Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Užívání homeopatik

15. 9. 2022

Dobrý den, prosim o radu při kombinaci léků, dg.nediferencované systém.onem.pojiv, pravděpodobně SLE, léky.. Methotrexat, Medrol, Plaquenil, při velkých bolestech beru Metamizol...lze při těchto lécích užívat homeopatika, konkrétně Hypericum perforatum? Mám výhřez plotének a časté problémy a bolesti páteře, dostala jsem doporučení na tyto honeopatika, jelikož beru hodně léků, nerada bych přidávala další. Vyčetla jsem, že se jedná o třezalku tečkovanou, která by měla mit vliv na špatné vstřebávání imunosuspresiv??Proto se obracim na Vás, abych něco nezanedbala. Vaše odpovědi v poradně jsou vždy výborné. Moc Vám za to děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, i když homeopatikum v podstatě neobsahuje žádné přítomné látky-je to informační terapie, byla bych spíše opatrná a konzultovala nasazení homeopatika se svým homeopatem, zda by nebylo dobré zvolit jiný lék Třezalka je problematická a proto vás odkazuji spíše na odborníka v homeopatii (při nasazování homeopatie si nevybírejte léky sama bez podrobné konzultace se školeným nejlépe certifikovaným homeopatem, seznam www.homeopathy.cz), určitě existuje jiná varianta homeo léku pro vás a vaše obtíže s výhřezem. Pokud byste potřebovala zorientování v problematice kolem syst.onem pojiva-existují skvělé pacientské stránky o SLE a příbuzných nemocech www.lupusinky.estranky.cz. najdete je i na FB.

Přírodní posílení imunity

13. 9. 2022

Dobrý den, můžu si při revmatoidni artritida posilovat přírodními produkty imunitu?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, u autoimunitních onemocnění obecně není doporučena žádná stimulace imunity- autoimunita znamená, že je imunitní systém předrážděný a není dobré jej ještě více jakkoli stimulovat. Hezký den

Stránky Revmatologického ústavu

5. 9. 2022

Dobrý den, chtěla bych důvěryhodné informace o nemoci SLE, zjistila jsem, že by měl fungovat portal-lupus cz, zaštítěný Revmatologickym ústavem, ale bohužel se na tyto stránky nelze připojit. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, máte pravdu, na web se nedá dostat. Zkuste pročíst tento odkaz a dotazovat se přímo na Revma ustavu nebo u zřizovatelů webu co se děje: https://www.tribune.cz/archiv/ru-spustil-specializovany-portal-venovany-lupusu/ Mohu vám doporučit velmi kvalitní ale pacientské stránky https://lupusinky.estranky.cz/ a potom odbornější na tomto odkaze: https://www.cilena-lecba.cz/novinky/lupus-slozita-diagnoza-i-lecba-301 Co vím, tak na FB je podpůrná pacientská skupina Lupus ČR, kde si pacienti vyměňují informace i kontakty na lékaře, třeba by vám také přišla vhod. Hezký den.

Sucho v ústech, nose, očích

3. 9. 2022

Dobrý den, mám neustále sucho v ústech, nose i očích.Je na to nějaký lék? Nebo zvláštní strava?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tyto příznaky se vyskytují u Sjogrenova syndromu - což je autoimunitní onemocnění. Pokud nechcete jít rovnou na revmatologii, před zahájením léčby zkuste bezlepkovou stravu na dobu aspoň 6 týdnů a porovnejte vliv na suchost sliznic. Mnohdy je efekt velice dobrý až mohou příznaky vymizet. Pokud dietu nechcete, navštivte revmatologa pro nastavení léčby. Můžete si koupit léčebné prostředky i v lékárně sám - umělé slzy, sliny a přípravky na zvlhčení nosní sliznice. Info např zde: https://lupusinky.estranky.cz/clanky/pribuzna-onemocneni-lupusu/sjogrenuv-syndrom.html Hezký den.

Vysazování léku

3. 9. 2022

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, Metrotrexat je také lék který se vysazuje postupně, jak Medrol?? Zajímalo by mě, který z těchto léků je pro mě menší zlo ???????? moc dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nemusíte se bát, Trexan se může vysadit ze dne na den. Svévolně ovšem léky nevysazujte, každý má svoji úlohu a když je léčba dobře nastavena, má velký efekt a mírné nebo mizivé nežádoucí účinky. Myslím tím zejména kombinaci Medrolu s Trexanem - každý z nich působí na jinou část imunity a jejich efekty se doplňují, když jsou oba léky spolu, nemusí se dávat u obou tak vysoké dávky jako kdyby se podávaly samotné a tím pádem se minimalizují nežádoucí efekty léčby. Dá se proto říci, že kombinace obou je ideální a o nastavení rozhodne lékař podle toho, jak silný zánět v sobě máte. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo