Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
22. 5. 2019

Mám lupénku už úplně všude, nic mi nezabírá. Mám nárok na biologickou léčbu?
Odpověď lékaře:
Pokud místní léčba (masti, světloléčba) nezabírá, je namístě zvolit některou variantu z celkově užívaných léků: Neotigason, metotrexat, cyklosporin aj. Pokud by ani tato léčba nevedla k efektu nebo by se objevily závažné nežádoucí účinky, pak je možné uvažovat i o léčbě biologické. Pro tuto variantu léčby je nutné obrátit se na specializovaná centra.

16. 4. 2019

Dobrý den, lze operovat kloub - kolenní- postižený psoriatickou artitidou. Na kůži lupenka není. Jedná se zřejmě o meniskus. Děkuji
Odpověď lékaře:
Je nutné provést potřebná vyšetření - magnetickou rezonanci - ke zjištění, zda je výkon nutný či nikoli. Pokud ano, operace tak jako tak je nezbytná.

17. 1. 2019

Dobrý večer. Prosím poradíte jakou zubní pastu a jestli existuje nějaký lék na lupenku v puse?Je to dost bolestivé. Děkuju.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

8. 1. 2019

Dobrý deň. Zaujímal by ma Váš názor. Začiatkom novembra som spadla na kolená. V tom čase som mala zápal priedušiek liečený cefuroximom. Rok od cca februára 2017 som mala permanentne stresové obdobie. Koncom novembra 2018 ma zacala bolieť pravá noha pred zaciatkom clankov prstov. Pocit opuchu a bolest. Po rozchodeni cez deň zlepsenie. Asi po tyzdni sa objavil opuch prveho prsta od palcs. Bolesti horsie. V tom obdobi ma zacala boliet aj hrudna kost aj chrbtica cca medzi lopatkami a ramenom. asi o tyzden na to sa prst aj zafarbil, aj opuch pred prstami. V tom case mi opuchlo koleno, bola robena punkcia 60,40,20 a 10ml. Prva tekutina zakalena, vela PMNL a stredne pozitivne krystaly. KM a Glu v norme. Crp vtedy 4,6 neskor 18 az 32. Aslo ok. Nasadeny amoksiklav a flector ortopedom. Po tyzdni na plucnom najdeny zvysok prekonanej nfekcie, dolieceny klaritromycinom. Vtedy bolo crp 32. Po dobrati ATB ortopedom aplikovany diprophos do svalu. Zacala som brat aj omeprazol.Ulava cca na tyzden. Potom navrat bolesti. Zacala bolest z opuch sj na lavej nohe, intenzivne bolesti hrude. Flector ucinkoval tak max.10 hodin a zabral po vca 2 hodinach. Neurologom zistene HLA B27, z MRI ventralne spondylofyty okolo Th8, na RTG ziadny nalez, ani chrbtica,koleno ani nohy. Na reumatologii pozit. HLA B27, negat. ANA a antiCCP. RF stale negatívny. Podla priznakov vysoko suspektna psoriaticks artritida, avsak kozny nalez nemam ziadny. V minulosti prekonane borelie, CMV, EBV, mykopl. zapal pluc, tonzilektomia. Cca 3 roky dozadu caste infekty DC neskor bez teploty. Pocit unavy aj nahlej po fyz.aktivite. Dva roky dozafu svrbenie očných viecok s opuchom a supinkami ktoré zmizli po apl. Imunolukan kremu a Zodacu za niekolko dni. V tom obdobi aj medzi prstami na rukach po podrazdrni chemikaliami cervene skvrny so supinkami, tiez zmizli. Tiez dlhodobo trvajuce zapalene kutiky s podobnym prejavom. Zmizli cca popol roku. Inak nemam ziadne kozne prejavy. Som alergik na pele s travy, potr.alergiana jablko. V rodine reumat.artritidz nebola, sestra mojej mamy ma psoriazu aj bolesti klbov. Budem vdacna za nazor. Dakujem Zabudla som este ze pomedzi flector mi pichli aj movalis a almiral. A dnes na reumatologii solumedrol zatial zabral tak na 80percent.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

29. 12. 2018

Dobrý den, několik let mne trápí ekzém na ploskách nohou i rukou, kůže loupe v cárech a vznikají bolavé krátery, sledována na kožním, ovšem bez efektu a jakéhokoli vyšetření a odběrů.Střídají se ataky co 14dní, týden jsou praskliny a otoky prstů akutní, pak se hojí a sotva se zahojí opět svědí, praskne a pořád dokola.Mastmi a ničím neovlivnitelné, 100% příčina vnitřní.Pozoruji na sobě několik let stěhovavé nevysvětlitelné bolesti, které vnímám zánětlivě,např.bolest paty zespodu bez předchozího namožení, přeskakují mi palce u nohou a bolí, nyní tři týdny bojuji s velikou bolestí bederní páteře, která se také projevila atakovitě, půl dne nebolí a potom mne zcela vyřadí z pohybu a nepomáhá nic.Kdysi jsem byla v Borsomedu v Ostravě,ale řekli mi, že pokud nemám zvýšený rev.faktor v krvi, nebudou se mnou nic dělat.Vnímám jak se mi zdraví podlamuje a omezuje postupně v pohybu, tloustnu, mám větší zátěž na klouby a je to začarovaný kruh.Mění se mi i psychika,jsem už po ránu naštvaná,depresívní a nenávistná, přitom jsem byla vždy pozitivní a laskavá k lidem.Více dní mám s bolestma než bez bolestí.Můžou tyto příznaky znamenat psoriázu s artritidou?Pokud ano, kam se mohu v Ostravě obrátit na spolehlivého specialistu?Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Obtíže kožní a kloubní mohou souviset, ale nespecificky, tzn. jakýkoli kloubní zánět může vést druhotně ke zhoršení stavu kůže a naopak. Jednoznačná metoda ke 100% průkazu psoriasy jak na kůži, tak na kloubech neexistuje. Pokud kůže svědí, mohlo by jít i o projev dyshidrotického či jiného ekzému, nemusí jít vždy o psoriasu. Konkrétního lékaře či zařízení v Ostravě bohužel neznám.