Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
29. 6. 2024

Dobrý den , jsem revmatický pacient nyní čekající na operaci páteře. Mám na levém boku něco skříplého a mám velké akutní bolesti v kyčli střílející do třísel . Bojím se zánětu. Vyšetřeni RTG nic neukázalo. Léčba interna 5 kapaček s lékem Mezokain a Novalgin bez účinku. Nasazení léky Doreta, Biofenac, Gapabentin,Mydocalm už týden bez účinku a jde mi to už i do nohy ta bolest. Nikam nedojdu. Nebylo by vhodné místo těch analgetik raději nasadit nižší dávku Metypred( brala jsem, znám užívání). Mám doma od minulého užívání zbytek než se vrátí Mudr.revmatologická z dovolené. Já už ty bolesti opravdu nezvládám, letos mi bude 70 r. . Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tuto otázku položte, prosím, ošetřujícímu lékaři, který řeší vaše bolesti - já opravdu podle popisu nemohu rozhodnout, léčbu vede váš lékař. Omlouvám se. Samozřejmě na vlastní pěst můžete zkusit, co potřebujete zkusit :) Hezký den.

28. 6. 2024

Dobrý den,po třetím ockovani,během týdne mne začalo bolet rameno,potom druhé a dnes mne bolí všechny klouby,po dvou a půl letech užívání kortikojdy se stav vůbec nezměnil,naopak zhoršil,hlavně mne trápí kolena,ze kterých je mi neustále vytahována voda,která se po dvou měsících stále tvoří,ramena mám v bolestech,ruce nemohu zvednout,vše mi padá z rukou Kortikojdy jsem přestala užívat,kvůli žaludku,je mi po nich špatně,trpím nechutenstvím Prosím i radu,zdá je nějaká možnost přírodních doplňků Děkuji,Jaroscakova Zlin
Odpověď lékaře:
Dobrý den, opakované vytahování tekutiny z kolen je jasná indikace na léčbu u revmatologa, není lepšího léku než kortikoid, dala bych i další lék v menší dávce, aby spolu spolupracovali a kortikoidu nemuselo být tolik. Na ochranu žaludeč. sliznice se dává Helicid třeba, kupte si 10mg volne prodejny v lékárně a užívejte večer, pokud bude fungovat, může vám lékař předepsat 20mg na recept. Je to nutné u kortikoidů, pročtěte si tento článek https://lupusinky.estranky.cz/clanky/lecba-lupusu/chytre-sestero-u-brani-kortikoidu.html Hezký den.

20. 6. 2024

Dobrý den, prosím co je myšleno nadměrnou konzumací kávy při braní Trexanu? Beru ho od dnešního dne, tak nemám zkušenosti. Doteď jsem byla zvyklá pít dvě kávy denně, spíše slabší a s mlékem. Je to moc v kombinaci s tímto lékem? Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jedna až dvě kávy za den je úplně v pořádku, hezký den.

20. 6. 2024

Dobrý den, děkuji za možnost se ptát odborníků na RA. ???? mohu se nechat naočkovat proti tetanu, Kristově encefalitidě a černému kašli, když beru kortikoidy a metotrexat? Moc děkuji za odpověď. ET
Odpověď lékaře:
Dobrý den, očkování proti tetanu je vakcína, kterou můžete mít i u autoimunitní nemoci, ostatní bych doporučovala spíše v době, aby vaše nemoc byla v remisi. O aplikaci se poradte se svým revmatologem, který přesně zná váš stav i aktivitu nemoci. Dobré je vědět, jaké máte protilátky v krvi proti tetanu z předchozí vakcíny, možná byste ji ani nemusela mít - nechte si protilátky stanovit. Hezký den.

19. 6. 2024

Dobrý den. Již 4 rokem se léčím s RA, beru léky na bolest a píchám Metoject pen.10 1xtydně. Přesto mám obrovské bolesti v celém těle, nemůžu spát, bolí mě všechno. Klouby, ale nateklé nemám, nebo jen minimálně, hlavně ráno. Jsem zoufalá, jelikož mě bolí i mluvit, dýchat a pomalu i žít... Myslíte si, že by mi pomohli lázně? Dělá mi dobře teplo, moře je jako zázrak, tam vždy mám pocit, že snad ta nemoc byl jen strašný sen, návrat domů je ale peklo. Než mi byla diagnóza určena, měla jsem problémy snad 7 let. Navštevuji momentálně Dr.Lepp, chtěla jsem do revmatologického ústavu na vyšetření, pan doktor si ale nemyslí, že by to bylo k něčemu dobré. Tak teď sama nevím. Děkuji za jakoukoli odpověď Šorfová
Odpověď lékaře:
Dobrý den, rozhodně dnes nikdo bolestmi trpět nemusí - jak reaguje váš revmatolog na informaci, že máte bolesti? Nevím, zda máte aktivitu nemoci /pozná se v laboratorním vyšetření/ - ale určitě by měl váš pan doktor přehodnotit složení léků - přenastavit dávky, přidat další lék a reagovat ve váš prospěch. Pokud chcete do Revmatolog. ustavu, lékaře se ptát na názor nemusíte, můžete tam požádat o tzv. druhý názor /second opinion/, je na to právo ze zákona. Lázně nevím, jak byste reagovala, část pacientů se zvýšenou námahou v lázních i stresem zhorší, o lázně já osobně bych požádala až zvládnete zklidnění nemoci a budete bez bolesti. Zkoušela jste termální koupele? V klidovém stavu nemoci si můžete lázně užít naplno a ve prospěch vaší zdr. kondice. Můžete to ale zkusit i tak, reakce na lázně je u pacientů dost nepředvídatelná, třeba by vám pomohly - rozhodnutí je na vás. Držím pěsti. Hezký den.

Inzerce: