Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Podpora imunitního systému

9. 8. 2023

Dobrý den, pani doktorko mohu užívat S-acetyl-L-glutathione spolu s imunosupresivy? Nesmim nic co podporuje imunitní systém, bylinky mám zakázané úplně. U těchto aminokyselin je ale také podpora imunitního systému, DNA a silný antioxidant. Obsahuje i kurkumu. Ráda bych kombinovala léčbu i s alternativou. Užívám vitaminy a minerály vše v bio kvalitě. Pořád se moc neorientuji v tom co "vadi" pri léčbě imunosupresivy. Jsem na to dost opatrná. Mám SLE, artritida drobných kloubů prsty a zápěstí, revma měkkých tkání. K tomu i problemy s páteří vyrustky a vyhřezlé plotýnky ( konzervativně řešené,) SLE mam dg.cca dva roky. Mám velký úbytek svalstva, takže dost bolesti, chodím i na fyzio. Léky: Medrol 6mg, Plaqenil 200mg, nově teď Leflunomide 20mg ( MTX pro velké bolesti hlavy vysazen po 10 měsícich a Imuran byl bez účinku) Děkuji Vám za rady.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, posílení imunity autoimunit není záhodno - ale S-acetyl-L-glutathione není klasické posilování imunity - je to dodávání ejsilnějšího antioxidantu v těle - vlastně jeho substituce. Nebála bych se toho. Pokud máte u sle úbytek svalstva, máte vyšetřeny autoprotilátky na myositidu (autoimunitní zánět svalstva v těle)? - ta se s SLE často druží. Pokud by se potvrdily, možná byste dosáhla i na nejúčinnější druh léčby - biologickou. Požádejte lékaře o prošetření. Pro vás jako tip - zkuste si pohledat problematiku stravování, tzv autoimunitní protokol, mnoha pacientům významně pomáhá tento druh stravování. Hezký den.

Bolest kloubů ve studené vodě

26. 7. 2023

Dobrý den, jsem z Českých Budějovic, je mi 46 let, cítím se v zásadě zdráv. Pravidelně sportuji, věnuji se otužování (pravidelná koupel v řece po celý rok) již několik let (a vnímám pozitivní vlivy - menší nemocnost respiračními probémy, zcela jsem se zbavil ekzému, pozitivní duševní dopady...). Postupně čím dál intenzivněji vnímám jeden problém -bolest malých kloubů na prstech rukou při kontaktu se studenou vodou. Při otužování (např. v zimě v řece) používám od počátku této aktivity neoprenové rukavice, kterými to řeším. Pokud bych je ale nepoužil, ve vodě třeba kolem 10 stupňů ruce neudržím, ta bolest je velice intenzivní již po krátké době, připomíná něco jako intenzivní křeče v kloubech, i po vyndání z vody po dobu několika málo minut trvá než přejde a mohu zase prsty začít normálně hýbat. V běžném životě vnímám trvale (nevidím rozdíl ráno vs. večer) trochu zatuhlost a mírnou bolestivost malých kloubů na rukou např. při těsném sevření kloubů (sevření ruky v pěst). Při běžných činnostech mně to zatím nijak neomezuje, otoky na kloubech nebo zvýšenou teplotu kloubů jsem nezaznamenal. Nevím, jestli se třeba nejedná o nějaký náběh na začínající nebo pozdější revmatické problémy. Děkuji za názor.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, neřekla bych, že jde o počátek nějaké revmatické nemoci. Spíše jde o nastaven vašich intero-receptorů /receptorů, které hlídají stav vnitřního těla/ - které máte nastaveny tak, že už tuto zátěž teplotou vnímají jako přes čáru - "over". Při překročení prahu až jsou zapojeny receptory bolesti a to právě proto, abyste v této činnosti nepokračoval - tělo vám dává prostě signály a je na vás, zda je uslyšíte a třeba se nebudete ponořovat při tak nízkých teplotách a nebo zvolíte spíše ty neoprenové rukavice. Zkuste víc naslouchat svému tělo, je moudřejší než si sami myslíme :) Hezký den.

Nasazení analgetik

23. 7. 2023

Dobrý den,mám dotaz,jaké léky jsou nejvhodnější,brala jsem Prednison,Plaquenil,poté vyrážka po celém těle,takže vysazení a nyní beru pouze Salazopyrin,mám velké bolesti a ráda bych věděla,jaká analgetika,ale Ibalgin již ani nezabírá. Je také možné,při tomto onemocnění,že svědí kůže a tvoří se modřiny?Moc děkuji předem za radu a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jaké léky jsou pro vás nejvhodnější se dozvíte od vašeho revmatologa, který vás zná, sleduje vaši nemoc a ví, co a jak - jaké léky jste měla, jaké byly reakce, jaké máte další onemocnění atp. Rozhodně jste nevyčerpali ještě všechny léky a kombinace, svěřte se svému revmatologovi, určitě si s nastavením léčby poradí snáz než já na dálku bez možnosti jakkoli vás vyšetřit, vidět a pročíst si, co máte za sebou. Jen se mu svěřte. Svědění kůže a modřiny nejsou pro RA typické, ukažte vše svému obvodnímu, možná by to stálo za další vyšetření. Hezký den.

Vysazení léků před operací

22. 7. 2023

Dobrý den, prosím o radu. 15.7. jdu na TEP kolenního kloubu. Mám revmatoidní artritidu. Beru Trexan 1x týdně, metotrexan každý den, acidum folicum 2 tbl. 1 týdně. Mám prosím vysadit nějaké z těchto léků a jak dopředu před operací. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tyto léky se ponechávají, nevysazujte, v nemocnici si lékaři na oddělení poradí se znovu-nasazením. Hezký den

Dědičnost revmatu

22. 7. 2023

Dobrý den. Jaká je šance u mě na rozvinutí Revamtu, když jí mají oba mojí rodiče (v pokročilejším věku), a jeden z mých prarodičů?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano , riziko je vyšší. Při jakýchkoli potížích od kloubů spěchejte na revmatologii na vyšetření. Hezký den

Inzerce: