Již stovky let je znám příznivý účinek koupání v Mrtvém moři na řadu
kožních onemocnění, především však na lupénku a ekzémy.
Ze závěrů nedávné německo-švýcarské studie vyplývá, že koupání v solném roztoku z Mrtvého moře zlepšuje bariérovou funkci kůže, zvyšuje
její hydrataci a tlumí zánět.
Obsah soli činí 280 g/l, což je osmkrát více než v oceánu, kde dosahuje hodnoty 35 g/l. Sůl Mrtvého moře je navíc bohatá na hořčík, vápník, draslík a bromidy a chudá na sodík a karbonáty. Její složení závisí
mimo jiné také na hloubce a vzdálenosti od přítoku řeky Jordán.
Bolest. Nedílná a pravděpodobně nejtěžší součást života nemocných s revmatoidní artritidou. Proto bychom vám o ní chtěli poskytnout několik informací a také návod, jak se s ní vyrovnat.
Dehet se používá v medicíně už odpradávna. Jenže zapáchá, je mazlavý a zanechává skvrny na oblečení. Navzdory tomu by ho psoriatici měli rozhodně vyzkoušet. Proč? Protože skutečně funguje!
Asi víte, že když vás něco zasvědí, nejde to jinak, než si místo podrbat. Co ale dělat, když potíže naberou na obrátkách a škrábání nepomáhá, spíše právě naopak? Přesně takový scénář může naneštěstí postihnout některé jedince s psoriatickým onemocněním.
Věříte tomu, že lidé s artritidou dokážou předpovědět blížící se změnu počasí? Nebo jste skeptičtí a považujete podobná tvrzení za babské řeči? Seriózní výzkum hovoří jasně: artritici jsou na vnímání počasí obzvláště citliví.
Čínské bojové a relaxační umění taiči cvičí miliony lidí na celém světě. Má totiž prokazatelné účinky na lidské zdraví. Dokáže pomoci i při revmatoidní artritidě.
Bolavá záda dokážou život pořádně znepříjemnit. Lidé s Bechtěrevovou chorobou se s tímto problémem setkávají téměř denně. Co dělat, aby se bolest během dne dala lépe snášet? Kromě dodržování léčby existují i další možnosti, jak si alespoň trochu ulevit.