Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
16. 10. 2022

Dobrý den pane doktore, V roce 2019 mi byla diagnostikována susp. Spondyartritida, Hla27 neg, s vyjádřením revmatologie podezření na Bechtereva. Naordinoval Předního ale kvůli intoleranci jsem po 4 měsících tento lek s vyrozumění mm lékařky vysadila. Od té doby nasazovány nesteroidni antirevmatika jako Meloxican ( ortopedi, neurologie, obvodní). V roce 2021 zjištěno Astma se silným zánětem, zavlečena. Při atace bolesti v bedrech opět napsán Meloxican, po týdnu brání léků opět Aszmazicke záchvaty. Po kolečku různých vyšetření na plicní a alergie zjištěn alergie na léky rady COX 1.povoleny pouze COX 2 . Což jediny co mohu brát je Nimesil, ale ten už mi ani nezabírá. Na revmatologie objednána až v Lednu 2023.planuji nasadit si protizanetlivou stravu. Je možné že zkreslim výsledky na při vyšetření na revmatoligii? Mohu něco pro sebe udělat více? Denně mám pohyb, sportují, běh - klidná i s NW hulkami, chůze, cyklo, fyziocviceni 1x týdne, domácí cvičení. V klidu být nemohu, mám poté bolesti. Děkuji za vaši odpověď
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Vášemu textu zcela nerozumím, nevím, co jste myslel/a tím naordinoval „Předního“ – takový lék nebo postup neznám. Pokud máte bolesti, kromě cox – 2 existují ještě analgetika- Doreta, Zaldiar nebo zkuste Skudexa proti bolesti. Cvičení je rozhodně dobré, to Vám schvaluji. Musíte rozhodně vyčkat diagnozy a pak dle toho lze zvažovat další postup. Nejsem zcela přesvědčena, že protizánětlivá stravy může bolesti zlepšit, ale zkusit můžete cokoliv. Žádným takovým postupem nemůžete zkreslit výsledky na revmatologii, dělejte, co Vám uleví, než se diagnoza vyjasní.

Chronický zánět v páteři

19. 9. 2022

Dobrý den. Mám z minulosti diagnostikovanou Bechtěrevovu nemoc. V minulosti jsem měla vysoké CRP, které již je několik let v normě. Na RTG nejsou ani patrné syndezmofyty. Přesto mne provázejí bolesti pánve, úponů a velkých kloubů. Jestliže mám chronický zánět v páteři, je možné mít CRP v normálu? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Úponové bolesti často provázejí Bechtěrevovu chorobu. Myslím, že i v případě normálního CRP můžete mít obtíže, ale pak bych volila nejdříve rehabilitační léčbu či se pokuste o lázeňskou léčbu- nejraději Jáchymov, tam mají velké zkušenosti. Zdá se však, že obtíž je pouze v úponech a nikoliv přímo podél páteře, když tam nemáte syndesmofyty. Pokud ani lázeňská péče nepomůže, pak by bylo řešením požádat o magnetickou rezonanci nejvíce postiženého úponu, který by ukázal, zda je místem zánětu, či ne.

Objednání k revmatologovi

14. 9. 2022

Dobrý den, manželovi byla před 14 dny diagnostikována Bechtěrevova choroba. Bohužel má velký problém, aby se ho ujal nějaký fundovaný lékař. Čekací doby jsou i půl roku. Dočetla jsem se, že důležité je včas zahájit léčbu. Můj dotaz zní, co by mohl manžel dělat, než se dostane k lékaři. Má nárok na lázně? Kde může zahájit případnou biologickou léčbu? Pokud dostane léky, má je užívat preventivně, nebo jen při obtížích? Nechce brát léky, které mají spoustu vedlejších účinků. Je profesionální houslista, je mu 49 let. Chceme udělat maximum, aby zůstal pohyblivý. Děkuji, s pozdravem
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Pokud byla manželovi diagnostikována choroba Bechtěrevova, pak mu ji musel diagnostikovat nějaký lékař. Lékem první volby jsou nesteroidní antirevmatika a ty mu tedy i zcela jistě naordinoval. Proto tedy dostal základní pomoc a tyto léky musí brát než se dostane na řadu k revmatologovi, který zváží, zda tyto léky jsou efektivní a dostatečné či zda bude muset pokročit k dalšímu stupni- biologické léčbě. Podmínkou zahájení biologické léčby je nedostatečná efektivita nejméně dvou nesteroidních antirevmatika po dobu 3-6 měsíců a vysoká zánětlivá aktivita v laboratoři. Ne všichni pacienti tedy biologickou léčbu potřebují. Proto se objednejte k revmatologovi, obvyklé objednací doby jsou kolem 3 měsíců a do té doby bude vhodné užívat tato ordinovaná antirevmatika ( jde o protizánětlivé , ne utišující léky) v plné dávce a podle efektu a podle lab. hodnot pak revmatolog doporučí další postup. Takže zatím buďte v klidu a doporučte mu, ať antirevmatika opravdu užívá a zajistí si další revmatologickou péči někde v dostupné vzdálenosti od bydliště.

Pomoc proti bolesti

10. 9. 2022

Dobrý den v tomto týdnu mě byla diagnostikována Bechterevova nemoc u ortopeda,ten mě poslal na revmatologii a napsal Aulin na bolest ale nezabírá mi ,je nějaká rada co pomáhá na bolesti ? na revmatologii jsem objednaná až za tři týdny a teď dva dny fakt trpím :(
Odpověď lékaře:
Vážená paní, do vyšetření revmatologem - a to máte štěstí, že bude již za 3 týdny- bohužel kromě Aulinu a analgetik, nebo injekcí Dolminy, které může předepsat kterýkoliv praktický lékař, nemám žádnou další radu. Záleží na nálezu revmatologa. S pozdravem

Brzké buzení

1. 9. 2022

Dobrý den.Před měsícem mně byla zjištěna Bechtereova choroba 2 stupně a už roky mám problém,že brzy vstávám,i když se snažím jít spát později.Nejdříve to bylo okolo páté hodiny ranní nyní už třetí ráno.Bolesti tak velké nemám,ale vzbudím se jak když jsem vyspala a pak v práci už v poledne trpím šílenou únavou a navíc když se nevyspím,tak to moje tělo těžko nese a celý bolí.Je nějaká pomoc v tomto ohledu?Přírodní kapičky na spaní nefungují.Moc děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Vážená paní, Pokud stav trvá již roky, a nebudí Vás bolesti, asi nepůjde o problém související s Bechtěrevovou chorobou. Poraďte se s praktickým lékařem , nejspíše bude dobré upravit režim tak, že půjdete spát dříve , abyste se vyspala alespoň 7 hodin, a pak ta únava nebude tak výrazná. Pokud Vás budí bolesti, pak znovu kontaktujte svého revmatologa, aby Vám upravil terapii. S pozdravem

Inzerce: