Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolest s psoriatrickou artritidou

12. 5. 2022

Dobrý den prý mám psoriatickou artritidu trpím bolestí ruky,je to píchání které trvá již 8 měsíců,beru metotraxad efekt žádný ani po roce užívání.
Odpověď lékaře:
Dobrý den - bohužel nepokládáte otázku. Pokud jde o to, že máte bolesti a necítíte se dobře, určitě by měl váš lékař vedět, jak se cítíte a že máte stále problémy - je možné vždy léčbu vyladit, upravit, přidat léky a podobně. Můžete zkusit požádat i o lázně, bývají velmi učinné. Hezký den.

Bolest holení

11. 5. 2022

Dobrý den, delší dobu màm bolesti holení. Chodím na fyzioterapii, ale tady nebyl zjištěn žádný důvod těchto bolestí. Mohly by bolesti souviset s revmatoidní artritidou, kterou mám zjištěnou?
Odpověď lékaře:
Dobý den, obecný pojem bolesti v holeni jsou opravdu velmi obecné - jde o bolest kosti nebo spíš křeče ve svalu? Kdy se vyskytují - pohyb, v noci i nebo i v klidu a podobně - bez podrobnost vám nemohu opravdu víc erudovaně pomoci, prosím o doplnění. Hezký den.

Bolest kloubů

5. 5. 2022

Dobrý den. Bude mi 27 let. Na přelomu roku 2015/16 mě začaly bolet klouby. Začalo to lokty, kotníky a zápěstí a postupem času se přidaly bolesti prstů na rukou i nohou a pocit suchého oka, občas ztuhlost prstů po ránu - po rozhýbání během pár vteřin ztuhlost byla pryč. V té době jsem byl u revmatologa, kde mi byla odebrána krev a nastavena léčba. Diagnostika mi nebyla stanovena s jistotou, ale pravděpodobně séronegativní artritida. V krvi se to nějak výrazně neprojevilo. Jen lehce zvýšené anti CCP (22,1). V tom roce mi byl naordinován Medrol 2-0-0 ,salazopyrin 1-0-1 a Flamexin 1-0-0. Léky poměrně rychle zabraly a téměř do 3-4 měsíců jsem se bolestí úplně zbavil. Nastala remise, kdy jsem byl 6 let úplně bez bolestí. Možná sem tam něco pobolelo, ale nevnímal jsem to nějak výrazně a byl jsem 6 let bez léků. Nyní před dvěma týdny začaly úplně stejné bolesti kloubů, jako před 6ti lety. Bolest hlavně kotníků, zápěstí, loktů. Občas prsty na rukou a nohou a kolen. Při větší bolesti jsou klouby teplejší, ale nejsou nijak výrazně oteklé. Bolest je individuální. Někdy klouby bolí více, někdy méně. Do toho se přidala před týdnem bolest v kříži, úplně dole u pánve. O Bechtěrovu nemoc se prý nejedná, že prý nění výrazně omezena hybnost páteře. Což je pravda. Nyní po užívání léků - opět medrol první tyden 4mg 3-0-0, salazopyrin 1-0-1 a meloxicam teva 1-0-0 bolesti pomalu ustupují. Teď je to už druhý týden, kdy beru dávku medrolu 4mg 2-0-0, salazopyrin 1-0-1 a meloxicam 1-0-0- Další týden o další tabletu snížit, až uplne vysadit. Ještě před braním leku mi byla odebrana krev na všechny revmatoidní testy - všechny negativní. Žádný projev revmatologické nemoci v krvi. Anti-CCP, latex fixacni test, C- reaktivni protein - Vše v pořádku. Krevní obraz - OK, jaterní testy- OK, biochemie - zvýšená kyselina močova a údajně pry infekce mocovych cest. Byl mi naordinovan Furolin na 10 dní. Od zítřka ho začnu brát. Prý bolesti, které mám by mohli být od ledvin a od infekce kterou mám. Zajímá mě, jestli by se mohlo jednat o nějakou formu artritidy případně o jakou? Další otázka je - proč mě ty klouby začaly bolet po 6ti letech, resp. je to u nějakých typů artritid obvyklé? Případně jaký to může mít další průběh? Léky, které mi stanovil p. doktor opravdu zabírají, ovšem mi nebyla zcela určena diagnóza a já vlastně nevím z čeho bolesti pocházejí, ani co bolesti kloubů po 6ti letech znovu nastartovalo a bojím se když léky vysadím, bolesti se vrátí. Potom mě ještě zajímá, jestli dávka užívání medrolu 4mg 2-0-0, salazopyrinu 1-0-1 a melaxinu Teva 15mg , jestli je to silná dávka, nebo spíše slabší. Rád bych si občas zašel na pivo do hospody a nevím, zda by to nevadilo při užívání těchto dávek léků. Děkuji mnohokrát za odpověď a omlouvám se za můj obsáhlý sloh.
Odpověď lékaře:
Dobry den. Diagnóza vam puvodne stanovena byla- reaktivni arthritida je prave pojem, ktery popisuje typ onemocnění, ktery prožíváte. Je to reakce kloubu na zánět v tele - vyznačuje se prave vzplanutim v návaznosti na zánět, po zalečení muze byt klid mnoho let i uz se nemusi projevit nikdy. V tele je nejaky druh zanetu - v soucasnosti zánět moc.cest a telo zareaguje v ramci boje proti zanetu i reakci v oblasti kloubu. Zanet může byt v podstatě jakýkoli - nejčastěji zánět moc.cest.zánět kolem zubu, kozní zánět nebo v dýchacích cestách. Proto je nyni velmi dulezite, abyste lék na moc.cesty bral a dobral celou dávku. Zalečením tohoto zanetu se uklidni primarni příčina drazdeni imunitního systemu a je vysoka pravděpodobnost opětné remise ( uklidnění nemoci). Preji vam, at je dlouha a at jste bez potíží. Samozrejme nyni berte i leky od revmatologa - podle předpisu. Nijak je nesnižujte ani predcasne neukoncujte. Vas lekar postupuje velmi erudovane a podle postupného snižování i vy sam poznate, jak účinná lecba je. Nebojte se, urcite se vse zklidni. Nyni dávka léků je spíše uz stredni az nízká - pivo si klidne doprejte, ale ne mnohokrat tydne- to byste byl sam proti sobe ????. V ramci prevence znovu-vzplanuti nemoci bych byla opatrná na jakekoli projevy zanetu- ihned je vzdycky zalecit ev.dbát vice na prevenci. Hezky den.

Bolesti lýtek a holení

26. 4. 2022

Dobrý den, mám poslední týden až dva nepříjemné píchavé bolesti lýtek a holení, někdy i prstů na nohou, a to i v klidu. Mohlo by to souviset s RA, která mi byla diagnostikována? Při poslední kontrole mi paní doktorka řekla, že stav je dobrý, v remisi. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, doporučila bych vám kontaktovat svého revmatologa a povědět mu, že přes nastavenou léčbu máte stále potíže. Půjde o malou dávku nejspíš, která na vaši nemoc nestačí, budete potřebovat na přechodnou dobu léky posílit ev. já osobně bych přidala ještě kortikoid - dojde k rychlejšímu zklidnění nemoci a poté se dají léky snižovat na tzv. udržovací dávku. někdy déle trvá, než se dávky správně nastaví. Jen revmatolog musí nyní vědět, že máte stále potíže, prosím, svěřte se mu, přenastaví léčbu k vaší spokojenosti. Hezký den.

Bolestivá a oteklá chodidla

22. 4. 2022

Dobrý den, měla bych na Vás prosbu. Léčím se od ledna s revmatickou artritidou. Paní doktorka mi nasadila lék Metrotrexát a bohužel mě stále bolí chodidla a mám oteklá chodidla a na rukou se mi objevili boule na zápěstí a prsty na rukou mám oteklé. Tak jsem se chtěla poradit s Vámi co by jste mi doporučili? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, doporučila bych vám kontaktovat svého revmatologa a povědět mu, že přes nastavenou léčbu máte stále potíže. Půjde o malou dávku nejspíš, která na vaši nemoc nestačí, budete potřebovat na přechodnou dobu léky posílit ev. já osobně bych přidala ještě kortikoid - dojde k rychlejšímu zklidnění nemoci a poté se dají léky snižovat na tzv. udržovací dávku. někdy déle trvá, než se dávky správně nastaví. Jen revmatolog musí nyní vědět, že máte stále potíže, prosím, svěřte se mu, přenastaví léčbu k vaší spokojenosti. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo