Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolest kloubů

12. 6. 2023

Dobrý den, prosím o radu či objasnění potíží. Delší dobu mě bolí klouby,kosti. Mám na rukou viditelné změny malých kloubů velmi bolestivé s omezením hybnosti. Bolí mě i za krkem,ramena,kyčle,kolena , kotníky....v minulosti jsem již navštívila revmatologii, krevní testy byly negativní. Poslední dobou cítím celkové zhoršení. Analgetika a masti, krémy,pohyb nijak nepřispívá ke zlepšení. Prosím Vás..co bych měla udělat ke zlepšení a řešení mého stavu? Děkuji s pozdravem
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je potřeba aktualizovat vyšetření na revmatologii, protože staré vyšetření už nic nevypovídá o aktuálním stavu vašeho těla a jeho potíží. Navštivte revmatologa a požádejte o znovu-vyšetření. Hezký den

Cena biologické léčby

12. 6. 2023

Dobrý den, zajímalo by mě zda se mohu podílet na platbě biologické léčby a kolik biologická léčba stojí děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud vím, pacient nemá v současnosti možnost si jakkoli biologickou léčbu platit. Obecná odpověd ohledně ceny také neexistuje, protože existují už doslova stovky molekul látek, které se jako biologická léčba používají a každá má jinou cenu. Pokud máte zájem o biologickou léčbu, kontaktujte svého lékaře nebo rovnou Centrum pro biologickou léčbu, seznam najdete zde: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatologicka-centra Hezký den.

Vysazení léků kvůli zelenému zákalu

9. 6. 2023

Chtěla bych se zeptat, léčím se s revmatoidní artritidou, již 5rokem.Uzivala jsem medrol , který jsem letos z jara vysadila a trexan nebo, který beru po celou dobu,od začátku léčby.Medrol byl vynechán po dohodě lékaře, cítila jsem se dobře.Nyni mám ale velké bolesti vsech kloubů,na nohou,na rukou..medrol byl vysazen na doporučení oční lékařky, protože u mě zjistila zelený i šedý zákal.Rikala, že to mají na svědomí kortikoidy, které beru na revmatoidní artritidu.Chtela jsem po mém revmatologovi jinou léčbu, třeba nesteroidní nebo biologickou.Ale neshledala jsem se s jeho podporou.poradite mi, jaké léky místo medrolu?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, revmatolog má k dispozici celou škálu léků kromě Medrolu, samozřejmě, pokud jsou takové nežádoucí učinky Medrolu - podávat se již nemá. Váš lékař je povinen zvolit jiné léky z baterie léků na léčbu RA, nesmí vás nechat bez léčení, pokud tomu tak je, urychleně si hledejte jiného, poctivějšího a vstřícnějšího revmatologa. Léky, které se užívají k léčbě RA najdete na našich stránkách na tomto odkaze, je jich opravdu celá škála, určitě lze nakombinovat léky i pro vás: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatoidni-artritida-moznosti-lecby Až bude vaše nemoc v klidové fázi, lze využít i lázeňské léčby - její benefity jsou veliké. Hezký den.

Problém s palcem na noze

8. 6. 2023

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne mojho problému s palcom na nohe. Cca 2 roky dozadu som v ňom mala zápal (obstřik, ) 2 mesiace som nemohla poriadne chodiť, bolo to veľmi nepríjemné. Vzniklo to buď úrazom, preťažením alebo príčinu neviem. Nie som si tým úrazom úplne istá. Mám 36 rokov, som atopik (celkom pod kontrolou, ale teda autoimunitné ochorenie tam je), športovec, 154cm, 54kg, nie som vegetarián, ale stravujem sa pomerne zdravo (si myslím), riešila sa kyselina močová, kvoli dne, to vyšlo v poriadku, ale nedávno som sa dozvedela, že to nie je 100% vypovedajúce. Palec sa po 2 rokoch ozval, nie je to nejaké hrozné, ale trošku v ňom plne, ťahá, myslím, že nohu nezaťažujem kvoli miernej bolesti správne. Premýšľam, čo by to mohlo byť, babka je revmatik, začalo jej to v 40tke. Takže tápem medzi dnou, revmadoidnou artritídou alebo len zranením, rada by som predišla recidíve. Vopred ďakujem za rady. Posledná návšteva chirurga, ktorý sa mi o palec pred dvomi rokmi staral, bola celkom oničom, doporučil znovu obstřik, ale ani mi tu nohu nevzal do ruky, len sa na ňu pozrel, tak z metrovej vzdialenosti a vyhodnotil od pohľadu, že tam zápal nie je, že to nie je napuchnuté. Napuchnuté to fakt nie je, ale v určitom bode to bolí (mierne) na dotyk. S behaním sa už pomaly lúčim, ale rada by som sa vrátila k lezeniu a užívali si naplno turistiku. Mám si zájsť na dbery ohľadne reumy, prípadne k ortopédovi, obvodnému lekárovi ? Alebo len zbytočne plaším a chce to len trochu oddych a "namazať" ? Pekný deň prajem
Odpověď lékaře:
Dobrý den, těžko odpovědět, když na dálku nemohu ani prohlérnout palec, ani prohmatat natož ordinovat testy. Obratte se s důvěrou na vašeho praktika, měl by erudovaně poradit a vyšetřit, ev odeslat k odborníkovi, podle toho, co zjistí vyšetřením a na revmatologii si dojděte pro jistotu taky /uvedte, že máte RA v rodině/. Ted je ale nejvhodnější udělat testy na dnu a zánět obecně - aby se zjistilo, zda se neaktivovala dna nebo jiné onemocnění. Hezký den.

Otužování s revmatoidní artritidou

8. 6. 2023

Mám seronegativni revmatoidní artritida..,.mohu se otužovat? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jakékoli aktivity typu otužování nebo sauna jsou silně individuální, proto je nutné to vyzkoušet a pozorovat reakce těla. Nic jiného vám poradit nemohu - vlastní zkušenost je nej. Hezký den.

Inzerce: