Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Zdeňka 26. 3. 2020

Dobry den, uzivam injekce lek Metoject 10 mg. Obavam se,zda-li lek mi nemuze snizovat imunitu ,ktera je dulezita prave v teto dobe. Jestli by nebylo lepsi,pokud nemam potize, vysadit injekce. A zda mohu uzivat vitaminy c apod., Dekuji Behenska
Odpověď lékaře:
Dobrý den-žádné přerušování léčby není na místě. Pokud se citíte dobře, píchejte injekce dál, samozřejmě, pokud byste měla projevy akutní infekce jakéhokoli druhu-v tom případě se injekce do vyléčení nepíchají. C vitamín můžete v pohodě. Hezký den.

Pavla Tomkkva 25. 3. 2020

Děkuji Vám za odpověď.A co vitamin C a zinek,také by mohl RA zhoršit?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vitamín C je potřebný pro normální fungování těla, pokud nebudete dávat mega dávky (stejně přebytek odejde močí), můžete jej v klidu užívat, stejně jako Zinek .Hezký den.

Pavla Tomkova 25. 3. 2020

Dobrý den,je vhodné při RA užívat doplňky stravy na posílení imunity?Bylo mi doporučeno od firmy Starlife(nemáte zkušenost?) ,ale říkala jsem si,ze když si budu zvyšovat imunitu nebude se mi nemoc zhoršovat,když je to autoimunutni onemocnění..Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jakékoli posilování imunity je u autoimunitních nemoci nevhodné-imunita už tak je dost silná, ale napadá vlastní orgány /nesprávné nasměrování/, posilováním by se mohl váš stav ještě zhoršit. Doporučila bych spíše péči o mikrobiom střev-kombinace vhodných pre a probiotik a správné stravování (velké množství zeleniny), mikrobiom je velice důležitý pro naši imunitu, starat se o něj je zaklad zdraví. Hezký den.

Markéta Padevětová 25. 3. 2020

Dobrý den, pře pár týdny mi zjistili revmatoidní artritidu, zatím čekám na veškeré výsledky vyšetření, beru 15 mg prednison, imunita je celkem oslabena, měla bych se bát koronaviru. Nemohu se uplně odříznout od práce a lidí, nosím roušku a rukavice.
Odpověď lékaře:
Dobrý den -nikdo vám nemůže určit, jak bude váš organismus reagovat.Pokud budete dodržovat veškerá doporučená vládní opatření, nemělo by vám nic hrozit. Snažte se nestresovat, jíst vitamíny a pohybovat se, hodně spát. Na zvládání stresu a obav je super autogenní trening. Hezký den.

Iva 23. 3. 2020

Dobrý den ,paní doktorko, již půl roku jsem sledována pro velmi zvýšené ANA protilátky, avšak konkrétní onemocnění se neprokázalo, takže se se ani neléčím, revmatolog mi předepsal kapky Guna Flam , homeopatikum,k ovlivnění zánětu...........stabilizaci....při poslední kontrole jsme byli dohodnuti,že kontrola za dva měsíce, a to asi nebude,vzhledem k situaci....Zajímalo by mě, zda jsem v ohrožené skupině ohledně koronaviru-je mi 44 let,chron onemocnění nemám,kromě hypothyreozy 10 let, kompenzováno. Dále mě zajímá případné očkování proti chřipce-kdyby se podařilo vyvinout vakcínu,zda bych se proti konkretne koronaviru mohla s ANA protilátkami nechat očkovat.Děkuji velmi pěkně.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, hypothyreosa bude nejspíš na podkladě autoimunitního chronického zánětu štítné žlázy, chronická nemoc je to též. Dodržujte veškerá nařízená opatření a věřím, že strach není potřebný, že budete v pořádku. Očkování vždy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem, který léčí vaše autoimunty, zváží pro a proti. Hezký den.