Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


Denisa 11. 2. 2020

Dobrý den, Lečím se momentálně s juvinealni revmatoidní artritidou, pomoci biologické léčby a rada bych se zeptala zda je možné mít s tímto onemocněním tetování? Děkuji za odpověď předem
Odpověď lékaře:
Dotaz byl zodpovězen. Hezký den.

Denisa 11. 2. 2020

Dobrý den, Lečím se momentálně s juvinealni revmatoidní artritidou, pomoci biologické léčby a rada bych se zeptala zda je možné mít s tímto onemocněním tetování? Děkuji za odpověď předem
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Deniso, dobře,že se ptáte-nikdo vám samozřejmě zakázat tetování nemůže ,jen dobře zvažte zdravotní aspekty tetování. Cizorodá látka v podkoží trvale dráždí imunitní systém, jde to jaksi proti biologické léčbě /co ona uklidnuje, to tetování může potencovat/ a nikdy nevíte, jaké složky v barvě tetování jsou /těžké kovy, neidentifikovatelné sloučeniny apod/. Pokud po tetování toužíte, volila bych asi henu, přechodné tetování /můžete mít každou chvilku jiné/,ale i po heně pozorujeme alergické reakce a jiné záněty kůže. Hezký den.

Jana 11. 2. 2020

Dobrý den. Moje msminka, které bude 80 let má dle počátečních výsledků RA, tento týden bude mít kompletní podrobné, již na ně volala, ale pani doktorka má dovolenou. Nechala si od svého obvodního napsat Uno + jeden lék na noc. Bohužel jí většina vadí na žaludek. Léky jsem ji vyzvedla, ale většinu nocí špatně spí, klouby na rukou ma červenomodré (vypadá to opravdu ošklivė) a navíc ji zejména pravá ruka dost otekla. Obvoďák to nechává pro paní neuroložku až se vrátí z dovolené. Do RA poradny je objednána 24.2. Moc děkuji za případné rady a pomoc.
Odpověď lékaře:
Dobrý den-opravdu obvodní nechává posouzení maminky na neuroložku? Maminka má nějaké i neurologické obtíže? Neměla by to být spíše dřívější návštěva revmatoložky? Navrhovala bych vám přechodně chladit otekle končetiny a potírat mastičkou s nsa /nesteroidním antirevmatikem, v lékárně volně ke koupi, lékárník rád o erudovaně poradí/. Pan doktor na obvodě by měl vědět, že maminku uvedené léky dráždí z hlediska gastrointestinálního ustrojí (žaludku) a může bud předepsat jiný lék proti bolestem a zánětu a nebo předepsat ochranný lék na žaludek, který tyto potíže zmírní. Zastavte se u něj-určitě společně něco vymyslíte a zeptejte se, proč chce u maminky také neurologickou kontrolu? Hezký den a at je mamince brzy lépe.

Robert Oplt 6. 2. 2020

Dobrý den,dle všech příznaků a vyšetření praktického lékaře mám revmatoidní artritidu.Po několika opakujících se zánětech s bolestí kterou nepřeji zažít nikomu a které se stupňují, mě nyní poslal do poradny s tím,že se mám objednat sám.Proto tento dotaz. Byl jsem objednán za 2 a půl měsíce.Na moji námitku,že může otok ustoupit a mohu být dočasně v pořádku,zněla odpověď,že mám ,,kliku"neboť tato doba většinou trvá půl roku a více. Je nějaká možnost dostat se na odborné vyšetření během akutního,bolestivého,opakujícího se zánětu včas? Nebo čekat x měsíců.Mluví se všude o prevenci,jak pomáhá včasné zahájení lékařské odborné péče ale že na ni musíte čekat několik měsíců to nezmíní nikdo.Děkuji Vám za odpoveď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bohužel specialistů na revmatologii je málo a opravdu musím potvrdit, že 2a půl měsíce je doba poměrně vstřícná. Pan doktor na obvodě vás mohl vybavit léky proti bolesti /zároveň jsou protizánětlivé/ ze skupiny nesteroidních antirevmatik, abyste provoz a každodennost zvladal do té doby než se dočkáte termínu. Hezký den.

Eva 4. 2. 2020

Dobrý den, užívám z revmatologie Melocox, Medrol (8 mg) a Salazopyrin (3tbl.). Nyní však je dlouhodobý výpadek, není ani Sulfazalazin. Je nějaká možnost, jak překlenout období, než bude lék zase k dispozici? Děkuji!
Odpověď lékaře:
Dobrý den-myslím,že zde by byla na místě porada s vaším revmatologem-klidně telefonická.Jen on zná váš stav dlouhodobě nejlépe a sám může odhadnout,zda váš stav dovoluje krátkodobé vysazení salazopyrinu a ev. navrhne řešení-možnost navýšení dávky některého léku,ktery užíváte spolu.Hezký den.