Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
27. 6. 2022

Dobrý den, velice Vás prosím, má revmatoidní artritidu, brala jsem nějakou dobu methotrexát. Nebývalo mi po tom vůbec dobře. Léčbu jsem přerušila a nasadila nějaké čínské bylinky. To celkem pomohlo, resp., stav se nijak nezhoršoval. Nyní procházím vyšší stresovou zátěží a stav kloubů se mi velice zhoršil. Klouby jsou nateklé, bolestivé na dotek, z jednoho kloubu na prstu ruky začala vytékat kloubní tekutina. Praktický lékař mi nasadil ATB Měla bych zájem o biologickou léčbu. Velice Vás prosím o radu, kam se mohu obrátit. Jsem z Prostějova, 46 let. Děkuji Zuzana Vymlátilová
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

25. 6. 2022

Dobrý den,manžel se léčí od února na plicnim. Odsavali mu výpotek. Antibiotika a následně ho začaly bolet klouby. Střídavě, koleno,ruce,ramena. Oteklou měl jen ruku. Řešilo se to léky proti bolesti. Je objednán na revmatologii. Jsem přesvědčena a to mi nikdo nevymluvi,je to po očkování na covid. V lednu 3 dávka a za měsíc potíže. Co pomáhá a co doporučíte jako doplněk stravy. Dekuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

24. 6. 2022

Dobrý den ,mám veliký dotaz léčím revmatizmem 2stupně beru už 4roky Metypred 4mg aTrexan neo 10 mg mám velké bolesti ,stuhlost,a otoky teď se přidaly bolesti silné páteře brečím bolesti a nevím jak dál na bolesti beru palgotal ale bolesti se stupňují a nevím jak dál.Prosím co mám dělat. Předem dekuji za odpoved.S pozdravem Hanka
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

24. 6. 2022

Zdravim prosim o radu které přírodní vitamíny a prostředky mohu užívat ke zmírnění RA při užívání Medrolu a Trexanu.Děkuji hezký den...
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Vliv masa na artritidu

16. 6. 2022

Dobrý den, chci se zeptat na jezeni masa při revmatoidni artritidu, zda nezhorsuje průběh.. posledni rok se mi nemoc zhoršila a jsem zoufalá z příznaků které postihují skoro všechny drobné klouby těla.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, s jezením masa má RA pramálo společného - nemoc se vyznačuje fázemi klidu a vzplanutí, na něž má vliv mnoho různých faktorů /hormony, stres, konzumace nekvalitního zpracovaného jídla, infekce a podobně/. Pokud byste se chtěla stravovat tak, abyste napomohla tělu nemoc lépe zvládat, vyhledejte si termín středomořská strava nebo autoimunitní protokol. Doplňujte určitě omega 3 mastné kyseliny kvalitním rybím tukem s vysokým obsahem kyseliny EPA - je silně protizánětlivá. Pokud máte zhoršený stav, určitě vyhledejte svého revmatologa a informujte ho, dnes nemusí nikdo trpět ani zánětem ani bolestí, lékař vám naordinuje na přechodnou dobu terapii medikamenty, až se nemoc zklidní, léky se opět minimalizují nebo vysazují. Léčit se je důležité, protože u RA s aktivním zánětem se docela brzy ničí chrupavky kloubů a potom jsou už nevratné následky, a to přece nechcete. Držím vám moc pěsti a zavolejte lékaři brzy. Hezký den

Inzerce:
meduka_logo