Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
29. 6. 2021

Dobrý den paní doktorko, hlásím s epo týdnu, kdy jste mi doporučila navýšit prednison na 10 mg denně a omeprazol večer. Musím říct, že můj stav se rapidně zlepšil i přes to, že jsem kvůli druhému očkování vysadil mtx a na dovolené si nehlídal stravu (grilovování tučných jídel a jejich konzumace mi stavy vždycky zhoršovala). Jaký bude další postup? Mám nadále brát 10 mg denně nebo ještě navýšit? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud je váš stav zlepšený - můžeme nechat tak, ale já osobně bych byla opatrná se snižováním - necháme stav zastabilizovat ještě aspon 10 dní a potom pomalinku můžeme zkusit snižovat. Nejlepší by bylo, kdyby vám vaše lékařka nasadila zpět MTTX, abychom mohli využít "sčítacího-synergického" efektu efektu obou léků. Proberte to s ní - zkuste telefonem. Hezký den.

24. 6. 2021

Dobrý den , moje maminka 84 let má RA. prsty na rukou má celé zkroucené , bolavé , má i další nemoci - cukrovka , anémie , operace páteře , špatnou páteř,...Doktorka jí celá léta dává léky Prednison a nepomáhají. Dá se nějak zjistit co by pomohlo ? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dá se objednat k lékaři, který má skutečný zájem o pacienty a hlavně má zájem jim ulehčit život. Ra s neléčí jen kortikoidy, existuje celá škála učinných léků jak na zánět tak na bolest. Můžete se pokusit objednat k lékaři přes naši poradnu, musí to byt revmatolog - specialista na revmatické nemoci, Zkuste, naše sestřičky maminku rády objednají, abyste byli spokojeni a mamince se ulevilo. Hezký den. Odkaz na objednání zde: https://www.ulekare.cz/poradna

23. 6. 2021

Dobrý den, dceři dětská lékařka zjistila zvýšený revmarologický faktor, hodnota 27. Dceři je 15 let. Kde mohu prosím dohledat revmatology, kteří se specializují na děti. Okolí Bystřice nad Pernštejnem. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, hodnota RF není specifická pro revm.nemoc, je to zastaralé labor. vyšetření a téměř o ničem nevypovídá.-bude potřeba opravdu revmatologa. Specifická pro revmatoidní arthritidu je pouze anti citrulinová protilátka. Kontaktujte naši objednací poradnu, kde sestřičky na telefonu vám pomohou vybrat dětského revmatologa ve vašem regionu podle vašich preferenci:

18. 6. 2021

Dobrý večer, tak doplňuji k dotazu ohledně orameloxu jak jsem se ptala dříve . Tak k revmě beru jenom 17,5 mg MTX a kys. listovou 2x týdně. Pak beru letrox 100mg na štítnou žlázu a půl tbl lozapu a biseptolu na tlak. Jinak nic. Myslíte si , že cucavé tbl. na bolest jsou méně drastické? Ještě doplním, že jsem nikdy se žaludkem nic neměla a to beru MTX už asi 20 let. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano- " cucací "tablety jsou více šetřící žaludek - s těmito dalšími léky můžete v klidu cucací tabletky brát. Hezký den.

17. 6. 2021

Dobrý den, špatně jsem to popsal. Kortikoidy beru každý den 5 mg místo 2xtýdně 5 mg. MTTX zase beru, ale můj stav se po vynechání na 14 dní zhoršil ( snížila se mi tolerance- tlačení v žaludku 2 dny po injekci 17,5 mg a revmatoložka mi nasadila omeprazol 20 mg). Moje doktorka je i proti kortikoidům a právě mi chce snížit dávku na téměř nulovou (2x 5mg týdně) ve srovnání rev. pacienty, se kterými jsem to konzultoval. Ti berou mnohonásobně vyšší dávky než 5 mg denně. Myslíte tedy, že ibuprofenum je vhodnější/šetrnější k tělu? Myslím si, že je to jediná cesta, jak být schopný fungovat. Jelikož jsem z pohledu revmatologů, se kterými jsem měl možnost hovořit téměř "zdravý" takže na biologickou léčbu nemám v žádném případě nárok, ale po roce a půl léčby necítím výrazné zlepšení od bolesti. Mockrát vám děkuju paní doktorko za vaše rady. Já si takhle bohužel s mojí revmatoložkou popovídat nemůžu. Není ochotna se se mnou čemkoliv bavit. Nemohla byste mi doporučit nějakého revmatologa v Praze?
Odpověď lékaře:
Pane Jane, kortikoidy jsou léky jako každé jiné a musí se to s nimi hodně umět, hodně o nich znát a mít zkušenost. Mnoho lékařů je zbytečně používá poddávkovaně a pacient pak nemá efekt. Léky za za nic nemohou, jsou to velice učinné léky a nežádoucí učinky při správném zacházení jsou spíše malé. Pane Jane, zkusme to spolu - nechte si dávku navýšit na 10mg každý den ráno - pořád je to dávka malá, střední začíná na 15 mg....berte týden a pozorujte, jaký bude mít efekt. Ostatní léky berte jak dříve. Používají se i vysoké dávky, krátkodobě na ztlumení zánětu, je to velice učinné a efektivní. Ibuprofen podle mě nebude potřeba, pokud se trefíme do optimální dávky kortikoidu, za týden mi napište, zvládneme to spolu takto na dálku - i když správně by měl řídit léčbu váš oš.lékař, ale chápu to celé kolem. :) Omeprazol je prima volba, dejte si ho ale večer, ráno bude už nastolená správná hladina v těle a více pomůže ochránit žaludek a snížit tlaky v něm. Dejte mi potom vědět. Budeme opatrně podávat vyšší dávku a pak vás provedu pomalinkym snižováním. Hezký den. Pokud chcete nového revmatologa, zkuste použít naši novou objednávací službu, sestřičky vám objednají revmatologa podle vašich preferencí, přihlaste se zde: https://www.ulekare.cz/poradna