Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
23. 3. 2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné aby měl člověk lupénku, když má revmatoidní faktor 0, a jestli existuje nějaký laboratorní test přímo na lupénku. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

17. 3. 2021

Dobrý den, maminka (72let)se léčí s lupénkou, a nyní má dilema, zda se nechat očkovat proti covid-19. Bojí se, že se jí lupénka o to rozjede. Případně zhorší. Momentálně má pokožku v klidu. Děkuji
Odpověď lékaře:
Lupénka se po očkování (jakémkoli) zcela jistě zhoršit může. Je třeba ale uvážit a porovnat přínos očkování. Asi bych se přikláněla spíše k očkování.

28. 2. 2021

Dobrý den, reaguji na dotaz a odpověď níže, který jsem pokládal před pár dny. Raději bych využil "anonymní" poradenství a navíc nemám pojišťovnu OZP. Jinak se jedná o ložisko zatím v opravdu velmi malém rozsahu a třeba je to jen nějaký ekzém, ale rodinná anamnéza mluví jasně. Omlouvám se za nefunkční odkaz, zde už by měl fungovat. Děkuji moc za posouzení. https://uloz.to/file/RgcTVUQAi2sl/mozna-psoriaza-jpg ----------------------------------- at: Dobrý den, mám podezření, že se mi začíná objevovat psoriáza, kterou máme v rodině. Velmi jí trpěl můj děda a můj otec ještě více. Všiml jsem si, že se mi mezi prsty (ale také na loktech na kloubech) začíná objevovat podobné, jako jako jsem si všiml u svého otce, ale nechci panikařit. Prý je to ale až ze 60% dědičné. Inkriminované místo jsem vyfotografoval. V této Covidové době bych nerad někam chodil a lékaře obtěžoval zbytečně, tak mě napadlo, že když přiložím fotografii, že mi třeba odpovíte, zda se o ložisko počínající psoriázy skutečně jedná či ne, a podle toho bych se zařídil. Toto onemocnění je ale asi lepší podchytit hned v počátku. Snad tím neobtěžuji. Děkuji moc
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

27. 2. 2021

Dobrý den, mám podezření, že se mi začíná objevovat psoriáza, kterou máme v rodině. Velmi jí trpěl můj děda a můj otec ještě více. Všiml jsem si, že se mi mezi prsty (ale také na loktech na kloubech) začíná objevovat podobné, jako jako jsem si všiml u svého otce, ale nechci panikařit. Prý je to ale až ze 60% dědičné. Inkriminované místo jsem vyfotografoval. V této Covidové době bych nerad někam chodil a lékaře obtěžoval zbytečně, tak mě napadlo, že když přiložím fotografii, že mi třeba odpovíte, zda se o ložisko počínající psoriázy skutečně jedná či ne, a podle toho bych se zařídil. Toto onemocnění je ale asi lepší podchytit hned v počátku. Snad tím neobtěžuji. Děkuji moc https://uloz.to/tam/72462216-786d-49a4-95db-9cf0deff5664
Odpověď lékaře:
Odkaz na fotografii nelze otevřít. Nejlepší by bylo, kdybyste poslal dotaz a foto ještě jednou do všeobecné poradny U lékaře.cz.Nicméně pokud máte projevy na loktech či kolenou a pozitivní rodinnou anamnézu, je velmi pravděpodobné, že o psoriasu půjde.

18. 2. 2021

Chci se zeptat zda mohu na svědění (mám Lupenku hlavy) brát Zodac?Nebo nějaký jiný lék na svědění? Popřípadě jaký šampon používat? Mám předepsané kortikoidy už měsíc a moc nezabírají(Belosalic)
Odpověď lékaře:
Na svědění můžete používat cokoli, co svědění zmírní, ale myslím, že právě Zodac nebude příliš účinný, ale rozhodně ho můžete zkusit. Na běžné mytí vlasů doporučuji šampon Dercos od Vichy na suché lupy, můžete ho používat pravidelně i dlouhodobě. Občas můžete vlasy umýt šamponem s ichtamolem (např. od dr.Konráda) či dehtem ( musí být na předpis). Místo Belosalicu lze použít roztok Alpicort, Clobex pěnu nebo Enstilar (vře na předpis).

Inzerce:
meduka_logo