Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
7. 3. 2021

Dobrý večer, prosím vás mám revmatoidni artritidu silně pozitivní užívám medrol a methotrexat od bolesti zaldiar. Od dubna mám hodně veliké bolesti v krizokycelnim kloubu hrozná bolest i v podbřišku. Teď to mám i v kolenou, loktech a zapestich. Můžete mi prosím poradit co dál. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, při akutních potížích prosím neodkládejte návštěvu vašeho revmatologa, zkuste mu nejdříve zavolat a pokusit se domluvit telefonicky na upravě dávkování léků, co máte nyní a ev. dalším postupu /vyšetření na rtg a podobně/ - dřívější kontrole u něj a podobně. Hezký den..

6. 3. 2021

Dobrý den chci se zeptat mám vyhřezlou plotynku a dostala jsem 2 injekce do zád a kde mi to až do kolene nemůžu chodit že schodů bolí to doktor mě dá Veral Retard 100mg nevím jaké to jsou léky ale pokutou na 4h a potom to zase boli už nevím co na to by pomohlo můžete mě prosím napsat co ho může být začínající artroza bolí mě to vedle kolena dekjkk za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, toto nebude revmatologické-spíše neurologické-výhřez ploténk,degenerativní potíž páteře a podobně. Navštivte neurologii, akutní problémy jsou neodkladné, za dodržení hygienických podmínek můžete na neurologii na ošetření. Hezký den.

5. 3. 2021

Dobrý den,od roku 2003 se krcním s RA. Nyní beru trexan 10 mg 1x týdne, omeprazol, 1x za 14 dní si mám biologickou léčbu v injekčních (označení 14V MC JAJA). Nemoc je v klidu,ani neberu léky od bolesti. Učím dětí a na řadu obvodní lékařky jsem se zaregistrovala na očkování proti Covid 19. Revmatolog mi neporadil,protože výsledky takového výzkumu nejsou. Prosím o vás názor. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, revmatolog má pravdu, rozhodnutí o očkování je na vás - určitě se ale neočkujte ve stavu aktivity nemoci nebo jiné infekce v těle. Oficiální stanvisko pro revma pacienty je toto: " Pracovní skupina mohla vycházet jen z poznatků dostupných v současné době. Skupina konstatuje, že konkrétní údaje o účinnosti nových vakcín proti COVID přímo u revmatických pacientů a u pacientů léčených léky ovlivňujícími imunitní systém jsou značně omezené. Předpokládá se, že se postupně budou objevovat nové informace a podle nich budou tyto instrukce upravovány. " Hezký den.

2. 3. 2021

Dobry vecer, je mi 53 let mam RA diadnostikovanou od roku 1997. V soucasne dobe mam biologickou lecbu Orencia. Uzivam k tomu Medrol 4mg a metotrexat 15mg. Chtela bych se zeptat co si v mem pripade myslite o ockovani proti Covid-19? Dekuji moc za radu
Odpověď lékaře:
Dobrý den, poradila bych se telefonicky s vaším ošetřujícím revmatologem - zná dlouhodobě váš zdravotní stav, může tím pádem posoudit vhodnost očkování pro vaši osobu. Zatím je stanovisko oficialních odborných kruhů pro revmatologické pacienty toto: "Odborná pracovní skupina mohla vycházet jen z poznatků dostupných v současné době. Skupina konstatuje, že konkrétní údaje o účinnosti nových vakcín proti COVID přímo u revmatických pacientů a u pacientů léčených léky ovlivňujícími imunitní systém jsou značně omezené. Předpokládá se, že se postupně budou objevovat nové informace a podle nich budou tyto instrukce upravovány. "Hezký den

2. 3. 2021

Dobrý den, teď budu mít RA 3. rokem, bude mi 23 let, užívala jsem Sulfasalazin 500mg 2-0-2. Po prodělání covidu-19 se mi stav zhoršil. Nemám potvrzené, že to bylo kvůli covidu, ale časově to sedí. V prosinci mi byl navýšen Sulfasalazin na 3-0-3, stav se nezlepšil. Krátkodobě jsem užívala i Medrol, 2 dny zlepšení, poté bez výsledku. Nyni jsem na nemocenské, měla jsem i streptokoka. Užívám k Sulfasalazinu nyní i Metotrexát 10mg 1x týdně. Celá léčba se prodlužuje i tím, že jsem měla dvoje ATB k proléčeni streptokoka, to jsem Metotrexát neužívala. Tento týden budu brát 3. dávku Metotr. po léčbě ATB. Denně jim Aulin jinak nejsem schopná se moc hýbat. CRP mám již nižší, naposledy kolem 30. Večer mívám mírně zvýšenou teplotu. Chtěla jsem se zeptat na váš názor, zda by jste mi nedoporučil i jinou léčbu? Případně jaké máte zkušenosti s tím za jak dlouho Metotrexát zabírá, píše se, že za 6 - 8 týdnů? Jaké máte zkušenosti se svými pacienty vy v této oblasti? Děkuji za váš názor a radu.
Odpověď lékaře:
Dotaz zodpovězen. Hezký den.