Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Praskání v kyčlích

22. 4. 2022

Dobrý den,je mi 44 let a jiz 5 let me trapi praskani v kycli,nejdriv.prsve,ted jiz i druha kycel a kolena.Beru pul roku kolagen,bez efektu. Byl mi doporucen magnet,ten se bojim s ohledem na myomy a gyn.problemy .Chci se zeptat,zda to nemuze byt revma ...dekuji nebim,kam se dal obratit ..ortoped mi delal rtg kycle,ten udajne v poradku...dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, při potížích s kyčlemi se obratte určitě opět na ortopeda, je v jeho popisu práce kyčle vyšetřit a navrhnout ev.léčbu. Pokud je ortopedické vyšetření v pořádku -neznepokojovala bych se, praskání rozhodně není žádná nemoc, jen příznak možného napětí v kloubu a prasknutí je jeho uvolnění. Kdyby kloub začal bolet, to je jiné - určitě byste na ortopedii měla zase zavítat. Hezký den

Bolest při pokrčení prostředníku

19. 4. 2022

Dobrý den, při pokrčení prostředníku cítím v kloubku bolest. Co s tím mohu dělat? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bolest při pokrčení nemusí nic vážného znamenat pokud tam není otok, nevím, kolik vám je let, jakou máte práci a proto mohu jen odhadovat, že může jít o počínající degenerativní změny nebo následek úrazů? Poradte se se svým obvodním lékařem. Hezký den. S pozdravem

Diagnostika revmatoidní artritidy

15. 4. 2022

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jestli se v mém případě jedná o RA. V únoru dva dny po dobrání antibiotik mi otekly dva klouby v ruce, pak se přidaly bolesti v zápěstí, lokty, ramena, suché oči-potvrzené na očním, zimnice, noční pocení. V krevních testech nenalezla obvodní lékařka kromě nepatrně zvýšené sedimentace, nic. RF byl negativní, sedimentace zůstala po dvou týdnech mírně zvýšená. Revmatoložka mi řekla, že na mne nic nevidí a že si myslí, že mě to přejde. Požádala jsem kvůli bolestem o meloxicam a beru jej každý den, vše se postupně upravilo, ale zůstaly mi bolesti v zápěstích, prodělala jsem v posledním týdnu virový zánět nosohltanu, zápěstí mě hodně bolí, vytvořily se mi v místech, kde to bolí malé gangliony. Obvodní lékařka i revmatoložka vyčkávají a já jsem z toho nervózní, četla jsem, že by se s léčbou mělo začít co nejdříve. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, v návaznosti na infekci nepůjde pravděpodobně o klasickou RA - ale spíš o tzv. reaktivní arthritidu, reakce na patogen /bakteriálni infekce, kvůli které jste brala atb/ v oblasti kloubů. Proto asi vaši lékaři vyčkávají. Meloxikam je určitě dobrá volba - je to přípravek s protizánětlivým účinkem, poměrně silný a v tomto případě by měl stačit na zklidnění zánětu. Příště, pokud budete brát antibiotika, kupte si k nim rovnou silnější probiotika /bakterie střevního filmu, které pomáhají nastolit zase rovnováhu ve střevech, která byla atb porušena/. Budete určitě sledována u revmatologa a kdyby s budoucnu se bolesti opakovaly, přidaly se k nim i otoky-pak by bylo možno uvažovat o přechodu reaktivní arthritidy do RA, ale měl by se udělat spíše specifický test pro RA a tím je test: anti citrulinově protilatky /anti ccp/, RF už je zastaralé vyšetření RA, RF není pro tuto nemoc vůbec specifické. Nyní vytrvejte ještě nějaký čas v užívání Meloxikamu, určitě vám virový zánět aktivitu imunity zase potíže trošku nastartoval, Meloxikam by měl situaci zklidnit. Konzultujte vše s obvodní lékařkou a budte sledována aspon rok na revmatologii. Věřím, že vše bude ok a zánět se zklidní. Hezký den.

Redukce vrásek

11. 4. 2022

Dobrý den, je možné při revmatoidní artritidě použít v boji proti vráskám botox či kys.hyaluronovou? Nebo popřipadě, které zákroky můžu použít na redukci vrásek? Předem děkuji za odpověd.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, osobně jsem proti vpravování jakékoli cizorodé látky u autoimunitních nemocí do těla ( implantáty, tetování, nitě a to včetně i hyaluronové kyseliny - je totiž chemicky vyrobena). Jakákoli látka, která do těla nepatří, zbytečně aktivuje imunitu a může podstatně a skrytě zhoršovat autoimunitní nemoc. Redukce vrásek je určitě možno řešit laserem nebo radio-frekvencí nebo mezoterapií. Jen se poptat po okolí, kde takové procedury dělají. Přeji hezký den.

Výpadek dostupnosti léku

10. 4. 2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co dělat? Léčím se s revmatoidní artritidou, beru denně od bolesti DHC, jenže teď nastal problém, jelikož je výpadek tohoto léku. Už tomu tak bylo, cca před 2 měsíci, ale ještě se sehnat sem tam dal. V lékárně mi bylo řečeno, abych o tom informovala paní doktorku a ona mi lék nahradila. Učinila jsem tedy tak, 3x mi byl zaslán opět recept na nedostupné DHC, dvakrát na mě paní doktorka zapomněla úplně a teď mi tedy po dohadech se sestrou zaslala jiný lék, jenže ten je pro mě nedostačující, bolesti cítím, navíc se mi po něm motá hlava a hrozně bolí žaludek. Nebaví mě neustále volat tam, kde člověk cítí, že je na obtíž. Potřebuji chodit do práce, mám II. stupeň invalidity. Děkuji s pozdravem
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud berete na RA jen DHC a žádné jiné léky?? /nepíšete jaké, v jaké dávce - dost důležitá info/, nebude to správný směr. Léčba RA spočívá v tlumení zánětu, který je ve vašem těle a postupně bez adekvátní léčby ničí vaše klouby. Bolest je druhotný projev, příčinou je zánět a ten se musí léčit cíleně. Pokud nejste spokojená s paní doktorkou - taky bych asi nebyla :(, zkuste si najít jiného lékaře. Pomůže vám v tom naše nová služba zdarma - sestry na telefonu vám domluví schůzku u odborníka specializace, kterou potřebujete a podle vašich časových a dojezdových preferencí. Znamená to jen, zaregistrovat se na dalším uvedeném odkaze a pokračovat dál dle pokynů. Odkaz zde: https://app.ulekare.cz/registrace Přeji, at se vše brzy vyřeší.

Inzerce:
meduka_logo