Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Pálení a varhánky na prstech

18. 11. 2021

Dobrý den. Cca v srpnu jsem začala pocitovat pálení posledních článků prstů, to odeznělo . Nyní porozuji na polštářcích prstů "varhánky" i když nejsem ve vodě. Ta kůže je tam taková jakoby "svraštělá" a "pne". Může jít o ,prosím, o projev např. lupénky nebo revma onemocnění: ? CRP i FW bylo v pořádku. Děkuji za názor.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Samotné pálení kůže nemusí být jen projevem kožního onemocnění, může jít např. o chorobu neurologickou. Pokud pozorujete i změnu na kůži, může jít např. o projev ekzému. Pro lupénku tyto obtíže nejsou specifické. S pozdravem

Biologická léčba a invalidní důchod

14. 11. 2021

Dobrý den mám lupenku od 5 let a je mi 30 let.Lupenku mám na více jak 30% těla ale masticky je pro mne řešení na chvilku. Chci se zeptat na biologickou lecku a zda mohu dostat invalidní důchod i když mne nějak lupenka neomezuje?. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Pokud je stav lupénky takový, jak popisujete, určitě by bylo vhodné nasazení celkové léčby. Ale na biologickou terapii máte nárok až po vyčerpání ostatních celkově podávaných imunomodulačních léků. Ty vám může nabídnout váš kožní lékař. Pokud vás lupénka neomezuje v práci, nemůžete dostat invalidní důchod. S pozdravem

Psoriaza na chodidlech a patách

16. 9. 2021

Dobry den, timto bych Vas chtela pozadat o radu a mozne reseni, jelikoz uz jsem zoufala a nevim co dal. Je mi 52 let a pred rokem a pul mi zjistili psoriazu, kterou mam postizene predevsim chodidla a paty, kde mam mista popraskana do hloubky az do ziva a nemohu na nohou ani stat, plus par suchych flicku. Pred pul rokem mi byla schvalena biolecba, ktera mi bohuzel vubec nezabira a ja jsem zoufala a netusim co dal, protoze mi pani doktorka chce biolecbu zrusit, jelikoz je bez efektu. Jsem kurak, denne vykourim cca 20 cigaret a jen zridka pouziji lek Pulmicort na astma. Kdyby zde byla nejaka moznost, jak lecbu podporit, aby fungovala, nebo jiny ucinny zpusob lecby, byla bych za ni vdecna. Mockrat dekuji za odpoved
Odpověď lékaře:
Dobrý den, pokud biologické léčba během půl roku nevedla vůbec k žádnému zlepšení, je skutečně otázka, zda v ní pokračovat... Kouření by asi neměl být nějaký zásadní problém, stejně tak ani léčba astmatu. Je vhodné provést odběr šupinek na mykologické vyšetření, zda v ložiscích není plíseň. Celková léčba se může kombinovat s přípravky lokálními, které vám může předepsat kožní lékař, ev. i se světloléčbou ( to musí posoudit lékař v centru pro biologickou léčbu). Pokud by skutečně došlo k ukončení léčby biologiky, lze nasadit jiné systémové imunomodulační léky (metotrexat, cyklosporin, acitretin). Možná jste některý z těchto léků již dříve měla.

22. 7. 2021

Dobrý den. Mám dotaz ohledně psoriatické artritidy a očkování na covid 19. Konkrétně, moje diagnóza je psoriatická artritida, jsem na ni léčena lékem INJEXATE 50 mg/ml (obsahuje methotrexatum). V příbalovém letáku je napsáno, že v průběhu léčby nesmím být očkována živými vakcínami. Tak se ptám, jak by mi ublížilo, kdybych se nechala očkovat proti covid 19 od firmy Pfizer? Děkuji za odpověď .
Odpověď lékaře:
Nejedná se o živou vakcínu, takže očkovat se můžete.

1. 7. 2021

Dobrý den mám lupenku už od 12ti let teď mi je 26.. Trpím hodně rozsahlou lupénkou a už jsem opravdu nešťastná povstání těhotenství se mi zlepšila ale taky nezmizela úplně.. Po porodu tj po císařským řezu se spustila a řekla bych ještě hůř než předtím.. Slunicko zabírá ale jakmile pak pár dní prší a není na opalovani vhodné počasí.. Všechno co zmizí se vrací... Co by jste mi odporucili? Mám vyzkoušené i domácí konopné maste odsupuje kůži ale výsledek žádný.. Děkuji za odpověď Můžu poslat i fotky přes mail.
Odpověď lékaře:
Nepíšete, zda máte nějakou léčbu nyní předepsanou od kožního lékaře. Pokud slunce funguje, doporučovala bych sérii sezení balneofototerapie - doporučení vám vystaví váš kožní lékař. Pokud by lokální léčba nezabírala ( a pokud nekojíte), navrhovala bych léčbu celkovou - zahájení nejlépe v zimních měsících. Vše s vámi ale musí napřed zkonzultovat váš ošetřující kožní lékař.

Inzerce:
meduka_logo