Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Ludmila 10. 10. 2019

Je mi 30 roků a mám diagnostikovánu revmatoidní artritidu seronegativní. Bolí mě klouby a mám pokřivené články prstů na rukách. Často mě bolí i obě SI skloubení a to tak, že nemůžu ani sedět a ani ležet. V poslední době se mě na obou SI skloubeních udělaly modřiny ve velikosti 50ti koruny a po několika dnech zase zmizely. To stejné se mě stalo i na zápěstí. Proto se chci zeptat, jestli tyto modřiny souvisí s RA nebo s jiným onemocněním - mám další problémy po prodělané borelióze. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, neslyšela jsem nikdy o žádné takové souvislosti - navštivte svého revmatologa a pořádejte o přešetření se zaměřením na SI skloubení - mela byste mít alespon rtg těcht kloubů a vyšetření genet.mutace na Bechtereva. Hezký den.

Tereza 6. 10. 2019

Dobrý den, udělaly se mi malé bouličky u kloubů na několika prstech ruky i na noze. Ráno mám problém sevřít ruku v pěst, bolí mě to a prst mi také otékají. Sportuji, celkem zdravě jím. O jakou nemoc se může prosím jednat ? Co mohu udělat pro uzdravení a aby se to zastavilo, masírovat, nebo zatlačovat bouličky ? Předem velice děkuji za pomoc.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, otoky a ztuhlost kloubů může přejednávat nějakou autoimunintí revmatickou nemoc,pro přesnou diagnostiku, prosím, navštivte specialistu-revmatologa. Hezký den

Andy Hartmann 4. 10. 2019

Dobrý den, našel jsem náhodou článek o revma. Už asi přes rok, mám někdy po ránu ztuhlé zápěstí a klouby, je to velmi bolavé a chvilku trvá než to přejde. Totéž mě přes den chytá i u nártu na nohou a otéká to. Taky mě v průběhu roku chytla bolest ramenniho kloubu tak, že jsem jej nemohl několik dni použivat. Dělaji se mi uzliky na levé straně hrudi a na nohou. Mohlo by se jednat o revma a je třeba specialni vyšetřeni na krev? Protože nedavno jsem byl na krvi na endokrinologii a tam to nenašli. Děkuji a hezký den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, z obyčejného vyšetření zaměřeného na endokrinologické problémy se revma nepozná. Chtělo by to vyšetření u specialisty-revmatologa a vyšetření specialistou a odběry krve zaměřeny na revmatologickou problematiku. Hezký den.

Miluse 1. 10. 2019

Dobrý den dékuji za odpověď!Já už se lecim delší dobu nejdříve Plaugenilem a udelala se mi skvrna na oku.tak beru methotrexat5mg.2 tablety každý pátek a kys.listovou každou sobotu 2 tablety.je to toxicky lék prosím jak hodně mi to ublizuje vnitřně? Beru na játra ostropestrec a hořčík na křeče v lytkach. Prosim co bych měla brát pro své zdraví aby se mi to zase nerozjelo???mám už strach abych nenachladla.prosim poraďte mi .Děkuji Miluse.dekuji moc!!!
Odpověď lékaře:
Dobrý den -léčbu máte dobře nastavenu, určitě bude uspěšná - mttx se nebere tolik jako v onkologii, nemusíte mít obavy a jste i pečlivě hlídána odběry krve. Prevence před prochladnutím je nutná, ale nemusíte se nijak extrémně obávat-tělo si poradí, když mu dáte čas na regeneraci a odpočinek, nemoci nepřecházejte. Ostropestřec je dobrý nápad i hořčík. Jen neberte žádné přípravky na PODPORU imunity, jde to proti sobě...autoimunita je extremni reakce imunity a podporou imunity třeba potravními doplnky nebo bylinami se může ještě zhoršit stav. Hezký den.

Miluše 30. 9. 2019

Dobrý den.chtela jsem se poptat mám revmatoidni artritide a na prsteničku právě ruky na straně u kloubu se mi objevila taková boulicka ! Co s tím jak se to léčí.nebo to zmizne samo? Lékař mi navrhl ji operativně odstranit?nevím co mám dělat.poradte mi prosim!děkuji Miluše
Odpověď lékaře:
Dobrý den - boulička by mohla zmizet po léčbě RA, až se uplně zklidní zánět v kloubech. Operaci bych zatím odložila. Hezký den.