Poradna Bechtěrevova nemoc

Položit dotaz do poradny
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.
Bolest a tuhnutí

28. 3. 2023

Dobrý den, budu se snažit být stručný. HLBA-27 pozitivní, 4 roky trvalý bolesti s 5 měsíční pauzou,kdy bolesti nebyly. Bolest začla v okolí kyčlí a beder, odtud mi to střílí do nohou, do stehen, do kolenou až do lítka. Zezačátku bolela jen levá noha, pak se přidala pravá a dnes obě nohy. V noci se potím jako prase, klidně se 3x převléknu do suchého. Lupou mi kloubní spojení, v kyčlích, v koleni, na hruďi, rameno a to při běžném pohybu. Pravý kyčelní kloub bolí jako modřina, když o něj zavadím nebo když na něj trochu prstem zatlačím. Přidala se bolest mezi lopatkami při nádechu a v tom místě na páteři taktéž bolí jako modřina. Často jsem nemohl spát, protože jsem byl tak bolavej a ztuhlej, že jsem se musel rozhejbat. Mám pocit jakoby se mi bortila páteř a okolní svalstvo tuhlo, cítím se celkově rozlámaný a unavený. Dřív nikdy takové potíže nebyly, naopak jsem dělal třeba atletiku a pohybově byl zdatný. Jsem objednán na mr si zkloubeni, krev a rtg. Bolest a zatuhnutí se vytváří hlavně v sedě nebo leže, při pohybu se bolest snižuje. Ještě mám silné nechutenství k jídlu, ráno občas zvracím. Děkuji za případné rady.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, máte 4 roky bolesti a nyní jste se odhodlal jít k lékaři. Píšete, že jste objednaný na odběr krve a MR SI skloubení. Jste HLA B 27 pozitivní. To znamená, že teprve na diagnozu čekáte. Pokud se potvrdí spondartritida, tedy zánětlivé onemocnění , dostanete tu správnou léčbu a měl byste absolvovat i péči rehabilitační. Do doby, než bude stanovana správná diagnoza Vám tedy těžko poradím. Od diagnozy se odvíjí i léčba a tedy vyčkejte na radu Vašeho lékaře. Máte objednáno přesně to, co bych doporučila, aby diagnoza byla správná.

Magnetická rezonance

20. 3. 2023

Dobrý den , mám podezření na Bechterevovu nemoc jdu má MR ..chci se zeptat ... Jestli se to na magnetické rezonanci zjisti když ji mám v začátku..děkuji
Odpověď lékaře:
Ano. Magnetická rezonance je pro začínající chorobu zcela zásadní vyšetření- ukáže, zdali na kloubech křížových zánět či ne.

Bolest kloubů po nasazení léku

20. 3. 2023

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali je možné "spustit" Bechtěrevovu nemoc přípravkem Isoprinosine v dávce 1x denně po dobu 3 měsíců, který mě byl imunologem nasazen z důvodu vysokých protilátek proti EBV? Jsem HLA-B27 pozivní, ale zatím bez vyřčené diagnózy Bechtěrevova nemoc. Po dobrání tohoto přípravku mě začaly bolet klouby v těle. Dnes v noci mě vzbudila bolest v křížo-kyčelní oblasti a již několik dní mám zvýšenou únavu a svědění v očích. Předem děkuji za reakci na můj dotaz.
Odpověď lékaře:
Vážený pane, Nepíšete, kolik Vám je let a jestli opravdu Bechtěrevovu chorobu prokázali. Vzhledem k tomu však, že nevíme, co chorobu u disponovaných jedinců ( HLA B 27 pozitivních) spustí, nemohu Vám ani odpovědět, zda léčba isoprinosinem by za spuštění nemoci mohla. Spíš se obviňuje jako spouštěč často infekce, a tedy pokud jste bral isoprinosin pro EBV infekt, pak nejspíše mohl obtíže způsobit infekt EBV než následná léčba. Nechte se řádně vyšetřit u revmatologa a ten Vám řekne, zda se choroba prokázala či ne.

Tuhnutí krku

19. 3. 2023

Dobrý den mám bechtěra V.st ale něco mě škrtí,tuhne mi krk už 2 roky.MR krku vykázala vyhřezlé ploténky ale na operaci to prý není.Přimář neurologie mi doporučil biologickou léčbu ale revmatoložka mi tvrdí že v mém stádiu už by mi to nepomohlo.Čili otázka zní může mi pomoci biologická léčba? už jsem zoufalý s tím škrcením a nikdo to nějak neřeší prostě mám bechtěra a hotovo
Odpověď lékaře:
Vážený pane, V každém případě zkuste rehabilitační péči na krční páteř v rámci běžné rehabilitace nebo jedte do lázní, doporučuji Jáchymov. Pokud je příčinou kostěný výrůstek nebo výhřez ploténky, pak má revmatolog pravdu a biologická léčba by Vám nepomohla. Pokud ani to nepomůže, zkuste znovu neurochirurga.

Zvláštní bolest kolen

15. 3. 2023

Dobrý den, mám Bechtěrevovu nemoc, 12tým rokem jsem na biologické léčbě, asi tři měsíce mě trápí zvláštní bolest kolen, nejhorší v klidu, tak že musím ulehat s ortézou na obou kolenou a i přes to je to zvláštní spíše tlaková bolest, která nenechá nohy v klidu, přes den je to nepříjemné, ale není to tak hrozné..revmatolog to neřeší, a je to pro mě zoufalá situace, každý den chodím po bytě v noci, tím se to trošku zmírní
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bolest kolen, která nejsou oteklá, do B. Ch nepatří. Bude dobře navštívit ortopeda a provést RTG kolen – ten by měl situaci pomoci řešit.

Inzerce: