Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


Podezření na JIA

Nora 21. 11. 2019

Dobrý den, 11letá dcera má podezření na juvenilní idiopatickou artritidu (má bolesti kolenou a kyčlí, po ránu ztuhlá, zvýšený revmatoidní faktor 17,1 a cca půlroční, celkem časté bolesti různého rázu - břicho, hlava). Na revmatologii nás objednali až za 4 měsíce. Není to příliš pozdě? Nemůže se něco zanedbat? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, samozřejmě by bylo vhodnější mít termín dříve. Zkuste naši objednací službu, sestřičky zkusí vyhledat dětskou revmatologii s dřívějším termínem (i když dětská revmatologie je vysoce specializovaná ambulance). Věřím, že se to povede, domluvte se s nimi, jak daleko jste ochotni cestovat a další podrobností - zkuste tento odkaz a objednání: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den.

Jana 19. 11. 2019

Dobrý den, revmatoidní artritida a saunování: je RA kontraindikací pro saunování, prosím? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, saunování není KI při RA, ale vnímejte svoje tělo, jeho potřeby a reakce a přizpůsobte mu délku pobytu a teplotu v sauně, někteří lidé saunu při zánětu nesnáší a zhoršuje jejich stav. Nutno vyzkoušet. Přeji krásný den.

Zdeňka 19. 11. 2019

Dobrý den, spondyloartrotické změny v bederní oblasti jsou způsobené artritidou nebo artrózou? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tyto změny jsou způsobeny spíše arthrosou spojenou s věkem a opotřebováním plotének. Hezký dne.

Vitha Vladimír 12. 11. 2019

Dobrý den, po rotavirové infekci jsem po půl roce začal mít bolesti kloubů v celém těle. Prokázána polyneuropatie a reaktivní artitida, artroza 2-3 stupně v kyčlích, 4 v lokti atd. Může mě trápit neustálá bolest paty u tohoto onemocnění? Děkuji Vitha Vl.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nejspíše půjde o samostatný problém - obzvlást pokud jde o bolest jen jedné paty - patní ostruha bývá hodně častá a projevuje se právě takto. Navštivte ortopeda, zhotoví vám snímek paty a navrhne léčebný postup. Hezký den.

Zdenka 4. 11. 2019

Přestávám zvládat práci,jaká musí být formulace doloženého zdravotního nálezu,aby bylo možno ukončit pracovní poměr ze zdravotních důvodů.Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Předpokladem platné výpovědi z pracovního poměru ze zdravotních důvodů podle § 52 písm. d) a e) zákoníku práce je jen takový lékařský posudek, který nepřipouští jiný odborný závěr než ten, že zaměstnanec dlouhodobě pozbyl způsobilost vykonávat dosavadní práci. Nestačí tedy pouhé doporučení lékaře ke změně druhu vykonávané práce odůvodněné nevhodností dosavadní práce z hlediska zdravotního stavu zaměstnance, stejně jako nemůže být podkladem pro výpověď z pracovního poměru posudek, z něhož jednoznačně nevyplývá, že pracovní nezpůsobilost zaměstnance je dlouhodobé povahy (není jen dočasná). Snad to takto postačí . Hezký den.