Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Neschopnost se narovnat

14. 12. 2021

Zmensila jsem se jiz o 15 cm, nemohu se narovnat(chodim stale v predklonu) a mam velke bolesti patere. Nevim, co mam delat, biolog.lecba je pry velice draha.(Jsem duchodkyne s malou penzi)
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jde velmi pravděpodobně o osteoporozu kostí zejména páteře. Navštivte svého obvodního lékaře a poradte se s ním. Pokud máte revmatologa, kontaktujte právě jej - nepíšete, zda se také léčíte na RA, usuzuji jen podle toho, že zde je poradna pro RA a vy píšete právě sem, jen jste asi zapomněla zmínit...Bud vás může objednat do ambulance pro osteoporosu nebo do spec. centra, kde vás objednají na denzitometrii - zjištění hustoty vašich kostí a obratlů ev. může denzitometrii objednat sám. Nebolí to a je to velmi přesné a potřebné. Léči se učinnými léky, nemusíte mít biologickou léčbu - měla byste být léčena ihned, resp. co nedříve, ale je potřeba absolvovat nejprve vyšetření, aby se mohla stanovit správná léčba - na osteoporosu i na tu bolest. Přeji, at to dobře dopadne a dostane se vám léčby co nejdříve. Hezký den.

Padání vlasů po Metotraxu

11. 12. 2021

Prosím chtěla bych vědět , zda vypadávání vlasů po Metotraxu někdy ustane.Už jsem měla i Leflunopharm a za chvíli mi na hlavě nezůstane téměř žádný vlas.????
Odpověď lékaře:
Dobrý den, padání vlasů je silně individuální nežádoucí ůčinek MTTX, pokud máte tak silné příznaky, měl by o tom vědět váš revmatolog - určitě mu to zdůrazněte. Pokud jste již měla i jiné druhy léčby - může požádat sám pro vás o biologickou léčbu nebo vás poslat do nejbližšího centra pro Biologickou léčbu, místa najdete tady: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatologicka-centra Info o biologické léčbě: https://www.revmaticke-nemoci.cz/novinky-revmatoidni-artritida/biologicka-lecba-aneb-vite-co-vam-lekar-nabizi-399 S pozdravem

Očkování proti covid-19

10. 12. 2021

Můžu se očkovat proti covid 19 když užívám trexan 15mg týdně,medrol 4mg denně,agen 10,helicid 20 a acidum folicum.dale se léčím na kardiologii s aritmii a tepová frekvence je 45-148.po očkování ve 2 letech u mě vypuklo agresivně revma.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, očkování a hlavně jeho načasování je optimálnější konzultovat se svým ošetřujícím lékařem -u vás tedy kardiologem a revmatologem. V době očkování by neměla být přítomna žádná infekce. Jinak stanovisko Revmatologické společnosti k očkování proti Covid 19 naleznete zde: https://www.revmatologicka-spolecnost.cz/aktuality/covid-19-informace-pro-pacienty-s-revmatickymi-chorobami/ Hezký den.

Léčba revmatické polymyalgie

8. 12. 2021

Dobrý den, poraďte prosím kde bych mohla najít informace o léčení revmatické polymyalgii. Biologická léčba, lázně ? Užívám Prednizon 5 mg , obden. Léčím se od září 2019 . Lze revm. polymyalgii vyléčit ? Děkuji moc za odpověď. Se srdečným pozdravem O.M.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nevím, jakou diagnosu vlastně myslíte - termín revmatická polymyalgie se již nepoužívá, používá se Revmatoidní arthritida (RA). Někdy lékaři též myslí fibromyalgii - což je zase trochu jiné nemocnění, s jinými kriterii. Informace o první nemoci načerpáte zde: www.revmaticke-nemoci.cz a o druhe na odkaze: https://fibromyalgik.webnode.cz/ Plně vyléčit asi ne, ale jde docílit správnou léčbou stavu dlouhodobé remise, klidu nemoci a to je uplně nejoptimálnější varianta. Hezký den.

Bolest vnitřích stran stehen

3. 12. 2021

Dobrý den. V létě jsem dva měsíce trpěla bolestmi vnějších stran stehen (každý lékař hovořil o jiné příčině - neurolog napsal do zprávy: kořenové dráždění L4 bilat, rehabilitační se přikláněla spíše k myalgiím), toto v srpnu pominulo a nastalo pálení a "štípaní" konečků prstů (opět nejasné názory lékařů, někteří se přikláněly k neuropatiím , jiní k artralgiím), před tím byla dva dny horečka s nočním pocením bez dalších příznaků. Pro potíže s konečky prstů jsem navštívila revmatologa, výsledky krve - KO + dif v pořádku, CRP 1,8, TSH v pořádku, ANCA neg, anti dsDNA neg, ANA 160 hrubozrný typ., ELFO bílkovin- norma. Lékař mne odeslal na ORL, gynekologii, zubní k vyloučení fokusů, stomtolog diagnostikoval "chronickou gingivitidu a projasnění v oblasti dolní stoličky- možný zdroj. fokální infekce". Revmatolog hovoří, že se může jednat o zdroj myalgií. Je to, prosím, možné? Tu ANA 1:160 hrubozrný typ mov nekomentoval. Opravdu se, prosím, nemůže jednat o autoimunitní problém? Prosím o Váš názor. Děkuji. Jana L.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, oceňuji velmi pečlivý přístup vašeho lékaře, který takto pátrá po skutečné a skryté příčině vašich problémů. Projasnění může znamenat ložisko zánětu, opouzdřeného a zatím nepoznaného, ale může dráždit imunitu dlouhodobě a jako tzv. fokus by mělo být ložisko odstraněno, obsah vyčištěn a přeléčený. Je úplně možné, se vaše potíže po přeléčení ztratí. Upřímně bych vám to přála :). Při ponechání fokusu by z důvodu chronického dráždění by pravdu autoimunitní nemoc vzniknou mohla. Z laboratorních hodnot nyní opravdu zatím nevyplývá nic specifického pro autoimunitní nemoc - ANA protilátky neukazují na žádné konkrétní onemocnění, jsou spojeny se zánětem obecně, stárnutím buněk a podobně. Vyšetření ANA slouží jako screeningový test - při pozitivitě je nutné provést podrobnější rozbor a vyšetření dalších autoprotilátek - zejména ENA /ty ve vašem dotazu nepopisujete/. Určitě důvěřujte svému lékaři, budete sledována dlouhodobě a on vás jistě bude informovat, jak laboratorní vyšetření vypadá. Přeji, at se vám brzy uleví a máte zase radost ze života bez potíží. Pokud by bolesti přetrvávaly, určitě bych doplnila ještě CT páteře-v oblasti bederní, takto se někdy projevují počínající problémy s ploténkami. Hezký den.