Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


Pavla 3. 4. 2016

Dobrý den, psoriázou trpím už 5 let. Zpočátku se vyskytovala ložiska jen na loktech, později se přidala další na kotnících. Nyní se mi nemoc rozšířila i na plosky nohou, palce, patu na pravé noze a dlaň právé ruky. Současně se hodně zvětšila i postižená plocha kotníků. Hodně to svědí. Dříve jsem se léčila kortikoidy, absolvovala jsem i světloléčbu, která na nějakou dobu zabrala. Teď je ale stav daleko horší. Před 2 lety mi začaly bolesti kolenních kloubů. Klasické chemické léčbě už moc nevěřím. Je možné stav zlepšit celkovou detoxikací těla? Konkrétně mi byly doporučovány produkty Herbalife, které jsou ale velmi drahé. Nevím, co mám dělat.
Odpověď lékaře:
Určitě přírodní metody detoxikace mohou váš stav výrazně zlepšit, ale nemyslím si, že právě Herbalife by byl ten pravý. Rozhodně smysluplnější by bylo navštívit ordinaci celostní medicíny, provést celkové vyšetření jednotlivých orgánů a pak stanovit vhodný léčebný a detoxikační postup.

jarmila 21. 3. 2016

dobrý den, v rodině se vyskytla psoriáza, nyní se potýkám s bolestmi kloubů a páteře, dle lékaře je možné, že se vyvine PsA... jak se projevuje psoriáza na kůži? Kde vznikají první ložiska?
Odpověď lékaře:
Psoriatická artritida se může vyskytovat i bez současných kožních projevů. Existují různé formy psoriasy na kůži - typické je živě červené ložisko se stříbřitými šupinami. Může být kdekoli na těle, ,a končetinách je častější lokalizace na hřbetních partiích a nad klouby. Projevy mohou výt i ve vlasech. Zvláštní forma postihuje dlaně a plosky ve formě hnisavých zkalených puchýřků. Projevy vesměs nesvědí.

Danuše 14. 3. 2016

Dobrý den,jak asi dlouho potrvá než mi přestanou padat vlasy po Neotigasonu a začnou růst nové? Užívala jsem 1měsíc 50mg a 1měsíc 25mg. Neužívám asi 14dní a padání nepřestává. Lupenka u mě poprvé v 19letech po viroze léčená mastmi namíchané v lékárně asi po měsíci zmizela. A ted ve 38 letechpřed 3měsíci po streptokokové angíně. Neotigason zabíral, ale vedlejsí učinky strašný, hlavně ty vlasy. Léčba vysazena, mám předepsané kortikoidy s tím se nemažu. Nechala jsem si namíchat mast s kterou jsem se mazala před 20lety ( tchyně zdravotní sestra) o které mi moje kožní tvrdí že už se nevyrábí a zatím lupénka na ustupu, mám už jen na bocích. Před tím ruce, trup, zadek, genitálie, trrochu nohy. Světlo léčba mi nebyla nabídnuta, hned Neotigason a pak kortikoidy. Jinak jsem zdravá. Děkuji za odpověd Lenková
Odpověď lékaře:
To je individuální, ale rozhodně to může trvat 2-3 měsíce, než se vlasy dostanou do své původní "kondice". Světloléčbu bych určitě zkusila také, ale je to časově náročné a provádí se hlavně v zimním období.

honza 2. 3. 2016

dobrý den, chci se zeptat jak je to s biologickou léčbou alkoholem nebo kouřením mariuhany? (občas si dám)... mám cosentyx
Odpověď lékaře:
Biologická léčba sama o sobě je poměrně zatěžující pro organismus, játra a imunitní systém. Domnívám se, že jakékoli další zatěžování alkoholem či drogami vhodné není. Ale samozřejmě neexistuje žádná studie, která by toto mapovala.

Robert 8. 2. 2016

Uz predtym som pisal o mojich bolestiach zapesti,a teraz ma zacali boliet aj klby na nohach male prsty.kedze som v Uk a uz sedem mesiacov chodim na fizioterapie,stale ma pobolievaju zapestie oboch ruk na rovnakom mieste,a pri chodzi mavam tazke problemy nakolko ma bolia krize,doslova citim ako sa trie klb o klb.V Uk take choroby lieca len paracetalom,a ibu brufenmi,lenze mna to ukrutne boli.Co mam robit?mozem ist do Cz na neake odborne vysetrenie aj ked som zo Slovenska?dakujem za odpoved.
Odpověď lékaře:
Určitě je možné provést potřebná vyšetření v ČR, ale musel byste si vše hradit sám, takže by pro vás bylo praktičtější vyšetření na Slovensku. Pokud je v kloubech zánět, je naprosto nevhodné je v tomto stavu zatěžovat fyzioterapií. Doporučuji RTG a vyšetření krve k vyloučení zánětlivých stavů (revmatoidních, psoriatických, reaktivních atd.)