Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
22. 9. 2023

Dobrý den.Můj partner má revmatoidní artritidu v prstech u rukou od lońského léta.Léčí se od prosince.Během posledních dvou měsíců se mu dvakrát na kloubu nebo na spodní straně bříška u prstu udělalo něco jako puchýřky.A po nějaké době to vymizí.Chtěla bych se zeptat,jestli to má nějakou souvislost.Předem děkuji za odpověd´.Lenka Kropáčková
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

19. 9. 2023

Dobrý den, v lednu jsem prodělala po druhé Covid. Měla jsem těžší průběh. V březnu se mi začaly objevovat problémy s očními víčky. Vždy pouze v noci, když se vzbudím nemohu zvednout oční víčka. Nyní už pár dnů mám již večer pocit hodně unavených očí, kdy cítím tíhu obou víček až jakoby byly suché. Navštívila jsem neurologii a bylo mi doporučeno zkusit kapat před spaním Hylo Dual. Bohužel zatím beze změny. Moc děkuji za radu.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

18. 9. 2023

Dobrý den, v lednu jsem prodělala po druhé Covid. Měla jsem těžší průběh. V březnu se mi začaly objevovat problémy s očními víčky. Vždy pouze v noci, když se vzbudím nemohu zvednout oční víčka. Nyní už pár dnů mám již večer pocit hodně unavených očí, kdy cítím tíhu obou víček až jakoby byly suché. Navštívila jsem neurologii a bylo mi doporučeno zkusit kapat před spaním Hylo Dual. Bohužel zatím beze změny. Moc děkuji za radu.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Ganglion na prsteníčku

12. 9. 2023

Dobrý den, našla jsem vaše stránky při zkoumání příznaků RA. Nedávno se mi udělala boule na pravém prsteníčku, což moje OL diagnostikovala jako ganglion a poslala mě na chirurgii. Zatím jsem tam nešla. Je mi 58 let, ale cítím se zatím velmi mladě a nechci něco zanedbat. Ráda bych se poradila o případné biologické léčbě, pokud se jedná o ranou RA. Můj syn (31 let) má psoriázu a výraznými ložisky. Ale s přítelkyní čekají dítě, tak hodně pracuje (OSVČ), aby zajistil rodinu. Dostat ho k lékaři je dost problém. Ráda bych i jeho objednala do vaší poradny, aby co nejdříve zahájil potřebnou léčbu. Předem děkuji za reakci. S pozdravem Martina Dobnerová
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ganglion určitě není raná fáze RA - je to výchlipka obalu šlach. Na prsteníčku bývá ganglion zřídka, spíše se může jednat o uzel. Biologická léčba je reservovaná pro pacienty s těžšími formami RA, rozhodně se nedává na začátku léčení. Pokud chcete víc vyšetřit se zaměřením na ev. RA, navštivte revmatologa. Pokud se jedná o syna, je dospělý, léčbu i život si řídí sám, až bude rozhodnut, určitě najde ošetřujícího revmatologa podle svých preferencí. Zde do ambulancí neobjednáváme, on může ale použít náš web www.ulekare.cz Hezký den.

Léčba revmatoidní artritidy

21. 8. 2023

Dobrý den, mám potvrzenou RA, dnes jsem od lékaře dostala na toto onemocnění léčbu Luivac tbl, které mám užívat 3 měsíce a Celebrex tbl na 14 dní na bolesti kloubů a svalů. Je to v pořádku? Děkuji za názor.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, já osobně bych se nasadit tento přípravek u pacienta s autoimunitou obávala, v KI je jasně psáno: Neužívejte přípravek – jestliže jste přecitlivělý/á (alergický/á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku přípravku Luivac. – jestliže máte probíhající zánět žaludku nebo střev. – jestliže trpíte autoimunitním onemocněním. Zdroj: https://nonstop-lekarna.cz/luivac-4003/pribalovy-letak Zkušenosti jasně ukazují, že stimulace imunity autoimunitní nemoc spíše ještě víc aktivuje, než by jakkoli pomohla ji ztlumit . Jakákoli stimulace imunity u prokázané RA je spíše škodlivá, nevím ovšem, zda vaše potíže nejsou spíše reaktivního typu, zda nemáte máte reaktivní arthritidu, to je reakce na prodělanou infekci. Vše by vám měl osvětlit váš revmatolog, pokud je to opravdu RA autoimunitního původu, Luivac bych nebrala. Celebrex je ok, jen nevím proč jen na 14dní. Hezký den

Inzerce: