Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Používání vitamínů

2. 9. 2022

Zdravím mohu při braníTrexanu a Medrolu užívat i vitamíny?Na př.vitamin C,kyselinu lipoovou.Co by bylo ještě vhodné?Děkuji pěkný den
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ve vztahu k nemoci je možné brát určitě vitamín C, nejlépe přírodního původu /acerola např./ a vitamín D3-měl byste ale předem znát svoji aktuální hodnotu v krvi - samoplátecký test nestojí mnoho a D vitamín zásadně pomáhá u autoimunit. Info zde: http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/autoimunitni-onemocneni-snizi-vitamin-d-a-omega-3-mastne Já osobně bych se ještě přimlouvala, jak vyplývá i z uvedeného odkazu, za omega 3 mastné kyseliny ve formě rybího tuku. Vybírejte kvalitní, při pohledu na doprovodné informace na obalu hledejte vysoké hodnoty u EPA-nejlépe stovky !!! a vyšší hodnoty EPA než DHA. V tomto poměru (epa vyšší než dha) je rybí tuk silně protizánětlivý. Určitě doplnte své stravování o polyfenoly - olivový olej co nejvyšší kvality a jídlo směřujte směrem k středomořské dietě - hodně tučných ryb a ryb obecně a velmi mnoho pestré a barevné zeleniny. Hezký den.

Vyšetření revmatu

19. 8. 2022

Dobrý den,prosím jak vypadá vyšetření na revmatickou artritidu? Mám vyboceny palec,má praktická říká že je to z bot,přitom uzske boty nenosim jen pohodlné,LDK mám cadtec.invaludni kvůli artróze v koleni a nyní řeším vyboceny palec který bolí i v klidu,prý na vyšetření na Revmatologii mi praktik nenapíše protože prý před 2 říkám je vyloučeno že mám rwgmatiartrutidz,když mě před 2 říkám a vyšetřila znamená že za 2 roky ji nemůžu mít? Mám po celém těle bolesti i na kosti hrudním a prý že je to namočené,přitom tak se nenamaham aby mě kost bolela,jde prosím mám vyžádat zadanku k vyšetření na regmatic.artrutidu,měla jsem v minulosti 3 roky zánět kvůli KDK kvůli operacím a bojím se o ODK děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vyšetření na revmatologii spočívá ve vyšetření těla zejm. postižených kloubů, odběru krve event. rtg kloubů, které dělají potíže. Samozřejmě že negativní vyšetření před 2 roky neznamená, že nyní nemoc nemáte, můžete se k revmatologovi objednat sama - třeba přes naši novou poradnu zdarma, odkaz na registraci: app.ulekare.cz/registrace Hezký den, kdybyste potřebovala s čímkoli ohledně vyšetření a revmatu poradit, jsme tu pro vás.

Otok prstu

19. 8. 2022

Dobrý den, před cca čtyřmi dny mě začala bolet levá dlaň, hřbet ruky a následně prostředníček, do dvou dnů mi to velmi oteklo a již není možné dlaň sevřít, největší bolest po ránu a při jakékoli námaze, otok je hodně malý, ale nehybnost stále stejná, neudržím v ruce vůbec nic, děkuji za Vaši odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, izolovaný zánět jednoho prstu nemusí hned znamenat revmatologické onemocnění, co ale byste měla mít-pořádné a hloubkové vyšetření u revmatologa. Navštivte svého obvodního lékaře a požádejte o odeslání k revmatologovi, měla byste být vyšetřena a sledována. Do té doby si mažte prst mastí nebo gelem z lékárny - lék je ze skupiny nesteroidní antirevmatikum (řekněte lékárníkovi), každý lékárník vám rád poradí a můžete prst ledovat, pokud vám to bude "dělat dobře".

Onemocnění čelistních kloubů

9. 8. 2022

Dobrý den, v kloubní poradně pro onemocnění čelistních kloubů mi byla diagnostikována artritida čelistních kloubů. Chtěla bych se zeptat, jak se to léčí. Byla mi předepsána pouze nákusná dlaha. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, u onemocnění čelistního kloubu se obvykle vyšetřuje stav imunity-v revmatologické ambulanci, protože tento zánět čelistního kloubu nebývá izolovaný, bývá součástí autoimunitních procesů, onemocnění zejména revmatického původu. Pokud nejste vedena někde v revma ambulanci, určitě byste měla být zde evidována a sledována, podle výsledků vyšetření i léčena. Léčba tohoto onemocnění se odvíjí od stadia postižení kloubu, pokud chodíte do specializované ambulance na tento problém-jste v nejlepších rukou a bude nejvhodnější, abyste na podrobnosti ohledně vaší nemoci zeptala přímo ošetřujícího lékaře, až příště půjdete na kontrolu. Léčení by se ale ale mělo odvíjet od toho, co se zjistí na kontrole na revmatologii - protože by se měl zastavil event autoimunítní proces, který vám klouby napadá (prvotní příčina), to se ale zjistí právě na revmatologii vyšetřením krve. Tam byste také dostala adekvátní léčbu na zastavení autoimunitního procesu, pokud zjištěn nebude - léčbu vede jen specializovaná ambulance pro čelistní kloub. Pro objednání do revma ambulance můžete využít naši novou službu zdarma, odkaz zde a po registraci vás to povede dál: https://app.ulekare.cz/registrace Superspecializované pracoviště pro nemoci čelistního kloubu najdete zde, můžete jej využít třeba v budoucnu pro konzultaci správnosti léčby, tzv second opinion, druhý názor: https://www.homolka.cz/nase-oddeleni/11635-program-vseobecne-pece/11635-otorinolaryngologie-a-chirurgie-hlavy-a-krku-orl/11668-nase-sluzby/ S pozdravem

Mravenčení ruky

3. 8. 2022

Dobrý den, s lupenkou se léčím. zhruba dva roky mám jakoby cizí pravou ruku. Mezi ukazováčkem a prostředníčkem otok. Ruka mě někdy pálí, mravenčí. Jaké bych měla podstoupit vyšetření? děkuji za zprávu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Podle vašeho popisu půjde o neurologický problém, nemusí to souviset s lupénkou, rozhodně kontaktujte neurologa. Přeji brzké zlepšení. S pozdravem

Inzerce:
meduka_logo