Novinky

Bolesti provázející

Bolesti provázející "běchtěreva" pomůže zmírnit akupunktura nebo jóga

Stejně jako spousta jiných i Bechtěrevova choroba může být léčena alternativními způsoby. Tyto metody přinesly úlevu od symptomů již mnohým lidem. Pojďme prozkoumat, které to vlastně jsou.

Podpůrné techniky

Nejsou částí konvenční medicíny, ale mnohdy jsou užívány jako její doplněk. Známé jsou ale i případy pacientů, kteří se nadobro vzdali klasické léčby ve prospěch té alternativní. Žádná z nich sice neslibuje vyléčení, ale mohou pomoci zmírnit symptomy pohyb omezující a bolestivé Bechtěrerovy choroby. Mezi ty nejznámější patří:

  • Akupunktura. Stimulace různých bodů na těle jehličkami může vést k odstranění bolesti. Pokud je prováděna odborníkem, pak je velice bezpečná a spousty lidí přísahají na její účinnost. Používá se již po tisíce let v Číně.
  • Masáž. Jemné masírování bolestivých míst pomůže zmírnit citlivost způsobenou zánětem. Svěřte se do rukou odborníkovi, který má zkušenosti s pacienty s Bechtěrevovou chorobou.
  • Jóga. Pokud je vedena profesionálem, může významně napomoci v ovlivnění ztuhlosti, zánětu kloubů a bolesti. Je rovněž příjemným odreagováním od rutinních rehabilitačních cvičení a stresu. Provází ji uklidňující hudba, atmosféra klidu a relaxace. Na závěr lehkých cviků obsahujících strečink může být zařazena i krátká meditace, která pomůže k navození pohody.
  • Homeopatie. Vysoce individuální léčba, která musí být vedena odborníkem – homeopatem. Využívá zředěné substance, které mají napomáhat ke zmírnění příznaků.
  • Dieta. Bohaté zásobení organismu vitamíny a minerály z ovoce, zeleniny a dalších čerstvých potravin prospěje tělu snad v případě jakéhokoliv onemocnění. Je přitom důležité se vyhnout tuku a přílišné konzumaci cukru, které způsobují obezitu. Nadváha s sebou přináší zvýšenou zátěž na klouby a tím způsobuje další bolest.

(skl)

Zdroj: www.eraseas.com

Hodnocení článku:
(1652 hodnocení - 3,2 z 5)

Další doporučené články

Život s bechtěrevem aneb Jak to zvládat v pohodě

Život s bechtěrevem aneb Jak to zvládat v pohodě

Pacienti s Bechtěrevovou chorobou (označováni jako bechtěrevici) mají často velké obavy, jak zvládnou žít, pracovat a radovat se ze života s touto nemocí. Stačí však dodržovat několik pravidel, která jim mohou pomoci vyhnout se mnoha nepříjemnostem.
20. 7. 2015 Bechtěrevova nemoc
Bechtěrevova nemoc

Bechtěrevova nemoc

O Bechterevově nemoci si v pravidelném pořadu U lékaře ve Studiu Zet na rádiu BBC povídali MUDr. Tomáš Šebek s paní doktorkou Marií Sedláčkovou, primářkou Revmatologického a rehabilitačního oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze.
7. 10. 2014 Bechtěrevova nemoc
Cílená léčba i konvenční terapie při léčbě Bechtěrevovy nemoci

Cílená léčba i konvenční terapie při léčbě Bechtěrevovy nemoci

Bechtěrevova choroba je celoživotní onemocnění, u kterého je léčebným cílem zbavit pacienta bolestí, zmírnit ztuhlost jeho páteře a předcházet či zpomalit nástup nevratných deformit pohybového aparátu. Čím dříve je léčba zahájena, tím větší je její úspěch. Správně zvolená terapie spolu s režimovými opatřeními pomůže pacientům k lepšímu pohybu, zlepší kvalitu jejich života a také jim umožní pokračovat v práci.
24. 2. 2020 Bechtěrevova nemoc
Bolí vás záda? Možná jde o závažného „bechtěreva“

Bolí vás záda? Možná jde o závažného „bechtěreva“

Pokud vás již léta trápí „bolavá záda“ a je to čím dál horší, zpozorněte! Plíživý nástup Bechtěrevovy choroby a ne příliš dobré povědomí o ní mají často za následek velmi pozdní stanovení diagnózy. Poradíme, jak rozpoznat již počáteční příznaky této nemoci.
1. 10. 2013 Bechtěrevova nemoc
Inzerce: