Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
10. 1. 2021

Dlouhodobé používání přípravku Daivobet (škodlivost a rezistence) Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné nepřetržité používání přípravku Daivobet - tuším ,že jde o kortikoidový preparát. V příbalovém letáku je napsáno, že není určen k dlouhodobému používání. Mám lupénku od svých cca 10 let a nyní je mi 28. Dále bych se chtěla zeptat na vznik resistence u léčby lupénky. Tento přípavek mi velice dobře funguje, nicméně po zklidnění nějakého ložiska je při přerušení mazání lupénka vždy do týdne až 14 dnů zpátky. V případě, že mažu Daivobetem nepřetržitě 1x denně, tak mi přijde, že začíná docházet k rezistenci a i přes mazání přípravek přestává fungovat. Po vysazení na alespoň pár týdnů zase funguje, jenže mezitím se stav zase hrozně zhorší. Je takováto rezistence normální? Bylo by vhodné přípravky nějak střídat.
Odpověď lékaře:
Přípravek Daivobet by se měl používat maximálně měsíc v kuse, pak je třeba udělat pauzu. Další možností je intervalové použití např. 2-3x v týdnu. to, že si kůže "zvykne" a přípravek přestane účinkovat je normální a právě proto je nutné pauzy dělat. V pauze je možné použít léčivo s jinou účinnou látkou nebo jen promazávat, i za cenu případného zhoršení. V Daivoibetu je navíc vitamín D, u kterého hrozí předávkování při pravidelném a dlouhodobém užívání.

25. 12. 2020

Jak mám léčit zarudlounkůži
Odpověď lékaře:
Na to je obtížné odpovědět, protože příčin může být mnoho, nepíšete, zda máte skutečně diagnostikovanou psoriázu. Pokud onemocnění trvá delší dobu, mohou zarudlá ložiska po proběhlém zánětu přetrvávat dlouhodobě a moc se s tím dělat nedá.

11. 12. 2020

Dobrý den Je mi 33 let. Před asi 9 měsíci u mě začaly bolesti kloubů na rukou s ranní ztuhlostí a otoky a křeče. Babička měla rev. Artritidu. U mě Rev. Faktor negativní, dál to revmatolog neřešil. Podezření na RS, rezonance v pořádku. Nasadila jsem vitaminy, hlavně D, hořčík a B. Klouby se zlepšily, ale teď jsem se 4 týdny dostávala z nachlazení, celkově zhoršená imunita, do toho hodně stresu v práci a objevilo se mi několik zarudnutých míst s lehkou bílou šupinatou plochou v oblasti trupu. Nesvědí jako ekzém, který mívám na rukou. Jsem po operaci páteře a u jizvy se mi tyto flíčky objevily také. V dětství jsem trpěla na časté angíny, odstraněny nosní i krční mandle. Mohlo by se jednat o psoriázu? Měla bych jít na nějaké vyšetření? Jak by to bylo v těhotenství? Je vůbec vhodné? Jakého lékaře bych potřebovala? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Nejprve navštivte dermatologa k potvrzení diagnosy kožní psoriasy. Pokud se to potvrdí, je možné, že kloubní obtíže budou stejného původu a pak by vás měl vidět opět revmatolog. Nicméně negativita revmatoidního faktoru jednoznačně nevylučuje diagnosu revmatoidní artritidy. Těhotenství může obtíže zhoršit, ale rozhodně otěhotnět můžete.

19. 11. 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, "ako" bolí kĺb pri psoriatickej artritíde. Asi pred 2 mesiacmi ma začalo bolieť koleno, čo trvalo asi 3 dni, aj to iba sem-tam, ale bolo o 1cm väčšie ako druhé koleno. Napadlo ma, že by to mohlo byť tým, že som 1-2 dni pred tým zle našlapla na tú nohu. Asi po 1-2 týždňoch koleno odpuchlo a vôbec nebolelo. Po pár týždňoch som začala behať - behala som chvíľu, a odvtedy, čo už je minimálne týždeň, to koleno stále cítim, síce iba mierne, ale pri niektorých pohyboch, čupnutí a pod. Chcem sa spýtať, či takto môže začínať psoriatická artritída, alebo či je príčina je iná. Ďakujem za odpoveď.
Odpověď lékaře:
Pokud máte současně projevy psoriasy na kůži, pak by bylo vhodné psoriatickou artritidu vyloučit. Nicméně vaše obtíže samostatně jsou nespecifické a příčin může být mnoho. Typická "bolest" kloubu postiženého psoriasou neexistuje. Navštivte ortopeda.

11. 10. 2020

DOBRY den,prosim,nemate informace o prospešnosti infrasauny při palmoplantarní psoriaze.Slyšela jsem,že je na lupenku prospesne saunovaní,ale jak je to s palmoplantární psoriazou nevím.Ráda bych měla saunu taky kvuli RA,taky me trápí chronický zánět ach.šlach.Děkuji.
Odpověď lékaře:
Zkušenosti nemám, ale nemyslím si, že by to mělo mít nějaký zásadní negativní efekt. Doporučuji vyzkoušet.