Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Opakované zápaly oka

5. 2. 2022

Dobrý den, před 2-lety se u mě vyvinula akutní/subakutní iridocyklitída (uveitída). Byl mi potvrzen antigen HLA B27, avšak krevní testy vyšli v pořádku. Byla jsem i na MRI LS páteře (výsledkem drobné spondylotické degenerativní změny L5/S1, diskopatie, málo tekutin v iv. zhybech). Na MRI SI kloubech byli zjištěny pouze drobná ložiska uzurácie na kyčelní kosti. Myslíte si, že opakované zápaly oka budou souviset s reumou? Poslední rok se mi přidružila i inkontince, boleti bederní páteře a slabost v nohou. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, opakované záněty uvey - uveitídy jsou nejčastějším projevem u HLA B 27 pozitivních osob. Mohou, ale nemusí souviset s jinou revmatickou chorobu, především se spondyloartritidami. Pokud máte již provedená uvedená vyšetření, asi chodíte k dobrému revmatologovi, tak se ho držte, on by Vám měl vše vysvětlit. S pozdravem

Bolest zad

14. 1. 2022

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, u koho se mohu objednat na vyšetření zda nemám bechtereva. Už přes půl roku mě trápí bolesti hlavně v dolní části zad. Jakoby v krizi, v bedrech. S mojí obv. Lékařkou to řeším, ale jediné co udělala tak mě poslala na rtg, kde mi zjistili v daném místě rotační skoliozu v 14 stupních. To prý není ještě tak vážně abych měla bolesti. Nicméně jde o to, že mě bolesti trápí hlavně v noci a když jedu cca hodinu v autě. Chodím teď na fyzioterapie ale ani po nich necítím nějakou úlevu. Tak se chci zeptat, kde mohu požádat o vyšetření? Nebo si myslíte že je to opravdu jen tou skoliozou? Podotýkám je mi 23 let a málo který lékař, semnou mluví na úrovni. Nejsem žádná cita, ale chtěla bych po půlroce alespoň na chvilku, mít kvalitní spánek. Ale bohužel. Ať spím 3 hodiny nebo 12, tak se cítím jak kdybych nespala. Bolesti jsou nesnesitelné, už mi nezabírají ani běžná analgetika. A když se v noci vzbudím a při stihnu se že ležím na břiše, tak se nemůžu skoro nadechnout jak mě v těch bedrech boda. Neměla by jste pro mě prosím nějakou radu? Samozřejmě se snažím změnit obv. Lékaře ale skoro nikdo nepribira. Děkuji za případnou odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená slečno, pokud pro bolesti nemůžete spát v noci a úlevu přináší až rozcvičení, pak byste se opravdu měla objednat u revmatologa. Ten dokáže oddělit obtíže , které vyžadují protizánětlivou medikaci od obtíží nezánětlivých, které se řeší konzervativněji. udělejte to, i když byste měla čekat delší objednací dobu, kterou revmatologové obvykle mají.

Spondyloza

11. 1. 2022

Dobrý den. Ve 30letech mi vyhrezla plotenka L5S1 vlevo. Nyní je mi 44 a údajně mám v bederní části osteofyt plus další dvě plotenky posunuté.Neustale mne ale bolí horní část páteře. Po ČT psaná spondyloza, kyfoza. Několikrát injekce, rehabilitace, zabrala jen na chvíli. Snažím se protahovat, cvičit. Po ránu jsem ztuhla.Ale po cvičení mi je někdy i hůř. Poslední dobou cítím bolavé i zápěstí, koleno,hlava,krk.Proste na střídačku vše. Už jsem zoufalá. Nejhorší když mne trochu ofoukne,nebo se spotim. Je spondyloza Bechterev? Zajímalo by mne, zda se můžu objednat na revmatologii bez zadanky.Zadny rozbor krve mi nebyl nikdy proveden. Léky beru často aulin, ale denně ho nechci brát. Mám problémy s refluxem a měla jsem i zánět jícnu. Ráda bych normálně fungovala. Omezuje mne to v praci
Odpověď lékaře:
Vážená slečno/ paní, první, kam byste se měla objednat, je rehabilitační lékař . Spondyloza rozhodně není bechtěrevova nemoc, a tak si myslím, že rehabilitační lékař by Vám mohl pomoci. Teprve pokud on usoudí, že se jedná o zánětlivé onemocnění, pak byste měla být vyšetřena revmatologem. Bohužel nevím, kteří lékaři ordinují bez žádanky od praktika, nicméně si myslím, že pokud máte dlouhodobé obtíže, praktik by Vám žádnaku měl bez problémů vystavit. S pozdravem

Problém s revmatoložkou

22. 12. 2021

mám problém s paní doktorkou revmatoložkou. Je na mě dost zlá mluví se mnou dost špatně a říká že my jako já si všechno vybrečíte. tak jsem přestal chodit k ní í když mám biologickou léčbu, prosím ó pomoc. děkuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Nepíšete, jakou máte diagnozu, ale to, že máte biologickou léčbu. Asi Vám funguje. Pokud k lékařce nebudete chodit, další dávky nedostanete a Váš stav se zhorší. Takže máte dvě možností : buď se s paní doktorkou nějak srovnáte a situaci zvládnete , nebo máte možnost hledat jiného revmatologa, u kterého ale možná nebudete mít takové možnosti biologické léčby. Sám si vyberte. S pozdravem

Dědičnost Bechtěrevovy choroby

17. 12. 2021

Dobrý den, mám přítele který má Bechterevovu nemoc, užívá biologickou léčbu. Ptám se, jak vysoké % pravdepodobnosti je, že by to měl i náš potomek? Způsobuje biolog. Léčba neplodnost? S bývalou přítelkyni se o dítě snažili několik let, měli několik IVF cyklů, neúspěšně. Může to spolu souviset? Navíc, je pořád unavený, jako by nemocny, kouří a pije i alkohol, i když naleham, ať toho nechá. Ma i toto vliv prosim na samotnou nemoc i léčbu a i plodnost? Do toho trpí schizoidnimi stavy. Děkuji za Vaši odpověď. Přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Bechtěrevova nemoc sama plodnost neovlivňuje, naopak kouření a alkohol a další okolní toxické látky ano. V oblasti biologické léčby u mužů není příliš mnoho dat, ale ta, která máme, ukazují že na plodnost by vliv mít neměla. Nicméně existuje biologická léčba, která na B. Ch. funguje, a může se užívat i během těhotenství u žen, takže tuto by v případě Vašeho partnera bylo možno použít. Ale v každém případě by měl zanechat kouření a alkoholu, neb tyto faktory na plodnost působí mnohem více. Co se týče dědičnosti, přímí příbuzní Bechtěrevika jsou v 16x větším riziku, že onemocnění, než běžná populace. Souvisí to s genetickou dispozicí. Každý člověk má v genomu dvě alely HLA B. Jednou z nich je u Vašeho partnera HLA B 27, takže dítě má 50% pravděpodonost, že ji podědí. Ale neznamená to, že dítě bude nemocné. Jen bude mít určitou dispozici k nemoci typu takzvané spondartritidy. S pozdravem

Inzerce:
meduka_logo