Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
2. 5. 2024

Dobrý den,tvoří se MÉ voda nad kolenem,nebolí to,ale omezuje při pohybu.Mám altróza mez1-2.Na ortopedii chodím.Dékuji moc
Odpověď lékaře:
Dobrý den, arthrosa jako degenerativní onemocnění chrupavky patří na ortopedii a ortoped by vás také měl adekvátně léčit. Nepíšete o druhu dosavadního léčení, délce onemocnění, zda byla nějaká punkce apod. - pokud lékař nemá podezření na revma, je právě ortoped tím lékařem, kterému přísluší vás léčit, adresujte dotazy přímo jemu, zná váš zdravotní stav a historii onemocnění. Můžete požádat o ortezu, rehabilitace zaměřené na koleno, léčbu léky nebo injekce do kloubu s kyselinou hyaluronovou. Možností je více, lékař by vás měl o možnostech informovat. Hezký den.

25. 4. 2024

Dobrý den, rád bych zjistil možnost využití biologické léčby artritidy pro mají maminku (57 let) Děkuji, TB
Odpověď lékaře:
Dobrý den, biologická léčba se většinou schvaluje v centrech biologické léčby, kde se můžete s maminkou objednat sami a nebo přímo u ošetřujícího lékaře vaší maminky, který bud sám biolku doporučí nebo vás odešle do centra biologické léčby. Seznam center zde: https://www.revmaticke-nemoci.cz/centra-pro-lecbu Hezký den.

22. 4. 2024

Dobrý den , mám otce ročník 1954 , má MB 5 stádium je již ve starobním důchodu, poslední dobou se jeho stav zhoršuje , ráno se cítí ztuhlý vše ho bolí . Nemá biologickou léčbu, když začala být dostupná bylo mu řečeno že na ní nemá nárok. Dnes vidím ,že jí dostává téměř každý , měl by i můj otec na takovou léčbu nárok a kam by se měl obrátit , aby jí dostal ??? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, může tatínek navštívit Centrum biologkcké léčby, seznam v České republice je zde (ke stažení v textu): https://www.revmaticke-nemoci.cz/centra-pro-lecbu ˇUplně obecně platí, že biologická se dává mladším ročníkům, aby se zachovala jejich pracovní schopnost, ale i starší ročníky mají naději, když ale vystřídali několik druhů obecné léčby RA - což tatínek asi měl, ale nepíšete, že by se v současnosti léčil nějakými léky. V Centru biologické léčby by vám měli zhodnotit jeho stav, vemte s sebou všechny zprávy co má od revmatologů, pokud nemá, je lepší se vrátit k revmatologovi a léčit se klasicky, biolku může dostat po čase. Hezký den.

21. 4. 2024

Mám autoimun. onemocnění- SLE, crohn. chorobu a přidružené projevy. Beru 3 r. Prednison 5 mg denně, Pentasu 4g denně a Plaquenil 200 mg denně. Mám celkem velmi nízké střídající se příznaky, dají se dobře překonat a žít celkem běžný život. Nyní mě chce revmatolog nasadit Metrotrexát. Chci se zeptat, zda je tento lék nutný pro mojí současnou situaci, přijde mi, že jde o příliš radikální řešení. CRP mám 4, kalprotektin do 300. Otoky kloubů nepozoruji, dominuje občasná únava. Na začátku byly známky vasculitidy, nyní již ne. Také nevím, zda lze brát Pentásu s Metrotrexátem.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud váš lékař navrhuje změnu léčby, je třeba diskutovat o důvodech přímo s ním. Nechte si vše vysvětlit, aktivně se ptejte, je to vaše zdraví - na západě se s lékaři volně diskutuje a pacient je aktivní, u nás to můžeme změnit jen my sami. Zeptám se ještě: lékař, který chce nasadit Metotrexat je revmatolog, který léčí váš lupus nebo gastroenterolog, který pečuje o vaše střevo? Oba by se měli totiž shodnout na změně léčby, ptejte se i na názor toho druhého, doneste zprávu a zeptejte se přímo. Hezký den.

16. 4. 2024

Dobrý den,prosím o Váš názor. Je mně 37 let a od nízkého věku jsem se potýkala s bolestmi velkých kloubů, hlavně v klidu. Bylo to vždy nějaké období, které poté přešlo. klouby se střídaly, byly to hlavně kyčle,kolena,později zase zápěstí,ramena...Nějak jsem si zvykla s tím žít. Dlouhodobě mě provází i časté zvýšené teploty a únava. Vše vygradovalo po druhém porodu ( 33 let),kdy mě začal bolet levý loket. Pan doktor řekl,že je to tenisový loket z nošení dítěte,dal antibiotika, obstřik, ruku do sádry, následovaly rehabilitace, do měsíce po rhb. bolest zpátky,přidal se pravý loket. Bolesti šílené,ve dne v noci, opakovaly se obstřiky už do obou loktů, bez bolesti jsem vydržela vždy 3 týdny až měsíc. Chirurg chtěl lokty operovat pro dg. tenisový loket na čemž se neshodl s ortopedem, který řekl,že je to nesmysl a že musí jít u mě o imunitní problém, kdy něco mé klouby napadá. Poslal mě na revmatologii, tam 2x hraniční testy, 2x v pořádku. Paní revmatoložka se mě vždy zeptá na spoustu otázek, mé odpovědi jsou dá se říct na vše kladné,tedy že trpím vším co revma provází,ale nic se neděje a jdu domů s tím,že to ještě na diagnozu není a ať doufám,že nebude ,že se to stejně nedá léčit a jestli chci předepsat něco na bolest( neberu nic, musela bych brát 24/7. Jen velmi zřídka jednou za nekolik měsícu kdy si chci na chvíli odpocinout od té neustálé bolesti. Mimo to, nejsem bez bolestí ani se silnými léky,jen to trošku zmírní. Klasika nezabere vůbec. Jiné klouby do těch loktů bolí taky pořád, ale ne každý den. Střídá se to. Hodně reaguji na změny počasí,které jsou pořád. Když chvíli sedím,vstávám opravdu jak 90letý důchodce a trvá mně, než se rozhýbu. To stejné,když si chvíli lehnu,Prosím napadá vás,kde by mohl být problem? Jsem velmi aktivní člověk, sportovec, řekla bych až hyperaktivní a strašně mě to omezuje a trápí. Psychika už po těch letech taky dostává zabrat, nepřijde mě v pořádku mít v tak nízkém věku bolesti.Moc dekuji za váš čas.S pozdravem Eva.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud revmatolog nic opakovaně nenachází, objednejte se na imunologii, mohlo by jít o dlouhodobé infekční neléčené onemocnění typu boreliosa, babesiosa, chlamydiosy a podobně. Imunolog dělá i širší škálu testů než revmatolog, zkuste si sehnat ambulanci ve velké nemocnici. Hezký den

Inzerce: