Pokračujeme v našem seriálu o doporučených pohybových aktivitách u revmatických onemocnění. Dnes se zaměříme na cyklistiku, jeden z nejvhodnějších sportů při těchto problémech. Umožňuje totiž radost z pohybu i těm, kdo trpí postižením nosných kloubů.
Řada lidí si spojuje chlad a vlhko mimo jiné se zhoršením kloubních bolestí. Věří, že počasí může souviset s mírou bolesti a potažmo tak ovlivňovat kromě kloubů i náladu. Opravdu zde existuje jasná souvislost, nebo je to jen další zakořeněný mýtus?
Lupénka neboli psoriáza je chronické kožní onemocnění a podle svého rozsahu zasahuje do běžných aktivit svých nositelů. Možná se i vy ptáte na řadu otázek spojených s touto nemocí. Přinášíme odpovědi na 6 nejčastějších.
Britští vědci z bostonské univerzity před nedávnem ohromili veřejnost tvrzením, že konzumace třešní statisticky významně snižuje riziko záchvatů dny. Navíc toto poměrně časté zánětlivé onemocnění není prý jediné, před kterým oblíbené ovoce s peckou klouby chrání.
Lidé s revmatoidní artritidou (RA) by měli pravidelně cvičit. Důvodem, proč pohyb ze svého denního režimu často vyřazují, může být omezená pohyblivost a/nebo nedostatek energie. Plavání a další "vodní hrátky" jsou však ideálním způsobem, jak minimalizovat tyto překážky a naopak získat z pravidelného cvičení pro své tělo i ducha to nejlepší.
Přestože je revmatoidní artritida v první řadě kloubním onemocněním, nezřídka ovlivňuje také psychiku nemocného. Kromě skutečnosti, že se jedná o chronickou a obtížně léčitelnou chorobu, mohou k jistým duševním neduhům přispívat také některé léky.