Existují pohybové aktivity, které lidem trpícím některou z revmatických nemocí nijak neubližují. Stejně tak však jsou jisté druhy sportovních disciplín, které pro revmatiky z hlediska jejich onemocnění vhodné rozhodně nejsou.
Přestože bylo již tolikrát řečeno, že lupénka nepatří mezi přenosná onemocnění, stále si to ještě mnoho lidí myslí. Tato a mnohé další dezinformace, kterými je tato choroba opředena, přitom komplikují život všem – zdravým i nemocným. Pravdu nabízí následující řádky.
Čínské bojové a relaxační umění taiči cvičí miliony lidí na celém světě. Má totiž prokazatelné účinky na lidské zdraví. Dokáže pomoci i při revmatoidní artritidě.
Pravidelný pohyb svědčí tělu i duši. Tuto skutečnost znají lékaři už dlouhou dobu. Také jedinci s revmatoidní artritidou by měli pravidelný pohyb zařadit do svého běžného života. Přinášíme vám jednoduché cviky, které uleví nejen od bolesti, ale také sníží otok a ztuhlost kolenního kloubu postiženého chronickým zánětem.
Revmatoidní artritida je stejně jako další autoimunitní choroby považována za tzv. multifaktoriální onemocnění. To znamená, že se na jejím vzniku podílí více okolností, od vrozených dispozic po životní styl. Podle vědců patří mezi možné spouštěče artritidy také bakterie žijící v našich střevech.
Lidé trpící Bechtěrevovou chorobou se musí často potýkat také se zhoršenou funkcí plic. Dobrou zprávou však je, že udržování pohyblivosti páteře pravidelným cvičením má příznivý účinek nejen na pohybový aparát, ale zároveň též i na veškeré plicní funkce.
Psoriáza je jedním z nejčastějších důvodů návštěvy kožního lékaře. Jedná se o zánětlivé onemocnění s velmi rozmanitými projevy, které je způsobeno poruchou imunitního systému. Příčina není přesně známá, ale mezi rizikové faktory patří výskyt v rodině, stres a některá infekční onemocnění.