Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
11. 11. 2023

Dobrý den chci se zeptat je možné ještě někde sehnat léčbu dehtem? Děkuji je to jediná kůra co mi pomáhá
Odpověď lékaře:
Dobrý den, dehet neseženete. Protože je to karcinogen, jeho použití v dermatologii je zakázané. S pozdravem E.Dogoši

5. 11. 2023

Zdravím.ake probiotiká treba brať na liečenie psoriázy?ďakujem
Odpověď lékaře:
Dobrý den. Není jednoznačně prokázáno, že by probiotika měla pozitivní vliv na průběh psoriázy. Domnívám, se, že pokud je chcete užívat na podporu celkové imunity, můžete zvolit jakákoliv. S pozdravem E.Dogoši

23. 10. 2023

Dobrý den, před několika lety mi byla diagnostikována psoriatická artritida. Už více než 10 let trpím šílenými bolestmi páteře (C, Th i L). Když sedím, bolesti jsou naprosto nesnesitelné. Když delší dobu ležím, tak také. Když pak nemoc vzplane, tak mne záda vzbudí třeba po 2 hodinách spánku a jsem šíleně ztuhlá. V místech největší bolesti se mi dělají červené fleky. Podle poslední MRI však nemám zánět na SI skloubení. Změnila jsem revmatologa a ten mi tvrdí, že když není zánět na SI, nejsou bolesti způsobené PsA. Ač se však snažím rehabilitovat sebevíc a dodržuji veškerá režimová opatření, nevidím žádné zlepšení. Mohou být tyto bolesti způsobeny PsA, i když není zánět na SI?
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

12. 10. 2023

Dobrý den, mám těžkou lupenku, momentálně na většině míst pod kontrolou, ovšem problém je v trislech, kde se udělaly drobné ragady s hnisavym vnitřkem. Protože jsem zdravotní sestra, odebrala jsem stěr na kultivaci a citlivost, po sprše a samozřejmě sterilne. Výsledkem byl streptokok, pseudomonada a ještě radiorezistentni bakterie kterou ani neznam. Po poradě s kožním doktorem jsme nasadili gentamycin mast s podílem kortikoidu, některé ragady se hojí,vznikají však nové taky povlekle. Nevím si rady, nemůžu chodit, velmi to bolí. Jinak užívám s velkým efektem Neotigason a Enstilar. Pomozte prosím co s tím. Děkuji Hudáková
Odpověď lékaře:
Dobrý den, na ošetření recidivujících infektů v tříslech doporučuji k mytí Prontosan roztok, ev. lze přiložit i jako obklad. Jinak dále na ložiska Belogent nebo to, co máte naordinované od vašeho lékaře. Jinak na problémy v tříslech také pomáhá vysušující pasta Imazol, i když není primárně určena na tuto problematiku, ale někdy pěkně funguje. S pozdravem E.Dogoši

Suché oči

23. 9. 2023

Dobrý den, manžel (57 let) má řadu let lupenku a zároveň má podezření na psoriatickou artritidu (má jí v rodině, po ránu mívá občas ztuhlé klouby). Lupenka není vizuálně nijak zvlášť závažná, poslední rok má ale velké problémy se zrakem – suché oči, rozmazané vidění. Při vyšetření na očním mu nebylo nic zjištěno. Doporučeny mu byly u umělé slzy, ty užívá, ale vůbec mu nepomáhají. Na jaké zdravotnické zařízení se konkrétně může v Praze obrátit – existuje nějaké psoriatické centrum zaměřené na zrak? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji na dotaz. Takové zdravotnické zařízení neexistuje, ale bylo by dobré vyhledat revmatologa / např. Revmatologický ústav/, suché oči mohou být projevem různých zánětlivých chorob pojivové tkáně. Tam by se současně dala řešit případná psoriatická artritida.

Inzerce: