Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
25. 8. 2021

Dobrý den, chci se prosím zeptat jak mám postupovat když moje paní doktorka mi nechce doporučit na biologickou léčbu revmatoidní artritidy s kterou se léčím čtyři roky a dle mého názoru se nemoc zhoršuje. Nyní mám bolesti v kolenou, kde mám artrozu 2.st. a nepomáhají mě žádné injekce co mi momentálně píchá do kolene ortoped, protože paní doktorka prohlásila, že už to není její parketa. Od března trpím čím dál většími bolestmi a k paní revmatoložce jdu na kontrolu až v říjnu, dříve prý nemá volný termín. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, zkuste počkat na kontrolní návštěvu u lékařky a nechte si dopodrobna vysvětlit váš stav hlavně z hlediska aktivace/remise nemoci /v jaké fázi jste ?- remise je klidová fáze nemoci/, jaké léky o budoucna by pro vás ještě přicházely do úvahy (nepíšete, jaké léky užíváte nyní), jak vám funguje stávající léčba? a podobně. Zmiňte zájem i o biologickou léčbu a opět by vám lékařka měla vysvětlit důvody pro a proti pro váš případ. Pro pacienty s RA jsou velmi účinné i lázně - zejména Jáchymov (hodně vyhledávaná procedura se jmenuje Jáchymovské krabičky/, Teplice v Čechách nebo Klimkovice - můžete se zeptat i zda by byly vhodné pro vás. Kdybyste neuspěl, máte možnost se objednat k jinému revmatologovi v regionu /pomůže vám s tím naše objednávací služba, kdybyste měl zájem - odkaz:https://www.ulekare.cz/poradna / a nebo přímo do Centra biologické léčby ve vašem regionu, seznam najdete zde: https://www.cilena-lecba.cz/centra-biologicke-lecby Hezký den.

Hojení piercingu

25. 8. 2021

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Beham teď po doktorech kteří mají podezření na revmatoidni artitridu.co ji mohlo vyvolat neví.Je mi 39 let nikdy jsem nebyla nemocná.muze to způsobit třeba piercing který se nehoji několik měsíců?neměla jsem žádnou infekci ale prostě se nechce zahojit a vytéká z něj trošku hnisu neboli nic.jen mě to napadlo děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, obvykle se na příčinu autoimunitní nemoci nepřijde - souvisí někdy s infekcí, zejména virovou, jindy bakteriální, podíl má i možnost propustnosti střeva a další faktory. Být vámi, rozhodně bych ale piercing řešila - domluvte se s lékařem na léčbě infekce kolem piercingu /vytažení a zaléčení infekce kolem/, může to způsobovat dlouhodobou iritaci imunitního systému. Podobné to je i s tetováním a dalšími cizorodými tělesy v těle /hormonální antikoncepce tělísková, prsní implantáty atd/. Ćlánek o tetování: https://www.ulekare.cz/clanek/se-stoupajici-oblibou-tetovani-se-zvysuje-i-vyskyt-autoimunitnich-onemocneni-13278 Cizí tělesa vč. barviv u tetování mohou vyvolat trvalé dráždění imunity, moc se o tom na veřejnosti nemluví, ale je to už prozkoumané a poměrně časté. Hezký den.

Bolset kloubů na rukou

23. 8. 2021

Dobrý den. Jsem ročník 1950. Po proděláni Covidu- 19 v říjnu loňského roku ( nyní jsem již kompletně očkovaná) se mi zhoršila bolest všech kloubů na palcích rukou ( a někdy i zápěstích, mírně loket a rameno), která dříve bývala jen mírná a občasná. Domnívala jsem se, že bolest odezní, respektive se opět zmírní, ale opak je pravdou. V dětství jsem prodělala tzv.revmatickou horečku. Nerada a výjimečně beru léky proti bolestem a ráda bych absolvovala vyšetření a diagnostiku a následně modernější způsob vhodné léčby, která by vedla ke zlepšení. Kde je to možné? Jak se objednat? Je nutné doporučení praktického lékaře? S díky za radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano - o počínající RA by jít mohlo /problémy u RA jsou oboustranné/, ale navrhovala bych vám návštěvu revmatologa, který má zkušenost a větší přehled o nemocech kloubů. Můžete se sama objednat k revmatologovi ve vašem okolí, při objednání se dozvíte, zda požaduje doporučení od OL či ne. Pokud byste chtěla, máme novou objednávací službu, kdy vás sestry na telefonu objednají k revmatologovi v kratším termínu, budete i vědět, zda požaduje doporučení od OL, abyste si jej mohla opatřit nebo ne. Odkaz na objednávací službu: https://www.ulekare.cz/poradna. Mějte hezký den.

Bolest zápěstí

21. 8. 2021

Dobrý den, už asi 3 měsíce mě trápí bolest zápěstí v oblasti těch drobných kůstek u levé ruky se střídavou intenzitou. Bolí to při pohybu, při zátěži více, nemohu zvedat těžké věci. Pak to trochu odeznělo a přidala se bolest pravé nohy, ani nedovedu identifikovat kde přesně, táhne se to někde od nártu až k patě. Navíc mě už bolí i různé svaly okolo jak při chůzi uhýbám bolesti. Zvláštní ale je, že levá noha nebolí, nicméně vždycky ráno mám obě nohy ztuhlé až zkroucené, nejsem schopná se na ně pořádně postavit. Totéž když chvíli odpočívám. Trvá to už tak měsíc. Byla jsem u OL a paní doktorka řekla ať mažu dolgitem. O zápěstí jsem jí ale neřekla, sama jsem si říkala že to asi nebude souviset a třeba to vzniklo z přetížení, je mi teprve 30. Teď ale bolí více obojí a mě fakt nenapadá z čeho jsem to mohla přetížit. Moje babička měla i mamka má RA. Mohou to být všecko příznaky začínající RA? Moc děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano-o počínající RA by jít mohlo /problémy u RA jsou tedy spíše oboustranné/, ale navrhovala bych vám návštěvu revmatologa, který má zkušenost a větší přehled o nemocech kloubů. U RA existuje sklon dědit sklon k autoimunitnímu reagovaní imunit. systému. Pokud byste chtěla, máme novou objednávací službu, kdy vás sestry na telefonu objednají k revmatologovi v kratším termínu, v dojezdu, který vám bude vyhovovat, budete i vědět, zda požaduje doporučení od OL, abyste si jej mohla opatřit nebo nepožaduje. Odkaz na objednávací službu: https://www.ulekare.cz/poradna. Mějte hezký den.

Otelké prsty

19. 8. 2021

Dobrý den. Měla bych k Vám dotaz: cca před 3 týdny pociťuji neurčitou bolestivost v konečcích prstů až určité "pálení", někdy je to cítit i pod některými nehty a hlavně jde o poslední články, příp. článek před ním. Začalo to postupně posledními jakoby prosáknutím prsteníčku pravé ruky, nyní je to na obou rukách. Konečky jsou jakoby "prásáklé", nikoliv však "oteklé bambule", ani nejsou zarudlé, spíše "jakoby napjaté. Před tím jsem chodila na RHB asi měsíc pro bolestivost L4 a L5 bilat. promítající se oboustranně do obou vnějších stran stehen. V květnu jsem prodělala také 2 dny teplot nad 38 bez dalších příznaků (kašel, bolení v krku nic, jen horečky), před tím stresové období, nevím, zda to vše nesouvisí v posledním půlroce se vším. Léky užívám jen na běžné alergie (prach, roztoči), na tu páteř jsem užívala vit D, B12 a Pragiolu, je mi 40 let. Přemýšlela jsem i o covidu, nevím, že bych jej prodělala, očkovaná nejsem. Prosím o Váš názor. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě byste si zasloužila podrobnější vyšetření-navštivte svého obvodního lékaře, pokud jej máte. Tyto problémy jsou dost všeobecné, jen z jejich popisu nemohu ani odhadnout, o co se u vás bude jednat-jednak to mohou být oběhové potíže, nedokrevnost, Reynauld.syndrom v počátku nebo i nějaké virové či bakteriální onemocnění, též se takto může projevovat některá z revmatických nemocí. Prostě nejde jen z těchto povšechných popisů udělat nějaký "lepší" závěr. Navštivte obvodního lékaře, vyšetří vás, vše si prohlédne, navrhne laboratorní a další vyšetření a nasměruje vás dále k lékařům odborným. Protilátky na covid vám může udělat jak lékař, tak si je můžete sama zaplatit jako samoplátce - bude to takto asi rychlejší. Váš popis...V květnu jsem prodělala také 2 dny teplot nad 38 bez dalších příznaků (kašel, bolení v krku nic, jen horečky...by klidně covid 19 mohl být, lehký průběh. Bez stanovení protilátek se to ale nedozvíte. Protilátky na Covid 19 dělá každá laboratoř, výsledek je většinou do druhého dne. Snad jsem trochu pomohla. Hezký den.