Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolest lokte

4. 1. 2022

Už měsíc mě bolí loketní klouby. Je to hlavně bolestivé při zátěži. Mám se objednat na revmatologické vyšetření.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud máte namáhavou práci, nemusí jít ještě při přetěžování loketních kloubů o zánětlivé onemocnění, které by vyžadovalo objednání na revmatologii, ale spíše o arthrosu /degenerativní nemoc z přetěžování/. Toto ošetřuje spíše ortoped - objednejte se ke specialistovi ve vašem městě. Pokud by ortoped vyhodnotil, že potřebujete ještě další vyšetření, odešle vás na pracoviště, které uzná za vhodné. Hezký den.

Rakovinotvornost léků

1. 1. 2022

Mám diagnostikovanou R. Artritida beru medrol a trexan nejsou tyto léky při dlouhodobém užívání rakovinotvorne? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nevím, z čeho vyplývá vaše obava z rakovinotvornosti - naopak, lék trexan se užívá jako léčba rakoviny. Budte bez obav a přeji, at vám léčba dobře zabírá. Hezký den.

Medrol

1. 1. 2022

Dobry den, chtěla jsem se zeptat na Medrol. Mám RA a po nemoci se mi docela hodně spustila, neunesla jsem své 6 měsíční dítě, bolest při zvedání ze sedačky, tak mi byl předepsán Medrol. Když si vezmu 4mg cítím se úžasně, ale pokud jednu dávku třeba vynechán mám strašně bolesti hlavy a boli me celý člověk, jak při horečce. Je možné že jsem po měsíci užívání této malé dávky závislá a už bez toho nedokážu fungovat? Koním takže bych ho chtěla vysadit, ale nedokážu bez něj fungovat s dětma. Děkuji za odpověď Veronika
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vysazovat svévolně a předčasně Medrol není rozumné - jde o to, že váš imunitní systém potřebuje pomoc-proto je vám dobře, když lék užijete. Cílem léčby je zklidnění zánětu v těle a tomu je Medrol právě určen. Použití Medrolu je dlouhodobé, v řádu měsíců a jeho užívání v této minimální dávce je absolutně bezpečné a bez nějaké "závislosti" . Váš lékař revmatolog vede vaši léčbu a měla byste veškeré obavy a dotazy směřovat k němu, včetně druhu a dílky léčby -pobavte se s ním o tom, jak funguje Medrol, jak se má správně užívat a co byste ještě mohla pro své zdraví udělat. Hezký den.

Důvod bolesti kloubů

25. 12. 2021

Dobrý den, je možné mít revmatoidní artritidu s negativním výsledkem v krvi? Před 7mi lety jsem silně promrzla a spustily se mi velké bolesti - hlavně v rukách - klouby, prsty, lokty, někdy mě i hodně bolí kůže na pažích, kolena, chodidla. Po těle mám mnoho bolestivých míst, u kterých mám pocit, že to jsou omrzliny, které nejsou vidět. Pátrám už mnoho let po tom, co by tato "nemoc" mohla být, navštívila jsem mnoho lékařů, každý má trochu jiný názor. Někteří zmiňovali i chladovou panikulitidu nebo non freezing cold injury. Ráda bych jednou zjistila, co to opravdu je a jestli se to dá nějak prokázat. Mám kvůli tomu invalidní důchod.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě byste měla být vyšetřena kvalitním revmatologem - může být zajisté i revma, které nemá v krvi odpovídající obraz (tzv. seronegativní revmatoidní arthritis)...ale testy by měly být čerstvě udělané (starší testy než 3 měsíce už nevypovídají nic o aktuálním stavu v těle) a velmi hloubkové - ty umí nastavit jen revmatolog, specialista na revmatické nemoci. Pro objednání po registraci využijte naši novou službu po telefonu, sestry vás objednají podle vašich preferenci s co nejkratší čekací dobou: https://app.ulekare.cz/registrace Hezký den.

Bolest kloubů

19. 12. 2021

Dobry den, Pred 4 lety zacaly boelsti kloubů,ktere se tak stupnuji,ze neudrzim nic v rukach nezvednu ruce nad hlavu abych je tam udrzela boli lokty ramena prsty u rukou zapesti ,pri testech bylo zjsiteno ra žádné,ale pozitiv bla 27 a anka.Pani doktorka rekla,ze to nic neni a ze je to vekem,ze ni taky se boli,bolesti jsou te dv tomdle obdobi takove,ze nejsem schopna prevliknout postele ustlat atd... Můžete me prosim poradit co delat neprijde mi ve 49 let ,ze jsem stara.Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně byste měla být vyšetřena specialistou a tím je revmatolog. Svádění potíží pacienta na věk nebo znevažování jeho obtíží svědčí o malé empatii lékaře, zasloužíte si vyšetření s hloubkovými imunologickými testy, které umí nastavit právě revmatolog. Vyšetří vaše tělo, doporučí doplnkové metody vyšetření a především se vás poptá na život, celoživotní i současné obtíže a pověnuje se vám. Pro objednání po registraci využijte naši novou službu po telefonu, sestry vás objednají podle vašich preferenci s co nejkratší čekací dobou: https://app.ulekare.cz/registrace Hezký den.