Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Iva 28. 6. 2020

Dobrý den, zhruba od března letoš. roku mám problémy s klouby. Začalo to silnou bolestí levé zdravé kyčle, kulhala jsem, myslela jsem, že se jedná o nějaké přetížení, použila jsem protizánětlivé masti. Po částečném odeznění problému mě začaly bolet páteř a obě ramena, nemohla jsem zvedat ruce, nejhorší ráno, po rozcvičení docházelo k úlevě, ale spíše v odpoledních hodinách. Krevní testy u obvod. lékaře: S- cholest.6,75, LDL- 5,39, hemoglobin 117, trombocyty 431, S kreatinin 1,34. Borrrelie negativní. Byla jsem odeslána na revmatologii, kde výsledky prý dobré, jen CRP 15 a sedimentace 38. Nyní mě velmi silně bolí pravé rameno, převážně v noci-řezavá bolest směřující do prstů,které jsou nateklé a rovněž bolestivé. Cvičení již není možné. Dopoledne vykonávám práce víceméně levou rukou, ale bez brufenu se již neobejdu, jsem z toho již celkově zesláblá a unavená,je mi 57 let. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, výsledky z vaší revmatologie nejsou uplné, je potřeba vyšetřit zejména autoprotilátek. Navštivte znova revmatologa, je potřeba zdůraznit vaše déle trvající potíže . Revmatolog by vás měl znovu vyšetřit, ev. doplnit sono a rtg ramenního kloubu a bud zaléčit sám nebo odeslat na ortopedii. Kontroly na revmatologii jsou nutné, sedimentaci ani CRP v pořádku nemáte /v těle je přítomen zánět/, je potřeba sledování a průběžná terapeutická reakce podle vašich potíží. Hezký den.

Jindřiška 24. 6. 2020

Dobrý den. Jsem 67 let stará a 4 měsíce po výměně levého kolenního kloubu. Trpím otoky nohou už delší dobu a zborcenou klenbou chodidla. Už třetí den v lázních mne začal výrazně bolet nárt, který mírně otekl, a nártní kůstky, včetně prstů. každý došlap je bolest a noha bolí i v klidu. Co mám dělat? Živím se pohybem.Zatím střídám chladící obklady s priznicem, třikrát denně vtírám Aulin, ale chůze je utrpení...Operované koleno je v pořádku, jen při námaze natýká. Bohužel otoky noou jsem trpěla už před operací a zmíněná levá noha byla operována 9x!opakovaně prodělala trombozu. Děkuji za pomoc a radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, v lázních máte lázenského lékaře a je potřeba s ním konzultovat veškeré potíže, které nastaly v souvislosti s lázenskými procedurami. Prosím, kontaktujte ho - poradí vám, může předepsat léky i potřebná vyšetření. Hezký den.

Silvie 22. 6. 2020

Dobrý den, léčím se s RA lékem Salazopyrin (asi půl roku). Mám zánět ve svalech, šlachách u obou rukou + v ramenních kloubech. Omezení mám při většině běžných činnostech, jako česání, otevírání dveří, oblékání...atd. Pracuji ve 12 ti hod. směnách a opravdu velmi trpím. Pro biologickou léčbu nesplňuji kritéria. Současně si léčím autoim. onemocnění štítné žlázy, reflux a imunitu - na ni užívám imunor. Prosím o radu, jaké léky by mohly zabrat na opravdu silnou bolest? Biofenac, diclofenac ,brufen, paralen, artrilom - po nich mě pouze bolí žaludek, na bolest u mne nefungují. Tramal nemůžu. Při pohybu ve spánku se v noci vzbudím bolestí, jako bych dostala ránu elektřinou. Jsem HLA B27 pozitivní, o bechtěreva se prý nejedná, na RTG jsem zatím nebyla odeslána. Děkuji za odpověď, Silvie
Odpověď lékaře:
Dobrý den, opravdu dobře nastavená léčba RA je většinou spojení léku kortikoid a dalšího léku /u vás Salazopyrin/, tato kombinace obvykle dobře zabere a není třeba užívat žádné další léky na bolest. Nemohu samozřejmě zajistit, aby vás váš lékař léčil podle mých zkušeností - zkuste s ním promluvit, rozhodně by to byla varianta poměrně rychlá a učinná, šetrnější k žaludku než nablind zkoušené léky na bolest. Kortikoid je silně protizánětlivy a na ztlumeni aktivity nemoci se používá po kratší dobu a pak se postupně snižuje. Ke kortikoidu dostanete ochranu žaludeční sliznice /helicid/, lék na posílení kostí/ a léčba v kratším intervalu je bezpečná. Osobně bych velmi opatrná při užívání léku Imunor - stimuluje imunitu /uvádí se modulace imunity, ale je to obecný pojem, spíše jde o stimulaci/ a může nepřímo zhoršovat stav vaší základní nemoci. Indikace: citace:Imunor je užíván u některých poruch imunity, zejména při narušené buněčné imunitě (zhoršení funkce bílých krvinek). Může jít o zhoršení imunity při opakovaných infekcích, po složitých a komplikovaných operačních zákrocích, při podávání chemoterapie během terapie nádorů, opakované infekce herpesviry (klasický opar, pásový opar) a další.Konec citace. Autoimunitní nemoci zde v indikacích nejsou, byla bych proto velmi velmi opatrná. Může se podílet prostě na aktivitě nemoci - proberte to s vaším imunologem. Obvykle se léky aktivující imunitu u autoimunitních onemocnění nedoporučují nebo s vysokou opatrností a pomnohaletých zkušenostech imunologa. Až se dostanete s léčbou do remise-klidové fázi nemoci, požádejte o lázně - takový Jáchymov má velice krásný efekt a přetrvává u některých pacientů i rok, dva. Měla byste nárok, poptejte se též u vašeho revmatologa. Hezký den.

Melinda 22. 6. 2020

Dobry vecer mam dotaz ohledne meho pritele uz prez 10 let se leci ze zanetem koleni furt mu to otyka chodi na vytahovani kdyz to neni koleno tak je to kotnik uz 10 let take byl na operaci v praze a furt to otyka ma bolesti uz mu stim nic nedelaj take do toho se leci uz par let z ulcerozni kolitidou kvuli bolavemu kolene uz nechal nekolik praci take uz se dostal i na prasky na deprese mame tri deti a nemuze fungovat a zivit rodinu jak mel drive to byl chlap bez vycerpanosti dnes energie nulova jemu 39 let prez 10 let se leci pravidelne chidi na revmat.uz se nechce lecit protoze mu stim nikdo nic nedela jeden den neveme prasek a koleno ma jak hrusku nespi sotva chodi atd.prosim muzete my nejak poradit co stim ? Kde by mu pomohli aby mohl fungovat dekuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den-potíže s klouby bývají někdy sdruženy se základním onemocněním, a tím je Crohn a Ulcerosní colitida. Není ale nikde psáno, že nemůže mí i další a to revmatologickou dg. Nejprve by měl probrat s lékařem, která se stará o jeho ulcerosni kolitidu, zda je jeho léčba učinná. Nemoc musí byt v klidu, Potřeboval by poté podrobné revmatologické vyšetření. Objednejte jej na revmatologii v nejbližím větším městě - jinam než nyní chodí - máte právo na výběr lékaře. Opakované otékání a tvoření tekutiny v kloubu je indikací na aplikaci do kloubu speciálního léku a nebo potom, když toto nefunguje, aplikaci spec.látky - tzv synovektomie. Doporučuji vám, pokud by revmatolog ve vašem regionu nepomohl, obrátit se na Revmatologicky ustav v Praze /www.revma.cz/ na konziliarni vyšetření ( tzv druhého názoru), měli by nasměrovat a navrhnout další přístup tomu, aby váš přítel mohl fungovat v běžném životě. Hezký den.

Andrea 19. 6. 2020

Dobrý den, chtěla sem se zeptat mám seronegativni artritidu dost rozjetou. Doktor mi napsal medrol 16 a sulfasalasin 2 0 2 beru to zhruba dva týdny a otoky v kolenou přetrvávají stav se trochu zlepšil ale bolesti mám pořád dost velké . Crp sem měla 105 . Kdy by se mel dostavit účinek léků ? Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, efekt takto velice správně postavené léčby (tím myslím kortikoid plus další lék) by se měl dostavit do měsíce, spíše dvou-pokud i potom budete mít bolesti, konzultujte s panem doktorem úpravu dávek léků. Plný efekt léčby by se měl projevit určitě do šesti měsíců. Pokud otoky přetrvávají, přichází na řadu i punkce výpotku /odsátí tekutiny/ kolenních kloubů, ale stejně léčba základní nemoci, správně a učinně vedená, je nejdůležitější, Hezké dny a bez bolestí - at už se efekt projeví brzy. Můžete zkusit na kolena krem nebo gel z protizánětlivým učinkem - ze skupiny nesteroidních antirevmatik ,lékárník vám jistě rád poradí.