Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
21. 3. 2021

Dobrý den, je mi 42let a před třemi lety mi byla zjištěna RA, užívám Metotrexát. Před půl rokem mi byla zjištěna endometrióza. Měsíc teď užívám Penoxal (2x denně). Dovoluji se zeptat, jaký máte pohled na současné užívání Metotrexátu a Penoxalu? Děkuji mockrát za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bohužel pro vás nemám dobru zprávu -tento přípravek podporuje imunitu ,která je u RA a endometriosy hodně aktivní, i endometriosa je totiž autoimunitní povahy. Obecně se přípravky na podporu imunity u autoimunit nedoporučují, mohly by v zásadě zhoršit - aktivovat vaše nemoci. Principiálně tedy jde Penoxal proti léčbě metothrexatem. Pokud bych vám mohla poradit, zkuste protizánětlivou stravu - uvádějí se super výsledky u tzv. středomořské stravy nebo paleo stravování /omezit sacharidy a přidat tuky a přiměřeně bílkoviny, zejména však hodně zeleniny a ovoce bez cukru/. kdyby vás stravování zaujalo, jistě najdete info na netu nebo ve FB skupinách. Hezký den.

19. 3. 2021

Dobrý den, cca před 3 týdny mě začala bolet krční páteř úplně u hlavy, střílí k ramenům, pak začaly bolet ramena - obě a jakoby ve svalu v bicepsu, společně s tím i klouby na obou rukách, u ukazováku a prostředníku jsou opuchlé, ale bolí všechny prsty, jsou zatuhlé, špatně se ohýbají, trochu bolí i zápěstí. Bolest všeho výše uvedeného je úplně nejvíc ráno, ale během dne se jen zmírní. Teplotu nemám, na covid jsem negativní. Myslím si správně, že se jedná o revmatoidní artritidu? A k jakému specialistovi zajít? Děkuji moc za info.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, revma? - to spíše nemáte, potíže jsou na první pohled spíše neurologické /blokáda v oblasti krční páteře, možná i problém s ploténkou/ nebo z oblasti funkční medicíny.- fyzioterapeut by vás vyšetřil a poradil. Navštivte jak neurologa na podrobnější vyšetření a nechte si doporučit fyzioterapie. Teprve pokud se vyloučí neurologické problémy, dá se uvažovat dál-lékař by vás jistě doporučil k dalšímu specialistovi. Do doby vyšetření se nepřetěžujte, klidový režím, teplo a mírná analgetika by vám prospěli. Hezký den.

18. 3. 2021

Mám revm.artritidu v současné době neberu léky. Jaké je u mně riziko očkováni na covid.Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den riziko než učinků po očkování je vždy, ale nedá se nijak předem předvídat. Pokud máte nemoc v klidu, benefit /pozitiva/ očkování jsou vyšší než riziko vzniku než.učinků. Hezký den.

17. 3. 2021

Dobrý den,trápí mě ztuhlost úponů svalů páteře,před 10 lety jsem měla v odběrech krve HLA B 27 "reaktivní",jinak všechny výsledky včetně CRP v normě.Mimo těchto potíží se léčím s autoimunitou štítné žlázy a jsem v remisi 5.rokem po rakovině prsu(užívám tedy léky Letrox a Tamoxifen).Můžu mít tzv.svalové revma? Zhoršení stavu bývá nejčastěji prudkým přechodem z léta do studeného a větrného podzimu.... Děkuji za pomoc a odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, před deseti lety odběry jsou už uplně staré, tělo se vyvíjí a reaguje, odběry staré i dva měsíce už neodpovídají aktuálnímu zdr. stavu. Diagnosa se stanovuje po podrobném vyšetření těla, laboratorních odběrech a doplnkových vyšetřeních a zejména po pohovoru s nemocným člověkem. Proto vám určitě na dálku "nepovím" diagnosu, navštivte prosím odborného lékaře a tím je revmatolog. HLA B27 je bud pozitivní nebo negativní, reaktivní HLA B27 bylo myšleno pozitivní nebo ne? HLA pozitivita se ale po cely život nemění,otázkou je, zda Bechtěrev vzplane nebo ne, záleží to na mnoha faktorech vetš.z prostředí vč stresu Vše svěřte revmatologovi, posoudí vše v komplexu se současnými jinými dg, léky a problémy a hlavně: vyšetří vás. Hezký den.

16. 3. 2021

Dobry den,dcerce byla ve 3 letech diagnostikovana JIA. Ma otok kloubu 3. prstu na PHK a otok kloubu maliku na LHK.Pozitivni HLA B27. Lecena pul roku MTX. Otok stale stejny.Boleti ani jine potize nema.Lekarka navrhuje Biologickou lecbu. Prosim o Vas nazor? Dekuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, váš lékař samozřejmě zná dítě dlouhodobě, není vůbec v mojí kompetenci na základě dotazu jakkoli rozhodovat Požádejte lékařku o vysvětlení, co bio je, jak funguje, jakou molekulu dítě bude dostávat /není jediná látka, je mnoho druhů, které dítě může mít/, kde si můžete nastudovat víc informací a proč se rozhodla vašemu dítěti ji podávat. Je povinností oš.lékaře vám vše srozumitelně vysvětlit, dát návrhy paralelních možností, máte na to právo. Hezký den.