Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
25. 9. 2021

dobrý den, mohu se bez obav očkovat proti covidu, když mám onemocnění artritidou?
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

23. 9. 2021

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, či Váš názor. Na internetu jsem objevila nabídku rukavic pro revmatiky (https://www.deminas.cz/rukavice-pro-revmatiky/). Přítel má diagnostikovanou polyartritidu levé ruky, revmatolog mu zatím předepsal pouze Diclofenac, je diabetik. Má oteklé a bolestivé klouby na ruce, mohla by taková rukavice být k něčemu? V práci ruku fyzicky namáhá, navíc v zimě pracuje v chladu. Nebo existují jiné vhodné zdravotní pomůcky? Případně nějaké speciální cvičení? Na internetu jsem našla cviky na procvičování prstů ruky, ale nejsem si jistá správným provedením - řeší tento problém běžní fyzioterapeuti nebo musí být speciálně zaměřený? Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

23. 9. 2021

Moc vám paní doktorko děkuji za pomoc. Budu medrol brát jak jste mi řekla a vše na léčbu moč. měchýře si koupím. Pak vám napíši jak se cítím,,, Děkuji Jana.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

21. 9. 2021

Dobrý den, prosim o radu, mam stale čekat nebo se obratit jinam? Půl roku docházím na revmatologii, kde je zatim závěr t.č. nepravdepodobné revmatol onem. ANA mám pozitv., prý souvisí se štítnou žl., dalsi autoprotilatky mi vyšly pozitivni, poté uz byly v pořádku a pozitivní byly vaskulitidy (už dvakrát)... mám vflke bolestí prstů, zápěstí, loktu, casto i ramena a v obdobich i kokena a plosky nohou. V červnu jsem byla hospit. nemohla jsem se skoro hybat...na neurologii mam nález na krční páteří, zúžený páteřní kanál a vyhrez pl. lékař uzavřel jako metabolické postižení, polyartralgie,polymylagie.... jsem bezradná, opakuji se mi zanety šlach, dvakrát obstrik u II aIII prstu ruky, nyni bolestivý zánět zapesti pod palcem. V listop.jsem prodelala covid, lekarka to dava do souvislosti, ja bych už chtěla nějakou léčbu abych mohla zase fungovat....na začátku roku jsem chodila do práce a normálně fungovala( i když dlouhe roky problemy s páteří) ale zila jsem " normální" život. Teď nezvládám pořádně ani běžné věci jako vaření, zapínání, otevření dveří atd.atd. ochablo mi svalstvo u zápěstí a předloktí. Beru uz skoro půl roku NSA na bolest, abych trochu mohla fungovat. Všichni lékaři (ortop.neurol.rehabit. i alergolog... všude jsem byla) se přiklání k revmatogickemu onem., možná po covidu...ale já jen čekám a trpím, jsem vyčerpaná bolestí a omezenou hybností hlavně hornich končetin. Mnohokrat děkuji za jakoukoliv radu. Děkuji Renata(48let)
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Medrol

17. 9. 2021

Dobrý den, píši ještě ke dvěma dotazům pode mnou. Dnes jsem byla na ko. CRP po dvou ATB a CRP bylo ze 40 na 43, takže vůbec nekleslo, ještě to jde zase nahoru. Poprosila jsem lékařku o medrol , ale nevím jak jej užívat, tedy skončím na 4 mg to vím, ale jakou dávkou začít? Začala jsem tedy na 12 mg asi dva dny, pak přejdu na 8 mg třeba čtyři dny a pak bych užívala 4 mg až do konce roku kdy mám objednané ty lázně v Jáchymově. Jsem moc ráda, že vás tu mám a že jste ochotný mi pomoci. K medrolu jsem si koupila omeprazol a nebudu užívat žádné léky od bolesti. Jinak užívám letrox 100 mg a lozap H a Bisopralol po 1/2 tbl. denně. K tomu ten MTTX 15 MG a kyselinu listovou. To jsou všechny léky co jím. Jak to pane doktore vidíte vy? Moc vám děkuji za každou odpověď. Jana
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je škoda, že vám paní doktorka nevysvětlila užívání Medrolu - jak má potom účinkovat? Osobně bych doporučila nasadit pro jistotu spíše 12 mg - berte klidně 2-3 týdny, pojistí to zastavení zánětu. Pokud vám bude dobře, po této době snižte na 8mg, ale vydržte opět cca 2-3 týdny, snižte pak na 4mg, mělo by vám být pořád dobře. Tuto dávku bych nechala klidně 1-2 měsíce a potom se pomalinku pokusíte vysazovat stylem 2mg třeba týden, pak ráno 2mg a druhy den nic - prostě obden 2mg a do ztracena. Léky ostatní berte jak je nastaveno. Omeprazol koupený je 10mg - můžete jej brát už večer, ráno bude v žaludku už nastavena účinná hladina a připravena ochrana před Medrolem. Kdybyste měla pocit tíhy a dyskomfortu v žaludku, klidně si berte 2 tablety Omeprazolu - je to uplně v pořádku. Věřím, že takto zaléčený zánět zklidní vaši nemoc, určitě přispěje i ke snžení CRP na minimum a můžete se potom v klidu věnovat péči o sebe a svoje klouby v lázních. Hezký pobyt a kdyby cokoliv - ozvěte se. Poradna je tu pro vás.