Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolest kloubů

29. 7. 2022

Dobrý den. Asi 7 let docházím k revmatologovi pro léky Plageuenil a k vůli bolestem kyčle Biofenac. Mám nálezy na krčni páteří, obratlech, boli mě ramena, bederní páteř, tuhne mi celé tělo. Kyčle po rentgenu jen mírné zúžení.Mohla bych vypsat více. Lékařka však, jen v rychlosti vyslechne, kdyžtak pošle na rentgen, předepíše další balení,mrkne 7 let jen na ruce a to je celé. Nevím, je to normální léčba RA nebo bych měla uvažovat o změně lékaře. Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, V podstatě, když si pacient nestěžuje na větší problémy, tak často kontrola probíhá právě takto. Chybí mi tam ale vyšetření krve - alespon 1x za rok, na kontrolu zánětlivých parametrů v krvi a autoprotilátek /z krve se stanovuje aktivita nemoci v laboratorním pohledu/. Na další kontrole se s paní doktorkou pobavte o možnostech hloubkovější kontroly vašeho zdravotního stavu - pokud nebudete spokojená, vždy je možnost lékaře změnit, může vám v tom pomoci naše objednávací služba zdarma. Po registraci na tomto odkaze vás sestřičky na telefonu mohou objednat k lékaři jinému - dle vašich preferencí. Odkaz zde: app.ulekare.cz/registrace Hezký den.

Brnění v ruce

27. 7. 2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda brnění ruky může souviset s revmatoidní artritidou. Poslední dobou citím několikrát za den brnění v ruce, vychází cca od lokte a jde až do prstů, pouze na levé ruce. Je to sice nepříjemné, ale ne omezující. Nicméně se bojím, abych něco nezanedbala. RA mám diagnostikovanou 2 roky, v současné době mám potíže jen minimální, beru Trexan, na kontroly chodím cca po 3 -4 měsících. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, brnění ruky nejčastěji souvisí s přetížením - např. po delší námaze typu hraní tenisu, klikání myší na PC, přímo u revmatické nemoci byste měla potíže spíše oboustranné. Brnění bývá dobře řešitelné kvalitním hořčíkem s vysokou vstřebatelností - např. magnezium malat, bisglycinat či threonat /dívejte se na druh který kupujete, oxid - nejčastěji prodávaný v lékárně má velmi malou vstřebatelnost do těla, max 10procent a může spíš projímat/. Dávejte si magnezium doporučenou dávku nejméně dva až tři měsíce, kdyby magnezium nepomohlo, obratte se s cíleným dotazem na svého revmatologa. Hezký den.

Medicinální houby

22. 7. 2022

Mohu při užívání Medrolu a Trexanu při RA užívat houbu Coriolus a Reishi za účelem snížení medikamentů?Děkuji za odpoveď..
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud uvažujete o snížení medikamentů, můžete být zklamaná, tyto medicinální houby nemají obvykle samy tak silný efekt, ale kontraindikovány nejsou - zkuste je. O jejich dávkování se poradte na stránkách výrobce a uvedte i léky, které berete. Hezký den.

Ambulance v Praze

21. 7. 2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde najít dobrou revmatologickou ambulanci v Praze. Mám zhoršující se akutní příznaky RA a objednací lhůty těch ordinací, co jsem zkoušela, jsou na měsíce. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Můžete k tomu objednaní použít naši novou službu zdarma, po registraci na tomto odkaze: app.ulekare.cz/registrace Sestřičky na telefonu se vám pokusí sehnat termín k revmatologovi v co nejkratším termínu, a to vše zdarma. Hezký den.

Bolesti kloubů

18. 7. 2022

Dobrý den, je mi 27 let, před 7 lety mě otekli kolena, kotníky a klouby na prstech u nohou. Po dvou dnech jsem přestal chodit, hýbat úplně nohama a měl jsem horečky 40°C. Po měsíci vše ustoupilo, téměř jsem začínal znovu chodit a v nemocnici nezjistili žádnou příčinu. Od té doby mě klouby bolí permanentně. Nyní za poslední měsíc se vše zhoršilo. Každý den vstávám s bolestmi, trvá mi než rozhýbu bolestivé místo (kolena, lokty, zápěstí, prsty). V noci se budím bolestmi, medikamenty na bolest nezabírají ani v 5-ti násobné doporučené dávce. Nepravidelné přichází i extrémní bolest páteře omezující taktéž mou hybnost. Mám nepřirozenou ztrátu váhy, pocení a nechutenství. O jakou nemoc se může dle příznaků jednat? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, měl byste být podrobně vyšetřen a sledován, divím se, že vám v nemocnici nedoporučili sledování revmatologem. Mnohdy stav těla silně předbíhá nálezy v laboratoři-proto bych určitě řešila stav objednáním k revmatologovi. Po internetu vám diagnosu určitě nestanovím. Vezměte k revmatologovi potom sebou nález z nemocnice a určitě se objednejte co nejdříve. Můžete k tomu objednaní použít naši novou službu zdarma, po registraci na tomto odkaze: app.ulekare.cz/registrace - požádejte sestřičky o urgentní termín (popište vaše potíže), vaše hubnutí a pocení se mi rozhodně nelíbí, měl byste mít termín co nejdříve. Pozor na předávkování medikamenty, 5 násobné dávky nejsou bezpečné - navštivte svého obvodního lékaře a poproste o doporučení vhodnějších analgetik s antirevmatickým účinkem - např. nesteroidní antirevmatika, obvodní lékař vám určitě poradí, abyste do té doby, než budete mít termín k revmatologovi, nemusel trpět bolestí. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo