Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
10. 4. 2021

Dobrý den. Mám velké bolesti páteře, kyčlí, všech kloubů, i těch v prstech, ale reumatickou artritydu mi vyloučili. Pouze začateční. Už si nevím rady, prosím pomozte mi, jak bych mněla pokračovat, aby zjistili z čeho mám ty bolesti. Obvodní lékař mi nikdy neodebrql krev ani moč k vyšetření, kortikoidy mi nepomohly, Mám nespočet obstřiků, ale ty pomohou jen málo. Předem děkuji za odpověd.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte svého revmatologa, obvykle člověk s potížemi dochází k revmatologovi stále, vyloučení RA nemusí být natrvalo, někdy se nemoc projeví v krvi se zpožděním. Specifické ro RA jsou anti ccp protilátky /anti ccp/, určitě to není revmatoidní faktor, toto vyšetření je už zastaralé. Navštivte revmatologa znova a informujte ho o přetrvávajících bolestech - měl by o tom určitě vědět. Pokud se opravdu vyloučí příčina revmatologická, lékař by vás měl poslat na pracoviště, které by vám mělo v pátrání po příčině bolestí pomoci. Hezký den,

7. 4. 2021

Dobrý den, Dcera 15let trpí bolestmi zad a kolen.Predchazela tomu kopřivka a afty v puse.Detsky lékař nás odbyl a dcera skoro brečí a já nevím jak ji pomoct.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud nezvažujete změnu lékaře /lékař, který bagatelizuje pacientovy problémy není moc nápomocný..../ - můžete se sami objednat na dětskou revmatologi na vyšetření. Zkuste využít naši novou objednávací službu po telefonu - sestry vás rády objednají podle vašich preferencí: odkaz: https://www.ulekare.cz/poradna Určitě jí od bolesti může pomoci Paralen, je silně antialgický -do 3 tablet za den je to bezpečná dávka. Existují i čípky. Poradte se s vaším lékárníkem. Hezký den.

7. 4. 2021

Dobrý den, jsem léčena s RA, v současné době nemoc vzplála.Mám pro očkování proti Covid 19 počkat na období remise nebo je jedno pro očkování v jakém stavu je nemoc? Jaká rizika vzhledem k nemoci mohu po očkování očekávat ? Děkuji pěkně za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určtě je lepší být očkován v době remise, minimalizujete tím možnost nežádoucí aktivace imunity. Hezký den.

6. 4. 2021

Je mi 69 let. Revmatoidni arthritida mi byla diagnostikovana pred 20 lety. Po celou dobu jsem byl lecen Methotrexatem a intermitentne kortikoidy. Behem lecby Methotrexatem jsem nekolikrat mel leukocytopenii pod 3000. V breznu 2021 jsem byl hospitalizovan pro spondylodiscitidu. Chci se zeptat na moznost biologicke lecby arthritidy. Jeste doplnim, ze jsem v prosinci 2020 podstoupil robotickou prostektomii pro adenokarcinom.prostaty.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pro možnost nasazení biologické léčby se bud poradte se svým revmatologem -může vás sám odeslat do centra, se kterým by měl spolupracovat, nebo se můžete sám objednat do nějakého centra pro Biologickou léčbu na vstupní posouzení: seznam pracovišt: https://www.cilena-lecba.cz/centra-biologicke-lecby Měl byste vědět, že obecně platí, že v případě prodělané rakoviny není biologické léčba ideální a může se podat nejdříve 5 let po ukončení léčby nádoru. K posouzení do Centra biol.léčby se však objednat můžete. Hezký den.

2. 4. 2021

Dobrý den, prosím o radu: revmatolog mi předepsal Prednison a Flamexin na revmatoidní artritidu. Ještě předtím jsem užívala preventivně Colostrum. Je možné léky navzájem kombinovat? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Colostrum je potravní doplněk, ne lék-kombinovat léky a potr.doplněk můžete, ale nevysazujte léky bez porady s revmatologem. Hezký den.