Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Ivana 15. 7. 2020

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na očkování proti tetanu,pokud se léčím s revm. artritídou. Mám podstoupit letos přeočkování proti tetanu a vím že očkování bývá při téhle nemoci individuální. Loni jsem prodělala očkování proti žloutence a po první dávce jsem měla nepříjemnou reakci v podobě bušení srdíčka. Musela jsem nějakou dobu ležet u lékařky a druhá a třetí pak už proběhla bez problémů. Mám proto obavy co se mnou udělá očkování proti tetanu. Je toto živá nebo mrtvá vakcína? Děkuji vám za odpověď , Ivana.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je to mrtvá -neživá- vakcína, ale vždy se musí jakákoli vakcína aplikovat v absolutně klidové fázi nemoci - v remisi.. Nyní se prodloužila doba na přeočkování a já osobně bych vám navrhovala nechat si udělat aktuální protilátky v krvi a podle jejich hladiny uvažovat či neuvažovat o přeočkování. Někteří lidé mají i po 15 letech od očkování dostatečné protilátky, pak je očko zbytečné. Hezký den

Martina 14. 7. 2020

Dobry den, pres rok me boli na rukou ukazovacky. Do toho se objevilo nekde v rijnu 2019 pri chuzi bolest prstu na leve noze, kdy jsem nemohla par minut poradne jit. Sla jsem na revmatologii. Z krve se nic nezjistilo. ( v rodine mame revma)Pak to odeznelo a ted uz tak 2 mesice me pali levy kotnik. Do toho me boli i leve lytko (divne pocity v nem a obcas i modriny..jsem objednana na cevni).Revmatolog rekl, ze to muze byt neurologickeho puvodu. ( v roce 2009 jsem mela uraz v bederni pateri - zlomeny 12hrudni obratel a roztristeny prvni bederni obratel s ulomkem v míše. Od te doby me porad boli hlava, boli bederni pater, bolest sroubu v obratli. Ne neurologii mi sdelili, ze me to bohuzel bude omezovat. 1)Muze to mit nejakou spojitost s palenim kotniku, popr. s tim podivnym lytkem. 2) muzu mit revma, i kdyz jeste neni diagnostikovane z testu krve. Dekuji Martina
Odpověď lékaře:
Dobrý den, RA může být i bez známek v krvi /tzv seronegatiní forma/, ale měla by mít charakteristické projevy v podobě otoků kloubů zejm na rukou. Vaše potíže tomu neodpovdají, nejspíše pujde opravdu o cévního nebo neurologického původ. Vyčkejte vysledků cévní kontroly a pak navštivte obvodního lékaře na poradu. Hezký den.

Marie 10. 7. 2020

Dobry den ,byla sem na Alergologiji a mam AŇA igG1:320,jemně trnitá.Celkova Bukovina 71,imunoglobulin E-:156,6,IgG 1:61814igyG -23989 igG 3 3:785 igG 4:436,Anti -CCP:17,9,chlamidie PN,chlamidie pneum,pozitivni
Odpověď lékaře:
Dobrý den,vysledky laboratoře se hodnotí v celkovém kontextu vyšetření člověka, pohovor s ním, vyšetření těla, vyslechneme jeho problémy..proto vám nemohu jen z laboratoře nic moc vyčíst. je to součást komplexního hodnocení. Některé výsledky naznačují možnost začínající revmatoid.arthritidy /RA/ a problémy v oblasti dýchacích cest, které zpusobují chlamydie. Určitě vám váš lékař na požádání vše vysvětlí a hlavně zavede učinnou léčbu Navštivte jej, prosím. Hezký den.

Tereza 9. 7. 2020

Dobrý den, před 3 měsíci mi byla diagnostikována RA. Nicméně jsem seronegativni, revmatoidni faktor ani CCP protilátky se v krvi neukazali. Pouze zvýšené CRP kolem 40 a lehčí imunodeficit. Měla jsem bolesti kolen, ramen, prstů, otoky kotniků. Po nasazení Medrol 32mg mi postupně bolesti velkých kloubu plně vymizely. Momentálně jsem na 4mg, ale začalo mi brnění, mravenceni a občasné ztráty citu v prstech na obou rukou, ale více v levé, také cukání nervu u zápěstí. Je toto také příznak RA? Nebo tím, ze se mi RA nepotvrdilo v krvi se muže jednat o jinou nemoc? Dle příznaků se obavám RS nebo ALS.. dekuji za radu a objasnění.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, někdy jsou u RA poruchy nervů a citlivosti,zkuste si koupit kvalitni hořčík/ne oxid,je projímavy/ a užívejte 3 měsíce. Pozorujte svoje problémy,kdyby přetrvávaly, navštivte neurologa na bližší vyšetření. Hezký den.

Renata 8. 7. 2020

Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat ,od ledna letošního roku užívám Medrol na RA a po celou tu dobu mám zalehlé ucho. Pan doktor mně tvrdí, že od Medrolu to neni. Ucho mám vyšetřené a v pořadku. Dokažete poradit prosim. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte lékaře na ORL, jde pravděpodobně o jný problém, od Medrolu toto nebývá. Hezký den.