Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
8. 7. 2024

Dobrý den nevíte prosím jak dlouho trvá než přijdou výsledky z krve na revma posílali to prý do Prahy předem dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, imunologické vyšetření trvá 2-3týdny, podle náročnosti procesu v laboratoři. Hezký den.

4. 7. 2024

Dobrý den, Mám zjištěnou revmatoidní artritidou třetím rokem,po třetím ockovani na covid mne začalo bolet rameno,přidalo se druhé a tak s tím bojuju tři roky.Mam to v obou kolenech,zápěstích,prstech na rukou,krční páteř.Lecba kortikojdy mne vůbec nezabírá a rozhodilo mne to celé zažívání. Prosím jaké injekce by byly vhodné,zatím mi to nikdo nenabidnul,stále mi tahají vodu Děkuju za radu Pavla Jaroscakova,Zlin
Odpověď lékaře:
Dobrý den, kortikoidy jsou celkem základním lékem na zánětlivý proces v organismu, musí se ovšem k němu užívat lék na ochranu žaludeční sliznice, pokud jste jej neměla, vyžádejte si jej u lékaře revmatologa. U kortikoidů je ntné dodržovat určité kontroly a principy, dozvíte se zde: https://lupusinky.estranky.cz/clanky/lecba-lupusu/chytre-sestero-u-brani-kortikoidu.html Pokud budete užívat správné dávky kortikoidu a ochranu sliznice žaludku,můžete mít brzy po aktivaci nemoci a žádné injekce nebudou potřeba. Další způsoby léčby proberte s ošetřujícím revmatologem, podrobně se jim věnujeme zde: farmakologické: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatoidni-artritida-moznosti-lecby pohyb a fyzioterapie vč rehabilitace: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatoidni-artritida-cviceni lázně: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatoidni-artritida-lazne Hezký den.

3. 7. 2024

Jeste bych chtela dodat jedna se o Trexan a cortikoidni injekce.Jsem velky sportovec jezdim na kole beham a zatim jen boli nohy propadla klenba ,ale nevadi mi to a natekle kustky na rukou.Doted jsem brala pouze vitaminy s Bewit C60 a super pripravek ve svych letech spoustu energie nechci si znicit jine organy v tele a leta snahy zivotosprava aj. znicit leky..Existuje jina lecba,kterou hradi pojistovna.Jsem u 205 .Dekuji za odpoved.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, uvedený přípravek je MLM systém, celkem nevhodná a klamavá forma propagace přípravků, které nemají třeba absolutně žádný efekt, je jen vymyšlený reklamou. Slibuje zázraky a je to jen finanční benefit pro prodejce. Léčba, pokud nechcete absolvovat klasickou léčbu u lékaře, je pouze rehabilitace a lázně (na pojištovnu) - ovšem s doplnkovým efektem. Každý si může rozhodnout, jak se bude léčit, ovšem když pacienti potom přicházejí pozdě, kdy je revma hodně aktivované, je mnohem těžší jej dostat pod kontrolu. Hezký den.

3. 7. 2024

kDYZ MI LEKAR PREDEPSAL LEKY PROTI REVMATOLOGICKE ARTRITIDE A JA NIKDY DOPOSUD ZADNE NEBRALA A PRI PRECTENI VEDLEJSICH UCINKU MOHU JE ODMITNOUT A ZVOLIT JINOU ALTERNATIVU
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě, můžete si zvolit, jaký lék chcete, je ovšem možné, že najdete v příbalovém letáku další a další nežádoucí učinky. Nemusejí ovšem nastat, frekvence je spíše malá, ale výrobce všehny do příbalového latku napsat musí. Proberte vše s revmatologem, včetně vašich obav z nežádoucích efektů, vše vám vysvětli, další léčba, pokud nechcete absolvovat klasickou léčbu léky , je pouze rehabilitace a lázně (na pojištovnu) - ovšem s doplnkovým efektem. Každý si může rozhodnout, jak se bude léčit, ovšem když pacienti potom přicházejí pozdě, kdy je revma hodně aktivované, je mnohem těžší jej dostat pod kontrolu. Hezký den.

29. 6. 2024

Dobrý den , jsem revmatický pacient nyní čekající na operaci páteře. Mám na levém boku něco skříplého a mám velké akutní bolesti v kyčli střílející do třísel . Bojím se zánětu. Vyšetřeni RTG nic neukázalo. Léčba interna 5 kapaček s lékem Mezokain a Novalgin bez účinku. Nasazení léky Doreta, Biofenac, Gapabentin,Mydocalm už týden bez účinku a jde mi to už i do nohy ta bolest. Nikam nedojdu. Nebylo by vhodné místo těch analgetik raději nasadit nižší dávku Metypred( brala jsem, znám užívání). Mám doma od minulého užívání zbytek než se vrátí Mudr.revmatologická z dovolené. Já už ty bolesti opravdu nezvládám, letos mi bude 70 r. . Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tuto otázku položte, prosím, ošetřujícímu lékaři, který řeší vaše bolesti - já opravdu podle popisu nemohu rozhodnout, léčbu vede váš lékař. Omlouvám se. Samozřejmě na vlastní pěst můžete zkusit, co potřebujete zkusit :) Hezký den.

Inzerce: