Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Očkování proti covid-19

2. 12. 2021

Dobrý den,mám dotaz ohledně vakcínace na covid.Mam seronegativni revmatoidní artritidu s polyatrozou kloubů.Dale chladovou alergii a hydrocefalus komorový v sledování.Mam obavy z vedlejších účinků.Dekuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, obecně je vakcinace i u RA doporučena, benefit převažuje, pokud byste chtěl/a víc informací, na posílám odkaz, kde stanovisko Revmatologické společnosti k očkování: https://www.revmatologicka-spolecnost.cz/aktuality/covid-19-informace-pro-pacienty-s-revmatickymi-chorobami/ Správné načasování očkování konzultujte se svým revmatologem. Hezký den

Objednání revmatologa

2. 12. 2021

Dobrý den, mám už asi rok synovitidu v koleni a ted se přidala omezená hybnost 3 prstů na rukou. Nemohu sehnat revmatologa v Praze. Neměli byste kontakt na někoho, kdo ještě bere nové pacienty ? Já už si nevím rady a bolesti jsou každodenní. Děkuji a přeji hezký den,
Odpověď lékaře:
Dobrý den, můžete na objednání využít naši novu službu, kdy vás sestřičky zdarma objednaní na blizký termín k lékaři specializace, kterou chcete, odkaz: https://app.ulekare.cz/registrace

Bolest při pohybu

28. 11. 2021

Dobrý den, byla jsem u lékařky a ta mi řekla, že mám revmatoidní artritidu. Beru léky Trestán neo 10 1x tydně a Diclofenac 2x denně při bolesti. Je možné, že mám bolesti tak velké, že nemohu ani vstát, kdybych se nestyděla, tak řvu bolestí při sebemenším pohybu. Obě ramena,kolena,ruce,dlaně..., prstů se nemůžu ani dotknout. Jsem zavisla na manželovi a to doslova, pokud je celé dny v práci, tak sotva dolezu na wc. Už nemůžu, prvně bych byla ráda, když bych mohla do nemocnice a něco se dělo...
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě je dobře, že píšete, tato léčba zjevně není pro vás dobře nastavena - ihned, prosím, informujte o své zdravotní situaci ošetřujícího revmatologa telefonicky a žádejte bud o včasnou kontrolu u něj nebo o jiný postup (hospitalizaci, krátkodobé přeposouzení stavu a nastavení ůčinné léčby). Dnes jsou již velice účinné a cílené léky, které zabezpečí, že pacient musí trpět a zánět v kloubech se poměrně dobře zklidní. Pokud byste chtěla změnit oš. lékaře - do budoucna, můžete využít naši novou zdarma službu s objednáním k lékaři podle vašich preferencí a v dojezdu, který vám bude vyhovovat. Odkaz zde: https://app.ulekare.cz/registrace S pozdravem

Bolest kotníků a kolen

27. 11. 2021

Dobrý večer. Touto zprávou se na Vás obracím ohledně bolestí kotníku, které přetrvávají a teď se k tomu přidali bolesti kolen. Bolest je intenzivní při zátěži a při nastavení klidového režimu na konci dne odezní do snesitelneho stavu. Noci jsou klidné. Rána taky a v průběhu dne to opět začne. Charakteristika bolesti je stěhovavá bolest po celém chodidle, někdy ostrá, někdy tupá, ale stěhuje se to přes lýtka až do kolen, bolest přetrvává na vnitřní straně kotniku. Někdy to svědí a někdy i pálí. Bolest se zhoršuje a trvá už cca rok. Za sebou vyšetření ortopedem Vysledek podélná klemba fyziologická, osy Planty v normě, přednozi rozšířené, vyšetření podoskopem valgozita 5 st. DG tenditida m.tib.post, tendinitida perinealnich šlach , plantarni fascitida bilat., ,Pes transversoplanus bilat, nohy jsem šetřil, rehabilitace individuální, rehabilitace vysokofrekvenčním leaserem, teď asik cca 3 týdny po rehabilitaci rázovou vlnou, se zdá, že se to zhoršilo, ortopedické vložky nosím, byl jsem poučen, že je nosit mám a bez efektu, po každé rehabilitaci kratkodobe nepatrne zlepšení po rázové vlně možná mírně zhoršení + rentgen pat bez změn. Mám za sebou i vyšetření revmatologii, odběry krve na jaře, kdy výsledky v pořádků, faktor hlab27 pozitivní, ale nepravděpodobné onemocnění Bechtěrevovou chorobnou, paní doktorka mi nechala udělat i rentgen páteře, lehká skolióza jináč vše v normě. Na revmatologii mi bylo řečeno že mám delší dobu brát Brufen, ten jsem bral asik 10 dnů bez zlepšení poté diklofenak cca po 5 ti dnech vysazen z důvodu žaludečních problémů, ale dalo by se říct takřka bez efektu. Touto zprávou bych Vás chtěl poprosit o možnou radu na co se zaměřit popř. na koho se se svým problémem obrátit. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, podle popisu bych se zaměřila na fyzioterapii - není tu jen jen rázová vlna a laser, je celý okruh rehabilitační i přístrojové fyzioterapie, která může značně ulevit. Po jednom druhu procedury - rázové vlně, určitě nemůžeme čekat efekt, někdy je potřeba hledat a nechat si doporučit jiné druhy fyzioterapie, přístrojové i ruční a navzájěm je kombinovat. T um navrhnout rehabilitační lékař. Navštivte větší centrum rehabilitace nebo fyzioterapeuta, dejte mu všechny zprávy, které máte od lékařů a věřím, že najdete směr, který vám pomůže. Též mě napadá, že potíže mohou být z nevhodné obuvi a stereotypu chůze - a tyto potíže se funkčně zaměřuje PODOLOG. Zkuste vyhledat pomoc v okolí, ev. máme službu, která vám s objednáním může pomoci: https://app.ulekare.cz/registrace Hezký den.

Zhoršení příznaků po prodělání covid-19

25. 11. 2021

Dobry den, Po prodelani covidu (prodelan 3/20) mam stale zvysenou teplotu kolem 37,4 vecer kolem 37,7 a trápí me velka unava, bolest kloubu. Nekdy je unava obrovska, ale jsou i dny mirnejsi. Po ránu nebo delsi necinnosti se objevuje ztuhlost hlavne krcni a bederni patere, protahuji asi hodinu, zacinam mit problem s chuzi do schodu a ze schodu. Jako by me nohy neunesly. Beh jsem uplne vypustila, jen casto chodim. Na obou rukou jsou patrne zmeny ve zbarveni kloubu, nekdy jsou uplne rudé, nekdy jen do ruzova. Mela jsem nasazen dexamethasone 8mg s postupnym snizovanim na mesic, pomahal mi, ale zvysoval mi glukozu az do hodnot cukrovky, pritomny znaky vyvolaneho cushingova syndromu. Prsty jsou stale pokrcene, na noc pouzivam dlahy. Prsty se daji natahnout, musim je vsak dosti a casto protahovat, jinak se objevuje problem s jemnou motorikou, casto mi padaji predmety z rukou. Zadne podkozni uzliky nejsou pritomny. Seropozitivni artritida se mi nepotvrdila, revmatolog se spis priklani k seronegativni variante. Nyni mam 60 kg a 156 cm, zhazovani jde pomalu, uz mesic kortikoidy neberu, visceralni tuk je 9,5. Na revmatologii jsem objednana az za nekolik mesicu, vcetne krevnich naberu. Nyni uzivam Calcichew 1000/800mg. Chci se zeptat jak dlouho muze trvat urceni diagnozy? A existuje nejaka lecba mimo kortikoidy, ktera by pro me v teto fazi byla vhodna nebo nezbyva nez cekat a protahovat? Dekuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, diagnosa trvá někdy až roky...protože stav těla někdy předbíhá nález v krvi, ale i tak, můžete mít učinnou léčbu. Je s podivem. že jste dostala kortikoid dexametazon, protože v revmatologické indikaci se tato molekula v zaléčení ataky RA téměř nepoužívá, právě pro vysoké množství nežádoucích účinků. Užívá se molekula prednizon a prednizolon /léky s názvy Prednizon a Medrol - pro vaši informaci/ - mají upravenou molekulu, jsou velmi učinné a dokonce s menšími nežádoucími ůčinky (právě na metabolismus cukrů i tuků, zadržování vody a podobně). Určitě bych poprosila o fyzioterapie-hlavně přístrojové metody na zklidnění zánětu ruku/perličkové koupele, parafin.zabaly a podobně/ - bývají přístupné v nemocnicích nebo lázních. Na revmatologii proto požádejte pana doktora o vysvětlení co s vámi zamýšlí dál, nenápadně nastiňte možnost jiného léku / třeba kamarádka s úspěchem užívá :)/. Pokud byste se rozhodla pro jiného revmatologa, máte na to právo, objednací doby jsou sice dlouhé, ale přístupy, zkušenosti a pečlivost i vstřícnost různých revmatologů jsou různé, může vám s hledáním pomoci třeba naše nová objednací služba zdarma: https://app.ulekare.cz/registrace Hezký den a kdybyste cokoli potřebovala, jsme tu pro vás rádi.