Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
31. 3. 2021

Dobrý den, sedm let se léčím s revmat. Artritidou. Mám oba kyčelní klouby po operaci. Beru prednison a methotrexat. Poslední měsíce se mi velmi zhoršila hybnost a bolestivost kolene. Mám i neuropatie. Denně ráno teplá sprcha, studena a 20 min cvičení. Byla jsem vždy velmi aktivní člověk. Jak často mohu užívat léky proti bolesti. V posledních měsících musím občas vzít Ibalgin nebo diclofenac. Dříve to bylo 1 x týdne, max 2 x týdne. Nyní bych musela beat léky denně, abych mohlait trochu přijatelný den. Bolesti jsou hrozně. Jsem v evidenci a docházíme každé tři měsíce na revmatologii v Pardubicích, ale bohužel, jakmile se jen zmíním o bolestech, pan doktor to rychle zamluví a je nepříjemný. Poraďte, co mám dělat. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den - léky na bolest sice brát můžete, ale lepší by bylo optimalizovat základní léčbu - nepíšete, jakou dávku kortikoidu berete. Je vhodnější nastavit přechodné zvýšení základní léčby, než se zánět uklidní, než brát hlava nehlava léky na bolest - ty neřeší příčinu a tou je zánět. Pan doktor by toto měl samozřejmě řešit-je na to dost erudovany jako revmatolog. Pokud uvažujete o změně lékaře, máme novou objednací službu: https://www.ulekare.cz/poradna Osobně bych ještě s panem doktorem diskutovala, zdůraznila mu své potíže a požádala o cílené řešení. Hezký den.

31. 3. 2021

Dobrý den. Jsem matkou 4 letého syna, který na začátku února začal kulhat a měl oteklé pravé koleno. Magnetická rezonance a ultrazvuk ukázali, že jde o zánět stélky kloubu. Žádná infekce se neprokázala. Začal se léčit tedy na revmatologii. Byla provedena punkce a aplikován kortikoid. Otok kolena zmizel, ale zhruba po 14 dnech Petříka začalo po probuzení koleno zase bolet. Několik dnů po řešení kolene si ještě začal stěžovat na palec na levé ruce, tomu však revmatoložka nevěnovala pozornost. Nyní koleno pobolivá po ránu a přidal se palec na pravé ruce. Nemůže je pořádně ohnout. Revmatoložka doporučuje neustále jen podávat 3 x denně nurofen a vyčkat. Já mám, ale obavy abych něco nezanedbala. Petřík je velmi pozitivní chlapeček, který hodně vydrží a vlastně kdyby jsme si nevšimli kulhání ani by si na bolest nestěžoval. Mám raději vypadat, jako histerická matka a revmatoložku přesvědčit aby Petříka prohlédla dříve než je první kontrola 14.4.? V krvi bylo vše negativní jen protilátky ANA na revma byly pozitivní. Jsme na začátku onemocnění a vím, že zahájení včasné léčby je velmi důležité. Petřík jezdí na kole, šlapacím traktoru a už i běhá. Ale po ránu pobolívá koleno a ty palce na rikách drží natažené. Teprve po 2. dávce nurofenu ( který bere v kuse už 2 měsíce) začne palce více ohýbat. Jaký postup by jste mi prosím doporučili? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, v této časné fázi je opravdu tento postup běžný a v pořádku-musíme dát tělíčku možnost, aby samo nastartovalo léčebné procesy, kterým pomáháme nízkou dávkou léku. U dětí jde většinou o reakci na nějakou běžnou infekci, virosu nebo bakteriální onem. - které tělo s podporou zvládne. Ana nejsou specifické protilátky na revma, jsou obecné a o ničem nevypovídají. Vyčkejte do další kontroly už je blízko a pobavte se s oš.lékařem a o dalším postupu. Hezký den.

23. 3. 2021

Již měsíc a půl trpím zánětem kolena, zápěstí a kotníku. Léčil jsem se na chlamydie, teď je to týden co jsem dobral antibiotika a k venerologovi na kontrolu jsem objednán za dva týdny. Bohužel se stav kloubů nezlepšuje, přibyly bolesti zad a sanice. Mám vyhledat pomoc lékaře, nebo vyčkat na výsledek venerologicke kontroly? Beru Diclofenac jeden na den a pomáhá, ale večer už to bolí.
Odpověď lékaře:
Dobrý den-navrhovala bych vám spíše už ted objednat se k revmatologovi-čekací doby jsou dlouhé nejen kvůli covidu. Můžete využít i naši objednací služby zdarma, odkaz: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den.

23. 3. 2021

Dobrý den, léčim se s RA,beru metotrxtat 10 mg 1 x týdně.Nyní nemoc v remisi.Mám nárok na přednostní očkování na covid.Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano - člověk s jakoukoli chronickou nemocí má ted možnost byt naočkován. Hezký den. PS: Většinou své pacienty monitorují specialisti a někdy i zařizují přednostní očkování, můžete mu zavolat - nebo se informujte u svého praktika.

21. 3. 2021

Nevím, na koho se obrátit. Po chemoterapii mi ztuhly a znecitlively prsty DK. Onkol lékaři mi řekli, že se to stává, obvoďačka řekla, že se mám zeptat onkologa. Je to třetí měsíc, dolní část nohou si necitim, jako zmrzlé.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nevím v jaké oblasti jste měla léčbu onkologickou a jakou a kde/ozařování, chemoterapii v lécích, infusi/..jaká byla dg pro kterou jste léčbu dostávala, prosím? Můžete doplnit?..S těmito informacemi už vám budu moci poradit, protože mohu odhadnout možnou přičinu ztuhnutí. Hezký den a budu čekat na doplnění dotazu.