Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.20. 1. 2021

Dobrý den, Mám 6 let seropozitivní RA, 3 roky beru Humiru, MTX a kys. list. Začíná se mi zvedat CRP, na zač. roku to bylo 40, potom 6O, pak 65 a teď mám 106, 3 a sedimentaci 70/80. Paní doktorka řekla, že je to v pořádku, že to nic není, ale mě se to nezdá, je mi pořád tak nějak divně a hrozná zima. Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

18. 1. 2021

Dobrý den, tatínek má bechtěrovu nemoc, revmatoidní artridiu a další nemoci kloubů. Nyní by si přál přístroj - jedná se o vibrační přístroj WibroSharp. Myslíte, že je to vhodný přístroj na domácí cvičení?
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

18. 1. 2021

Dobrý den, maminka se léčí s revmatoidní artritidou. Bere léky metotrexát 1x týdně a medrol. V současné době je stabilizovaná a nemá bolesti. Nebo jen minimálně. Chtěla jsem se zeptat, zda se může nechat očkovat proti covidu. Nebo zda se to u RA nedoporučuje. Je jí 81 let. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

15. 1. 2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mohu s revmatoidní artritidou v oblasti krční páteře podstoupit celkovou masáž těla? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobry den, určitě ano, ale maser musi byt s timto obeznamen a rozhodně nemanipulovat s krční páteří - zde jen jemně. Užijte si to, hezké dny.

14. 1. 2021

Již několik let užívám methotrexat. Za poslední rok mi zeřídly vlasy, dost mi padají a hlavně měla jsem vlasy kudrnaté a nyní se mi rovnají. Pod paždí jsem bez ochlupení zcela a dole se také již vůbec nemusím holit. Je to způsobo eno užíváním tohoto léku? Beru Methotrexat (5mg) 2-0-1,5 skoro 4 roky.
Odpověď lékaře:
Dobr den, ano..může jít o vedl.efekt léku, působí totiž na rychle se dělící bunky a ty jsou ve vlasových folikulech. Požádejte svého lékaře o upravu dávky, možná byste snesla nižší dávkování podle stavu vaši nemoci /remise?aktivace?/ nebo se může využit kombinace s jiným lékem, aby se mohla dávka MTX snížit. Je vícero možností, poradte se o strategii se svým revmatologem, musí vědět, že máte tyto problémy a přizpůsobit jim léčbu. Hezký den.