Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
9. 6. 2022

Dobrý den, ráda bych se zeptala, podle následujících příznaků, zda se může jednat o Bechtěrovovu nemoc. Je mi 37 let a posledních několik měsíců mi pravidelně tuhnou záda v oblasti bederní páteře, zejména pokud jsem ohnutá (např. při mytí hlavy). Stačí opravu pár minut a mám problém se dostat zpět do vzpřímené polohy, většinou je narovnání doprovázeno velmi silnou bolestí. Pravidelně se mi stává, že pokud spím ráno delší dobu (třeba jen do 7 o víkendu), tak musím vstát, protože mě záda v oblasti beder bolí tak, že už nejde vydržet ležet. Většinou se to po rozhýbání zlepší a bolest úplně ustoupí. Dále mě už několik měsíců trápí bolest vystřelující do levého stehna, ale začíná to někde v oblasti kyčle, bederní a křížové páteře. Už jsem byla na ortopedii, u fyzioterapeuta, na akupunktuře, ale zatím bez žádného většího výsledku. Vadí mi i delší pohyb ve stoje, když se nehýbu. Pravidelně rekreačně běhám a to je činnost, při které mi obvykle nic není. Měla bych se objednat na revmatologii. Děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den.
Odpověď lékaře:
Dotaz čeká na odpověď

Bolesti zad

28. 5. 2022

Dobrý den, několik let mám bolesti zad, avšak po celé délce, ale i bolesti pánve. Lékař mě poslal na magnetickou rezonanci, kvůli tomu,že sestra má potvrzenou bechterevovu chorobu. K lékaři jdu za dva měsíce a nevím, co to znamená a jak bych si nyni mohla pomoct. Opravou to hodně bolí. Děkuji. Výsledky z MR SIS : synchondrosy zuzene, nerovné, zejména v právo, kde i krátký úsek lehkého edému kostní dřeně a drobná usurace kl.plochy. RES: sacrooleitis vpravo, artróza SIS bilat.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, do doby definitivní diagnozy Vás musí léčit lékař, který ordinoval magnetickou rezonanci, nebo praktický lékař, ti o vás vědí nejvíce informací. S pozdravem

Dědičnost Bechtěrovovy choroby

15. 5. 2022

Dobrý den, můj tatínek má Bechtěrevovu chorobu. V současnosti mám značné bolesti v hýždích vystřelující do zadních stehen a tuhnou mi záda v oblasti kříže (v klidu bez bolesti, po chůzi, delším stání, cvičení daleko horší), jsem z toho tedy trochu nervózní. Je mi 33let a před rokem jsem porodila své 1. dítě - dceru. Myslím, že mě jako náctiletou slečnu vyšetřovali, jestli nemám onu chorobu, ale výsledek byl něco jako "chorobu nemáte, ale bylo by dobré, kdybyste neměla chlapečka". Více si nepamatuji, usuzuji tedy, že já možná nemocná nejsem, ale jsem přenašeč. Má otázka je a) jestli se mám nechat raději znovu vyšetřit na antigen HLA-27, na kterého lékaře se mám se žádostí o vyšetření obrátit? b) jak je to s dědičností Bechtěrevovy choroby? Mám správné informace, pokud se domnívám, že má roční dcera je buď nemocí zcela nedotčena či je přenašečka? A v případě narození chlapečka by byla až 50% pravděpodobnost, že by se u něj nemoc projevila? Pakliže se tedy rozhodnu znovu otěhotnět, je potřeba, aby se na přítomnost antigenu nechal vyšetřit i manžel? Zvýšila by se pravděpodobnost onemocnění našich dětí, kdyby byl také nositelem tohoto antigenu (byť on sám projevy nemoci nemá?) Mockrát děkuji za informace.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, děkuji za dotaz. Lupénka se bohužel může v průběhu života vrátit vlivem různých spouštěcích faktorů - věk, stav imunity, hormonální změny, stres... Lichen ruber planus je autoimunitně podmíněné neinfekční zánětlivé kožní onemocnění, často intenzivně svědící, příčina není známá. V léčbě se používají kortikoidní masti, podobně jako u lupénky, někdy může dojít i ke spontánnímu vymizení obtíží. Přeji brzké zlepšení stavu. S pozdravem

Rehabilitační zařízení

22. 4. 2022

Dobrý den. Prosím mám dotaz.Bratr má těžkou formu Bechtěrevovy nemoci. Má věk 73let, je ve stavu,kdy je už odkázán na 24h péči druhé osoby. Jeho manželka má těžkou nevyléčitelnou nemoc - rakovinu, a péči o bratra už nezvládá, neboť sama váží 50kg a bratr kolem 90kg.Jeho ošetřující lékař, se o jeho zdravotní stav v minulosti moc nezajímal a posílal pouze recept na léky na bolest. Bratr, už nechodí, pouze klečí u stolku nebo pololeží. Prosím, dokázali by jste mi poradit, zda existuje někde nějaké zařízení, kde bychom mohli bratra umístit, například LDN, nebo nějaká rehabilitační zařízení, kde by byla dlouhodobá následná péče možná? Bratr trvale žije v Poděbradech, nyní je hospitalizovaný v nemocnici, kde po interní stránce je v naprostém pořádku a bez potíží, pouze měl prý nedostatek kyslíku a nyní ho převezli na několik dní na oddělení následné péče. Prosím o Vaši radu, kam se obrátit, jak danou situaci řešit, nebo kde by nám s touto těžkou formou Bechtěrevovy nemoci u bratra mohli pomoci. Děkuji za Vaší odpověď. S přáním hezkého dne
Odpověď lékaře:
Vážený pane/ vážená paní, pokud je Váš bratr již hospitalizován v nějakém zařízení, jistě mají sociální pracovnici, která jeho osud dále řeší. Obraťte se, prosím, přímo na ni a zkuste se informovat o možnostech dlouhodobého pobytu v místě bydliště, resp zvažte možnosti, které Vám ona nabídne. s pozdravem

Bolesti kloubů

21. 4. 2022

Dobrý den, již léta trpím bolestmi zad v oblasti SI křížení. Chodila jsem na masáže, cvičila, ale bez většího zlepšení. V těhotenství se problémy zmírnili, ale v šestinedělí jsem dostala chřipku, nebo možná Covid a od té doby mě bolí snad všechny klouby v těle. Nejvíce ramena. Bederku cítím, ale není to tak hrozné. Ramena a kyčle mě však nenechají ani vyspat. Moje lékařka vše svádí na únavu z péče o děti a doporučuje antidepresiva. Ani po té, co mému mladšímu bratrovi diagnostikovali Bechtěreva, nepřipouští, že by mohl být nějaký skutečný problém. Jaké mám možnosti? Můhu k revmatologovi bez doporučení PL?
Odpověď lékaře:
Vážená paní, asi byste měla být vyšetřena revmatologem, obzvláště pokud bratra již s touto chorobou diagnostikovali. Většina revmatologů požaduje doporučení, ale Váš praktik/ praktička by doporučení měla dát, pokud v rodině tato choroba je. Anebo se obra´tte přímo na revmatologa, který Vašemu bratru chorobu diagnostikoval. Přeji Vám úlevu od obtíží.

Inzerce:
meduka_logo