Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
28. 11. 2021

Dobrý den, byla jsem u lékařky a ta mi řekla, že mám revmatoidní artritidu. Beru léky Trestán neo 10 1x tydně a Diclofenac 2x denně při bolesti. Je možné, že mám bolesti tak velké, že nemohu ani vstát, kdybych se nestyděla, tak řvu bolestí při sebemenším pohybu. Obě ramena,kolena,ruce,dlaně..., prstů se nemůžu ani dotknout. Jsem zavisla na manželovi a to doslova, pokud je celé dny v práci, tak sotva dolezu na wc. Už nemůžu, prvně bych byla ráda, když bych mohla do nemocnice a něco se dělo... M.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

27. 11. 2021

Dobrý večer. Touto zprávou se na Vás obracím ohledně bolestí kotníku, které přetrvávají a teď se k tomu přidali bolesti kolen. Bolest je intenzivní při zátěži a při nastavení klidového režimu na konci dne odezní do snesitelneho stavu. Noci jsou klidné. Rána taky a v průběhu dne to opět začne. Charakteristika bolesti je stěhovavá bolest po celém chodidle, někdy ostrá, někdy tupá, ale stěhuje se to přes lýtka až do kolen, bolest přetrvává na vnitřní straně kotniku. Někdy to svědí a někdy i pálí. Bolest se zhoršuje a trvá už cca rok. Za sebou vyšetření ortopedem Vysledek podélná klemba fyziologická, osy Planty v normě, přednozi rozšířené, vyšetření podoskopem valgozita 5 st. DG tenditida m.tib.post, tendinitida perinealnich šlach , plantarni fascitida bilat., ,Pes transversoplanus bilat, nohy jsem šetřil, rehabilitace individuální, rehabilitace vysokofrekvenčním leaserem, teď asik cca 3 týdny po rehabilitaci rázovou vlnou, se zdá, že se to zhoršilo, ortopedické vložky nosím, byl jsem poučen, že je nosit mám a bez efektu, po každé rehabilitaci kratkodobe nepatrne zlepšení po rázové vlně možná mírně zhoršení + rentgen pat bez změn. Mám za sebou i vyšetření revmatologii, odběry krve na jaře, kdy výsledky v pořádků, faktor hlab27 pozitivní, ale nepravděpodobné onemocnění Bechtěrevovou chorobnou, paní doktorka mi nechala udělat i rentgen páteře, lehká skolióza jináč vše v normě. Na revmatologii mi bylo řečeno že mám delší dobu brát Brufen, ten jsem bral asik 10 dnů bez zlepšení poté diklofenak cca po 5 ti dnech vysazen z důvodu žaludečních problémů, ale dalo by se říct takřka bez efektu. Touto zprávou bych Vás chtěl poprosit o možnou radu na co se zaměřit popř. na koho se se svým problémem obrátit. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

25. 11. 2021

Dobry den, Po prodelani covidu (prodelan 3/20) mam stale zvysenou teplotu kolem 37,4 vecer kolem 37,7 a trápí me velka unava, bolest kloubu. Nekdy je unava obrovska, ale jsou i dny mirnejsi. Po ránu nebo delsi necinnosti se objevuje ztuhlost hlavne krcni a bederni patere, protahuji asi hodinu, zacinam mit problem s chuzi do schodu a ze schodu. Jako by me nohy neunesly. Beh jsem uplne vypustila, jen casto chodim. Na obou rukou jsou patrne zmeny ve zbarveni kloubu, nekdy jsou uplne rudé, nekdy jen do ruzova. Mela jsem nasazen dexamethasone 8mg s postupnym snizovanim na mesic, pomahal mi, ale zvysoval mi glukozu az do hodnot cukrovky, pritomny znaky vyvolaneho cushingova syndromu. Prsty jsou stale pokrcene, na noc pouzivam dlahy. Prsty se daji natahnout, musim je vsak dosti a casto protahovat, jinak se objevuje problem s jemnou motorikou, casto mi padaji predmety z rukou. Zadne podkozni uzliky nejsou pritomny. Seropozitivni artritida se mi nepotvrdila, revmatolog se spis priklani k seronegativni variante. Nyni mam 60 kg a 156 cm, zhazovani jde pomalu, uz mesic kortikoidy neberu, visceralni tuk je 9,5. Na revmatologii jsem objednana az za nekolik mesicu, vcetne krevnich naberu. Nyni uzivam Calcichew 1000/800mg. Chci se zeptat jak dlouho muze trvat urceni diagnozy? A existuje nejaka lecba mimo kortikoidy, ktera by pro me v teto fazi byla vhodna nebo nezbyva nez cekat a protahovat? Dekuji. KB.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

24. 11. 2021

V posledních letech trpím stuhlostmi kloubu na rukou,hlevně ráno,občas mi nejde ani uchopit nůž , ale ne po celý rok.Příznaky se shoršují vždy s nástupem zimnějsího období.Občas jsem u sebe zaznamenala tupou bolest v prstech na nohou nebo v kýčli,která prostupuje do končetiny.Mám 5 dětí a tak bolesti kyčlí jsem pričítala porodům a i tomu ,že v posledních 8 letech jsem začala aktivně sportovat.Může se ale jednat i o tohleto autoimunitní onemocnění?.Děkuji za odpoveď Cieślarová
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

21. 11. 2021

Dobrý den, cca před 5 lety mi byla diagnostikovaná RA II-III.stupně.Dostával jsem v infúzích nějaké kortikoidy a nasazen mi byl ijekčně 1 x týdně METOJET 20 ml.Po roce této léčby mi bylo nabídnuta Klinické studium biologické léčby a to 1 x denně 1 tabletu pod nějakým názvem-kodem.Docela mi tato léčba pomohla a po 4 letech ze dne na den to skončilo za což jsem byl velice zklamán,neboť organismus se na tuto léčbu dobře zvykl a nyní mám opět brát 1 x týdně Metojet což je vlastně Metotrexán a 1 x denně Medrol.Takže jsem vlastně opět na začátku s čím jsem začínal a jsem z toho velice zklamán. Z Medrolu mi není moc dobře a Metotrexán se obávám brát,neboť je to vlastně chemoterapie. Nyní mám RF 13,což si myslím,že je dobrá hodnota,když jsem měl i RF 30. Mám však anti-CCP 6,91 POZITIVNI. Což prý je údajně spolehlivější ukazatel než samotný RF. Je tedy ta hodnota 6,91 hodně nebo je to v normě u můžů? Kolik vlastně jsou v normě tyto hodnoty anti-CCP? Nikde jsem se to nedočetl. Ještě z těch lab. vyšetření mám napsáno: patologické anti-MCV Elisa 213 U/ml a údaj ANA POZITIVNI.Vůbec nevím co tyto údaje pro RA znamenají a budu rád ,když mi je vysvětlíte. Každým rokem se snažím jezdit také do lázní s Balneoterapii a dost mi to pomáhá. Budu moc rád,když se mi k této moji nyní komplikované léčbě vyjádříte a zda je nutno brát tyto léky. Předem děkuji za odpovědi na všechny otázky. S pozdravem Černohorský
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď