Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
4. 1. 2021

Dobrý den. Můžete nastínit jak funguje Sulfacox/Salazopyrin v ogranismu? Jestli jsem pochopil dobře, tak snižuje imunitní reakci organismu. Pokud je tomu tak, jak je to potom u bechtěrika s vhodností potravinových doplňků pro zvyšování imunity v čase corona šílení. Pokud by se teoreticky přiznalo že inosinum pranobex má podpůrné účinky při počátku onemocnění covid, bude jeho použití kolidovat s účinky salazopyrinu, nebo se vzájemně nevylučují? Chápu, že je to otázka spíš pro imunologa ale revmatolog bude asi o salazapyrinu vědět víc. Díky za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, je vidět, že o lécích přemýšlíte, což je chvályhodné. Sulfasalazin je lék,který se v organismu rozdělí na dvě složky, jedna jaksi desinfikuje střevo, které se podle některých teorií podílí na vzniku zánětu u B CH., a druhá složika působí celkově protizánětlivě. Isoprinosin působí jako stimulans imunitní odpovědi organismu. V literatuře jsem žádné informace o interakcích těchto dvou léků nenašla, a ani si nemyslím, že by nějak měly interagovat vzhledem k velmi rozdílnému mechanismu účinku ( nikoliv však opačnému !!!). Snad Vás tato odpověd uspokojí. S pozdravem

31. 12. 2020

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, matka má léta diagnostikovaný bechtěrev, má ho s nějakým tím dědičným genem, začalo jí to v mládí neúnosnou bolestí kyčlí. Já mám dlouhodobě čím dál horší problém s páteří v kříži. Nebolí mě úplně běžně, ale když se třeba více zakloním (narovnám), nebo bych si lehla na břicho, potýkám se s příšernými bolestmi vrátit se do původního stavu. Matka tvrdí, že bolest začíná u těch kyčlí. Kdysi dávno se u mě rentgenem po nevážném pádu z motorky zjistilo, že mám zlomený výstupek obratle L5 (pravděpodobně ale ani nebyl způsoben tímto pádem, takže jsem o tom ani nevěděla). Vzhledem ke špatným zkušenostem u lékařů kvůli borelióze to stále nechávám být a doktorce zatím nic neříkám, ale zajímá mě, jestli je šance, že tuto bolest mi může způsobovat bechtěrev či jiné revmatické onemocnění? Dále mě znepokojuje, že stejně jako moje matka už dlouhá léta při jakékoliv nemoci nemívám horečky, ale pouze zvýšenou teplotu, což mi tvrdí, že to má právě díky revmatickým onemocněním. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená slečno/ paní, příčinu bolesti opravdu zjistí jen lékař při klinickém a rentgenovém vyšetření. Pokud ke svému nemáte dostatečnou důvěru, jistě máte nárok na vyšetření u jiného revmatologa, ale udělejte to. Pokud se zjistí příčina obtíží, lze také lépe bolest léčit. Co se týče Vaší druhé otázky - horečky- schopnost mít horečku jistě s revmatickým onemocněním nesouvisí. prostě nejste ten typ. S pozdravem

31. 12. 2020

Dobrý den, Lze se bez rizika a problémů nechat očkovat vakcínou proti Covid-19 s indikovanou Bechťerevovou nemocí? Děkuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Vážený pane, vakcínou očkovat lze, jistě je to vhodné. Pokud však užíváte biologickou léčby, měly by se dávky vakciny podat mezi dávkami této terapie, anebo dávky biologika pozdržet . S pozdravem

21. 12. 2020

11 let diagn.sMBa problémy s si skloubením,ztuhlý hrudník,drhnutí krční páteře,bolesti v lopatkách,romenou,loktech,koxartrosa kyčlí,volná a bolestivá kolena,bolesti achylovek,bolesti v patách,dýchací problémy,oči,psichycky na dně,stále nevispany a další. Naprostá demoralizace. Jsme již bývalý sportovec,který na sobě makal a i tak již dnes nemohu. Jsem také dobrovolný hasič od 15let a nikdy jsem o nic nikoho nezadalNení již ale síla. Po osmi pokusech o získání ID neúspěšné jsem psichycky na dně bez peněz a s dluhy. Vždy jen 30procent snížené pracovní schopnosti,takže vyřazen z pracovního trhu. Zdravý nejsem a nikdo mě bez důchodu nezaměstná. Nevím jak dál a co ještě vydržím,protože už takhle nemůžu. Prosím o pomoc,, vážné". Je mi 41 a už jsem přišel snad o vše a nevím jak dlouho to ještě budu schopen ,,přežívat"!!! Děkuji za radu. Nevím co ještě dodat
Odpověď lékaře:
Vážený pane, vidím, že jste opravdu v těžké situaci. Ani nevím, odkud jste, a kdo Vás léčí, a tak těžko radit. Myslím, že nyní nejvhodnější cesta k nápravě je přihlásít se do klubu Bechtěreviků a tam je jak psychologické tak právní poradenství. Mrkněte na internet a zkuste to. Další rady by Vám mohl dát Váš revmatolog, měl byste mít nějakého, který by monitorova Vaši nemoc a dal Vám zprávu pro posudkáře. Mohl byste vyhledat i psychologa, který by Vám pomohl situaci nějak překonat. Zkuste to, jistě to bude mít cenu. S pozdravem

17. 12. 2020

Dobrý den, mám ve 40 letech diagnostikovanou ankylozující spondylitida st. IV. Dle rentgenu vyrovnaná lordòza i kyfòza, osteochondròza, osteofyty, subchondrální skleróza. Nestihla jsem se zeptat, co znamená - funkční cl c a středně klinická aktivita onemocnění. A také se chci zeptat, zda negativní HLA B27, znamená, že moje děti nebudou tuhle nemoc mít, nebo alespoň zvýšené riziko ji mít. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, lidé s pozitivním nálezem HLA B 27 mají větší riziko, že onemocní, a navíc přímí příbuzní nemocného s Bechtěrevovou chorobou mají také větší pravděpodobnost onemocnění. Ale vzhledem k tomu že HLA B 27 negativních je mezi bechtěreviky jen asi 3-5%, tak máme málo dat z této skupiny lidí a tímpádem jednoznačně nemohu odpovědět na Vaši otázku. Jistě je dobré děti sledovat a při onemocnění nějakým zánětlivým procesem, třebas koxitidou, vždy lékaři sdělit, že maminka má B.CH. Jiná prevence stejně není ani u pozitivních, ani u negativních. S pozdravem a přáním pěknýhc a klidných svátků