Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Krevní testy

24. 10. 2022

Odpovědět na odpověď. Dobrý večer krevní testy mi pan doktor dělal a ty na revmatismus celkově byly negativní crp v normě a po vyšetření páteře mi oznámil že tam mám pravděpodobnost do budoucna na revma ale aktuálně není přítomný. Se změnou lékaře mám též problém jelikož mám na krku tři letého syna kterého mám po každé sebou kvůli jeho závislosti. Proto se snažím to vyřešit s místním lékařem. Děkuji za odpověď.????
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pojem "testy na revmatismus" nemusejí odpovídat tomu, co by bylo potřeba udělat-máte nějaké výsledky konkrétní, názvy testů a podobně? Často se stane, že se dělá jen test crp a RF sám revmatický faktor, který je nevypovídající. Proto je potřeba mít trošku přehled co pan doktor dělal. Jinak další otázku nepokládáte - ráda bych vám odpověděla víc. Hezký den.

Problémy s koleny

21. 10. 2022

Dobrý den, Od svých 20 let se lečím na RA. Začalo to opakovaným otokom kolene, kdy mne na ortopedii neustále "tahali vodu" poté se mě dělalo laboratorní vyšetření s pozitivitou antiCCP +ANa+ANca . ACLA neg. ENA neg RF neg. Vyzkoušela jsem několik léků - plaquenil, arava, Metoject Metotrexat,... A vždy jsem měla vedlejší účinky. Hypertenze, opakovaný ascites v dutině břišní leukopenii, migrény, průjmy , zvracení. V 25 mě bylo doporučeno otěhotnět. V těhotenství jsem byla plna sil. Po porodu začali bolesti a nasadil se injekčně Metojet ( 3 roky užívaní ) vysazen pro nejasné příčiny opakovaných ascitů v dutině břišní. Rok jsem tedy jen na Medrolu, nyní je mě 31 let, a začíná mě stejně jako před deseti lety otékat koleno, za 3 týdny 4 x trvá to 2 /3 dny, nemohu nohu zvednout,.ohnout, vyjít schody nebo si sednout. Ihned jsem řešila se svým revmatologem, byla mě provedena kompletní imunologie a krevní obraz mám lepší než zdravý človek, v RTG pouze v ručních kloubech periartikulární porosa. Nyní jsem.ve fázi kdy mě bolí kolena, otékají, začínají mě bolet lokty, někdy prsty v rukou ale bez otoků. Tabulkově ovšem nezapadám a dle krevního pbrazu mě v tuto chvilku nic není. Uvidí se prý s další kontrolou. Je možné, že i přesto že je krev a RTG OK mé kolena jsou KO? Již nevím kde hledat rady. S pozdravem
Odpověď lékaře:
Dobrý den, někdy obraz na těle o mnoho měsíců předbíhá nález v laboratoři, říká se tomu seronegativní arthritida, ale i tato se má léčit. Neléčí se totiž laboratorní nález, ale člověk jako bytost. I když na druhou stranu zase: chápu vašeho lékaře, že hned nechce nasazovat léky, když nemá "důkazy". Za mě byste měla být vyšetřena i na imunologii, aby popátrali, nemáte v sobě nějakou chronickou infekci - chlamydie, ureaplasmata, salmonely, shigelly, yersinie, Campylobacter jejuni, ale i borelie, virosy typu EB, CMV, herpes a další, které poměrně často kloubní onemocnění spouštějí. Pokud by se odhalily, mohlo by proběhnout zaléčení infekce, prostě léčení víc na míru : pokud se žádná infekce nepotvrdí, může být potom revmatolog jistější, že půjde o nejspíše seronegativní RA a poléčí vaše problémy po další kontrole. Je dobré vědět, že na jednom vyšetření nemusí být přítomný nález, ale třeba o 6 měsíců později už ano - proto má smysl být veden u odborníka a docházet na kontroly, kde se nálezy v čase srovnávají a může se objevit vývoj. Hezký den, snad jsme vás trochu nasměrovala. PS: Pokud byste chtěla pomoci se sháněním odborníka na imunologii v regionu a s časnějším termínem, zkuste naši novou službu objednání k lékaři zdarma, po registraci na odkaze se posunete dál:https://app.ulekare.cz/

Dávka Aulinu

17. 10. 2022

Dobrý den, jen se chci zeptat jestli je to hodně brát 2 sáčky aulinu za týden na revm. artritídu. Když beru k tomu 10 mg MTX , 2tbl. detralexu denně a 1 tbl. letroxu 100 mg. Mám se něčeho obávat? S touto dávkou jsem spokojená a vše pěkně zvládám. Upozorňuji ještě že je mi 55 let. Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud vám to takto vyhovuje, je to úplně v pořádku . 2 sáčky Aulinu jsou minimální dávka. Přeji, at vám to takto funkčně vydrží dlouho. Hezký den,

Výrůstky na kloubech

13. 10. 2022

Dobrý den již několik let navštěvuji revmatologa s potížemi kloubů a zatím pan doktor přišel jen na to že mám nějaké výrustky na kloubech a že mám vrozenou vadu šestý obratel bederní páteře. Zkoušel léčbu metotrexáty a kortikoidy dále mi píše biofenac vše zabírá jen dočastně a metotrexáty mi musel vysadit z důvodu odmítnutí játry. Ale bohužel p.doktor do dnes neurčil diagnozu stavy jako při revmatu ale to nelze potvrdit netrpím otoky kloubů a ani záněty v kloubech. Tak jestli by jste neměli nějaký návrh diagnozy co by to mohlo být? postižené mám kolena, kyčle, bederní a krční páteř, ramena, lokte a prsty na ruce kde už došlo i k určité viditelné deformaci. Jinak se léčím s bronchialním astmatem a atopickým ekzémem. Předem děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bez možnosti vás vidět, vyšetřit a hlavně udělat laboratorní testy /vůbec nepíšete, zda jste měla udělané - k diagnose jsou téměř nutné!!/,. vám bohužel moc neporadím. Viděla bych to určitě ale na změnu lékaře - nezdá se mi totiž, že by váš lékař šel po příčině nemoci a zaléčení též by mělo už proběhnout - jde o nastavení vhodné kombinace léků s vhodnými dávkami /někdy to trochu trvá, ale určitě se vždy vhodná eventualita najde/ - dnes je spousta možností při volbě léků na léčení revmatických nemocí. I nemoci, které nemají typický obraz na těle pacienta /třeba jste bez otoků, ale ty deformace už do RN patří / - se mají léčit. Pokud chcete změnit lékaře, naše nová služba vám to může umožnit zdarma, po registraci vás sestry objednají k revmatologovi podle požadavků, na jakých se domluvíte: app.ulekare.cz/registrace.

Následky streptokokové angíny

10. 10. 2022

Dobry den, pred asi 9 lety jsem prodelala streptokokovou anginu. Z duvodu vysokeho ASLA (pres 800) jsem po nekolikerem preleceni atb a vracejicich se anginach podstoupila operaci a mandle mi vyndali. Aslo postupne klesalo, ale hodnoty nikdy nebyly nižší nez 450. Ted me uz 2 měsíce silne bolí obě zápěstí a natekaji mi prsty i po minimalni námaze, jsem na PN. Mohlo by to mit nejakou souvislost? Nabery krve KO v poradku, CRP nízké, revmatoidni faktor O, ASLO 450. Předem moc děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je pravděpodobné, že pokud aslo neklesá, můžete mít v těle ještě další zdroje streptokokové infekce a bylo by dobré je najít a odstranit. Požádejte svého obvodnjho lékaře, aby vás odeslal na imunologii nebo se sama objednejte-pátrání podnikne a navrhne řešení. Nejčastěji je streptokoková infekce v krku-lékař ORL by vás měl vidět a také v oblasti dásní-kontrola na zubním víc než vhodná. Méně často bývá streptokok i v močovém traktu, bezpříznakově, ale i to je vhodné prozkoumat a dovyšetřit, urolog nebo vyšetření na bakterie v moči vč citlivosti by měl zvládnout váš obvodní lékař. Objednejte se v prvé řadě k imunologovi, měl by vás doporučit na další pracoviště a pátrací akci vyhlásit sám, určitě najdete vhodného lékaře. Kdyby se nedařilo, máme novou objednávací službu, registrujte se a postupujte podle pokynů zde: https://app.ulekare.cz/registrace.

Inzerce:
meduka_logo