Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Krevní testy

5. 6. 2022

Dobrý den, prosim o radu, mam diagnostikované nediferencované systémové onemocneni pojiv. Beru cca od října Medrol 8mg a Plaquenil 2x 200mg ( od února snížená davka 6mg a 1 x 200 mg) po zhoršení jsem dostala Methotrexat 1x týdne 10mg.....zitra to bude měsíc. Všude čtu, ze je důležité prvni pul rok kontrolovat krevni testy po měsíci. Mě si objednala za tři měsíce, tak nevim jestli ty caste kontroly byly míněny pri vyšších dávkách??? Nebo jestli mám zkusit poprosit moji obvodní lékařku, aby mi ty testy nabrala ona. Nebo není potřeba? Odjíždím za mesic do lázní, tak abych nad tim nemusela přemýšlet. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Po nasazení Mtt je v pořádku absolvovat kontroly krve po 3 měsících. Hezký den.

5. 6. 2022

Dobrý den, prosim o radu, mam diagnostikované nediferencované systémové onemocneni pojiv. Beru cca od října Medrol 8mg a Plaquenil 2x 200mg ( od února snížená davka 6mg a 1 x 200 mg) po zhoršení jsem dostala Methotrexat 1x týdne 10mg.....zitra to bude měsíc. Všude čtu, ze je důležité prvni pul rok kontrolovat krevni testy po měsíci. Mě si objednala za tři měsíce, tak nevim jestli ty caste kontroly byly míněny pri vyšších dávkách??? Nebo jestli mám zkusit poprosit moji obvodní lékařku, aby mi ty testy nabrala ona. Nebo není potřeba? Odjíždím za mesic do lázní, tak abych nad tim nemusela přemýšlet. Děkuji za odpověď Renata
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Výměna kloubu

1. 6. 2022

Dobrý den, moje maminka (49let) trpí už několik let RA. Dnes už má i velice zasažen kyčelní kloub, doktor doporučuje výměnu kloubu. Je prosím někde nějaká statistika nebo reálná šance že by mohla výměna pacientovi pomocí aniž by se nějak výrazně trápil?? Maminka má strach že po výměně bude nadále tělo pracovat proti a může být vše horší. Děkuji za případnou odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Otázkou je.jak je nemoc vaši maminky kompenzovana- obecně se doporučuje absolvovat operaci v období klidu nemoci- remise. Pak je jednak male riziko komplikaci a i pooperační rehabilitace je bez problémů. Je třeba, aby byla nastavena účinná léčba bez známek zánětu jak v krvi,tak klinicky a potom není důvod se obavat. Po operaci může pak na doléčení do lázní. Přeji hezký den.

Dávkování

23. 5. 2022

Dobrý den, děkuji vám za odpověď a pomoc z data 16.5 kdy jsem vás prosila o pomoc ohledně medrolu. Tím pádem je druhý dotaz z 20.5 už bezpředmětný. Nasadila jsem si medrol 8 mg tři dny a pak bych chtěla snížit na 4 mg každý den tak měsíc a pak postupně vysazovat. Medrol na mě má úplně zázračný vliv, vždy zabere snad hned první tableta a já jsem skoro bez bolestí. K tomu beru 15 mg MTX 1x týdně. Myslíte si že by to tak mohlo být, nebo je to špatně? Vím že je to špatně se takhle léčit po internetu, ale když mi nic jiného nezbývá. Já mám tak strašně hodnou doktorku, která mě sice poslouchá, je chápavá, ale to je asi tak všechno. Moc vám zase děkuji za pomoc .
Odpověď lékaře:
Dobrý den- ano, myslím, ze takto je to optimální. To vysazovani neuspěchejte, uvidíte podle stavu, jak se budete citit - to je nejsprávnější posuzování. 4mg bych nechala určité aspoň měsíc. Můžete přejít pak na 2mg - třeba dva až tři týdny, potom se doporučuje 2mg obden zase nějaký čas a pak zkusit vysadit. Vždy, když se sama na určité dávce nebudete cítit dobre- vraťte zase tu vyssi, ze ktere jste klesala. Přeji, at se vas stav stabilizuje, jste bez bolesti a můžete si užívat léta. Hezký den.

Bolesti těla

23. 5. 2022

Mám revmatismus chtěla bych se zeptat jsem švadlena bohužel už marodím skoro 3měsice mám bolesti krční páteře,bederní,levé kyčle, při chůzi do schodů nebo obouvání mě bolí kolena ,klouby na prstech.Rehabilitace mě nepomohla a neuroložka mě nedoporučuje být švadlenou že se mě to bude vracet.Tyhle problémy jsem už měla loni ale to jsem moc neřešila.Letos jsem třikrát skolabovala tak jsem musela to už řešit.Nevim co mohu dělat za práci.Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud máte tyto obtíže, měla byste být vyšetřena i na revmatologii, aby se vyloučilo revma onemocnění. Nejprve se musí zjistit, jaké onemocnění máte a prvotní je jeho zaléčení. Objednejte se ke specialistovi, může vám pomoci naše bezplatná objednávací služba:https://app.ulekare.cz/

Inzerce:
meduka_logo