Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
17. 5. 2023

Dobrý den chtěla bych se zeptat už necelých 5let chodím na revmatologii a p.Dr.nevi co mi je podle ortopeda a obvodní to vidí na artritidu.Mohla bych vám prosím poslat zprávu na email? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

17. 5. 2023

Je mi 49 let,jsem invalidji 1.st. existuje nějaká léčba ktera by me zbavila Nejen bolesti ale i deformace kloubů?ruce mam pokrivene a nemoc neustale pokračuje horsim smerem.snazim se nebrat leky na bolest a klouby rozcvicit ale jde mi to stale hůř. Rano se treba obleci je výkon. Hledam nějaké reseni jak se jinak lecit nez jen polykat leky.jsem zatim na sulfasalazinu.dekuji
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Oboustranná koxatroza

8. 5. 2023

Dobrý den, mám oboustrannou koxatrozu jedna 3 a druhá 2. Operaci stále odkládám. Kulhám, ztuhlost jsem zatím rozchodila, ale mám stále větší bolesti. V současné době jsem měsíc na neschopence, absolvovala jsem rehabilitace magnet,el. a masáž. Bolesti mám stále, na které užívám Palgotal. Chtěla bych se vrátit do práce, ale bojím se, že už to nerozchodím. Ortopéd mě nic nedoporučil jen čekat na operaci až se to ještě zhorší a obvodní pro mě také nic nevymyslela. Sice je mě 60 let, ale ráda bych ještě trošku žila, ještě tyto problémy doprovází dlouholétá deprese a úzkosti. Co se s tím dá dělat operaci nepreferuji. Děkuji za radu
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bohužel v této fázi nemoci se výhledově asi operaci nevyhnete, ale můžete ještě zkusit lázenskou léčbu - kterou vypisuje obvodní lékař na základě doporučení specialisty, ortoped by měl stačit. Deprese je samozřejmě přitěžujícíc stav, ale i ta se dá zvládat - pomoci léků a psychoterapií jde hodně ulevit a radost ze života můžete určitě ještě mít. Jen se neobávejte a řekněte si o pomoc. Hezký den.

Zhoršování příznaků

7. 5. 2023

Dobrý den, Již nějakou dobu řeším problémy s klouby po celém těle. V 15-ti letech se začali problémy projevovat lehkým křupáním prstů a kolen (klasika mezi vrstevníky). Postupně se začali problémy rozšiřovat až do dnešního stádia (nyní je mi 23 let) kdy problémy s klouby řeším téměř pořád a po celém těle. Zejména: prsty (obecně celé ruce), ztuhlá kolena, záda, lokty a nyní se mi přidal do seznamu bolestí již dříve křupající kloub na čelisti (nemůžu se ani v klidu najíst bez toho aniž bych neměl bolesti). U všech zmíněných věcí trochu pomáhá "masáž", kterou si čas od času sám dělám. Jednou jsem již u lékaře byl a dostal jsem Diklofenac. Ten mi nějakou dobu pomáhal, ale po několika 4. měsíci přestal účinkovat a bolesti se vrátili. Byl jsem poslán na revmatologii, kde se mi paní doktorka v podstatě vysmála, že simuluji a poslala na testy, které mi již dělala moje obvodní lékařka. Poté přišlo ale lepší počasí a bolesti odezněli, tak jsme problém přestali řešit a zařadili to do problémů vyvolaných psychicky (dnes žádné takovéhle problémy nemám, a stejně se bolesti vrátili). Nevím co mám dělat, protože objednání k revmatologovi, trvá několik měsíců a do té doby diklofenac prý dlouhodobě brát nemohu. A dostat se opět někam, kde se mi vysmějou, že simuluji, když k nim zrovna přijdu a bolesti nejsou tak strašné, nebo zrovna v ten den ustoupili, opravdu nechci. Obracím se tedy sem s dotazem: Co dál? Mám problém řešit, nebo jak mám dát specialistovi najevo, že si opravdu nevymýšlím? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, můžete vyhledat jiného lékaře, určitě se vám nevysměje - pokud ano, můžete si stěžovat a aktivně se zasadit o to, aby se to neopakovalo vám ani jiným lidem. Určitě ale dobrého lékaře najdete, seznam lékařů je na internetu, mnohdy bývají i reference a nebo můžete navštívit FB skupinu revmatické nemoci, kde si také pacienti vyměnují kontakty na dobré lékaře. Léčba RA je důležitá a to co nejvčasnější. K novému revmatologovi určitě vezměte i starší testy, udělá vám nové a porovná je se staršími, jaký je vývoj. Diklofenak můžete brát samozřejmě dlouhodoběji, na bolesti zkuste i Paralen, který nemá tolik nežádoucích učinků na žaludek, ale nebojte se i diklofenaku - pokud jej nebudete brát nepřetržitě a roky a navštívíte revmatologa, obavy stranou. Přeji štěstí a dobrý výber. Hezký den.

Určení stadia choroby

3. 5. 2023

Dobrý den . Potíže s RA mám již druhým rokem teprve letos jsem začala léčbu až se potvrdilaRA. Chtěla bych se zeptat jak rychle nemáš postupuje a jaké jsou možnosti. Četla jsem tu o tom že jsou zřejmě nějaká stadia . V jaké fázi je třeba písmeno ,,B,, nebo jak poznám že je to stadium kdy se může nechat zažádat o částečný invalidní důchod. Pracuji a hodně často prsty opravdu neslouží jak by měly. Úchop a pevnější stisk není možný. Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, stadia nemoci nejsou pro níc rozhodující, pouze pro přidělení lázní. Nepíšete nic o své léčbě a ev. potížích, o invalidní důchod můžete požádat v podstatě kdykoli - posuzuje se jak vás nemoc omezuje v normálním životě, nepotřebujete žádná stadia nemoci. Hezký den

Inzerce: