Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Doporučené lázeňské procedury

23. 4. 2023

Dobrý den, lečím se už 10 let s revmatickou artritidou. Mám to do Poděbrad 20 km. Mohli by jste mi prosím doporučit vhodnou/é proceduru/y Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, to určitě po internetu takto obecně nepůjde - ale nebudte zklamaná, v lázních Poděbrady existuje vstupní lékařská prohlídka, kam se přes recepci lázní objednáte a lékař vás prohlédne, podívá se na výsledky testů a vyšetření od vašeho lékaře, které vezmete s sebou a procedury vám doporučí na míru vašeho postižení kloubů. Na všem se domluvíte a rovnou objednáte procedury na lázenské recepci osobně tak, aby vám vše vyhovovalo. Odkaz na objednání vstupní prohlídky:https://www.lazne-podebrady.cz/kontakty Hezký den.

Mravenčení v končetinách

22. 4. 2023

Dobrý den, mám prosbu. Půl roku chodím po ruzných vyšetřeních kvůli brnění mravenčení rukou a nohou. Kontrola nervu ulnaris, VEP na vyloučení RS, odběry krve CRP, revmatický faktor vše negativní. Borelie něco pozitivní a něco hraniční - na infekčním řečeno že to má 90% lidí. Nyní jsem měsíc na neschopence kvuli bolesti ramene RTG periarthritis hs, bolesti kloubů střídavě ruzně, píchnutí jakoby jehličkami také střídavě zničeho nic, pálení kotníků a rukou v zápěstí. Přidalo se postupně Čekám na MRI krční páteře ale nic mě co se týče zad výrazně nebolí a mužu se pohybovat všemi směry bez bolesti. Za měsíc na neschopence kdy nemám pohyb a fyzicky náročnou práci, jsem zhubl 4 kg vážím 75kg/1,8m což mi teda vůbec nevadí :-) Od podzimu beru hořčík, B komplex, vitamin C, vápník. Jelikož jsem byl zvyklý být pořád v pohybu ať už v práci nebo okolo domu, tak teď se oproti dřívějšku cítím unavený i při chůzi po schodech. Napadla mě Revmatoidní artritida, ale na to mi asi dělali ten revma faktor a ten je negativní, tak nevím. Prosím Vás o názor a popřípadě někam nasměrovat. Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, revmatoidní faktor negativní neznamená,že nemáte RA...už dávno není tento specifický pro RA. Specifický pro RA je spíše anticitrulinová protilátka -anti CCP. Určitě navštivte rematologa a nebo i zušeného imunologa - umí vyhodnotit situaci pacienta v komplexu a testy dělají mnohem podrobnější a do větší šíře než revmatologové. Zkuste to tam a přeji, at se brzy najde důvod vašeho "choření". Hezký den.

Kontraindikace léků

15. 4. 2023

Dobrý den, Maminka se léčí několik let na revmatoidní artritidu. Problémem je užívá warfarin na ředění krve, ale potřebuje užívat diklofenak na občasné bolesti, což bohužel ovlivňuje warfarin. Je nějaké řešení? Jiné léky ji nechtějí předepsat
Odpověď lékaře:
Dobrý den, v těchto případech se doporučuje na bolest Paralen /paracetamol účinná látka/, je velmi učinný a snášený, žaludeční sliznici neohrožuje. Nárazově je uplně ok, může se až do 6 tablet za den. Pokud by nefngoval, můžete se s maminkou objednat do ambulance léčby bolesti /kde jsou se dozvíte zde: https://www.linkos.cz/pacient-a-rodina/pece-o-pacienta/lecba-bolesti-1/mapa-pracovist-pro-lecbu-bolesti/#search=1 / nebo nejdříve podiskutovat s revmatologem, protože spávně nastavená základní léčba na Revmatidní arthritidu může bolesti uplně zastavit a léky na bolest nejsou potřeba. Nepíšete, jakou základní léčbu má maminka nastavenu (dávají se kortikoidy, metotrexat, plaguenil, salazopyrin a podobné léky/ - tak nemohu posoudit víc. Do ambulance Léčby bolesti by vás mohl odeslat obvodní lékař, který by měl přesně vědět, kde je a s kým tam spolupracuje. Hezký den.

Bolest kloubů v rukách

14. 4. 2023

dobry den mam velke problemy s bolestmi malych kloubu na rukach..vse se rapidne zhorsilo po covidu.behem pul roku..fyzicky vidim male bulky na kloubech.na jakeho dr. se mam obratit?tez mam gravesovu nemoc a to tez nepomaha...dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, obratte se na revmatologa, to je odborník, který zkoumá kloubní systém a určitě se s vámi dá do práce a zjistí, kde je u vás problém, aby mohl nastavit učinnou léčbu. Hezký den.

Chronický lichen

13. 4. 2023

Dobrý den!Před cca 11lety jsem začala bojovat s chronickým lichen, nejprve se objevil poblíž holenní kostí u rybníka, jako svědivy bolák, postupně fialový.Pribili suché červené kolem kotníků a zápěstí, až k loktům. Bolesti křížových kostí mívám od dětství, klouby volnější. Strecinkem se rozhybavam po probuzení již 10let, sotva bez toho bych směla do práce. Jenže, nyní když před 14dny jsem cítila nefunkčnost střev po nepříjemném trávení se zácpu i průjmy, včetně zduřelé horní části břišní a bolestmi asi důsledkem 25l chronicky zapálené žaludeční sliznici. Únava, bolesti kloubů, svalů, zimnice, s tím jsem ještě v práci do včera byla. No, po svačině s angl.slaninou se mi natolik přitížilo, že každý pohyb rukou i tělem byl jen s velkou námahou možný v bolestech a s ošklivým oparem na nosu, coby za trest... Mám DPN a doporučení na Imunologii. Postačí toto vyšetření?Děkuji za rady, bu si jich moc vážit. S úctou k lékařským vědomostem a péči s láskou děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě někde začít je nutné, a imunologie je v tomto případě nejvíc na místě - protože umí prohlédnout mnoho systémů v těle a pracuje v souvislostech. Pokud imunolog něco najde, bud vás zaléčí sám a nebo doporučí další odborná vyšetření, hezký den.

Inzerce: