Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

jarmila 21. 3. 2016

dobrý den, v rodině se vyskytla psoriáza, nyní se potýkám s bolestmi kloubů a páteře, dle lékaře je možné, že se vyvine PsA... jak se projevuje psoriáza na kůži? Kde vznikají první ložiska?
Odpověď lékaře:
Psoriatická artritida se může vyskytovat i bez současných kožních projevů. Existují různé formy psoriasy na kůži - typické je živě červené ložisko se stříbřitými šupinami. Může být kdekoli na těle, ,a končetinách je častější lokalizace na hřbetních partiích a nad klouby. Projevy mohou výt i ve vlasech. Zvláštní forma postihuje dlaně a plosky ve formě hnisavých zkalených puchýřků. Projevy vesměs nesvědí.

Danuše 14. 3. 2016

Dobrý den,jak asi dlouho potrvá než mi přestanou padat vlasy po Neotigasonu a začnou růst nové? Užívala jsem 1měsíc 50mg a 1měsíc 25mg. Neužívám asi 14dní a padání nepřestává. Lupenka u mě poprvé v 19letech po viroze léčená mastmi namíchané v lékárně asi po měsíci zmizela. A ted ve 38 letechpřed 3měsíci po streptokokové angíně. Neotigason zabíral, ale vedlejsí učinky strašný, hlavně ty vlasy. Léčba vysazena, mám předepsané kortikoidy s tím se nemažu. Nechala jsem si namíchat mast s kterou jsem se mazala před 20lety ( tchyně zdravotní sestra) o které mi moje kožní tvrdí že už se nevyrábí a zatím lupénka na ustupu, mám už jen na bocích. Před tím ruce, trup, zadek, genitálie, trrochu nohy. Světlo léčba mi nebyla nabídnuta, hned Neotigason a pak kortikoidy. Jinak jsem zdravá. Děkuji za odpověd Lenková
Odpověď lékaře:
To je individuální, ale rozhodně to může trvat 2-3 měsíce, než se vlasy dostanou do své původní "kondice". Světloléčbu bych určitě zkusila také, ale je to časově náročné a provádí se hlavně v zimním období.

honza 2. 3. 2016

dobrý den, chci se zeptat jak je to s biologickou léčbou alkoholem nebo kouřením mariuhany? (občas si dám)... mám cosentyx
Odpověď lékaře:
Biologická léčba sama o sobě je poměrně zatěžující pro organismus, játra a imunitní systém. Domnívám se, že jakékoli další zatěžování alkoholem či drogami vhodné není. Ale samozřejmě neexistuje žádná studie, která by toto mapovala.

Robert 8. 2. 2016

Uz predtym som pisal o mojich bolestiach zapesti,a teraz ma zacali boliet aj klby na nohach male prsty.kedze som v Uk a uz sedem mesiacov chodim na fizioterapie,stale ma pobolievaju zapestie oboch ruk na rovnakom mieste,a pri chodzi mavam tazke problemy nakolko ma bolia krize,doslova citim ako sa trie klb o klb.V Uk take choroby lieca len paracetalom,a ibu brufenmi,lenze mna to ukrutne boli.Co mam robit?mozem ist do Cz na neake odborne vysetrenie aj ked som zo Slovenska?dakujem za odpoved.
Odpověď lékaře:
Určitě je možné provést potřebná vyšetření v ČR, ale musel byste si vše hradit sám, takže by pro vás bylo praktičtější vyšetření na Slovensku. Pokud je v kloubech zánět, je naprosto nevhodné je v tomto stavu zatěžovat fyzioterapií. Doporučuji RTG a vyšetření krve k vyloučení zánětlivých stavů (revmatoidních, psoriatických, reaktivních atd.)

Ivana Kotoučková 24. 1. 2016

Dobrý den,potřebuji zjistit které lázně jsou vhodné pro onemocnění psoriázy a psoriatické artitidy a revmatoidní artitidy děkuji
Odpověď lékaře:
Jablonec n.Nisou, Ostrožská Nová Ves, Lipová, Smrdáky (SK), Bělohrad, Bohdaneč, Jáchymov, Mšené, Velichovky...