Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Jenny 6. 9. 2020

Mám problémy s pravou rukou,konkrétně vykřivený prostředníček,který je vyosený,přilehá k ukazováčku, 4. a 5.prst jsou oproti prostředníčkovi více dole, prsty ruky nejsou ani ve stejné rovině, stav se zhoršuje,kdy mi připadá že prostředníček je stále výše. Prsty také nelze narovnat zcela, pokud se narovnají,tak pouze s velkou námahou,pokud přirozeně narovnám ruku, prostředníček nejvíce pokrčen,v dlani u konce prstů se mi dělá u2. a 3.prstu takové zatvrdlé místo,od té doby se prsty hůře natahují.Mám problémy s úchopem i běžnými věcmi.Nejvíce bolí prostředníček.Úraz jsem žádný neměla nikdy. Chci se zeptat, zda se s tím dá něco dělat. třeba operace a srovnání osy toho prstu. Dělá mi to problémy v normálním životě, i z estetického hlediska je to nepříjemné. Levá ruka je zcela v pořádku.Je mi 34 teprve, ani ruku zcela nenarovnám,aby byla volně. Situace s prsty se začala zhoršovat, jak se více křivil ten 3.prst. Z čeho to je. bohužel nevím.Předem děkuji za radu?Operace to může nějak spravit?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě, že by se to operací mohlo spravit, existují specialisté-chirurgové, kteří se zabývají přímo jen chirurgii ruky. Příčina by se dala také odhalit, navštivte revmatologa-sezná, zda je to spíše revmatologické /arthritida/ nebo ortopedické /arthrosa/. Pokud byste potřebovala pomoc s objednáním u specialistů, máme novou službu, kde vám sestřičky na telefonu pomohou najít termín u nejbližšího specialisty, zdarma. Hezký den. Odkaz na pomoc s kontakty najdete zde:https://www.ulekare.cz/objednat-se

Jan 3. 9. 2020

Dobrý den, od jara mě bolem jeden kloub na ruce, objevilo se to, když jsem prst měl dlouho ve studené vodě... Již to trvá několik měsíců, teď mám pocit, že mě začínají bolet další klouby na rukou.. Ráno, když se vzbudím, jsou klouby nejvíce ztuhlé. Na jaře jsem též měl bolest ramenní kloubu po té, co jsem sekal kosou.. Nemůže to být počínajíci reumatologická artritida? Je mi 48 let Děkuji za radu
Odpověď lékaře:
Dobrý den-sám jistě víte, že k diagnose je potřeba mnohem více než jen popis příznaků. Doporučila bych vyšetření na revmatologii, specialista vás podrobně vyšetří a doporučí další postup. Hezký den.

Kristýna 3. 9. 2020

Dobrý den, již několik měsíců mě trápí bolest a ranní ztuhlost kloubů na rukou i nohou. Po prvním vyšetření na revmatologii mi minulý týden lékař předepsal lék Meloxicam, na další kontrolu mám jít za 2 měsíce. Našla jsem informace, že léčba nesteroidnimi antirevmatiky je pouze symptomatická a přináší řadu vedlejších účinků. Chtěla bych se zeptat, jestli je v této fázi nutné tento lék užívat (nemám takové bolesti, abych je potřebovala tlumit léky), nebo jestli není lepší počkat do další kontroly u lékaře, kde už budou i výsledky z krve a snad i o něco jasnější diagnóza. Moc děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den - v podstatě každá léčba RA je symptomatická, tlumení zánětu a bolesti k tomu patří a Meloxikam je v této fází před pevnou dg RA určitě na místě. Pokud máte bolesti mírnější a nechcete je tlumit, je to na vás, Meloxikam je ale i protizánětlivý a proto bych jej brala právě kvůli této jeho schopnosti. Tlumí totiž zánět, který je podstatou autoimunitní nemoci, RA. Hezký den.

Kamila 3. 9. 2020

Dobry den, Babicka se leci dlouhodobe a jeji stav se zhorsil (nini upadla a zlomila si krcek) ,spatne se pohybuje. Je tezke ji dostat do specializovaneho centra a tak hledame moznosti domacich navstev a rehabilitaci, nekdo kdo by s ni mel trpelivost. Mate nejake kontakty na domaci navstevy ? Sama jsem primo nic takoveho nenasla. Dekuji moc. Kamila
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Kamilo....nepíšete město, kde bydlíte, proto nemohu moc pomoci. Určitě hledejte Dům senioru, kde bývá poradenské centrum, též Dům s pečovatelskou péčí nebo Sociální odbor městského uřadu-tam vám pomohou, mají veškeré informace o těchto službách ve městě a okolí. Ve větších městech je Pečovatelská služba neb Domácí mobilní hospic-v případech onkologických nebo těžkých nemocnění. Mohl by být hodně nápomocen obvodní lékař babičky-mají povinnost zařídit hospitalizaci ... fyzio. Hezký den

Dana 30. 8. 2020

Dobrý den, již asi tři roky mě trápí suchý kašel.Již jsem absolvovala vyšetření alergologie, rentgen plic, vše v pořádku.Mám diagnostikovanou revmatoidní artritidu 2st.Mohlo by se jednat o spojení s touto nemocí?Děkuji za odpověď.Prchalová
Odpověď lékaře:
Dobrý den - velmi vzácně bývají postiženy u RA i plíce, ale objednala bych se nejprve, být vámi, na imunologii, kde by mohli objevit původce vašeho kašle...chlamydie např, pouze rtg plic a alergologie většinou nestačí. Též bych absolvovala vyšetření gastroenterologie, nejčastější příčina kašle a asthmatu je GER-reflux, návrat obsahu žaludku do jícnu. Hezký den.