Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlasím s podmínkami


 

Jaroslav 2. 10. 2018

Kterou matraci ke spaní mi doporučíte? Mám diagnostikovanou revmatoidní ankylospondytilídu, tedy jsem bechtěrevik už delší dobu a potřebuji novou matraci. Ne tu vodní . A také takovou, kterou mi prodejce doveze a starou matraci si odveze. Děkuji za odpověď. Prodejce by měl být v okolí Holešova.
Odpověď lékaře:
Vážený pane,pro ankylozující spondylitidu doporučujeme středně tvrdou matraci, nejlépe z tzv líné pěny s podložením pod hlavou , pokud již máte postiženou krční páteř. Ale uvědomte si, že jsme poradna lékaře, ne administrativa, takže Vaše další požadavky jsou ve Vaší režii. S pozdravem MS

Vladimíra Muchinová 11. 9. 2018

Dobrý den, lze se objednat na testy na Bechtěrevovu nemoc u Vás?
Odpověď lékaře:
V zásadě ano, nicméně musíte mít doporučení od praktického lékaře a doposud provedenými vyšetřeními v tomto směru a také máme dosti dlouhé objednací doby, kolem 3 měsíců.

Hana K 23. 8. 2018

Dobrý den. Trpím bechtěrevovou nemocí a můj lékař mi nabízí zařazení do programu léčení biologickou cestou.Byla jsem údajně vybrána , jestli nechci zdarma tuto léčbu podstoupit . Chtěla bych se zeptat , co tato léčba obnáší a jestli jí mám podstoupit. Děkuji . Hana K.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, je to jedinečná šance, chopte se jí! Podmínky Vám jistě vysvětli lékař, který léčbu bude indikovat- podle typu léčby, který Vám hodná aplikovat. S pozdravem MS

Markéta 9. 8. 2018

Moc děkuji za odpověď.Jsem objednaná k revmatoložce v Olomouci, ale volný termín je až za měsíc. Nebolí mě přímo pata, ale šlacha - úpon asi 3 cm nad patou. Když jsem si četla příznaky Bechtěreva u žen, tak tam právě byla uváděna kční páteř a bolest Achilových šlach, to mě vystrašilo. Je mi 33 let, myslíte, že bych to měla třeba delší dobu? A je vůbec možné mít Bechtěrevika v rodině, pozitivní antigen, příznaky a nejednat se o Bechtěrev? Stále si říkám, že lordózu má dnes spousta lidí a šlacha může být ze špatných návyků. Co si o tom myslíte vy? Moc děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní/ slečno, termín za měsíc bohatě stačí. Tyto obtíže mohou, ale nemusí být příznakem BCH. Navíc s dědičným znakem HLA B 27 se spojuje několik různě závažných chorob, a do této skupiny se BCH právě řadí. Také intenzita postižení se u jednotlivců významně liší,u žen bývá pravidelně značně mírnější. Zatím zkuste rehabilitace a nepanikařte, ani když bude B 27 pozitivní. S pozdravem

Markéta 9. 8. 2018

Vážená paní doktorko, několik měsíců mám bolesti krční páteře, které přecházejí i do hrudní. Zjistila jsem, že mám lordózu krční páteře, tak se snažím cvičit, ale zablokovaná na pravou stranu jsem stále. k tomu mě také dlouhodobě bolí Achillovy šlachy - při zmáčknutí jsou bolestivé, také ráno při prvních krocích ztuhlé, dále při svižné chůzi. Poslední dva roky jsem příliš necvičila, jistě mám špatné návyky, co se týká držení těla, spaní atd. Můj otec je Bechtěrevik, pro jistotu jsem si tedy nechala udělat krevní test na antigen a je pozitivní.Myslíte, že se u mě může jednat o projevy této nemoci? Krční páteř bolí i v noci, nevím, jak si položit hlavu, v klidu - když řídím nebo si čtu také. Moc děkuji za Váš čas a názor.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Bechtěrevova chorba začíná většinou v oblasti kříže, začátek na krční páteři je výjimečný, i když není nemožný. Vzhledem k tomu, že máte také bolesti pat,a také vzhledem k anameza BCH v rodině, měla byste se objednat k revmatologovi a navíc také k rehabilitačnímu lékaři, který by zablokovanou šíji mohl uvolnit. Sám odběr antigenu HLA B 27 věc neřeší, je nutné asi podrobnější vyšetření specialistou.