Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolesti čelisti, krku až ramen

17. 11. 2021

Dobrý den. Z celé mé situace jsem již zoufalá proto Vás prosím o radu. Je to už rok co trvají mé bolesti. Bolesti mám obličejove( čelistní), krku až ke klíčním kostem a ramen. Bolestí jsem si již nechala vytrhat 5 zdravých zubů. Největší bolesti mám v noci. V posteli se neustále otačím a hledám bezbolestnou polohu. Na bolavá ramena, čelisti si nemůžu ani sáhnout natož lehnout. Též mám problém s polykanim. Před 3 lety jsem podstoupila operaci bederní páteře. Rozzlomil se mi obratel a posunul. Utlacoval kořen nervu do nohy. Poté následovala reoperace,zánět,dlouhá antibiotika léčba, sepse, zlatý stafylokok v ráně.Též musím napsat že rány po extrakci zubů se mi velmi špatně a dlouho hojily. Po každé extrakci jsem měla vleklé záněty a antibiotickou léčbu.Nyni mám za sebou hromadu vyšetření, kvůli neustálým bolestem kolem uší,ramen,zad, ( neuroligie, interna,ORL,rentgeny,ultrazvuk štítné žlázy, gastroskopie, zubní chirurgie, rezonance mozku,revmatologie, krevní testy jsou naprosto vpořádku. Jediné co je pozitivní je HLA B27 a na rentgenu jsou kalcifikace mekkych tkání krční páteře a ramen.Jezdim na rehabilitace ale nic nepomáhá bolesti mám každý den velmi intenzivní ..jak prosim tento stav dále řešit? Mockrát děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nepíšete, zda jste byla vyšetřena přímo odborným lékařem z revmatologie nebo imunologie. Jen podle popisu nelze žádnou diagnosu stanovit, ani se k ní přiblížit -je to prostě na další pátrání nějakého velmi zkušeného lékaře. zkuste se objednat ke specialistům -Revmatologie bych doporučovala revmatologický ustav Na slupi, Praha 2 /www.revmacz/ a někoho zkušeného v imunologii. Může vám pomoci naše objednávací služba ulekare.cz a vzít s sebou všechny svoje předchozí nálezy, aby měli přehled, co vše jste absolvovala a s jakým výsledkem. Hezký den.

Bolest kloubů v rukou

16. 11. 2021

Dobry den, trapi me bolest kloubu na rukach. V poslednich letech me vzdycky v zime boli klouby na rukach. Rano, kdyz citim ztuhlost, je to horsi nez behem dne. Pravdepodobne je to zpusobene chladem a mozna nedostatecnym prokrvenim rukou. Pokud je to mozne, tak se snazim nosit teple rukavice. Ale i tak mi ruce v zime lehce prochladnou. Je mi 30, jsem muz a jine zdravotni problemy nemam. Snazim se casto sportovat, ale bolest rukou mi to docela zneprijemnuje. Chtel jsem se zeptat, jak se tyto problemy daji resit. Doporucili byste mi navstivit lekare? Pokud ano, tak kdo by to mel byt? Dekuji a zdravim.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vaše problémy vykazují známky poruchy periferního prokrvení, které patří do ambulance cévního lékaře /angiologa/ nebo i revmatologa - obzvlášt, pokud máte ztuhlé prsty na rukou. Můžete při shánění odborníka použít naši objednávací službu, kdy vás setřičky na telefonu zdarma spjí s lékařem ve vaší dojezdové vzdálenosti a odbornosti, kterou požadujte. Zkuste a hodně štestí, at se problém brzy vyřeší. Objednat se můžete na webu ulekare.cz. Hezký den.

Ztuhlost a krupání kloubů

15. 11. 2021

Dobrý den, mám dlouhodobou ztuhlost kloubů při vstávání. Často mi v kloubech křupe, především se jedná o klouby na prstech horních a dolních končetin. Mohou to být příznaky revmatoidní artritidy? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jen ztuhlost a křupání o revmatoidní arthritidě nejspíše nesvědčí, ale nikdy nejde uplně vyloučit jen podle popisu problémů. Navštivte svého obvodního lékaře-udělá základní testy, prohlédne vás a ev. doporučí bud léčebný postup sám, rehabilitace a podobně nebo vás může odeslat na spec. pracoviště. Hezký den.

Zhoršení příznaků

15. 11. 2021

Dobrý den.četla jsem si příznaky revmatoidní artritidy a Bechtěru vice jak polovina příznaků pociťuji právě.1.12 jsem objednána na revmatoligii.prodělala jsem boreliozu na.kterou se přišlo asi po 4 letech co jsem trpěla bolestmi páteře a některých kloubů.teď se mi příznaky zhoršilo o 100%.revma máme v rodině i artrózu ta se mi potvrdila na rentgenu.jsem unavená u oční doktorky mi zjistili syndrom suchého oka.pozitivní karpál kde se mi udělala Málinka boulička.jako bych se furt bouchala do brňavky jde mi to až do zápěstí a prstů.chvílemi se motám.klouby rano ztuhlé snad celé tělo.budí mne hlavně bolest ramenou kolen kyčlí.páteř jde mi ta bolest až dolů do zad.nemohu se zohnout a pak narovnat.červení některých kloubů zvýšena teplota.najim se aspoň trochu nemám chuť zhubla jsem 7 kg .to myslím už stačí.pohybově jsem omezená.v noci spim s otevřeným balkonem vadí mi teplo.děkuji jsem mladá a nechci trpět děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vaše objednání na revmatologii je bezesporu velice správný krok - revmatolog je specialista na choroby kloubů, určitě mu vše vypovězte (včetně suchých očí a veškerých problémů ohledně bolestí a snášenlivosti teploty, vše je důležité) - vyšetří vás a doporučí laboratorní a další vyšetření, která budou potřeba. Poté se nastaví léčba, která by měla být učinná. Hodně štěstí a brzské nastavení léčby.

Kolagen a kyselina hyaluronová

13. 11. 2021

Dobrý den, má nějaký význam při léčbě revmatoidní arktitidy užívat colagen a doplněk stravy bioaktivní kyselinu hyaluronovou?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, podpůrný význam to nějaký má, léčebný spíše ale ne - berte to jako doplnkové působení a výživu vašeho těla. U kyseliny hyaluronové se soustředte na vstřebatelnost a u kolagenu na čistotu zdroje. Hezký den.