Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Miroslava Grossová mm 3. 4. 2020

Mám vysoké nárty -artrozu nárty bolí jak v klidu tak i při větší námaze ,špatně se mi rozchází kdykoliv si Sednu v noci taktéž bolest léčím se na revmatologie asi dva roky záněty nejsou potvrzeny rehabky nepomáhají léčba trexan 10mg jednou týdně asi dva roky efekt žádný,funguji jen díky lékům na bolest aulin,voltaren,nimesil
Odpověď lékaře:
Dobrý den-bohužel, pokud nemáte potvrzeny zánětlivé parametry v krvi -léčba je nastavena správně. Nezbývá než se poradit s lékařkou na revmatologii na změně a vyladění základní léčby-abyste spolu našli lék, který bolest ztlumí v jednom roku a nemusela byste brát tolik léků na bolest. Určitě by stálo za t též požádat o lázenskou léčbu - pacientům dělá velmi dobře a efekt vydrží. Hezký den.

Květa Mošnová 1. 4. 2020

Jemi 58 let, Trpím bolestmi kloubů a zimnicemi. Pokud mi bude diagnostikovaná revm. artritida je možné si zaplatit biologickou léčbu z vlastních prostředků pokud ji lékař nepředepíše? Předepisuje se prý pouze pro nejtěžší případy. Ráda bych ještě pracovala ale v tomto stavu to dlouho nevydržím. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, biologická léčba má přísné indikace-většinou se dává, až když nefungují běžně používané léky dlouhodobě. Díky dobře nastavené léčbě obvyklé léky velmi dobře fungují a zastaví rozvoj nemocí. Musí být však nastaveny v časné fázi onemocnění. Biologická terapie je schvalovaná pojištovnou, sama si ji platit nemůžete, ani částečně - pro vaši informaci : průměrně stojí půl milionu korun na rok. Navštivte brzy revmatologa, abyste měla nastavenu učinnou léčbu a můžete pokračovat v práci, dobře se osvědčuje též lázeňská léčba v klidové fázi nemoci /zejména Jáchymov si pacienti hodně chválí/. Hezký den.

Zdenka 31. 3. 2020

Dobrý den, v noci mě probudila bolest kloubů na prstech obou rukou. Všechny prsty mám otekle a klouby na nich jsou bolestivé. Prosím o radu, co by mohlo být příčinou. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud máte prsty oteklé a bolestivé nejspíše jde o autoimunitní zánět, tzv.revmatoidní athritida nebo reaktivní arthritida /reakce na zánět v těle, který se odrazí na klubech/.V dnešní době je těžké dostat se kvůli karanténě k revmatologovi (kvůli koronaviru), zkuste se přece jen objednat-ordinují větš. na telefonu a určitě navštivte obvodního lékaře-na okamžitou pomoc. Obvodní lékař doporučí vám protizánětlivou léčbu obecnou a léčbu proti bolesti,které vám uleví do doby, dokud se nedostanete k odborníkovi-revmatolog. Hezký den

Zdeňka 26. 3. 2020

Dobry den, uzivam injekce lek Metoject 10 mg. Obavam se,zda-li lek mi nemuze snizovat imunitu ,ktera je dulezita prave v teto dobe. Jestli by nebylo lepsi,pokud nemam potize, vysadit injekce. A zda mohu uzivat vitaminy c apod., Dekuji Behenska
Odpověď lékaře:
Dobrý den-žádné přerušování léčby není na místě. Pokud se citíte dobře, píchejte injekce dál, samozřejmě, pokud byste měla projevy akutní infekce jakéhokoli druhu-v tom případě se injekce do vyléčení nepíchají. C vitamín můžete v pohodě. Hezký den.

Pavla Tomkkva 25. 3. 2020

Děkuji Vám za odpověď.A co vitamin C a zinek,také by mohl RA zhoršit?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vitamín C je potřebný pro normální fungování těla, pokud nebudete dávat mega dávky (stejně přebytek odejde močí), můžete jej v klidu užívat, stejně jako Zinek .Hezký den.