Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Antigen HLA-B27

18. 7. 2021

Dobrý den, je pravda, že lidi co mají v sobě antigen HLA-B27 mají nějakou "lepší" imunitu vůči covidu ? Osobně antigen mám a trávil jsem čas s rodinou přítelkyně, kde se všichni nakazili kromě mě.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, imunita pacientů je z mého pohledu nezávislá na dědičných antigenech HLA systému, a proto Vás HLA B 27 nechrání více než jin é osoby. Možná jste se více chránil nebo prostě máte štěstí, ale odpověď v tomto dědičném znaku nehledejte. Hezký den.

13. 7. 2021

JE vhodné při velké ztuhlosti páteře nechat si dávat injekce na uvolnění páteře???? Slyšela jsem že se po injekcích odvápňuje páteř. Doktorka mi to často dává protože nemohu dýchat a mám často zablokovanou celou páteř - odveze mi vždy sanitka. V nemocnici mi pak dávají kapačky na uvolnění páteře. Mám nárok na křížkové lázně( byla jsem 3x za život před 25 lety), když jsem teď nechodila tento rok na rehabilitaci?? Zaplatila jsem si pár masáží soukromě a pak mi dají děti k narozeninám nebo vánocům také několik masáží. Mohu si zažádat o lázně, když jsem letos nechodila na rehabilitaci??? Doktorka tvrdí že musí mít zápis o rehabilitaci jinak to revizní lékař neschválí. Je to pravda. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, injekce neodvápňují páteř, to je hloupost. A vzhledem k tomu, že nemáte asi Bechtěrevovu chorobu, tak nevím, pro jakou dg se léčíte a tímpádem Vám nemohu radit, zda máte či nemáte nárok na lázeňskou péči. Pokud máte jen opakované vertebrogenní obtíže, pak má Vaše lékařka pravdu, komplexní LL potvrdí jen po absolvování ambulantních rehabilitací.MS

11. 7. 2021

Dobrý den , chci se zeptat . Mam bechterevovu chorobu s priznaky bolesti si skloubeni a ztuhlosti bederni patere ale take zanety v kolenech a dolni casti koncetin prsty atd . Pristi mesic bych mel zacit podstupovat biologickou lecbu po nedostatecnem ucinku nsa a dmars a chci se zeptat po jake dobe uzivani biologicke lecby clovek pocituje ulevu od nateklich a bolesticich kloubu . Dekuji
Odpověď lékaře:
Vážený pane, uvidíte sám, že biologická léčba výrazně, ale opravdu výrazně uleví od zánětů a bolestí. přeji Vám rychlou úpravu stavu !! Zdravím MS

20. 6. 2021

Dobrý den , byla mi diastikovana bechterevova choroba ze zacatku jsem mel velke bolesti v si skloubeni ktere se mi v tuhle chvili celkem zlepsili a natekle chodidlo u malicku ktera me bolesti pri chuzi omezovala od pani revmatolozky jsem dostal oramellox bohuzel ted 3 tydny po brani oramelloxu se mi zhorsilo chodidlo boli me od malicku az k pate + se mi na teto noze projevila bolest a nateklost i kolene a na druhe noze me zacal bolet a natykat palec s vedlejsimi prsty . Pani doktorce jsem volal a po vysazeni stavajicich leku jsem dostal diclofenac duo ktery ted beru 3 den a necitim ani sebemensi zlepseni zkousim mazat uz pres tyden i konopnou masti s obsahem cbd . Dekuji za radu
Odpověď lékaře:
Vážený pane , artrtrida, což je otok kloubu, se nezlepší během několika dní. jednak je třeba odběru krve a vyšetření ,zdali není otok dnavý nebo zda nejde o reakci na nějaký infekt, a pak podle výsledku léčit. Konopná mast může sice trošku pomoci, ale rozhodně to není příčinné léčení. Znovu se, prosím obraťte na svého revmatologa s tím, že se stav spíše zhoršuje a on určitě udělá, co bude třeba. Nicméně musite počítat s tím, že otoky najednou hned neodejdou. Zdravím MS

20. 6. 2021

Dobrý den .dělali me testy na Bachterevovu nemoc a byl jsem pozitivní Mam bolesti zad a chtěl bych nějaké další vyšetření a nějakou léčbu. Děkuji
Odpověď lékaře:
No to se musíte, pane, objednat k revmatologovi, opravdu zde jiné řešení není. MS