Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárně naučných webů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetně soutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vypracování odpovědi odborníka v rámci internetových poraden, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz​ nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.Simona Máchová 27. 1. 2020

Na koho se obrátit když můj pták.lekar nebere vůbec žádný důraz na to že se mi zjistila bech.nemoc nic stim nedělá krom cvičení já trpím velkejma bolestma už se nepredklonim ráno nevstanou a nemluvím kolikrát zůstanu lezeš děkuju
Odpověď lékaře:
Obraťte se na svého revmatologa, který Vám tuto chorobu diagnostikoval a který Vás má také léčit. S pozdravem

Jiří 7. 1. 2020

Dobrý den, je mi 54 let mám Bechtěreva a též pylové alergie . přes zimu jsem v pohodě,sportuji hraji basket. Jak nakvetou olše, břízy, trávy je po pohodě.Bolesti zad otoky kloubů celkově "zbitý pes". První mrazy a jsem "šuhaj". Na Bechtěreva beru salazopyrin, nimesil, recoxa apod. Na alergie xyzal. Není nějaké lepší řešení?(mimo stěhování za eskymáky)
Odpověď lékaře:
Váš problém tedy , jak rozumím, pane, není Bechtěrevova nemoc, ale alergie, která zhorší Vaše stávající onemocnění. Možná zkuste konzultovat svoje alergology, zda by neměli účinnější léky, které by lépe udržely organismus " v klidu". Dočasným řešením pak by bylo přechodně užít menší dávku kortikoidů, které je však třeba poté urychleně vysadit. S pozdravem MS

Jitka Kejkrtvá 14. 12. 2019

Dobrý den, tatínkovi je 83 let, snad kvůli prodělanému mnohočetnému myelomu v remisi, po kterém má sníženou srážlivost, nikdy nebyl léčen na Bechtěrevovu nemoc. NSAID léky by kvůli krvi neměl brát, může mu návštěva revmatologie nějak pomoci s vedlejšími příznaky nemoci? Tzn. únava, bolest, teploty. Zakřivení páteře je takové, že při lehu na zádech na RTG potřeboval 15cm podložky pod hlavu. Děkuji, Kejkrtová
Odpověď lékaře:
Vážená paní, jeho stav musí posoudit revmatolog spolu s informací, jak pokročilý ten myelom je. teploty totiž rozhodně do příznakového souboru Bechtěrevovy choroby nepatří a tak je třeba posoudit stav se všemi parametry, které já zde nemám. ale jistě doporučuji revmatologa navštívit a poradit se. Přeji Vám pěkné svátky.

Irena 26. 11. 2019

Dobrý den, záda mě trápí už asi 20 let (je mi 41). V noci vydržím ležet max. 5- 6 hodin, potom mám pocit "přeražení zad v půli", musím se začít hýbat nebo se posadit. Poslední 2 - 3 roky mě bolí takhle i ramena a klíční kosti. Také mám občas pocit odkrvenosti rukou a nohou. Problémy jsou střídavé, někdy lepší, někdy horší. Zjištěn mám problém s krční páteří (asymetrie C1 a C2, občasné točení a nevolnost). Bratr matky má Bechtěrevovu nemoc. Mám se také nechat raději vyšetřit? Děkuji.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, pokud máte pochyby, pak jistě se vyšetřit nechte. Pokud v přímé rodinné linii tato choroba je, pak je větší pravděpodobnost, že tuto nebo jí podobnou chorobu byste také mohla mít. A pokud se nic neprokáže, budete klidnější. přeji Vám pěkné svátky!

Eva 21. 11. 2019

Dobry den, chtela bych sehnat vice informaci o tom, co mohu ted delat, co si koupit za pr. doplnky stravy, pristroje, jak cvicit...co mohu ted udelat. V unoru by me snad mela cekat biologicka lecba. Bechterev mi byl diagnostikovan vcera. Dekuji
Odpověď lékaře:
vážená paní, doplňky stravy bohužel u této zánětlivé nemoci nemají velký smysl. Velký smysl má cvičení, a to jak proti bolesti, tak proti progresi omezení páteře a hrudního koše tím funkce plic a srdce. Nejlépe Vám poradí na rehabilitačním oddělení v místě bydliště, kde Vám také ukážou cviky vhodné pro Vás. Samozřejmě , biologická léčba je zásadní v tlumení zánětu a jistě Vám dosti uleví. přeji Vám pěkné svátky!