Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
28. 9. 2020

Už několik let ma psoriozu na ploskach u nohou kožní primářka mi dává různé mast a nic je to velmi bolestive červené takové živé mizete6mi pomocí děkuji
Odpověď lékaře:
Pokud na tuto formu nepomáhá lokální léčba, máme k dispozici světloléčbu, příp. i léčbu celkovou - tablety.

27. 9. 2020

Můžou mi léky na ředění krve Stacyl 100mg zhoršit projevy lupénky?
Odpověď lékaře:
Není mi známo, že by tento lék měl vliv na průběh lupénky.

25. 8. 2020

Dobrý den, jako malá sem trpěla častými angínami, většinou hnisavými a úporným mokvajícím exzemem za ušima, sloupávala sem celý útržky kůže a a bezbarvý výpotek mě tekl po krku, nejhorší to bylo v pubertě, jakmile sem porodila první dítě, problémy s exzemem zmizely, ovšm teď když už je mě skoro 54 let a vaječníky už mě zanikly, se exzem vrátil, né v takový míře, ale je tam, mám za ušima pořád mokro, přidaly se stejný potíže i v tříslech, tam je to dost citlivý a bolestivý a bolesti kloubů mám od dětství, teď mě hodně bolí kolena , nekleknu si, nevydržím je mít dlouho pokrčený, bolest mě budí i přes tři prášky na spaní, již dvacet pět let trpím maniodepresí ( beru na to coaxil, neuotrop, eliceu, chlorprotixen a atarax ) poslední dva roky se přidalo bolestivě nejdřív pravý rameno, a teď i levý, na ortopedii sem byla, prý su v pořádku, mimo to dva roky mám vysoký krevní tlak ( beru na to priamlo a nebivalol ) na který sem brala dvoje léky, teď sem dostala jedny silnější a beru je nejen ráno celej, ale i večer půlku, lupénka začka ve vlasech jako malý flíček asi jak padesátikoruna, teď už ji mám po celým vršku hlavy, naprosto vyvýšený ostrovy kůže který strašně svědí, když je změkčím hydratačním krémem a vyčešu hustým hřebínkem, do rána mám vlasy doslova natužený ,, výpotkem'' co mě pak vyteče z ran, nehledě na to že s kůží vyčešu doslova chomáč vlasů, za chvílu na vršku nebudu mít vlasy žádný, chtěla bych vědět jestli mám šanci, že se moje potíže zmírní a čím , co by mě pomohlo, jestli se to ještě nerozšíří víc, ptala sem se mamky, jestli u nás měl někdo lupénku a prý ne, takový potíže mám v rodině jen já, děkuju
Odpověď lékaře:
Neuvádíte, zda se někde léčíte na kožním a čím. Může jít o souběžný výskyt ekzému a lupénky, stejně tak jen ekzém či jenom lupénka. Kloubní problémy s kůží mohou a nemusí souviset - je třeba vyšetření revmatologem. Stav kůže je zhoršován hormonálními vlivy, psychickou nepohodou, proběhlými infekty... Léčba určitě existuje - místní nebo celková - záleží na přesném stanovení diagnózy. Navštivte kožního lékaře. Při pochybnostech se dají provést genetické testy, které odhalí riziko lupénky.

2. 6. 2020

Dobrý den, je mi 35let, mám diabetes na inzulínu otec má psoriázu (kožní projevy na loktech a kolenou) ale zároveň několik let i dost rozvinutou PsA (otoky kloubů, bolest) přiznám se, že mě naprosto děsí možnost dědičnosti - snažím se jíst zdravě jinak revmatoidní faktor mám negativní, občas mě klouby bolely, ale přešlo to asi nejvíce se děsím, že v případě otěhotnění se moje riziko rapidně zvýší? jak moc je pravděpodobné, dostat PsA? a je nějaká šance na preventivní opatření v době těhotenství? děkuji moc
Odpověď lékaře:
Pravděpodobnost onemocnění PsA se nedá procentuálně určit, dědičná dispozice se nedá ovlivnit stravou apod. Preventivně bohužel nemůžete dělat nic. Ale všechny tyto imunitně podmíněné choroby rozhodně zhoršuje psychický stres. V těhotenství se tato onemocnění mohou zhoršit.

25. 3. 2020

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak dosáhne pacient s lupenkou toho, že mu bude umožněna biologická léčba. Léta se léčím kortikoidy, vyzkoušel jsem i dva druhy tablet a poslední cca rok a půl jsem užíval MTX.MTX jsem již vysadil z důvodu nevolnosti, nechutenství a ztráty váhy, lupenku mám po celém těle, v hlavě a v obočí. Dekuji
Odpověď lékaře:
V tomto případě se domnívám, že byste na biologickou léčbu mohl mít nárok, požádejte svého kožního lékaře o doporučení do některého centra pro biologickou léčbu.