Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Hana 11. 8. 2020

Dobrý den, do května jsem byla absolutně zdravý člověk, nikdy žádné nemoci, žádné léky, cvičila jogu, pružná ohebná,,zdravá strava, muj věk by mi nikdo nehádal. .je mi 57 let. V květnu mi objevili zhoubný nádor, následovala gynekologická operace, metastázy nebyly, tedy mne dále na onkologii nevedou...byla to hruza ale myslela jsem si , ted se dám rychle zas do pořádku, strava, cvičení...ale..Asi 3 týdny po operaci se mi začaly rozjíždět bolesti kloubu, nejdříve myslela že je to slabost pooperační, ale pak už bylo jasno. Totální znehybnění všech kloubu, nemožnost vstát z postele, ukrojit chleba, odemkonout atd atd...hruza. Je možné, že to sepnutí bylo v dusledku operace? V nemocnici mi dávali antibiotika Dalcin a Amoksiklav?Následovala návštěva obvodního lékaře, předepsal Veral na 30 dní odebral krev vysledky negativní: RF 20, FW 3/15, lymf.bor. negativ, chlamidie pneu IgG 2,17 prý jako protilátky po infekci prodělané v minulosti. Tedy že prý krev uplně v pohodě, avšak již vím, že existuje seronegativní RA..Objednala jsem se k revmatologovi, kdy se termín už blíží asi za 3 týdny (přes dva měsíce čekací doba). Dotaz: obvodní lékař mi po dobrání Veralu napsal Aulin. Po Veralu ta největší hruza asi ustoupila, ale i tak totální ztuhlost rukou, a bolestivost všech kloubu zustává, jsem na naschopence, takže t ted už nějak dávám ploužit se po bytě. Mám začít nyní užívat ten Aulin, má to nějaký smysl, nebo si jen ničím žaludek a je lépe ho již nebrat a vydržet to do návštevy revmatologa? Další dotaz: koupila jsem urychleně rybí tuk (stovkové udaje) a ted nevím kolik užívat, v lékárně že prý čajovou lžičku/den, ale jinde jsem se dočetla že 2-3polévkové /den, aby to mělo učinek. A třetí dotaz: mám termín na návštěvu revmatologa v místě svého bydliště, ale podařilo se mi dohodnou si termín do Revmatologického ustavu Praha2, také za 3 týdny, tam bych musela trochu dojíždět. A ted nevím, je má domněnka, že v revmatolog ustavu praha budou odborníci na vyšší urovni co se diagnostiky a následné léčby léky týká, a měla bych zvolit Prahu? A nakonec dotaz: obvodní lékaž mi doporučil Wobenzin a Piascledine, koupila, drahé, ale beru to..má to nějaký smysl jíst a kupovat tyto doplnky? Děkuji předem za odpověd, omluva za dlouhost otázky...ale jako všichni tady jsem z toho celkem vyplašená, jelikož s bolestí a ztuhlosti všech kloubu se žít nedá, a pro mne to byl blesk z čistého nebe. Je ještě nějaká naděje, že je to jen dočasná reakce na operaci a RA to nebude? Hezký den Hana
Odpověď lékaře:
Dobrý den. ano-operace je pro organismus stres a může rozjet autoimunitní reakci, často také v tomto stresu propuká infekce, které do té doby byla imunitou zvladnutá, korigovaná. K vašemu dilematu ohledne volby revmatologa-můžete samozřejmě na obě pracoviště a potom si vyberete, kam budete docházet -většinou je to stejně tak, že RU Na slupi vyšetří člověka, dá dg a navrhne léčbu a odešle jej ke sledování k revmatologovi v místě bydliště. K Aulinu-ten právě neničí žaludek, je koncipován tak, aby žaludek tolik nepoškozoval, berte jej - nemusíte trpět bolestmi. Rybi tuk je opravdu silně protizánětlivý, řidte se popisem na lahvičce, může vám velmi pomoci. Super volba. Pokud snesete víc, můžete klidně předávkovat, třeba týden dva, než se hladibna v těle ustálí. Plus bych přidala protizánětlivou stravu-autoimunitní protokol a nebo tzv. středomořskou stravu ryby, olivovy olej a hodně zeleniny. Wobenzym je podle mne jen průvan v peněžence. Druhý preparát je plný eček a aditiv, zdravá strava se zastoupeními nezvyklé zeleniny a ovoce /třeba avokado, které je uvedeno ve složené/ vám určitě udělá lepší službu, než tento přípravek. Hezké dny a brzskou pomoc přeji.

Jan 10. 8. 2020

Dobrý den, na této stránce jsem se dočetl, že methotrexatem a bio léčbou je možné revma. Art. Pouze spomalit, ale ne zastavit. Co tedy znamena stav remise? Nejedná se právě o stav, kdy onemocneni dale neposkozuje klouby pokud se revmatoidni faktory infekci, stresem, stravou znovu nespustí? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, to určitě není pravda - možná jste myslel, že nelze RA vyléčit /to je pravdivé tvrzení/, ale zpomalit a zastavit určitě ano-zastavení rozvoje nemoci, tzv.klidová fáze je právě remise, náš cil. Hezký den.

Ivana 7. 8. 2020

Dobrý den, prvně se chci omluvit že zde píši tak často,ale moje lékařka je stále ještě na dovolené a nemá mi kdo sdělit mé dotazy ohledně mého bolavého lokte. Jedná se o případ popisovaný pod tímto dotazem.)) Dnes jsem navštívila svého orthopeda a dg. zněla zánět bursitídy. Dostala jsem obstřik medrolu a mesokainu a rehabilitace,aby loket nezamrznul. Dále užívám medrol 8mg + omeprazol na žaludek. Lékař mi ale sdělil,že ta teplota 38,8'C jeden den a druhý den jen 37,5'C a CRP 105 není od bursitídy,že se přiklání k revmatickému zánětu,nebo zánětu někde v těle. ATB Aulin zabral bezvadně,CRP pak necelé 2. Teď jdu na krev pro revmatoložku a 18 tého srpna ji navštívím. Je možné mít takové CRP a TT u této Diagnozy? Děkuji vám moc a už nebudu blokovat tuto poradnu pouze svými dotazy. Pěkný víkend přeji. Ivana
Odpověď lékaře:
Dobrý den, crp v normě je důslědkem jednak zaléčeného zánětu antibiotiky,ale také působením Medrolu - je sině protizánětlivý. Neznepokojujte se, tělo si poradí, vy jej podporujete a jste léčena na oba problémy-určitě se brzy uzdraví i loket. Hezký den.

Kamila 4. 8. 2020

Dobrý den, má maminka se již 2 roky léčí na revmatoidní artritidu. Velice ji pomáhal lék Trexan, který kombinuje s Metipretem. Před měsícem však byla na operaci / odstranění polypu na děloze/ a nyní ji čeká odstranění celé dělohy. Proto ji ošetřující lékařka Trexan úplně vysadila a zvedla dávku kortikoidů, které ji úplně devastují kůži. Nyní má takové bolesti a natékají jí klouby na nohou a ruce, že ráno není schopna vůbec fungovat. Nedokážu si představit, jak tak bude fungovat po operaci. Proto bych se chtěla zeptat, zda neexistuje jiná kombinace léků, které by mohla brát a které by jí ulevily od bolestí. Děkuji. Šoltysová
Odpověď lékaře:
Dobrý den-především by toto měla vědět ošetřující lékařka maminky-nepíšete, kolik mg kortikoidu má, podle všeho tato dávka ale nestačí. U léčby RA se vždy kombinují nejméně dva léky - kortikoid plus další lék, jejich efekty spolupracují a kortikoidu není pak potřeba dávat tolik. Při této situaci prostě nasazená dávka kortikoidu asi nestačí - je potřeba zatelefonovat lékařce, informovat ji o tom, že maminka má velké bolesti a OTOKY /známka aktivace RA/ a prodiskutovat s ní to, jak dále postupovat. Hezký den a brzskou pomoc.

Ivana 3. 8. 2020

Oprava- ne sodík,ale draslík.
Odpověď lékaře:
Dobrý den-ano-draslík a na ochranu žaludeční sliznice byste měla mít ještě nějaký ochranný preparát. Hezký den.