Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Medikamenty v těhotenství

26. 3. 2023

Dobrý den, nevím jestli směřuju dotaz správně, ale léčím se na revmatologii sedm let se systémovým onemocněním pojivových tkání a beru kortikoidy, konkrétně 1xdenně 2mg Medrol. Chci se zeptat, zda může Medrol nějak poškodit plod, jsem asi v sedmém týdnu těhotenství a v příbalovém letáku je uvedeno, že se užívat v těhotenství nesmí. Lze třeba vyměnit Medrol za jiný méně nebezpečný kortikoid nebo můžu i začít postupně vysazovat? Trápí mě bolesti kloubů a ekzémy po celém těle a vždycky jsem snižovala dávku léků postupně třeba po půl roce, ne dřív. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Medrol se do dávky 8mg považuje za bezpečný i v těhotenství a není vhodné ho svévolně vysazovat. Máte malinkou dávku - buďte v pohodě! Těhotenství je přirozený imunosupresivní stav - imunita se utlumuje a ženy s autoimunítními problémy mají většinou těhotenství bez větších problémů. At miminko roste a zdárně se vyvíjí. Všechny potíže a jakékoli změny vašeho stavu konzultujte přímo s vaším revmatologem, zná dlouhodobě váš stav, vaše léky a psychickou situaci nejlépe, poskytne vám péči přímo na míru. Nebojte se s ním konzultovat po telefonu a vše s ním probrat. Hezký den.

Bolest po léčbě virózy

24. 3. 2023

Dobrý den. Momentálně se léčím s virózou (ne Covid) což znamenalo ležet a omezený pohyb. Okolí levého kyčle mě bolí jako čert, bolest vystřeluje směrem ke koleni a do oblasti beder. Plánuji po ukončení PN se rozchodit, což pomáhá od bolesti. Ale, co dál? Nechci absolvolat zdlouhavé vysedávání na různých neúčinných odborných vyšetřeních, jak tomu bylo vždy v minulosti.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bohužel bez návštěvy lékaře vám moc nepomohu, může se jednat o následky infekce, ale i o problémy spojené třeba s arthrosou kloubu. Navštivte, prosím, ortopeda, který je na toto specializován, vybrat vhodného lékaře dle vašich preferencí a ev. s objednáním na čas (abyste minimalizoval vysedávání v čekárnách, chápu - ztráta času) vám pomůže zrealizovat naše nová objednací služba ke specialistům, zde odkaz na registraci a pak postupujte dál podle textu: https://www.ulekare.cz/jak-funguje-objednani-k-lekari

Opakované záněty kloubů

20. 3. 2023

Dobrý den, opakovaně mám v poslední době každý rok zánět nějakého kloubu (zánártní kůstky, vazy u kotníku, zápěstí, loket), aktuálně obě kolena (diagnostikoval náhodně chirurg - sono při kontrole žil, protoře jsem měla u obou kolen otok s výpotkem, předepsán diclofenac Al 50mg ), rehabilitovala jsem ramena - bolí deltový sval, v lednu ortoped předepsal Biofenac + rehabilitace, v dubnu má následovat kontrola. Bohužel nevím kam se obrátit, aby mi bylo provedeno nějaké komplexnější vyšetření a stanoven nějaký systematický postup léčky - dosud každý lékař řeší aktuálně jen danou část těla a nevidí spojitosti a já mám už docela velké obavy. Před cca 10 lety jsem měla pozitivní revmatoidní faktor, bohužel místní revmatoložka řešila ibuprofenem, více jsem ji nezajímala. Před dvěma roky jsem si u obvodní lékařky vyžádala vyšetření krve na RF, bylo negativní...ale ty bolesti mne již omezují...jinak jsem aktivní, sportuji, ale bohužel mám stále častější omezení. Děkuji za jakoukoliv radu, kam se mám obrátit nebo jaké vyšetření u obvodní lékařky či ortopeda požadovat.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně vám doporučím jít na revmatologii a vybrat si nějakého lékaře se zájmem o pacienta /reference můžete získat na internetu/, udělá odběry krve na aktivitu onemocnění, rtg snímky, probere s vámi vaše potíže a ev. doplní další potřebná vyšetření. Podotýkám, že RF už není diagnosticky spojen s RA - není specifický, specifické pro RA jsou autoprotilátky anti CCP /anti citrulinové/- při pozitivitě se jednoznačně jedná o RA. Pokud s lékařem nebude řeč, můžete si je nechat zjisti v laboratoři i jako samoplátce a k vyhledání vhodného lékaře pro nastavení léčby použít naši novou objednávací službu zdarma, na tomto odkaze po registraci postupujte podle nápovědy dál: Jak funguje objednání k lékaři app.ulekare.cz

Biologická léčba

20. 3. 2023

Dobrý den, léčím se s RA 9 let, je mi 43 let, bralo jsem methotrexat 20 mg týdne, druhý den 2 tbl acidum folicum. Protěže mě bolely klouby na dostala jsem od srpna biologickou léčbu. Protože jsem zdravotní sestra, chtěla bych vědět, co je "horší" zda biol. léčba nebo methotrexat z hladítka rakovinoveho bujení. A zdá se po nějaké době dá vrátit k pouze methotrexatu. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, takto obecně položenou otázku nelze zodpovědět, protože biologická léčba jsou stovky molekul a každá s jiným terapeutickým působením. Já osobně bych se méně bála biologické léčby, protože je cílená na jednu strukturu v těle, MTTX je cytotoxický spíše plošně - zaměřen na dělící se bunky a bunky v zánětu. Lepší by bylo, kdybyste napsala, jakou molekulu biolky máte a potom je možné víc vysvětlit mechanismus působení biolky a přiblížit vám efekty i rizika, popisovaná v příbalovém letáku. Možná by nebylo ani nutné k žádné jiné léčbě se "vracet", mnohdy se stane, že biolka zastaví zánětlivý proces i na mnoho let po vysazení léčby, ještě když pomůžete tělu dalšími způsoby snižijícími zánětlivost v těle, může se vám to podařit. Hezký den.

Bolest kloubu

19. 3. 2023

Dobrý den.V 16 letech se mi objevila na kloubech lupénka a poté výsev po celém těle.Časem se mi ložiska drželi jen n kolenou a loktech,mírně na jiných malých kloubech.Nyní je mi 62 let a asi před 2 lety mi ložiska téměř zmizeli.Bohužel bolí záda ,sedací nerv a jsem celá celkově ztuhlá.Momentálně mě bolí již 2 měsíce kyčel,jsem již 2 měsíce objednaná na neurologii a jdu tam až 27.3.Byla jsem u praktického lékaře,ta mi dala obstřik a novalgin,ale bolest je pořád stejná,hlavně v noci nevím,jakou polohu zvolit abych se vyspala.Ta bolest se sřídá.Jakmle mě přestane bolet jeden kloub,během měsíce se mi přestěhuje bolest jinam. Myslím si zda se nejedná o psoriatický revmatismus.Děkuji za odpověď .
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud vás bolí kloub a nebyla jste blíže vyšetřena-nejde ani odhadnout, o co u vás jde. Měla byste mít alespon rtg kyčle a k tomu rtg dolní páteře - příznaky bolestí páteře se často promítají i do kyčle. Dojděte si k obvodnímu a požádejte o rtg, jinak budete muset bud k ortopedovi nebo neurologovi. Teprve po vyloučení a zaléčení potíží od kyčel.kloubu nebo do páteře - když bude bolest přetrvávat, tak bych se obrátila na svého revmatologa a popsala mu své potíže i donesla výsledky předchozích vyšetření. Hezký den.

Inzerce: