Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
6. 11. 2023

Dobrý den, Mám RA II-III st. a indikuji si nyní Metotrexát 15 ml 1x týdně a k tomu mi teď na revmatologii přidali Yuflyma 40 ml 1x za 14 dnů. Na MR by byla zjištěna sakroiletida v SI skloubení a bolesti stálé přetrvavají již 6 měs.,rehabilitace vůbec nepomohly. Je prosím na to nějaký lék?Zatím užívám od bolesti jen Diclofenac duo efect a ten mi tak zabere na cca 6 hodin a pak bolesti opět . Uvažuji proto,že si zažádám o KLP v lázních Jáchymov,proto jsem jim i psal ohledně těch radonových krabiček,ale nebyli schopni mi přesně odpovědět na co se indikuji,jak často a zda mi to může pomoci s těmi bolestmi. Proto se obrácím na Vás,zda máte nějaké zkušenosti s těmito rad.krabičkami,jak se aplikuji,zda přímo na ty bolestivá místa a zda je větší naděje na zlepšení zdrav. stavu než klasické radonové koupele,které jsou myslím slabší. Pak bych se teprve dle Vašeho vyjádření rozhodl,zda má vůbec cenu tam jet. Předem moc děkuji za všechny dotazy. S pozdravem Černohorský
Odpověď lékaře:
Dobrý den, sakroileitida je spíše v obrazu Bechtěrevovy nemoci, požádala bych svého revmatologa o přešetření a určitě aktualizaci dávkování a druhů léků, když vám stávající léčba nezabírá, určitě by měl oš.revmatolog o tomto vědět - on vám dávkování upraví ev. zvolí jiný vhodný lék či kombinaci. Radonové krabičky se opravdu přikládají na bolavá místa, jejich nasazení však indikuje lázenský lékař, který vás na začátku pobytu vyšetří a určí, zda by byly vhodné nebo ne. Já osobně bych se nebála lázní jen s radonovými koupelemi /nejsou tam jediné jako procedura, komplexní přístup vám může též velmi prospět/ - vyzkoušel byste, měl zkušenost a přístě již byste mohl referovat a požádat třeba o silnější léčbu pomocí radonových krabiček. Předem se to nedá určitě stanovit, navrhovala bych vám postupné lázenské pobyty a srovnání efektů. Pacienti popisují pozitivní efekt Jáchymova až rok po skončení lázeňské léčby - určitě budete k nim patřit také vy :). At vám to vyjde a hlavně pomůže. Hezký den

4. 11. 2023

Dobrý den, již 13 let se léčím na údajnou RA , nyní je m 32, veškeré léky jsem snášela velmi špatně ( zvracení , průjmy , migrény) a vše vygradovalo injekčním MTX. Po něm jsem přes dva roky opakovaně končila v nemocnici s vodou v břiše. Již tenkrát mě měl zarazit přístup mého revmatologa co stále opakoval, že z injekce to není. A až po zprávě z gastra, aby se mě vysadila injekce se mě tento stav již nevrátil. Od té doby jsem pouze na Medrolu, Jenže na tom jsem už celých 13 let. Každou návštěvu, kdy doktor pouze koukne do počítače a na krev, řekne vše ok , a Já se zeptám zda mohu tedy zkusit vysadit medrol rozběhne se dlouhá přednáška o tom jak jsou to "debilní" nápady. A že budu invalida, a nic jiného mě dát nemůže, když na vše mám vedlejší účinky. Pokud chci probrat jak se tedy citím, zda se na to může kouknout více do hloubky, jsem zastavena s tím, že mluví on. Tedy moje pocity co tělo dělá a kdy neví. Pokaždé návštěvě si protiřečí, jednou můžu zkusit druhé dítě, podruhé zase v žádném případě. K panu doktorovi jezdím vážně od mládí a v začátcích mě velmi ulevil, ale nyní s každou návštěvou sleduju, že to nikam nevede. Chci se byvit i o vedlejších účinkách léčby, o změně stravy a životního stylu. a vždy jsem zaražená slovy to mě nezajímá. Pokud chci říct kde mě co bolí opět jsem stopnutá, že mě nic bolet nemůže. Bojím, se že když začnu chodit jinam, že mě nevezmou. Protože lékaře mám a jak on sám řekl nevážím si toho. Dokáže te mě prosím v tomto poradit. Sama jsem již začala obepisovat jiné Revma centra. Může toto mít i vliv na to že ma ID 1 st.? děkuji Vám
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně se nebojte objednat jinam - právo pacienta si zvolit svého lékaře, na návštěvě se nikdo ptát nebude, zda máte nebo nemáte lékaře...., můžete požádat i o konzultaci v Revmatologickém ustavu v Praze Na slupi, služby jsou k dispozici lidem z celé České republiky. Internetova adresa: www.revma.cz Hezký den.

31. 10. 2023

Dobry den, Zijeme v Kanade a moje manzelka ma PMR (podle laboratornich vysledku). Uvedomuji si, ze to neni vase specializace, ale je to snad dost blizko abyste se k tomu mohli vyjadrit. Zajimalo by nas, jake byste volili leceni (manzelka bere prednison), a jestli jsou nejake ceske lazne, ktere byste doporucili - jsme momentalne v Cechach a budeme zde do 19. listopadu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, omlouvám se za prodlevu v odpovídání - lázně na RA jsou určitě nejlepší v Česku: Jáchymov, Teplice v Čechách, Velichovky a Klimkovice - záleží, jaké druhy služeb a ubytování máte raději. Je dobré si projít jejich weby a rozhodnout se. Doufám, že informaci o lázních využijete i při další návštětvě Čech a ještě jednou se omlouvám za zpoždění odpovědí /personální změny/ . Léčení této nemoci kortikoidy je standartní a naprosto v pořádku, důležité jsou kontroly a další preventivně užívané léky, na snížení než. učinků kortikoidu, více zde: https://lupusinky.estranky.cz/clanky/lecba-lupusu/chytre-sestero-u-brani-kortikoidu.html Hezký den.

25. 10. 2023

Dobrý den. Omlouvám se předem, pokud mé psaní nebude zrovna příznivé. Pocházím z Uherského Hradiště, docházím k Mudr. Dokoupilové . Měla jsem v roce 2013-2015 biologickou léčbu. Od prosince 2023 znovu. Vůbec si nerozumím s paní doktorkou, za ty roky docházení je to čím dál horší. Paní doktorka nadává bězně sestrám, o pacientech v přítomnosti jiných pacientů mluví velice nehezky, ordinuje běžně dva cizí pacienty současně bez bližšího posouzení, pouze papír a počítač. Většině docházejících pacientů doslova vytváří trpící situace s dobou čekání i 5 hodin a vyšetřením v řádu dvou- tří minut. Měl by někdo osobně vyzkoušet přístup k pacientům. Za mě strašně stresující a ja si více nechávám devastovat tělo. Mohla bych docházet kamkoliv jinam, klidně na druhý konec republiky, jen když lěkař bude přívětivý, nebude vzbuzovat strach a vytvářet stres a bude se zajimat o můj zdravotní stav více než jen pohledem přes stůl. Předem velice moc děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, někdy je s lékaři potíž, jsou přetížení a možná i vyhořelí - je to extrémně náročné povolání. Pokud nejste s lékařkou spokojena, můžete si stěžovat zřizovateli /lékařské komoře atd a nebo kratší cesta je zvolit si jiného lékaře v dojezdové vzdálenosti, kterou ještě budete akceptovat. Může vám s tím pomoci objednací služba na našem dalším webu www.ulekare. cz, po registraci si zvolíte službu objednání. Kdybyste mohla dojíždět na Kyjovsko, v nemocncici je chválena lékařka: https://www.nemkyj.cz/revmatologicka-ambulance Hezký den.

24. 10. 2023

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je léčba kmenovými buňkami využitelná a úspěšná i při JIA (syn 15 let). Pokud ano je tato kombinovatelná s biologickou léčbou etanerceptem? Kdu v ČR tuto léčbu nabízí, uvedený kontakt v Brně již kmenové buňky nedělá. Děkuji. Pavla
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud vím, léčba kmenovými bunkami na J-RA se v Česku neužívá, biologická léčba je velmi učinná a efektivní, pokud vašemu ditěti nevyhovuje (nepomáhá, neni v remisi), vždy je možné změnit molekulu / druh biologické léčby/. Poradte se, prosím, s ošetřujícím lékařem /revmatologem/ svého dítěte. Hezký den.

Inzerce: