Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Léčba v cryokomoře

18. 11. 2022

Dobrý den, je prosím na léčbu lupénky vhodná cryokomora? Lupénka se u mě objevila asi před dvěma měsíci, je mi 52 let, zatím používám mast od lékaře. Velmi děkuji za radu, přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Bohužel nemám žádné informace o tom, že by se tato metoda dala využít k terapii lupénky. Kromě mastí se z lokálních prostředků využívá fototerapie - léčba UV zářením, resp. balneofototerapie, probíhá ve specializovaných centrech. S pozdravem

Lupénka pod nehty

5. 10. 2022

Dobrý den,trápí mě už roky lupenka pod nehty na rukou i nohou. Teď je můj problém extrémní. Nehty na rukou se mi odchliply více než do poloviny nehtového lůžka a bolí pro sebemenším pohybu ruky. Co s tím můžu dělat.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Nejprve bych doporučovala vyloučit, zda nejde o souběžnou plíseň. Kožní lékař vám může napsat doporučení k provedení mykologických odběrů. Jinak lze pod nehty kapat například roztok Belosalic. Pokud by bylo postižení nehtů masivní, může pomoci i celková léčba (methotrexat). Přeji brzké zlepšení stavu. S pozdravem

Objednání ke specialistovi

19. 9. 2022

Dobrý den. K jakému specialistovi se mám objednat, pokud potřebuji vyloučit nebo potvrdit (popřípadě léčit)psoriatickou artritidu. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Doporučuji navštívit revmatologa, pokud máte i kožní projevy, váš kožní lékař vám může vystavit doporučení. Pokud na kožní nechodíte, vystaví vám ho praktik. S pozdravem

Problémy s nehty

12. 9. 2022

Dobrý den, trpím pustulozní psoriázou se zasažením dlaní, nohou a nehtů na rukou u kterých dochází k úplnému odloučení, což mě v životě dost omezuje. Na nehty užívám cignolinový líh bohužel bez zlepšení. Chtěla bych se zeptat jaké jiné léčiva by se daly na léčbu nehtů použít. děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Na pustulózní formu lupénky poměrně dobře zabírají tzv. retinoidy - léky užívané vnitřně (acitretin - např. přípravek Neotigason). Zeptejte se na to svého kožního lékaře. Přeji brzké zlepšení stavu. S pozdravem

Psoriaza ve vlasech

5. 9. 2022

Dobrý den mám dotaz ohledně psoriázy trpím s ní již od dětství prozatím ve vlasové oblasti a sem tam se objeví i na těle po delší době mi zjistili psoriatickou artritidu která mě ani ne moc omezuje spíše je v případech těžší práce mohu poprosit o nějakou radu jak na léčbu děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Neuvádíte, zda již navštěvujete dermatologa a ev. jakou terapií jste prošla... Na běžné ošetřování vlasů jsou vhodné např. šampony Dercos od Vichy, existují varianty podle intenzity tvorby šupinek. Pokud by šampon nestačil, je třeba přidat něco na předpis ( např. roztok Belosalic), ale to již patří do rukou dermatologa. Stejně tak protizánětlivé masti na ložiska na těle jsou jen na recept. Vhodné je dodržovat obecné zásady zdravé životosprávy s omezením živočišných tuků, hlavně uzenin, alkoholu a kouření. Psoriatická artritida patří do péče revmatologa, je dobré klouby zbytečně dále nezatěžovat nadváhou a stravou bohatou na puriny ( maso, uzeniny, alkohol, čokoláda, luštěniny). S pozdravem

Inzerce: