Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
16. 6. 2024

Dobrý den, chci se zeptat od jaké hodnoty CRP se nasazují kortikoidy? Mám CRP 21 a velké bolesti prstů na rukách a také mám bolestivou čelist . Děkuji vám ..
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

3. 6. 2024

Dobrý den, je mi 46 let, jsem štíhlá, sportující nekuřačka, pracuji u PC. V únoru jsem se vrátila ke svému milovanému golfu, který jsem začala 2x týdně trénovat. Občas jsem cítila bolest rukou z přetrénování, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Na konci dubna jsem to jeden den přehnala v posilovně a v noci mne trápila bolest zad - bederní páteře. Druhý den jsem letěla na výlet do Itálie, kde se bolest přesunula do krční páteře, zároveň jsem začala pociťovat bolest prstů a nešel mi navléknout prstýnek na prostředníček. Rehabilitační lékařka mi nyní zakázala sport vyjma jógy a naordinovala na měsíc různé procedury včetně fyzioterapie. Já jsem očekávala, že mne postupně klouby a ruce přestanou bolet, ale bohužel se tak neděje a já se velmi začínám obávat RA, že z toho ani v noci nespím. V únoru jsem měla v rámci rutinní kontroly na gastroenterologii hraniční ANA a lehce nadhraniční IgM. Je možné, prosím, že se jedná o RA? Mám veliký strach a obavy, že tím skončí můj aktivní život s golfem, cvičením a cestováním....vlastně jsem se téměř zhroutila, neboť má praktická lékařka, ke které mám jít na odběry si myslí, že se skutečně o tuto dg jedná. Předem děkuji za Váš názor a přeji krásné dny.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jen podle popisu potíží rozhodně nelze udělat diagnosu, to určitě ne. Laboratorní vyšetření, které popisujete, je absolutně nedostačující, je potřeba udělat specializované odběry, nenechte rozhodovat obvodní lékařku - její názor je prostě irelevantní, diagnosa se stanovuje vyšetřením těla spolu s metodami laboratorními a dalšími doplňovými vč. anamnesy. Revmatolog má možnosti udělat velmi přesné testy, hlavně z oblasti autoprotilátek. Pri RA je specifická tzv. anti ccp protilátka /anti citrulinová/, pokud pozitivní, RA to je /tyto protilátky jsou vysoce specifické pro RA/, pokud ne, je potřeba pátrat dál a diagnosu určit přesněji podle dalších parametrů a hledat pozitivity dalších autoprotilátek, ana je silně nespecifická, dg se na ní postavit nedá. Doporucuji objednat se na revmatologii, to je pracoviště pro stanovení přesné dg. Hezký den

1. 6. 2024

Dobrý den je mi 52 let mám artrozu 3.stupne.Mam nepřetržitě bolesti i v noci.Uzivam Condrosulf 800.V současné době chodím do ambulance bolesti na infize,na bolest.De facto nepomáhají.Mam plánovanou tep ale to je v řádu několika měsícu.Aby toho nebylo málo mám poúrazovou epilepsii,která brzdí možnosti léčby s terapií.Spankovou apnoi 4.stupne.Na páteří výrůstky a skoliózu s lordózou.Je mi 52 a cítím se na 80.Nechci žít ve věčných bolestech.Posledni dobou uvažuji o tom že nežít bude možná lepší.S pozdravem Marcela Barvova.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, paní Marcelko. Určitě je nějaká věc, která vám v životě dělá radost, člověk, pejsek, příroda, i když chápu, bolest člověku ten pohled na život ztěžuje. Poprosím vás, obratte se s důvěrou na Ambulanci pro léčbu bolesti, kde pracují vysoce specializovaní lékaři, kteří jistě najdou cestu ke zvládnutí vaší bolesti - jen infuze v ambulanci prostě stačit nemusí /pokud trpíte ve dne i v noci, zjevně tato forma nefunguje/, měla byste mít specializovanou péči a tu dostanete v ambulanci pro léčbu bolesti, které jsou při větších nemocnicích. Najdu vám odkaz, kde si můžete sama vyhledat ambulanci podle dojezdu a zavolejte si o objednání, věřím, že vás přijmou a pomohou vám. Odkaz: https://www.linkos.cz/pacient-a-rodina/pece-o-pacienta/lecba-bolesti-1/mapa-pracovist-pro-lecbu-bolesti/#search=1 Vyhledejte si, zavolejte a určitě se vám dostane pomoci, věřím tomu. S důvěrou se můžete obrátit vždy i na naši poradnu, jsme tu pro vás. Hezký den a brzkou úlevu přeji.

31. 5. 2024

Dobrý den, můj tatínek (72 let) celý život manuálně pracoval. Nyní se potýká již několik let s velkými bolestmi kloubů ruky. Chtěla bych se zeptat, jaké máme možnosti vyšetření a diagnostiky a potom případné léčby/kloubní výměny. Bydlíme mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, dojedeme ale kamkoliv. Moc děkuji za Váš čas a radu. Jitka Kadrmasová
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě je namístě revmatolog, specialista pro nemoci kloubů - ve vašem regionu je několik revmatologů, jistě vás některý objedná, vyšetří a zaléčí. Hezký den..

30. 5. 2024

Dobry den, asi 4 roky otoky prox.kloubů rukou hlavně k ranu ale i behem dne. Nyni necely rok po jiz druhe borelioze po roce po sobe, nyni st.II. Pretrvavaji pozit.IgM a OspC, duvod ?? Unava, mirne kard.potize, artritis kolene s prechodem bolesti i do MTP kloubů palce. Obcasna drobna loziska psoriazy cca 0,5 cm na DK, reagujici vetsinou na vit D. Prechodne recid. parestesie DK od infekce boreliozou. Po lazenske th vyrazne zlepseni kloubů na rukou. Plochonoží. Vsechny revm. faktory negativní, pouze ANA asi 4 roky 320, v poslednim pulroce 3x zvýšené, ENA negat. Chron tyreopatie se zvýš. protilatkami na hodnoty max.kolem 100 dlouhodobě, sono uzlíky. Muze mit borelioza vliv na RA a opacne, jak by bylo vhodne postupovat pri sympt. th, nebo jine? Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano - boreliosa aktivuje onemocnění RA....je dobré co nejaktivněji léčit boreliosu, RA se zklidní a nastolí se remise i RA, pokud ne, doporučuje se symptomatologická léčba RA klasickými léky. Požádejte svého oš. lékaře o zjistění aktivity nemoci a ev.přeléčení boreliosy, nevíme, zda je nyní aktivní nebo ne - z vašich popisů jsem toto nevyrozumněla. Hezký den.

Inzerce: