Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Ankylozující spondylitida

18. 9. 2021

Dobrý den, léčím se s Ankylozující spondylitidou IV st. Při poslední kontrole mi paní doktorka řekla, že ta krev jde a že tomu dáme chvilku klid a mám kontrolu až za 6 měsíců. Ve výsledku krve mám horní hranici draslíku i hořčíku (5,1 a 142) a také v moči erytrocyty 10. Mám nějak omezit potraviny s hořčíkem a draslíkem? Jediné léky co beru jsou Salazopyrin 2x denně a Nimesil při bolesti občas. Měla jsem dřív krev PH 4,5 a 5. Teď se zlepšilo na 6,5. Paní doktorky se nestihnu nikdy zeptat, protože výsledky krve a moči mi dá do ruky až nakonec. Také ty erytrocyty v moči mi nejsou moc jasné, před 6 měsíci byla hodnota 2 a teď 10. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Vaše výsledky jsou vpodstatě v normě. PH moči závisí na mnoha faktorech, včetně stravy, a tímpádem na něm ve Vašem případě ( nemáte postiženy ledviny) ani tak příliš nezáleží. Hraniční hodnoty draslíku mohou být dány jednak stravou ( větší množství peckovitého ovoce-meruněk a broskví nejčastěji) a jednak drobným rozpadem krvinek po odběru krevním než se dostane vzorek do laboratoře, takže pokud hodnota příliš neroste, není důvod k obavám. Erytrocyty v moči , pokud je jich jen 10, také neznamenají důvod k obavám , mohou být způsobeny např i intenzivním sexuálním stykem, nebo i drobnou cévkou pod povrchem moč měchýře, odkud jich pár unikne. Takže kontrola za 6 měsíců je u Vás zcela v pořádku. Hezký den.

Náchylnost k infekci

29. 8. 2021

Dobry den , mam otazku jestli je clovek s biologickou lecbou celkove nachylnejsi k onemocneni . Napriklad kdyz nekoho v rodine boli v krku nebo je nejak nachlazeny (nemocny) zda se mam obavat a jestli je na miste dukladnejsi posilovani imunity . Ovoce zelenina (doplnky stravy) ci napriklad otuzovani . Dekuji za odpoved .
Odpověď lékaře:
Dobrý den, U pacienta s biologickou léčbou spíše očekáváme horší průběh infekční choroby než že by byl nějaký náchylnější na její získání. Biologickou léčbu je tedy při infekční chorobě nutno přerušit do doby vyléčení této infekce. Nicméně posilování imunity vitaminy či otužováním se vždy hodí a jistě není na škodu, naopak. Hezký den.

Pravidla biologické léčby

26. 8. 2021

Dobry den , chtel bych Vas poprosit zda by jste mi poradili nejaka obecna pravidla pri uzivani biologicke lecby . Mam bechtereva a vcera mi byla podana prvni davka cimzia 200mg a chtel bych se jeste optat v jakem intervalu by mohli byt pocitovana nejaka uleva . Dekuji mockrat .
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Tyto otázky jste měl položit svému revmatologovi, který Vám léčbu podává. Rychlost odpovědi na biologickou léčbu je individuální, většinou je efekt do 1-3 měsíců od prvního podání. A obecná pravidla? Je jasné, že biologické léky poněkud zhoršují imunitní odpověď na infekty, a to jak bakteriální tak virové. Takže pokud by na Vás přišla nějaká bronchitida, zánět dutin, průjem, opar, zánět zubů či nějaký jiný infekt, nebo jste musel užívat antibiotika, přerušte dočasně aplikaci biologického léku. S pozdravem

Biologická léčba

26. 8. 2021

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda clovek, ktery ma druhy stupeň Bechterevovy choroby, by mohl byt vhodným uchazečem o biologickou léčbu? Případně kam se obrátit.Mnohokrat dekuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, každý pacient s Bechtěrevovou chorobu by měl mít svého revmatologa, který vyhodnotí aktivitu jeho nemoci. Jak jsem napsala, nezáleží na stadiu choroby, ale na klinické a laboratorní aktivitě, a pokud je pacient hodně aktivní přes standartní léčbu, pak mu navrhne sám revmatolog biologickou léčbu a eventuálně pošle do nejbližšího centra. Center, kde se léčba podává, je dnes v ČR kolem 40. Hezký den.

Očkování proti Covid-19

22. 8. 2021

Dobrý den, mám Bechtěreva , je vhodné se očkovat proti covidu?Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jistě, očkování na nemoc Covid-19 je vhodné u všech pacientů, i u Bechtěreviků. Nicméně pokud užíváte biologickou léčbu, je třeba v týdnu před a po očkování dávku vynechat. Hezký den.

Inzerce:
meduka_logo