 28. Dále bych se chtěla zeptat na vznik resistence u léčby lupénky. Tento přípavek mi velice dobře funguje, nicméně po zklidnění nějakého ložiska je při přerušení mazání lupénka vždy do týdne až 14 dnů zpátky. V případě, že mažu Daivobetem nepřetržitě 1x denně, tak mi přijde, že začíná docházet k rezistenci a i přes mazání přípravek přestává fungovat. Po vysazení na alespoň pár týdnů zase funguje, jenže mezitím se stav zase hrozně zhorší. Je takováto rezistence normální? Bylo by vhodné přípravky nějak střídat.
Odpověď lékaře:
Přípravek Daivobet by se měl používat maximálně měsíc v kuse, pak je třeba udělat pauzu. Další možností je intervalové použití např. 2-3x v týdnu. to, že si kůže "zvykne" a přípravek přestane účinkovat je normální a právě proto je nutné pauzy dělat. V pauze je možné použít léčivo s jinou účinnou látkou nebo jen promazávat, i za cenu případného zhoršení. V Daivoibetu je navíc vitamín D, u kterého hrozí předávkování při pravidelném a dlouhodobém užívání.

Inzerce:
meduka_logo