Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Anna Ratajova 9. 4. 2020

Dobrý den,píší ještě jednou,jestli byste byli tak hodní a poradili mi ohledně mého dotazu jak dále postupovat,jen doplním ze IgG bylo 248a CRP 22,9,děkuji moc
Odpověď lékaře:
Dobrý den, odpověd odeslána....Hezké dny a bez bolestí.

Dagmar Jančáková 6. 4. 2020

Dobrý den,lečím se 4roky s artritidou ve 2.stupni.Nyní v souvislosti s Corona je stahován lék Plaquenil.Lékařka revmatol.mi jej nyní nenapíše-prý to má zakázané.Velmi se obávám,že bez něho dojde ke zhoršení stavu/dosud stabilní,bez bolestí a krevních odběrů v normě/.Mám ještě 40 tablet,a ptám se,zda je možno ho brát ob den,aby hladina neklesla rapidně ze dne na den,ale postupně,nebo se po úplném dobrání bez něj obejdu.Užívám ještě Trexan8tbl.týdně,Prednison5mg.denně,Caltrate1denně,kapky Vigantol 20k.týdně,Ketonal tbl.p.p. a na štítnou žlázu Letrox25mg denně.Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den - ano - obden je velice dobrý nápad. Pokud máte kombinovanou léčbu a to vy máte-drží stav nemoci pod kontrolou spíše léky jako Trexan a Prednizon. Neobávejte se, berte Plaquenil obden /ke konci třeba i ob tři dny/ a doufejme, že se se vše kolem Plaquenilu brzy vyřeší. Hezký den.

Anka 4. 4. 2020

Dobrý den, ráda bych se pane doktore zeptala na ohrožení koronavirem v mém případě. Mám náhodně zjištěné vysoké ANA protilátky,podrobný rozbor ale nic neukázal,klinický obraz němý.Jsem v rizikové skupině ?Ostatní choroby jako je diabetes, hypertenze či plicní,nemám.Děkuji mnohokrát a přeji hodně zdraví
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ana protilátky nejsou specifické pro autoimunity, mají je i zdraví lidé. Hezký den,

Anna Ratajova 3. 4. 2020

Dobrý den,před třemi týdny přišly odběry k mé obvodni lékárce,výsledky byly revmatoidni faktor 385,sedimentace 100,p.doktorka mi napsala doporuceni na revmatologii ale z důvodu koronaviru mě nevzali, poraďte prosím co mám dělat,mám problémy s koleny,nyní je zánět v obou kotnicich, shlukne se to vždy do kotníku, obvodní mi povolila ibuprofen, beru ho po 20hodinách vždy jednu tabletu, ale jak dlouho to mám vydržet? Stav je už dva měsíce, byla bych ráda kdybyste mi poradili co dál,dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě navštivte nebo zavolejte obvodní lékařce-ona může doporučit a předepsat léčbu na snížení zánětlivé aktivity /nejspíš lék ze skupiny nesteroidních antirevmatik/ nemoci ve vhodné dávce do doby, než se dostanete k odborníkovi na revma. Pokud vám již předepsala Ibuprofen a nestačí vám, můžete jej zvýšit : Dospělí a děti starší 12 let běžně užívají 200-400mg ibuprofenu 3-4x denně podle potřeby. Nebo vám může obvodní předepsat lék silnější Ibu rapid (400mg). Bohužel, nyní se musíte domlouvat s obvodní lékařkou-revmatolog bude pravděpodobně ordinovat až po uvolnění vládních opatření. Hezký den.

Nikola Bártová 3. 4. 2020

Dobrý den, mám revmatoidní artritidu a jsem na biologické léčbě, můžu podstoupit aplikaci botoxu? Předem moc děkuji za odpověď. Bártová
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jakékoli aplikace cizorodých látek kbych velmi zvážila-mohou dráždit imunitu k další aktivitě a to nepotřebujeme. Jde o aktivitu zbytnou, a jde i proti biologické léčbě. Samozřejmě je rozhodnutí na vás. Hezký den.