Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Pavla Tomkova 25. 3. 2020

Dobrý den,je vhodné při RA užívat doplňky stravy na posílení imunity?Bylo mi doporučeno od firmy Starlife(nemáte zkušenost?) ,ale říkala jsem si,ze když si budu zvyšovat imunitu nebude se mi nemoc zhoršovat,když je to autoimunutni onemocnění..Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jakékoli posilování imunity je u autoimunitních nemoci nevhodné-imunita už tak je dost silná, ale napadá vlastní orgány /nesprávné nasměrování/, posilováním by se mohl váš stav ještě zhoršit. Doporučila bych spíše péči o mikrobiom střev-kombinace vhodných pre a probiotik a správné stravování (velké množství zeleniny), mikrobiom je velice důležitý pro naši imunitu, starat se o něj je zaklad zdraví. Hezký den.

Markéta Padevětová 25. 3. 2020

Dobrý den, pře pár týdny mi zjistili revmatoidní artritidu, zatím čekám na veškeré výsledky vyšetření, beru 15 mg prednison, imunita je celkem oslabena, měla bych se bát koronaviru. Nemohu se uplně odříznout od práce a lidí, nosím roušku a rukavice.
Odpověď lékaře:
Dobrý den -nikdo vám nemůže určit, jak bude váš organismus reagovat.Pokud budete dodržovat veškerá doporučená vládní opatření, nemělo by vám nic hrozit. Snažte se nestresovat, jíst vitamíny a pohybovat se, hodně spát. Na zvládání stresu a obav je super autogenní trening. Hezký den.

Iva 23. 3. 2020

Dobrý den ,paní doktorko, již půl roku jsem sledována pro velmi zvýšené ANA protilátky, avšak konkrétní onemocnění se neprokázalo, takže se se ani neléčím, revmatolog mi předepsal kapky Guna Flam , homeopatikum,k ovlivnění zánětu...........stabilizaci....při poslední kontrole jsme byli dohodnuti,že kontrola za dva měsíce, a to asi nebude,vzhledem k situaci....Zajímalo by mě, zda jsem v ohrožené skupině ohledně koronaviru-je mi 44 let,chron onemocnění nemám,kromě hypothyreozy 10 let, kompenzováno. Dále mě zajímá případné očkování proti chřipce-kdyby se podařilo vyvinout vakcínu,zda bych se proti konkretne koronaviru mohla s ANA protilátkami nechat očkovat.Děkuji velmi pěkně.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, hypothyreosa bude nejspíš na podkladě autoimunitního chronického zánětu štítné žlázy, chronická nemoc je to též. Dodržujte veškerá nařízená opatření a věřím, že strach není potřebný, že budete v pořádku. Očkování vždy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem, který léčí vaše autoimunty, zváží pro a proti. Hezký den.

Nikola 23. 3. 2020

Dobrý den, chtěla bych se poradit - trpím revmatoidní artritidou, z posledního závěru mého DR: inkomplentní forma ANCAasociované vaskulitidy, mikroskopickou polyangiitidu s generalizovanou lymfadenopatii a drobné fibrozní změny na aortální chlopni. Nyní užívám léky: Mezotrexat Ebewe 1 týdně, dále mám předepsaný Plaquenil 1 denně (ten jsem vysadila dříve). Ptám se nyní na lék Plaquenil, který je nyní stahován v sozuvislosti s koronavirem. Chci se zeptat, kdybych se náhodou nakazila, bude pro mě lepší když budu tento lék užívat dá se říct v tuto chvíli preventivně a tedy dle předpisu mého lékaře (ředepsal ho v době než koronavirus byl), nebo ho mám nechat stále vysazený a v případě že bych se nakazila tento lék užít? Nejsem si jista co je v tuto situaci vzhledem k mému onemocnění a případnému nakažení vhodnější udělat. Děkuji za Váš čas a radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den z vašeho dotazu nevyplývá,zda jste vysadila Plaguenil sama nebo po poradě s lékařem, kvůli zlepšení zdr.stavu už nebyl potřeba? Plaguenil je velmi účinný lék na udržení klidného stavu imunity u revmatických onemocnění .k udržení remise. Pokud jste vysadila sama i když jste konzultovala s lékařem, sama si lék nenasazujte, poradte se s odborníkem, který vede vaši léčbu revmatického onemocnění. Telefonické konzultace jsou možné vždy. Hezký den.

Lucie 23. 3. 2020

Dobrý den, mám dceru s tímto onemocněním. Dceru mám ve výhradní péči. Dcera by měla jít tento víkend k otci, který se dlouho nechránil před možnou nákazou koronavirem a cestuje pracovně po ČR, kde je vysoký počet nakažených. Momentálně nesouhlasím s tím, aby dcera k otci šla, dokud se situace nezklidní a nebo alespoň bude na ústupu. Bojím se, aby se dcera nenakazila. Momentálně je pod MTX. Myslíte si, že je rozumné, aby k otci šla? Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě bych otci vysvětlila, že není v současné situace vhodné ze zdravotního hlediska, aby k němu jela. Vynahradi si to spolu určitě později. Hezký den.