Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
19. 11. 2020

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, "ako" bolí kĺb pri psoriatickej artritíde. Asi pred 2 mesiacmi ma začalo bolieť koleno, čo trvalo asi 3 dni, aj to iba sem-tam, ale bolo o 1cm väčšie ako druhé koleno. Napadlo ma, že by to mohlo byť tým, že som 1-2 dni pred tým zle našlapla na tú nohu. Asi po 1-2 týždňoch koleno odpuchlo a vôbec nebolelo. Po pár týždňoch som začala behať - behala som chvíľu, a odvtedy, čo už je minimálne týždeň, to koleno stále cítim, síce iba mierne, ale pri niektorých pohyboch, čupnutí a pod. Chcem sa spýtať, či takto môže začínať psoriatická artritída, alebo či je príčina je iná. Ďakujem za odpoveď.
Odpověď lékaře:
Pokud máte současně projevy psoriasy na kůži, pak by bylo vhodné psoriatickou artritidu vyloučit. Nicméně vaše obtíže samostatně jsou nespecifické a příčin může být mnoho. Typická "bolest" kloubu postiženého psoriasou neexistuje. Navštivte ortopeda.

3. 11. 2020

Dobrý den, léčím se s roztroušenou sklerózou a nyní několik dní trpím bolestmi kloubů (lokty, zápěstí, palce a kolena - vše symetricky + potíže s rozpohybováním páteře). Moje kožní lékařka mě odkazuje na revmatologii kvůli podezření na psoriatickou artritidu i díky přetrvávající nebolestivé deformitě čtvrtého prstu LHK (přelíčeno Belogen + Betrafen = bez efektu). V mém kraji (ústecký) jsou čekací lhůty na revmatologii od 3 do 6-ti měsíců. Praktický lékař mi sdělil, že mi tento konkrétní test udělat nemůže, protože by ho musel platit. Jde mi o to, že bych s touto diagnózou měla být obeznámena co nejdříve, aby se případná léčba dala zkombinovat s léčbou rs a hlavně jakýkoliv probíhající akutní zánět či jiná neléčená nemoc ( v tomto případě právě ta psoriatická artritida) může pro průběh rs být ohrožující. Poraďte, prosím, na koho se mohu obrátit, případně kde a jak si mohu nechat udělat testy i s tím, že si je třeba i sama uhradím. Děkuji za Váš čas. S pozdravem
Odpověď lékaře:
Nevím, jaké vyšetření máte na mysli, speciální test, který by potvrdil kloubní formu lupénky neexistuje. takto dlouhé čekací doby na revmatologii jsou bohužel běžné.

11. 10. 2020

DOBRY den,prosim,nemate informace o prospešnosti infrasauny při palmoplantarní psoriaze.Slyšela jsem,že je na lupenku prospesne saunovaní,ale jak je to s palmoplantární psoriazou nevím.Ráda bych měla saunu taky kvuli RA,taky me trápí chronický zánět ach.šlach.Děkuji.
Odpověď lékaře:
Zkušenosti nemám, ale nemyslím si, že by to mělo mít nějaký zásadní negativní efekt. Doporučuji vyzkoušet.

28. 9. 2020

Už několik let ma psoriozu na ploskach u nohou kožní primářka mi dává různé mast a nic je to velmi bolestive červené takové živé mizete6mi pomocí děkuji
Odpověď lékaře:
Pokud na tuto formu nepomáhá lokální léčba, máme k dispozici světloléčbu, příp. i léčbu celkovou - tablety.

27. 9. 2020

Můžou mi léky na ředění krve Stacyl 100mg zhoršit projevy lupénky?
Odpověď lékaře:
Není mi známo, že by tento lék měl vliv na průběh lupénky.