Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolest kloubů na prstech

17. 8. 2021

Dobrý den chci zeptat mám delší dobu bolesti malých kloubů na prstech, občas oteklé a při delší setrvání ztuhlost těchto kloubů, zároveň stejná ztuhlost i bolest levé kyčle kde mám i zjištění 2-3 artritidu, co to může být a kam se případně obrátit. Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě bych navštívila odborníka na nemoci kloubů-revmatologa. Můžete se objednat pomocí naší nové objednávací služby, kdy vám sestřičky telefonicky zorganizují co nejdřívější termín u revmatologa v dojezdové vzdálenosti, kterou budete akceptovat a též se dohodněte, zda se mohou zeptat, zda daný lékař požaduje doporučení od obvodního lékaře/není to vždy/. Odkaz na objednávací pomocnou službu: https://www.ulekare.cz/poradna. Hezký den.

14. 8. 2021

Dobrý den. Maminka trpí již mnoho let revmatoidní artritidou. Spolykala za ta léta neskutečné množství léků. Je jí téměř 80 let a její život je značně omezený velkými bolestmi, hlavně ramen a kolen. Chtěla bych ji nějak pomoct,ale nevím jak. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nepíšete nic bližšího ani o mamince ani o její současné léčbě. Jediná věc, která mě napadá, navštivte s maminkou jejího ošetřujícího revmatologa a požádejte o přehodnocení léčby - v dnešní době nikdo mít bolesti nemusí. Vše si nechte vysvětlit, lékař má povinnost vás informovat o léčbě i dalších možnostech. Existuje třeba lázeňská léčba /od určitého stupně nemoci/, a tu by maminka mohla ev. čerpat, třeba i s doprovodem. Lázeńská léčba - zejména Jáchymov - silně zlepšuje stav pacienta - pacienti obvykle z efektu lázenské péče profitují dlouhé měsíce i několik let. Pokud s revmatologem nebude řeč, můžete lékaře změnit, pomoci vám mohou vaše sestry na telefonu /zdarma vás objednají k lékaři v dojezdové vzdálenosti s volnou kapacitou podle vašich preferencí, na kterých se shodnete po telefonu/, a to na odkazu https://www.ulekare.cz/poradna. Držím pěsti a ať se brzy najde pro maminku uspokojivé řešení.

9. 8. 2021

Dobry den. Boli me klouby, vesmes vsechny, ale tal nejak se to strida. Nekdy me boli jeden velky kloub a po dvou dnech pak jiny kloub.. Revmatolog mi jeste definitivne nezdiagnostikoval RA. Leky na to jeste zadne neberu, max Paralen/ibalgin ktery i snad zabiraj ( hlavne v noci ). Ale jiz 8 mesicu se snazime otehotnet. Pozitivni protilatky na RA mam. Muze to souviset se sekundarni sterilitou? Prvni dite slo hned, ale to je uz 7 let a to me klouby jeste nezlobily. Je mi cerstve 35let
Odpověď lékaře:
Dobrý den, obecně je lepší otěhotnět, když je základní onemocnění, at je jakékoli, v klidové fázi. Pokud máte bolesti, klidová fáze to určitě není. Ptejte se svého revmatologa, jakou máte aktivitu nemoci a zda by vám mohl těhotenství doporučit nebo vás taky může poslat na posouzení na vyšší revmatolog.pracoviště -k posouzení vhodnosti otěhotnět. Bez vyšetření samozřejmě nemohu říct, co se ve vás ohledně otěhotnění děje, ale jedna informace je důležitá - revmatické nemoci jako takové nemají vliv na otěhotnění, měla byste být spíše vyšetřena jak imunologem tak gynekologem, aby zjistil, zda nemáte nějaký gynekologický nebo imunologický problém. Po 8 měsících snažení a ve věku 35 je určitě velice vhodné navštívit ambulanci pro sterilitu či umělé oplodnění /IVF centrum/, kde vám všechna důležitá vyšetření udělají a navrhnou další postup. Nejčastěji jde o imunologický problém /např. protilátky proti vajíčku nebo spermii/ nebo jsou jiné důvody pro sterilitu či ztížené otěhotnění. Vyšetřuj oba partnery, protože pravděpodobnost, že potíž je na straně muže je 50procent. Takové centrum najdete na internetu, níže uvedený odkaz vám být může být nápomocný /najdete tam i ta lékařská centra/: www.zenska-neplodnost.cz. Hezký den.

6. 8. 2021

Dobrý den, prosím o informaci ohledně RA. již dlouhou dobu mě trápí malé klouby na chodidle. Dle chirurga a rentgenu zánět a začínající revmatoidná artritida. Dostala jsem Diclofenac a s tím že se uvidí jak mi zabere. Jelikož jsem nevěděla co je RA tak jsem se na nic neptala. Podle dostupných informací záleží na včasné diagnostice a léčbě. Nevím zda čekat 10 dnů zda mi pomůžou prášky nebo kontaktovat obvodního lékaře a začít to řešit. Kontrolu mi napsal chirurg dle stavu pacienta. Moc Vám děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jen podle rentgenu určit nejde určit dg. revmatoidní arthritidy. Bylo by lepší mít odborného lékaře, který vás bude ev. sledovat a udělá diagnosu: testy na revma jsou hlavně laboratorní, potom vyšetření těla plus pohovor o vás /anamneza/ a následně posouzení rtg snímku. Revmatoidní arthritida se projevuje spíše na rukou, i na nohou samozřejmě projevy být mohou, ale posouzení musí být více komplexní. Objednejte se k revmatologovi, nebo se můžete poradit i se svým obvodním lékařem, který vás nasměruje. Lék berte - a popište potom efekty léčby lékaři, se kterým budete konzultovat svůj stav osobně. Hezký den.

3. 8. 2021

Dobrý den můj syn jednou za čas se stěžuje na bolesti chodidel, a minule i ruky budou jemu 3roky, žádné horečky, nebo opuchlosti nejsou. Dneska na ortopedie nám problém vyloučily, a trápí mně co to je. Nic víc si nepřeji jak bych nás viděl revmatolog a udělal potřebné vyšetření. Nebála bych se kdyby tuhle nemoc neměla já sama. Je to pár měsíců co mam léčbu, ale už dlouho před tím jsem byla sledována kvuli tomu, že jen se čekalo kdy to přijde. Myslíte že to může být Artritida?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jen podle bolesti nožiček určitě nemůžeme na nic usuzovat. Doporučila bych podívat se na to, jaké botičky syn nosí, zda nemá třeba malé nebo příliš utažené. také kdy si na bolesti stěžuje a jak je vyjadřuje. Pokud by se frekvence stížností nějak zvyšovala, doporučila bych pohovořit s pediatrem, který dítě prohlédne, popřemýšlí a udělá základní testy laboratorní. Věřím, že nejde o nic z oblasti nemocí, spíše přetížení nebo opravdu kolem botiček nebo větší zátěže. Hezký den.