Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
13. 6. 2021

Dobrý den, trpím revmatoidní artritidou a v současné době mám velké bolesti kloubů na rukách. Prstní klouby mám oteklé a bolestivé i na dotyk. Užívám metypred, ale bez výrazného zlepšení. Prosím o radu
Odpověď lékaře:
Dobrý den, u metylpredu je to o dávce - nepíšete,kolik mg berete? Je to velmi důležité, lékaři poddávkovávají a pak pacient nemá ulevu. Pokud máte tyto příznaky, je jasné, že dávka nestačí. Kontaktujte svého revmatologa, musí vědět, jak na tom jste, že dávkování, které předepsal, není dostatečné a rozhodne o dalším postupu. Hezký den.

13. 6. 2021

Dobrý den, Mám artrozu obou kolen 2. 58 roků. Úraz právě koleno, křížový váz.. 2 krát operovanou před 10lety. Levé koleno meniskus, operace letos artróza 2.Mnoho znamych mění kolena. Já plavu, bráním se výměně. Beru doplňky. Nyní FLEXCODE. s kyselinou hyaluronovou. Mám si nechat ještě vpichovat injekce kyseliny. JAK ČASTO? A čím se ještě bránit progresi nemoci? Chodím na nutriční. Zhubla jsem. Protože během změny zaměstnání 4 let jsem přibrala 12 kilo. Nyní během půl roku mám 10 dole. Musím se dostat na váhu 78kil. Mámm chodící pás mám chodit? Do bolesti? Výška 176.cm...Prosim jaké možnosti mám k zlepšení stavu kloubů? Levé koleno se po lednové operaci nechtělo hojit pořád voda. Až nyní od června chodím do práce. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, toto je poradna pro RA revmatické nemoci, vy máte nemoc arthrosu-což je degenerativní onemocnění, spadá pod ortopedii zejména. Myslím, že byste mohla požádat o lázně a některé procedury tam v rozsahu doporučeném provádět potom i doma. Pokud byste se do lázní nedostala, požádejte ošetřujícího lékaře o fyzioterapii, kam budete docházet na procedury a cvičení a fyzioterapeut vám ukáže cvičení i na doma. Hezký den.

12. 6. 2021

Dobrý den. Je mi 58let a mám podezření na RA. Nechci jít ke specialistům v mém okolí, ale do Brna, konkrétně do nemocnice Bohunice. Lékaře jsem zatím nevyhledala. Pokud si nějakého vyberu, chci se zeptat, jak postupovat. Zda musím nejdříve na odběr krve ke své obvodní lékařce nebo můžu jít rovnou k revmatologovi v Brně. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, obvykle se objednáte a navštívíte specialistu, který vás vyšetří a odběry krve teprve předepíše, podle toho, na co má podezření a vy pak navštívíte laboratoř tam, kam vás pošle. Hezký den.

10. 6. 2021

Dobrý den, pročítám si celou diskuzi a nechápu proč na některé otázky neodpovíte? Jsou špatně podané? Sama bych chtěla znát odpověď. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, všechny otázky, které vidím, jsou zodpovězeny. Hezký den.

9. 6. 2021

Dobrý den, dědí se u nás v rodině revmatoidní artritida. Z rodičů to má moje máma. Chtěla bych se zeptat. Jaká je orientačně třeba genetická predispozice na toto onemocnění? Jsem teď z toho nervózní hlavně kvůli covidu, jestli je covid třeba schopný toto onemocnění nějak vyvolat, pokud bych měla na to predispozice, když je to přece jenom autoimunitní onemocnění. Budu moc ráda za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dědění autoimunitních nemocí není ještě plně prozkoumané, dědí se sklon imunit reagovat směrem autoimunitě - rozhodně covid nemusí aktivovat predispozici pro nemoc RA, nebudte zbytečně vystrašená - strach totiž škodí mnohem víc než cokoli jiného. Nemoc aktivují faktory jako chronický stres, vyčerpání, workholismus, zanedbávání spánkového režimu, alkohol a drogy, nesprávná strava a porucha pestrosti mikrobiomu ve střevech. Můžete o sebe pečovat v mnoha ohledech a je veliká šance, že nemoc nepropukne, protože genetika je závislá na epigenetickýh faktorech /vše z prostředí/, jejich kontrolu máme ve svých rukou především my. Dodržujte nadále protiepidemiologická opatření proti epidemii covidu..rouška, vzdálenost a mytí rukou -je to ted to nejlepší, co můžeme proti epidemii dělat i nadále.Hezký den.