Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Lucie 15. 8. 2017

Dobrý den,jmenuji se Lucie a mám 39 let. Od 14 let trpím lupénkou . Ložiska na kůži mám na obličeji, ve vlasech ,na loktech v tříslech,a různě po trupu .Ložiska občas po mastech zmizí,ale opět se objeví.Po porodu druhé dcery v roce2006 se mi rozjela psoriatická artroparie. Klouby bolí nejvíce postizeny mám prsty na nohou a bolie mě i levá kyčle a záda. Alergii mám na tropické ovoce. Mám vysoký krevní tlak a jsem trombofilik. Na klouby beru Leuflon ,na tlak Prestarium Neo a na kožní ložiska sprej Enstilar.Největší problém jsou klouby a záda.Bolí při námaze.V současné době chodím na rehabilitaci,je to lepší jen na chvíli.Chtěla bych se zeptat zda mám zažádat o biologickou léčbu,zda mám šanci ji získat.A druhý dotaz zda mohu dostat alespoň částečný invalidní důchod,protože nevím jestli zvládnu práci.
Odpověď lékaře:
Záleží na rozsahu a závažnosti vašeho kožního a kloubního nálezu - to musí posoudit váš ošetřující lékař. Bylo by vhodné, aby vás doporučil na konzultaci do centra pro biologickou terapii, kde toto nejlépe posoudí. Stejně tak posouzení nároku na invalidní důchod musí provádět komise na doporučení vašeho praktického lékaře, po kompletaci výsledků všech dosavadních vyšetření.

Blanka 9. 6. 2017

Dobrý den mám psoriaticka-artritida denně beru leflunaomid a nalgesin abych usla hrozně mě bolí nohy klinický stav špatný krev ještě v normě co mám dělat ať je líp děkuji za odpověď Blanka
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Jarda 28. 4. 2017

Poradíte mi prosím jak pečovat o kůži při revmatoidní artritidě
Odpověď lékaře:
Při revmatoidní artritidě kůže nevyžaduje žádný zvláštní přístup, je vhodně ji pravidelně promašťovat, aby nebyla přesušená - hlavně v oblasti nad postiženými klouby.

Eva 4. 1. 2017

1 Je mi 75 let. Psoriáza se u mne objevila v 56 letech zhruba rok po léčení pásového oparu v uchu a paralýze půlky obličeje. To je 19 let. 2. Mám postiženy : celou vlasovou část hlavy, několik menších ložisek na obličeji a v uších a velká ložiska na krku, která pokračují velkým ložiskem nad lopatkama, dále menší ložiska na lopatkách a pod pažemi, dále velké ložisko na páteři nad pasem uprostřed zad a dále největší ložisko na hýždích. Velká ložiska mám pod levým prsem a uprostřed a na pravém prsu.Mnoho malých flíčků se objevuje na spodní části břicha . Na pravé i levé ruce od zápěstí k loktu , na levé ruce nahoře navíc ložisko v místě po očkování neštovic .Dále v tříslech , na genitáliích a kolem konečníku. Malé ložisko na koleni a začínajíprášek Zenaro 4. Psoriázu jsem neměla nikdy úplně zhojenou, několikrát jsem byla na světloléčbě, po ní se mi dost zmenšila ale do měsíce se mi to postupně vrátilo a stále se mi to rozšiřuje. Podobné účinky měly minutky. Několikrát jsem měla půjčený hřeben a také navíc jsem ho využila při světloléčbě a minutce. Naprosto bez účinku. 5. Mírné bolesti kloubů mám přiměřeně mému věku, , ale nebyla prokázána psoriatrická artritida 6. Alergie nemám. 7. Jiné nemoci nemám. 8. Užívám prášek Simvastatin na cholesterol 9. Celou dobu 19 let jsem byla léčena pouze lokálním promazáváním kortikoidy a mastičkami Fucidin, Fucicort, Daivonex, Elocom, Decapans, Kerasal, Curatoderm, Daivonex Daivobet, Belosalic, Polytar šampon, Daivobet, Pimafucort, Belosalic , Protopic, Imacort, Xamiol, Locoid , Protopic, Clobex šampon, Canesten+ bioderm, Beloderm, Pinafucort, Daivobet, Xamiol, Imacort, Triancinolon, Carelux, Belosalic, Ichtamol, Betametazon, , Locoid crelo atd. 10. Kromě uvedeného stálého svědění a častých bolestí ložiska na zádech mne trápí vlasová část hlavy, kdy po odšupení a namazání kortikoidem mám druhý den zase bílou hlavu sevřenou jako v spravidelně k moři, sádrovém krunýři. Kůže od loktu ke dlani je už tak zeslabená, že mi praská až do masa. Jezdila jsem pravidelně k moři, nyní již se stydím před lidmi v plavkách. Mám psychické problémy jít na masáže při bolesti páteře a ke gynekologovi. Mám velké komplexy jít ke kadeřníkovi nebo vůbec mezi lidi s hlavou neustále mastnou a lupenkovou kůži na viditelných místech a s neustálou tendencí se v hlavě nebo na kůži podrbat. Navíc neustále padající kůže je všude vidět , na podlaze, na stole, na počítači atd.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Roman 6. 12. 2016

Dobrý den, Je mi 53 let a psoriázou trpím cca od 40 let věku. V současné době mám postiženy: vlasovou část hlavy za ušima, v menších ložiskách ruce, ramena, velká ložiska mám pod pravým prsem v bederní krajině, pravé lopatce, bocích, tříslech a kolem konečníku a genitálu, méně dolní končetiny a kolena a všechny nehty na rukou i nohou. Postižená místa svědí, ale v určitých periodách bolí tak, že se to dá srovnat s opařením-kdy se ložisek nemohu ani dotknout. V posledních letech jsem psoriázu neměl nikdy zcela zhojenu. Bolestí kloubů trpím , ale psoriatická artritida u mě nebyla revmatologem prokázána. Alergiemi netrpím. V roce 2007 (44 let věku) jsem prodělal infarkt myokardu přední stěny. Užívané léky: Micardis 80g,Vasocardyn 50,PreductalMR, Trombex75, Ezetrol10, Atoris20 Celková léčba: lokální masti Belogent, Belosalic -bez účinku Světloléčba - bez účinku Metotrexat- po týdnu vysazen pro intoleranci Tři roky biologické léčby (tifanicid...???) Po výrazném zlepšení cca 90% v prvních dvou letech, po třech letech ukončeno pro ztrátu sekundární účinnosti. V současné době bez léčby pouze s promazáváním ložisek, ale nemohu spát kvůli svědění a bolesti ložisek. Můj ošetřující lekař mi chce nasadit Cyklosporin, ale po zkušenosti s Metotrex... z toho mám obavy. Vedlejší účinky....(po Metotrex silná nevolnost)
Odpověď lékaře:
Určitě nejvhodnější by bylo znovunasazení biologické léčby, ale je zde otázka té ztráty účinnosti. Doporučovala bych zkusit ten cyklosporin, nevolnosti se jistě teoreticky mohou vyskytnout u jakéhokoli léku, ale jde o jiné chemické složení než methotrexat, takže nežádoucí účinky nemusí být nutně shodné. Nicméně u cyklosporinu je kontraindikované užívání některých léků ( např. ke snížení hladiny cholesterolu), takže je nutné vše konzultovat s vaším praktickým lékařem či internistou, který vám Atoris a další léky předepisuje. Používejte pravidelně sprchový či koupelový olej (Oilatum, Linola, Balneum..) ke zklidnění ložisek.