Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Petra 2. 6. 2020

Dobrý den , od 18 let mám silné bolesti kloubů a od té doby taky navstevuji revmatologii. Bolesti doprovází noční zimnice a stavy které mi nedovolí se ani hnout . Až do dnešní doby jsem měla krev čistou takže jsem diagnózu neměla . Po porodu jsem otekla úplně celá . Kolena , lokty ,ramena ,zátylek , kotníky prsty na rukou i nohou a to vše doprovází noční zimnice bez teplot . Třesu se celá a někde to zastavit . Přes den je vše relativně dobré (samozřejmě otoky a snížená pohyblivost je ale neboli to tolik jako v noci ) moje revmatolozka mi napsala medrol 4 mg a řekla že můžu dál kojit . Když jsem byla s malou na kontrole její doktorka mi kojit zakázala se slovy , že je lepší dávat umělé mléko než kortikoidy. Nevím komu mám věřit . Samozřejmě se o malou bojím ať ji tím neublizim. Pokud je to v pořádku , jaká má být pauza mezi kojením a medrolem ? Co by se stalo kdybych medrol přestala brát kvůli kojení ? Jsem zoufalá. Kolikrát ji nejsem schopná ani unést . existují i jiné léky na bolest které jsou slučitelné s kojením ? Ještě musím dodat že krev mám zase v pořádku , jen zvýšené crp 20. Je možné mít ra i když v krvi tolik let nic nemám ? Je mi 27 . Děkuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Lenka 28. 5. 2020

Dobrý den. prosím o informaci, jestli jsou kompresní rukavice určené podle výrobce na revmatoidní artritidu od firmy Medipaq vhodné na péči o ruce. Zda jsou u nás v léčbě používané. Hezký den. Lenka
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je to pouze produkt k obchodování /reklamí tah/, určitě není používán k léčbě a nikdo vám nezaručí, že vám jakkoli pomohou. Investovala bych čas, energii i ev. finance spíše do jiné léčby - poradte se s vaším revmatologem. Hezký den.

Jana Svobodová 26. 5. 2020

Dobrý den, léčím se 4 roky s RA, v prosinci jsem měla virózu, začaly mi velké bolesti kyčle, na ultrazvuku nález -drobný výpotek, prosáknutí úponú v okolí velkého trochanteru, zánětlivé změny úponové, také na kolenu. Užívám Leflunopharm, na zánět Diclofenac, stav se nelepšil tak od března přidán Prednison 10 mg, stav je trochu lepší ale stále mám bolesti, zatuhlé šlachy a když jsem je zkoušela rozcvičit stav se vždy po pár dnech zhoršil. Takové komplikace jsem ještě neměla, na neschopence jsem již půl roku a stále nevidím výrazné zlepšení. Nebyla by vhodnější jiná léčba, co mohu pro zlepšení stavu udělat? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, já osobně jsem při aktivaci nemoci pro nasazení vyšších dávek kortikoidů - sníží spolehlivě a rychle aktivitu nemoci a pak se snižuje velmi pomalu a postupně na nejnižší tolerovatelnou dávku, abyste byla bez bolestí. Někteří lékaři se kortikoidu jakoby bojí, ale ony nejsou nebezpečné, když se to s nimi umí. Nechci kritizovat postup vašeho lékaře, ale toto se mi jeví mnohem efektivnější než měnit léky nebo přidávat k vašim ještě další. Zvažte co nejčasnější návštěvu svého revmatologa a poradu s ním o strategii léčení. Hezký den.

Vlasta Šotolová 26. 5. 2020

Dobrý den, mám oteklé klouby na rukou se zánětem a lehkou bolestí. Ranní ztuhlost celého těla. Bolí mě kolena. Je mi 54 let, pravidelně cvičím a rekreačně sportuji. Může se jednat o revmatoidní artritidu? Na koho se mám obrátit? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den-objednejte se na revmatologii, to je lékař - specialista, který vám provede vyšetření a stanoví dg. Hezký den.

Martin 25. 5. 2020

prosím o Váš názor : řadu let mne trápí epizoda bolestí zápěstí, malých kloubů na ruce i noze-chodidle. Vždy to přijde najednou pak to velmi pomalu odeznívá(několik měsíců) Byl jsem na revmatologii,kde dle odberu krve nic nezjistili, na RTG na prstech se vidět malé poškození chrupavky, na jednom prstu nohy po nechtěném bouchnutí při chuzi na posledním kloubu u nechtu trvalý otok, kloub je dle RTG v podstatě bez chrupavky, bolestivé jsou i poslední klouby na prstech ruky-malíček...Beru jen geladring nebo alavis primárně na opotrebení chrupavky na koleně diky úrazu v minulosti...Co má doktor ještě vyšetřit, co způsobují tyto bolesti? Kde mám jít na vyšetření aby bylo dopátráno po příčině..? děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nepíšete, kolik let vám je ani jak dlouho tyto problémy v čase máte, zda jsou trvale nebo se to nějak stupnuje. Rozhodně bych docházela k revmatologovi event ještě po příčině umí pátrat imunolog. Hezký den.