Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.12. 11. 2020

Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám 8let revhma .Beru celou dobu léky stejný Nedrolí 16mg,Trexan jednu týdne ,Acidum folicidum jednou týdně.A mám problém z váhou Dos Příbram.Predem moc děkuji
Odpověď lékaře:
Dobry den, Medrol /asi jste se trosku zmylila v opisovani jmena leku?/v této vyši je už střední dávka a zasahuje více do metabolismu. Správnou skladbou stravy můžete tento problém s váhou eliminovat, chce to kontrolovat, abyste neměla moc sacharidu, v kazde porci vyvazeny objem tuku a bilkovin, mene sacharidu a prevaznou cast talire zaujima spousta zeleniny: info jak se stravovat u kortikoidu muzete precist a aplikovat zde: https://lupusinky.estranky.cz/clanky/lecba-lupusu/stravovani-a-rady-u-brani-kortikoidu.html Přidat trošku pohybu je tak prospěšné. Nevím, kolik vam je let, ale příčina přibírání může být i endokrinni, vyšetření štítné žlázy je na místě a nebo gynekologická, pokud se blížíte k menopauze - cca 50 let, mohlo by být přibírání i hormonální. Navštivte na poradu endokrinologa a i gynekologa. Hezký den,

10. 11. 2020

Dobrý den,prosím o radu,moje maminka 74let trpí revmatoidni artritidou cca 7 let,bohužel biologickou léčbu mít nemůže měla melanom,na všechny zatim indikované léky reaguje vážnými vedlejšími účinky, bez efektu optimalizace bolesti. Dnešní závěr p.doktorky je vysazení Trexanu,protože krevní destičky má 119 a to při dávce 3 tablety 1 x týdně , zůstává tedy pouze na 1 - 2 tabletach Metotrexátu a jinak nemá nic, prý už zkusila všechno a více prý pro ni nemůže udělat. Nemáte prosím radu,jak to řešit, má nepřestavajici bolesti nejvíce ramennich kloubů. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud maminka opravdu již vyčerpala všechny léčebné farmakologické přístupy, nezbývá jen naladit léky na bazi analgetik a antiinflamatorních léků-proti bolesti a zánětu-je jich velice mnoho a nějaká vhodná kombinace a dávka se určitě najde. Když nebude paní doktorka ochotna již nic zkoušet, volbou je změna revmatologa nebo odeslání na tzv vyšší pracoviště, kde by nějakou alternativu pro maminku určitě našli. Nebo ještě další možnost - existují tzv ambulance pro léčbu bolesti, kde jsou vyškolení odborníci na bolest, najdete je v každé velké nemocnici. Pokud by se maminka dostala do remise - klidu nemoci a mohla by sama do lázní /možno i s doprovodem/, velice bych doporučovala lázenskou léčbu, zejména Jáchymov, kde specialní procedury mohou pacienty v léčbě velmi podporit a efekt lecebný vydrží až 1 rok a někdy i více. Hezký den a přeji, at se cestička pro maminku najde.

10. 11. 2020

Dobry den, je mi 26let a vyse roka bojujem s bolestou v dlani a predlaktia. Pritomna je aj bulvicka z vonkajsej strany zapastia, otok prstov a otok nad zapastim smerom od palca. Liecila som sa u ortopeda, presla som roznymi procedurami, ale bez zlepsenia. Podla tychto priznakov je mozne, aby to bol revmatoidni problem? Dakujem pekne za Vasu odpoved.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dotaz zodpovezen, pokud byste chtěla nějaké doplnění, s důvěrou se na nás opět obratte. Hezký den.

10. 11. 2020

Dobry den, je mi 26let a vyse roka bojujem s bolestou v dlani a predlaktia. Pritomna je aj bulvicka z vonkajsej strany zapastia, otok prstov a otok nad zapastim smerom od palca. Liecila som sa u ortopeda, presla som roznymi procedurami, ale bez zlepsenia. Podla tychto priznakov je mozne, aby to bol revmatoidni problem? Dakujem pekne za Vasu odpoved.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jednostranné problémy tohoto typu spíše nebudou revmatologické,ale neurologické-tzv.karpální tunel. Navštivte, prosím, co nejdříve neurologa ,je třeba vyšetření a odborné cílené pomoci. Hezký den.

5. 11. 2020

Dobrý den, upřesňuji nejasnost předchozí otázky. Chtěla jsem jen vědět jestli k MTX který jak jste napsal neředí krev můžu brát třeba jen 1/2 tbl. acylpyrinu denně na prevenci proti embolii. Někde jsem četla,že ve vyšším věku je tento lék v tomto ohledu užitečný. Děkuji vám Ivana.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, sama si ACP neordinujte, vždy všechny léky po poradě s vaším lékařem, který zná přesně váš zdravotní stav. Hezký den.