Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Sucho v ústech, nose, očích

3. 9. 2022

Dobrý den, mám neustále sucho v ústech, nose i očích.Je na to nějaký lék? Nebo zvláštní strava?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tyto příznaky se vyskytují u Sjogrenova syndromu - což je autoimunitní onemocnění. Pokud nechcete jít rovnou na revmatologii, před zahájením léčby zkuste bezlepkovou stravu na dobu aspoň 6 týdnů a porovnejte vliv na suchost sliznic. Mnohdy je efekt velice dobrý až mohou příznaky vymizet. Pokud dietu nechcete, navštivte revmatologa pro nastavení léčby. Můžete si koupit léčebné prostředky i v lékárně sám - umělé slzy, sliny a přípravky na zvlhčení nosní sliznice. Info např zde: https://lupusinky.estranky.cz/clanky/pribuzna-onemocneni-lupusu/sjogrenuv-syndrom.html Hezký den.

Vysazování léku

3. 9. 2022

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, Metrotrexat je také lék který se vysazuje postupně, jak Medrol?? Zajímalo by mě, který z těchto léků je pro mě menší zlo ???????? moc dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nemusíte se bát, Trexan se může vysadit ze dne na den. Svévolně ovšem léky nevysazujte, každý má svoji úlohu a když je léčba dobře nastavena, má velký efekt a mírné nebo mizivé nežádoucí účinky. Myslím tím zejména kombinaci Medrolu s Trexanem - každý z nich působí na jinou část imunity a jejich efekty se doplňují, když jsou oba léky spolu, nemusí se dávat u obou tak vysoké dávky jako kdyby se podávaly samotné a tím pádem se minimalizují nežádoucí efekty léčby. Dá se proto říci, že kombinace obou je ideální a o nastavení rozhodne lékař podle toho, jak silný zánět v sobě máte. Hezký den.

Používání vitamínů

2. 9. 2022

Zdravím mohu při braníTrexanu a Medrolu užívat i vitamíny?Na př.vitamin C,kyselinu lipoovou.Co by bylo ještě vhodné?Děkuji pěkný den
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ve vztahu k nemoci je možné brát určitě vitamín C, nejlépe přírodního původu /acerola např./ a vitamín D3-měl byste ale předem znát svoji aktuální hodnotu v krvi - samoplátecký test nestojí mnoho a D vitamín zásadně pomáhá u autoimunit. Info zde: http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/autoimunitni-onemocneni-snizi-vitamin-d-a-omega-3-mastne Já osobně bych se ještě přimlouvala, jak vyplývá i z uvedeného odkazu, za omega 3 mastné kyseliny ve formě rybího tuku. Vybírejte kvalitní, při pohledu na doprovodné informace na obalu hledejte vysoké hodnoty u EPA-nejlépe stovky !!! a vyšší hodnoty EPA než DHA. V tomto poměru (epa vyšší než dha) je rybí tuk silně protizánětlivý. Určitě doplnte své stravování o polyfenoly - olivový olej co nejvyšší kvality a jídlo směřujte směrem k středomořské dietě - hodně tučných ryb a ryb obecně a velmi mnoho pestré a barevné zeleniny. Hezký den.

Vyšetření revmatu

19. 8. 2022

Dobrý den,prosím jak vypadá vyšetření na revmatickou artritidu? Mám vyboceny palec,má praktická říká že je to z bot,přitom uzske boty nenosim jen pohodlné,LDK mám cadtec.invaludni kvůli artróze v koleni a nyní řeším vyboceny palec který bolí i v klidu,prý na vyšetření na Revmatologii mi praktik nenapíše protože prý před 2 říkám je vyloučeno že mám rwgmatiartrutidz,když mě před 2 říkám a vyšetřila znamená že za 2 roky ji nemůžu mít? Mám po celém těle bolesti i na kosti hrudním a prý že je to namočené,přitom tak se nenamaham aby mě kost bolela,jde prosím mám vyžádat zadanku k vyšetření na regmatic.artrutidu,měla jsem v minulosti 3 roky zánět kvůli KDK kvůli operacím a bojím se o ODK děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vyšetření na revmatologii spočívá ve vyšetření těla zejm. postižených kloubů, odběru krve event. rtg kloubů, které dělají potíže. Samozřejmě že negativní vyšetření před 2 roky neznamená, že nyní nemoc nemáte, můžete se k revmatologovi objednat sama - třeba přes naši novou poradnu zdarma, odkaz na registraci: app.ulekare.cz/registrace Hezký den, kdybyste potřebovala s čímkoli ohledně vyšetření a revmatu poradit, jsme tu pro vás.

Otok prstu

19. 8. 2022

Dobrý den, před cca čtyřmi dny mě začala bolet levá dlaň, hřbet ruky a následně prostředníček, do dvou dnů mi to velmi oteklo a již není možné dlaň sevřít, největší bolest po ránu a při jakékoli námaze, otok je hodně malý, ale nehybnost stále stejná, neudržím v ruce vůbec nic, děkuji za Vaši odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, izolovaný zánět jednoho prstu nemusí hned znamenat revmatologické onemocnění, co ale byste měla mít-pořádné a hloubkové vyšetření u revmatologa. Navštivte svého obvodního lékaře a požádejte o odeslání k revmatologovi, měla byste být vyšetřena a sledována. Do té doby si mažte prst mastí nebo gelem z lékárny - lék je ze skupiny nesteroidní antirevmatikum (řekněte lékárníkovi), každý lékárník vám rád poradí a můžete prst ledovat, pokud vám to bude "dělat dobře".

Inzerce:
meduka_logo