Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
10. 3. 2020

Dobrý den,je mi 55let,od 9let se léčím lupenkou.Nyní mě bolí pravé koleno a záda(kříž). Kožní lékařka se domnívá,že mám lupewnku v kloubech,nyní se mi objevila i v nehtech.Pro bolest .jsem navštívila obv. lékařku a ta mě poslala na vyšetření na ortopedii,výalovně je upozornila na lupenku v kloubech. Tam mi udělali RTG kolene a páteře,řekli ,že mám degenerativní změny 1-3.Doporučili,magnet na koleno a záda,pak ještě elektriku na koleno. Po 14dnech od rehabilitace jsem šla na kontrolu na ortopedii,kde mi pan doktor sdělil,že se ve zprávách nevyzná,tak mi doporučil artroskopii kolena. UŽÍVÁM NEOTIGASON NA LUPENKU,VERAL 75 RETARD,TEZEO 80 NA VYSOKÝ TLAK. K LUPENCE V KLOUBECH SE NIKDO NEVYJÁDŘIL A JÁ NEVÍM CO MÁM DĚLAT. PROSÍM O RADU DĚKUJI CÁPOVÁ
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

25. 1. 2020

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je lupénka poznat z krevního vyšetření? Jestli je v krvi někde zánět? Mám lupenku na hlavě ve vlasech, v uchu, pupíku, na nehtech, ploskách nohou a na koleni. A mám pokaždé zvýšený zánět v krvi, ale nic mi není. Jen mám často angínu. Cca 2-3 x do roka. Ale žádný strašný průběh. Jen mě bolí hlava, mám čepy v krku, ale nemám horečky. A celkem mi nic není. Ale musím mít ATB. Zkoušely jsme s mou Dr počkat přes týden, co to udělá. Chodila jsem na kontroly a nic. Nezhoršovalo se to, ani nelepsilo. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Je pravda, že lupénka je systémové zánětlivé onemocnění, ale z krve se poznat nedá. Ale pokud máte v těle dlouhodobě jiný zánět či chronickou infekci, může to být zhoršující faktor. Právě opakující se angíny resp. streptokokové infekce často za zhoršením lupénky stojí.

23. 1. 2020

Dobrý den,žiji v zahraničí a trpím psoriatickou artritidou.Půl roku jsem užíval metotrexat,ale nepomohl.Nyní se léčím injekcí benepali 50mg jednou týdně a cítím se skvěle.Unava,bolest i otoky zmizely. A tak se vás ptám pane doktore,mohu navštěvovat posilovnu a cvičit s těžkým závažím aniž by jsme neničil mé klouby ještě více? Hezký den a Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Zatěžovat podobným způsobem klouby, které jsou postiženy zánětem, není vhodné.

3. 1. 2020

Dobrý den, ortoped mi vypsal žádanku na vyšetření do Revmatického ústavu s diagnozou psoriatrická artritida. Odmítli mě vzít, taktéž ostatní revma centra v Praze a doporučili místního revmatologa. Mám obrovské bolesti zad, zánět sedacího nervu, nevezmu nic do rukou, mám osteoporózu, lupenku, měla jsem záněty duhovky, zhojené fraktury žeber, kyfozu, skoliosu, lordózu a můj syn je Bechtěrevik ve 33 letech. Místní revmatoložka před dvěma lety posoudila můj stav bez známek těchto nemocí. Kam se mám tedy obrátit a kde se léčit? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

4. 12. 2019

Dobrý den,lékařka má podezření z lupenky. Mám ji ve vlasech. Nyní mám nasazen daivobet gel,který užívám teprve 2.den. Je možné, že mě pálí oči a mám lehce rozmazané vidění. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Ještě jsem se s podobnými nežádoucími účinky po Daivobetu nesetkala, ale doporučuji přípravek na týden vysadit, zda obtíže odezní. Pokud neodezní, je třeba další vyšetření. Pokud odezní, můžete zkusit přípravek nasadit znovu, jestli dojde znovu k problému.