Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Marcela 24. 7. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda souvisí nespavost s Bechtěrevovou nemocí,kterou mám diagnostikovanou.Medrol mám již vysazen , užívám Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážená paní, sama zánětlivá nemoc spánek neovlivňuje. Ale jistě fakt, že máte onemocnění s dlouhodobým trváním, Vám mohl způsobit tiseň, která se projeví nespavostí. Také nevím, zda Vás nebudí bolesti, které mohou být projevem Vašeho zánětlivého onemocnění, pak by pomohla protizánětlivá léčba antirevmatiky.. Zkuste si o tom pohovořit s Vaším praktickým lékařem

Tomáš 21. 7. 2019

Dobrý den, asi před půl rokem byl u mě zjištěn bechtěrev. Standardní léky u mě moc nezabírají, trochu pomáhá pravidelné cvičení. Mám největší problém s nohama, hlavně kyčle, stehenní svaly a kolena. Pří chůzi cítím každý krok. Revmatoložka mi řekla, že ještě nesplňuji požadavky na biolog. léčbu. Vzhledem k tomu, že kvůli bolestem a unavě nejsem schopen moc pracovat, tak bych se chtěl zeptat jestli si můžu hradit léčbu sám(kdyby fugovala tak ráději dám půlku příjmu pryč než abych nebyl schopný pracovat vůbec). Bylo mi řečeno, že stojí cca 20tis. A pokud by to bylo možné mám nárok na alespoň částečnou úhradu od pojišťovny? Je možné lečbu kdykoliv vysadit pokud nebude pomáhat? Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážený pane, biologická léčba je proces, který je nutno sledovat, takže hrazení z vlastní kapsy nemohu doporučit. Navíc je to léčba dlouhodobá, po vysazení může dojít ke zhoršení stavu, takže pacienti ji mívají mnoho let. Zánětlivá aktivita B. ch. kolísá, a tak spíše vyčkejte, zda kritéria nesplníte třebas příště, na podzim či v zimě, do té doby berte trvale protizánětlivé léky, které většině lidí alespoň částečně zklidní bolesti. Zvažte také lázeňskou léčbu, která můlže být vhodným doplněním léčby a opakované rehabilitace, často také situaci zklidní. Uvidíte efekt, přesvěčte se o tom.

Pavla 24. 6. 2019

Dobrý den, prosím o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi axiální a ankylozujicí spondylartritidou? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Axiální Spondylartritida je charakterizovaná zánětlivým postižením sakroiliakálních kloubů na magnetické rezonanci, ale na RTG ještě nemusí být nic vidět. Ankylozující S. má již prokazatelné RTG změny.

Ivana Lehovcová 24. 6. 2019

Mám revmativní artritidu nebo Bechtěreva? Již 14 dní mám bolesti oblasti bederní, vystřelující bolest do sedací pravé části a pokračující po vnější části ke kotníku.Při chůzi a otáčení v leže na bok cítím křeč a silnou bolest v sedacím kloubu. Mám 15 let zjištěn pozitivní HLA 27, matka má Bechtěrovu nemoc. Také mám oteklý, červený a bolestivý ukazováček na noze a na ruce. Vyšetření CRP z 3.6. 9,4mg/l. Od lékaře jsem dostala Dorsiflex, bez zlepšení, pak Aulin. Dávka 2x denně bolesti utlumí. Tento stav jsem měla před 2 roky a zůstala jsem 3 týdny na neschopence. Diagnozu mi lékař neurčil. Tak nevím, jak s léky pokračovat. Můj lékař má nyní dovolenou. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Diagnozu dělá lékař na základě klinického vyšetření , ta se po internetu nedá udělat. vyčkejte, až se Váš revmatolog vrátí z dovolené a dg stanoví.Do té doby berte Aulin, který Vám ulevuje.

Lucie Langpaulova 20. 6. 2019

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je u Bechterevovy nemoci možné použití francouzských holí? Zatím mám postižené "jen" SI klouby, ale trpím bolestmi také bederní páteře, kostrce a pánve celkově. Revmatolog mi říkal, že francouzské hole zatěžují páteř a ortoped zase, že páteř odlehcuji, takže jsem z toho zmatená. Předem velmi děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, francouzské hole páteři spíše pomáhají, pokud máte bolesti, vyzkoušejte je a uvidíte. Pokud Vám přinesou úlevu, je to doklad, že je to správný postup. S pozdravem¨ MS