Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Ruzena 21. 7. 2020

rada bych na vysetreni
Odpověď lékaře:
Dobrý den, využijte naši službu objednání po telefonu, info najdete na přiloženém odkaze na konci mého sdělení /který skopirujete nebo opíšete do vyhledavače/ - sestřičky se vám rády pověnují a specialistu objednají. Hezký den. Odkaz:https://www.ulekare.cz/objednat-se

Danuta 20. 7. 2020

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak nejjednodušeji zjistím, zda nemám revmatickou artritídu. Zdy se to dá zjistit z krve, a jestliže jsem dárcem krve, zda není něják "škodlivá" pro případné příjemce. Je mi 54 let, bolí mně ramena, a i každá změna pozice, pokuď v nějaké déle setrvám. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jednoznačné vyloučení RA je testem z krve, mus byt negativní anti CCP/citrulinove/protilatky. Pak určitě nemáte RA,ale je třeba poléčit vaše bolavá ramena-navštivte, prosím revmatologa. Hezký den.

Petra 19. 7. 2020

Dobrý den, je mi 46 let a již více než rok trpím bolestmi a otoky kloubů (hlavně prsty na rukou, zápěstí a chodidla, ale bolí i kolena, ramena a lokty) vždy je to ale v páru. Mám typické příznaky RA. Ranní ztuhlost, únava, v noci bolesti větší než přes den. Cítím se jako nemocná a unavená. Vyšetření na neurologii, u zubaře, boreliózu, ortopedii a na klinice revmatologie. Chci se zeptat, když mám negativní krevní testy - RF, CRP a anti CCP, zda je vyloučena RA. Na klinice mi řekli, že bolesti kloubů neřeší. Bolesti jsou hodně silné a nepomáhá Melocox. Prosím o radu jaké vyšetření může definitivně vyvrátit, nebo potvrdit RA, případně, který jiný lékař mi může pomoci. Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, existuje seronegativní RA, kdy projevy v krvi jsou negativní a přesto nemocný má onemocnění RA. POkud máte stanoveny anti CP protilátky /specifické právě pro RA/ a jsou negativní, navštívila bych imunologii, aby se pokusili stanovit stav vaší imunity z jejich hlediska-je možné,že jde o nějaky typ reaktivní arthritidy /většinou po infekci, nejčastěji borelie nebo chlamydie/ Hezký den.

Aneta 19. 7. 2020

Dobrý den,je mi 33 let a už téměř rok mám problémy s klouby.Občas mě bolely klouby na malíčkách u nohou,třeba týden a pak dlouho nic.K tomu se přidala občasná ztuhlost kolene.Teď už asi 2 měsíce mě bolí kloub palce u nohy a zdá se mi,že se zvětšuje.Před dvěma dny mě začal bolet i na druhé noze a přidal se k tomu hned kloub prostředníčku na ruce.Může se jednat o nějaký typ revmatického onemocnění?Žádné otoky ale nemám,jen bolest a ztuhlost.Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bez laboratorního vyšetření těžko soudit, projevy stejné mohou být i u dny /vysoká hladina kyseliny močové v krvi/....například, proto navštivte obvodního lékaře, ev vás odešle na revmatologii k podrobnějšmu vyšetření. Hezký den

Jaroslava 17. 7. 2020

dobrý den,prosím,mám problém s nehty,odlučují se lůžka,bolí a nepřirůstají. Vyzkoušela jsem různé kapky na plísen i Týtrý olej a nic. Léčím se s Revmatickou artritidou. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud jste nenavštívila kožního lékaře /dermatovenerolog/-kam problematika nehtů a kůže spadá - navštivte jej. Samoléčba v tomto případě nebude moc učinná, chce to odbornou pomoc. Pokud byste uvítala pomoc ve shánění dobrého odborníka, můžete požádat o pomoc naše sestřičky na telefonu, které vás rády objednají...info zde: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den a brzskou pomoc.