Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Péče o postižené části těla

24. 11. 2022

Dobrý den, mám lupenku hlavně ve vlasové části a na záhybech těla. Jsem péči dermatologa. V lékárně mě vždy upozorňují na to, že se masti/pěny nesmí používat déle jak 3týdny, já ale jakmile přestanu místa ošetřovat opět se zhorší stav. Lze tedy masti používat dlouhodobě? Opakovaně i když v příbal. letáku je termín max 3týdny?děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Léčivé přípravky obsahující kortikosteroidy by se neměly používat pravidelně či dlouhodobě. Pokud váš stav nedovoluje delší pauzu, pak je aplikujte intervalově - například 5 dní aplikace, 2 dny pauza a tak stále dokola. Ideální by samozřejmě bylo, pokud by pauzy byly co nejčastější/nejdelší. V mezidobí je vhodné léčbu doplnit šetrnějšími přípravky - např. do vlasů léčebné šampony( Dercos - Vichy), na kůži Spiridea krémpasta apod. S pozdravem

Léčba v cryokomoře

18. 11. 2022

Dobrý den, je prosím na léčbu lupénky vhodná cryokomora? Lupénka se u mě objevila asi před dvěma měsíci, je mi 52 let, zatím používám mast od lékaře. Velmi děkuji za radu, přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Bohužel nemám žádné informace o tom, že by se tato metoda dala využít k terapii lupénky. Kromě mastí se z lokálních prostředků využívá fototerapie - léčba UV zářením, resp. balneofototerapie, probíhá ve specializovaných centrech. S pozdravem

Lupénka pod nehty

5. 10. 2022

Dobrý den,trápí mě už roky lupenka pod nehty na rukou i nohou. Teď je můj problém extrémní. Nehty na rukou se mi odchliply více než do poloviny nehtového lůžka a bolí pro sebemenším pohybu ruky. Co s tím můžu dělat.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Nejprve bych doporučovala vyloučit, zda nejde o souběžnou plíseň. Kožní lékař vám může napsat doporučení k provedení mykologických odběrů. Jinak lze pod nehty kapat například roztok Belosalic. Pokud by bylo postižení nehtů masivní, může pomoci i celková léčba (methotrexat). Přeji brzké zlepšení stavu. S pozdravem

Objednání ke specialistovi

19. 9. 2022

Dobrý den. K jakému specialistovi se mám objednat, pokud potřebuji vyloučit nebo potvrdit (popřípadě léčit)psoriatickou artritidu. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Doporučuji navštívit revmatologa, pokud máte i kožní projevy, váš kožní lékař vám může vystavit doporučení. Pokud na kožní nechodíte, vystaví vám ho praktik. S pozdravem

Problémy s nehty

12. 9. 2022

Dobrý den, trpím pustulozní psoriázou se zasažením dlaní, nohou a nehtů na rukou u kterých dochází k úplnému odloučení, což mě v životě dost omezuje. Na nehty užívám cignolinový líh bohužel bez zlepšení. Chtěla bych se zeptat jaké jiné léčiva by se daly na léčbu nehtů použít. děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Na pustulózní formu lupénky poměrně dobře zabírají tzv. retinoidy - léky užívané vnitřně (acitretin - např. přípravek Neotigason). Zeptejte se na to svého kožního lékaře. Přeji brzké zlepšení stavu. S pozdravem

Inzerce: