stránky pro laickou veřejnost
RSS Napsali o nás Informace pro média Kontakt na redakci Redakční rada Vstup pro odborníky Pro veřejnost
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Na vaše dotazy odpovídají:
MUDr. Jana Leskovská

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Podmínky služby:  Souhlasím s podmínkami
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 997 záznamů z celkového počtu 997, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Hana
Dobrý den, je možné u RA léčené metotrexátem v remisi podstoupit rejuvenaci obličeje plazmaterapií a radiofrekvencí? A příp. je možné podstoupit plazmaterapii, kdy je plazma doplněná o kyselinu hyaluronovou? Děkuji Hana
Dobry den-nejsou žadná přesná doporučení, ale podle mého názoru bych se radiofrekvenci vyhnula-zahřívání vaziva může měnit strukturu vaziva a aktivovat zánětlivé procesy obecně, plazmaterapie by byla vhodnější vlastní plamou. Hezký den.
blanka zhanelova
dobry den nevim na koho se obrátit mam zvedly crp a sedimentaci na 69 lecim se na interne ale nelepší se to na víc mi natekla noha stehno až o 6 cm a nikdo nevi s doktoru ci se děje prosim o radu dekuji
Dobry den. toto je poradna pro revmatoidní arthritidu - nepíšete, že byste ji měla , ale vas stav vyžaduje akutní řešení, Pokud mate zesilenou nohu ve stehně, muže jít o trombosu stehenní žíly, určitě jděte na obvod, pan doktor by vas měl poslat na ultrazvuk žil a vyšetřit D dimery z krve. Dožadujte se podrobnějšího vyšetření vašeho celkového stavu, třeba i na lůžkovém oddělení interny nemocnice ve vašem okolí, nemůžete to tak nechat. prosím. Hezky den.
Anna Gatyasova
Dobrý den. Prosím vás velmi mě bolí chodidla mám ploché nohy nosím periodické vložky .Rotoped mi vysvětloval že mi klembachodidla spadla niž .Mám to už přes rok a stále to moc bolí vložky nosím. Pichaj mi steroidni inekce.Do toho všeho mi zjistili revmatolovickou Altritidu. Strašně mě bolí klouby .Snažím se cvičit masírovat ale moc to nepomáhá Už nevím co mám dělat.
Dobrý den, neuvádíte, jaké léky mate na revmatoidní arthritidu - pomocí správně nastavených léků se bolesti uplně minimalizují a zastaví se aktivita nemoci. Cvičit v akutním stavu nemá smysl a ani to moc nejde. Vyhledejte odborníka-revmatologa, který vás bude léčit ne opichy, ale celkovými léky-antirevmatiky (tablety), které sníží aktivitu nemoci. Budete taky moci po zklidnění nemoci do lázní, které pomáhají na RA dlouhodobě. Hezký den.
Michael
Dobrý den.Již od mala mě bolí klouby asi od školy.Převážně pracuji venku a mám bolesti krční páteře a bederní páteře.Je mě 49 let a poslední dva roky je bolest intenzivní.Tahám i těžká břemena a vozík z letáky.Vyšetření je na magnetické rezonanci v pořádku jen malí mozeček nepatrně odumřený z pití alkoholu a rengen bederní páteře lodroza a výrustky a u krční páteře až moc napřímená a jinak vše v pořádku,jak krevní testy atd.Prý sou to psichycké potíže,ale pocituji i závratě a malátnost a bolesti za krkem a svalů i špatně atd.Bolí i ruce a na svalech jsou i ty rosolovyté bulky tak když cyičím je to ještě horší a bojím se někam i jít,abych nepadal.Docházím jen na neurologii na kontrolu a revmatologa jsem byl a ještě mě vynadal,že to od toho u něj není.Myslím,že to dělají i ty svaly jak tam jsou ty pucky a když jsem šel na masáž tak mě to musel masér rozmazat a dát i banky tak jsem jich měl na těle i 15-20a cvičení ani masti nepomáhají a je to tam znova.Poslední dva roky je to horší a pocituji bolesti v celém těle kloubů,páteře krční až po bederní,závratě,malátnost,zimnici jak se mění počasí takový divní pocit ve střevech až v žaludku jako by zimnice i ve mě a pocit bolestí svalů až se dělá špatně jako by bolesti svalů z těch pucků nevím jak to popsat.Je to všechno tak 10minut nárazové někdy celí den,někdy vůbec atd.Prý je to artroza měl jsem i rehabilitace,reflexní masáž a ti fyzioterapeuti to říkali přetížená,bederní a krční pátěř.Cvičení ani léky nepomáhají na bolest a nevím co s tím,jestli náký revmatolog mě vyšetří.Jsem z Plzně a bolí i kyčle,kolena.Děkuji a Naschledanou.
Dobrý den - rozhodně vás revmatolog vyšetří, v Česke republice je velika sit zdravotnických pracovist, kde pracuji revmatologove. Muzete si vyhledat odbornika v okolí v našem yyhledavačí: https://www.ulekare.cz/lekari-vyhledavani Hezký den a určitě najdete lékaře, ktery se vám bude věnovat a vaše potíže bude léčit. Někdy to déle trvá než si pacient najde toho "svého" lékaře,odborníka.
Alexandra
Dobrý den,asi před dvěma měsíci mi byla diagnostikovaná RA,beru Prednison 7,5mg a jednou týdně10mg Methotrexat,jsem objednaná na tetování obočí,smím si ho nechat udělat? Děkuji za odpověď.Saša
Dobrý den, být vámi, tak bych si toto dobře rozmyslela. Jakákoliv cizorodá látka (pigmenty z tetování obvykle obsahují kov...) v těle - hlavně natrvalo uložená v podkoží, může nadměrně aktivovat imunitní systém a tím zhoršit průběh onemocněné. Je to ale na vás. Hezký den.
 

Zpravodaj

Luboš: Odpovídám na příběhy čtenářek. 15 let jsem jsem jezdil s kamionem TIR potom do důchodu s ...

 
Otestujte se na rizika
revmatických onemocnění
 

Diskuse

 

Simona: to vam nepreji..tak an to asi ten muj dias nepomuze, ale videla jsem jiz nejakou pomucku...

Adéla: Dobrý den, chci se zeptat, babička bydlí asi měsíc u nás doma a já nemám moc čas, abych s...

 

vstup do diskuse