Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Vyšetření revmatoidní artritidy

3. 11. 2021

Dobrý den . Velmi laskavě Vás žádám o pomoc ve věci příznaků které přesně odpovídají podezření na revmatoidní příznaky , které popisujete .
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navštivte svého obvodního lékaře a sdělte mu své potíže, odešle vás na pracovište revmatologie. Pokud by byl nějaký problém - bud se objednáte sám/a a nebo můžete použít naši novou službu, kdy vás sestry objednají v regionu ke specialistovi podle vašich časových i dojezdových preferencí. Službu najdete zde: https://www.ulekare.cz/poradna Hezký den.

Vysoká hodnota revmatického faktoru

31. 10. 2021

Dobrý den, z krve zjištěná vysoká hodnota revma.faktor můžete mi prosím doporučit kam se obracet mám doporuč.od praktic. lékaře.Mám si koupit nějaké potravinové doplnky?Které fungují?Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, revmatoidní faktor je jen povšechný ukazatel - rozhodně není specifický pro RA, jde spíše o zastaralé laboratorní vyšetření. Doporučila bych vám objednat se k revmatologovi, bud sama nebo můžete využít naši objednací službu zdarma, odkaz : https://www.ulekare.cz/poradna Potravní doplnky nejsou klasická, ale doplńková léčba - určitě nekupujte nic, je to zatím zbytečné, potřebujete diagnosu a aktivní zaléčení nemoci, teprve po zaléčení byste mohla pátrat po tom, co vám může ulehčit ve snížení zánětu. Poradíte se potom se svým ošetřujícím revmatologem, až jej budete mít. My ted potřebujeme zaléčit RA (pokud jde právě o tuto dg.) brzy a to potravními doplnky nelze, jde o to, aby rozvinutý zánět nezničil vaše chrupavky. Hezký den.

Léčba Astaxanthinem

31. 10. 2021

Dobry den, mohl bych se vas zeptat, zda je Astaxanthin vhodny k lecbe RA tzn. Snizovani zanetu a otoku kloubu? Schopnost ASX vázat volné radikály je více než pozoruhodná. Je téměř 6 000 krát účinnější než vitamín C, který je jedním z nejdůležitějších vitamínů posilujících imunitu a 550 krát účinnější než vitamín E. Stejně tak několikanásobně převyšuje i účinek kyseliny alfa-lipoové.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, astaxantin určitě nepatří do klasické léčby RA, může ale pomoci podstatně snížit zánětlivost v těle, stejně jako např. omega 3 mastné kyseliny s převahou Epa a další antioxidanty, protizánětlivá dieta /AIP protokol třeba/, polyfenoly a podobně. Jen na ně ale nejde spoléhat, obzvlášt pokud máte aktivní fázi nemoci, berme je jako doplńkovou léčbu. Hezký den

Bolesti kloubů

28. 10. 2021

Dobrý den, delší dobu mám bolesti kloubů, ramenních, kolena,kyčle, ruce, bolest je veliká, nemůžu spát a po aplikaci léků, mastí a jiných .., nevstupuje. Cca 6 let a přibývá další a větší bolesti, začalo to rameny, momentálně snad každý kloub. Je mi 52let, menopuza. Ráda bych se dostala k lékaři, který mi pomůže a zachrání mě, bolestmi jsem naprosto vyčerpána. Sebemenší námaha, mytí nádobí a úklid následně moc bolí. Děkuji za případnou pomoc
Odpověď lékaře:
Dobrý den, můžete využít naši objednací službu, potřebujete vyšetření u specialisty na revmatické nemoci (revmatolog), objednání najdete na odkaze, kde vás sestřičky objednají dle vašich preferencí: https://www.ulekare.cz/poradna Hezký den.

Bílé prsty

24. 10. 2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat syn má bílé prsty ,když je mu zima a necítí je . Začalo to tak před rokem a půl. Prosím o radu děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bílé prsty znamená nedokrvení koncových částí těla, může jít jak o samostatný problém tzv. Raynaudův syndrom nebo součást jiného automunit. onemocnění. Je třeba, aby byl podrobně vyšetřen zkušeným revmatologem - objednat se můžete přes náš portál, sestry vás objednají zdarma vč. nejvstřícnějším termínu: https://www.ulekare.cz/poradna S pozdravem