Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Kristýna 1. 7. 2020

Dobrý den, dceři bude změněna léčba juvenilní artritidi (8let) z metotrexátu na biologickou léčbu. Metotrexát poškozoval játra a museli jsme často vysazovat. Mám velký strach z vedlejších účinků této léčby (záněty, vznik nádoru, tuberkulóza). Mohu dceři nějak pomoci, během léčby? Úprava jídelníčku, minerály, vitamíny, úprava život. stylu....ani nevím, na jak dlouho to bude. Děkuji moc za jakoukoli radu, hezký den. Kristýna
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Kristýno, biologická léčba je podle mého názoru mnohem bezpečnější než klasická léčba. Neobávejte se nadmíru, strach a obavy se přenášejíi na dítě a to není dobré. Nežádoucí učinky v příbalovém letáku prostě být musí napsány, to ale neznamená že jsou nějak extrémně častě a hrozí i vaši dcerce. Berte to pozitivně, určitě zdravy životní styl je fajn, péče o mikrobiom střevní je základ zdravé imunity /braní probiotik s velkým mn. kmenů, kvašené potraviny, probiotické zakysane vyrobky, hodně zeleniny jako prebiotická složka/. Dávala bych určitě rybí tuk, který je silně protizánětlivý a může pomoci léčit základní nemoc spolu s biologickou léčbou. Rybí tuk vybírejte tak, aby měl hodně dha a epa omega 3 mastných kyselin, stovkové hodnoty, jinak jsou to vyhozené peníze. Přeji vám optimismus a dobrý efekt biologické léčby pro dcerušku. Hezký den.

Jana 30. 6. 2020

Dobrý den,letos v březnu mě začalo bolet levé koleno + otok,na chirurgii mi z něj vzali vodu-čirou tekutinu asi 20ml,za měsíc se přidaly bolesti svalů na obou rukou a bolest drobných kloubů prstů u rukou + hřbetů rukou.Též při chůzi bolí klouby u palců na nohou.Před měsícem po 20km túře začalo bolet i pravé koleno a mírně oteklo.Vodu mi z něj ale nebrali,z RTG kolen jen počínající artrosa.Krevní testy -CRP-1,revma.faktor neg.leukocyty-5,5,anti CCP-0,5,borelioza negat.protilátky neprokázány.Jsem objednána na ortopedii.Mám dlouhodobé potíže s krční páteří,ztuhlé trapézy a od toho bolesti hlavy.Léčím se s autoimunitním zánětem štítné žlázy na hranici subklinické hypothoreosy.PL si myslí,že to může souviset s příchodem klimakteria.Je mi 50let.Klouby na rukou mi zatím neotékají,jen bolí,spíše když něco vezmu do ruky,v klidu jen velmi mírnějsou spíše ztuhlejší.Jde o seronegativní revmatoidní artritídu ? Mockrát děkuji za odpověd.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, sama víte, že tuto odpověd vám nemohu dát -na dálku dg opravdu dát neumím. Určitě jste v péči specialistů a časem se vše ozřejmí. Laboratorní je odraz mnohdy opožděn za nálezem na těle, proto docházení na kontroly smysl má a přeji at se brzy najde pro vás ulevná léčba. Hezký den.

Roman 30. 6. 2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné zemřít na revmatoidní arttritidu, a pokud ano, tak v důsledku čeho? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, umrtí v důsledku RA je poměrně málo časté - musel byste mít velmi agresivní /silnou/ formu RA a dlouhodobě neléčenou. Pokud RA napadne i orgány - může být důsledkem neléčené i umrtí, ale většina pacientů s Ra má nemocné pouze klouby a vazivo. Hezký den.

Iva 28. 6. 2020

Dobrý den, zhruba od března letoš. roku mám problémy s klouby. Začalo to silnou bolestí levé zdravé kyčle, kulhala jsem, myslela jsem, že se jedná o nějaké přetížení, použila jsem protizánětlivé masti. Po částečném odeznění problému mě začaly bolet páteř a obě ramena, nemohla jsem zvedat ruce, nejhorší ráno, po rozcvičení docházelo k úlevě, ale spíše v odpoledních hodinách. Krevní testy u obvod. lékaře: S- cholest.6,75, LDL- 5,39, hemoglobin 117, trombocyty 431, S kreatinin 1,34. Borrrelie negativní. Byla jsem odeslána na revmatologii, kde výsledky prý dobré, jen CRP 15 a sedimentace 38. Nyní mě velmi silně bolí pravé rameno, převážně v noci-řezavá bolest směřující do prstů,které jsou nateklé a rovněž bolestivé. Cvičení již není možné. Dopoledne vykonávám práce víceméně levou rukou, ale bez brufenu se již neobejdu, jsem z toho již celkově zesláblá a unavená,je mi 57 let. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, výsledky z vaší revmatologie nejsou uplné, je potřeba vyšetřit zejména autoprotilátek. Navštivte znova revmatologa, je potřeba zdůraznit vaše déle trvající potíže . Revmatolog by vás měl znovu vyšetřit, ev. doplnit sono a rtg ramenního kloubu a bud zaléčit sám nebo odeslat na ortopedii. Kontroly na revmatologii jsou nutné, sedimentaci ani CRP v pořádku nemáte /v těle je přítomen zánět/, je potřeba sledování a průběžná terapeutická reakce podle vašich potíží. Hezký den.

Jindřiška Kikinčuková 24. 6. 2020

Dobrý den. Jsem 67 let stará a 4 měsíce po výměně levého kolenního kloubu. Trpím otoky nohou už delší dobu a zborcenou klenbou chodidla. Už třetí den v lázních mne začal výrazně bolet nárt, který mírně otekl, a nártní kůstky, včetně prstů. každý došlap je bolest a noha bolí i v klidu. Co mám dělat? Živím se pohybem.Zatím střídám chladící obklady s priznicem, třikrát denně vtírám Aulin, ale chůze je utrpení...Operované koleno je v pořádku, jen při námaze natýká. Bohužel otoky noou jsem trpěla už před operací a zmíněná levá noha byla operována 9x!opakovaně prodělala trombozu. Děkuji za pomoc a radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, v lázních máte lázenského lékaře a je potřeba s ním konzultovat veškeré potíže, které nastaly v souvislosti s lázenskými procedurami. Prosím, kontaktujte ho - poradí vám, může předepsat léky i potřebná vyšetření. Hezký den.