Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Dagmar 18. 6. 2020

Dobrý den,chci Vás poprosit o radu.Léčím se s revm.artritidou,užívám Trexan,Plaquenil,Prednison,Vigantol,kys.listovou,Caltrate.Na štitnou žlázu Letrox.Nyní jsem čerstvě po těžkém úrazu nohy s následným operačním řešením/šrouby/.Byl mi doporučen ortopedem k užívání Wobenzym.Mohu jej prosím s těmito léky bez obav užívat? Ještě beru dočasně ATB,a injekčně Fraxiparine.Děkuji mockrát za zodpovězení,moc mi to pomůže a uklidní.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, já osobně nemám Wobenzym v oblibě, je to jen průvan v peněžence, spíš tedy bych uvažovala ve vašem případě o krátkodobém použití PHlogenzymu...ale zkuste jen malé balení, abyste moc neutratila, není to vše spásné. Můžete jej užívat bez obav vzhledem k vaší další medikaci, ale strava se zeleninou, ovocem a vyváženým složením tuky, bilkoviny ,cukry je přínosnější, můžete se informovat třeba na autoimunitní protokol nebo tzv. středomořská straval-strava silně protizánětlivá, podporující hojení (jak RA ta khojení ran a zlomenin)í. Hezký den.

Petr 16. 6. 2020

Dobrý den, na straně k palci mám oteklý druhý kloub ukazováčku pod nehtem. Je to na omak pevné, někdy větší, někdy menší. Prst ohnu na 90 stupňů, pak už to nejde. Lze tento stav nějak léčit? Děkuji předem za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě že se dá mnoho dělat. Musí se zjistit příčina vašich potíží- navštivte svého obvodního lékaře,prohlédne vás a doporučí další postup. Hezký den.

Andrea 13. 6. 2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, už rok mě trápí bolest prstenicku na pravé ruce. Teď mám pocit že už to jde i do prostrednickcku. Prst bolí i na dotek, je napuchli a při ranim vstávání mám ruku, dá se říct nepohyblivou. Trvá než se prst rozhybe a hlavně to je dosti bolestivé. Dá se s tím něco dělat?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte svého obvodního lékaře - prst prohlédne, udělá potřebná vyšetření a zahájí léčení nebo odešle vás ev ke specialitstovi, podle toho, co uvidí,,,zda se přikloní spíš k zánětu nebo artrose. Hezký den

Marie 13. 6. 2020

Lze léčit hnědé fleky na holeních a pod nosem nebo červené fleky na tvářích (RA) volně dostupnými mastmi/léky bez nutnosti receptu?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, hnědé fleky bych jen tak naslepo rozhodně neléčila, mě by je vidět lékař. Navštivte svého obvodního lékaře-od toho ordinuje, aby vám pomohl. Určitě by tyto afekce měl vidět též váš revmatolog, může jít o přidružený zánět cév - vaskulitidu a revmatolog by vás měl v léčbě vést a doporučit dalsí postup Hezký den

Anna 8. 6. 2020

Dobrý den,také bych vám chtěla dát vědět jak jsem dopadla,nakonec mě vzali v mostě, 5.5.nasadili metypred 4mg,neumíte si představit jaké noci a dny v bolestech prožívám, dali mi nízkou dávku poněvadž jsem tři roky po chemoterapii, zhubla jsem pět kilo, můžete poradit, jaký lék by mi mohla p.doktorka předepsat abych netrpela?děkuji moc na kontrolu jdu 23.6.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně byste měla mít ještě nějaký lék proti bolesti - skupina nesteroidních antirevmatik. Požádejte lékařku do recept, nikdo bolest trpět nemusí, já osobně bych dala přechodně vyšší dávku kortikoidu,aby se nemoc uklidnila a postupně se snižuje. Hezký den a brzské vyřešení vašich potíží.