Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.18. 6. 2020

Dobrý den, má Bechtěrevova choroba nějakou číselnou diagnozu?
Odpověď lékaře:
Jistěže má. Bechtěrevova nemoc je M 45 a spondartrtridy nespecifické pak M 46.

14. 6. 2020

Dobrý večer nejsem dobrý v psaní prosím vás už 2roky mě trápí balesti v bederní části podle rengenu magnetické rezonance žádný problém nemám byl jsem tri dýdny v nemocnici ve Vinohradech a opět nic už rok a pul beru PANGOTAL dvakrát deně bez toho nemohu fungovat nedávno jsem na doporučení měho rehabiličního cvičitele podstoupil odběr krve na bachtěrovu nemoc výsledek negativní mám zánět v celém tělě už zhruba rok a pul možná déle pomalu přicházím o zrak a nikdo nemuže přijít na to co mě je hodím spát kolem desáté hodiny spím dobře tak dvě až tři hodiny pak už se jenom převracím spím jedině na zádech nebo na břiše jinak nemohu moje mamka umřela v nedožitích 60letech byla odvezená pro belesti zad a za čtrnáct dní bohužek zesnula mě je 43 celí život makám a nejednou to nejde ne že bych nechtél ale bolesti jsou velké že jsem rád že přežívám moc vás prosím o pomoc budu rád za každou radu nebo pomoc děkuji Zdeněk.
Odpověď lékaře:
Pane Zdeňku, zde je opravdu rada drahá. Pokud jste byl v nemocnici, museli lékaři na něco přijít, ten stav nějak uzavřít. Jakou jste měl diagnozu? to by nám naši další diskusi dost ulehčilo. S pozdravem MS

11. 6. 2020

Dobrý den, jsem studentka, 25 let, HLAB-27 pozitivní. Přes půl roku pocituju bolestivost velkých kloubů - kyčelní, ramenní a kolenní. Hodnoty CRP, krevního obrazu i další jsou v normě. Klouby bez otoků, zarudnutí, pouze silna bolest při pohybu. Mohu se zeptat, jsou-li nějaké možnosti léčby pro ústup bolesti? Analgetika užívaná dlouhodobě, nyní biofenac 2xdenně + novalgin - vše bez úlevy. Dle revmatoložky není možné nasadit silnější léky z důvodu dobrých odběrů a nejde provést obstřik z důvodu bolesti více kloubů. Bylo mi doporučeno jen čekat až se to zlepší, ale ráda bych věděla zda je jiné řešení, které umožní se plně pohybovat a sportovat. Děkuji
Odpověď lékaře:
Vážená slečno / paní, nezmiňujete se, zda 1. máte zánětlivé postižení SI kloubu a máte tedy spondartritidu 2.byly provedeny rentgeny či ultrazvukové vyšetření bolestivých kloubů , což je v mojí radě zásadní. dejte mi vědět, pak o tom můžeme diskutovat. S pozdravem

20. 5. 2020

Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat zda bolestivost achilovy šlachy může být spojena s Bechtěrevovou nemocí.Děkuji za odpovědˇ.H.K.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, typickou bolestí při B.Ch, je bolest šlach na patách. Ale v rámci nemoci mohou bolest i jiné úpony,. Ano, je to v příznakovém souboru nemoci. Často pomůže ultrazvuk a postizometrická relaxace trojhlavého svalu.

20. 5. 2020

Dobrý den, moje maminka má běchtěreva, stupen 4...Cítím a vidím, že se to zhoršuje, ač se velmi hýbe, je aktivní, lehce cvičí a bohužel i pracuje (uklízí, nosí kýble s vodou do pater), 3x týdně...cca 3 hodiny ( je to v pohodě nebo jí i přes její protesty to máme zakázat? ) . Ráda bych věděla, koho oslovit, aby ji nasadil biologickou léčbu. Ona je ten typ, co nechce nikoho obtěžovat a její doktorka předepisuje jen léky tlumící bolest. Moc Vám děkuji - maminka je ročník 53
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Vaše maminka je aktivní osoba a prácě, tedy cvičení v práci ji zřejmě dělá dobře. Biologickou léčbu může předepsat revmatolog v centru, kterých je již asi 35 v Česku, nicméně maminka musí splnit jisté podmínky vyšší aktivity zánětu a bolesti. Také s touto léčbnou musí souhlasit, protože tato léčba zcela bez rizika také není. Zkuste s ní o tom promluvit, bez jejího souhlasu takový pokus nemám smysl.