Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
24. 3. 2021

Dobrý den. To že NSAID poškozují střevní mikrobiom jsem našel v jedné vědecké studii. Tento poznatek aplikuji několik let na svoji AS a můj stav se tak zlepšil, že nepotřebuji žádné farmaka. Současně jsem silně omezil i jiné chemické látky ve stravě. Nebyla by toto lepší léčba? Dejte prosím lidem naději, že to jde i jinak. Proč se nezmiňujete i o metodě Wim Hoffa či profesora Wüsta?
Odpověď lékaře:
Vážený pane, velice mě těší, že s svou chorobou umíte zacházet. Jistě existuje část pacientů, a mám takové ve své praxi, kteří léky nepotřebují a jsou s minimálními obtížemi. Přeji Vám úspěch Vašeho postupu. Přesto se ve své praxi řídíme doporučeními České revmatologické společnosti a Evropské ligy proti revmatismu, která jsou uveřejněna na uvedených stránkách a zakládají se na takzvané evidenci založené na důkazech z velké populace nemocných. Ne všichni, bohužel, mají takové štěstí jako Vy a musí léky brát. Ať už Nesteroidní protizánětlivé nebo biologické a teprve ty jim pomohou. Existuje Klub Bechtěreviků, podívejte se, prosím na jejich stránky a můžete tam svojí zkušeností přispět. S pozdravem

21. 3. 2021

Dobrý den. Proč jsou stále předepisovány NSAID na AS přestože jsou vědecky potvrzené jejich nežádoucí účinky na mikrobiom a zhoršení nemoci. Nebo jinak. Užívání NSAID, které se používají na léčení AS z dlouhodobého hlediska zhoršují stav nemoci a ničí trávicí trakt.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, nevím, odkud jste čerpal informace, že NSAID působí na zhoršení Bechtěrevovy nemoci. Ve všech státech světa je nesteroidní antirevmatikum , tedy česky řečeno protizánětlivě působící lék proti revmatickým nemocem , lék první volby při léčbě Bechtěrevovy nemoci. Pacient přichází s bolestí zad zánětlivého charakteru a tento zánět se v značném procentu případů podaří tlumit právě tímto typem léku. Teprve pokud zánět nadále přetrvává, je indikovaná další léčba -biologická nebo jiná. Najdete to v doporučených postupech v celé Evropě. Otázka mikrobiomu je poněkud složitější. Někteří vědci trvdí, že 60-80% pacientů s B.ch. má jistou byť třebas mírnou formu nespecifického střevního zánětu. Sám tento fakt může mikrobiom ovlivnit. Podíl nesteroidní medikace není zde jednoznačně ověřen. S pozdravem

20. 3. 2021

Dobrý den.Obracím se na Vas s dotazem. Je mi43 let.Mám bechtereva,HLAB27 poz. Prokazan se spozdenim. Asi 4 mesice mam biolečbu. Na počátku obrovké zlepseni,nyní jako by lečba byla na ustupu. Mam injekce 1xza 2 týdny-Imraldi. Nyní mi lekar zvazuje zmenu leku na Simponi. Muzete mi prosim popsat rozdíl mezi temito leky? Pro a proti,vedlejsi ucinky atd. S pozdravem a velikym podekovanim
Odpověď lékaře:
Vážený pane, pokud zpočátku biologická léčba zabrala a nyní již nefunguje, je opravdu možné a potřebné změnit za jiný biologický preparát. Těchto preparátů je celá řada a dopředu nelze odhadnout , který z nich bude více či méně učínný než jiný. Simponi je - stejně jako Imraldi- blokátor tumor necrosis faktoru alfa, jde o originální preparát, na rozdíl od biosimilárního Imraldi. Jeho nástup je trošku pomalejší, ale zato dlouhodobě setrvalý. Přeji Vám dobrý efekt této nové léčby. s pozdravem

18. 3. 2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně bilogické léčby jestli na ní mám nárok i v případě, že mám dobré krevní výsledky a i dobrý pohyb, jen mám občas nesnesitelné bolesti ? Moje paní revmatoložka mi říká, že ne. Dříve jsem užíval salazopiryn, nyní užívám Sulfasalazin. Krevní výsledky mám vždy podle paní revmatolžky výborné, nikdy jsem neměl ani vyšší hodnoty. Ani jsem neměl žádné bolesti. Ovšem při poslední kontorole jsem si stěžoval na velké bolesti v horní části páteře- mezi lopatkami a brnění v tom místě. Krev mi opět vyšla v pořádku. Začalo mi také výrazně vrzat v krční páteři při pohybu krkem. POhybovat se mohu normálně bez prlbléímu při úklonu dosáhnu rukami země bez bolesti. Byl mi dělán rentgen SI skloubení a hrudního koše a kromě zánětu v SI skloubení( který prý budu mít celý život) nikde jinde žádně změny nebyly.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Vaše lékařka říká pravdu,. K indikaci biologické léčby u B.Ch. je třeba opakovaně zjistit určitou zánětlivou aktivitu v krevních testech, kromě jiného. Bolesti v hrudní páteři , pokud nejsou provázeny zánětlivou aktivitou v krvních testech lze tlumit cvičením, fyzioterapií a nesteroidními antirevmatiky, mezi které například počítáme Diclofenac, biofenac, ketonal, Surgam, oramelox, Aulin, Nimesil a tak podobně. Navíc máte nárok jednou ročně na komplexní lázeňskou léčbu. Vhodné jsou Jáchymovské lázně. s pozdravem

16. 3. 2021

Dobry den, mam zjisten HLA B27. Mohu se nechat ockovat proti coronaviru? Bojim se aby ockovani nespustilo Bechterevovu nemoc. Je mi 55 let.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, pokud máte možnost, jistě se nechte očkovat. Pokud je Vám 55 let, tak už asi B.CH. nedostatnete, nejčastěji začíná mezi 20 a 30 rokem.Pro Vás je jistě větší riziko, že dostanete Covid.19-. S pozdravem