Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
5. 5. 2024

Dobrý den. Prosím o radu. Moje vnučka, 10 let, byla zhruba před 6 týdny v rodině, kde byla již vyléčená salmon... Vnučka dostala infekci, která ji zasáhla klouby. Jsou bolestivé, opuchají. Bere již třetí antib.. a Brufen. Zatím prý není třeba bolestivé kluby léčit. Laboratoř není nejlepší. Prosím, poraďte. Děkuji Školníková
Odpověď lékaře:
Dobrý den, někdy se stane, že salmoneloza zasáhne i kloubní systém, určitě je dobré léčit klasicky antibiotiky a klouby potírat nesteroidním antirevmatikem nebo přírodními mastičkami, poradí vám v lékárně konkrétní druh. Jako druh samoléčby bych zvolila kvalitní rybí tuk s vysokým EPA - je to typ MK které je silně protizánětlivé, podívejte u rybích tuku na tuto hodnotu a musí být stovková a určitě změřit hladinu D3 vitamínu, velká část popluace vč.dětí má hypovitaminosu. Doplnováním hladiny vitamínu D3 spolu s pediatrem nebo lékařem, který léčí salmonelosu, určitě podpoříte holčičky imunitu a může se vyléčit podstatně dříve. Součást léčení infekce je i protizánětlivá strava, hodně zeleniny, omezit cukr a sladkosti vč. sladkých nápojů, zařadit ryby a maso kvůli bilkovinám, které potřebuje imunitní systém při boji s infekcí. Hezký den.

4. 5. 2024

Dobry den, moje 17ti leta dcera ma od tri let Poststreptokokovou artritidu. Bohuzel je momentalne opet v aktivni fazy, otekle klouby, obrovske ASLO a lekari nevedi, co s tim. Nebyla by pro dceru vhodna take biolecba, i kdyz nema klasickou artritidu? Napada Vas, jak dceri pomoct? Moc dekuji za odpoved. Kunzova
Odpověď lékaře:
Pokud má dcera vysoké ASLO, jistojistě by měla mít dlouhodobou antibiotickou léčbu zaměřenou proti streptokokum, biologicka lečba je naprosto nevhodná, když se ví, jaký je původce. Víte, jakou má aktiálně hladinu vitamínu D3? Je klíčový pro všechny etáže imunity a může významně pomoci, dnes má obrovská část populace hypovitaminozu D3 a tím pádem je sklon nejen k autoimunitám, ale i k nejrůznějším infekcím, protože tělo nemá sílu se s nimu vypořádat. Sampoplátecky hladina D3 vitamínu nestojí víc jak 500kč. Hezký den.

3. 5. 2024

Dobrý den, mám obdobné problémy jako v předchozím dotazu. Cca 3 měsíce bolesti a brnění rukou-( zápěstí a prsty- bolest střílí do loktů a ramen) a dále bolest kotníků a prstů u nohou. Byla jsem u neurologa - RTG krční páteře je v pořádku a karpalni tunely také . Nejbližší termín u revmatologa je listopad. Chtěla jsem se zeptat co vše si mohu nechat vyšetřit z krve při podezření na revmatoidni artritidu. CRP, sedimentace, revmatoidni faktor a anti-CCP stačí nebo ještě něco dalšího? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pro vyloučení RA stačí anti CCP, ale není jen RA, jsou další možné nemoci, které jako samoplátce bez možnosti vyhodnotit vše v kontextu nevyhodnotíte sama, při negativitě anti CCP bych pak počkala na revmatologa. Hezký den.

3. 5. 2024

Dobrý den, již více než 3 měsíce řeším následující: nejdříve brnění prstů u rukou, převážně v noci, postupně i ve dne. Nyní bolest převažuje odpoledne. Ráno ztuhlé prsty, bolestivé. Dle odběrů krve není elevace zánětlivých ani revmatických parametrů. Neurolog doporučil revmatologické vyšetření. Objednací lhůta ale až listropad:( Na druhou stranu se všude uvádí, že je třeba včasná léčba. Doporučíte mi, co mohu udělat pro rychlou diagnozu, případně je možné, že dle vyšetření z krve a z RTG to není revmatoidní artritida? Předem moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nevím, jaké faktory vám byly vyšetřovány - určitě je důležití mít anti ccp protilátky, které jsou plně specifické pro RA. Pokud nebyly dělány, jsou nutné, pokud ano a nebyly pozitivní, je vhodné jít víc do šířky a nechat si udělat vyšetření opakovaně, na revmatologii nebo imunologii - problémy v těle někdy o mnoho měsíců předcházejí nález v laboratoři. Určitě je objednání revmatologa dobrý krok, bohužel čekací doby jsou takové jaké jsou, zkuste si obvolat i další revmatology, třeba budete mít štěstí na časnější termín. Hezký den.

2. 5. 2024

Dobrý den,tvoří se MÉ voda nad kolenem,nebolí to,ale omezuje při pohybu.Mám altróza mez1-2.Na ortopedii chodím.Dékuji moc
Odpověď lékaře:
Dobrý den, arthrosa jako degenerativní onemocnění chrupavky patří na ortopedii a ortoped by vás také měl adekvátně léčit. Nepíšete o druhu dosavadního léčení, délce onemocnění, zda byla nějaká punkce apod. - pokud lékař nemá podezření na revma, je právě ortoped tím lékařem, kterému přísluší vás léčit, adresujte dotazy přímo jemu, zná váš zdravotní stav a historii onemocnění. Můžete požádat o ortezu, rehabilitace zaměřené na koleno, léčbu léky nebo injekce do kloubu s kyselinou hyaluronovou. Možností je více, lékař by vás měl o možnostech informovat. Hezký den.

Inzerce: