Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Užívání koleganu při revmatické artritidě

9. 4. 2022

Dobrý den. Chtěla bych se prosím Vás zeptat, zda může paní při revmaticke artritida užívat hovězí hydrolyzovany kolagen nebo může jen kolagen nativní, přírodní podobe jako je např. Cemio kamzik.Uziva kortikoidy prednison. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vyberte kolagen podle vašich preferencí a peněženky :), není v tomto žádné nebezpečí. Hezký den.

Bolest těla

8. 4. 2022

Dobrý den, můj manžel 61 let má RA a poslední dobou trpí bolestmi, které se stěhují po celém těla. Chtěla bych se zeptat co by pro něj mohlo být dobré...chodí k revmatoložce, bere léky, bral methodextrát jestli to doře píšu, ten mu pomáhal hodně, ale zhruba po roce užívání dostal nějakou alergickou reakci, že jsem mu musela volat RZ. zjistili mu, že z tohoto léku má nemocná játra, tak se léčil s nimi. teď se zdá, že játra má jen trochu poškozená, ale trpí bolestmi..na noc mu dávám ibuprofen, aby se vůbec vyspal, ale nevím zda je to úplně dobré.... pokud mi můžete nějak pomoci, budu moc ráda. Děkuji moc za odpověď... Pěkný víkend S pozdravem
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bohužel nepíšete, jaké přesně léky na RA nyní bere - i po vysazení MTTX by měl lékař nastavit učinnou léčbu revmatu tak, aby pacient nemusel trpět bolestí a také nemusel zbytečně brát léky na bolest a antirevmatika, která nejsou vhodné dlouhodobě pro nežádoucí efekt na žaludek. Je vícero druhů léků na léčbu a zklidnění aktivity nemoci RA - jen je správně nastavit jak dávkou, tak třeba i kombinací více druhů léků. K tomu ale potřebujeme, aby ošetřující lékař věděl, že pacient má problémy - prosím, kontaktujte jej a proberte s ním možnosti léčby tak, aby manžel neměl bolesti. Víc vám na dálku opravdu pomoci neumím - pacient musí být adekvátně léčen, ale jeho lékař musí vědět, že léčba asi nestačí a pacient má dál bolesti - bez toho to nepůjde. Hezký den.

Léčba artritidy a tuberkulozy

31. 3. 2022

Dobrý vecer Mám obrovskou prosbu. Manželka má lupenku a revmatickou artritydu byla ji zahájena biologická léčba avšak ještě předtím vyšetření ukázalo na tuberkulózu v krvi. Tu ji zahájili léčbou nidrazit Už je bere 2 měsíce a, včera zahájili biologickou léčbu lékem cosentyx 150mg jenže zřejmě to v ní probudilo nějaké onemocnění dýchacích cest Nemůže dýchat a má silný davyvy kašel a silnou únavu. A moje otázka zní může při těchto lécích mít nějaké Atb? Děkuji mnohokrát
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě bych tuto záležitost konzultovala s lékařem, který vede její biologickou léčbu-zavolejte mu, každá biologická se chová trošku jinak a obecně má léčba zánětu vždy přednost před aplikací biologické léčby, která se po dobu zánětu vysazuje. Ale, prosím, pokuste se sehnat lékaře, který manželku léčí a položte mu otázku ohledně druhu antibiotik vzhledem ke kombinaci s lékem na tuberkulozu!!!! a hlavně vysazení biologické léčby na přechodnou dobu, zda ano nebo ne a na jak dlouho ještě po uplném vyléčen zánětu dých.cest. Může zavolat i lékař, který manželce léčí zánět dých.cest - předpokládám obvodní lékař? Určitě nechte manželce udělat test na COVID 19-nejlépe PCR, může jít i o projevy covidu a určitě bych informovala i lékaře na plicním, která sleduje léčbu tuberkulozy. Omlouvám se za mírně zpožděnou odpověd, snad vám bude k užitku, možná jste již vyřešili. Hezký den.

Bolest kloubů

31. 3. 2022

Dobry den ,byla jsem poslana pro silnou bolest kloubu,k revmatologovi,ale mam prijit na kontrolu za rok,moc se mi to nezda.Zacalo to ramenem,silna bolest otok,nefunkcnost 3 dny,pak se to presunulo na koleno opet 3 dny bolest,nelze ani spat,otok,nakonec zapesti ruka nefunkcni otok ,bolest,po mesici kdyz jsem prisla na radu u lekare ,tak uz nic ,jen jakoby boli kosti v kloubech krevni vysledky,FW 3/hod,KO Hb 150,le 8,trombo 329, CRP pod 0,6,kys.mocova 255,kreatin 71,TSH 1,46,RF neg.anti CCP pres 200/n do 5/.Mela by se zahajit nejaka lecba,nebo to nic neznamena
Odpověď lékaře:
Dobrý den, odpověděla jsme vám v následující odpovědi - aktivita nemoci RA je středně vysoká /i když ještě zánětlivé parametry nejsou přítomné, FW a CRP/, léčba by měla být, podle mého názoru, určitě nastavena, objednací služba na naší stránce www.ulekare.cz by vám mohla velmi pomoci sehnat lékaře, který má opravdu zájem pacienta léčit. Aby netrpěl. Neléčí se totiž laboratorní hodnoty, ale člověk - jestliže má potíže a bolesti s otoky jako vy, léčba by měla být zavedena, někdy totiž výsledky v krvi zaostávají časově za potížemi člověka. Hezký den, snad se vám brzy povede lépe.

Výsledky CCP

31. 3. 2022

Vyslo mi vysetreni krve CCP pozitivni hodnota 200,je nutne zahajit lecbu ,lekar rekl,ze mam prijit za rok na kontrolu,Dekuji za odpoved
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tomu objednacímu termínu opravdu nerozumím, jakákoli pozitivní hodnota anti CCp protilátek nad 5 je známka aktivity revmatoidní arthritidy, měla byste být určitě léčena. Navrhuji vám poohlédnout se po pečlivějším lékaři revmatologie, může vám v tom pomoci naše objednací služba zdarma, sestřičky na telefonu vám sjednají termín u lékaře dle vašich preferencí, jen se zaregistrujte zde: app.ulekare.cz a postupujte podle pokynů. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo