Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Oteklé klouby

17. 2. 2023

Dobry den.Potřebovala bych co nejdříve nějakeho dobreho revmatologa.Jsem sestříčka a svoji praci miluji, ale v posledni době mám otekle klouby zapesti i nekterých prstu a vyšel me vysledek Anti citrulinove protilatky 733,08 a EnaSS-A Ro60 vysledek 129.1 Hrozně se bojim.Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je mi líto, že máte takové problémy - je potřeba co nejdříve sehnat revmatologa, který vás zaléčí, máte jasnou RA. Zkuste požádat u sesetr v naší nové službě na Ulekare.cz, objednají vás zdarma a k lékaři, který má volno co nejdříve, na tomto odkaze se registrujte a pokračujte dle návodu-je to intuitivní. Odkaz: https://app.ulekare.cz/registrace Potřebujete co nejdříve zaléčit, abyste se mohla zase věnovat své milované práci, oddalováním si zhoršujete pozici a nic to neřeší. Hlavu vzhuru a šup objenat. Držím pěsti. Hezký den.

Denní používání analgetik

12. 2. 2023

Dobrý den, chci se zeptat jaký máte názor na protibolestivé léky a to brát je denně 1-2 tbl. ibalginu nebo ibuprofenu. Známé dr. poradil, že klidně může denně ale teď nevím kolik tbl. a ona tvrdí, že po užívání nějaké doby dostala rakovinu střev. Bylo to opravdu z toho? Jak to působí na střeva? A co medrol? Taky trpí po jeho delším užívání střeva? Moc děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den. k léčbě revmatických nemocí se používá více skupin léků, nesteroidní antirevmatika rozhodně jako doplnková léčba - ne jako léčba hlavní. Já osobně jsem víc pro adekvátní zaléčení RA pomocí kombinace kortikoidu a látky ze skupiny DMARDs - metotrexat, salazopyrin, imuran, plaguenil a další, léky na bolest doporučuji použít jen vyjímečně a rozhodně nárazově. Je to bohužel tak, že dlouhodobé a nekontrolované používání nesteroid. antirevmatik silně poškozuje nejen sliznici žaludku, ale i střeva. Medrol je kortikoid, silně tlumí zánět, a používá se v kombinaci s dalším lékem: až se zánět v těle zklidní, s kortikoidem se ustupuje a pomechává se jen druhý lék na urdržení stavu remise. Kortikoid při vhodném a rozumném užívání má menší rizika, měl by se k němu ale používat i lék na ochranu žaludku a ochranu kostí, více se dozvíte zde: https://lupusinky.estranky.cz/clanky/lecba-lupusu/chytre-sestero-u-brani-kortikoidu.html Tím je riziko jakýchkoli komplikaci minimalizované a i pochycené častějšími kontrolami /krevní obraz, stav glykemie, krevního tlaku, stav kostí a apod./ Hezký den.

Bolesti a brnění

12. 2. 2023

Dobrý den, mám diagnostikovano bechtereva 2 HLA B27 negativní, RF pozitivní. Poslední 2 měsíce mám střídavě bolesti ramen a kolenou ale momentálně mě hodně trápí obě ruce zápěstí prsty brnění a nehybnost. Prosím nějaká rada na co se ptát na kontrole... jdu v březnu k novému revmatologovi. Moc děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vše si můžete nastudovat na stránkách, které jsme pro pacienty o Bechtěrevově nemoci připravili. Pokud by vám něco nebylo jasné, poznamejte si a na kontrole se můžete dotázat svého revmatologa. Stránky k prostudování a k seznámení s nemocí: https://www.revmaticke-nemoci.cz/co-je-bechterevova-nemoc Hezký den.

Alkohol při léčbě

11. 2. 2023

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak je to s alkoholem při léčbě revmatoidní artritidy(která mi byla diagnostikovana před měsícem) , beru Medrol 4mg denně a Trexan 10mg jednou tydne. Vím, že se s metotrexatem alkohol nesmí. Dříve jsem byla zvyklá dát si sklenku červeného vína před spaním. To už samozřejmě nedělám ale moje otázka je zda si mohu dát nějaký alkohol např. v pátek pokud beru Trexan každou neděli nebo se nesmí absolutně nic celý týden. Děkuji za odpověď pěkný den
Odpověď lékaře:
Dobrý den, alkohol i metothrexat mají velmi významný toxický vliv na játra, samozřejmě kombinací se riziko postižení jater zvyšuje, vůbec bych nedoporučovala, abyste kozumovala alkohol při léčbě. Samozřejmě je to na rozhodnutí každého člověka, nikdo vám nic nemůže zakazovat. Hezký den.

Shánení biologické léčby

10. 2. 2023

Dobrý den měla bych prosbu sháním biologickou léčbu na artritidu kloubu v jihomoravském kraji nemůžu nikde nic najít a zda se mě to jako divné proto žádám o pomoct už tady moc děkuji přeji hezký den
Odpověď lékaře:
Dobrý den, seznam center biologické léčby najdete na našich stránkách na odkaze: https://www.cilena-lecba.cz/centra-biologicke-lecby Hezký den.

Inzerce: