Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Ivana 15. 4. 2020

Dobrý den, děkuji vám za instrukce ohledně užívání medrolu. Dnes jsem byla na ko. CRP a kleslo na 9,5. Mám obrovskou radost a pokračuji s dávkou 12 mg měsíc. Po skončení procesu vás budu informovat o dosažených výsledcích. Moc vám děkuji za pomoc a trpělivost na této poradně. Ivana
Odpověď lékaře:
Dobrý den, kontroly CRP nemusíte absolvovat nijak často-důležité je zejména, jak se citíte, kontrolu bych viděla na konec měsíce užívání a potom můžete uvažovat o snížení. At je vám lepe. Hezkě dny

Ivana 14. 4. 2020

Dobrý den, děkuji vám za radu ohledně medrolu a jen se ještě chci zeptat jak medrol užívat. Zvedla jsem tedy dávku na 12 mg na měsíc , ale nevím jak jej užívat . Rozdělit ho pro denní užívání nebo ho jíst ráno všecek současně. Před užitím užívám omeprazol na žaludek. Vím že mě nemůžete léčit po netu,ale hodně jste mi už pomohli,jsem úplně bez bolestí a k tomu ani nemusím užívat nic od bolesti. Mockrát vám děkuji Ivana.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, paní Ivano, Medrol se bere vždy ráno celá dávka, protože se kopíruje jeho vylučování nadledvinami v těle-nejvyšší hladina je ráno. Omeprazol berte určitě, možná i lepší večer, aby ochranný efekt byl už ráno přítomen a nebo tak hodinku před Medrolem-jak chcete. Neobávejte se žádných nežádoucích účinků -budou jen ty pozitivní, věřím, že to zvládnete krásně. Hezký den.

Ivana 12. 4. 2020

Dobrý den, děkuji vám za odpovězenou otázku ohledně uřívání Medrolu ze dne 10.4. 2020 a jen bych se ještě chtěla zeptat co je u vás delší doba? Je to měsíc,nebo dva a myslíte si že dávka 6 mg stačí s CRP 38 ? Jsem si vědoma,že tyto otázky by mi měl zodpovědět můj revmatolog,ale tuto dobu neordinuje . Jsem v rukou praktického lékaře a tak jsem ráda za každou radu,kterou u vás dostanu. Chápu že je orientační. Musí se sledovat kontrola krve,jat. testy a ledviny , ale i tak jste mi už hodněkrát pomohli a za to vám opravdu děkuji. Přeji vám krásné velikonoce. Ivana
Odpověď lékaře:
Dobrý den, to já bez znalosti vašeho stavu těžko odhadnu, ale řekla bych že nejméně měsíc ..pokud se vám uleví, nechala bych dávku ještě tak dva týdny a potom postupně snižovala, ale ne na původní, spíš o 2mg za týden a velmi pomalu. Pokud úleva bude jen částečná, uvažovala bych i o zvýšení dávky - 6 mg je velmi málo, až od 12mg se jedná o střední dávky, do 12 mg jde o dávky nízké. Hezký den.

Leona 11. 4. 2020

Dobrý den, mám otázku ohledně MTX v této době. Jestli když tolik snižuje imunitu by nebylo lepší v tento čas MTX na nějakou dobu vysadit. Měli by jsme lepší imunitu a v případě nemoci covid-19 by jsme nemoc lépe zvládali. Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den-žádné přerušování léčby není na místě. Pokud se citíte dobře, píchejte injekce dál, samozřejmě, pokud byste měla projevy akutní infekce jakéhokoli druhu-v tom případě se injekce do vyléčení nepíchají. Uvaha -vynechám MTT a budu mít lepší imunitu určitě není podložená, je zjednodušující a vysazení injekce vůbec vhodné není. Hrozí aktivace vaší nemoci. Hezký den

Ivana 10. 4. 2020

Dobrý den,léčím se s revm.artritídou teď pro velké bolesti kloubů a vysokém CRP 38 mi bylo obvodní lékařkou zvýšené dávkování Medrolu z 2 mg na 6 mg na pět dní a tbl. od bolesti Arcoxia 60 mg 1x denně.K tomu beru již dlouhodobě 15 mg MTX. Chci se zeptat jestli tento poměr a zvýšení Medrolu stačí za pět dní ke snížení CRP a k remisi tohoto onemocnění? A jakou roli hraje při tomto onemocnění CRP? Kontrola revmatologa je v této omezené době téměř nemožná,lékařka neordinuje, proto mi pomáhá obvodní lékařka. Děkuji vám ,Ivana
Odpověď lékaře:
Dobrý den, osobně bych viděla zvýšení Medrolu jak velice správné a na mnohem delší dobu než 5 dní. Za 5 dní rozhodně remise nedocílíte-určitě si dejte Medrol vyšší dávku na delší dobu. CRP je známkou aktivity RA. Hezký den.