Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Výsledky vyšetření

12. 11. 2021

Dobrý den, tak vám píši jak jsem slíbila na začátku léčby, pokud si vzpomínáte na vaše doporučení užívání medrolu. Dnes mě informovala dr. že výsledky krve jsou bezvadné, crp je v pořádku( ale nezeptala jsem se kolik) a léčbu medrolem budu brát ještě asi týden 4 mg a pak už začnu vysazovat na 2 mg a do ztracena . Dokonce jsme MTX snížily z 15 mg na 12,5 mg což mě nesmírně těší. Tímto vám chci poděkovat za vaši pomoc, kterou jsem opravdu potřebovala. Jsem bez bolestí a život mě zase začal bavit. Zbavila jsem se zánětu v těle a i pomoc při potížích s močovým měchýřem jsem velice ocenila. Děkuji za tuto poradnu a vám lékařům zde na poradně. Jana
Odpověď lékaře:
Děkuji za zpětnou vazbu. Rádo se děje a at je vám i nadále dobře a můžete aktivně užívat krásy života. Hezký den.

Vakcinace proti chřipce

12. 11. 2021

Dobrý den , je možným spouštěčem RA vakcinace proti chřipce ?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, v tomto ohledu jsem zatím nic oficiálního nečetla. Hezký den.

Objednání vyšetření

8. 11. 2021

Dobrý den, letos v dubnu jsem prodělala COVID-19, od té doby mám často studené prsty na rukou a někdy i nohou. Dost silnou bolest na levé ruce-hlavně prostředníček v kloubu. Mám i občas ztuhlost prstů na ruce. Je mi 41 let. Jsem levák. Léčím se se štítnou žlázou, mám vysoký krevní tlak a po COVIDU cukrovku 2.typu. Vše mám pod pravidelnou kontrolou lékařů. Byla jsem u praktického lékaře. Nechce mi napsat žádanku na revmatologii. Napsal mi to prvně na neurologii. Tak nevím, co mám dělat. Aby se vše podchytilo včas. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Můžete využít naši objednávací službu - kdy vás sestry objednají v regionu ke specialistovi revmatologie podle vašich časových i dojezdových preferencí. Službu najdete zde: https://www.ulekare.cz/poradna Určitě se s nimi domluvte i ohledně doporučení od obvodního lékaře, někdy jej specialisti nepožadují a někdy ano. Hezký den.

Vliv stravy na artritidu

8. 11. 2021

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda má vliv na revmatoidní artritidu i strava? Popřípadě, co by bylo vhodné jíst. Dále se chci zeptat na používání Inca colagenu. Má to význam? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, zásadní vliv na léčbu jako takovou strava nemá, rozvinutá RA by se měla určitě léčit farmakologicky/léky/ a doplnkovými metodami /fyzioterapie, lázně a pod/, strava může přispět ke snížení zánětlivosti v organismu - určitě se doporučuje tzv. středomořska strava nověji autoimunitní protokol /AIP/ ev. gaps. Určitě je dobré poradit se s odborníkem na stravování, aby byla stravování bylo opravdu učinně nastavené. Colagen určitě prospívá - jednak léči stěnu střevní a jednak dodává do těla stavební látky pojiva - kolagen. Hezký den.

Magnetická resonance

3. 11. 2021

Dobrý den . Prosím o odpověď zda odhalí magnetická resonance revmatoidní příznaky . Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě není magnetická resonance základním vyšetřovacím modem - odhalí až pokročilejší změny u revmatoidní arhrtitdy, jak na kloubech tak na jiných orgánech, které může RA postihnout. Indikuje se ale až při větších a déletrvajcích potížích, základní vyšetřovací metody ke stanovení RA jsou anamneza /pohovor o historii nemoci, rodině, potížích člověka a pod/, vyšetření těla a a laboratorní vyšetření, doplnkově rentgenové vyšetření ev.ultrazvuk kloubů. Hezký den.