Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Dana 18. 9. 2016

Dobrý den,prosila bych o radu ,před 14 dny mě byla diagnostikována psoriatická artritida a nasazen Trexan 1týdně 3tbl. nyní mě po 14 dnech nesnesitelně bolí uvnitř svaly a klouby nohou,může to být reakce na léky .Děkuji za odpověd.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Zdenek 17. 9. 2016

Dobry den.prosil bych o radu,Mam jiz 34 let lupenku.Posledni cca 2 roky mne hodne boli klouby a svaly ma to nejakou souvislost s touto nemoci?Pokud ano prosim na jakeho lekare se mam obratit.Dekuji za odpoved.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, ano, ve Vašem případě by souvislost mohla být. Existuje artritida, zánět kloubů, provázející lupenku. Může však jít i o běžné degenerativní změny. Obraťte se, prosím na revmatologa v místě bydliště. pěkný den

Eva 5. 9. 2016

Asi od 16 let,kožní lékař mě tvrdil že je to ekzém z barvení vlasů.Ale před porodem ve 35 letech mě začali natékat klouby na nohou a rukou a objevila se lupenka kolem pupíku a pod prsy.Před porodem to všechno zmizelo.Až 2.měsíce po císařském řezu (měla jsem rozsáhlí zánět dělohy)se lupénka objevila na nohou,rukou,zádech a okolo pupíku,a otekly mě prsty na rukou, mám je jako bambule-nasadili mě Medrol 4mg 1-0-0 a mažu to kortik.mastí.Ale nyní mám strašný brnění celého těla i rtů a necítím moc chut na jazyku.O vikendu mě strašně brněla pravá ruka a tak strašně bolela ,že jsem s ní nic nemohla dělat,když se to zlepšilo tak se to zase přesunulo na druhou ruku a na nohy.Nevím co už má dělat.Dva dny jsem brala Milgammu-vitamíny a myslím,že mě to brnění ještě zhoršilo.prosím poradte co mám dělat.Mnohokrát děkuji(Alergii na nic nemám,mám vyšší tlak-beru na ně léky,občas to svědí)
Odpověď lékaře:
S těmito obtížemi spíše neurologického charakteru je nutné se obrátit na praktika, internistu či rovnou neurologa, a to co nejdříve, nejde o kožní problém.

Františka 5. 8. 2016

Psoriázou trpím od 67 let. Předtím jsem nikdy s kožními projevy lupénky neměla problém. Klouby mě bolely již dříve. Nyní je mi 72 let. Nejdříve se mi objevilo začervenání a pupínky jen na palci u jedné ruky. Velice se mi zhoršil stav nehtů. Později se loupání kůže a pupínky objevily i na dlani a na ostatních prstech. Nyní se loupání kůže a praskliny až do krve objevuje i na nohou. Na některých prstech se mi odchlypují nehty. Současně mám problémy s klouby. Na noze mám TEP kolene. Klouby na ruce mám zvětšené a prsty se mi kroutí. Bolí mě klouby i postižená kůže. V krvi mi byl zjištěn HLA 27. Na revmatologii jsem užívala Salazopirin. Nyní užívám metrotrexat jedenkrát týdně. Na kožním oddělení užívám různé mastičky a gely. Užívám také Euthyrok, Twynstu,Fenofix. Efekt léčení není žádný. Stav se mi neustále zhoršuje. Je možná nějaká léčba, která by vedla ke zýlepšení?
Odpověď lékaře:
Pokud se váš stav nelepší i při celkové imunosupresivní terapii, požádejte svého revmatologa o zvážení možnosti biologické léčby.

ALENA 6. 4. 2016

Dobry den mam velky problem s psoriatickou artrididou, leky nezabiraji a hodne mi padaji vlasy nikdo nevi proc padaji aplikovane injekce do hlavy bez ucinku vitaminy a ruzne produkty do vlasu napr REGENIE nezabira mam jiz pryc polovinu vlasu moje psychika je na nule jsem nestastna poradte prosim ALENA
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď