Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolest páteře

3. 6. 2023

Dobrý den, už více jak půl roku mě bolí bederní páteř, svaly pod hýžděmi a zadní strana stehen. Neurolog tvrdí že jde o problém s ploténkou, na CT mi našli vyklenutí v oblesti bederní páteře, ješté mě čeká MR. Mám už cca 3 roky diagnistikovanou RA, a tak meě napadlo, jestli moje problemy nejsou třeba Bechtěrev. Jak to lze poznat? Z čeho, resp.z jakého vyšetření? Někdy mě to bolí hodně, léky jako brufen, aulin nebo diclofenac nezabírají. Také mám sem tam brnění v nohách i prstech na rukou, ale jen slabé. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Pokud chcete vědět, zda máte Bechtěrevovu nemoc, jednoznačně odpoví MR sakroiliakálních kloubů (prokáže zánět) a antigen HLA B 27 vyšetřený z krve.

Antigen HLA B27

30. 5. 2023

Dobrý den, mám 41 rokov, podla antigenu HLA B27 mám Bechtereva od roku 2019. Aktuálne z krvi som bez zápalovej aktivity a bez RTG nálezu. Ako liečbu mam Meloxan 1tbl. denne. Chcem sa opýtať, či je vhodná biologická liečba v mojom prípade lebo viem, ze bechterevici maju stále dobrú krv (výsledky), ale pocitovo to az také dobré nie je. Moj reumatolog sa vyjadril, ze bio liečba nie je potrebná. Dakujem za odpoved.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Antigen HLA B 27 má v naší populaci asi 9% lidí. Nemocných je méně než 1%. Z toho vyplývá, že antigen HLA B 27 není diangnostickým nástrojem na Bechtěrevovu chorobu, je jen jeden z pomocných ukazatelů diagnozy. Další ukazatelé, jako RTG nebo MR nález a zánětlivá aktivita jsou dalšími ukazateli ,podle kterých se diagnoza dělá. Takže vůbec z Vašeho dopisu není jasné, zda máte Bechtěrevovu chorobu. A pokud jsou i zánětlivé ukazatele nízké, tak rozhodně pro Vás není biologická léčba indikovaná.

Dědičnost Bechtěrevovy nemoci

22. 5. 2023

Dobrý den, mám dotaz, manžel je Bechtěrevik (věk 50 let, diagnostikováno v 17 letech jeho věku), naši dceru jsme nechali na tuto nemoc ( přítomnost antigenu HLA-B27) vyšetřit v jejích sedmi letech (dnes má dívka 20 let) , v té době negativní. Antigen v těle nepřítomen. Tím jsme se uklidnili, že tuto dědičnou nemoc po manželovi "neponese". Nedávno k nám přišla informace, že to nemusí být konečný verdikt. Že např. během puberty se antigen může vyvinout... Je to možné?? před lety, po vyšetření, nás uklidňovali, že pokud není antigen v těle (byť malého dítěte) přítomen, už se tam neobjeví... můžete, prosím, dát nám laikům víc informací?? Děkuji za odpověď, s přáním hezkého dne, Rakvicová Šárka
Odpověď lékaře:
Dobrý den, antigen HLA B 27 je informace dědičná, to jest během života se nemůže měnit, mohu Vás uklidnit. A dokonce není ani podmínkou Bechtěrevovy nemoci, jen 1% z HLA B 27 pozitivních onemocní.

Baňkování s Bechtěrevovou chorobou

18. 5. 2023

Dobrý den, je prosím vhodné pro bechtěreva baňkování? Děkuji
Odpověď lékaře:
Vážená paní/ pane, Původem Vaší bolesti je především zánět, který baňkováním moc neovlivníte, ale na druhé straně baňkování ničemu nevadí, jistě ho můžete zkusit, pokud nemáte nějakou poruchu srážlivosti krve a nebo zvýšenou křehkost cév.

Pálení v zádech

15. 5. 2023

Dobrý den Bechtěreva mám dignostikovan cca 14 let je mi 49 let poslední dva roky nevím co je to půl dne bez bolesti která momentálně přechází až k nehybnosti a pálení v zádech kyčlích a loktech lze doporučit nake silnější tlumící léky pobírání jen Brufen,Aulin,Rekoxu děkuji hezký den
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Jistě máte svého revmatologa, který ví, jakou máte laboratoř a rentgenové snímky. Léky, které zmiňujete jsou léky protizánětlivé,které opravdu by měly tlumit zánět, který je původem Vaší bolesti. Kromě těch, které uvádíte, je k dispozici ještě diclofenac či biofenac. Pokud však máte opravdu dlouhodobé bolesti, pak byste měl využít opakované rehabilitace nebo lázeňskou péči, a zeptejte se svého revmatologa na možnost biologické léčby.

Inzerce: