Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Léčba ve Františkových lázních

24. 3. 2023

Dobrý den, léčím se s lupenkou. Léta jsem jezdila soukromě na pobyty do Františkových Lázní, kde jsem se vždy velmi dobře zotavila. Nyní mám jet opět do lázní a zajímá mě,zda je možné léčit lupenku i ve Františkových lázních. Děkuji za zprávu.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Ve Františkových Lázních se dají léčit chronické kožní choroby včetně lupénky. S pozdravem

Lázeňská péče

22. 1. 2023

Dobrý den, léčím se s lupénkou a chci se zeptat,jestli jako samoplátce mám možnost nějaké léčby v lázních Bohdaneč.Bydlím nedaleko nich. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz, určitě je možné absolvovat lázeňskou kúru jako samoplátce, ale pro podrobnosti je nutné se informovat přímo tam. S pozdravem

Výsledky nálezů

7. 1. 2023

Dobrý den, žena, 49 let, dlouholeté bolesti páteře v LS a SI oblasti, prodělaná koxitída v minulosti, entezitídy, RF negat, HLA B27 negat., 2x iridocyklitída, ANA, ANCA negat, IRI zvýšené, DIP a MIP bez opuchu a deformít. RTG nepřítomné známky zápalu SI oblasti. Matka v minulosti intertrigo vs. Invertní psoriasis. MRI nebylo realizováno. HLA A2, B17, Cw6 bez známek psoriázy. Jedná se o PsA? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, takto technicistně a bez možnosti pacientku vyšetřit a hlavně posoudit, jak staré jsou nálezy, které píšete - se vám k diagnose opravdu nevyjádřím. Je potřeba sehnat mamince revmatologa, přinést k němu všechny výsledky vyšetření, které z minulosti má a nechat znovu posoudit její stav. Nic není neměnné a situace v těle se mění v podstatě den ode dne, proto by to chtělo určitě aktuální vyšetření. Pro objednání k novému odborníkovi, pokud si budete přát, můžete realizovat přes naší novou službu, po registraci vás sestry na telefonu objednají k odborníkovi dle vašich preferencí. Odkaz na registraci služeb u nás: app.ulekare.cz/registrace Hezký den.

Streptokoková infekce

12. 12. 2022

Dobrý den, je kapkovitá forma psoriázy vždy spojena se septokokovou infekcí, tudíž je třeba podat antibiotika?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Streptokoková infekce je častým spouštěčem akutní psoriázy, ale nemusí to tak být ve 100%. Je vhodné vyšetřit zánětlivé parametry z krve, případně udělat výtěr z krku a nosu k ověření současné infekce. S pozdravem

Praskliny na dlaních a chodidlech

8. 12. 2022

Dobrý den, je mi 52 . Ca před rokem se mi na dlanich a chodidlech začala okupovat kůže , hluboké praskliny , na holenich velké červené fleky , občas na krku a zádech . Velké rudé fleky zůstávají a kůže se vždy po několika dnech zlepší ( ne úplně) a poté zase začne proces olupovani kůže . Léčení .. opakovaně kortikoidove masti, oplachy, antibiotika a silné léky krere pouze zhoršili stav jater . Bylo by možná konzultace nebo doporučení lékaře? Dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Podle klinických projevů není zcela jasné, zda se jedná o lupénku nebo ekzém, ale asi jste léčena na lupénku....Bez kortikoidních mastí se bohužel neobejdeme ani u jedné z diagnóz. Pokud by však šlo o ekzém, mohl by pomoci i nekortikoidní přípravek Protopic. Pokud vám ani celková léčba nedělala dobře, mohla by se vyzkoušet balneofototerapie, která se prování ve speciálních stacionářích. Pomáhá na ekzémy i lupénku. Poraďte se o to se svým kožním lékařem. Přeji brzké zlepšení stavu. S pozdravem

Inzerce: