Kde vám pomůžou

Pokud vás trápí dlouhodobá ztuhlost a bolest zad nebo kloubů, neváhejte navštívit svého praktického lékaře. Ten vás zevrubně vyšetří a případně doporučí návštěvu některého specialisty – revmatologa, ortopeda nebo neurologa.

Na tyto odborníky se samozřejmě můžete obrátit i přímo bez zprostředkování. Počítejte ale s tím, že v takovém případě se nemusíte vždy setkat se vstřícností a pochopením.

Revmatologie

Diagnostika Bechtěrevovy nemoci, její léčba a průběžné sledování pacientů spadá do oboru revmatologie. Tento lékařský obor patří do vnitřního (interního) lékařství a zabývá se léčbou onemocnění pohybového aparátu (kostí, svalů a šlach), která mají příčinu v interních nemocech. Oddělení revmatologie se obvykle nachází v každé větší nemocnici, ve větších městech existují i revmatologické ambulance nebo specializovaná centra.

Hlavním centrem pro léčbu revmatických onemocnění v České republice je pražský Revmatologický ústav.
Kontakt, odkaz na internetové stránky:
Revmatologický ústav
Na Slupi 4
Praha 2

Protože Bechtěrevova choroba je chronické celoživotní onemocnění, budete svým revmatologem zváni na kontroly a pravidelně sledováni. A to i tehdy, pokud bude váš stav dobrý a projevy onemocnění jenom mírné.

Spolupráci s lékařem a pravidelné kontroly rozhodně nepodceňujte, s určitou dávkou disciplíny se můžete vyhnout závažnému zhoršení nemoci a nepříjemným komplikacím.

Inzerce: