Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Petr Vorálek 6. 5. 2020

Dobrý den. Pravděpodobně mám revmatoidní artritidu. Lékařka mi doporučila lék Bayflex, který zhruba měsíc pomáhal, mírně se snížila bolestivost kloubů prstů na rukou, v dalších dnech se však situace opět zhoršovala. Začíná se objevovat bolestivost i v prstech nohou. Kde a jak se mohu léčit? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, toto není jediný lék na léčbu RA,proto navštivte svého revmatologa, musí vědět, že vám již jeho nastavená léčba nefunguje a on se vám pokusí nastavit léčbu učinněji, abyste nemusel trpět bolestí ani jiným dyskomfortem. Hezký den

Alena Hejnová 5. 5. 2020

Dobry den. Lečim se s revmatoidni artritidou, toho vaši užívám Trexan a aplikují si injekční biologickou léčbu - přípravek Humira. Chci se zeptat Zda toto mě onemocnění patří do skupiny rizikových onemocnění v souvislosti s Covid 19? Pracuji ve školství jako učitelka 1.stupně a 25.5. konči on-line výuka žáků a já bych měla nastoupit do školy. Jsem ráda, ze můj stav onemocněni je stabilizován a nechtěla bych se zbytečně vystavovat riziku případného zhoršení mého stavu. Děkuji předem za odpověď a informaci k mému dotazu. S pozdravem, Alena Hejnová
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano, do rizikové skupiny patříte, ovšem z hlediska klesajícího výskytu Covid 19 už je riziko rovnající se téměř náhodě. Virus tu bude s námi další roky, neobávejte se nadměrně, i pacienti s dobře nastavenou léčbou mohou ev. nákazu covidem velmi dobře zvládnout). Hezký den

Anna 27. 4. 2020

Dobrý den, paní doktorko, ráda bych se zeptala, zda očkování proti tetanu může potenciálně vést ke zvýšení ANA protilátek. Děkuji za odpoved.
Odpověď lékaře:
Dobrý den - ano, může. Hezký den.

Ivana 27. 4. 2020

Dobrý večer, mám dotaz ohledně užívaného medrolu jak jsem již psala dříve. Beru jej 12 mg již 14 dní a ještě 14 dní mě čeká při této dávce. Zatím vše snáším velice dobře ,nic co se týká vedlejších příznaků nepociťuji. Je mi dobře,nemám vůbec žádné bolesti a po celou dobu jsem neměla ani jeden prášek od bolesti. Ani si nedovedete představit jak mě baví život když denně netrpím bolestma. Je mi jasné,že toto nemůže trvat stále,po vysazení to nebude tak fajn,ale i tak díky moc za tuto dobu. Jen bych chtěla vědět jak mám medrol za těch 14 dní potom postupně vysazovat. Vím že to musí jít pomalu,ale jak pomalu? Moc vám děkuji za pomoc a za tuto poradnu. Ivana
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jsem ráda že vám Medrol tak pěkně zabral, není nebezpečného léku, jen se s každým jedním lékem musí umět zacházet. Nyní máte 12 mg-navrhovala bych vám opravdu pomalinku snížit za těch 14 dní každý týden o 2 mg. Pokud by se bolesti vrátily, nechte stávající dávku klidně další týden a zkuste potom zas snížit o 2mg. Věřím, že to spolu zvládneme a budete v pohodě....klidně napište, kdybyste potřebovala. Hezký den.

Anna Ratajova 18. 4. 2020

Dobrý den,jen bych Vám chtěla moc poděkovat za odpověď, potěšilo mě že si uděláte čas odpovídat, s obvodní jsem na telefonu, bohužel revmatologie v Mostě mě může objednat až na září, nechápu při vzplanuti tyhle nemoci, nevím co budu dělat ani má lékařka, vydržím jestli to samo odejde jen na ibuprofenu,je to nepříjemný,hodně,ale opravdu dekuju
Odpověď lékaře:
Dobrý den,i obvodní lékař může nastavit pacientovi učiinější léky na léčbu - může požádat při telefonickou konzultaci o radu revmatologa. Další možností je zkusit naši objednávací službu, kde by vás naše telefonistky objednaly někam na dřív-jen musíte dat dojezdovou vzdálenost, kterou byste mohla akceptovat. Nyní už koronavirové opatření polevují, zkuste objednání přes naši poradnu, nalazete ji zde: https://www.ulekare.cz/ At se vám dostane pomoci brzy. Pěkné dny.