Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Zvýšení zánětlivých faktorů

20. 5. 2022

Dobrý den, chtěla bych ještě dodatek k dotazu z 16.5. ohledně výsledků krve. Dnes jsem byla na preventivní prohlídce a sestřička mi brala krev se CRP zvýšilo ze 13 na 21 a FW je stále vyšší. Myslíte pane doktore že by mi lékeřka už měla nasadit medrol pokud jde zánět nahoru? Moc vám děkuji za pomoc.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, když zánětlivé faktory stoupají, je to určitě na místě, kontaktujte lékařku na revmatologii a informujte ji. Hezký den.

Práce s revmatoidní artritidou

20. 5. 2022

Dobrý den, kolegyně trpí revmatoidní artritidou a Bechtěrevovou nemocí. Může vykonávat práci, při které někdy přenáší těžké krabice a píše každý den na počítači? Stěžuje si totiž, že ji bolí klouby, a mívá kvůli tomu neschopenku, občas nepřijde do práce, ale odmítá plný invalidní důchod. Děkuju.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě je na kolegyni, jak se rozhodne, mohla by požádat aspon o částečný invalidní a i změnit druh práce...vše je na domluvě a její aktivitě. S pozdravem

Výsledky testů krve

17. 5. 2022

Dobrý den tento týden mi byl z krve zjištěno vyšší CRP a sedimentace také snížený albumin a zvýšený beta globulin trpím velkou únavou a zimomřivostí také bolesti nohou a kloubů na rukou je možné že bych mohla mít revma je mi 39 let děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, možné to je, ale vaše vyšetření je zcela nedostatečné-objednejte se ke specialistovi a tím je revmatolog. S objednáním vám může pomoci naše bezplatná služba: https://app.ulekare.cz/ S pozdravem

Nasazení léků v těhotenství

16. 5. 2022

Dobrý den byl mi nasazen medrol 4 mg 1-0-0na týden dále medrol 2mg na týden a dále ex a plaquenil 200 mg 1-0-1 na dva týdny a dále 1-0-0... Bohužel jsem měla nežádoucí účinky tak silné že jsem musela vše vysadit po 14 dnech... Nyní bych ráda otěhotněla ale lékařka mi chce nasadit Trexan, což odmítám před otěhotnením... Prosím nemáte ještě nějaký jiný návrh léčby?? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bohužel, nevím o vás nic víc než co píšete v krátkém doazu, jaké nežádoucí učinky jste měla-byly od Medrolu nebo spíše o Plaguenilu a podobně. Je to velmi důležité. Určitě bych principiálně důvěřovala vaší lékařce a na zklidnění nemoci bych určitě zaléčení RA podstoupila. Otěhotnět s aktivní RA není moc moudré, dochází i k vyššímu riziku komplikací, někdy se ani těhotenství nedaří - pro vysokou autoimunintí aktivitu, která se může promítnout i do gynekologické sféry. Proto já osobně bych léčbu podstoupila, je to obvykle na pár na měsíců, můžete dosáhnout rychle remise a potom se lék vysazuje. Po 6 měsících můžete zkoušet otěhotnět. Věřte mi, je to schůdnější cesta, než doufat, být bez léčby a celé těhotenství trnout hrůzou z aktivity nemoci - část matek má v těhotenství aktivizaci nemoci, část útlum, ale nejde to předem odhadnout. Doplňte mi, prosím, nežádoucí příznaky, pokud chcete, co jste měla z léků --- děkuji. Hezký den.

Výsledky vyšetření

16. 5. 2022

Dobrý den, prosím vás o kontorlu výsledků z revmatologie, dr. mi na to pouze řekla, že na medrol to zatím ještě není. Bolesti kloubů mám ale pořád při užívání 15 mg MTX a ničeho jiného. Děkuji vám. KO-leu 6.8 ,ery 4.86 , HB138 , Trombo 310, di. v normě, FW 42/ hoď. Bio-glu 4.7, urea 4.8, kreat 73, KM 398, bil 10, JT v normě, CRP 13.7, GF nad 1.2
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jde o osobní zkušenosti každého lékaře-já osobně bych už Medrol dala - velmi rychle zklidní aktivitu nemoci a může se poté postupně vysadit, nevidím smysl v tom čekat, když je vidět, že evidentně léčba není dostatečná. Neléčí se laboratoř, ale člověk a pokud má potíže a znesnadnuje vám to život, vždy by měly mít přednost klinické obtíže člověka, ne čísla v laboratoři. Pokuste se lékaři navrhnout, že kortikoid akceptujete a nebo změňte lékaře, i když chápu, že to není vždy možné. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo