Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


NULL

Vilma 2. 2. 2020

Ještě jsem chtěla napsat,že to blikání mám už asi tak šest nebo i sedum let co to poprvé začalo. Myslela jsem si ,že to má souvislost s tlakem,mívala jsem ho vyšší,ale teď jsem zaléčená a tlak je dobrý.
Odpověď lékaře:
Dobrý den odpověd na vaši otázku odeslána, děkuji i za toto doplnění. Hezký den.

NULL

Vilma 1. 2. 2020

Dobrý den, jsem nemocná s revm. artritidou seronegativní a četla jsem že toto onemocnění má neblahý vliv i na oči. Je mi 57 let a mívám někdy nepravidelně někdy za půl roku nebo za rok a někdy i dvakrát za den takový barevný mihotavý blikající drát před očima . Před tím bývá chvilku rozostřené vidění a trvá to tak 15-20 minut. Pak se zase vše vrátí do normálu. Hlava mě u toho nebolí jen se to mihá před očima. Mám na tot vyšetření očí a vše v pořádku. Fyzioterapeutka mi říkala,že to asi bude od zad od krční páteře. Migrénu po tomto nemívám i když na ni občas trpím a trvává i tři dny,ale není to nic drastického. Děkuji vám za váš názor jestli to může mít souvislost s revmou. Pěkný den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano-u revmatických nemocí mohou nastat změny v drobounkých cévách, ale pokud chodíte pravidelně na oční kontroly a jste korigována v oblasti krevního tlaku, nemusíte se znepokojovat. Oční kontroly bych dodržovala 1x za rok a při jakékoli změně vidění. Hezký den.

NULL

Denisa Šeflová 30. 1. 2020

Dobrý den, moje maminka - ročník 1951 trpí od svých 27 let revmatoidní artritidou v kolenou. Léta byla léčena hormonálně, nyní je v péči revmatologa a užívá Milurit, Trixan, Vigantol kapky, Acidum folicum a Biofenac, biologická léčba byla zamítnuta . Chirurg nabídl jediné možné řešení - výměnu kloubu. Léčba je o to komplikovanější, že má odstraněnou štítnou žlázu (nádorové onemocnění) a nemocnou slinivku. Maminka má obrovské bolesti od kterých není úniku, proto moc prosím o radu, zdali je možná nějaká účinná léčba, úleva od bolesti.. Velmi děkuji za odpověď Denisa
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě je v silách ošetřujícícho revmatologa, aby mamince nastavil učinnou léčbu - poté nebude muset trpět bolestí, ale revmatolog musí vědět, že maminka bolesti má a jak jsou dlouhé, v které lokalitě. Navštivte jej a po vyšetření se rozhodne pro změnu léčby ev.odeslání na pracoviště, kde by jí pomohli. Bolesti mohou být i jiného puvodu než revmatické (nepíšete, kde maminku bolívá), mělo by se vše dovyšetřit a pokud by si nevěděl rady sám, existují ambulance léčby bolesti - v každé větší nemocnici. Navštivte s maminkou jejího revmatologa, vše mu vysvětlete a požádejte o korekci léčby, dnes jsou mnohé učinné léky, nikdo nemusí bolestí trpět. Hezký den.

NULL

Andrea 28. 1. 2020

Obvodní mi dělala krevní testy na Revma a Dnu.negativní.mám přelečenou Boreliozu rok bolesti kloubu se zhoršují otoky,zvýšená teplota unava bolesti páteře,krční píchání ve všech kloubech na těle.reakce na počasí.co tedy jiného to muže být.dost mne to omezuje v životě.děkuji.testy mi dělala Obvodní před 4-měsíci.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, obvodní lékař obvykle dělá pouze orientační testy,i když vám řekne,že byly na revma-nemusí to být optimální. Objednejte se bud na imunologii nebo lépe na revmatologii, kde provedou hloubkové krevní testy na revmatické nemoci, které obvodní lékař ani ordinovat nemůže. Hezký den.

NULL

Romana 26. 1. 2020

Dobrý den, pane doktore, prosím o radu: Asi před dvěma lety mě začaly pobolívat kloubky prstů u rukou. Někdy mě bolel jenom jeden, jindy několik, někdy jenom u jedné ruky, pak zase u druhé, příp. u obou. Byla jsem s těmito potížemi u ortopeda, ale ten mi řekl, že na kloubcích není nic vidět (žádný otok, normální barva kůže) a můj problém už neřešil. Pouze můj OL mi řekl, že se mi kloubky trochu deformují a že si mám případně dojít k rehabilitační lékařce a nechat si napsat nějaké cvičení. Snažila jsem se proto cvičit s prsty sama (na RHB je hodně dlouhá čekací doba). Postupem času se moje potíže zhoršují. Někdy mívám postižené kloubky červené, ale nikoli oteklé. Každopádně jsou nejbolestivější ráno, kdy jsou ztuhlé a musím je rozcvičit. Dělá mi např. problém vymačkat si citrón. V posledních dnech mě prsty pobolívají i v noci. Nevím, co by to mohlo být (artritida? artróza?). Bolí mě kloubky blízko nehtů a ty pod těmito kloubky a jsou bolestivé i na omak. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat? Dlouhodobě se léčím se sníženou funkcí štítné žlázy a anémií, od dětství mám potíže s pohybovým aparátem (mám skoliózu páteře, často se mi zablokovává krční páteř), je mi 54 let. Děkuji za radu! Romana
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud jsou vaše problémy dlouhodobější, bylo by vhodné, aby vás revmatolog prohlédl a na rtg snímku rukou odlišil změny artrotické /nezánětlivé,jen na podkladě degenerace/ a ev.zánětlvé /artritické/, a nastavil ev.léčbu. Hezký den.