Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Gynekologické problémy

30. 9. 2022

Dobrý den ,kdysi jsem měla nedolečeny zápal plic,po 14 dnech se objevily bolesti zápěstí a skončila jsem na revmatologii, kde mi diagnostikovali seronegativni revmatoidni artritidu, ale klouby postižené nemám, jen prý měkké tkáně a šlachy, léky zatím neberu, jen chodím na obstřiky, když jsou bolesti.Ale největší problém mám s gynekologickými problémy, záněty, výtoky ,táhne se to už několik let a doktoři si s tím už neví rady, je možné, že i tam mi ta artritida mohla sednout a dělat neustále problémy?Na to mi nikdo zatím nedokázal odpovědět a chtěla už bych se toho konečně zbavit, děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, gynekologické záněty jsou většinou způsobeny kvasinkovou infekcí nebo chlamydiemi - měla byste být v tomto ohledu přešetřena, to, že si lékaři nevědí rady mi však mnoho nenapoví - opravdu bez výsledků minulých vyšetření vám nemohu pomoci. Dožadujte se opakování vyšetření, změňte třeba gynekologa, můžete zkusit sehnat kvalitního imunologa /může to být celkový imunologický problém/ - cokoli, co vám pomůže zjistit příčinu, která jistě existuje, jen po internetu bez možnosti vás vyšetřit a navrhnout testy víc nejde udělat, prostě virtuálně moc nepokročíme. Revma do gynekologické oblasti "nesedá", ale můžete mít nerovnováhu v imunitním systému a přemnožené kvasinky mohou být následek. Shánění nových lékařů vám může usnadnit naše nová služba zdarma, po registraci na tomto odkaze vás sestry po telefonu objednají k požadovaným odborníkům podle vašich preferencí. Odkaz: app.ulekare.cz/registrace Hezký den.

Podpoření léčby revmatu

29. 9. 2022

Dobrý den, mám čtvrtý měsíc diagnostikované revma. Mám zasaženy hlavně kolena, špatně se mi chodí a nemohu sedět na nízké židli, nezvládnu se bez pomoci postavit. Beru lék Trexan Neo. Chtěla jsem se zeptat jak mohu sama léčbu podpořit. Z jídelníčku jsem vyřadila cukry a částečně bílou mouku. Jaká je vhodná obuv, aby otřesy byly co nejmenší. Děkuji za případné rady.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, podpoření léčby pacienti obvykle poněkud přeceńují, nejefektivnější je učinná a dobře sestavená základní léčba (při nasazení léčby se dává kortikoid plus další lék-je to rychlejší a nejučinnější léčebný postup na zastavení rozvoje nemoci RA), kterou si pak pacient doplńuje podle svého cítění bud středomořskou dietou /hodně ryb a zeleniny zejména listové/, vysazením některých potravin, které mu nedělají dobře, můžete brát doplněk s kvalitním rybím tukem /dbejte na to, aby obsah epa byl vysoký--epa je silně protizánětlivá omega3 mastná kyselina/, plus můžete zvolit doplňování vitamínu D3 /po stanovení aktuální hladiny vitamínu D3 v krvi, aby se potom mohly nastavit efektivní dávky/ a podobně. Boty volte s co nejmenší hmotností podle toho, abyste se v nich cítila pohodlně a nemusela tahat velkou zátěž na nohou. Hezký den.

Léky na bolest

28. 9. 2022

Dobrý den,léčím se RAseronegat., nyní je to cca třičtvrtě roku co beru léky,píchám si Metojet 10. Obrovské bolesti jsem měla 5 let před tím, než mi byla diagnostikována, celou dobu jsem marodila, ale brala jen léky na bolesti. Nyní mám bolesti celého těla, nemám otoky. Které léky brát na bolest? Lékařka mi doporučila několikrát denně paralen. Je možné brát i jiné silnější? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Ano-Paralen je velmi doporučovaný a i z hlediska bezpečnosti, můžete až 6tablet denně. Pokud máte bolesti i přes Paralen, nemáte podle mého názoru dostatečně učínně nastavenu léčbu. Nemohu samozřejmě mluvit do medikace vašemu lékaři, ale při nasazování léčby se používá většinou dvojkombinace léku ještě s Medrolem /kortikoidem/, protože velmi rychle sníží aktivitu nemoci a zaléčí případný rozvoj zánětu, posléze se snižuje až vysazuje /když to situace dovolí/ a nechá se ten další lék. Pokud byste měla zaléčenu správně úvodní fázi nemoci, většina pacientů pak lék na bolest vůbec nepotřebuje. Zkuste požádat o úpravu léčby - kortikoid je ve střední a malé dávce krátkodobě velmi bezpečný a hlavně učinný, pacienti se jej zbytečně obávají..někteří lékaři bohužel taky. Kortikoid je velmi učinný a poměrně bezpečný lék, když se s ním umí vhodně zacházet a předchází se zbytečnému dlouhému užití vysokých dávek. Hezký den.

24. 9. 2022

Dobrý den. Jsem revmatička a chci se zeptat které léky od bolesti bych mohla užívat delší dobu bez rizika že dostanu žaludeční vředy, nebo že budu mít zánět nebo rakovinu střev. Jezdím do lázní a tam mi paní povídala, že ji dr. říkal aby klidně dlouhodobě brala ibalgin nebo brufen a ona tu rakovinu střev opravdu dostala. Druhá paní to měla zase po užívání meloxicomu. Ještě prosím o názor na Oramexol, ten se vlastně rozpouští v ústech. Moc vám děkuji za odpověď. Dobrý den, ještě než odpovíte chtěla bych se zeptat jaký máte názor na paralen nebo algifenové kapky. Ty by se mohli brát dlouhodobě? Jednalo by se 1x denně max. Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nepíšete, jakými dalšími léky jste léčena. Dozajista JEN lék na bolest nemoc RA neléči a ani nezastaví rozvoj zánětu. Pokud jste léčena jen léky na bolest, není to dostačující - určitě si dojděte na revmatologii a pobavte se o skutečném efektivním léčení RA, náměty na léky najdete zde : https://www.revmaticke-nemoci.cz/farmakologicka-lecba Pokud s lékařem nebude řeč je na čase jej změnit. Máte právo na adekvátní léčbu. Jinak, pokud máte léky na bolest JEN doplňkově k další léčbě /používají léky z vícero skupin, možností je dnes už velice mnoho/- bezpečný je Paracetamol do 6 tablet denně, ale zase ne dlouhodobě. Tramal nebo Algifen kapky nárazově a ostatní léky s nejvyšší opatrností - i ten rozpustný v ústech nakonec krevním oběhem doputuje i do žaludeční sliznice, ale samozřejmě v malinké dávce. Já osobně bych byla pro vhodnější nastavení léčby základní, abyste nemusela léky na bolest užívat vůbec - jde to, ale lékař musí léčbu a dávky léků individualizovat. Přeji hezký den a kdybyste cokoli potřebovala doplnit, jsme tu pro vás.

20. 9. 2022

Dobrý den, Chtela bych vás poprosit o radu. V červnu mi otekly klouby na prstech, léky na tlumení bolesti mi nijak nepomohly. Lékař mi řekl, že mám artritidu a že se s tím nic nedá dělat, prý kortikoidy jako obstrik v nejnutnejsim případě. Žádné léky ani vysvětlení nemoci jsem nedostala. Chtěla bych s tím něco dělat i když otok splaskne, tak bez bolesti nejsem nikdy. Můžete mi poradit kam s tím?? Moc děkuji Vlastníkova Stanislava
Odpověď lékaře:
Dobrý den, přepokládám, že jste byla u obvodního lékaře (protože specialista by toto určitě z pusy nevypustil). Jeho názor,že s tím nejde nic dělat, je bohužel velmi zastaraly a škodí- tyto problémy umíme léčit a patří do specializované ambulance pro revmatické nemoci. Léčba samozřejmě existuje a opichy kortikoidem to tedy nejsou určitě /opravdu velmi vyjímečně/. Při hledání revmatologa bych vám doporučila poohlédnout se i po novém obvodním lékaři - můžete použít naši novou objednavací službu zdarma, sestry na telefonu vám vyhledají odborníka a rovnou vás objednají -podle vašich potřeb, domluvíte se. Odkaz na registraci a další postup tam najdete. Snad budete spokojená. Odkaz: https://app.ulekare.cz/registrace

Inzerce:
meduka_logo