Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny




Souhlasím s podmínkami


 

Jana 7. 10. 2015

Dobrý den, moje lékařka mi nedokázala odpovědět, těd na podzim se mi zhoršila lupenka, většinou se mi tak děje každý rok, protože jsem v posledních dvou letech onemocněla chřipkou přemýšlím zda by bylo vhodné se nechat očkovat. Nevím zda je to však ve fázi, kdy se mi průběh lupenky zhoršil vhodné. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Jakákoli infekce může jednoznačně lupénku zhoršit. Takže je vhodné infekcím předcházet, třeba i očkováním. Ale i samotné očkování představuje zásah do imunitního systému a mohlo by průběh kožní nemoci zhoršit. Rozhodně ho nedoporučuji v období zhoršení kožních obtíží.

Eva 7. 10. 2015

Dobrý den paní doktorko můj syn (17 let) má od 12 let lupénku,byli to malá ložiska na těle,jeden čas dokonce zmizela,přes léto se stav začal zhoršovat,od září nastoupil na stžední školu obor automechanik a stav se zhoršil ještě více a to tak že má lupénku na obličeji,v obočí,pod očima, používá LOCOLID,a BELOSALIC stav se nezlepšuje.Chci se zeptat jestli má špinavé prostředí a prach vliv na lupénku.děkuji
Odpověď lékaře:
Spíše se domnívám, že na zhoršení lupénky má vliv psychický stres, resp. změněný režim při nástupu do nové školy. Prach či nečistota vyloženě lupénku nezhoršuje. Pokud zavedená terapie nemá větší efekt, bylo by určitě vhodné léčbu upravit, změnit, ev. zvolit i další doplňkové metody ( např. balneofototerapie) - poraďte se se svým kožním lékařem.

Jana 11. 8. 2015

Dobrý den, od dětství trpím psoriázou je mi 47 let, celou dobu mě lékařka léčí pomocí mastí, jednou jsem podstoupila lázeňskou léčbu, ale jen s malým účinkem, nejvíce mi pomáhá letní pobyt u moře. V poslední době se mi objevuje výsev kolem očí, hlavně pod očima - lékařka mi napsala mast elcom, ale teď jsem se dozvěděla, že mi její používání může poškodit zrak. Co mi doporučujete užívat. Místa kolem očí jsou zatím červená bez šupovitosti. Děkuji
Odpověď lékaře:
Při výskytu ložisek v obličeji by se měly používat jen slabší a šetrnější kortikosteroidy (Locoid, Advantan) a jen krátkodobě. Elocom bych rozhodně moc nepoužívala, ev. jen krátkodobě.

Jana 22. 4. 2015

Dobrý den, dá se poznat PsA z RTG prstů nohou a rukou? Na RTG mi našli pouze drobné změny v SI kloubech, ale jinak OK. V rodině je ale PSA :-(
Odpověď lékaře:
Jen podle RTG nálezu není možné přesně určit, zda jde o atritidu psoriatickou či jinou.

kateřina 16. 4. 2015

Dobrý den je mi 24 let a psoriazou a psoriatickou artopatii trpím od svých 13 let. Léčena jsem byla fototerapií , antibiotiky, pendopenem, lexaurinem, coxtral,neotigason,amitriptylin, bez výrazného zlepšení poté aplikace pulzu methylprednisonu 1000 mg,- zlepšení pak ranisan,medrol,neotigason,coxtral následoval mtx po dvou letech selhal a niní biologická léčba ( humira ) . V říjnu při chůzi do práce mě bodlo v bederní oblasti páteře, po týdnu jsem skončila na pohotovosti neurologie kde mi diagnostikovali VAS LS PATEŘE S PORUCHOU STATODINAMIKY,BLK SIK V LEVO, dostala jsem guajecuran, prontoflex a nimesil plus rehabilitace. Ani po měsíci rehabilitací mě bolest nepřešla jen se trochu zmírnila, nakonec už jsem bolesti nespala tak jsem si zašla k revmatologovi. Okamžitě mě poslal na mri a tam výsledky ukázali levostranná sakroilitida a zn. zánětl postižení L5. Prošla jsem za 2 měsíce vším možným ale bolest nemizí.Jsem 2 roky na biologické lečbě (humira) k tomu mi dali zpět mtx 15 mg inj.- nezabralo,potom zkoušely další leky k tomu jako tramal, ketonal,sirdalud,diclofenac duo, niní jsem už jen na biologické a prednisonu 40mg jelikož nic nemělo efekt. Přitom lupenka je celkem vklidu, krevní testy mam v pořádku. Ted mě nechávají dobrat biologickou lečbu s prednisonem a za 3 tydny se prý rozhodnou co semno u. Proto jsem se chtěla zeptat zdali existuje něco co bych mohla udělat ja aby to bylo lepší? A hlavně co mi vlastně tedy je, jelikož mi to nikdo nevysvětlil, řekli mi jen že mi to prostě postihlo další kloub. A že když mi dají jinou biologickou tak už nemusí tak zabrat. Zajimá mě proto i názor jiného lékaře na můj stav. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď