Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
28. 3. 2024

Dobrý den, kvůli operaci byl vysazen trexan už 2 týdny, mám bio léčbu, problémy s čelisti, je možné již nasadit trexan, může to být z toho? Děkuji moc za Vaši odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nerozumím vašemu dotazu....operace už byla a po ní už Trexan nebyl nasazen? Jakou biolku máte? ...čelisti křupou, bolí nebo v nich přeskakuje? Máte ještě jiné potíže? Problémy s čelistním kloubem jsou u RA velmi časté, je možné, že jen biologická léčba nestačí, proto se určitě ohledně nasazení leků /nebo třeba bude potřebná změna/ poradte se svým pečujícím revmatologem, který je orientován ve vaší terapii a může vám poradit co a jak víc než já podle strohé věty v dotazu. Hezký den.

27. 3. 2024

Dobrý den, děkuji za posouzení. Píšete že je lepší k medrolu něco přidat, já ale medrol neberu, jak jsem psal beru Prednison 5mg ráno. Mohu Prednison tedy v této slabé podobě brát dál bez nějakých ev. negativních účincích? Nebo mám zažádat svoji lékařku o napsání ještě dalšího léku ? Prozatím nemám snad žádné potíže se žaludkem, přesto že beru ještě tyto další léky :Egilok 1ráno 1 večer,Anopyrin na ředění krve, Detralex 2tb denně, jinak si kupuji suplementy jako: vit. B komplex, Magnezium, Komplex 6 Activ (kolena) a zinek ob den. Můžete posoudit, zda je tato sestava i nadále dobrá a nic se mezi sebou "nepere" ? V klidu mne kolena nebolí, ale do schodů a dolů je to dost bolestivé, natož když musím vynést tašky s nákupem do 2 patra. Ty osteofyty prostě zlobí, na operaci nechci. Přikládám snímek z RTG i s datem pořízení, (jestli to půjde) takže je to pár roků nazpátek...ještě jednou moc děkuji o vyjádření k mým problémům. Hezký den M.Bydžovský
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano - prominte, název léku je jiný, ale podstatou je to kortikoid a ten se samotný na léčbu revmatu užívat spíše nemá, a proto jsem psala, že byste měl mít ještě další léčebný přípravek na revma KE kortikoidu. Pokud vám ale Prednizon5 vyhovuje a nedělá nežádoucí učinky, je možné to tak ponechat. Doporučila bych ale občasné kontroly na revmatologii, pokud to jde, klidně i jen jednou za rok pro zhodnocení léčby a efektu, ev. změn léků. Jinak vitamíny jsou fajn, nic se nepere :) K bolesti kolen - mohl byste mít ortézy na zpevnění kolen, znepšují bolesti při námaze, mohl by je napsat ortoped. Hezký den.

26. 3. 2024

Dobrý den, již několik let mne bolí kolena a občas i ramenní kloub. ( je mi 79let).Chodil jsem pravidelně k reumatologovi, ten mi předpisoval Diclofenac a Prednison. (mám RA) Na RTG kolen nález mírné osteofity. V klidu bez bolestí. Jednou na odsátí kloubní tekutiny. Stav více než přes rok beze změny a tak jsem přestal k lékaři chodit již asi druhý rok. Můj obvodní lékař mi píše Prednison 5mg, ten stále užívám, zdá se, že trochu zmírňuje bolesti při chůzi. Mohu tento lék užívat dlouhodobě bez nějakého rizika, nebo by to chtělo k němu něco přidat ? ( kupuji si přípravky na klouby s chonro...+kolagen...) ale prý jsou to vyhozené peníze. Moc děkuji za radu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě je lepší k Methylprednisolonu něco přidat, sice máte malou dávku, ale bylo by to rozhodně vhodnější, mohl byste ještě kortikoid snížit nebo vysadit. I při malé dávce kortikoidu byste měl užívat lék na ochranu žaludeční sliznice a přípravek na posílení kostí /D3 vitamín a vápník a K2 vit - prevence osteoporozy/, pokud je nemáte, požádejte obvodního lékaře. Můžete požádat i o rehabilitace a nebo lázně, pacienti si lázenskou léčbu pochvalují a velké zdr. zlepšení pocitují. Kolagen ani chondroitinsulfat nejsou vyhozené peníze, samozřejmě je lepší kvalitní strava s vysokým obsakem kolagenu /vývary z kostí, sulc, tlačenky a podobně/, ale doplnky nejsou špatná věc. Hezký den.

22. 3. 2024

Jak si mohu pomoci při ztuhlosti a bolestivosti kolema také bolesti celých nohou.Docházím na revmatologii,a užívám Salzopyrin.Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, proberte vše s ošetřujícím revmatologem, je možné, že nemáte správně nastavenu dávku léků. Požádejte také o rehabilitace, jsou učinné lokální metody na snížení bolestivosti. Hezký den.

20. 3. 2024

Dobrý den, maminka má několik desítek let systémovou sklerodermii. Mně je 48 jsem silnějši postavy, hodně mi boli klouby na rukou, zápěstí, mám začervenalý obličej a na kůži tzv revmatické uzliky, které nemizi. Spiše se zhoršuji. Dělaji se mi občas zánětlivé vřídky, které musim propichnout. Je možné, že bych mohla mit revmatoidni artritidu? Děkuji za odpoveď martina
Odpověď lékaře:
Dobrý den, toto je opravdu otázka teoretická, nic víc než odpovědět ano a nebo i ne prostě nemohu. Bez vyšetření jde opravdu o situaci, kdy mohu hádat a k ničemu to nebude. Pokud máte potíže, objednejte se do revmatol.ambulance, uvedte, že maminka má systémove onemocnění a chtěla byste vyšetřit. Hezký den.

Inzerce: