Poradna revmatoidní artritidy

Položit dotaz do poradny




Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb vzdělávacích a populárněnaučnýchwebů z oblasti zdravotnictví provozovaných Společností a to včetněsoutěží v rámci těchto služeb pořádaných, v souladu se zákonem č.110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a v souladu s nařízenímč. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajůa o volném pohybu těchtoúdajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala zvláštní kategorii osobních údajů o mém zdravotním stavu, které Společnosti sdělím, za účelem vypracování odpovědi odborníka v internetové Poradně, pokud takovéto služby využiji. V takovém případě souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie osobních údajů o mém zdravotním stavu zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům,kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci zvolené internetové poradny na základě mého výslovného dotazu či požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněnýchprávních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;

s právem vznést námitku proti zpracování;

s právem na přenositelnostúdajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojověčitelnémformátu;

s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;

a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;

Společnost mé osobní údaje předává jen zpracovatelům z řad spolupracujících lékařůjednotlivých poraden, jejichž seznam naleznete zde.

Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídíje dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu. Současně s podmínkami Poraden pseudonymizované dotazy a odpovědilékařezveřejňuje na svých vzdělávacích a populárněnaučných webech.

V případě jakýchkoliv dotazůohledně zpracování osobních údajů nebo v případěuplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajůčiuplatnění práv k ochraněmých osobních údajůobrátit na pověřenouosobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajůvč. zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu v souladu se zněním zákona o zpracování osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.



7. 2. 2017

Od 40let trpim revmat.artritidou,pak nekolik let klid,ale po padesatce opet bolesti,beru Trexan,ale bolesti mam porad.Co s tim?
Odpověď lékaře:
Dobry den, pokud berete jen Trexan a mate bolesti, není to dostatecna léčba - pokud mate bolesti, bude tam pořád zánětliva aktivita nemoci. Učinná léčba RA se sklada obvykle z kortikoisteroidu a dalšího leku ze skupiny protizánětlivých leciv. Kontaktujte svého revmatologa, svěřte se mu s problémy, udela komplexni vysetreni a nastavi léčbu tak, aby byla opravdu ucinna a bolesti jste nemela. Hezky den.

30. 1. 2017

Dobrý den,začátkem prosince mne začaly bolet ruce,drobné klouby na obou rukách, bolest se stěhuje z jedné ruky na druhou, teď nejvíce bolí levé zápěstí, hlavně po ránu, v kloubu jakoby přeskakuje. Lékař mi nabral krev na různá vyšetření včetně revma a vše je negativní, rentgen beze změn, neurologie v pořádku, pouze zjištěny protilátky na borelie.Dělá mi dobře teplo a mírný pohyb.Je mi 43let a pracuji jako manikerka. Mohlo by se jednat o revma i když test byl negativní? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobry den - ano muže jít o reaktvní arthritidu (právě třeba po prodělané borelióze) a nebo i RA, tzv seronegativní (v krvi se nic nenajde a problémy těla tu jsou). Doporučuji určitě docházet na kontroly k revmatologovi /interval by měl určit on/, aby se sledoval stav a ev. nasadila včas učinná léčba - odezva v krvi může být totiž opožděná a včasné nasazení léčby je pak nezbytností - tak at se to na kontrolách u revmatologa včas odhalí. Ještě mě napadá - odběry, pokud dělal obvodní lékař, ty testy nejsou tak přesné a specialní, jako by udělal revmatolog - jsou jen obecné, proto vám radím: pokud problémy budou trvat, objednejte se na konzultaci přímo ke specialistovi a tím je REVMATOG. Jeho testy jsou přesnější a více do hloubky, pohlídá si vás. Hezky den.

25. 1. 2017

Dobrý den,už nějáký čas mám bolavé oba klouby u palců na rukách,dělá mi problém držet se třeba na řidítkách kola,ždímání hadrů,atd....Na malíčku pravé ruky se mi první kloub zvětšil a i trochu pokřivil. Před cca 2 roky jsem byla u ortopéda kvůli bolesti kloubů na palci u nohy,bylo mi řečeno že mám počínající artrózu,dostala jsem 2 krát injekci přímo do kloubu a měla jsem klid,teď už to zase začíná bolet. Je to revma? Děkují za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobry den, vaše problémy nejsou pro revmaticke onemocněn typické, spíše jde o atrosu, což je degenerativní problém. Informujte se o možnostech léčby, navštivte ortopeda na celkové aktuální zhodnocení vašeho stavu. Hezky den.

23. 1. 2017

Dobrý den. Již rok mi otékají a bolí kolena a kotníky. Špatně se mi chodí, mám omezenou hybnost. Stále mám vysoké CRP. Všechna vyšetření jsou negativní, negativní je i autoimunitní onemocnění, chybí revmat. faktor. Je přesto možné, že se jedná o artritidu? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobry den, revmatoidni faktor není vůbec specificky pro revmaticke nemoci, jiz jsou presnejsi vysetreni, třeba anti CCP protilátka, anti citrulinova - vysoce specificka pro RA. Pokud mate tělesne potíže, můžete mit samozřejmě revmaticke nemocnění, např. tzv.seronegativni formu RA (seronegativní značí, že nejsou znamky revm. nemoci v krvi, ale přesto tělesné vyšetření ji potvrdí), různe reaktivni arthritidy jako reace na proběhlou infekci - je potřeba pátrat i po nich. Právě vysoké crp značí, že je v těle nějaka infekce, nejspíš bakteriální, která může vaše problémy způsobovat. Na revmatologii by se vás měli ujmout, pokud ne, změnte revmatologa, ktery ma vetsi uznani pro vaše potíže a i znalosti. Hezky den.

19. 1. 2017

Dobrý den, mám zánět jedné slinné žlázy na čelisti vpravo dole,dásně mě pálí jen na dolní čelisti, s horní čelistí potíže nemám, mám i zánět kolem zubu, ze zubu jde teď spíše sladká chuť, zub tlačí. Nemám suché oči, nepálí mě. Může se jednat o Sjogrenův syndrom nebo spíše o bakteriální příčinu potiží? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobry den, zanět slinné žázy může byt i samostatně a nebo i jak součast autimunitní nemoci SS .Měla byste být vyšetřena na imunologii nebo revmatologii, kam onemocnění spadá, obzvláště, pokud by se vaše potíže opakovaly nebo stupnovaly. Určitě ted dejte přednost kvalitní stomatologické peči na zklidnění bolestí a problémů kolem zubu,zkušeny stomatolog by měl umět situaci zhodnotit a poslat vas na další vyšetření, když uzná za vhodné. Hezky den.

Inzerce: