Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
21. 1. 2022

Dobrý den, mám altrózu třetího stupně v kolenou. Největší problém je pro mě bolest při vstávání. Co bych měla užívat? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

19. 1. 2022

Na levé ruce mi začíná pobolívat a otékat horní kloub na malíku, prostředníku a ukazováku, na pravé ruce na malíku. Poraďte, prosím, co s tím. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Užívání Trexanu

10. 1. 2022

Dobrý den, mám prosím dotaz ohledně mé maminky. 10 let se léčí s revmatoidni artritidou. Užívá trexan, dříve 1x týdne 6tab,nyní 1x 4.Byla na kontrole u neurologa stran páteře a ten se podivoval, že tak dlouho lék má a přirovnal ho cituji k jedu na krysy. Prosím ráda bych maminku nějak uklidnila, samotnou mně to vyvedlo z míry, jsdm také zdravotnik, ale něco podobného jsem ještě neslyšela. Děkuji s pozdravem.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jde velmi pravděpodobně o osteoporozu kostí zejména páteře. Navštivte svého obvodního lékaře a poradte se s ním. Pokud máte revmatologa, kontaktujte právě jej - nepíšete, zda se také léčíte na RA, usuzuji jen podle toho, že zde je poradna pro RA a vy píšete právě sem, jen jste asi zapomněla zmínit...Bud vás může objednat do ambulance pro osteoporosu nebo do spec. centra, kde vás objednají na denzitometrii - zjištění hustoty vašich kostí a obratlů ev. může denzitometrii objednat sám. Nebolí to a je to velmi přesné a potřebné. Léči se učinnými léky, nemusíte mít biologickou léčbu - měla byste být léčena ihned, resp. co nedříve, ale je potřeba absolvovat nejprve vyšetření, aby se mohla stanovit správná léčba - na osteoporosu i na tu bolest. Přeji, at to dobře dopadne a dostane se vám léčby co nejdříve. Hezký den.

Předčasný důchod

10. 1. 2022

Dobrý den. Mám revm. Faktor 68,uzivam medrol 4mg v pondělí, středu, pátek, ráno a Plaquenil každý večer k tomu beru vessel due F kvůli špatnému prokrvení rukou. V lázních jsem byla jednou a letos mě čekají podruhé. Je má levná spra na, co mohu pro to udělat, nemohu jít s touto chorobou do před asneho či in alidniho důchodu. Děkuji je i 56 let.
Odpověď lékaře:
Dobrý den Do invalidního důchodu můžete, ale neposuzuje se dg, nýbrž to, jak vás nemoc omezuje, co zvládáte a co ne. Žádá se u obvodního lékaře, ten přiloží dokumentaci od specialistů a posuzuje pak Sprava socialniho zabezpečení ve vašem regionu. S pozdravem

Biologická léčba

9. 1. 2022

Mám několik let rev. artritidu. Nemoc mi diagnostikovaliaž nyní když mi otéká obličej, klouby na nohou, rukou krční, rameno.Mám opravdu velké bolesti. Kortikoidy nezabírají.Bolí mě i ledviny už. Špatně vidím na levé oko. Je mi 48let a nemoc se rychle zhoršuje.Jak se co nejrychleji dostat k biolog. léčbě, když lékařka jde pomalu dle postupu. Ale to zachvíly budu nehybná a slepá. V noci velmi špatně spím, jsem unavená.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, podle vašeho popisu seznávám, že kortikoid nestačí na léčbu vašeho stavu-obvykle se kortikoid kombinuje s dalším lékem, i více druhů léků...aby se nemuselo dávat kortikoidu tolik a léky spolu spolupracovaly a zlepší se tím celkový léčebný efekt. Porucha vidění nemusí být k nemoci, navštivte, prosím, oftalmologa - lékaře oční medicíny na základní vyšetření a výsledek doneste pak na kontrolu na revmatologii. Pokuste se objednat k paní doktorce na revmatologii na dřívější termín, měla by vědět, jak se vám další a jak funguje vaše léčba a do telefonu jí povězte svoje problémy. Biologická léčba se dříve dávala až po vystřídání vícero základních léků na RA a teprve potom se mohlo požádat o biologickou léčbu, nyní to tak až být nemusí. Pobavte se s paní doktorkou i o této možnosti - zájem o biologickou léčbu, mohla byste se pokusit i sama objednat do centra biologické léčby na vstupní vyšetření, centra najdete zde: https://www.revmatologicka-spolecnost.cz/centra-pro-biologickou-lecbu/ Hezký den.