Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
13. 4. 2021

Dobrý den. Je možné, že mám revmatoidni artritidu, která se objevila po mých dlouhodobých problemech, jako byli od útlého věku :časté angíny doprovázené vysokými horečkami? Opakované virozy? Jsem stále nemocná a to už 39 let. Nyní jsem opět nemocná, vypadalo to na virozu, po měsíci nezlepseni stavu mi Dr. Odebral krev a sedimentace40 /70,CRP 49.nasadil mi Antibiotika po 24h.ale co bude dál? Mám už strach, že po ATB to bude opět, tak nějak dobré, budu chvíli chodit do práce a po mecici mi opět bude zle. Vždy, když mám rýmu, bolest hlavy, tak vždy mám bolest v kyčlích a kokenech, jako by mi tam palilo a celkovou únavu a schvacenost . Často mě bolí i hrudní páteř. Nyní se ještě léčím s tenisovým loktem (sesta rehabilitace, zatím bez zlepšení). Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně co bude dál, nikdo neví. Být vámi bych zkusila zvolit nějaký doplnkový program léčení, naturopatii, tradiční čínskou medcínu,homeopatii-vše jsou to metody, k teré mohou celkové zdraví povznést na vyšší uroven ,ale pacient se musi hodně přičinit, hodně změnit. K antibiotikům a aspon několi měsíců po nichberte kvalitní probiotika, jsou to kměny bakteriíí,kter ve střevě p antibioticích chybí a velmi postatně ovlivnujlidksé zdraví-tema: mikrobiom je veliké,neprobádané a velmi podstatné.Hezký den.

13. 4. 2021

dobrý den, chci se zeptat , jestli je lepší při stálých bolestí kloubů zvýšit MTX z 15 mg na 20mg , nebo místo toho jíst Medrol? Moje dr. se přiklání ke zvýšení MTX, což jsem udělala. Aulin k tomu jím denně večer abych ráno nějak fungovala a mohla dojít do práce. Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, osobně jsem pro Medrol-má vysokou protizánětlivou aktivitu a na přechodnou dobu v podstatě neškodí, krásně sníží zánět v těle a pak můžete pomalu vysazovat. Do doby 3 měsíců jsou než učinky mizivé, ty nastupuji, když se bere kortikoid víc jak 3 měsíce a i tam se dá spousuta než učinků korigovat,jejich benefit je velky. Bohužel, mnoho lékařá s nmi doslova neumi zachazet a pacienti zbytečně tyto léky odmítají. hezký den

10. 4. 2021

Bolí mně klouby na ruce a klouby u ramenou.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte revmatologa, který provede komplexní vyšetření, stanoví diagnosu a navrhne vám ulevovou léčbu. Hezký den,

10. 4. 2021

Dobrý den. Mám velké bolesti páteře, kyčlí, všech kloubů, i těch v prstech, ale reumatickou artritydu mi vyloučili. Pouze začateční. Už si nevím rady, prosím pomozte mi, jak bych mněla pokračovat, aby zjistili z čeho mám ty bolesti. Obvodní lékař mi nikdy neodebrql krev ani moč k vyšetření, kortikoidy mi nepomohly, Mám nespočet obstřiků, ale ty pomohou jen málo. Předem děkuji za odpověd. S pozdravem Zsemlyeová
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte svého revmatologa, obvykle člověk s potížemi dochází k revmatologovi stále, vyloučení RA nemusí být natrvalo, někdy se nemoc projeví v krvi se zpožděním. Specifické ro RA jsou anti ccp protilátky /anti ccp/, určitě to není revmatoidní faktor, toto vyšetření je už zastaralé. Navštivte revmatologa znova a informujte ho o přetrvávajících bolestech - měl by o tom určitě vědět. Pokud se opravdu vyloučí příčina revmatologická, lékař by vás měl poslat na pracoviště, které by vám mělo v pátrání po příčině bolestí pomoci. Hezký den,

7. 4. 2021

Dobrý den, Dcera 15let trpí bolestmi zad a kolen.Predchazela tomu kopřivka a afty v puse.Detsky lékař nás odbyl a dcera skoro brečí a já nevím jak ji pomoct.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud nezvažujete změnu lékaře /lékař, který bagatelizuje pacientovy problémy není moc nápomocný..../ - můžete se sami objednat na dětskou revmatologi na vyšetření. Zkuste využít naši novou objednávací službu po telefonu - sestry vás rády objednají podle vašich preferencí: odkaz: https://www.ulekare.cz/poradna Určitě jí od bolesti může pomoci Paralen, je silně antialgický -do 3 tablet za den je to bezpečná dávka. Existují i čípky. Poradte se s vaším lékárníkem. Hezký den.