Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Helena 8. 7. 2020

Dobrý den, výskyt revmatoidní artritidy v rodině (matka se léčila v Praze několik let). Nyní je mi 49 let, několik let mám ranní ztuhlost páteře (v kříži), bolí mne kyčelní a ramenní klouby (casto v noci či ranních hodinách), mám časté rýmy (celoročně) a záněty průdušek, mám prokázanou pylovou alergii, v posledním půl roce mam během dne oteklé kotniky, červenají mi tváře - motylovity tvar. Kde bych se mohla nechat vyšetřit na revmatoidní artritidu? Děkuji za odpověď. H.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě navštivte revmatologa, udělá vám specialní testy, řekněte,že máte RA v rodině a ukažte motýlovitou vyrážku na obličeji, klidně i fotky.. Hezký den.

Kristýna 3. 7. 2020

Dobrý den, moc moc moc Vám děkuji za odpověď a za to, že se máme na koho obrátit s našimi dotazy. Děkuji za Vaše povzbuzení a optimismus. Přeji hezké léto, Kristýna.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rádo se děje, proto tady jsme :). Hezké léto a dobré efekty nové léčby pro dcerušku. Hezký den.

Kristýna 1. 7. 2020

Dobrý den, dceři bude změněna léčba juvenilní artritidi (8let) z metotrexátu na biologickou léčbu. Metotrexát poškozoval játra a museli jsme často vysazovat. Mám velký strach z vedlejších účinků této léčby (záněty, vznik nádoru, tuberkulóza). Mohu dceři nějak pomoci, během léčby? Úprava jídelníčku, minerály, vitamíny, úprava život. stylu....ani nevím, na jak dlouho to bude. Děkuji moc za jakoukoli radu, hezký den. Kristýna
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Kristýno, biologická léčba je podle mého názoru mnohem bezpečnější než klasická léčba. Neobávejte se nadmíru, strach a obavy se přenášejíi na dítě a to není dobré. Nežádoucí učinky v příbalovém letáku prostě být musí napsány, to ale neznamená že jsou nějak extrémně častě a hrozí i vaši dcerce. Berte to pozitivně, určitě zdravy životní styl je fajn, péče o mikrobiom střevní je základ zdravé imunity /braní probiotik s velkým mn. kmenů, kvašené potraviny, probiotické zakysane vyrobky, hodně zeleniny jako prebiotická složka/. Dávala bych určitě rybí tuk, který je silně protizánětlivý a může pomoci léčit základní nemoc spolu s biologickou léčbou. Rybí tuk vybírejte tak, aby měl hodně dha a epa omega 3 mastných kyselin, stovkové hodnoty, jinak jsou to vyhozené peníze. Přeji vám optimismus a dobrý efekt biologické léčby pro dcerušku. Hezký den.

Jana 30. 6. 2020

Dobrý den,letos v březnu mě začalo bolet levé koleno + otok,na chirurgii mi z něj vzali vodu-čirou tekutinu asi 20ml,za měsíc se přidaly bolesti svalů na obou rukou a bolest drobných kloubů prstů u rukou + hřbetů rukou.Též při chůzi bolí klouby u palců na nohou.Před měsícem po 20km túře začalo bolet i pravé koleno a mírně oteklo.Vodu mi z něj ale nebrali,z RTG kolen jen počínající artrosa.Krevní testy -CRP-1,revma.faktor neg.leukocyty-5,5,anti CCP-0,5,borelioza negat.protilátky neprokázány.Jsem objednána na ortopedii.Mám dlouhodobé potíže s krční páteří,ztuhlé trapézy a od toho bolesti hlavy.Léčím se s autoimunitním zánětem štítné žlázy na hranici subklinické hypothoreosy.PL si myslí,že to může souviset s příchodem klimakteria.Je mi 50let.Klouby na rukou mi zatím neotékají,jen bolí,spíše když něco vezmu do ruky,v klidu jen velmi mírnějsou spíše ztuhlejší.Jde o seronegativní revmatoidní artritídu ? Mockrát děkuji za odpověd.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, sama víte, že tuto odpověd vám nemohu dát -na dálku dg opravdu dát neumím. Určitě jste v péči specialistů a časem se vše ozřejmí. Laboratorní je odraz mnohdy opožděn za nálezem na těle, proto docházení na kontroly smysl má a přeji at se brzy najde pro vás ulevná léčba. Hezký den.

Roman 30. 6. 2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné zemřít na revmatoidní arttritidu, a pokud ano, tak v důsledku čeho? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, umrtí v důsledku RA je poměrně málo časté - musel byste mít velmi agresivní /silnou/ formu RA a dlouhodobě neléčenou. Pokud RA napadne i orgány - může být důsledkem neléčené i umrtí, ale většina pacientů s Ra má nemocné pouze klouby a vazivo. Hezký den.