Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Eva 5. 9. 2016

Asi od 16 let,kožní lékař mě tvrdil že je to ekzém z barvení vlasů.Ale před porodem ve 35 letech mě začali natékat klouby na nohou a rukou a objevila se lupenka kolem pupíku a pod prsy.Před porodem to všechno zmizelo.Až 2.měsíce po císařském řezu (měla jsem rozsáhlí zánět dělohy)se lupénka objevila na nohou,rukou,zádech a okolo pupíku,a otekly mě prsty na rukou, mám je jako bambule-nasadili mě Medrol 4mg 1-0-0 a mažu to kortik.mastí.Ale nyní mám strašný brnění celého těla i rtů a necítím moc chut na jazyku.O vikendu mě strašně brněla pravá ruka a tak strašně bolela ,že jsem s ní nic nemohla dělat,když se to zlepšilo tak se to zase přesunulo na druhou ruku a na nohy.Nevím co už má dělat.Dva dny jsem brala Milgammu-vitamíny a myslím,že mě to brnění ještě zhoršilo.prosím poradte co mám dělat.Mnohokrát děkuji(Alergii na nic nemám,mám vyšší tlak-beru na ně léky,občas to svědí)
Odpověď lékaře:
S těmito obtížemi spíše neurologického charakteru je nutné se obrátit na praktika, internistu či rovnou neurologa, a to co nejdříve, nejde o kožní problém.

Františka Zbořilová 5. 8. 2016

Psoriázou trpím od 67 let. Předtím jsem nikdy s kožními projevy lupénky neměla problém. Klouby mě bolely již dříve. Nyní je mi 72 let. Nejdříve se mi objevilo začervenání a pupínky jen na palci u jedné ruky. Velice se mi zhoršil stav nehtů. Později se loupání kůže a pupínky objevily i na dlani a na ostatních prstech. Nyní se loupání kůže a praskliny až do krve objevuje i na nohou. Na některých prstech se mi odchlypují nehty. Současně mám problémy s klouby. Na noze mám TEP kolene. Klouby na ruce mám zvětšené a prsty se mi kroutí. Bolí mě klouby i postižená kůže. V krvi mi byl zjištěn HLA 27. Na revmatologii jsem užívala Salazopirin. Nyní užívám metrotrexat jedenkrát týdně. Na kožním oddělení užívám různé mastičky a gely. Užívám také Euthyrok, Twynstu,Fenofix. Efekt léčení není žádný. Stav se mi neustále zhoršuje. Je možná nějaká léčba, která by vedla ke zýlepšení?
Odpověď lékaře:
Pokud se váš stav nelepší i při celkové imunosupresivní terapii, požádejte svého revmatologa o zvážení možnosti biologické léčby.

ALENA RUZICKOVA 6. 4. 2016

Dobry den mam velky problem s psoriatickou artrididou, leky nezabiraji a hodne mi padaji vlasy nikdo nevi proc padaji aplikovane injekce do hlavy bez ucinku vitaminy a ruzne produkty do vlasu napr REGENIE nezabira mam jiz pryc polovinu vlasu moje psychika je na nule jsem nestastna poradte prosim ALENA
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Pavla 3. 4. 2016

Dobrý den, psoriázou trpím už 5 let. Zpočátku se vyskytovala ložiska jen na loktech, později se přidala další na kotnících. Nyní se mi nemoc rozšířila i na plosky nohou, palce, patu na pravé noze a dlaň právé ruky. Současně se hodně zvětšila i postižená plocha kotníků. Hodně to svědí. Dříve jsem se léčila kortikoidy, absolvovala jsem i světloléčbu, která na nějakou dobu zabrala. Teď je ale stav daleko horší. Před 2 lety mi začaly bolesti kolenních kloubů. Klasické chemické léčbě už moc nevěřím. Je možné stav zlepšit celkovou detoxikací těla? Konkrétně mi byly doporučovány produkty Herbalife, které jsou ale velmi drahé. Nevím, co mám dělat.
Odpověď lékaře:
Určitě přírodní metody detoxikace mohou váš stav výrazně zlepšit, ale nemyslím si, že právě Herbalife by byl ten pravý. Rozhodně smysluplnější by bylo navštívit ordinaci celostní medicíny, provést celkové vyšetření jednotlivých orgánů a pak stanovit vhodný léčebný a detoxikační postup.

jarmila 21. 3. 2016

dobrý den, v rodině se vyskytla psoriáza, nyní se potýkám s bolestmi kloubů a páteře, dle lékaře je možné, že se vyvine PsA... jak se projevuje psoriáza na kůži? Kde vznikají první ložiska?
Odpověď lékaře:
Psoriatická artritida se může vyskytovat i bez současných kožních projevů. Existují různé formy psoriasy na kůži - typické je živě červené ložisko se stříbřitými šupinami. Může být kdekoli na těle, ,a končetinách je častější lokalizace na hřbetních partiích a nad klouby. Projevy mohou výt i ve vlasech. Zvláštní forma postihuje dlaně a plosky ve formě hnisavých zkalených puchýřků. Projevy vesměs nesvědí.