Lupénka má ráda stres!

Lupénka má ráda stres!

Žena-in.cz, 28.7.2009

Životu s lupénkou je třeba se do určité míry přizpůsobit. Pokud se vám podaří identifikovat faktory, které vyvolávají zhoršení příznaků, pokuste se jich vyvarovat. Negativní vliv má zejména chronický stres, nepříznivé klima, některé léky, kouření, konzumace alkoholu a obezita.

Naopak se zaměřte na pozitivní aspekty svého života, které mohou příznaky lupénky zmírnit nebo vám alespoň usnadní život s ní. Mezi takové pozitivní aspekty patří pravidelná důkladná hygiena a péče o pokožku, vhodná strava, cvičení a zdravý životní styl a v neposlední řadě také relaxace a harmonické vztahy s vašimi nejbližšími.

Čti více

Hodnocení článku:
(929 hodnocení - 3,1 z 5)

Další doporučené články

Solária jako lék na lupénku? Příliš riziková

Solária jako lék na lupénku? Příliš riziková

Léčba světlem neboli fototerapie má na kůži poškozenou psoriázou opravdu blahodárné účinky. Totéž se však nedá říct o chození do solárií. Pravidelnými návštěvami opalovacích záření můžete totiž značně riskovat své zdraví.
4. 1. 2016
Jak bojovat s bolestí kloubů

Jak bojovat s bolestí kloubů

Bolest. Nedílná a pravděpodobně nejtěžší součást života nemocných s revmatoidní artritidou. Proto bychom vám o ní chtěli poskytnout několik informací a také návod, jak se s ní vyrovnat.
27. 1. 2016
Když psoriáza opravdu svědí

Když psoriáza opravdu svědí

Asi víte, že když vás něco zasvědí, nejde to jinak, než si místo podrbat. Co ale dělat, když potíže naberou na obrátkách a škrábání nepomáhá, spíše právě naopak? Přesně takový scénář může naneštěstí postihnout některé jedince s psoriatickým onemocněním.
20. 2. 2014
Artritidu odhalí rentgen i krevní testy

Artritidu odhalí rentgen i krevní testy

Revmatoidní artritida zdaleka není jen nemocí starších lidí. Trpí ji přibližně 1% celosvětové populace a může se objevit v každém věku. Častěji jsou postiženy ženy, v poměru 2–3:1 oproti mužům. A jak se toto onemocnění pozná?
21. 7. 2014
Biosimilars: levnější varianta cílené léčby

Biosimilars: levnější varianta cílené léčby

Generika neboli ne tak drahé kopie originálních léků jsou dnes využívána běžně. V případě biologik dosud takové ekvivalenty neexistovaly. Situaci však mění „biosimilars“, jejichž využití v praxi bylo loni prvně schváleno Evropskou lékovou agenturou. Jde ale skutečně o kopie originálů?
15. 3. 2014
Inzerce: