Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
18. 2. 2021

Ještě k dotazu pode mnou. Pokud na revma beru 4mg medrolu a MTX 15mg a k tomu denně večer aulin jsem bez potíží nebo jsou bolesti hodně mírné. Myslíte si že je tento postup méně drastický než bio léčba? K tomu beru jen 1/2 tbl. bisopralonu a 1/2 tbl. lozapu a 100mg letroxu. Pak jen doplněk stravy vit. D a omeprazol před medrolem. Děkuji vám
Odpověď lékaře:
Dobrý den, riziko u konkrétního člověk přesně vyčíslit nelze. Pokud se setkáváte s nemocnými s tbc - měl by vám ošetřující revmatolog navrhnout postup, který bude pro vás optimální. Z předchozího dotazu vidím, že máte správně nastavenu léčbu - bolesti malé nebo žádné a proto se zamýšlím nad tím, proč vám lékař doporucuje biologickou léčbu? Pokud byste nechtěla třeba změnit místo přeřazení na méně ohrožujícíí prostředí, tak osobně bych biologickou léčbu ještě zvážila. Hezký den.

18. 2. 2021

Dobrý den, vyřizuji si bio léčbu na revmatoidní artritívu. Setkala jsem se v zaměstnání s několika tuberkulosami. Prosím jak velké riziko to pro mě znamená vzplanutí při bio léčbě tuberkulosy? Pokud velké, co mi radíte v tomto případě? Volit jinou léčbu? Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, riziko u konkrétního člověk přesně vyčíslit nelze. Pokud se setkáváte s nemocnými s tbc - měl by vám ošetřující revmatolog navrhnout postup, který bude pro vás optimální. Z předchozího dotazu vidím, že máte správně nastavenu léčbu - bolesti malé nebo žádné a proto se zamýšlím nad tím, proč vám lékař doporucuje biologickou léčbu? Pokud byste nechtěla třeba změnit místo přeřazení na méně ohrožující prostředí, tak osobně bych biologickou léčbu ještě zvážila. Nasadit se dá v podstatě kdykoli, ale pokud vám funguje stávající léčba já osobně nevidím důvod pro změnu. Hezký den.

16. 2. 2021

Dobrý den, prosím o radu. Lečím se s revmatoidni artritidou od roku 2003 . Od roku 2008 mám biologickou léčbu HUMIRA, oplikuji injekce jednou za 14 dni, v současné době mám onemocnění v remisi. Pracuji jako učitelka základní školy na prvním stupni. Nyní učím druhou třídu, prezenčně. Ve školách se již předběžně zjišťuje zájem o očkováni proti onemocnění Covid 19. Chtěla bych vědět , je-li to pro mě bezpečné, nemůže to ohrozit můj zdravotní stav -artritidu, není to pro mě nebezpečné ? Děkuji předem za radu .
Odpověď lékaře:
Dobrý den, velmi těžká odpověd....neznám přesně vaši anamnezu, vaše předchozí nemoci, reakce nemoci na medikaci, druhy léků, které jste již měla, spouštěče vaší nemoci atp. Teprve potom je možné se rozhodnout a fundovaně poradit. Byla bych pro, abyste se o tomto tematu pobavila spíše se svým ošetřujícím revmatologem na další kontrole, který vás zná dlouhodobě. Určitě bych být vámi doplnovala vitamín D-lidé s autoimunitu mají obecně velmi nízké hladiny a doplnění D vitamínu posílí nepřímo efektivně vaši imunitu. Hezký den.

16. 2. 2021

Dobrý den, mám na obou rukou bolestivé a zánětlivé klouby na konečcích prstů. Chtěla bych prosím poradit, zda je možné se obrátit na odborného lékaře v Brně, pro mne nejblíže. Nechtěla bych užívat kortikoidy, ale zda je vhodná biologická léčba. Kam se tedy obrátit. Děkuji mnohokrát.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nejprve je nutné stanovit přesně diagnosu. Pomůže vám specialista-revmatolog. Na toto je skvělá naše služba objednání k odborníkovi, který má vyhovující termín a dojezdovou vzdálenost pro vás. Můžete použít naši službu objednání po telefonu, najdete zde: https://www.ulekare.cz/ Hezký den.

16. 2. 2021

Dobrý den, trpím bolestmi, kolen, hýždí, kyčlí,ramen, bederní páteře a zápěstí. Roky mám RF pobybujicíse v rozmezí 160 - 220. CRP mámpřitom nízké. Chci se zeptat zdali se může jednat o RA. a co je seropozitivní RA. Předem děkuji za váš názor.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pro zjištěná dg se už nepoužívá RF, ale nově anticitrulinové protilátky /anti ccp/,které jsou specifické pouze pro RA - CRP je pouze známkou aktivity nemoci, nepatří k diagnostickým kriteriím nemoci jako takové. Seropozitivní RA je, když máte pozitivní odpověd zánětlivou v krvi - zejména jde o autoprotilátky, třeba právě ty anti CCP, které jsem uváděla a mnohé další. Hezký den.