Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Naměřená hladina anti-ccp

18. 7. 2023

Dobrý den, občas mám bolesti kloubů na rukou a bylo mi naměřeno anti-ccp >200. Je možné, že se jedná o RA? Nebo by to mohlo být i něco jiného? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, anti ccp je autoprotilátka vysoce specifická pro RA, s největší pravděpodobností o RA půjde, u svého lékaře byste měla dostat co nejdříve léčbu na ztlumení zánětu. Hezký den

Zhoršení příznaků

17. 7. 2023

Dobrý den, mám revmatoidní artritidu již 10 let. Proběhla léčba merotrxatem, ten pro neúčinnost vysazen, potom metotrxat injekce, opět vysazen pro vedlejší účinky. Nemoc byla ještě nedávno zkousnutelna, většinou otekly klouby na rukách a lokty, jindy zase ramena a kolena.. tak se to dalo vyřešit krátkodobě aulinem. Teď již 3 měsíce oteklé a bolestivé vše kromě kyčlí a zad. Prsty na rukách, zápěstí, kolena, lokty, ramena achilovky, prsty na nohou a co ještě, bolesti kostí. Ve středu mám kontultaci u svého ravmatologa a chci se zeptat, zda bych dosahla na bioléčbu. Nemohu pořádně chodit, chleba si neukrojim, neotočím klíčem a o wc ani nemluvím. Myslíte, že bych mohla bioléčbu dostat? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Hezký den, tato léčba, kterou jste měl, není typická pro léčbu RA - při aktivaci nemoci se dává MTTX vždy v kombinaci s kortikoidem, který učinně ztlumí aktivitu nemoci a postupně se potom vysazuje. Možná jste neměl tolik nemoc aktivní, ale: biologická léčba se indikuje, až selže veškerá dostupná medikamentozní /léky/ léčba klasická, což u vás určitě ještě neproběhlo. U revmatologa konzultujte vás současný stav, informujte se na jiné možnosti léčby, v klidové fázi jsou třeba výborné lázně. Hezký den.

Bolest hlavy

14. 7. 2023

Dobrý den, léčím se s Ulcerozní kolitidou, periferní spondylartritidou, doktora přesně neví jestli to není i revmaroidni artritida RF jsem v roce 2019 měla 116, pak s hypothyreozou, refkuxem, psychikou a nově i vyšším tlakem a tepem. Asi rok a půl mě nárazově bolelo před i za uchem. Někdy jsem měla buď na levé nebo právé straně bolestivou bílků která pak zmizela. Na straně levé čelisti mi nekdy křuplo. Pak zase dva dny mě bolelo pod čelisti u krku při zkloneni hlavy a teď půl dne při polknutí ze spodní části čelisti vystrelujici bolest do levého ucha, výjimečně i při žvýkání jídla. Na ORL se nic nenašlo, může tohle všechno být k revmaticke nemoci? Cca rok mám zvýšené CRP 12-15, občas zvýšenou teplotu do 37,2 a trápí mě příšerně pocení v obličeji. Asi rok a půl mám pocit, že mám obličej takový odulý, natekly včetně krku, závratě, rozmazané vidění, menší skleneny oči a pod nimi nateklé. Cítím se dlouhodobě vyčerpané a někdy mimo. Čeká mě operace šedého zákalu a je mi 41 let. Budu moc ráda za jakoukoli radu. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobry den. všetření na revmatologii by vám odpovědělo na to, zda máte revmatologickou nemoc nebo ne - výsledky z roku 2019 jsou staré, nelze podle nich nic usuzovat. Objednejte se na revmatologii. Pokud váš revmatolog váhá - můžete získat druhý názor u jiného revmatologa nebo přímo v Revmatologickém ústavu v Praze (www.revma.cz) Rf faktor již není směrodatný pro dg RA.užívá se spíše stanovení anti CCP protilátky ( anti citrulinové) a další autoprotilátky. Požádejte o přešetřeni u revmatologa. Informujte jej i o potížích s obličejem, lupající čelisti a bolesti při žvýkání - u RA a dalších revma nemocí jsou potíže s čelistním kloubem časté. Hezky den.

Platba léčby v EU

13. 7. 2023

Dobrý den,je možné si biologickou léčbu revmatoidni artritidy platit v jiných státech EU? Jde nám o urychlení přístupu k léčbě přímo cílenou léčbou bez předchozích kortikoidů a dalších možností u nás daným omezením dle SULK. Pro nevhodnost k absolvování. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Pokud si sjednáte konzultaci a péči v jiných státech EU a lékař biologickou léčbu indikuje, tak to asi možné je. V Česku prozatím ne. Hezky den.

Absolvování bioléčby

11. 7. 2023

Mam vice zdravotnich problemu,horsi plice,srdce,lamavost kosti.,spankova apnoe......je mozne absolvovat biolecbu,dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Na tyto příznaky nelze dát biologickou léčby - musíte mít stanovenu diagnósu. Hezky den.

Inzerce: