Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
8. 6. 2021

Dobry den, ziji v UK, kde mi pred peti lety propukla lupenka, minuly rok v zime mi diagnoatikovali artitidu a chteli nasadit Mehotrxat. Jak prislo jaro vse zmizelo a jelikoz se toho leku bojim neuzival jsem jej. Ted se to vratilo a opet mi tu nenabizi na me stuhle a deformovane prsty nic jineho nezli uvedeny lek. Vazne premyslim nad tim, ze se vratim do Cech a pokusim se dozadat cilene lecby, ci lecby kmenovymi bunkami. Muzete mi sdelit Vas nazor. Mam I pres svou nevuly zacit uzivat Methotrextrat? Nemuze to dokonce ovlivnit prijeti k cilene lecbe, ci lecbe kmovymi bunkami? Mnihokrat dekuji za odpoved. S pzdravem,
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

7. 6. 2021

Dobrý den. Synovi se po covidu musela vysadit biologická lecba na lupenku. Lupenka se velmi zhoršila. Je téměř po celém těle. Tmavě kapkovite fleky,vypadají skoro jako puchýře. Na nohách,látkách velké slite fleky. Udělaly se mu otoky kloubu na dolních končetinách. Jsou bolestivé. Má 3 týdny teploty v rozmezí 37 až 38 stupňů. Lehce zvýšené CRP 29. Vzhledem k prodelanemu oboustranné mu zapalu plic,je vyšetřování plicnim lékařem.. Rtg,Ct neprokazalo zánětlivé změny. Má před sebou bronchoskopii k vyloučení skryteho zánětu. Můj dotaz zní,zda je možné po vyloučení plicních problémů, že vy byla na víně lupenka,či zatím neprokazana psoriaticka artitida...Tělo má jako v ohni...Děkuji za radu. Hezký den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je více možností - určitě lékaři dělají co mohou, někdy diagnosa hodně dlouho trvá. Nejčastěji jde v případě plic o další autoimunitu která se může ke stávající přidat /vaskulitida a podobně/...ale to se musí velmi podrobně vyšetřit. Vzhledem k otokům na kloubech končetin bych určitě požadovala vyšetření revmatologem, určitě mohlo dojít k vzplanutí nemoci lupénka a i v rámci toho k atrhritidě /zánět kloubů/. Přeji, at syn brzy pocítí zlepšení. Pokud není syn hospitalizován, přimlouvala bych se za diagnostiku při ležení v nemocnici, zrychlí se celý proces jak hledání příčiny, tak nastavení léčby. Hezký den.

21. 4. 2021

Dobrý den, byla jsem u kožního lékaře, svědila mě a pálila hlava, byla nejprve červená a pak se loupala. Potírám si postižená místa Daivobetem, což se po týdnu dost zlepšilo. Vypadaly mi ale vlasy a stále padají, mám strach, že budu bez vlasů. Za jak dlouho mi zase dorostou? Doporučili byste mi nějaký přípravek? Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Padání vlasů je většinou doprovodný jen zánětu kůže. Pokud se zánět zklidní, vlasy by měly dorůst. Jako podpůrný prostředek můžete užívat methionin.

8. 4. 2021

Dobrý den,trpím psoriazou už více než 20 let,mám zasažené jen lokty a jedno koleno,léčím belosalic,někdy mám horší někdy lepší stav kůže,ale začali mne zlobit klouby,někdy až neskutečně bolí (jsou i jako bych v nich měla teplotu) bolest přichází na střídačku (pokaždé jiný kloub)ale nejvíc mě trápí lokty ,bolí oba dva v noci někdy bolestí nemůžu spát,,pravý mám více zatěžovaný v práci ,zašla jsem k ortopedovi ten mi pích injekci(čímž mě odrovnal na tři dny,byly to neskutečné bolesti)chirurg mě poslal na rtg.( výsledek lehce artrotické změny)nabídl mi aplikaci Guny,,ale nikdo mi nevzal krev ,žádné jiné vyšetření ,já se ale trochu bojím jestly ty bolesti nesouvisí s mou psoriázou.Nevím co mám vlastně dělat.Předem děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Doporučuji vyšetření na revmatologii, kde vyloučí i jiné příčiny vašich obtíží. Jednoznačný test, zda jde o psoriatickou artritidu neexistuje, ale pokud máte kožní projevy, je to samozřejmě jedna z možných diagnóz.

4. 4. 2021

Dobrý den. Na loktech se mi asi dvakrat behem posledních let vytvořila červená zdurela svediva ložiska se suchou loupán olupujicí kůží na povrchu. Asi po dvou měsících vzdy sama vymizela. Občas trpím svedivym ekzémem na noze, kvelikost cca 4 cm, vyvýšené ložisko pokryté suchou kůží, který se mi obcas vrací uz 15 let. Vydrzi pul roku a potom rok, dva klid. Zjistili mi mirne zvýšeny revmatoidni faktor (dva ze tří parametru - tuším ze IgA a IgG) a monoklonarni gamapatii IgM cappa, se kterou jsem přes dva roky sledována na hematologii kvůli možnému Nlymfomu. Narazila jsem nedávno na článek o lupence a jejím typickém výsevu na loktech. Monoklonarni gamapatie navíc prý bývá i u autoimunitnich nemocí. Mohlo by se jednat o lupenku, která by se takto projevila i při remisi v krevních testech? Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Nemusí nutně jít o projev psoriasy, i když lokalizace a vaše anamnéza by tomu odpovídaly. Někdy se na loktech projevuje i ekzém. Přesnou diagnózu by asi přineslo jen histologické vyšetření.

Inzerce:
meduka_logo