Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Určení stadia choroby

3. 5. 2023

Dobrý den . Potíže s RA mám již druhým rokem teprve letos jsem začala léčbu až se potvrdilaRA. Chtěla bych se zeptat jak rychle nemáš postupuje a jaké jsou možnosti. Četla jsem tu o tom že jsou zřejmě nějaká stadia . V jaké fázi je třeba písmeno ,,B,, nebo jak poznám že je to stadium kdy se může nechat zažádat o částečný invalidní důchod. Pracuji a hodně často prsty opravdu neslouží jak by měly. Úchop a pevnější stisk není možný. Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, stadia nemoci nejsou pro níc rozhodující, pouze pro přidělení lázní. Nepíšete nic o své léčbě a ev. potížích, o invalidní důchod můžete požádat v podstatě kdykoli - posuzuje se jak vás nemoc omezuje v normálním životě, nepotřebujete žádná stadia nemoci. Hezký den

Raynaudův syndrom

3. 5. 2023

Dobrý den mám raynanduv syndrom a paní doktorka mi řekla že mám přijít až za rok na kontrolu ale můj zdravotní stav se tak zhoršil že nejsem schopna hodit do práce-otekaji mi brutálně ruce že nejsem schopna si sundat ani kalhotky na záchod. Teď se k tomu přidalo natekani kotníku což je dost nepříjemné-nevím co mám dělat? Změnit doktora když nic se mnou nedělá či co?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě, že pokud se necítíte dobře a máte významné potíže, měla byste jít na kontrolu mnohem dříve - neváhejte a objednejte se určitě k revmatologovi. V současném stavu vám může i obvodní lékař udělat základní testy a vyšetření, váš stav může mít i jiné příčiny. Neváhejte navštívít obvodního lékaře a začít svou situaci řešit aktivně. Hezký den.

Léky při kojení

29. 4. 2023

Dobrý den, prosím mohu při užívání plaqvenilu 200mg 1 tbl. denně plně kojit.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, s Plaguenilem můžete nejen kojit, ale je jako jeden z mála léků vhodný i pro užívání v těhotenství. Hezký den.

Silný kašel

27. 4. 2023

Dobrý den,lečím se rok s revmatoidní artritidou,užívám Methrotexat 15mm týdně.Prednisson mě byl vysazen před 2 měsíci dle výsledků krev.testů.Při běžném rentgenovém vyšetření plic mě bylo zjištěno :Perikard.tuk při hrotu srdce a navíc mě doprovází silný až dusivý kašel zvláště ráno když začnu chodit.Poslední dobou mám i nižší srdeční tlak a tep.užívám na hypertenzi Tezeo 80mm/1/2 tablety a 1/2 tablety Betamed denně.Klouby mě neotékají,kolena bolí mírně při zátěži 3000 kroků,jezdím na kole 20km obden.CRP při posledním krev.testu bylo 12. V nežádoucích příznacích po užívání MTX se v kontraidikaci na lék píše.Existuje prosím nějaký šetrnější lék na mé onemocnění?Děkuji předem za zprávu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nález na rtg je pouze popis stínu srdečního, kde se v oblasti hrotu nachází tuk - není to žádný patologický nález. Léky samozřejmě existují nejrůznější, pokud ale vám lék dobře funguje - není důvod jej měnit. CRP je v normě a proto usuzuji na to, že jste léčen dpbře a nemoc je v klidové fázi.Přeji, at vám to co nejdéle vydrží. S příznakem kašle se svěřte svému obvodnímu lékaři, je plně v jeho kompetenci vás vyšetřit. Hezký den,

Zvýšené riziko zhoubného nádoru

24. 4. 2023

Dobrý den, v tisku jsem se dočetla, že vzhledem k naší nemoci a lékům které bereme na revmatoidní artritidu máme zvýšenou možnost onemocnění zhoubným nádorem. O jaké typy se prosím jedná a neměli bychom být kvůli tomuto riziku víc sledováni? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dobrý den, riziko je zvýšené pouze mírně a je závislé i na typu léků, které berete. Obecně se doporučuje dbát na prevenci - chodit na převentivní kontroly u praktika, specializované prevence zejména mammologické u ženy, urologgické u muže, dělat si screeningové samovyšetření prsou každý měsíc, gynekologické u ženy , stomatologické. sledovat svoji kůži a po 50.roku věku též test na okultní krvácení ze střev, provádí obvodní lékař - rakovina tlustého střeva patří v populaci mezi ty častější. Hezký den.

Inzerce: