Poradna psoriázy

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Lupénka na ušních boltcích

28. 3. 2022

Potřebuji poradit, mám lupénku na ušních boltcích. Jak to odstranit?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Nepíšete, zda již proběhla nějaká léčba... Pokud jde skutečně o lupénku ( suchá olupující se ložiska na boltcích mohou být i jiného původu), měl by bez problémů pomoci krém s obsahem kortikoidů, který vám předepíše kožní lékař. Přeji brzké zlepšení. S pozdravem

Revmatická entezitida

16. 3. 2022

Co je to revm.entezitida a jaká je její správná léčba? Dá se zcela vyléčit? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Hezký den, termín /spojení/revmatická entezopatida/entezitida je trochu ojedinělý, máte k tomu revmatoidní arthrtidu nebo je to samostatná dg bez jiných obtíží? Entezitida je obecné označení problému zánětlivého typu s šlachou, šlachami, úpony a kloub.pouzdry...citace z wikipedie: Entezopatie jsou bolestivé syndromy zapříčiněné zánětlivými + degenerativními procesy v oblasti úponů šlach, vazů a kloubních pouzder. Léči se symptomatologicky at tak či tak / symptomatologicky znamená tlumení potíží od bolestí, otoku a od poruchy funkce/, u projevů celkové RA je dobré určitě zklidnit aktivitu základní nemoci klasickou celkovou léčbou revmatu plus léčit místo problémů - lokálním antirevmatikem v gelu nebo masti, lékem proti bolesti per os /užívaným celkově/ event. nějaký druhem fyzio léčby /rázová vlna, elektroléčba, parafínové obklady či zábaly v bahně atd/ - váš ošetřující lékař by vás měl odeslat na pracoviště fyzioterapie, kde navrhnou nejvhodnější a nejúčinnější postup na léčbu vašich potíží. Hezký den.

Léčba lupénky

5. 3. 2022

Dobry den chci se zeptat na biologickou lecbu lupenky ,mam ve vlasech a moc me boli klouby nekdy i otekaji ,krece do prstu na rukou. dekuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Aby pacient mohl být zařazen do programu biologické léčby, musí splňovat určitá kritéria, která se týkají jednak závažnosti onemocnění ( rozsah a závažnost projevů) a dále efektu již podstoupené léčby. Musí být absolvovány alespoň 2 metody celkové léčby, které neměly efekt nebo musely být pro nežádoucí účinky ukončeny. Nejvhodnější bude, pokud se informujete tam, kde jste pro lupénku sledován ( dermatologie, revmatologie). Přeji zlepšení stavu. S pozdravem

Biologická léčba

26. 2. 2022

Dobrý den, prosím Vás o radu. Už dva roky mám bolesti kloubů, loktů, kolen, bederní a krční páteře- obstřiky, kortikoidy, nest.antirevmatika a nyní dva měsíce Salazopyrin - přinášejí jen chvilkovou a mírnou úlevu. Nepomohla mi ani artroskopie kolene - čištění a návrty chrupavky. V lékař. zprávách mám diagnózy - koxartrozu, gonartrozu, seronegativní nedifer. artritidu, vzhledem k rodinné a amnéze lupénky - psoriat. artritida. ( Kůži mám čistou, jen od dětství trpím na mokvání kůže za ušima, v pupku, občas mezi prsty, na nehtech palců ruky mám rýhy, trpím recividujícími afty na dásních, jazyku). Na oddělení Klinické farmakologie mi zjistili aktivní Sakroileitidu - nemohu bez berlí stát dýl než 5 minut - nohy mi ztuhnou, chůze o berlích je bolestivá, neujdu víc jak 500 m. Jsem od srpna na neschopence, léčba nezabírá. Vzdám se všech svých koníčků, sportování! Nechci nic jiného než chodit a znovu nastoupit do práce. Jsem vychovatelkou ve šk. družině, svou práci miluji a nechci o ni přijít. Mohu žádat o biologickou léčbu? Můj revmatolog se o ní zmínil, ale do budoucna???? Nechci žít v takových bolestech a nechci čekat další roky, nehledě na to, že na kloubech se tvoří nevratné změny!!! Nechci pobírat od státu neschopenku, nechci skončit v inval. důchodu, za ty peníze chci biol. léčbu - řádně pracovat, odvádět daně - takhle to přece státu vrátím. Proč je biol. léčba v naší republice takový problém. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Biologická léčba je velmi nákladná záležitost a zdaleka ne bez vedlejších účinků. Proto je určena pro pacienty, u kterých selhaly jiné, dostupnější či šetrnější metody léčení. Nejvhodnější by bylo, kdybyste požádala svého revmatologa, zda by vás neposlal na konzultaci do některého z center pro biologickou léčbu, kde by vám přesněji vysvětlili na základě vašeho aktuálního zdravotního stavu, jaký by měl být další léčebný postup a zda případně ta tuto léčbu nemáte nárok již nyní. Přeji zlepšení stavu, s pozdravem

Očkování Covid-19 s psoriázou

21. 1. 2022

Proč nebyla psoriáza zařazena do skupiny nemocí s kontraindikací na očkování proti nemoci Covid-19 (když očkování vyvolává imunitní reakci organismu ?)
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Proč tomu tak je, to opravdu nevím, to byste se musel zeptat komise, která tato kritéria sestavovala. Psoriáza jistě je imunitně podmíněné onemocnění a stejně tak jako jiné chronické kožní choroby ( např. atopický ekzém) se může po jakémkoli očkování zhoršit. Nicméně toto zhoršení, i když může být velmi nepříjemné, jistě není život ohrožující jako jiné choroby, které na seznamu uvedeny jsou. Benefit očkování zcela jistě převyšuje riziko zhoršení kožního nálezu. S pozdravem

Inzerce: