Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Liana Jíchová 1. 10. 2017

Dobrý den, paní doktorko, psoriázou trpím teprve rok.Nejčastěji mám postižené části břicha, prsu, stehen a ve vlasech.. V únoru jsem byla hospitalizovaná pro výsev po celém těle. Mám typ pustulární gener. Zumbusch.Postižená místa mě při odlupování velmi svědí, při akutním stavu bolí. Trpím i bolestmi kloubů.V současné době velmi na rukou, hlavně prsty. Jeden prst je téměř nepohyblivý.Alergii mám na atb rulid a marcain.Jsem tři roky po operaci zhoubného nádoru prsu, za sebou mám 6 cyklů chemoterapie. V současné době užívám hormonální terapii.Léčím se s vysokým krevním tlakem, astmatem a navštěvuji urologii pro opakované tvorby močových kamenů.Užívám léky na vysoký krevní tlak, Neotigason na lupénku a lék na zvýšené hodnoty kyseliny močové. Od února, kdy jsem byla hospitalizovaná pro výsev po celém těle užívám Neotigason. nejdříve denně 32 mg. Po třech měsících mi byla snížena dávka na 10 a nyní po zhoršení užívám opět dávku 35.Světloléčbu lékař zatím nedoporučuje prostále spíše akutní průběh. Masti mám střídavě dle stavu. Při akutním stavu nejlépe pomáhá Castelani červená, která se ale prý přestává vyrábět. Masti Belosalic, Beloderm krém, Elocom, Beloderm mast a Belamethason v Cutilanu. V akutním stavu nejvíce pomáhá červená Castelani spolu s Belodermem krémem. V současné době mě velmi sužuje bolest kloubů prstů na rukou. Dva prsty levé ruky téměř neohnu. Ztuhlost všech prstů ráno je značná, během dne je lepší, ale zmíněné dva prsty jsou velmi špatné a bolestivé. Jsem objednaná k lékaři revmatologovi za delší dobu. V krvi i byla nalezena vyšší hodnota kyseliny močové / 440/. Bolí mě i palec u nohy, hlavně kost u palce. nemám jej ale ani nateklý, ani červený. Revmatidní faktor v krvi je 10. Zajímalo by mě, jak se dají odlišit dva problémy - díky bolestmi kloubů a zvýšené hladině kys. močové a podezření na psoriat. revmat.CRP mám zvýšené od doby hospitalizace s lupénkou. Nyní kolem 30.Mám mírně oteklé klouby u prstů rukou. Jak se bezpečně rozpozná psoriat. revmatida od dny? Ráda bych znala Váš názor.Moje obvodní lékařka mi doporučila léky na snížení hladiny kys. močové, ale prý na dnu jsou hodnoty ještě vyšší. Budu Vám velmi vděčna za Váš názor. Moc děkuji. L.Jíchová.
Odpověď lékaře:
Váš dotaz bych směřovala spíše na revmatologa než dermatologa. Pokud jste tak ještě neučinila, odešlete prosím váš dotaz znovu přímo revmatologovi. Děkuji

Lucie Minářová 15. 8. 2017

Dobrý den,jmenuji se Lucie a mám 39 let. Od 14 let trpím lupénkou . Ložiska na kůži mám na obličeji, ve vlasech ,na loktech v tříslech,a různě po trupu .Ložiska občas po mastech zmizí,ale opět se objeví.Po porodu druhé dcery v roce2006 se mi rozjela psoriatická artroparie. Klouby bolí nejvíce postizeny mám prsty na nohou a bolie mě i levá kyčle a záda. Alergii mám na tropické ovoce. Mám vysoký krevní tlak a jsem trombofilik. Na klouby beru Leuflon ,na tlak Prestarium Neo a na kožní ložiska sprej Enstilar.Největší problém jsou klouby a záda.Bolí při námaze.V současné době chodím na rehabilitaci,je to lepší jen na chvíli.Chtěla bych se zeptat zda mám zažádat o biologickou léčbu,zda mám šanci ji získat.A druhý dotaz zda mohu dostat alespoň částečný invalidní důchod,protože nevím jestli zvládnu práci.
Odpověď lékaře:
Záleží na rozsahu a závažnosti vašeho kožního a kloubního nálezu - to musí posoudit váš ošetřující lékař. Bylo by vhodné, aby vás doporučil na konzultaci do centra pro biologickou terapii, kde toto nejlépe posoudí. Stejně tak posouzení nároku na invalidní důchod musí provádět komise na doporučení vašeho praktického lékaře, po kompletaci výsledků všech dosavadních vyšetření.

Blanka 9. 6. 2017

Dobrý den mám psoriaticka-artritida denně beru leflunaomid a nalgesin abych usla hrozně mě bolí nohy klinický stav špatný krev ještě v normě co mám dělat ať je líp děkuji za odpověď Blanka
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Jarda 28. 4. 2017

Poradíte mi prosím jak pečovat o kůži při revmatoidní artritidě
Odpověď lékaře:
Při revmatoidní artritidě kůže nevyžaduje žádný zvláštní přístup, je vhodně ji pravidelně promašťovat, aby nebyla přesušená - hlavně v oblasti nad postiženými klouby.

Eva Silná 4. 1. 2017

1 Je mi 75 let. Psoriáza se u mne objevila v 56 letech zhruba rok po léčení pásového oparu v uchu a paralýze půlky obličeje. To je 19 let. 2. Mám postiženy : celou vlasovou část hlavy, několik menších ložisek na obličeji a v uších a velká ložiska na krku, která pokračují velkým ložiskem nad lopatkama, dále menší ložiska na lopatkách a pod pažemi, dále velké ložisko na páteři nad pasem uprostřed zad a dále největší ložisko na hýždích. Velká ložiska mám pod levým prsem a uprostřed a na pravém prsu.Mnoho malých flíčků se objevuje na spodní části břicha . Na pravé i levé ruce od zápěstí k loktu , na levé ruce nahoře navíc ložisko v místě po očkování neštovic .Dále v tříslech , na genitáliích a kolem konečníku. Malé ložisko na koleni a začínajíprášek Zenaro 4. Psoriázu jsem neměla nikdy úplně zhojenou, několikrát jsem byla na světloléčbě, po ní se mi dost zmenšila ale do měsíce se mi to postupně vrátilo a stále se mi to rozšiřuje. Podobné účinky měly minutky. Několikrát jsem měla půjčený hřeben a také navíc jsem ho využila při světloléčbě a minutce. Naprosto bez účinku. 5. Mírné bolesti kloubů mám přiměřeně mému věku, , ale nebyla prokázána psoriatrická artritida 6. Alergie nemám. 7. Jiné nemoci nemám. 8. Užívám prášek Simvastatin na cholesterol 9. Celou dobu 19 let jsem byla léčena pouze lokálním promazáváním kortikoidy a mastičkami Fucidin, Fucicort, Daivonex, Elocom, Decapans, Kerasal, Curatoderm, Daivonex Daivobet, Belosalic, Polytar šampon, Daivobet, Pimafucort, Belosalic , Protopic, Imacort, Xamiol, Locoid , Protopic, Clobex šampon, Canesten+ bioderm, Beloderm, Pinafucort, Daivobet, Xamiol, Imacort, Triancinolon, Carelux, Belosalic, Ichtamol, Betametazon, , Locoid crelo atd. 10. Kromě uvedeného stálého svědění a častých bolestí ložiska na zádech mne trápí vlasová část hlavy, kdy po odšupení a namazání kortikoidem mám druhý den zase bílou hlavu sevřenou jako v spravidelně k moři, sádrovém krunýři. Kůže od loktu ke dlani je už tak zeslabená, že mi praská až do masa. Jezdila jsem pravidelně k moři, nyní již se stydím před lidmi v plavkách. Mám psychické problémy jít na masáže při bolesti páteře a ke gynekologovi. Mám velké komplexy jít ke kadeřníkovi nebo vůbec mezi lidi s hlavou neustále mastnou a lupenkovou kůži na viditelných místech a s neustálou tendencí se v hlavě nebo na kůži podrbat. Navíc neustále padající kůže je všude vidět , na podlaze, na stole, na počítači atd.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď