Novinky - revmatoidní artritida

10 tipů na vánoční dárky pro chronicky nemocné

10 tipů na vánoční dárky pro chronicky nemocné

Téměř každý bude mít v seznamu vánočních dárků někoho, kdo se léčí s chronickým onemocněním – ať už vysokým krevním tlakem, cukrovkou, srdeční slabostí, nebo třeba revmatickou chorobou. Někdy je těžké vymyslet vhodný dárek, který by potěšil, pomohl a neublížil. A přesně takové tipy vám přinášíme.

  1. Slevová karta do lékárny

  2. V dnešní době je hodně aktuální téma cen léků a doplatků v lékárnách. S dárkovým poukazem nebo zákaznickou kartou lze často získat slevu na léky na předpis i bez něj. Některé lékárny nabízejí za věrnost i drobné dárky navíc – například slevu na potravinové i vitamínové doplňky, zdravotnický materiál, pomůcky pro diabetiky, dětskou výživu a podobně.

    Pokud chceme usnadnit obdarovanému výběr a věnovat mu něco konkrétního, můžeme uvážit, zda nepotřebuje například domácí měřič krevního tlaku, kapesní měřič krevního cukru (glukometr) nebo kvalitní kosmetiku. Lékárník pomůže poradit a vybrat vhodný dárek. Některé lékárny nabízejí již svátečně připravená dárková balení. Někdy potěší třeba praktická a vtipná maličkost – třeba vitamíny pro seniory nebo lecitin pro zlepšení paměti a k tomu kniha křížovek nebo hádanek.

  3. Členství ve fitness centru

    U řady onemocnění – například srdečně-cévní soustavy – pomůže pravidelné cvičení. Poukaz v podobě členství ve fitness centru může pomoci nastartovat u obdarovaného pozitivní změnu. Samozřejmě je vhodné se napřed poradit s obdarovávaným i s obsluhou fitness centra a vybrat zařízení, které by příjemci dárku vyhovovalo zaměřením i polohou.

    Kromě prakticky zaměřeného dárku potěší ještě alespoň maličkost pro volnou chvíli a zábavu:

  4. předplatné časopisu,
  5. knížka,
  6. CD oblíbené hudební skupiny,
  7. nahrávka s relaxační hudbou,
  8. poukaz do solné jeskyně
  9. či na masáž,
  10. předplacené kadeřnické či kosmetické služby,
  11. zážitek od zážitkové agentury.
Jednotlivé dárky vybírejte s ohledem na zájmy a hlavně aktuální zdravotní stav nemocného.

(jav)

Zdroje:

Hodnocení článku:
(2676 hodnocení - 2,9 z 5)

Další doporučené články

Těžká rána revmatiků

Těžká rána revmatiků

Ranní ztuhlost, omezená pohyblivost a pomalé pohyby v postiženém kloubu – to je obrázek běžného rána většiny pacientů s revmatoidní artritidou. Jenže ranní ztuhlost nezávisí jen na tom, kdy se kloubům začne chtít pracovat, ale například i na počasí a na psychickém rozpoložení člověka.
14. 3. 2010 Revmatoidní artritida
Čtyři tipy, jak prospět páteři

Čtyři tipy, jak prospět páteři

Běžné denní činnosti se kvůli Bechtěrevově chorobě mohou stát náročnými a bolestivými. Pravidelné cvičení a rehabilitace jsou proto nezbytnou součástí života každého, kdo touto nemocí trpí. Důležité je ovšem například i správné držení těla nebo sezení.
21. 12. 2015 Revmatoidní artritida
Biologická léčba si dokáže poradit s juvenilní idiopatickou artritidou

Biologická léčba si dokáže poradit s juvenilní idiopatickou artritidou

Mezi přípravky biologické léčby patří také inhibitory TNF. Ty se s úspěchem používají u stále širšího spektra autoimunitních onemocnění a nedávno dokončená studie ukázala, že více než uspokojivé výsledky přinášejí i u velké části pacientů trpících juvenilní idiopatickou artritidou (JIA).
2. 9. 2011 Revmatoidní artritida
Biologická léčba pomáhá, ale nejsou na ni finanční prostředky

Biologická léčba pomáhá, ale nejsou na ni finanční prostředky

Přestože české pojišťovny od roku 2005 zdesetinásobily své výdaje na biologickou léčbu, stále to nestačí. Česká republika ve srovnání se západními zeměmi výrazně zaostává. Biologická léčba je jednou z nejpřevratnějších novinek, které se v medicíně v posledních dvaceti letech objevily...
29. 11. 2010 Revmatoidní artritida
Inzerce: