Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.tereza 7. 11. 2019

Dobry den, mam rok diagnostikovanou Bechterevovu nemoc, nalez na Mri, na Rtg zatim bez nalezu. Bolesti bedeni patere mam, snazim se cvicit a rada bych take zkusila lazenskou lecbu, muzete mi prosim doporucit nejake lazne, ktere se na Bechtereva specializuji? Velice dekuji, Tereza
Odpověď lékaře:
Vážená paní, nejlepší lázeňská terapie specializovaná na Vaše onemocnění je Jáchymov.

Michaela 30. 10. 2019

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně diagnostikované Axiální spondyloartritidu. HLA B 27 negativni, zvýšené CRP a na MR nález Sakroileitida s výrazným prosaknutím SI skloubeni. Mimo toto i hemangiom zabírající 80% obratle L5. Bolesti zad hlavně v noci a ráno jsem ztuhlá, trvá mi déle než se rozhýbu. Dřív jsem dala v předklonu ruce ne zem nyní maximálně kousek pod kolena. Jedná se o Bechtěreva? Pojištění závažných chorob u pojišťoven je hrazeno u Bechtěreva, je to stejná diagnóza jako Spondyloartritida? Lékařka mi řekla že je to stejné.Prosím případně o sdělení číselného rozlišení těchto diagnóz.Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Vaše diagnoza, podle toho co píšete, je axiální spondylartritida M46 - pokud nejsou zatím žádné změny na rentgenu sakroiliakálních kloubů, o tom se bohužel nezmiňujete. V případě pozitivních RTG změn na sakroiliakálních kloubech se hodnotí klinické omezení bederní páteře ve třech rovinách a pokud tam je přítomno, pak se stav diagnostikuje jako Bechtěrevova choroba. Obě tyto jednotky jsou však podskupinou velké skupiny chorob zvané spondylartritidy, a mohou přecházet jedna v druhou, takže Vaše lékařka měla pravdu. Vpodstatě jsou to choroby z " jednoho pytle" z jedné skupiny onemocnění a M 46 může být časným stadiem choroby M 45, jestli mi rozumíte. Jen nevím, jak se na to bude dívat pojišťovna.S pozdravem MS

Martina 21. 10. 2019

Dobrý den, v poslední době se potýkám s ukrutnou bolestí beder, která mě v noci budí a dál už usínám v poloze, která mi je nejpříjemnější, nejčastěji to je téměř v sedě, pokud se mi podaří vůbec usnout. Přetrvává to už cca 2-3 měsíce. Po takové době už jsem unavená, nevyspaná, bez energie. Na jaře t.r. jsem prodělala zablokovaná žebra, která se mi několik měsíců stále vracela. Ještě dnes se mi občas daří špatně nadechovat. Docela náhodou jsem narazila na články s Bechtěrevovou nemocí a obávám se z výše zmiňovaných příznaků. Co se týče kloubů, bohužel mám nadváhu, bolí mě kolena, a v létě znatelně otíká jeden nárt, což přičítám pracovnímu úrazu - řezná šitá rána. Mám náročnou práci a únava je také. Je mi 36. Děkuji za jakékoliv připomínky či rady jak postupovat u svého praktického lékaře, MK
Odpověď lékaře:
Vážená paní, kdybychom dokázali léčit po internetu, byly by ordinace zbytečné. Váš lékař Vás vyšetří a měl by Vás odeslat k revmatologovi, aby tuto nemoc vyloučil,a pokud revmatolog Bechtěrevovu nemoc neprokáže, pak k neurologovi, aby zjistil, co je u Vás příčinou bolesti.Jistě by pomohla také návštěva rehabilitačního lékaře a opakované rehabilitace, spíše než náhodná medikace léky.

Marta 21. 10. 2019

Dobry den, mam diagnostikovanoho Bechtereva jiz neco pres dva roky, dvakrat jsem byla v laznich, letos na jare mi byla nasazena biologicka lecba, zabirala vyborne. Planujeme ale miminko, proto byla na cas lecba prerusena. Chci se zeptat, jaka je pravdepodobnost otehotneni, jak tomu pomoci a zda se bat, kdyz by se nedej boze crp zvysovalo. Do jake hladiny crp je realne otehotnet? Aktualne jsem bez medikace, ani analgetika nejsou potreba. Uzivam pouze kyselinu listovou ve folatove forme a chci zacit s chlorellou. Predem dekuji za odpoved.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, pravděpodobnost otěhotnění tato choroba nezhoršuje, repsektivně nemáme data, že by tomu tak bylo. V případě, že by Vaše choroba byla významně aktivní a nedařilo by se Vám otěhotnět, pak lze nasadit biologický lék, který je možno užívat i v těhotenství, takže se nestrachujte , že byste zůstala bez pomoci. Přeji Vám , aby se to brzy podařilo i bez mé rady.

Pavel 19. 10. 2019

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat - zda při pravidelném cvičení se přesto může zhoršovat Bechtěrevova nemoc, jaké příznaky jsou při 5.stupni této nemoci a zda toto onemocnění může ovlivnit délku života. Děkuji. Pavel Spies
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Bechtěrevova nemoc může mít velmi mírný, ale také velmi rychlý průběh a progrese nemoci souvisí především s vysokým CRP jako základním parametrem zánětu. Cvičení sice může zpomalit průběh " kostnatění" páteře, ale žádná ze současných metod progresi nemoci neumí zcela zastavit, a to bohužel ani biologická léčba, ani cvičení. 5 stadium nemoci nemusí znamenat konečné stadium, znamená to, že je také již positžena krční páteř- stadia jsou tradičně určována podle postižení různých partií páteře syndesmofyty. I. stadium : suspektní sakroileitida, II stadium definitivní RTG prokázaná sakorileitida, III stadium postižení bederní páteře, IV stadium: postižení hrudní páteře a V stadium postižení krční páteře. U některých osob však je postižena nejdříve krční páteř a další části mohu být relativně ušetřeny, takže stupeň nemoci charakterizuje partie postižení, ale nevyjadřuje tíži nemoci. Proto ani neurčuje prognózu, i když při klasickém postižení, kde nemoc pokračuje od kříže nahoru jde o poslední a pokročilé stadium nemoci. Prognoza délky života závisí na několika faktorech: na postižení dalších orgánů- především srdce s aortou, ledvin, plic, dále na stupni ztuhnutí hrudní páteře a omezení pohybů hrudníku při dýchání , a na positžení dalších kloubl jako kyčlí apod. Negativním prognostickým faktorem je trvale vysoké CRP, zde je prokázáno kratší dožití pacienta.