Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Václav Fertaľ 30. 4. 2019

Dobrý den vážený-á chtěl bych se zeptat jak se objednat k Vám na vyšetření případně na pohovor děkuji s pozdravem Fertaľ.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pro výběr kvalitních revmatologů využijte, prosím, naši novou objednací službu lékařům: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den.

Jana 15. 4. 2019

Dobrý den. Po velkých problémech mě byla zjištěna reaktivní revmativní artritda celého těla jako autoumunitní onemocnění. Chodila jsem k revmatoložce do Rychnova nad Kněžnou ,která nejevila žádný zájem o můj zdravotní stav a poslala mě do péče ortopeda .V současné době jsem od ledna na neschopence pro úporné bolesti zad .V květnu jdu na obstřik pod CT. Mezitím se mě bolest kloubů po celém těle podstatně zhoršila ,pálí mě klouby tuhnou a bolí mám během dne zimnici ,pobolívá mě hlava a jsem abnormálně unavená. V současné době si neumím představit ,že bych po obstřicích měla nastoupit do práce . Můžete mě poradit co mám dělat. Jsem od Náchoda
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě máte právo vyhledat si jiného lékaře, ktery o vás a vaši situaci bude jevit zájem. Můžete použít naši novou službu zdarma, objednani od našich asistentek, jen zvažte vzdalenost, abyste se tam dostala pohodlně: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den.

Miroslav 13. 4. 2019

Dobrý den, byla mi diagnostikovaná RA 2.až.3 st. a to v roce 2015.Z počátku jsem bral různé léky na bolest,pak kortikoidní léčba do žíly,což mělo jen chvilkový účinek.Pak jsem dostával injekce Metoject 15 mg,které jsem si sám píchal do stehna,ale také bez většího efektu. Nyní již 2 roky jsem zařazen do klinické studie na nový lék Upadacitinib 1x tabl. denně.Výsledky krev. testů jsou zatím v pořádku a rev.faktor kolísá kolem 12 a nyní se zvýšil na 20.Nevím,jaký má být přesný tento rev. faktor? Občas nyní však mívám pocení a to tak,že skoro celé tělo se potí a ruce jsou velmi studené.To mě zatím u této léčby trápí nejvíce.Roznáším totiž poštu a nejvíce to právě odnášejí prsty rukou,které jsou velice studené a modrají. A to si oblékám již dvoje rukavice a nepomáhá to.Když pak příjdu domů a prsty začínají pomalu se ohřívat,je to strašlivá bolest.Paní doktorka si s tím zatím neví rady,byl jsem i na vešetření cév a žil a tam je to v pořádku.Je to zřejmě příznak té RA,ale byl bych velice rád,kdyby se mi opět více prokrvovaly prsty,nebyly studené a modré.Když je velký mráz,tak vůbec konečky prstů necítím. Proto se obrácím na Vás s prosbou o pomoc-radu,jak tomu zabránit? Dále se Vás chci také zeptat,jaké Vy máte zkušenosti s tou biolog. léčbou a novým lékem Upadacitinibem a kdy popř. tento lék u nás bude již oficiálně uznán? Předem moc děkuji za všechny informace. S pozdravem Černohorský
Odpověď lékaře:
Dobrý den-biologická léčba u vás zjevně funguje,ale všechny tyto příznaky byste měl konzultovat s revmatologem. Nasvědčuje totiž váš popis tzv Raynauldově syndromu, nedokrevnosti periferních částí těla, která má také autoimunitní podklad a zjištuje se kapilaroskopii na spec.pracovištích velke nemocnice - revmatologického odd. Požádejte o toto vyšetření, pokud jste neměl...sám si asi nepomůžete, pouze symptomaticky- existují ohřívače do bot a do kapes, vyhrivane rukavice na baterie..poohlednete se po internetu, které by mohly zmírnit vaše příznaky. Stránka se základními informacemi, najdete i přírodní přístupy, ale důležité je podrobit se vyšetření u lékaře: http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/diskuse-o-problemech-u-lupusu_/brneni-a-bolest-prstu-a-plosek-rukou-a-nohou_.html Hezký den.

Skálová 9. 4. 2019

Dobrý den, chci se zeptat, zda v případě, že mám S-RF IgA nad 100, RF IgG a RF IgM norma automaticky znamená diagnozu RA? :-( A u psoriatrické atritidy jsou RF negativní? Děkuji moc! Momentálně bojuji s nadměrnou únavou a bolestmi kloubů...
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pro dg RA jsou směrodatné protilatky anti CCP, anti citrulinové, potom je RA sto procentni, jsou vysoce specifické, Pokud je nemáte provedeny, nemůže lékař dg spolehlivě stanovit. RF je již zastarala vyšetřovací hodnota, není vůbec specifická pro revmaticke nemoci, může být i u dalších diagnoz. Podrobila bych se širšímu vyšetření, na revmatologii nebo imunologii, kde by měli stanovit přičinu vašich problémů s větší jistotou. Hezký den.

Jana Veselá 9. 4. 2019

Dobrý den,mam dotaz syn,27 let se léčí od 19 let revmatoidni antritidou,zacla ho bolet krcni páteř,a lekarka ho poslakana rengen fo Prahy,můžu poprosit o jaky rengen jde děkuji Veselá
Odpověď lékaře:
Dobrý den -bohužel označení rentgen je obecné, to nemohu vědět, co lékařka zamýšlí / obyčejny rentgen je všude, speciální ve větších městech, může jít i o CT, také NMR - i když to není rentgen v technicke složce/...Musíte se vždy zeptat proaktivně na návštěvě lékaře sami, i syn-máte právo na podrobnější vysvětlení - proč posílá, co chce zjistit či vyloučit, co se potom bude dít a podobně. Hezký den.