Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Jana Kubešová 25. 2. 2019

Dobrý den, od 10 let JRA-seronegativní-forma polyartik. V 30letech předěláno na seropozitivní.V těhotenství a MD celková remise,jinak léčba NA při obtížích...ty hlavně při změnách počasí, infektech, stresu a fyz.vyčerpání.Po návratu do zaměstnání postupné zhoršení, střídavé bolesti ve všech kloubech, ale bez otoků,výskyt uzlů na vnitřních stranách zápěstí a nártech. Dle RL stále v remisi. Brufen vysazen pro žaludeční obtíže,Nimisil vysazen pro výskyt divertikulitidy.Nasazen Celebrex,při občasném použití v pořádku. Před vánocemi jsem zasedla ke stolu, ale od něj jsem se již nezvedla,bolest od levé kyčle do bederní části páteře a nohou,dále pak nahoru do oblasti hrudníku,přes prsní kost a do konečku prstů.Pocit sevření v korzetu a nemožnost se nadechnout. Je to jako brnění v celém těle a k tomu bodnutí v různých kloubech. Z pohotovosti odeslána, domů, že nejsou ortopedie, po Celebrexu jsem aspoň dokázala vstát sama z postele, ovšem nové vzplanutí divertikulitidy. PL mi řekl, že už mi nemá co nabídnout.Revmatologem nepovolena dřívější kontrola, že se jedná o problém páteře. Změněn PL,objednána kolonoskopie,vysazen Celebrex, plicní a kardio vyšetření negativní,rtg páteře též.ODBĚRY:CRP-22,3/leukocyty 11,98/barvivo erytr. 26,6/FW-1-56/FW-2-76/kyselina močová 427/ Jinak vše v normě včetně štítné žlázy. Dle PL následek nastydnutí i když jsem nebyla. Mám odpočívat, ale nikdo nechápe, že nemohu. Bolest je nejhorší v noci,vydržím spát tak maximálně do 4-5 hodin ráno a i tak se několikrát vzbudím.Ráno začínám horkou vanou a pak pomalou masáží a rozcvičením, což mi aspoň trochu uleví a přes den to není tak strašné. Jenže jelikož tento stav trvá už třetí měsíc v kuse jsem celkově vyčerpaná, mám neustále zimnice a teplotu max37,2. Moc se omlouvám,už nevím kam se obrátit, opravdu nejsem hypochondr, potřebuji fungovat mám 2 děti. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ja osobně jsem pro to, změnit revmatologa. Vyšetření, pokud jste mi poslala všechny hodnoty, rozhodně neni dostatečné, vaše celkové obtíže naznačují nejspíš aktivaci onemocnění, samozřejmě potiže neruologické mohou také hrát roli-vše by se mělo řádně vyšetřit a dotáhnout dokonce, k učinné léčbě...Mnohdy pozitivni laboratoř následuje se zpožděním za problémy těla - to by měl váš revmatolog z praxe vědět...Léčí se člověk, ne laboratorní hodnoty a ty ještě nebyly zhotoveny do hloubky, pouze povrchně. Pokud byste měla problémy s vyhledávám lékařu v regionu, použijte naši novou službu: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hodně štesti a brzke zavedeni ucinne lecby, at se můžete těšit z děti..

Jaroslava Faměrová 16. 2. 2019

Dobrý den, léčím se 3 roky s RA. Od začátku onemocnění beru MTX 20 mg týdně a 4-8 mg Medrolu dle síly bolesti. Mám opravdu velké potíže a bolesti a na kontrolu jsem objednaná vždy 1x za 4 měsíce. CRP mám v normě-2,a sedimentaci taky v normě. LE mám mírně zvýšené-11,8. Na otázku, zda by mně nepomohla biologická léčbami můj revmatolog řekl, že to na BL není a ani v budoucnu nebude. Nedovedu si představit, jak tuhle nemoc budu dále zvládat. Denně celé dopoledne nemohu chodit ani hýbat rukama, mám oteklé prsty, zápěstí, prsty na nohou i oba kotníky. Mám zimnici, často i zvýšenou teplotu. Myslíte, že stanovená léčba je v pořádku? Čekala jsem, že při takovéto silné léčbě nebudu mít tak strašné bolesti. Kortikoidy beru nepřetržitě celé 3 roky. Už mi napadlo, jestli bych neměla změnit svého lékaře.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, i když laboratorně asi budete v tzv remisi, klidové fázi onemocnění, bolesti byste mít neměla. Určitě lze pozměnit léčbu a trošku vyladit složení preparátů tak, abyste nemusela mít bolesti. Požádejte svého oš lékaře o prověření přístupu, pokud nebude respektovat vaše problémy, určitě můžete oš revmatologa, změnit. Ještě by přicházela v ůvahu lázenská léčba, ta je indikovaná na pojištovnou až od určitého stadia nemoci. Pro vaši informaci-biologická léčba se dává až když selže veškerá dostupná léčba medikamenty, pokud máte jen dvojkombinaci léků a jiné ještě nikdy neměla, je ještě prostor pro změnu a proto se o biologické léčbě ještě uvažovat nedá. Bohužel, prozatím. Můžete k vyhledávání nového lékaře, se kterým budete spokojena, použít náš portál, rádi vám pomůžeme: www.ulekare.cz Hezký den.

Oldřich 13. 2. 2019

Zdravím Vás, docházím na revmatologii a vyšetření u paní doktorky se mi zdá příliš povrchní.S problémy,které mám se nechce moc zabývat.Požádel jsem ji o odběr krve na revmatické nemoci a prý to není potřeba,že mám jen artrozu kloubů,páteře atd.Rozhodl jsem se,že si nechám udělat rozbor krve na revmatoidní fektor,jako samoplátce.Přišly mi výsledky:revmatoidní faktor 40,7.Může to být ukazatel pro nějaké zánětlivé onemocnění?Jaké ještě mám podstoupit vyšetření krve k určení nějakého onemocnění kloubů a páteře?Bylo by dobré udělat ještě vyšetření na antigen HLA-B 27 a CRP?Děkuj.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pozitivni revmatoidní faktor není známkou RA, je to vyšetření již zastaralé a není specifické. Specifické pro RA je anti citrulinová pritilatka, ani ccp. Vyměnte paní doktorku, není třeba setrvávat u lékaře, který nemá zájem o problémy pacienta a nevyhovuje vám. K hledání vhodnějšího lékaře můžete využít náš web - https://www.ulekare.cz/ Hezký den.

Buresova Jirina 11. 2. 2019

Dobry den,podala jsem si zadost na schodistovou sedacku.Artritidu mam 4st.od 74.Zadost zamitnuta.Co mam dal delat?dekuji buresova jirina
Odpověď lékaře:
Dobrý den, požádejte o písemné vyjádření vašeho revmatologa, kde a velmi podrobně souhrnně popíše vaše pohybové problémy a sedačku přímo on doporučí. Pak podáte žádost znova. Hezký den,

Martina 8. 2. 2019

Dobrý den, v mých 15 letech mi byla diagnostikována revmatoidní artritida s tím, že sem měla problém především se zápěstími a kotníky. Po dobu 6 let sem byla léčená a zkoušeno bylo hodně léku než se přišlo na to , že funguje akorát Metotrexát. V tuhle chvíli mi je 26, léčbu metotrexátem mám po 6 let vysazenou. Krátce před otěhotněním jsem brala plaquenil , p. doktorka mi ho v těhotenství vysadila, celé těhotenství bylo v pořádku a s blížícím se porodem mě bolí kromě zápěstí a kotníku i ramena a lokty a to i v noci s tím, že po ránu mám klouby ztuhlé. Chci se zeptat je něco co mohu do porodu udělat ke zmírnění bolestí?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tuto otázku, prosím konzultujte se svým revmatologem, v těhotenství nelze doporučovat léky naslepo natož po internetu bez toho, abych znala vaši situaci, ev vás vyšetřila. Zavolejte si lékařce a požádejte o dřívější kontrolu ev. telefonickou konzultaci a doporučení léků přímo na míru. Váš lékař vás zná nejlépe. Hezký den.