Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.22. 10. 2020

Dobrý den, s mojí revmatoložkou jsme byli domluvení, že až mi začnou otékat klouby mám přejít na dávku z 12,5 mg methotrexátu injekčně na 15 mg. Bohužel je nemocná a doma mám pouze 12,5 mg injekce a tablety po 2,5 mg, Je možné si píchnout injekci a současně si 2,5 mg doplnit tabletou? Děkuji!
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano - můžete to tak přechodně udělat. Nezapomínejte, prosím, na oddělené užívání kyseliny listové. Hezký den.

22. 10. 2020

Dobrý den, s mojí revmatoložkou jsme byli domluvení, že až mi začnou otékat klouby mám přejít na dávku z 12,5 mg methotrexátu injekčně na 15 mg. Bohužel je nemocná a doma mám pouze 12,5 mg injekce a tablety po 2,5 mg, Je možné si píchnout injekci a současně si 2,5 mg doplnit tabletou? Děkuji!
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Jane. dotaz zodpovězen. Hezké dny.

20. 10. 2020

Dobrý den lecim se 2 roky s revmatem užívám prednison 20mg strašně moc jsem přibrala chtěla bych se zeptat jestli je na to jiná léčba bolesti mám tak 1 do měsíce a trvají tak 3 dny můžete mu poradit děkuji za odpověď Lucie
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dlouhodobá terapie pouze kortikoidem neni správná - nemívá dobrý efekt a navíc hrozí velké nežádoucí učinky, měla byste k němu mít další z léků ze skupiny lecicich též velmi učinně RA /imuran, metotrexat, sufasalazin a podobně/ - efekty obou léků se sečtou, je to víc učinné a kortikoidu se poté nemusí dávat tolik....Léčebných přístupů je vícero, fyzioterapie, lázně a podobně. Info najdete zde: https://www.revmaticke-nemoci.cz/revmatoidni-artritida-moznosti-lecby Pokud váš revmatolog na této léčbě pouze kortikoidem dlouhodobě trvá, najděte si jiného, můžeme vám v tom pomoci, sestřičky na telefonu vám pomohou s výběrem specialisty v optimální dojezdové vzdálenosti s nejbližším termínem: https://www.ulekare.cz/objednat-se Hezký den.

19. 10. 2020

Dobrý den,ráda bych vám dala vědět, zvýšila jsem na 10dní ten metypred na 4mg,dnes už jsem snížila na 1/2,bojím se ze to zase vzplane ten zánět, trexan jsem brala dále,ale bohužel minulý týden jsem zase musela brát erdomed, dnes už je to lepší a ibuprofen neberu už,i když mně opravdu pomáhá, používám teď na bolesti paralen čípky, tolik bych chtěla aby to už odešlo všechno, moc bolavá nemoc, moc vám zatím děkuji za vše
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Aničko, nestrachujte se zbytečně strach není dobrý společník, nepřímo ovlivnuje i imunitu. Dělejte co vás baví, věnujte se něčemu pozitivnímu, obklopte se pozitivními lidmi a kníhami, zatelefonujte svým známým, cvičte si maliko ale pravidelně. Bude zase dobře. Hezký den...a děkuji za odezvu - at stav vydrží co nejdéle...

16. 10. 2020

Dobry den. Prosim Vas o radu. Je mi 33let a mam 60kg. Mam za sebou 2 porody behem 2let. Do 30let jsem sportovala a dlouho take zavodne. Bolesti kloubu me obcas trapily,nebo take jsem mela ze sportu nejake urazy. Casto me vzdycky bolivaly paty,ale nic zasadniho. Momentalne me bolivaji klouby v tele velmi casto. Denne. Rano velka stuhlost kotniku,kolen,ramen,zada. V noci me budi bolesti v bederni krajine. Nez se rozhybu je to opravdu neprijemne. Cvicim doma,ale efekt neprichazi a ja uz si nevim rady. Casto se mi blokuji zebra, vystřelují tak ostre bolesti ze zad do hrudniku pri nadechu. Rikam si,ze je mi teprve 33let a ze takhle to byt nema a rada bych s tim neco udelala. Myslite,ze to muue byt nejake onemocneni nebo jen oslabeni svalu? Muzete mi nejak poradit,jakou cestou se vydat aby se to zacalo zlepsovat? Moc vam dekuji za jakoukoli radu. Kristyna
Odpověď lékaře:
Dobrý den, revmatické nemoci mají i děti, není to nemoc nějak vázaná na věk. Pokud jste ještě neabsolvovala žádná vyšetření, navštivte určitě obvodního lékaře a požadujte vyšetření. Obvodní vás může poslat i na revmatologii, termín si klidně zareservujte už ted, čekací doby jsou dlouhé nejen kvůli kovidu. Hezký den.