Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
12. 10. 2023

Dobrý den, mám těžkou lupenku, momentálně na většině míst pod kontrolou, ovšem problém je v trislech, kde se udělaly drobné ragady s hnisavym vnitřkem. Protože jsem zdravotní sestra, odebrala jsem stěr na kultivaci a citlivost, po sprše a samozřejmě sterilne. Výsledkem byl streptokok, pseudomonada a ještě radiorezistentni bakterie kterou ani neznam. Po poradě s kožním doktorem jsme nasadili gentamycin mast s podílem kortikoidu, některé ragady se hojí,vznikají však nové taky povlekle. Nevím si rady, nemůžu chodit, velmi to bolí. Jinak užívám s velkým efektem Neotigason a Enstilar. Pomozte prosím co s tím. Děkuji Hudáková
Odpověď lékaře:
Dobrý den, na ošetření recidivujících infektů v tříslech doporučuji k mytí Prontosan roztok, ev. lze přiložit i jako obklad. Jinak dále na ložiska Belogent nebo to, co máte naordinované od vašeho lékaře. Jinak na problémy v tříslech také pomáhá vysušující pasta Imazol, i když není primárně určena na tuto problematiku, ale někdy pěkně funguje. S pozdravem E.Dogoši

Suché oči

23. 9. 2023

Dobrý den, manžel (57 let) má řadu let lupenku a zároveň má podezření na psoriatickou artritidu (má jí v rodině, po ránu mívá občas ztuhlé klouby). Lupenka není vizuálně nijak zvlášť závažná, poslední rok má ale velké problémy se zrakem – suché oči, rozmazané vidění. Při vyšetření na očním mu nebylo nic zjištěno. Doporučeny mu byly u umělé slzy, ty užívá, ale vůbec mu nepomáhají. Na jaké zdravotnické zařízení se konkrétně může v Praze obrátit – existuje nějaké psoriatické centrum zaměřené na zrak? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji na dotaz. Takové zdravotnické zařízení neexistuje, ale bylo by dobré vyhledat revmatologa / např. Revmatologický ústav/, suché oči mohou být projevem různých zánětlivých chorob pojivové tkáně. Tam by se současně dala řešit případná psoriatická artritida.

Bolest v těhotenství

11. 8. 2023

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Lecim se na revmatologii s psoriatickou artritidou užívam biologickou léčbu Cimzia a 4 mg Medrolu. Jsem ve 4 tt těhotenství. Pred 2 tydny zacalo zápěstí slabe pobolivat ale bolest se stupnuje a zapesti silne boli a je otekle a zatuhlé. Je možné, že se klouby vlivem těhotenství rozbolí ? Případně je bezpečné v začátku užívat Medrol? Děkuji za odpoved
Odpověď lékaře:
Dobrý den, těhotenství může imunitu jak aktivovat tak utlumit. Bolest určitě konzultujte se svým revmatologem. Častější je ale klid nemoci. Ano - Medrol do dávky cca 12mg je i těhotenství bezpečný lék. Hezký den.

Praskání kůže

26. 7. 2023

Prosím kde se mohu objednat k léčbě lupénky velmi se mi rozšířila na celém těle mám velké ložiska nepříjemné svědění praskání kůže děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Váš kožní lékař, ke kterému asi chodíte, vám může nasadit silnější celkovou léčbu (metotrexat) , případně dát doporučení na fototerapii. Proberte to s ním. S pozdravem

Vyšetření psoriatické artritidy

17. 7. 2023

Dobrý den Mám psoriásu od 1 roku spíše velká ložiska po těle , pod nehty, ve vlasech , nyní se potýkám se silnými bolestmi kloubů, svalů, mám suché oči, nedostatek slin. Prosím o informaci kde se mohu nechat vyšetřit na psoriatickou artritidu. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, určitě tato problematika patří do ambulance revmatologa - jednak stanoví přesnější dg kvůli kloubům, ale také symptomatologie suchých očí patří pod revmatologa, může se jednat o tzv. Sjogrenův syndrom. Vyšetří vás a navrhne patřičnou léčbu. Hezký den.

Inzerce: