Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Podrážka bot

7. 10. 2022

Dobrý den, mám revma, převážně zasaženy klouby na nohou hlavně kolena. Poradila jste mi nosit lehké pohodlné boty. Můžou to být boty téměř bez podrážky? Např. Skinners, Barefoot jsou tyto boty vhodné, nebo je lepší měkká podrážka. Moc děkuji za radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně si neosobuji pravomoc radit vám s botami - to je opravdu silně individuální, nej je poradit se s odborníkem, který nohu vidí a může vyšetřit, ev. zvolit vložky a další podpůrné pomůcky, odbornost se jmenuje PODOLOG. Samozřejmě výběr bot je na vás - barefoot boty nejsou doporučeny pro všechna chodidla, ale to nevylučuje, že vám by se v nich třeba chodilo dobře. Existuje spousta značek bot s lehkou podrážkou, např. Rieker a nebo boty něco mezi bare a klasickou botou - tzv. kompromisní. Já osobně bych při problémech s koleny zvolila tzv. kompromisní boty - ne úplně tuhou podrážku, ale ne bare...tam je jen pár mm podrážka a vše je pod ploskou cítit. Když se podíváte na weby s prodejem bot, termín kompromisní se tam často používá, budou to znát i vaši prodejci obuvi, nebojte. Hezký den.

Nárok na lázně

7. 10. 2022

Existuje možnost zaplatit si lázně,na čtrnáct dní.Na zlepšení artritidy.Co udělat a kam napsat. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě si můžete zaplatit tolik dní,kolik chcete. Napište přímo na oddělení objednávání pobytů jednotlivých lázní a oni se s vámi spojí s termíny, cenou a podobně. Na stránkách lázní můžete objednat i pobytové balíčky a různé výhodné akce, podle toho, které lázně pro sebe vyberete. Výběr lázní je veliký, odkaz, který vám může pomoci je zde: https://www.revmaliga.cz/klub/skleroderma/mate-narok-na-lazensky-pobyt/ Nahledáte si webové stránky jednotlivých lázní a vybíráte. Můžete se také spojit s nemocnými s RA ve skupině na FB, kde si radí, které lázně jim nevíce pomohly. Hezký den.

Druhý pohled specialisty

4. 10. 2022

Dobrý den. Zadám o konzultace, jako samoplatce. Mám svého doktora, ale chtěla bych možná jiný přístup a pohled. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ze zákona máte nárok na konzultaci u jakéhokoli jiného specialisty než ke kterému chodíte, říká se tomu second opinion, druhý názor. Objednáte se ke komu chcete a řeknete termín druhý názor. Domluvíte se na platbě. Shánění odborníka vám může pomoci vyřešit naše nová objednací služba zdarma, po registraci zde postupujte dále a sestry vás objednají dle vašich preferencí: https://app.ulekare.cz/registrace

Vliv hormonální stimulace na revma

30. 9. 2022

Dobrý den, s manželem jsme navštívili IVF centrum za účelem umělého oplodnění. Má diagnóza je: seronegativní spondyloarthritis - periferní forma. Nemoc má dopad pouze na levé koleno, které je léčeno lokalně injekcí kortikoidů s ohledem na plánované těhotenství. Vše je stabilní. Ráda bych se zeptala, zda hormonální stimulace u IVF může nemoc nějak zhoršit či mít na ni nějaký negativní vliv. Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, velké dávky stimulačních hormonů mohou nebo nemusí nic provést - bohužel, nedá se to nijak predikovat. U Spondylarthritidy periferního typu obvykle nezpůsobí žádné zhoršení. Hezký den.

Snižování účinků léků

30. 9. 2022

Dobrý den, léčím se s RA cca 2 roky, beru Trexan. Zároveň užívám vitamín C a hořčík na podporu imunity. Bylo mi řečeno, že pokud mám autoimunní onemocnění, vitamínové tablety na pidporu imunity je snižují účinnost léků na RA. Je toto pravda? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den. je třeba si vysvětlit pojmy. Doplňky stravy na skutečnou podporu imunity /nejsou to všechny/ by se opravdu u autoimunitní nemoci, kterou RA je, skutečně brát neměly. Hořčík ale určitě není doplněk na podporu imunity, ten se účastní mnoha metabolických procesů a u RA určitě neškodí, imunitu přímo nestimuluje. Jen dejte pozor a nekupujte méně vstřebatelné formy - laktat, oxid i citrat - vstřebavají se jen v pár procentech a zbytek zůstane ve střevě, odchází ven a mnohdy dost projímá. Brát vitamín C v syntetické formě /většina doplňků z lékárny obsahuje syntetickou kys L askorbovou/ trvale nevidím jako dobrý nápad, když byste onemocněla, berte vitamín C v přírodní formě a po uzdravení jej zase vysadte - přírodní je např acerola, rakytník, lichořeřišnice nebo šípek. U RA jako autoimunitní nemoci se nemají brát doplńky a byliny, které přímo stimulují imunitu, protože u autoimunit je třeba imunitu spíše tlumit, a ne podporovat. Používají se imuno-modulancia, ale je nutné vědět jaká a kdy a tak dlouho a o opravdu není v silách laika. Pokud chcete pomoci, je vhodné si zvolit odborníka vzdělaného v bylinářství nebo naturopata, kteří vám erudovaně poradí. S posilováním imunity u autoimunit bych byla skutečně opatrná, co pomáhá je třeba sauna nebo otužování, ale je to jako vše, silně individuální, třeba vyzkoušet. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo