Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
28. 7. 2021

Hezky dobrý večer, prosím o radu. Trpím 4 roky RA, užívala jsem 10mg MTX a k tomu Quensyl 200mg 0-1-0. Před půl rokem se mi zvýšily jaterní testy, proto byl MTX vysazen. Nyní jaterní testy v poradku. Užívám Quensyl 1x1 a porad mě bolí břicho, byla jsem už na veškerem vyšetření , ale mám vše v poradku. Je možné, ze mě bolí břicho z toho Quensyl, i když ho beru delší dobu a dříve jsem neměla žádné problémy?Můžou nastat bolesti břicha az po delším užívání a nebo to není obvykle, asi bych už měla od začátku užívání bolesti břicha? MTX už mi můj revmatalog nechce zpátky nasadit, ze prý by se mi zase zvýšily jaterní testy. Děkuji Vám za radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bolesti břicha při chlorochinonu /což je lék Quensil/ nepatří mezi časté nežádoucí učinky, spíše mezi velmi ojedinělé. Ale možné to samozřejmě je. Požádejte svého lékaře o přehodnocení léčby, nejsou jen tyto dva léky na léčbu revmatoidní arthritidy - může vám předepsat jiné léky na kompenzaci revmatu. Zkuste lék na tři čtyři dny vysadit a pozorujte svoje břicho a jeho bolesti, at můžete panu doktorovi referovat, jaky byl přechodného vysazení efekt... Určitě ale jej kontaktujte, třeba jen telefonem, měl by vědět, co řešíte a jak se vám daří, event. vás objedná na dřívější kontrolu. Hezký den.

Příspěvek na péči s JIA

28. 7. 2021

Hezký dobrý den, dceři byla diagnostikována JIA ,zatím se s tím všichni smiřujeme a snažíme se s tím naučit žít. Ráda bych se informovala jaké výhody lze díky této diagnoze čerpat. Napadá mě pouze příspěvek na péči o který budeme žádat. Můžete mi prosím poradit ?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, v zásadě lze čerpat pnp - příspěvek na péči a mobilitu plus žádost o průkaz ZTP . Jdete na přislušný Uřad práce, kde dostanete informace a podporu. Další výhody mohou vyplývat z omezení, které holčička event. má a ty posoudí lékař, který se o ni stará-revmatolog, rehabilitační lékař. Dohodněte se s nimi, vše vyplývá z tíže postižení a problémů dcerušky. Můžete požádat např. o rehabilitace, lázně a pod. Hezký den.

26. 7. 2021

Přeji krásný den, dovoluji si Vás požádat o radu. Dceři 9 let diagnostikovali před týdnem JIA a nevíme vůbec jak si poradit, co dělat, vůbec nic. Mohu poprosit o informaci jak dceři pomoci , jak postupovat, co máme dělat. Děkuji Moc
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud pracoviště diagnostikovalo JIA, má povinnost dcerušku léčit. Veškeré dotazy směrujte tam, měla by být léčba zahájena co nejdříve. Hezký den

18. 7. 2021

Dobrý den paní doktorko, před měsícem jsme společně po konzultaci zvýšili dávku prednisonu z 5 mg denně na 10 mg. Musím říci, že jsem si po 2 letech poprvé připadal jako zdravý 23 letý člověk. Problémy tedy ustaly. Bohužel mi dochází prednison, jelikož moje revmatoložka, se kterou není řeč (viz minulá zpráva) se domnívá, že již beru pouze 2x5 mg týdně. Dochází mi i přes to, že můj obvodní lékař mi z důvodu její dovolené předepsal 40x5 mg. Také se jedná o lék s mnoha vedlejšími účinky. Je tedy možné s vámi prokonzultovat postupné snížení z 10 mg denně na 5 mg a pak se uvidí? Ještě dvě otázky k omeprazolu: Je nutné ho brát každý den nebo stačí jedn např den před methotrexátem a dva dny po něm? Pokud je nutné ho brát pravidelně má závažnější vedlejší účínky a jak se snáší se střední dávnkou alkoholu (4-5 piv). Mockrát děkuji za vaše cenné rady.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, lékař nemá uplně přesný přehled kolik máte ještě tabletek. nebojte se říct o balení - můžete když tak říct, že jste nějaké ztratil :/ . Omeprazol byste mohl brát obden, berete jej ale kvůli ochraně žaludeční sliznice u kortikoidu, ne u MTTX. Omeprazol nemá v podstatě žádné než učinky v krátkodobém používání a piva? trošku bych ubrala- 4-5 piv roztáhněte do více dní :D Pokud je vám dobře, snižujte pomalinku kortikoid - ale dala bych 7,5mg denně...rozpulte jednu tabletku a berte 1a půl. Zase ponechte dva až tři týdny. Snižování musí být opravdu velmi pomalé. Hezké léto.

17. 7. 2021

Mám bolesti při chůzi sezpodu chodidla,byla mi diagnostikována ostruha,a veškerá možná léčba, nemůže se jednat o artrozu??kam a j o jaké vyšetření mám požádat??
Odpověď lékaře:
Ostruha je ostruha - výrustek na patní kosti a mnohdy klasická léčba nezabere, až operace. Objednejte se na ortopedii na konzultaci. Hezký den.