Novinky - psoriáza

Čtyři kroky ke krásné pleti

Čtyři kroky ke krásné pleti

Pokožka patří k těm částem těla, které stárnou viditelně. Abychom uchovali strukturu pevnou, hladkou a jemnou co nejdéle, je nutné věnovat pleti neustálou pozornost. Nabízíme 4 tipy přímo od dermatologů.

1. Ochrana před paprsky

Aby pleť měla stále mladistvý vzhled, je důležité nevystavovat ji nadměrně slunci. To ji vysušuje a dodává pokožce starší vzhled. Nejlepší službu své kůži prokážete, pokud na ni před pobytem venku aplikujete ochranný krém s UV faktorem 30 nebo více. Ochranu potřebuje hlavně obličej, krk, dekolt a uši. Jemně opáleného odstínu můžete dosáhnout i díky samoopalovacím přípravkům, které zároveň hydratují.

2. Výživa zevnitř

Existují superpotraviny, na kterých si „pochutná“ i kůže. Zkuste si dát k snídani či svačině hrst mandlí. Obsahují mnoho mastných kyselin, které žehlí vrásky a odstraňují z pleti nežádoucí skvrnky. Pokud ořechům neholdujete, jsou vhodné ryby. Zařaďte do jídelníčku například tuňáka, lososa nebo halibuta. Čeho se naopak vyvarovat? Odborníci doporučují vyhýbat se alkoholu, bílému cukru a kouření.

3. Zmírnění stresu

Jestli existuje něco, co pleti rozhodně neprospívá, je to napětí. Vysoké hladiny stresových hormonů způsobují nový výsev pupínků i zhoršení psoriázy. Udělejte si chvilku pro sebe, naneste na obličej pleťovou masku a pár minut relaxujte. Nepřehánějte to s prací, někdy pomáhá i vypnout telefon. Dobrým pomocníkem při zvládání stresu je též jóga. Při této aktivitě se kůže prokrví a náhlý příliv kyslíku ji rozjasní. Pravidelné cvičení pomáhá rovněž redukovat zánět a pokožka pomaleji stárne.

4. Záchrana po ruce 

Stává se vám, že jste večer tak unavená, že si kolikrát až v posteli uvědomíte, že jste se o pleť nepostarala? Pro tyto případy mějte vše potřebné vedle postele. Pokud na noční stolek dáte odličovač i krém, už nikdy se vám nestane, že byste usnula nalíčená.

(brbr)

Zdroj: 
www.prevention.com

Hodnocení článku:
(3326 hodnocení - 3 z 5)

Další doporučené články

Bakterie, viry, plísně – jak souvisejí s lupénkou?

Bakterie, viry, plísně – jak souvisejí s lupénkou?

Je všeobecně známo, že projevy lupénky často vznikají po akutních virových nebo bakteriálních infekčních onemocněních. Často se jedná o infekce způsobené streptokoky, jako například hnisavou angínu, zánět středního ucha a podobně. Jiná, hlavně virová onemocnění horních cest dýchacích hrají roli spíše při opakování výsevů. Jak bakterie komplikují již vzniklé kožní projevy a jakou roli při lupénce hrají plísně?
28. 8. 2019 Psoriáza
Čím více kouříte, tím větší šanci na vznik lupénky máte

Čím více kouříte, tím větší šanci na vznik lupénky máte

Na účet kouření lze připsat další nemoc – lupénku. Vědci z USA zjistili, že kouření zvyšuje riziko rozvoje lupénky a že čím silnější kuřáci, tím větší riziko. Navíc tato zvýšená pravděpodobnost klesá až mnoho let po poslední vykouřené cigaretě.
11. 7. 2010 Psoriáza
Nehtová lupénka – problém, který lze řešit

Nehtová lupénka – problém, který lze řešit

Máte psoriázu? Pak možná dobře víte, o čem bude řeč. Postižení nehtů, které tuto nemoc provází, je někdy sotva patrné, ale může být i invalidizující. Co nejdříve se proto poraďte se svým lékařem − potíže se totiž časem zhoršují.
10. 10. 2018 Psoriáza
Proč řadu pacientů s lupénkou trápí psychické potíže?

Proč řadu pacientů s lupénkou trápí psychické potíže?

Lupénka neboli psoriáza je chronické zánětlivé autoimunitní onemocnění kůže, které se projevuje především jejím odlupováním. Kůže se může obnovovat až sedmkrát rychleji, než je běžné u zdravých jedinců. Kromě nepříjemného a úporného svědění pacienty pochopitelně trápí nevzhledné červené fleky pokryté bílými šupinami. Není proto divu, že nemoc bývá velkou zátěží i pro psychiku pacientů.
18. 9. 2022 Psoriáza
Inzerce: