Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
17. 6. 2021

Dobrý den, prosím o radu zda se může dlouhodobě denně užívat 1tbl. Oramellox 15 mg na revmatické bolesti?Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Jano-nepíšete, zda máte ještě jiné léky na revma nebo na jiné onemocnění), zda jste neměla v minulosti nějaké problémy se žaludkem a v jakém stavu jsou vaše klouby-jaké máte u RA potíže? Tohle vše bych potřebovala vědět, aby moje odpověd pro vás měla nějaký smysl. Děkuji. hezký den.

16. 6. 2021

Dobrý den, je mi 24 a kvuli ockovani jsem na 14 dni vysadil mtx 17,5 mg. Nasledne mi doktorka ke snizeni otoku doporucila navysit z 2x5mg prednisonu na 7×5mg. Tp se stalo zacatkem kvetna a od te doby se muj stav zhorsil (po 3 mesicich zacalo bolet koleno a slabe tuhnout prsty na rukou). Doktorka mi odmitla navysit davky prednisonu a naopak chce, abych za 14 dni zase snizil na 2x5 . Bohuzel delam autoskolu a potrebuju mit tyto problemy pod vetsi kontrolou ( jako drive). Moje otazka zni, zda mohu zacit uzivat nest. Anti. Rev. Jako je ibuprofen nebo acelpyrin. A dale jake z nich ma mensi devastujici ucinky na telo z dlouhodobeho pohledu. Dekuji!
Odpověď lékaře:
Dobrý den, moc nerozumím tomu - vy užíváte kortikoidy 2x denně? Mají se podávat 1x denně, aby kopirovaly co nejvíce vylučování v těle a tam je nejvyšší hladina právě ráno, podávat kortikoidy vícekrát denně-píšete i 7x denne? / 35mg?/- není vůbec fyziologicky podloženo. Otázka druhá je proč vám lékařka nenasadí znova MTTX, pokud vám dobře fungoval? Lék kortikoid se má právě kombinovat s dalším lékem, aby se mohly dávat kortikoidu nižší dávky - je zjevné, že máte aktivní nemoc a tu obvykle jen kortikoid o nižší dávce v klidu neudrží. Správně cítíte, že by nemoc potřebovala ještě další tlumení-a zcela oprávněně uvažujete o NSA...ale acylpyrin bych nedávala, má poměrně silný nežádoucí efekt na žaludek, spíše tedy ibuprofen, ale spíše bych se přikláněla k návratu MTTX. Zkuste podávat kortikoid v jedné dávce ráno, ale: máte lék na ochranu žaludeční sliznice? Lék Helicid 10 má ochranný efekt na sliznici žaludku, dá se koupit volně bez receptu - berte 1 tobolku večer, ráno bude krásně hladina ochrany sliznice nastavena a kortikoidy můžete užít v jedné dávce. Pokud se situace se zánětem nezlepší, určitě zavolejte lékařce a pobavte se o druhém léku - bud MTTX a nebo konzultujte NSA - třeba poradí vhodnější přípravek na recept. Domluvte se s lékařkou - měla by vědět, jak se cítíte a co za léčbu zvažujete. Hezký den.

16. 6. 2021

Mohu se zeptat, co znamená pozitivní S_RFM z vysledku krve. A jak se k tomu stavet do navstevy revmatologie v pripade ze dneska vecer me bolely uplne vsechny klouby.
Odpověď lékaře:
Dobr den, specialně tuto zkratku neznám, každá laborka může značit trošku jinak - jde podle mě pravděpodobně o serovy revmatoidní faktror, pokud to tak je - bohužel tato protilatka je již zastarala, není specificka pro RA vůbec. Nejnověji se užíva anti citrulinova protilatka / anti ccp/, ktera je specificka pro RA temer ve 100 procentech. Do návštěvy revmatologie byste mohla užívat jemnější lék proti bolesti- paracetamol do 6 tablet denně a nebo ibuprofen - který má kromě učinku proti bolest taky protizánětlivý efekt, mohl by vám přinést větší ulevu tlumením zánětu kloubů. Poradte se s lékárníkem o výběru a dávkování ibuprofenu a poproste o dřívější termín na revmatologii, at máte cilenou léčbu vašich trablů lékařem. Hezký den.

16. 6. 2021

Mohu se zeptat, co znamená pozitivní S_RFM z vysledku krve. A jak se k tomu stavet do navstevy revmatologie v pripade ze dneska vecer me bolely uplne vsechny klouby.
Odpověď lékaře:
Otázka zodpovězena.

15. 6. 2021

Má dcera se léčí s revmatoidní artritidou asi pět let v Mariánských Lázních, neúspěšně, lékař jí jen stále zvyšuje dávky léků. Je jí 32 let, má dvě děti (1 a 3roky). Trpí velkými bolestmi všech kloubů. Nemůže se pořádně starat o děti. Manžel jí musí pomáhat s oblékáním a hygienou. Dcera je psychicky na dně. Prosím, pomozte jí.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nikdo nemusi chodit k lékaři, se kterým není spokojen, máme svobodnou volbu lékaře. Může jej změnit a tím pádem i způsob léčení. Můžete požádat sestřičky na naší stránce o objednání k novému revmatologovi, který bude mít nejdříve termín a bude v dojezdové vzdálenosti, která bude pro dceru ok, domluvite se aby jí to vyhovovalo. Kontakt na objednání najdete zde: https://www.ulekare.cz/poradna# Hezký den, snad jsem trošku pomohla v nelehké a bolavé situaci.