Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Zuzana 7. 5. 2020

Dobrý den, prosím, jak vhodně podpořit přírodními prostředky užívání Trexanu + Medrolu, které byly nasazeny při nově diagnostikované RA? Co ano a co ne z bylin, vitamínů a minerálů, případně potravin? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, přírodní přípravky patří do medicíny doplnkové, klasická medicína s nimi pracuje pouze omezeně. K Trexanu jistě máte kyselinu listovou. Terapeutických protokolů na stravování je mnoho (nepatří ale také do klasické medicíny),musíte si sama najít, které vám budou vyhovovat. U přírodních doplnku a hlavně bylin je dobré vždy informovat lékaře, aby zjistil, zda nemají nějaké vlivy na léky, které berete /mohou jejich učinek jak zvyšovat tak snižovat/- Hezký den.

Gabriela 6. 5. 2020

Chtela bych se zeptat jestli revmatolog vystačí jen podle pohmatu urcit , zda se jedna o aktivní artritidu? Lecim se třetím rokem s RA ( Sero pozitivní) .Momentálně mě bolí levá ruka a levá noha. Pan doktor podle pohmatu mi řekl, ze v ruce mám ještě slabý zánět, ale v noze není nic. Je mi to záhadou, protoze ta bolest na noze a na ruce je úplne stejná. Neměl by raději udělat ultrazvuk a nebo se mohu opravdu na vyšetření pohmatem spolehnout? Dekuji za odpověď .
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě je vyšetření ultrazvukem přesnější - odhalí i malé množství tekutiny, kterým se zánět v kloubu projevuje, na pohmat bych se já osobně tolik nespoléhala. Hezký den.

Vladimír Hančič 6. 5. 2020

Trpim seropozitivni revmatickou ahrtritidou s prosim o radu co se tyce jidelnicku jsem vegetariam abstinent nekurak je mi 58 let vazim 76kg rekreacne sportuji Dekuji Vlada Hancic
Odpověď lékaře:
Dobrý den, klasická medicína neléčí primárně nemoci jídlem, vegetariánství je ale zdravá varianta stravování, jen byste měl dbát na přísun esenciálních omega 3 mastnych kyselin, které z potravy /ryb/ nemáte a ty jsou silně protizánětlivé /zejm. DHA,EPA,GLA/ a také je na místě zvážit doplnování vitamínu D /který lidé s autoimunitními nemocemi mívají snížený a přitom významně reguluje správnou funkci imunity/- Hezký den.

Marie Karlíková 6. 5. 2020

Dobrý den,prosím o radu,beru medrol 16mg,salazopirin,aclexa,menůžu říct ,že by mi to pomáhalo,beru to už asi rok a aclexa mi vůbec nedělá dobře,motá se mi hlava a jsem strašně unavená,prosím o radu děkuji Karlíková Marie
Odpověď lékaře:
Dobrý den -jedinou radou je jít ke svému revmatologovi a povědět mu toto všechno, co píšete mě. Jen on může vyměnit léky za jiné, učinnější, abyste měla nemoc pod kontrolou a zároveň netrpěla nepřijemnými stavy, mohou to být nežádoucí učinky,ale též třeba projev nějakého dalšího onemocnění /blok krční páteře např.). Takže váš revmatolog to musí vědět, jak se cítíte....Hezký den.

Petr Vorálek 6. 5. 2020

Dobrý den. Pravděpodobně mám revmatoidní artritidu. Lékařka mi doporučila lék Bayflex, který zhruba měsíc pomáhal, mírně se snížila bolestivost kloubů prstů na rukou, v dalších dnech se však situace opět zhoršovala. Začíná se objevovat bolestivost i v prstech nohou. Kde a jak se mohu léčit? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dotaz zodpovězen. Hezký den.