Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Rrnata Kapitánová 29. 5. 2019

Dobrý den, mám problém s revmatoidní artritidou, přidaly se nové příznaky a to vyrážka, dýchavičnost, slabost, kloubní deformace. Při vyšetření co je příčinou těchto obtíží bylo zjištěno, že mám opět zvýšené revmatoidní faktory cca 70, málo hemoglobinu a nízkou hladinu bílých krvinek, tu však mám trvale. Zatím jsem byla buď bez léčby, protože klasické léky mi totálně po krátkém čase zdevastovaly krevní obraz, a tak jsem našla lékaře, který mi nasadil aspoň antimalarika, to nějak fungovalo cca 8 let. Vždy na ontrole bylo vše vpořádku a bez zánětlivých faktorů, což je v rozporu s vyšetřením co bylo uděláno u obvodního lékaře. Revmatolog mi už klasickou léčbou prý pomoci nemůže a tak prý ani nemá cenu do ordinace chodit, evidentně se stav zhoršuje s přibývajícími vedlajšími příznaky, jakou léčbu mi kdo poskytne, aby se ze mne nestal závislý mrzák?
Odpověď lékaře:
Dobrý den,vyhledejte jiného lékaře- váš lékař nemá pravdu -vždy se může najit pomoc. Máte nyní aktivaci nemoci, v mezičase byste mohla i do lázní,až se aktivita nemoci zastaví. Lze znovu zhodnotit váš stav, zkusit léky v kombinaci a vymyslet vám učinnou léčbu na míru. Obvykle lékař v případě složitějších pacienta odesílá nemocného do nemocnice na revmatologické oddělení.Když se vyzkouší všechny klasické léky,existuje i moderni biologická léčba.Je dobré být otevřená lečebným možnostem. Vyhledejte si nového odborníka v přijemné dojezdové vzdalenosti, pomohou vami i naše asistentky zde www.ulekare.cz Hezký den.

Irena 20. 5. 2019

Dobrý den, prosím o vysvětlení. Výsledky krve:S C reaktivní protein 2,0, S revmatoidní faktor 7,8, S Anti CCP 59,9, Thyroidní panel S TSH 7,479, Kostní soubor S 25 OH vitamin D total 47,8, B Sediment.ery. 56 mm. Může se u těchto hodnot jednat o revmatoidní artritidu? Předem děkuji. S úctou Irena
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano. pozitivita anti ccp protilátek je jednoznačně specificka pro RA. Navštivte co nejdříve revmatologa - nasazená léčba zmírní vaše obtíže. Hezký den.

Hanka 20. 5. 2019

Dobrý den, mám diagnostikovanou RA 2b, loni na jaře mně začala bolet paže, jako po fyzické námaze. Loni na podzim se k tomu přidala i bolest stehen, pocit jak po chřipce, nebo kdybych skládala uhlí. Pocit bolesti vymizel v dubnu, kdy jsem měla 5 infuzí solu medrolu. A teď v květnu se bolesti a únava vrátily. Lékařka mně do zprávy napsala myalgie, Kreantinkinázu jsem měla 5,51. Podle čeho se myalgie stanovují, jestli jsou na to nějaké vyšetření, nebo odběry krve a jak se to dá léčit?V dřívějšku jsem podle krve prodělala i boreliózu. Vyšetření na karpály mám v pořádku. A nedělám fyzickou práci, nesportuji. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den - měla byste mít hlubší vyšetření na protilátky z oblasti myositid, autoimunitního zánětu svalu-autoimunity se "rády" sdružují. Zvýšená kreatinkináza je obecný nález, který z neurologického hlediska může (ale záleží na klinickém nálezu) ukazovat na svalové poruchy-myopatie -obecný název jakékoli nemoci svalu. Nebo může dojít k jejímu zvýšení při užívání statinů (léky na snížení hladiny cholesterolu) a také někdy při některých endokrinních poruchách -zde byste měla také podstoupit komplexnější vyšetření. Někdy značí kreatinkinaza i výraznější tělesnou námahu, to vy ale negujete. Požádejte o komplexnější imunologické vyšetření - směrem k hlubšímu vyšetření protilátek proti svalovým strukturám. Pokud máte bolesti svalů a unavu - ukazuje mi to nejspíše tuto možnou potenciální dg. Pokud se vyloučí endokrinologická a revmatologická příčina, je potřebné přidat ještě neurologické vyšetření. Nejprve ale bych já osobně nechala odebrat kreatinkinazu znova a srovnala bych, jak se hodnota změnila od te předchozí...růst, pokles, stejné hodnoty. Od toho se potom odvíjí další vyšetření a návštěvy u specialistů. Hezký den..

Ondra 15. 5. 2019

Dobrý den, kde se prosím léčí reaktivní artritida, vyvolaná infekcí urogenitálního traktu? Trvá u mě asi půl roku, beru artrilom15, stav se stále zhoršuje. Můžete mi poradit odborníka na zlínsku (i jinde)? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tato infekce by měla být léčena urologem v součinnosti s revmatologem, prosím, využijte naši novu vyhledávací bezplatnou službu pro hledání lékařů ve vašem regionu, odkaz zde: OBJEDNÁNÍ K LÉKAŘI www.ulekare.cz Hezké dny a brzské vyřešení vašich potíží.

Jaroslava 13. 5. 2019

Dobrý den,může být příčinou revmatoidních uzlů autoimunitni onemocnění od štítné žlázy ? Beru letrox 75 , je mi 71 roků. Mám na čtyřech prstech " uzlíky" .
Odpověď lékaře:
Dobrý den, uzlíky na prstech nejsou jen revmatické, ale mohou být i dnavé /nemoc králů, dna/ nebo arhrotické-degenerativní. Od štítné žlázy přímo uzlíky nevznikají. Navštivte vašeho obvodního lékaře na poradu a ev. doporučení dalšího postupu. Hezký den.