Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Jan Danek 11. 1. 2019

Před lety jsem prodělal chlamydia pneumoniae a od té doby se mě dělají záněty šlach kolem velkých kloubů. Mám potvrzeno, že chlamydie jsou vyléčený a že klouby mám v pořádku osteoropoza max 1 stupeň. Testy na revmatické onemocnění jsou na hranici pozitivního nálezu. Dostal jsem na utlumení jak astmatických potíží tak zánětu dutin medrol 8 mg denně. Můžete mě poradit kde s těmito problémy mají zkušenosti a mohli by najít příčinu mých problémů.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě navštivte revmatologicky ustav Praha Na Slupi, www.revma.cz, muzete požádat o konziliarni vyšetření tzv druhý názor na svou situaci. všechny dosavadní nálezy i vysledky vyšetření vemte potom s sebou. Hezký den,

Gabriela 9. 1. 2019

Dobry den, mam dotaz ohledne vedlejsich ucinku MTX 15mg .Lecim se s revmatoidni artritidou. Po pul rocnim uzivani MTX 15 mg mam strasny neklid v tele, srdce mi nekdy poskakuje, vetsi vypadavani vlasu a take mam svalove zaskuby. Proto jsem navstivila svou obvodni lekarku a oznamila ji me vedlejsi ucinky. Pani doktorka mi rekla, ze uz casto slysela od svych pacientu tyhle vedlejsi ucinky a proto mi snizila davku na 10 mg MTX. Minuly Mesic jsem mela Termin u sveho revmatologa a ten mi rekl, ze tyhle vedlejsi ucinky nejsou z MTX, ale psychickeho razu. Tak ted nevim komu mam verit? Revmatolog mi sice lecbu ponechal MTX 10mg, ale rekl ze mi jen to nestaci a k tomu mi jeste naordinoval Plaquenil 200mg. Vnitrni neklid temer vymizel, ale z Planquenil mam kazdy den strasne nafoukle bricho, i kdyz uzivam Omeprazol. Ja muzu rict, ze mam momentalne vice problemy s vedlejsima ucinkama , nez se svou revmatoidni artritidou. Dekuji za odpoved.
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Pokud pocitované nežádoucí učinky vymizely, byla to reakce na lek. Po Plaguenilu nejsou uvaděny tyto problémy, spíše nafouklé břicho bude mít příčinu ve stravování. Zkuste omezit pečivo ve stravě, nadýmání by se mělo upravit. Hezký den.

Iva 4. 1. 2019

Dobrý den,bolí mne loket,jak při námaze tak i v klidu(je to jen někdy).Při pohybu venku je to horší(tedy působí chlad)a doma lepší ,např.při ovázání lokte,že působí teplo.Je to revma v lokti nebo spíše tenisový loket?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bez vyšetření a ev. rtg snímku lokte nemohu věcně odpovědět, prosím, dostavte se k ortopedovi na základní vyšetření - revma to nejspíše nebude, nevyskytuje se izolovaně na jednom kloubu většinou. Hezký den.

Oldřich 12. 12. 2018

Dobrý den,rád bych se zeptal co znamená u popisku rtg...incip.arthrisa I.MTTO kloubu bilat. Děkuji s pozdravem Chlup Oldřich
Odpověď lékaře:
Dotaz zodpovezen.

Oldřich 12. 12. 2018

Dobrý den,rád bych se zeptal co znamená u popisku rtg...incip.arthrisa I.MTTO kloubu bilat. Děkuji s pozdravem Chlup Oldřich
Odpověď lékaře:
Dobrý den, znamená to, že rentgenolog popsal počáteční degenerativní ne však zánětlivé změny v oblasti drobných kloubků ruky oboustranně.