Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Kristýna 27. 10. 2020

Dobrý den, prosím o radu. Má 8mi letá dcera má juvenilní artritidu. Je léčena v Motole, dostává biologickou léčbu - Hyrimoz 40mg 1x za 14dní, k tomu každý týden Trexan tabletu 10mg a následně kys.list 1x týdně. Začínali jsme na Metojectu injekčně 15mg, to jí ničilo játra. Proto paní doktorka navrhla biologickou léčbu, která byla schválena. Ale prý metotrexát musí brát k tomu. A dala tabletky. Ptala jsem se paní doktorky, zda místo tabletek nemůžeme dostat injekce, myslím, že je to účinnější, látka se dostane v přesném množství tam kam má a nezatěžuje zažívací ústrojí. Je mi jasné, že cena léčby tím ale vzroste, že injekce jsou drahé, ale pro svou dceru bych ráda to nejlepší. Paní doktorka mi napsala, že musíme být s metotrexátem opatrní, a že mi tedy předepíše injekce Metoject 10mg, ale musím s dcerou každý měsíc na kontrolní testy, protože jí to nedělalo dobře na játra. Jak to, že když bere stejnou dávku 10mg v tabletách tak každý měsíc na testy nemusíme chodit? Je to tím, že se do těla dostane méně metotrexátu díky tomu, že to je v tabletách? A proč jí tedy nedá injekce slabší, v lékárně mi řekli, že existují ještě 7,5mg? Ptám se Vás, protože paní doktorka mi napsala, že to po emailu řešit nechce. Mám strach, abych jí tedy moc neobtěžovala, i když mám pocit, že je to špatně. Že mám právo na informace a sama mi dala na sebe kontakt v případě jakýchkoli otázek, protože je to pro nás, jako pro rodiče těžké a musím mít jistotu, že dělám vše dobře a být si jistá a v pohodě, protože pak je v pohodě i má dcera. Nevím, zda bych se neměla obrátit na nějakou jinou revmatickou kliniku, tady trochu ztrácím důvěru. Motol je obrovský a je tam moc pacientů, berou nás jako čísla, chybí trochu lidskosti a osobního přístupu, který je u této nemoci dost důležitý, alespoň, než se s tím naučíme žít. Možná v nějakém menším městě, kde není tolik pacientů a mají na člověka více času, klidně bych dojížděla i do pekla, jen aby bylo vše v pořádku. Děkuji mnohokrát za jakoukoli radu a informaci. S přáním hezkého dne, Kristýna
Odpověď lékaře:
Dobrý den, toto opravdu je na diskusi přímo s paní doktorkou, nerozumím tomu. Otevřeně vám řeknu, že v jiné menší nemocnici určitě nemají tolik zkušeností s dětskym revmatem a rozhodně ne přístup k běžnému předepisování biologické léčby / to je dnes vázáno většinou na velká centra/. Tudíž bych počkala na další kontrolu a upřímně s paní doktorkou, diskutovala nejlepší přístup, požádala o vysvětlení. Rekněte ji přesně to, co jste popsala mě a věřím, že to zvládnete. Hezký den a upřímně věřím, že to vyjde...

Nina Novakova 25. 10. 2020

Dobry den, jsem pacientka s RA, jsem lecena v RU v Praze, uzivam biologicky lek Humira. Chci se zeptat, jake jsou zatim zkusenosti s prubehem onemocneni covidem u pacientu s diagnozou RA v Ceske republice. Dekuji. N.Novakova
Odpověď lékaře:
Dobrá den, taková statistika určitě neexistuje. Snažte se neonemocnět, doplnujte hladinu vitaminu C a D a konzumujte kvašené potravny, pomohou vám s imunitní odpovědí na ev. nemoc. Hezký den.

Jan 22. 10. 2020

Dobrý den, s mojí revmatoložkou jsme byli domluvení, že až mi začnou otékat klouby mám přejít na dávku z 12,5 mg methotrexátu injekčně na 15 mg. Bohužel je nemocná a doma mám pouze 12,5 mg injekce a tablety po 2,5 mg, Je možné si píchnout injekci a současně si 2,5 mg doplnit tabletou? Děkuji!
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano - můžete to tak přechodně udělat. Nezapomínejte, prosím, na oddělené užívání kyseliny listové. Hezký den.

Jan 22. 10. 2020

Dobrý den, s mojí revmatoložkou jsme byli domluvení, že až mi začnou otékat klouby mám přejít na dávku z 12,5 mg methotrexátu injekčně na 15 mg. Bohužel je nemocná a doma mám pouze 12,5 mg injekce a tablety po 2,5 mg, Je možné si píchnout injekci a současně si 2,5 mg doplnit tabletou? Děkuji!
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Jane. dotaz zodpovězen. Hezké dny.

Lucie 20. 10. 2020

Dobrý den lecim se 2 roky s revmatem užívám prednison 20mg strašně moc jsem přibrala chtěla bych se zeptat jestli je na to jiná léčba bolesti mám tak 1 do měsíce a trvají tak 3 dny můžete mu poradit děkuji za odpověď Lucie
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dlouhodobá terapie pouze kortikoidem neni správná - nemívá dobrý efekt a navíc hrozí velké nežádoucí učinky, měla byste k němu mít další z léků ze skupiny lecicich též velmi učinně RA /imuran, metotrexat, sufasalazin a podobně/ - efekty obou léků se sečtou, je to víc učinné a kortikoidu se poté nemusí dávat tolik....Léčebných přístupů je vícero, fyzioterapie, lázně a podobně. Info najdete zde: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatoidni-artritida-moznosti-lecby Pokud váš revmatolog na této léčbě pouze kortikoidem dlouhodobě trvá, najděte si jiného, můžeme vám v tom pomoci, sestřičky na telefonu vám pomohou s výběrem specialisty v optimální dojezdové vzdálenosti s nejbližším termínem: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den.