Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Mirka 23. 10. 2019

Pane doktore doplňují diabetes 2 stupně, zalecena Janumet50,dale lipidy Rosucard20 na hypertenzi Amesos a Vasocardin jinak děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Mirka 21. 10. 2019

Pane doktore, prosim vas o radu, byl me predepsan lek Artrilom proti bolestem, jinac beru na RA salazopyrin N jelikoz jsem diabeticka a mam problem s vyssim tlakem zdali je tento lek pro me vhodny dekuji za odpoved.
Odpověď lékaře:
Dotaz zodpovězen.

Mirka 21. 10. 2019

Pane doktore, prosim vas o radu, byl me predepsan lek Metrilom proti bolestem, jinac beru na RA salazopyrin N jelikoz jsem diabeticka a mam problem s vyssim tlakem zdali je tento lek pro me vhodny dekuji za odpoved.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nepíšete, zda máte diabetes kompenzovany a zda se neléčíte i s něčím jiným, ev máte u diabetu nějaké komplikace /jaterní nebo ledvinový nález třeba/? Bez toho spolehlivě odpovědět nelze. Vše by měl zvážit váš lékař při nasazení léku, přepokládám, je to v pořádku, jinak by vám tento lék nepředepsal. Hezký den.

Radka Hujíčková 17. 10. 2019

Angýna? Biol. Lečba Humira 40mg 1krát za 14 dní sc. Kloktam šalvěj, aplikace Jox spray lokalně, Prieznicz obklad. Nemohu se dovolat k MuDr do revm. ustavu, vím, že restrikce ATB. Děkuji Hujíčková. Nevím, co ještě mohu udělat.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nejjednodušší bude jít ke svému praktikovi, stanovi CRP a podle tohoto vysledku doporučí další postup, bud to bude na ATB nebo ne (poradí c dělat k tomu, co ji pro své uzdravení podnikáte). Hezký den.

Ilona 13. 10. 2019

Dobrý den.Je mi 59 let a mám problémy s kolenem.Od minulého roku se mi neustále tvořila voda v koleni.Doktor na ortopedii mi ju vždy vytáhl.Nikdy mě ani na rentgen neposlal.Letos na dovolené jsem dostala tak velké bolesti že už jsem nemohla ani chodit.A tak mě manžel odvezl do místní nemocnice.Tam mi doktor udělal rentgen a řekl mi že mám revmatoidní artritidu 2. stupně.Dal mě lék Aulin.Když jsme se vrátili z dovolené našla jsem si jiného ortopeda.Ukázala jsem mu rentgen.Dg potvrdil.Doporučil mi koupit BAYFLEX.Už ho jím 2 měsíc a nevidím moc velký rozdíl.Koleno mám oteklé nejvéc je otok pod kolenem.Moc mi to nechodí a mám bolesti.Už jsem bezradná.Chci se zeptat jestli mi doktor nasadil dobrou léčbu.A nebo kam se mám objednat.Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ortoped určitě není kompetentní určit ani plně léčit revmatoidní arthritidu, ja osobně si nemyslim, že o ni pujde - spíše o nějaké onemocnění ze skupiny reaktivních arthritid (nebyla jste krátce nebo i déle před tím, než poprvé opuchlo koleno, nějak nemocná, stačí i nachlazení, chřipka...) nebo pan doktor myslel spíše arthrosu, ale s akutním zhoršením a zánětlivou komplikaci. Ale vyšetřena byste být měla a odborně léčena též... Objednejte se, prosím, na revmatologii, může vám pomoci i naše nová služba objednávací a vyhledávací: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den.