Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Dieta

11. 10. 2021

Prosím vás je naka dijeta na Bechtěrevova nemoc? Děkuji vám.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, žádná dieta není specifická pro nemocné s Bechtěrevovou chorobou. Vzhledem k tomu, že značné procento pacientů Bechtěreviků mají vyšší hladinu kyseliny močové s krvi, platí základní principy jak u dny: nepřehánět to s červeným masem a luštěninami, omezit pivo , rybičky v konzervě a zamezit nadměrnému pití kávy, čaje a čokolády.to jsou základní principy. Hezký den.

Cvičení s Bechtěrevovou chorobou

11. 10. 2021

Dobry den , chtel bych se zeptat mam bechterevovu chorobu a zda je potrebne rehabilitacni cviceni i po nasazeni biologicke lecby cimzia 200mg jsem prestal okamzite pocitovat stuhlost zad pani revmatolozka mi vsechny ostatni leky uz vysadila vzhledem k srazeni crp na beznou hodnotu cimzii ted beru mesic a pul akorat mi prijde ze mam v posledni dobe zada zase vic ztuhle a bolave . Je to mozne ? Dekuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, cvičení je trvalou součástí léčby Bechtěrevovy choroby, ať berete jakékoliv léky. Přichází podzim a podle naší zkušenosti se na jaře a podzim subjektivní - a někdy i objektivní- stav pacientů poněkud a přechodně zhorší. Proto cvičte a uleví se Vám. Hezký den.

Biologická léčba

29. 9. 2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bych měla nárok na biologickou léčbu a nebo nemoc musí být více rozvinutá. Půl roku se léčím s Bechtěrevovou nemocí, mám nastavenou medikaci léky Salazopyrin 2g denně a Prednison 10mg. V poslední době jsem začala trpět na ztuhlost kolen a nemohu fungovat tak, jako dříve. I přes dodržení podávání léků se mi neustále objevuje výpotek v koleni (cca 60-70ml) a otéká mi část nohy od kolene dolů. Je mi 22 let. Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, biologická léčba se indikuje u pacientů, kde je přes standartní terapii ( jako je Vaše) prokazatelné střední až vysoké zvýšení parametrů zánětu a vysoké parametry bolesti. Vzhledem k tomu, že neuvádíte laboratorní hodnoty nelze lepé na Vaši otázku odpovědět. S pozdravem

Osypání obličeje

22. 9. 2021

Dobry den , mam dotaz beru cimzia 200mg , sulfasalazyn a diclofenac duo . Bohuzel ma pani revmatolozka ma dovolenou. Osypal se mi oblicej (akné) byl jsem u pani dr kozni a predepsala mi antibiotika azitrox 500mg . Rekla mi ze leky mohu brat s temi soucasnymi . Chtel bych se zeptat na Vas nazor dekuji .
Odpověď lékaře:
Vážený pane, pokud berete antibiotika pro infekční postižení, což akne nepochybně je, pak byste měl Cimzii vynechat, Sulfasalazin pokračujte. Diclofenac dočasně pozastavte, neb ten může vést k alergii a tam také může být příčinou vyrážky. S pozdravem

Ankylozující spondylitida

18. 9. 2021

Dobrý den, léčím se s Ankylozující spondylitidou IV st. Při poslední kontrole mi paní doktorka řekla, že ta krev jde a že tomu dáme chvilku klid a mám kontrolu až za 6 měsíců. Ve výsledku krve mám horní hranici draslíku i hořčíku (5,1 a 142) a také v moči erytrocyty 10. Mám nějak omezit potraviny s hořčíkem a draslíkem? Jediné léky co beru jsou Salazopyrin 2x denně a Nimesil při bolesti občas. Měla jsem dřív krev PH 4,5 a 5. Teď se zlepšilo na 6,5. Paní doktorky se nestihnu nikdy zeptat, protože výsledky krve a moči mi dá do ruky až nakonec. Také ty erytrocyty v moči mi nejsou moc jasné, před 6 měsíci byla hodnota 2 a teď 10. Děkuji moc za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Vaše výsledky jsou vpodstatě v normě. PH moči závisí na mnoha faktorech, včetně stravy, a tímpádem na něm ve Vašem případě ( nemáte postiženy ledviny) ani tak příliš nezáleží. Hraniční hodnoty draslíku mohou být dány jednak stravou ( větší množství peckovitého ovoce-meruněk a broskví nejčastěji) a jednak drobným rozpadem krvinek po odběru krevním než se dostane vzorek do laboratoře, takže pokud hodnota příliš neroste, není důvod k obavám. Erytrocyty v moči , pokud je jich jen 10, také neznamenají důvod k obavám , mohou být způsobeny např i intenzivním sexuálním stykem, nebo i drobnou cévkou pod povrchem moč měchýře, odkud jich pár unikne. Takže kontrola za 6 měsíců je u Vás zcela v pořádku. Hezký den.