Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Úporné bolesti kloubů

26. 3. 2022

Prosím o radu pro maminku,revmatoidni artritida ve vašech kloubech,uporne bolesti,už nemůže ani chodit pro bolest.Na kortikoidy je alergická.Jak odstranit zánět?Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pro léčbu revmatu se nepoužívají pouze kortikoidy, existuje celá paleta léků, které revmatologové mohou použít, navzájem je kombinují a hledají nejvhodnější přístup. Objednejte se s maminku znova k revmatologovi a požádejte o zahájení léčby, dnes nikdo zánětem ani bolestí trpět nemusí, jde jen o to, najít lékaře, který má zájem pomoci. Terapie RA je pestrá, včetně lázní a fyzioterapie, léky a další možnosti najdete např. zde: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatoidni-artritida-moznosti-lecby Hezký den.

Problémy při biologické léčbě

25. 3. 2022

Dobrý den dotaz ,mám reumatoudni artritidu od roku 2012 léčen metrotrexatem nyní vyřazen zahájena biologická léčba v 7/ 21 Hyrimoz ,po půl roce tedy v lednu 2022 blíže neurčena psoriáza ,/ dohady / 3 měsíce se mazu bio léčba v lednu ukončena ,stále osypané celé tělo i končetiny,již jsem na sebe namazala 2,1 kg bílé naste s kortikoidy ?? Vyrážka někdy ustoupí a zase se vrací nesvědčí ,nemám strupy není podlita tekutinou ,prosím o radu nebo pomoc ,psychika už je na dně ,léčba v podstatě žádná jen mast zmíněná S pozdravem
Odpověď lékaře:
Dobrý den, toto je otázka pro pracoviště, kde vám biologickou léčbu podávali. Půjde o nežádoucí učinek?, alergii na nějakou složku?- ale i oni by měli s vámi řešit tyto projevy v plném rozsahu. Nenechte se odbýt a opět se ptejte, jak dále postupovat, jak si ulevit, nechte se odeslat na imunologii, alergologii a kvalitní dermatologii /kožní/ - zjevně pouze mast nefunguje. Je potřeba tělo vyšetřit a stanovit aspon přibližně důvod, proč reaguje alergicky. Hezký den.

Sjorgerův syndrom

25. 3. 2022

Dobrý den mám Sjorgerův syndrom. Na oči používám sérové kapky a strídám umělé slzy, Ikervis a Softacor. a daří se celkem udržet v normě. Horší je to s tvorbou slin. Používám hydratační zubní pastu, ústní vodu, gel, sprey, ale suchost a citlivost úst je čím dál horší. Nemohu jíst ovoce, zeleninu, každé sousto jakéhokoliv jídla bolí a musím zabíjet. Nemůžu vyjít ani do obchodu bez láhve s vodou. Prosím existuje jakákoliv Léčba? Jsem už velmi nešťastná. Omezuje mne to ve všech činnostech, obzvlášť při sportu Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, navrhovala bych vám návštěvu specializované ambulance pro řešení problémů s Sjogren.syndromem ve vašem regionu, informujte se u svého revmatologa, měl by vědět, kde se ve vašem okolí nachází. Možná by vám mohl pomoct i tento článek: https://www.stomateam.cz/cz/novinky/xerostomie-co-o-ni-vime-a-jak-pacientum-ulevit#confirm Hezký den.

Bolesti rukou a ramen

24. 3. 2022

Dobrý den,zajimal by mě Váš názor na můj stav. Je mi 43let.Od 20let mam RA po prodelani plicnich chlamydii. Pridala se osteoporóza.10 let jsem se lečila.Pak jsem vysadila léky,bylo to lepší. Jsou to dva roky co me zacaly bolet ruce v horku.Sla jsem k mudr.a výsledky dost špatné co se týká metabolismu kostí a hladiny vitaminu D. Diagnoza osteomalacie. revma bylo celkem ok. Dostala jsem D a vigantol. Vůbec se mi to nezlepsuje. Mam velké bolesti paží a výstřeluje mi to i v klidu. K tomu me chytly i ramena.Nejsem schopna se obléct. Nemůžete mi prosím říct co s těma rukama můžu mit? Mudr to neřeší. Nedostatkem D to nebude, beru ho uz rok. Revma to taky neni. Je to horší nez kdyz jsem ho měla rozjeté. Nemůžu fungovat a jsem zoufalá... Děkuji moc za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bez aktuálního laboratorního vyšetření a vyšetřen těla ev. rtg páteře a ramenních kloubů vám nikdo pomoci nemůže - jde o to, abyste navštívila svého revmatologa, popsala mu své obtíže a vydali jste se na společnou cestu pátrání po příčinách problémů - může to být aktivované revma, pozná se z laboratoře, od osteoporosy /malacie /ta též může bolet/ nebo příčina bývá neurologická - od páteře ev. uskřinutí plotének a podobně. Chce to podrobné aktualizované vyšetření, bez toho se bohužel neposunete. Hezký den.

Bolesti kyčlí

24. 3. 2022

Dobrý den. Mám 55 let, 7 let revmat. artritidu.Bolesti mívám ve velkých kloubech. Nyní asi druhý měsíc v kyčlích. Převážně pravý. Ztuhlost celý den, bolesti v noci. Hodnoty krve CRP v pořádku, ANA mírně pozitivní. Jak je možné, že vše v normě a já mám pocit, že se stav zhoršuje. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tyto problémy nemusejí pocházet zrovna od aktivovaného revmatu, bolesti podobného typu, obzvlášt, pokud jsou výrazně jednostranné, mohou pocházet z degenerativních změn - arthrosy kyčelního kloubu. Proberte vše s vaším revmatologem, bud vás vyšetří a poléčí sám nebo odešle na ortopedii k posouzení a návrhu léčby. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo