Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
15. 4. 2021

Dobrý den, dneska jsem vám psala, jen jsem neuvedla město. Bydlím ve městě Most
Odpověď lékaře:
Dbrý den, pokud jste revmatologická pacientka-neuvádíte, že jste se léčila na revmatologii ale uvádíte, že jste byla léčena kortikoidy? - pokud tedy jste revma pacient, každý má právo na konzilium na pracovišti Na slupi, kde je Revmatologický ustav, v Praze. Objednejte se tam a vezměte s sebou všechny lékařské zprávy co máte, aby se lékař mohl zorientovat, navrhnout další postup. Kontakt najdete zde: www.revma.cz Hezký den.

15. 4. 2021

Dobrý den. Už roky trpím velkými bolestmi páteře, opravdu celé páteře. Mám levou ruku 3x operovanou /syndrom ulnárního nervu, ruka mi bolí, až celá krční páteř, ramena, celé noci se probouzím v bolestech rameny a kyčlí. Mám nespočet obstřiků do celé páteře, beru silné léky na spaní a z léčby bolesti Lyriku 150 mg. Kortikoidy z revmatologie mi nepomohly, opiáty to jsem brala a nemohla jsem vůbec fungovat. Rentgeny nic neukážou MR jen minimum. Už nevydržím ty bolesti a pálí mi chodidla a bolí mi extrémné paty, klouby rukou i prstů. Už jsem zoufalá, nevím kam se obrátit o pomoc. Moc vás prosím, zkuste mi poradit , nebo dobrou kliniku. Velice děkuji za odpověd. S pozdravem Zsemlyeová. Ps .. jsem po histerektomii, a dalších operacích
Odpověď lékaře:
Dobrý den, prosím, napište aspon region, kde bydlíte a nebo se můžete obrátit na naši novou objednací službu zdarma, kde vás sestřičky objednají podle vašich preferenci k lékaři, zdarma. Hezký den. Objednací služba zde: https://www.ulekare.cz/poradna#

13. 4. 2021

Dobrý den. Je možné, že mám revmatoidni artritidu, která se objevila po mých dlouhodobých problemech, jako byli od útlého věku :časté angíny doprovázené vysokými horečkami? Opakované virozy? Jsem stále nemocná a to už 39 let. Nyní jsem opět nemocná, vypadalo to na virozu, po měsíci nezlepseni stavu mi Dr. Odebral krev a sedimentace40 /70,CRP 49.nasadil mi Antibiotika po 24h.ale co bude dál? Mám už strach, že po ATB to bude opět, tak nějak dobré, budu chvíli chodit do práce a po mecici mi opět bude zle. Vždy, když mám rýmu, bolest hlavy, tak vždy mám bolest v kyčlích a kokenech, jako by mi tam palilo a celkovou únavu a schvacenost . Často mě bolí i hrudní páteř. Nyní se ještě léčím s tenisovým loktem (sesta rehabilitace, zatím bez zlepšení). Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně co bude dál, nikdo neví. Být vámi bych zkusila zvolit nějaký doplnkový program léčení, naturopatii, tradiční čínskou medicínu, homeopatii-vše jsou to metody, které mohou celkové zdraví povznést na vyšší uroven, ale pacient se musi hodně přičinit, hodně změnit ve svém životě a také nejsou hrazeny z veřejného zdr. pojištění. K antibiotikům a aspon několik měsíců po nich berte kvalitní probiotika, jsou to kmeny bakteriíí, které ve střevě po antibioticích chybí a velmi ovlivnujl lidské zdraví /nejen imunitu, ale i zdraví mozku/- tema mikrobiomu je veliké, ještě moc neprobádané a velmi podstatné. Ještě jedna oblast je pro zdraví velmi důležitá - každý by měl vědět, jakou má hladinu vitaminu D, která má podstatný vliv na zvládání infekcí, imunitu i další složky v těle. nechte si změřit hladinu vitamínu d a doplnujte jej. Naše populace má obecně velice nízkou hladinu vitamínu D a to se pak odráží na nemocnosti lidí. Hezký den.

13. 4. 2021

dobrý den, chci se zeptat , jestli je lepší při stálých bolestí kloubů zvýšit MTX z 15 mg na 20mg , nebo místo toho jíst Medrol? Moje dr. se přiklání ke zvýšení MTX, což jsem udělala. Aulin k tomu jím denně večer abych ráno nějak fungovala a mohla dojít do práce. Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, osobně jsem pro Medrol (přidat ke stávající medikaci, MTTX) - Medrol má vysokou protizánětlivou aktivitu a na přechodnou dobu v podstatě neškodí, krásně sníží zánět v těle a pak můžete pomalu vysazovat. Potom si necháte opět MTTX, jako udržovací terapii. Do doby 3 měsíců jsou než. učinky kortikoidů mizivé, ty nastupuji, když se bere kortikoid víc jak 3 měsíce a déle a i tam se dá spousta nežádoucích učinků korigovat, benefit kortikoidů je velký. Bohužel, mnoho lékařů s nimi doslova neumi zacházet, bojí se je používat a tento strach pak přebírají pacienti a zbytečně tyto léky odmítají. Každý lék má svoje místo, jen se s ním musí umět zacházet ve prospěch pacienta. Hezký den

10. 4. 2021

Bolí mně klouby na ruce a klouby u ramenou.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte revmatologa, který provede komplexní vyšetření, stanoví diagnosu a navrhne vám ulevovou léčbu. Hezký den,