Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
14. 3. 2021

Dobrý den, již delší dobu mám problémy se zady jak v horní casti lopatek tak především ve spodní křížové časti zad, Byl jsem již na rengenu ale pry nic nenašli, nicméně bolest zad je v souučastnosti veliká, co s tím mohu dělat?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte určitě neurologa na podrobnější vyšetření. Hezký den.

13. 3. 2021

Dobrý den, myslím si že mám artritidu. Mám všechny příznaky. Posledních 14dní mě stršně bolí ruce. Nemůžu spát a ráno mám nepříjemné a bolestivé otoky. Začínají mě bolet i ostatní klouby. Můžete mi poradit co dělat a na jakého lékaře se mám obrátit? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně se objednejte k revmatologovi. Hezký den.

13. 3. 2021

Dobrý den.Mám takový problém.Natíkají mi ruce že kolikrát nejdou vidět klouby které mě na dotyk bolí.Tak samo mi natékají nohy které mě bolí na dotyk od lýtek po prsty.Na jaké vyšetření bych měla jít.Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den-speciální vyšetření ordinuje revmatolog, nějaké testy a rtg může napsat i obvodní lékař-testy však nejsou specializované,jen orientační.Objednejte se k revmatologovi,aby mohla léčba začít co nejdříve. Hezký den.

12. 3. 2021

Dobrý den,jsem revmatička a chci se zeptat co je menší zlo v užívání 1x denně medrol 4mg nebo aulin v sáčcích 1x denně. Nechci do sebe cpát chemii, ale bez některého z nich se neobejdu. Oboje bezvadně zabírá. Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, vnímání léků jako zla, je časté, ale nemoudré. Jestliže budete brát nedostatečnou dávku léku, riskujete pozvolné zhoršování nemoci. Pokud byste brala léky v dostatečné dávce po dostatečnou dobu - cílem je remise onemocnění, kdy je nemoc v klidu a vy můžete být třeba bez léků. Se smlouváním bud a nebo a vynecháváním léků si spíše škodíte. Hezký den.

9. 3. 2021

Dobrý den. Asi 2 roky mám problém s ramenem. Bolest při pohybu a ikdyž ležím. Kolena nechávám si dávat kolagen.injekce. Nyní nedokážu ohnou ukazováky obou rukou. Mám kardiostimulátor a problémy se srdcem. Jelikož se necítím dobře, chtěla bych vyloučit možnost, že mám artritidu. Je možné se někam objednat k vyšetření? Obávám se, že přes obvodního lékaře to nebude možné. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, můžete využít naši službu objednaní po telefonu, kdy vás naše sestřičky objednají podle vašich preferencí: https://www.ulekare.cz/objednat-se