Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Jana 6. 6. 2020

Dobry večer, mám problém s ramenem dosti mě v něm vrže a skřípe a uplně nemohu zvednout ruku v urcité poloze až nahoru. Začala jsem více cvičit a nevím jestli je to vhodné. Nechtěla bych aby mi uplně zatuhlo ale taky nevím jestli si treba nemuzu uškodit. S pozdravem Jana K.
Odpověď lékaře:
Dobrý den-navštivte ortopeda nebo revmatologa-nepíšete,zda se léčíte na RA a bez vyšetření moc necvičte. Hezký den.

Ivana 5. 6. 2020

Dobrý den, ozívám se vám tak jak jsem slíbila asi před dvěma měsíci když jsem vás prosila o radu ohledně užívání medrolu 12 mg denně. Vše jsem absolvovala podle vašich rad a výsledek je víc než výborný. Už jsem i medrol vysadila a jsem asi dva týdny bez něj. Vysazování proběhlo dobře,bolesti nebyly a doposud ani nejsou. Jsem velice spokojená. Dnes jsem byla u své revmatoložky a řekla jsem ji o všem jelikož v době corona viru neordinovala. Se vším semnou souhlasila a výsledky krve jsem až na zvýšené CRP 15 je dobré. Chtěla bych se zeptat jakto že když jsem skončila s léčbou medrolu udělala mi dr. obvodní CRP a bylo 9 a teď po 14 dnech je zase vyšší 15 i když bolesti kloubů nemám. Moc vám chci poděkovat za vaši pomoc a to už po několikáté. Mějte se krásně a hodně zdraví vám přeji všem tady na poradně. Ivana
Odpověď lékaře:
Děkuji za zpětnou vazbu a přeji, at vás už zánět při RA nezlobí a užíváte života. K tomu CRP nemusí znamenat jen aktivitu nemoci, ale také připadný zánět v těle-pozorujte, zda nemáte třeba mirne štípání při močení, nějaky drobný zánětek na kůži a podobně...i toto má vliv na výšku CRP. Hezké dny.

Anna 4. 6. 2020

Dobrý den,paní doktorko, kdysi jsem se ptala,zda očkování proti tetanu může potenciálně zvýšit hladinu ANA.Vaše odpověď byla pozitivní. Ráda bych se zeptala,zda a po jak dlouhé době dochází ke stabilizaci protilátek.Za jak dlouho má smysl nechat opět nabrat protilátky ANA.... Zároven by mě zajímalo,pokud zůstanou ANA protilátky zvýšené-vysoké dál, všechny ostatní hodnoty v normě, jen pozit.HLA B27,jsem bez jakýchkoliv příznaků,jak často má smysl tyto hodnoty sledovat?Mám byt vedena na revmatologii?-Děkuji mnohokrát.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, soustředovat se na ANA protilátky vůbec nemá smysl, jsou přítomny i u zdravých lidí a v podstatě s ničím přímo nekorelují. Žijte zdravě, jezte pestrou stravu s maximem zeleniny, pečujte o svůj mikrobiom střevní- hodně se pohybujte, mějte radost v životě, to je nejlepší prevence všech nemocí. Hezký den.

Sekrtová 3. 6. 2020

Dobrý den, má 8.letá dcera má revmatoidní artritidu, je léčena metotrexátem od letošního března. Při pravidelné kontrole měla samozřejmě zvýšené jaterní testy, takže jsme měli léčbu na dva týdny přerušit. Nyní opět metotrexát pícháme. Prosím o radu, jak mohu pomoci, aby se jí tolik nezatěžovala játra, jaký je vhodný jídelníček pro tyto děti a co třeba byliny, mají nějaký smysl? Ještě poslední otázka na homeopatika, mám to zkusit nebo je největším přínosem správný pohyb, výživa a léčba? Do lázní jsem dceru již objednala, vše zatím probíhá dobře. Moc Vám děkuji a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě homeopatii zkuste, je dobré vybrat zkušeného homeopata. Paralelně s léčbou, vůběc si nevadí. Ale jakmile vás bude někdo přesvědčovat abyste klasické léky vysadili, není to dobrý odborník a změnte ho. Na ochranu jater je uplně nejlepší drcené semeno ostropestřce mariánského /čerstvě umlít, proslinit v ustech a polknout/ - děti asi budou mít potíž s tímto způsobem, proto můžete požádat i lékaře o předepsání, uznává ho i klasická medicína - je spousta leků s tímto obsahem, lékař vám je může předepsat (Flavobion anebo podobný lék nebo můžete koupit v lékárně bez předpisu potravní doplněk, poradte se s lékárníkem, který je vhodný pro dítě věku vašeho dítěte). Lázně jsou výborná volba. Jídelníček bych probrala s výživovým poradcem, každá větší nemocnice jej má - požádejte o objednání u revmatologa holčičky. Je to nejpřínosnější. Moc držím pěsti z uzdravě holčičky.

Petra 2. 6. 2020

Dobrý den , od 18 let mám silné bolesti kloubů a od té doby taky navstevuji revmatologii. Bolesti doprovází noční zimnice a stavy které mi nedovolí se ani hnout . Až do dnešní doby jsem měla krev čistou takže jsem diagnózu neměla . Po porodu jsem otekla úplně celá . Kolena , lokty ,ramena ,zátylek , kotníky prsty na rukou i nohou a to vše doprovází noční zimnice bez teplot . Třesu se celá a někde to zastavit . Přes den je vše relativně dobré (samozřejmě otoky a snížená pohyblivost je ale neboli to tolik jako v noci ) moje revmatolozka mi napsala medrol 4 mg a řekla že můžu dál kojit . Když jsem byla s malou na kontrole její doktorka mi kojit zakázala se slovy , že je lepší dávat umělé mléko než kortikoidy. Nevím komu mám věřit . Samozřejmě se o malou bojím ať ji tím neublizim. Pokud je to v pořádku , jaká má být pauza mezi kojením a medrolem ? Co by se stalo kdybych medrol přestala brát kvůli kojení ? Jsem zoufalá. Kolikrát ji nejsem schopná ani unést . existují i jiné léky na bolest které jsou slučitelné s kojením ? Ještě musím dodat že krev mám zase v pořádku , jen zvýšené crp 20. Je možné mít ra i když v krvi tolik let nic nemám ? Je mi 27 . Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě že s kortikoidy můžete kojit. 4mg je velice malá dávka. Aktivita nemoci se neposuzuje jen podle CRP, ale zejména podle hladin protilátek-hlavně anti ccp, anti citrulinové. Velice bych zvážila vysazovat kortikoidy, klidně si je ponechejte, v době po porodu se autoimuitní nemoci velmi zhoršují kvůli hormonům - mohla byste si sama přitížit. 4 mg kortikoidů je velice malinká dávka, malé neublížíte. Vždy se radte s odborníkem na určitou nemoc, pediatr nerozumí tolik revmatickým nemocem, aby mohl udílet rady v tomto oboru. Hezký den.